Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) Joshi válasza junior11 (#23700) üzenetére


Joshi
titán

Jó hogy kezd jobban terjedni a Dolby Vision. Elvileg van rá esély hogy Sony meg fogja kapni a HDR10+ támogatást is, akkor Sony is mindenes lesz HDR tekintetében.

(#23702) OPiiPO válasza junior11 (#23700) üzenetére


OPiiPO
addikt

tegnap már belinkelték ugyanezt ;)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23703) Joshi válasza junior11 (#23700) üzenetére


Joshi
titán

Itt van a HDTVTest-és videó hozzá.

(#23704) viera válasza xerobyte (#23691) üzenetére


viera
őstag

Panasonic is lehetne kicsit olcsóbb. :D

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#23705) Joshi válasza Joshi (#23703) üzenetére


Joshi
titán

Ez meg az AVForums videó. :D

Ez a Lánchíd :DD

[ Szerkesztve ]

(#23706) daneel_hu válasza xerobyte (#23691) üzenetére


daneel_hu
addikt

Bezzeg a 77C8PLA az bizony 1,8 guriga. :((( :DD

(#23707) xerobyte válasza daneel_hu (#23706) üzenetére


xerobyte
aktív tag

47, 55 és most 65, én így jöttem sorban. Amikor 3 év múlva cserélni fogom, akkor izzadni fogok, ha a 75-77-es annyiba fog fájni arányaiban, mint most :))

(#23708) Joshi válasza daneel_hu (#23706) üzenetére


Joshi
titán

Még sok-sok év mire elfogadható árban lesznek az ekkora OLED tévék. Nekem emmilió a lélektani határ egy tévéért, nem mostanában lesz ennyiért ekkora tévém. :DDD

(#23709) daneel_hu válasza Joshi (#23708) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szép nagy a 77-es, budaörsi MM-ben láttam kiállítva. :)
Az a gond, hogy akkora falon van az oled otthon, hogy 2db 77-es is elférne egymás mellett... és még maradna hely.
A 65-ös nagyjából elveszik. :DD

(#23710) xerobyte válasza Joshi (#23708) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Lejárt a szerk időm.
Egyébként kicsit matekoztam is ma, az volt az alaptézis, hogy az első, feltehetőleg április végi 10%-os ár-dropnál nem fogok tudni tovább várni (úgyis mindig csak várunk, nemde??), amikor is szvsz valahol 950K körül lesz a 65C9 (finnyás vagyok, emag és társai nem játszanak).
Ha most megrendelem a C8-at, az ugye 660, tehát nagyjából 300K marad nálam. Cserélni legközelebb akkor fogom, ha a HDMI2.1 chain teljes (VGA, AVR is!) és van miért (leghamarabb talán PS5), ami a gyakorlatban 2020 BF vagy 2021 tavasza. A C8 használtan akkor szerintem 200K-ért lesz eladható legrosszabb esetben.
Ha bevállalom a C9-et, akkor első generációs HDMI 2.1-em lesz, ami azért szerintem hordoz némi kockázatot, de cserébe kihúztam egy generációt. Ekkor viszont azzal az alapfeltevéssel élek, hogy 2021-re nem lesz olyan új technológia, amiért nagyon a boltba akarok rohanni, mert a C9 most, majd csere 2021 az így elsőre túl carpe diem.

Közben megnéztem a chromás dolgokat is. A filmek menni fognak 4k/24Hz 4:4:4-ben a C8-on is, a Ps4Pro pedig szintén köszöni, de úgysem bír 4k/30Hz-nél többet, ami befér 4:4:4-be.

Közben lehet meg is oldódott a probléma, mert az MM oldaláról eltűnt a C8 készlet!!

(#23711) Joshi válasza daneel_hu (#23709) üzenetére


Joshi
titán

A nagyon nagy képátlót csak projival lehet megoldani, esetleg ~200.000$-ért egy The Wall MicroLed-et. ;]

(#23710) xerobyte Az UHD BD kiadványok is 4.2.0, tehát a 4.4.4-el csak felkonvertálsz. Nem érdemes ezzel foglalkozni. Ennek előnye max PC-és játékoknál lenne.

