Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) Callisto válasza stellaz (#22431) üzenetére


Callisto
őstag

Miért? Kéne lennie, hogy tovább lássak a saját orromnál ellentétben veled, ahogy ezt ismét bizonyítottad ewzzel a hsz-el is? :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#22452) stellaz válasza Callisto (#22451) üzenetére


stellaz
addikt

Hát csak hogy létező problémákat szeretnél megoldani vagy csak amolyan elképzelteket?

[ Szerkesztve ]

(#22453) energomatt válasza salapp (#22450) üzenetére


energomatt
senior tag

Na látod! Éppen ezért érdemes különbözni az átlagtól.
Az átlag felhasználó pl. deviza kölcsönben adósodott el.

[ Szerkesztve ]

(#22454) Callisto válasza stellaz (#22452) üzenetére


Callisto
őstag

Miről beszélsz? :D A probléma létezik, milyen virtuálisat? Ismét bizonyítottad az orrodnál tovább látás képességének hiányát. :D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#22455) stellaz válasza Callisto (#22454) üzenetére


stellaz
addikt

Tulajdonképpen mit szeretnél?

(#22456) energomatt válasza Callisto (#22454) üzenetére


energomatt
senior tag

Próbálj meg áttérni egy olyan fogalmazásmódra, amellyel nem minősíted folyamatosan mások képességeit a konkrét érveid mellett ! Tudjuk, már a leghitelesebb forrásból (egyenesen tőled), hogy te vagy itt az egyik legszélesebb látókörrel rendelkező fórumtársunk. Ennek tényleg örülünk. Megpróbálunk mi is felnőni a feladathoz, csak ehhez még további kis türelmet kérünk.

(#22457) OPiiPO válasza stellaz (#22447) üzenetére


OPiiPO
addikt

Egészen jól összefoglaltad :R

Egy közel félmilliós TV-nél ne legyen már probléma 5 percet utánanézni a dolgoknak ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22458) dgyuri0123 válasza salapp (#22450) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez így nem igaz...

Anno, mikor 2-3 millió Ft volt egy "ős" plazma, az is beégett ugyanúgy fél év alatt, mégis megélt 25 évet a technológia, tudod miért? Mert a plazma tulajok azért vettek plazmát, mert tudták, hogy 100x jobb mint egy LCD és vállalták a beégés kockázatát. Aki meg sz@rt rá hogy beéghet, annak előbb utóbb volt is belőle pár. Egyszerűen tudomásul kellene venni, hogy erre képes jelenleg az oled technológia. Akinek ez nem tetszik, vegyen nyugodtan lcd-t és örüljön, hogy soha nem fog beégni. Senki fejéhez nem nyomnak fegyvert, hogy oledet vegyen, sőt a konkurencia mindent megtesz, hogy ne is vegyen senki, de attól még sokan bevállaljuk, mert a képe tudjuk, gyönyörű és pont.

Ez a rinyálás már tragikomédia szintre "emelkedett" itt a fórumon.

(#22459) salapp: A plazmánál pont ugyanolyan probléma volt a kumulatív öregedés, hiszen ugyanettől "égett be" a plazmacella is... Ezért kellett okosan használni a kontrasztot... és ezért kell "okosan" használni az oled fényerőt manapság. Én szinte semmi különbséget nem látok a plazma és az oled között ilyen téren.

Az árakhoz hozzáfűzném még, hogy a legutolsó szériás 55"-os plazmák bőven 350e felett mentek, nem beszélve a VT , ZT szériáról, ami 700e és 1 millió között volt kapható. Ehhez képest az oled ingyen van.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#22459) salapp válasza energomatt (#22453) üzenetére


salapp
addikt

Az hagyján, de még amellett is takarón túl nyújtózkodott.

Anyámék meg minden ismerős hülyének nézett minket, hogy nem vettünk fel semmilyen hitelt és inkább felújítottuk tartalékból egy kis 50 éves házat.

Ezzel együtt az OLED marketingje minimum aggályos.

