Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) FollowTheORI válasza Khaosz55 (#23644) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha van tartalom egy adott zónában semennyire, hiába az FALD.
A nem FALD, sima edge lednél QLED-nél meg még annyira sem.

Amiben verik az OLED-et az a maximális fényerő. Ezért van az hogy nappali körülmények között jobbak (ott nem annyira számít a fekete)... este meg rosszabbak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23652) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Mint már korábban írtam, tegnap előtt hívtam az LG ügyfélszolgálatot a B8-am miatt. Az ügyintéző azt mondta, hogy keresni fog a szerelő és egyeztetés után érkezni fog. Na ez az egyeztetés úgy nézett ki, hogy 1 órája felhívott, hogy kb fél óra és itt lesz. :D No problem, itthon voltam, meg is jött egy nagyjából 70 éves bácsi Kaposvárról. Úgy nyilatkozott, hogy panel vagy panelvezérlés a gond. Egyeztetni fog még az LG-vel és megrendeli az alkatrészt aztán jönni fog kicserélni. Azt nem értettem teljesen, hogy csak a panelt vagy az egész TV-t, mivel kicsit mintha nagyot halló lett volna a bácsi és nem igazán hallotta az összes kérdésemet.

Nem negatív ez a tapasztalat, csak kicsit koros az úriember, nincs ezzel gond, a lényeg, hogy cserélni fogják.

Akinek már volt ilyenben része, meddig tartott ez a procedúra az elsődleges szerelő általi ellenőrzés után?

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#23653) Joshi válasza ImACeltic (#23652) üzenetére


Joshi
titán

Nem ám LCD panelt tesz a tévédbe a bácsika. :DD Amúgy tényleg korrekt az LG szerviz. :K

(#23654) #97950976


#97950976
törölt tag

Sziasztok!

Valaki hasonlított össze közületek OLED tv-t (legalább egy LG C8-ast) egy felsőkategóriás projektorral (SIM2, Runco, Barco, JVC stb.) képminőség tekintetében?

Ehhez hasonló vélemények érdekelnének: [link]

Idén még szeretnék beruházni valamelyikre, bár tudom hogy a projektor jelentősen többe kerülne, akár ötször annyiba, mint az OLED...

Köszönöm!

(#23655) daneel_hu válasza demmer123 (#23647) üzenetére


daneel_hu
addikt

És a tesztvideo miben adja vissza azt, hogy miként néz ki valós körülmények között egy oled vagy qled?
Gondolom mindent egy számítógépmonitoron szemlélve. :)

Ha kíváncsi vagy a kettő közti különbségre akkor meg kell nézni legalább egy műszaki boltban.
De ha van lehetőség, akkor vigyél anyagot nekik és kapcsoltasd le a villanyt is. :R

Nem akarok beleszólni, de az oled felmossa a padlót bármilyen lcd-vel, a qled-del is.
Átlagos tévénézési körülmények között.
Az szerintem nem normális, hogy nagyon világos szobában nézzük a tévét, van ilyen de ritka.
(ilyen körülmények között tényleg jo(bb) lehet egy qled, mert nagy a fényereje.)

(#23656) demmer123 válasza daneel_hu (#23655) üzenetére


demmer123
őstag

Nem videókat néztem róla csak be írtam a "google"-ba hogy LG B8,vagy C8 vs Q9 Qled és rengeteg tesztek dob ki.

Sok helyen minimális különbség van amit eléggé "röhejnek"-tartom

(#23657) Joshi válasza #97950976 (#23654) üzenetére


Joshi
titán

A linkeden is leírják a véleményt a témáról, szóval nem értem a kérdést. Nagyon más kategória a kettő. Ha a szó szoros értelembe vett mozi élményt akarsz, akkor egyértelműen projektor. Viszont ez esetben inkább a projektoros topikokban érdeklődj.

(#23658) Callisto


Callisto
őstag

"Felmossa a padlót bármilyen QLED-del", "átlagos fényviszonyoknál is sokkal jobb az OLED", "Q9FN és QLED csak fényerőben jobb" és hasonlók.
Ilyen költői, nem is, isteni túlzásokat ilyen gyakran, mint itt nem igen lehet olvasni egyéb vs témában.
Azok szoktak ilyeneket mondani, aklik otthon saját maguk egymás után vagy mellett nem látták és tesztelték őket minden lehetséges körülmény között.
Nekem volt mindegyik (65C8 és Q9FN) és egy hétig nyüstöltem őket itthon saját kezemmel. Q9FN mellett döntöttem végül. Azért, mert ellentétben a túlzó állításokkal nem éreztem soha semmilyen körülmény (pl. fényviszonyok) mellett azt az óóóóóóriáááási padlófelmosó dolgot, amiért a szokásaimon változtattam volna. Pedig nagy filmnéző és sokat játszó vagyok. Inkább maradtam a Q9-nél, hogy akkor és úgy és addig használhassam, ahogy akarom.
Igen, sötétben a sötét jelenetek és részek jobbak OLED-en a sötét színekkel együtt, mert halvány blooming sincs és kiváló a kontraszt és igen a fényes színek jobbak QLED-en, mert azok tényleg színek. Lehetne még sorolni. Mindegyiknek van előnye és hátránya a másikhoz képest. Amilyen gyakran feltűnik mindennapos használat során a Q9 hűtrűnya, annyira feltűnt az OLED hátránya is. Számomra ez így 50-50 volt.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#23659) Joshi válasza Callisto (#23658) üzenetére


