Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) polonic válasza dh66e (#23399) üzenetére


polonic
félisten

Egyébként az 5 év gondoskodás sem LG gari végig. 2 év gyártói gari van, 3 évet pedig a businessbox vállal.
Ami nemtom hogy működik konkrétan. Ne is tudjam meg. :)

(#23402) Tulku válasza Benyaking (#23400) üzenetére


Tulku
veterán

4k nálam is akad wifin, pedig a routerbe van bedugva egyenesen a merevlemez...full HD OK...addig viszi...

(#23403) dh66e válasza polonic (#23401) üzenetére


dh66e
veterán

oh ezt nem tudtam. :R

Azt néztem épp hogy 36k-ért lehet venni 3 évre a gyári kettő mellé.Az nem sok a többi webáruházas ajálatok (50-70k :Y )függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#23404) renatto válasza polonic (#23401) üzenetére


renatto
őstag

Igen idén már az is biztosítós. A 2017-es 5 év gondoskodásban még LG Magyarország volt végig aki a garanciát vállalta. Nem tudom melyik lenne jobb, de remélem nem is kell megtudnom.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23405) dh66e válasza dh66e (#23403) üzenetére


dh66e
veterán

Bocs a link lemaradt....

(#23406) Strezi válasza Benyaking (#23396) üzenetére


Strezi
őstag

Megfelelő routerrel, ac kapcsolattal működik minden, nem a tévé WiFi-je a limitáló tényező. De, ha pár méter kábelről van szó, ami nem zavar, akkor kösd be avval.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#23407) vfeco


vfeco
aktív tag

Az OLED55C8-at néztem ki 450-ért Január elején a Media Marktban.
Most katalógusban van 470-ért. Remekb+ :W
Persze ügyesen csinálták, mert a katalógus indulása előtt 3 napig 550-ért adták, most erről van visszaárazva 470-re.
Annyira utálom a kamu akciókat.
Szerintetek odaadján 450-ért, ha reklamálok? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23408) renatto válasza vfeco (#23407) üzenetére


renatto
őstag

Tehetsz 1 próbát az alkura, nincs mit veszítened, legfeljebb nem jársz sikerrel. Amúgy biztos csak idő kérdése és újra 450k vagy alatta lesz, legkésőbb ha kijönnek tavasszal a 2019-esek. Akkor majd az lesz a baj hogy 450k-ért vetted, most meg csak 400k. ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23409) dh66e válasza vfeco (#23407) üzenetére


dh66e
veterán

Most ez komoly?
Akkor annyi volt az ára most meg ennyi.Lehet csak én nem értem a felháborodásod okát? :F

(#23410) Pro Koryak válasza vfeco (#23407) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hetente van kisebb-nagyobb kedvezmény.
Pár hét és lemegy 450e alá, nem kell besz.rni!

(#23411) EasyLife válasza vfeco (#23407) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Ha megnézed árukeresőnk a c6 és a c7 árát 2017 és 2018 december -február között, valószínűsítem, hogy a c8 ára is lentebb megy februárra egy 40-50e ft al. Szóval türelem ha számít pár tíz ezer ft. :)

(#23412) alaves


alaves
addikt

Bejáratás indoka (előzőekben volt vita kell - nem kell):
Az OLED-ben lévő szerves kristályok lumineszcenciája az idővel exponenciális szerűen csökken, ezért kell az első pár száz órában minden pixelt kb. azonos módon terhelni, így nagyjából homogén csökkenést érhetünk el (időnként utána tudjuk állítani hiszen van bőven fényerő tartalék), nem lesznek kifakulási helyek (pl.logó).