[ Szerkesztve ]

(#23712) TXT


TXT
őstag

Az mitol van, hogy a settop box szerinti “Dolby Audio” csatornak es a “PCM” csatornak hangereje teljesen mas? :U A “PCM” csatornak hangereje toredeke a “Dolby Audio” csatornainak. Az Oled tv elott egy atlagosnak nevezheto tv-nk volt (HD ready), ott minden csatorna egyforma hangerovel birt, most meg allitgatni kell, ha epp az egyik, vagy a masik fajta audioval rendelkezo csatornara kapcsolunk.
Tudom, hogy kevesen hasznaljak az oledet tv nezesre (is) a minoseg miatt, igy a fikagyar hozzaszolasokat most keretik mellozni. Akinek nem inge..... Koszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#23713) Tulku válasza daneel_hu (#23709) üzenetére


Tulku
veterán

Rettenetes problémának látom az olednél a méretek gyors iramban történő zsugorodását...mikor leraktam vásárlás után az 55" B7-et azt mondtam, ennél nem kell nagyobb, most már etetem az asszonyt, gyereket, hogy a gyereknek kell a 4K oled (B7) hogy 65-öst tudjak venni :O ;]

(#23714) janos666 válasza Joshi (#23636) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Többnyire szalagos moziban is 3x villan fel egy-egy képkocka. A Pioneer PDP-k is 72Hz-en tolták a 24fps-t. Az OLED-en is össze lehetne hozni pl. 144Hz-es panellel 72+72, háromszori felvillantást 50/50% arányban. De úgy tűnik jövőre sem ezt csinálja az LG, hanem 100/120-ról 200/240-re mennek és max 120-at fogadnak HDMI-n. Valami apró kívánnivaló mindig marad. ;]

(#23645) Ijk
Ez a "a 24fps az ideális" nekem akkor is olyan, mint ha 1873-ban lett volna tökéletes a világ. :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23715) kutyu92 válasza xerobyte (#23710) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Ma jártam a budaörsi MMben ott azt mondták tudnak berendelni a készülékből csak ki kell fizetni az akciós árat holnaptól és 1-2 héten belül lehet is menni érte

(#23716) Joshi válasza janos666 (#23714) üzenetére


Joshi
titán

"...mint ha 1873-ban lett volna tökéletes a világ."
Sok mindenben jobb volt ez nem is kérdés. Egyébként biztosan vannak előnyei a 24p-nek, ha más nem a spórolás. :D

(#23713) Tulku nem értem mi köze ennek az OLED-hez. :F

[ Szerkesztve ]

(#23717) janos666 válasza TXT (#23712) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Dolyb az passthrough, szóval alapvetően csak a végponton állítható a hangereje. A PCM már ki van bontva, így minden ponton egyszerű.
- Ebből egy tipp: húzd maxra a box hangerő csúszkáját

Ugyanakkor a Dolby esetén is meg lehet szabni (nem általad, hanem a forrásban) egy offset értéket, amit bizonyos kimeneti eszköz figyelembe vesz, míg mások nem (pl. egy tvsorozat lehet hogy kér +7dB erősítést, de az erősítő ezt nem biztos, hogy betartja, ez lehet beállítás-függő, vagy fixen gyárilag eldöntött kérdés).
- Hogy ilyen szempontból a TV mit csinál ezzel, arra tippem sincs (a komolyabb AVR-eken lehet inkább nézegetni/állítgatni ezeket).

Plusz sokszor lehet külön offset-et adni különböző forrásoknak az AVR-eken, de a TV ilyen szempontból megint passz.

Vagy van még olyasmi opció a TV-n, hogy megpróbálja összehangolni a csatornák hangerejét. Ez lehet, hogy csak PCM esetén működik, Dolby esetén nem (lásd első bekezdés, hogy miért).