Joshi
titán

Nagyjából ezt írta egy Sony 65ZD9 tulaj is. Szerintem akinek a sötét részlet a fontos az OLED-et vesz, akinek meg a havas táj HDR-ben az inkább a csúcs LCD-t. Mondjuk akinek fontos a sötét részlet az amúgy is Sony OLED-et választja ajándék LG mikróval. ;]

[ Szerkesztve ]

(#23660) Strezi válasza Joshi (#23659) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, nem kell(érdemes) ezekből hitvitát csinálni. Hova, mire, kinek mi a legjobb ;)

Nekem most ugye van két OLED-em, ami tökéletes a házba, sötétített szobákba. Viszont hamarosan átveszek egy új lakást, ahol szinte csupa üveg a nappali. Oda a legnagyobb és legvilágosabb TV lesz az optimális, mivel mindig lesz szórt fény. Valami 75" vagy afeletti falra szerelhető kell majd, de pl. nem biztos hogy ki fogom fizetni a QLED "felárat". Ugyancsak a kezelhetőség miatt valószinüleg LG NanoLED (vagy mifene) lesz...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#23661) Joshi válasza Strezi (#23660) üzenetére


Joshi
titán

"LG NanoLED"
Marketing bullshit. Grat. :C ;]

(#23662) #97950976 válasza Joshi (#23657) üzenetére


#97950976
törölt tag

Köszönöm a segítséget, a projektoros topicban már érdeklődtem.
Igen, de az 1 ember véleménye. Több vélemény is érdekelt volna.

(#23663) Joshi válasza #97950976 (#23662) üzenetére


Joshi
titán

Na de két egymástól távol álló képmegjelenítési technológiáról van szó. Igazából nem is lehet összehasonlítani őket. Én erre akartam célozni. Itt az a lényeg, hogy neked mik az elvárásaid. A szó szoros értelembe vett moziélmény, vagy látványorgia. :D

(#23664) krx21 válasza Joshi (#23659) üzenetére


krx21
nagyúr

Viszont én még Sony mikrót nem is láttam... :DDD

(#23665) Joshi válasza krx21 (#23664) üzenetére


Joshi
titán

Hát ez az, de látom nem is értetted hogy miért írtam. ;]

(#23666) Strezi válasza Joshi (#23661) üzenetére


Strezi
őstag

Keresd ki mi a neve az ő technológiájuknak, ahol a samsunghoz hasonlóan, a fény nanométeres humllámhosszára utalva egy hullámhosszból állítják elő az alapszineket a jobb szintér érdekében.

Szóval nem bullshit, csak annyira, mint ahogy a technológia is varázslat a primitív elmének ;]

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#23667) Joshi válasza Strezi (#23666) üzenetére


Joshi
titán

Konkrét modellt írj, aztán nézzük meg hogy kalibrálás után mekkora színteret fed le. ;)

Egyébként ez olyasmi lehet mint Sonynál a Triluminos, mert az én Sony A1-em bizony Triluminos kijelző, pedig abban is LG OLED panel van. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23668) Joshi válasza Joshi (#23667) üzenetére


Joshi
titán

Nekem sokkal extrább színeim vannak mint az LG OLED tulajoknak. :DD :C

(#23669) dh66e válasza Joshi (#23668) üzenetére


dh66e
veterán

Ilyenkor egyébként mi motivál? :(

(#23670) Joshi válasza dh66e (#23669) üzenetére


Joshi
titán

Csak viccelődök és próbálom bebizonyítani a marketing gépezet működési elvét. Esetleg félreérthető voltam? :U :))

ui.: egyébként a Triluminos is quantum dot alapú technek indult, aztán mára már csak egy marketing jelző maradt. :K

[ Szerkesztve ]

(#23671) OPiiPO válasza Partz (#23643) üzenetére


OPiiPO
addikt

Időtálló megoldás hogy támogatja az összes HDR formátumot: Dolby Vision, HDR10+, HDR10 és HLG
Ez a 9-es Android TV már jó lehet?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23672) Joshi válasza OPiiPO (#23671) üzenetére