Egyébként valószínűleg a Philips 803 bírja legjobban a terhelést a nagyobb piros szubpixele miatt. De hát az LG webOS+magic remote kezelhetősége utolérhetetlen.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#23413) Secretknight válasza alaves (#23412) üzenetére


Secretknight
aktív tag

A Philipsnek pedig az ambilightja utólérhetetlen,én legalábbis nagyon élvezem :))

(#23414) Locutus válasza Secretknight (#23413) üzenetére


Locutus
veterán

Ezen már 10 éve is agyaltatm, hogy az ambilight miatt philipset vegyek. De hála istennek nem áldoztam be ezért a fontosabb dolgokat, mint pl a képminőséget :) (lcd vs plazma témában, anno)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23415) vfeco válasza renatto (#23408) üzenetére


vfeco
aktív tag

Kicsit még várok szerintem.
Ha 7 évig kibírtam a "faszenes" Samsungommal, akkor ezt a kis időt már kivárom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23416) vfeco válasza EasyLife (#23411) üzenetére


vfeco
aktív tag

Mondasz valamit... :K

(#23417) Secretknight válasza Locutus (#23414) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Philips Oledem is,van úgy egy éves.Megy rajta minden ,de főleg tv adások.Beégésnek a nyoma sincsen.És van a nappaliban egy Lg C8 ,ez vadi új,és valóban fantasztikus a magic remote.A képminőség mindkettőn gyönyörű,szerintem megkülönböztethetetlen. úhhh ez hosszú szóóóóóó :)
De...őszintén mondom az ambilight miatt szinte jobban szeretem nézni a philipset.

[ Szerkesztve ]

(#23418) Partizan182 válasza alaves (#23412) üzenetére


Partizan182
senior tag

Simán lehet hogy így van, azért forrásmegjelölésnek nagyon örülnék.

Ha az öregedés (fényerő-vesztés) ereje idővel exponenciálisan nől akkor pont, hogy full mindegy mit csinálsz az elején.

[ Szerkesztve ]

(#23419) daneel_hu válasza vfeco (#23416) üzenetére


daneel_hu
addikt

Media Marktban tudsz alkudni.
Ha volt olyan akciójuk amely annyi volt mint a kívánt ár, akkor annyiért el fogják adni.
Persze azt tudni kell, hogy sok-sok MM-bolt létezik, a bevett szokás - jelen esetben az alku - boltonként eltérhet.

Anno 10%-ot alkudtam az oledre, mert ugyan épp nem annyi volt az ár a boltban mint amit a neten akcióban láttam, de eladták annyiért. Az online árukat bármikor bemondhatod.
Ha van másik műszaki bolt ahol olcsóbban láttad, akkor pedig max. bepróbálkozhatsz.
Nincs veszíteni valód.

(#23420) daneel_hu válasza Secretknight (#23413) üzenetére


daneel_hu
addikt

Részemről soha nem vennék ilyen tévét.
Vagy ha mégis, remélem ezt a funkciót ki lehet kapcsolni. :R

(#23421) aram01 válasza Plebi (#23337) üzenetére


aram01
nagyúr

Nálunk most 100€-val olcsóbb a b8 mint az e8. Kár hogy csak 55-ős mindkettő.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23422) Secretknight válasza daneel_hu (#23420) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Igen,ki lehet kapcsolni,és ez benne a jó.Akinek nem tetszik az kikapcsolja.

(#23423) alaves válasza Partizan182 (#23418) üzenetére


alaves
addikt

Nem nő, hanem csökken, mint ahogy írtam is.
WOLED: https://cdn.intechopen.com/pdfs/60365.pdf

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#23424) TXT


TXT
őstag

Hogyan lehet mas nevet adni a HDMI kimeneteknek? :U
PS4 Pro-t akarom beizzitani a B8-cal. Milyen cimket kell neki adni a HDMI helyett es mi a legjobb beallitas hozza?