Én meg úgy vagyok vele, hogy beszéljenek csak erről minél többet, ha már a beégés rémével nyírták ki módszeresen a plazmákat, pedig az utolsó négy-öt szériában minimális odafigyeléssel meg lehetett előzni a beégést, míg az OLED esetében jelenleg még mindig ott a kumulativ jelleg, amin nem hiszem, hogy akár az alacsony OLED fény segít.
Szóval legyen téma minél több helyen és az így visszaszivatott LG vigye le hamarabb az árukat, hogy mielőbb vehessünk minél többen, örömmel elfogadva, hogy három év és kuka. (Más tévé se bírja jobban)

dgyuri 0123: szóval én nem félek, pláne nem rinyálok, fantasztikus az OLED, csak remélem, még nyomnak az árán, és haramabb lehet nekem is (ráadásul nálunk 50-es a max méret, szóval még kellenek az új gyárak, nyomtatott változatos méretek)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#22460) daneel_hu


daneel_hu
addikt

A gyártott termékért felelősséget kell vállalni.
Itt néhányan ezt nem tudják megérteni...

Szerencsére az LG (és valószínűleg más gyártó is) felelősséget vállal, és ezért le a kalappal előtte.

Teljesen mindegy mit írunk, mindig lesz valami reflektálás rá. :)
- Ha utánanézek, akkor nem megfelelően tettem azt.
- Ha a promóterre hagyatkoztam, akkor miért voltam olyan hülye, hogy hallgattam rá. ;]
(mellesleg a promóter A CÉGET KÉPVISELI.)
- Ha mindennek utánanéztem, akkor is hülye vagyok mert tévéműsort néztem a tévén. :R

Csűrheted-csavarhatod, TE mint user leszel a f**z.
A gyártó tökéletes termékkel rukkolt elő, és mindent megtett, hogy Te azt rendeltetésszerűen használd.

(#22461) daneel_hu válasza salapp (#22459) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tetszik a hozzáállásod, nagyrészt egyetértek.

(#22462) Csaba No. 1


Csaba No. 1
tag

És mit szólnak a gyártó cégek a garanciális időn belüli beégéshez? Csere? Kuka? Pénzkidobás?

(#22463) dgyuri0123 válasza Csaba No. 1 (#22462) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Olvass már vissza légy olyan kedves. 1 éve másról sem esik szó.

"csak a zene van"

(#22464) sakal83 válasza energomatt (#22453) üzenetére


sakal83
addikt

Nem érdemes. Lazán kimentették őket a lakasuk ara majd meg3xdott bpen. Aki nem ugrott bele az meg szív... es most is veszik fel az emberek a fixnek csufolt hiteleket. Az mnb meg loki a fsligazsagot a fogyasztobarat hitelekkel. Pedig most is vagy a teljed futamidos fix van vagy valtozo. A 10 ev fix ed tarsai szimplan lehuzas

[ Szerkesztve ]

(#22465) sakal83 válasza Csaba No. 1 (#22462) üzenetére


sakal83
addikt

Kuka. Ne vegyel oledet. :)

(#22466) vedini


vedini
őstag

Sziasztok!

Csutortokon vettem egy 65C8-at mm-ben az istennek se tudtam alkudni :DDD

Kb fel orat hasznaltam eddig, neztem youtube 4k-s trailereket, egyelore nekem kicist mu a kepe, 50-es plazmam volt eddig.

Ami kicsit zavar, hogy a wifi- jelszokat rendszerint ujra be kell irogatnom, mert elfelejti ha masik halozatra csatlakozom (erdekes)
Net meg nincs bevezetve 28-an fogjak, valamiert pl nem tudok upc wifree-hez csatlakozni a tv-vel

Gondoltam venni hangprojektort de amit hallgattam 300k+-os kategoriaban az nagyon kiabranditott, peldaul yamaha 2700-es az 5600 meg mar aranyarban van de az se tetszett nagyon

Ti milyen hangrendszerrel tamogatjatok meg? Olyat lehet hogy csak egy melynyomot hozzabiggyeszteni?

workworkwork...

(#22467) energomatt válasza vedini (#22466) üzenetére


energomatt
senior tag

Na persze, nem Karácsony előtt három nappal szokás alkudni. Nekem másfél hónappal előtte elég jelentős mértékben sikerült, pedig az sem a legjobb időszak.
Egyértelmű, hogy a hangprojektor a fasorban sincs egy rendesebb hangrendszerhez képest. Azt kell eldöntened, hogy a sokirányú hanghatások a legfontosabbak, vagy egy jobb sztereó minőség. Ez nem a TV függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#22468) krx21


krx21
nagyúr

Gyerekek! Csak nekem fárasztó ez a beégés téma???

(#22469) sakal83 válasza krx21 (#22468) üzenetére


sakal83
addikt

Nem:)

(#22470) sakal83 válasza vedini (#22466) üzenetére


sakal83
addikt

Házimozi belépőszinten vagy a Soundbar topikban adnak tanacsot.