(#23716) Joshi
Spórlásra a legjobb a VRR. Ami azt illeti eredetileg pont arra találták ki, csak később lett belőle "gamer" dolog. Persze itt már eleve a kamerának és operatőrnek kéne döntenie arról, hogy melyik jelenet milyen fps határok közt és hogy skálázódik dinamikusan (legfeljebb szimmetrikusan megritkítani lehet még utólag, ahogy mindig is lehetne 24fps-t csinálni 48-ból...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23718) Ijk válasza janos666 (#23714) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát most nagy filozófiába nem mennék bele milyen előnyei voltak 1873-as világnak.
24p is olyan dolog hogy nyilván megvannak az előnyei és hátrányai egyaránt. Engem jobban zavar egy film videós jellege HFR-el mint a 24p hiányosságai. Nyilván leginkább mert ezt szoktam meg az életemben. De valahogy nincs indíttatásom hogy átszokjak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#23719) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Had kérdezzem meg mért fonots a HDMI 2.1 ?
Mik lesznek az előnyei ?

(#23720) torma1981 válasza Khaosz55 (#23719) üzenetére


torma1981
veterán

Ameddig nincs semmi ami kihasználja minek? VGA ki tudja mikor lesz. Én tuti nem vennék csak azért mert tudja a 2.1-et. Majd talán 2020-ban.

(#23721) janos666 válasza Ijk (#23718) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván csak ráböktem egy számra. Direkt nem olyasmire, ahol bármi érdekes történt. Ha akarod, akkor érted ennek a lényegét.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23722) Joshi válasza janos666 (#23717) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem ezt nem is a tévé gyártók oldaláról kellene megközelíteni, inkább a filmgyártók a ludasak.

(#23723) Tulku válasza Joshi (#23716) üzenetére


Tulku
veterán

Oled fórum...oled TV-m van és próbáltam humoros lenni...az az érzésem, ez nálad nem jött be...de majd talán egyszer....

[ Szerkesztve ]

(#23724) Joshi válasza Tulku (#23723) üzenetére


Joshi
titán

Bocs, de nem jött át. :D

(#23725) alaves válasza Joshi (#23708) üzenetére


alaves
addikt

Látom összement a 65"-es TV-tek, amúgy novemberre lehet 1 milla körül a LG OLED77C8.

Ez is jó vétel lehet: https://www.mydealz.de/deals/lokal-mediamarkt-saarlouis-grundig-65-gos-9798-4k-uhd-oled-smarttv-1323275

1111 EUR 65"-es OLED TV :C :Y

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#23726) demmer123


demmer123
őstag

Én 2,2.2m-re tervezek egy "55"-ős OLED tv szerintetek oda kellene már egy 65-ős?

(#23727) TXT válasza janos666 (#23717) üzenetére


TXT
őstag

Koszi Janos a tippet, de sajnos ilyen hangero allitasi lehetoseg nincs a T-home boxanak menujeben... :F

(#23728) Khaosz55 válasza demmer123 (#23726) üzenetére


Khaosz55
addikt

A TV olyan mint női mell elég nagy nincs belőle.

(#23729) janos666 válasza demmer123 (#23726) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kéne, az 55" 4k inkább 1.5m-re jó, de nem biztos, hogy feltétlenül fontos is. Ha többnyire csak 1080-as anyaggal etet (ide tartozik az UHD Blu-Ray is ha 2k master), akkor egyáltalán nincs messze a 2m se.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23730) FollowTheORI válasza krx21 (#23699) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért nem jó amit csinálsz, mert nem látod a lényeget akkor... persze oké szubjektív, de ennyi erővel akkor nézd inkább SDR-ben. :)

Az a baj ezzel, hogy amikor a filmet masterelik egy adott, pl 1000 vagy 4000 nit fényerőre, akkor az alap úgy van beállítva hogy nem vakít (ie SDR alap) és ehhez képest vannak belőve a különböző fényviszonyok.

Ezt konvertálja a tévé tone-map algoritmusa át a TV képességeire (az egész tartományt), tehát a 0 az a 0 lesz... a 4000 meg a TV 800-a, pl OLED esetén... vagy 1000. stb.

Ha te leveszed a maxot 32-re... kidobtad a tartomány kétharmadát... érted mi ezzel a baj ügye.

És a jól masterelt filmek nem vakítanak amúgyse. Aminek 100 nitnek kell lenni, az 100 nit lesz HDR-ben is.