(#23425) TXT


TXT
őstag

Elinditanek egy 4K HDR-t tamogato jatekot PS4 Pro-n, erre ezt irja:

Megnezem a beallitasokat, de nem talalom, mit kellene allitani azert, hogy mukodjon a 4K es a HDR. Tudnatok segiteni?
A tv beallitasain semmi olyat nem talalok, ahol lehetne allitani ezugyben, a konzolon meg ezt mutatja:

[ Szerkesztve ]

(#23426) Batyops válasza TXT (#23425) üzenetére


Batyops
aktív tag

Ultra hd deep colourt kapcsold be azon a Hdmin amire a ps van bekotve. Tv-nel az alltalanos beallitasokban talalod meg. Ps 4 video beallitasokban pedig tegyel minden automatikusra Felbontas, rgb tartomany, hdr, deep color ezek legyenek auton.

[ Szerkesztve ]

(#23427) FollowTheORI válasza TXT (#23425) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Deep Color szerintem nincs engedélyezve a tévén a HDMI bemenetre.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23428) krx21 válasza alaves (#23412) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem kell semmit utána állítani, ezt a rtings teszt is igazolja... Ha kell is, azt a tv autómatikusan megteszi.
A tesztből kiderül, hogy nagyon szépen tartja az oled a fényerőt, sőt csodálkoztam is rajta...

[ Szerkesztve ]

(#23429) Strezi válasza alaves (#23423) üzenetére


Strezi
őstag

Pontosan! Azaz, ha az elején nem égeted be valamivel a panelt, akkor később már jóval nehezebb. Nem lineáris a szerves anyag elöregedése. Első pár üzemórában a legmagasabb.

Nekem a kádgörbe jutott eszembe elsőre (várható meghibásodások aránya elektronikus készülékeknél), de itt az OLED panelnél remélhetőleg nem lesz idővel ismét növekvő hibaarány.

Szerintem több száz óra bejáratás nem kell, viszont nekem a harmadik OLED után természetes, hogy elsőre járatom a tévét gyári beállításokkal egy fél napig egész képernyős fehérzajjal. Aztán kikapcs, kompenzáció megvár és lehet beállítani ajánlások meg kedv szerint. Panel hibákat, homogenitást is csak ezután érdemes nézni.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#23430) Joshi válasza Strezi (#23429) üzenetére


Joshi
titán

"Szerintem több száz óra bejáratás nem kell..."
Pár száz óra hamar belemegy egy tévébe, főleg eleinte amikor újdonság. Igazából csak alacsonyabb fényerő és vegyes tartalom a lényeg, semmi extra.

(#23431) TXT válasza Batyops (#23426) üzenetére


TXT
őstag

Tenyleg ez volt a hiba, koszi ismet! :R
Es neked is FollowTheORI!

(#23432) alaves válasza Strezi (#23429) üzenetére


alaves
addikt

"elsőre járatom a tévét gyári beállításokkal egy fél napig egész képernyős fehérzajjal. Aztán kikapcs, kompenzáció megvár és lehet beállítani ajánlások meg kedv szerint."

Így igaz! Ezt kellene a gyártónak a panelvédő fóliára felkiáltójelesen ráírni. (és erős ajánlásként itt a fórum összefoglalóba)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#23433) Partizan182 válasza alaves (#23423) üzenetére


Partizan182
senior tag

Köszi, érdekes olvasmány, az exponenciális csökkenés zavart meg (ez nem az), de már értem mire gondolsz. Viszont a szöveg szerint pont hogy mindegy milyen terhelést kap egy-egy subpixel, van egy target wear curve (amit kvázi normál elöregedésnek szánnak), ahhoz húzza mindig vissza a fényerejét a voltage állításával. Persze az is kérdés hogy ez mennyire mûködik a gyakorlatban úgy ahogy azt megálmodták papíron.

Megnézve a burn-in problémákat a kacsatévés durrbele használat (dinamikus mód + egész nap megy a háttértévé) is csak 8-10 hónap után szokott gondot okozni, lehet hogy ez a bejáratási idôszak (ami nem feltétlen az, csak itt még meredekebben csökken a használattól a fényerô) sokkal hosszabb mint párszáz óra.