Én egyébként Bose 2.1el.

(#22471) dgyuri0123 válasza krx21 (#22468) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem!

"csak a zene van"

(#22472) salapp válasza krx21 (#22468) üzenetére


salapp
addikt

Nem :D

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#22473) daneel_hu


daneel_hu
addikt

HDR-ben technicolor profil, SDR-ben szakértői sötét.

(#22474) Locutus válasza krx21 (#22468) üzenetére


Locutus
veterán

Köszi, szerintem is unalmas már :)

Van valakinek egy linkje, hogy hol lehet kiterjesztett 5év garanciára regisztrálni a telekomos bényócat? Telekom hirdetésben volt link, de azt már nem találom...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22475) petya2012 válasza Locutus (#22474) üzenetére


petya2012
őstag

esetleg itt ] :)

[ Szerkesztve ]

(#22476) Csaba No. 1 válasza sakal83 (#22465) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Isten ments, dehogy veszek oledet! Jól elvagyok az 55xf9005-tel. Meg is bolondulnék, hogy ha kiadnék 5-600 ezret, és mást se néznék, csak a logót, h mikor marad ott a helye. Persze ha lejárna a garancia, abban a pillanatban gond lenne vele. De kivárom ezt a pér évet, addigra beindul, ill. olcsóbb lesz a Sony Microled technológiája, ami kiküszöböli az organikus led problémát.
Az LG helyében minden tévéjébe oled displayt tettem volna már évek óta, ugyanis pár hónap múlva felépül Kínában az oled displayket gyártó cég, és felére esik le az ára. Nem használja ki az LG a piaci előnyét.

(#22477) energomatt válasza Csaba No. 1 (#22476) üzenetére


energomatt
senior tag

Bárcsak mindenkit meg tudnánk ilyen könnyen győzni, hogy ne ilyet vegyen. De ne legyünk telhetetlenek, az ilyen apró örömöket is meg kell becsülni, ha ezerből egy valaki magától rájön, hogy neki nem ez való.

(#22478) dgyuri0123 válasza Csaba No. 1 (#22476) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És akkor mégis mit keresel egy oled fórumon? :)

"csak a zene van"

(#22479) sakal83 válasza dgyuri0123 (#22478) üzenetére


sakal83
addikt

Ezert voltam cinikus a valaszban mert erezni lehetett a kerdesbol a trollkodast...

Kicsit vissza kellene fogni az unalmas beeges temat akar torlessel is mert mar szanalmas es gyulik miatta a vad illetve a troll...

Par forumlako is visszavehetne mert szetzilaljak a topikot meg a korrekt lg szerviz hozzaallast...

Es nyugodtan vegye magara az az ingjet akie!
Pl.: orulok hogy kicsereltek az e6jat a kolleganak e8ra de azota nem csend van hanem hozonges es riogatas...

[ Szerkesztve ]

(#22480) Csaba No. 1 válasza dgyuri0123 (#22478) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Attól, hogy nincs oledem, még érdekelhetnek a technikai részletek, kérdések, nem? Nem vagyok napi szinten ezen a topikon, de úgy látom, a vendég érdeklődőket nem szívesen látjátok.
Ezért kérdeztem alább a beégésről, de gyorsan el lettem "küldve", hogy olvassak egy évvel ezelőtti kommenteket. Nem tudtam, h egy éve komolyabb téma volt itt a beégés.
De majd máshonnan gyűjtök infót!

(#22481) Lelahel válasza Csaba No. 1 (#22480) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Szia, ne foglalkozz senkivel. Igazad van, a beégés létező probléma csinálhatsz bármit is állítgathatod az oled fényt ide-oda, kapcsolgathatod 4 óránkén egyik csatornáról a másikra akkor is BE FOG ÉGNI!!!!!! Ilyen ez a technológia, ne várd, hogy a fanok meg a gyártó majd beismeri. Samsung QLED illetve Sony XF9005-töl felfelé a jó választás.

(#22482) Strezi


Strezi
őstag

OLED-ben gazdag karácsonyt kívánok mindenkinek!

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#22483) dgyuri0123 válasza Csaba No. 1 (#22480) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Te nem érdeklődsz, hanem pocskondiázol, ez azért nem ugyanaz. ;) És mivel nem volt még oleded, fogalmad nem lehet hogy miért szeretjük. Hogy beég-e, lehet, de a plazma is beégett, mégis volt belőle 4-5 típusom, amik közül sosem égett be egy sem, mert odafigyeltem rá. Viszont cserébe piszok jó képminőséget kaptam, nem felhős, bevilágítós, fekete helyett szürke árnyalatos képet.