Viszont azok a csillogások, fényes felületek, stb elvesznek ha belenyúlsz, kvázi kiiktatod a HDR lényegét ezzel. Sok esetben plussz térhatást, vagy egyéb effekteket ad a filmnek a HDR, az említett "reflektoros", napelvakítós dolgok mellett.
Ez az amit a gyenge tévék, amik nem képesek a 800-1000 nit-re nem adnak vissza, mert csak papíron HDR-ek...

Szóval te veszel egy többszázezres, félmilliós OLED-et, és csinálsz belőle egy nem HDR tévét amin HDR anyagot nézel... ennek mi értelme akkor? :)

(mondjuk ez ugyanúgy igaz LCD/QLED, meg stb tévékre is)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23731) daneel_hu válasza alaves (#23725) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Látom összement a 65"-es TV-tek, amúgy novemberre lehet 1 milla körül a LG OLED77C8."

Ez így önmagában jó vízió csak az a baj, hogy ezekből a különleges példányokból sajnos eleve kevesebb van.
Hamarabb, jóval hamarabb elfogy, és megint csak a 2019-esekből lesz raktáron.

A 2017-es száriából, gyakorlatilag B7-es még itt-ott fellelhető, de G7 vagy E7 az nem sokáig volt, elhiheted. :)

(#23732) xerobyte válasza kutyu92 (#23715) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Szóval, ha bemegyek az MM-be, akkor 669-ért lesz 65C8? Viszont ugye az nem online rendelés, szóval egy esetlegesen erősen bandinges példánynál nem lesz indoklás nélküli visszaküldés...

(#23733) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

A nagy kérdés: 669-ért LG65C8, vagy 755-ért Sony 65AF8? (mindkettő aktuális MM akciós ár)

Ezekben ugyanaz a panel van, vagy az LG újabb? Abban az esetben nem kérdés.

(#23734) Tulku válasza Dani Pécs (#23733) üzenetére


Tulku
veterán

Mindkettőt mustráld meg életben...nézd meg a kezelésüket (egyik androidos azt hiszem) fogdosd meg a távirányítókat, mennyire tudnál egyikkel vagy másikkal együtt élni...
Képminőségben szerintem észrevehető, eget verő különbség nincs...ha pedig ennek ellenére nem tudnál választani, marad az árképzési difi...

(#23735) kutyu92 válasza xerobyte (#23732) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Nem online, de aruhazi vetelnel is ervenyesitho a banding problema miatti visszakuldes szerintem, kerdezz ra a bent levo promotertol o tuti tud neked segiteni benne

(#23736) PuMbA válasza janos666 (#23714) üzenetére


PuMbA
titán

Hozzátéve, hogy OLED-en és LCD-n nem villan semmi, ha nincs bekapcsolva a BFI, mert sample and hold kijelzők :) Ha 72Hz-en megy egy 24fps-es film, akkor 3 egymást követő képkocka ugyan az lesz, tehát mondjuk az LCD kristályai egy tapottat nem fognak elmozdulni ez idő alatt.

[ Szerkesztve ]

(#23737) renatto válasza Khaosz55 (#23719) üzenetére


renatto
őstag

HDMI 2.1 >>> 4K 120hz illetve majd a 8k 60Hz. A táblázatban látható hogy mit fog tudni az új szabvány. Viszont nem feltétlen kell új kábel, mert lehet a régebbi kábelen is át fog menni egy-egy résztulajdonság (VRR vagy eARC). Illetve frissítéssel akár a régebbi HDMI portok is képesek lehetnek 1-1 új tulajdonságra, ahogy az Xbox One X -en is elérhető néhány előnye a HDMI 2.1-nek, de nem mind... ALLM, VRR.... De kérdés melyik gyártó fogja frissíteni a korábbi modelleket és melyik nem.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23738) renatto válasza demmer123 (#23726) üzenetére