A lenti graphon a fényerô több mint 1/3-a végleg elveszik, ha ez kb 10k órát jelent a végéig (mondtam valamit, szvsz sokkal több, rtings teszt több mint 6k óránál jár és nulla fényerôvesztés), az azt jelenti hogy a meredek szakasz (bejáratás) legalább 2-3 ezer óra.

Igazából csak hangosan gondolkodom.

(#23434) viera válasza dh66e (#23405) üzenetére


viera
őstag

Érdekes mert az OLED-ek között ott van a Samsung,viszont a Panasonic meg nincs a felsorolásba.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#23435) Partz válasza vfeco (#23407) üzenetére


Partz
senior tag

Nem januárban kell tévét venni, lehet a február is korai ha ennyire számít az ár. A Karácsony előtti akciókon, illetve a tavaszi kiárusítással jár legjobban az ember. Ez a sok éves rtings grafikon helyt álló nálunk is, ettől még próbálkozni lehet.

Partizan182

Néztem erről méréseket korábban, úgy rémlik 1000-1100 óra környékén áll be állandóra a woled panelek fényereje. Ebben a periódusban kicsit még emelkedik is, ezután éri meg igazából homogenitás, ilyen-olyan teszt ábrákat nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#23436) renatto válasza Partz (#23435) üzenetére


renatto
őstag

Ezt érdemes figyelni, mert az utolsó darabokat, ami igazán akciós hamar elkapkodják, illetve azért itt már előfordul majd a "bolti bemutató" darab kiárusítása is, ami OLED esetén nem biztos, hogy kifizetődő.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23437) Pro Koryak válasza renatto (#23436) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az lehet, de a korrekt boltoknál ezt feltüntetik!

[ Szerkesztve ]

(#23438) Anonymus23 válasza renatto (#23436) üzenetére


Anonymus23
veterán

Főleg nem úgy, hogy pl Euronicsban láttam olyan 55B8-at, amin a festmény üzemmód futott, de érdekes módon a kép az nem változott egyszer sem, több napon is voltam benn, de mindig ugyanaz a "festmény" volt rajta (volt, hogy 1 órát töltöttem ott, és nem volt slide show). Nem tudom ez hogyan sikerült nekik, de működött :(
Volt, hogy kértem, hoyg ezen nem tudnak TV adást elindítani, de nemleges választ kaptam, hogy ehhez sajnos nincs kábel odavezetve :F

;) - The Power of the Light Side

(#23439) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Meg is várom a márciust meglátom hova esik be a panasonic TX-65FZ800E ára.

(#23440) dudo


dudo
tag

Sziasztok!
Panasonic fz800 és LG C8 közül melyiket vennétek, illetve ajánlanátok? A méret 55"-65"

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#23441) renatto válasza dudo (#23440) üzenetére


renatto
őstag

Ha jóval olcsóbb lenne a Pana (de nem az), akkor gondolkoznék el rajta, talán. Színhűségre annak a legjobb a képe, de hogy ezt észreveszed-e, az más kérdés. Az LG szinte minden másban jobb (vagy a Sony pl mozgásábrázolás). Magasabb fényességi érték, megbízható op. rendszer, kiváló távirányító és remek szervíz, no meg olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23442) daneel_hu válasza dudo (#23440) üzenetére


daneel_hu
addikt

65C8PLA

(#23444) renatto válasza chuky9 (#23443) üzenetére


renatto
őstag

Szerintem a tévén nem fog menni, mert MKV-ból nem tudja kinyerni a hangot. Az Xbox viszont segíthet, ha az le tudja játszani a filmet (a settings/audio résznél állíthatod a kimeneti hangot Bitstream/5.1/7.1-re vagy ha úgy nem szólna akkor sztereóra). Így ennek megfelelő hangot küld tovább a tévének. Így még az Atmos hangot is le tudja játszani a tévéd (nekem is ilyen van). Ezt amúgy hamar le tudod ellenőrizni, mert ehhez a hangbeállításoknál fel kell ajánlania az Atmos hangot (Dolby Atmos app-ot le kell tölteni hozzá az Xbox áruházból, azt hiszem).