Eddig is elmondtuk, aki fél az oledtől, az nézzen LCD-t, nincs ezzel semmi gond, de ne oled fórumon cinkelj oled tulajdonost, mert nem lesz szimpatikus a véleményed.

Tudod, van a vadászok klubja és van a medvéké. Te most bejöttél a medvék klubjába egy puskával... ;]

(#22481) Lelahel: Semmit nem kell beismerni. Egy Ferrarit sem használsz szántásban, pedig elvileg ugyanolyan személyautó, mint egy Moszkvics, mert van rendszáma, lámpája és közútra tervezték... vagy mégsem???

Az oled egy Ferrari...ha tetszik, ha nem, az LCD pedig egy olyan traktor, amivel kimész az autópályára, pedig nem kellene.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#22484) Csaba No. 1 válasza dgyuri0123 (#22483) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Karácsony lévén örülj, hogy csak annyit mondok, hogy nagy az arcod! :)

(#22485) dgyuri0123 válasza Csaba No. 1 (#22484) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Idejössz, Sony LCD-t reklámozol, ugyanekkor cinkeled az oledet és nekem van nagy arcom??? :F

Furcsa a filozófiád. És persze jó lenne ha nem fenyegetőznél és személyeskednél.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#22486) janos666 válasza Csaba No. 1 (#22484) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel óvatosabban, ha kérhetjük!
Abszolút világosan és érhetően tudtunkra adtad a véleményed, nem kell fokozni.

A beégéshez köthetően azért nézz szét az LCD fórumban is a tipikus gyakori hibákról (felhősödés, stb).

Személy szerint engem az bosszant néha kicsit, hogy az LCD technológiánál rengeteg dolgot néz el szemlebbentés nélkül az ember, ami kvázi hiba, mint például az is, hogy nagyon nem fekete a "fekete". Ezeket könnyebben fogadták be az emberek az évek során, hogy "ez ilyen, a technológia velejárója", addig a pontig hogy unalmassá is vált volna állandóan felemlegetni minden LCD-vel kapcsolatban külön-külön, hogy ez mindig gáz, ezért nem is beszélünk róla eleget, teljesen elszalad az asztal alatt a kaki és senki nem mond semmit, hogy bűzlik-e bármi.

OLED-nél most divat felemlegetni, hogy hátrány a véges élettartam, noha ez egyszerűen beleszámolható az ár/érték arányba (ha emiatt sűrűbben kell cserélned és/vagy többet veszít az évek során a használt árából). Ha >50%-ban OLED-je lenne mindeninek otthon és a boltok kínálatában is évek óta, akkor ez is olyan lenne, amit már ununk mindig külön-külön felemlegetni és nem lovagolnánk rajta, csak néha jutna eszünkbe, természetesnek tűnne. Továbbá irracionálisan "örökéletűnek" van ilyen összehasonlításban tekintve az LCD, ami nyilván nem igaz (még ha maga a kijelző rész az is lenne, a komplett készülékben sok más mehet tönkre és nem mindig fogja megérni garanciaidőn túl javítani).

Természetes dolog az, hogy az emberek "hyper-normalizálják" a dolgokat (a rosszat is), azt viszont nem tartom jó ötletnek, hogy magát a szapulást normalizáljuk, abból csinálunk divatot, hogy mindig csak a negatívumokon lovagoljunk.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22487) Gtaati válasza krx21 (#22468) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!:)

Dehogynem, eléggé fárasztó már.... De nem vagyunk egyformák:) Én csak annyit tudok mondani, hogy 14 hónap után is nagy megelégedéssel és örömmel használjunk a B7-t, hiba és beégés mentesen. Pedig megy rajta youtube, ducktv meg mimden gyereknek való orrvérzésig:)

(#22488) energomatt válasza Gtaati (#22487) üzenetére


energomatt
senior tag

Nekem október közepe óta megy napi három órát átlagban és teljesen hibátlan. Már megérte!