Joshi
titán

Mutass egy megvásárolható 9-es Androidos tévét. Elmondom neked, hogy Sony most tette elérhetővé az Android 8-at, és nem attól lesz jó egy oprendszer hogy magasabb a verzió száma. ;]

(#23673) krx21 válasza Joshi (#23665) üzenetére


krx21
nagyúr

De bizony értem... :K

(#23674) Joshi válasza krx21 (#23673) üzenetére


Joshi
titán

Akkor jó. ;]

(#23675) OPiiPO válasza Joshi (#23672) üzenetére


OPiiPO
addikt

nyugi van, csak kérdeztem, nem kell egyből nekem esni ( a stílusod még mindig nagyon aranyos :P )

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23676) Joshi válasza OPiiPO (#23675) üzenetére


Joshi
titán

What? :Y :F Ezt most miből hogy? Egyáltalán nem estem neked, csak kijelentő módban leírtam a jelen helyzetet. Egyébként tényleg nincs Android TV 9, ha lesz is az még odébb van. Ráadásul Philipset ismerve nagyon jó lesz. ;]

(#23677) OPiiPO válasza Joshi (#23676) üzenetére


OPiiPO
addikt

ezt elsőre is leírhattad volna - köszi az infót egyébként, az Android-os TV vonalat nem követem

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#23678) Joshi válasza OPiiPO (#23677) üzenetére


Joshi
titán

De most tényleg neked estem? Az nem ilyen. ;]

Egy kérdés. Neked mit jelent egy Androidos telefonnál a verziószám növekedése, ha mondjuk nincs érdemi funkcióbeli előrelépés? Észreveszed a változást? Nyilván ha Androidos telód van.
Ha addig is jól volt optimalizálva az adott Android verzió az adott hardverhez, akkor nem fogsz érdemi változást észlelni. Igaz ez fordítva is. A legfordulatosabb forgatókönyv, amikor fos működésből hirtelen lesz egy használható verzió. Sajnos vannak példák arra is, hogy a jót elbaltázták egy adott szoftverfrissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#23679) Ijk válasza #97950976 (#23654) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha projektornál fontos a képminőség akkor vehetsz 20 milliós gépet is, megfelelő környezet hiányában semmit nem ér. Teljes fénykontrol, minden fal sötét, teljes sötétítés szükséges. Ha ki tudsz alakítani egy külön helységet ilyen feltételekkel akkor azt mondom csakis projektor. De ha már nappaliban akarod felállítani akkor bizony el kell gondolkozni inkább egy nagyképátlós tv-n. 77-88"-os oled egy autó árában már megáll, de 85"-os LCD-t kapsz akár 1 millió alatt is, ami fehér falak között tönkrever képben bármilyen projektort. Annyi hogy a nézési távval be leszel korlátozva 2-3m közé. 3m-re én már 120"-os projektor vászonnal terveztem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#23680) Joshi válasza Ijk (#23679) üzenetére


Joshi
titán

"77-88"-os oled egy autó árában már megáll, de 85"-os LCD-t kapsz akár 1 millió alatt is..."
Egy milláért is van autó. ;]

(#23681) lmno


lmno
őstag

Volt már olyan valakinek, hogy egyszer csak nem működik a White balance? Tehát hogy hiába állítom, nem változik semmi. És látszólag Warm1-en vagy Mediumon van. (Oled B8)
Korábban csinálta már, és resetelnem kellett mindent, utána jó lett. De nehogy már ezt havonta meg kelljen csinálni... (update se jött, tehát nem attól)

(#23682) alaves válasza ImACeltic (#23652) üzenetére


alaves
addikt

A panelt fogja cserélni (vezérlőáramkörök beépítve vannak), átrak két nyomtatott áramköri lapot, meg a hangszórókat, tápot és kész. 30 perc (ha dumáltok közben akkor 45 perc).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#23683) daneel_hu válasza Callisto (#23658) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mi volt az oled hátránya?

(#23684) Morph76 válasza daneel_hu (#23683) üzenetére


Morph76
aktív tag

Túl jók voltak a betekintési szögei, ergo nem tudott belekötni a kép szélei felé észrevehető szín torzulásokba. ;]

(#23685) torma1981 válasza ImACeltic (#23652) üzenetére


torma1981
veterán

Szia.

Ohh te is a Kaposvári szervizzel javíttatod? Nekem is ők csinálták. Az öreg nem mai csirke. Nálam be kellett csomagolni a tv-t és elvitte. 1 hét volt a panel amíg megjött. Utána jött és vitte a tv-t.
2 nap és kész lett. Nekem azt mondta nem tudja helyben csinálni, csak bent a műhelyben. A lényeg hogy jó lett.