renatto
őstag

Én kb ennyiről nézem - film/tv - az 55B7-et és teljesen rendben van. Abszolút mozis a hatás. Amúgy ezen a távolságon pont a határon ülök, ahol már lehet veszítek a 4k részletekből. Játéknál valamiért jóval közelebb ülök, kb 1 méterre. Legközelebb valószínűleg 65"-t veszek, mivel azt látom, hogy néhány apró részlet még nem jön ki 55"-nál.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23739) krx21 válasza FollowTheORI (#23730) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet, hogy nem egyforma a szemünk. :DDD Én biztos nem kívánok semmilyen körülmények között 1000nit-et egy sötét szobában. Valamint bízom abban, hogy az OLED-fény kezelése, nem teszi tönkre a tartomány semmilyen részét a "csutkára" tekeréshez képest. Hidd el én igy is nagyon briliáns kontrasztot látok és még most is néha hunyorognom kell mint egy kínai. ;) Valamint a sötét részletek is mind kiválóak.
De mondom nekem HDR esetén be van kapcsolva a dinamikus kontraszt alacsonyra és az emel a fényerőn, szerintem kb. 32-60 arányban..

(#23740) dgyuri0123 válasza xerobyte (#23732) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Téves, bocs...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#23741) Strezi válasza FollowTheORI (#23730) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem pont ezt hozta a HDR! Egyszerően több és finomabb részlet lett a sötét részeken, ugyanakkor egy éjszakai jelenetben a fények még természetesebbek lettek.
Azért azt se feledjük el, hogy a HDR formátumbanban fizikailag több bit jut az egyes szín komponensekre, azok árnyalataira, így minenképen nagyobb képi dinamikát tesz lehetővé.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#23742) daneel_hu válasza xerobyte (#23732) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem MM-ben gond nélkül visszaveszik ha meggondolod magad, de kérdezz rá.
Banding miatt meg cserélniük kell. (ha tényleg annyira szar lenne)

(#23743) #72042496 válasza daneel_hu (#23742) üzenetére


#72042496
törölt tag

3 napot szoktak mondani az áruházi vásálásra. Kisebb értékű eszköznél éltem csak vele, azt simán visszavették.

(#23744) daneel_hu válasza #72042496 (#23743) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudom, nekem nincs nagy tapasztalatom, ráadásul az oled az céges vásárlás nálunk. (e8pla)
De alapvetően azt érzem, hogy mindenben támogatnak, és bármilyen nyavalyámat meg akarják oldani, már ha van ilyen. :)

Azért mégsem egy 20e forintos termékről beszélünk. :R
Úgyhogy szerintem nem kell tartani ilyesmitől.

(#23745) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek az Alza magyar Gyártói garival adja az LG OLED55C8-t?
Most egész jó áron van náluk.

(#23746) Gtaati válasza vfeco (#23745) üzenetére


Gtaati
őstag

Ha PLA a modell, akkor garanciát a hazai Lg tudja intézni. De pl. ha LLA akkor már nem.

(#23747) Strezi válasza daneel_hu (#23744) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem az emag fizette annó vissza szó nélkül az OLED árát, harminc napon belül, céges vásárlásra. Pedig valószinüleg az én oldalamon volt a hiba (nem dugtam "eléggé" be a HDMI kábelt :W, azaz feléledt pl. a tv jelre, de nem volt kép :U ). Náluk jó volt a TV, viszont csere készülékük nem volt akkor még . Mindezt postával oda vissza, költségmentesen. Ami azért nem két forint egy 65" tévére.

De másnak más áruház vagy forgalmazó a szimpatikus, illetve van vele jó vagy rosz tapasztalata ;)

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#23748) vfeco válasza Gtaati (#23746) üzenetére


vfeco
aktív tag

PLA modell.

(#23749) Gtaati válasza vfeco (#23748) üzenetére


Gtaati
őstag

Akkor azzal nem lehet gond, de érdemes az Lg ügyfélszolgálatnak írni és a biztonság kedvéért megkérdezni őket is!

(#23750) Capox


Capox
csendes tag

Szerintetek az MM-ben vásárolt plusz 3 év biztosítós garinál is jó fej lesz a cég? Mert ugye tudjuk, hogy az LG szervize pozitív a panelekkel kapcsolatban. Érdemes kötni egyáltalán pluszban? Nagyon vonzó most a c8 ára.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.