(#22489) Csaba No. 1 válasza janos666 (#22486) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Senkit nem szapultam, ha visszaolvasod a kommentjeimet. Idetévedtem, megkérdeztem, hogy mi van, ha valakinek beég az OLED-je.garanciális időn belül / #22476/ Erre kaptam egy választ, h uncsi már a téma, olvassam vissza az egy évvel ezelőtti kommenteket. Köszi!

dgyuri0123: Tudtad, hogy a Ferrarinak is van márkaszeríze, ahol motort is cseréltek már? :)
Igaz, hogy ég, és Föld az OLED, meg a Ferrari, de majd kommenteld, /ha beég az oleded display-je/, és azt is ki kell cseréltesd jópénzért! Persze, ha megéri! :D :D

Na szevasztok oledesek!

(#22490) vedini


vedini
őstag

Jah meg annyit elfelejtettem mondani vettem 45-ert teljes koru 5 eves garit, elvileg ha szettorik akkor is csere marha jol vettem ki az elado szavaibol

Hangtemara visszaterve sztem a tv terhangzasa nagyon jo, de akkor felkeresem a megfelelo topikot

Latom sokak aggodnak a beegestol, nekem sokaig plazmam volt, es azzal se volt baj, oszinten nem kellett minden pillanatban a logoktol se rettegni, normal hasznalattal remelem olednel sem lesz gond.

Koszi a valaszokat :R

Locutus
Ezt kandallosat en is neztem, kiraly

[ Szerkesztve ]

workworkwork...

(#22491) Locutus


Locutus
veterán

Nálunk ez ment most vagy 2 órát a bényócon, amíg a család itt üldögélt a fa körül, elvégre ez is karácsonyi ajándék féle volt, magunknak :)
Kandalló tűz 4K

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22492) OPiiPO válasza Lelahel (#22481) üzenetére


OPiiPO
addikt

nyugi van, hisztizés helyett javaslom az összefoglalót :P

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22493) energomatt válasza vedini (#22490) üzenetére


energomatt
senior tag

Vagy nem jól vetted ki, vagy nem jól mondta. Havi 1% az avultatás törés esetén.

(#22494) dgyuri0123 válasza Csaba No. 1 (#22489) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én nem azt mondtam, hogy 1 évvel ezelőtti hozzászólást keresgélj. Én azt írtam, hogy majd egy éve szinte egyébről nem esik szó, mint a "beégés", amire mellékesen 900 találat van a fórumon. Ha kicsit is komolyan érdekelt volna, simán megtalálhattad volna a válaszokat a kérdéseidre. És mivel te sem veszed a fáradságot, hogy előzetesen picit körülnézz, így bátorkodtam javasolni, hogy van erre lehetőség, ha szeretnéd. ;)

Az autós hasonlatomat is félreértetted, mert azt akartam volna sugallni, hogy tévézéshez jó bármi, de igényes mozihoz az LCD nagyon kevés, a közismert technikai "korlátai" miatt. És itt jön el az a pont, hogy kinek mi fontosabb... a korlátlan "kacsatévé", vagy az hogy este hátradőlve szinte makulátlan képminőségben megnézzen egy sorozatot, vagy mozifilmet. Nekem utóbbi fontosabb, így azt is bevállalom, hogy esetleg beég. Itt a vége barátom...

"csak a zene van"

(#22495) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#22494) üzenetére


daneel_hu
addikt

" Itt a vége barátom..."

:DD

(#22496) Csaba No. 1


Csaba No. 1
tag

Az OLED display-vel készült tv kétségtelenül a legjobb a piacon jelenleg.
Beégésmentes Boldog Új Évet Kívánok minden tulajdonosának!

(#22497) adamssss


adamssss
veterán

Varjuk a karacsony utani learazasokat ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#22498) Gtaati válasza energomatt (#22488) üzenetére


Gtaati
őstag

Hát a napi 3 óráddal nem is lesz vele gond egy jó darabig. Nálunk 4200 óra van benne és ez már kezd mérvadó lenni, tudom erre lehet azt mondani, hogy majd ha 24000 lesz.... Pc minden ezen megy, mivel nincs monitorunk és tv ként is funkcionál rengeteget.

(#22499) energomatt válasza Gtaati (#22498) üzenetére


energomatt
senior tag

tudom erre lehet azt mondani, hogy majd ha 24000 lesz....
Lehetne ugyan, de miért kellene? Nem elég ha egy két évig nem ég be? Akkor még mindig ráérsz venni egy monitort a PC-hez, egy LCD-t a logós műsorokhoz, és ha összejön addig annyi, még elmentek néha moziba is.

(#22500) Gtaati válasza energomatt (#22499) üzenetére


Gtaati
őstag

Veled mindig élmény itt társalogni :))

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.