(#23686) ImACeltic válasza torma1981 (#23685) üzenetére


ImACeltic
őstag

Szia!

Akkor valószínűleg nálam is ez lesz. Te előre becsomagoltad a TV-t vagy akkor amikor jött? Mert nekem csak annyit mondott, hogy legyen itt a doboz.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#23687) torma1981 válasza ImACeltic (#23686) üzenetére


torma1981
veterán

Együtt becsomagoltuk. Utána segített kicsomagolni, felrakni a falra. Megnézztük minden okés e.

(#23688) Callisto válasza Morph76 (#23684) üzenetére


Callisto
őstag

.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#23689) Callisto válasza Morph76 (#23684) üzenetére


Callisto
őstag

Fura, hogy ez valóban nem látható nálam ahonnan nézem. Ám a valóság az, hogy nem tudtam belekötni a szép színek hiányába, mert annyira világosak voltak. ;]

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#23690) renatto


renatto
őstag

LG OLED65C8 EMAG >> 670k

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#23691) xerobyte válasza renatto (#23690) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Emag....mehh, de hogy az MM is 670K

Pedig már eldöntöttem, hogy kiülöm a C9-et, fene egye meg :D

(#23692) Plebi válasza torma1981 (#23685) üzenetére


Plebi
senior tag

Nálam nem vitte el, igaz egy kanizsai srác csinálta nekem. Hozta a panelt, ágyra raktuk és ahogy (#23682) alaves írta úgy csinálta végig, annyi különbséggel, hogy panel vezérlője is cserélhető, de az a penelhez van "állítva" így maradt a régin és azzal együtt jött az új.

Így nézett ki szétszedve, sajnos több képet nem lőttem. Sima pattintós hátlap, alatta lent a tápegység, középen a panel vezérlő, fent a tv "agya". A táp és agy alatt pedig a hangfalak. Képen jobb sarokban a táp külön, balra fent az "agy". Ami a itt is látható a panelen az marad a szerelőnél illetve a panel :)

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#23693) alaves válasza Joshi (#23659) üzenetére


alaves
addikt

"a havas táj HDR-ben az inkább a csúcs LCD-t"

Nálam a fény B7: 20-25 OLED SDR, 50 OLED HDR ... és rendkívül fehér minden. Nagyobb fénynél már hegesztőszemüveg kell :K (régen 60-on ment az SDR, 100-on a HDR és csak a szememet rontottam vele feleslegesen...)

Valaki magyarázza már el miért is kell csúcs LCD a nagyon nagy fehérhez?

Ui: Tényleg összemegy a képméret 2 hét alatt :B

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#23694) demmer123


demmer123
őstag

[link]

Látszik az utolsó darabok vannak belőle :D :D

(#23695) Joshi válasza alaves (#23693) üzenetére


Joshi
titán

A részletek miatt, persze nekem se kéne lcd de vannak akiknek világos helyiségben fontosabb a jó lépminőség.

(#23696) lmno válasza alaves (#23693) üzenetére


lmno
őstag

Nem sok értelme van a HDR-nek, ha 50-en van az OLED light...
Dolby Visionnél kell 50-en legyen, HDR-en pedig 100.

(#23697) Joshi válasza lmno (#23696) üzenetére


Joshi
titán

Sonynál Dolby Visionnél is maxon van a fényerő, HDR-nél soha nem veszem le nem is szabad.

[ Szerkesztve ]

(#23698) bzoley válasza alaves (#23693) üzenetére


bzoley
veterán

Nem a fehér a lényeg, hanem a világos. Egy papírlap is fehér, meg egy reflektor is. Az egyiknek van egy olyan tuljdonsága, hogy képes elvakítani.
Elég menő tud lenni, amikor egy sötét helyiségben bóklászva képen világítanak egy zseblámpával. Vagy egy jó kis esti autós üldözés. Persze akinek ez bejön. Nekem pl. be. Azok a reflektorok már szinte élethűek. Ehhez azért talán kell tartalék fényerő.

(#23699) krx21 válasza lmno (#23696) üzenetére


krx21
nagyúr

A HDR nem arról szól, hogy a szemnek kellemetlen fényerőt használjunk. Ez pedig egyéni dolog, mindenkinél más lehet... Nekem most 32-ön van az OLED fény HDR-nél, igaz a dinamikus kontrasztot itt alacsonyan használom. (B7 HDR)

[ Szerkesztve ]

(#23700) junior11


junior11
veterán

Philips OLED804 & OLED854 to feature HDR10+, Dolby Vision & Atmos

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.