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23446) renatto válasza chuky9 (#23445) üzenetére


renatto
őstag

Sajnos ott valamelyik progam ismét bekavar, én meg nem használtam őket, így nem tudom. Ha sztereón hagyod akkor szól az angol? Neked a tévén amúgy sem lesz sokkal jobb a hang, hiába kapna akár Atmos jelet. Filmet nem nézek a boxon, de a dashboard és a játékok Atmos hangját átküldi gond nélkül a tévének. Pont az ilyen problémák miatt vettem inkább egy médialejátszót....

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23447) janos666 válasza alaves (#23432) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem fehér zajjal szoktam járatni őket, hanem az összefoglalóba is linkelt HDR tesztvideókkal. Ezt a mappát tettem be oda-vissza végtelen lejátszásba a belső lejátszóval:
Mehanik HDR10 test patterns\04. Colors\05. Single colors\06. C940 (10000nit)

Aztán Technicolor képmód, BDI bekapcs (ez kapásból 50% teljesítménycsökkentés), illetve szobahőmérséklettől függően még OLED Fény mondjuk 100-ról akár 50-ig vissza (ilyenkor azért tud melegedni, főleg ha BFI ki van lőve és 100-on marad nyáron, ABL ide vagy oda).

Gyakorlatilag ezt csináltam az új plazmákkal is, csak nyilván még nem HDR ábrákkal, illetve WRGBCMY-al sem bohóckodtam, csak W ment folyamatosan (állandó full fehér képernyő). Itt csak amiatt HDR és WRGBCMY, mert tippre talán így lesz egyenletesebb a terheléseloszlás a W alpixel-t is figyelembe véve (WRGB panel, nem RGB), ami ráadásul másképp működik SDR-ban és HDR-ben (hagyományos RGB-nél simán egyenletes a terhelés folyamatos W ábrával is, nincs értelme váltogatni, csak érdemes visszahúzni annyira a TV-t, hogy ne melegedjen feltűnően a háta).

Hogy ezt mennyire merem ajánlani másoknak, az már más kérdés (dacára annak, hogy 10+ éve ezt csinálom a saját készülékeken bejáratáskor, vagy később makacs IR "mosáshoz", bár utóbbit OLED-en még nem kell csinálnom, csak öregebb plazmán).
Felőlem vitára bocsáthatjuk és beszavazhatjuk, mint ajánlás (de biztos lesz, aki őrültségnek tartja, ráfogja hogy tönkremegy tőle a készülék, nyafog, hogy márpedig ő első perctől utolsóig állandóan hasznos tartalomra akarja csak használni, stb ... részben mondjuk jogosan is).

Azért ódzkodom az ilyen ajánlásoktól, mert első olvasatra zavarosnak, hülyeségnek tűnhet, félreérthető (nem válik szét, hogy mi a "sokadik utolsó ajánlás a maximalistáknak" és mi a "mindenképp próbáld ehhez tartani magad", akkor se ha ez így bele van ez írva).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23449) ImACeltic válasza chuky9 (#23448) üzenetére


ImACeltic
őstag

A délután folyamán megnéztem a B8-asomon a Sötét Lovagot 4K HDR-ben és az egész film során azt tapasztaltam, hogy a TV jobb oldala világosabb kicsit, nem full fekete a kép. Itt egy kép róla [link]

Külső vinyóról nyomattam az internetes videotékából leszedett verziót.

Bocsi, nem válasznak szántam.

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#23450) renatto válasza chuky9 (#23448) üzenetére


renatto
őstag

Próbáld meg letölteni Xbox-ra a Kodi-t, több ötletem nincs.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.