Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22252) AkosKJ válasza Ateszpapa (#22237) üzenetére


AkosKJ
tag

Mindenképp regisztrál be könnyebb utána az ügyintézés meg akár az LG is rá tud nézni ha kell neki.

(#22253) AkosKJ


AkosKJ
tag

Szerintem nem gáz ha valamit gariztatni kell. Erre van a garancia. El nem hiszem hogy neked még nem volt olyan cuccod amit ne kellet volna ha nem volt akkor szerencsés vagy. Sajnos ma már nem azt a kort éljük hogy 10-15 évre gyártanak tv, mosógépet, autót, stb.
Az a lényeg hogy 1-2 évet kibirjon amíg a garancia lejár aztán, vegyé újat paraszt mé az jobb meg szebb meg amúgy is az alkatrész drágább lenne😁
Szóval ezen tök felesleges vitázni, meg a beégés és a többin, remélem minél kevesebb embernél lesz gond vele, vagy sikerül időközben kiküszöbölni a problémás dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#22258) Callisto válasza AkosKJ (#22253) üzenetére


Callisto
őstag

Igen is baj, hogy ha valamit gariztatni KELL és itt a hangsúly a kell szón van. Nem arról beszél, hogy legyen garancia, ha elromlik. Arról, hogy KELL. Másrészt képzeld nekem nem igazán volt olyan cuccom, amit gariztatáson átesett. Hoppá
És ha valóban úgy gondolod, hogy 1-2 évre legyen jó és úgy van jól, ha direkt így gyártanak valamit ésláthatóan még elégedett is vagy ezzel, hááát...

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#22262) alaves válasza AkosKJ (#22231) üzenetére


alaves
addikt

Igen, mondtam én is a múltkor, hogy a cserepanel egy másik minőségi kategória (enyém is jelentősen jobb mint az eredeti.) LG tudja, hogy miért is jó ez így...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#22264) junior11 válasza Callisto (#22258) üzenetére


junior11
veterán

+1

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22265) torma1981 válasza Joshi (#22240) üzenetére


torma1981
veterán

1 óra az életemből a gariztatás. Utána van vadi zsír új cucc. Mert mi menne a tv-be tönkre ha nem a panel. Szinte az egész tv egy panel. Garancia újra 2 év. Nem kell aggódni. Pár év és tuti jobb lesz a helyzet.

(#22266) ImACeltic válasza polonic (#22235) üzenetére


ImACeltic
őstag

Szia!

2-3 nap alatt megjött a TV, ami pixelhibás lett. A cseretévére két és fél hetet kellett várni.

MÁS:

Valaki kérdezte, hogy aki regisztrálta a TV-t az 5 év garira, annak jött-e visszaigazoló email. Nekem elküldték 7-8 óra alatt.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#22267) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Miről maradtam le? Úgy látom pár HSZ törölve lett..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#22269) tothl válasza dgyuri0123 (#22267) üzenetére


tothl
addikt

Jah az enyém is. :D
Pedig nem is írtam semmi olyat. Mondjuk fontosat sem, szóval nem gond. :D

(#22270) dgyuri0123 válasza tothl (#22269) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én (szerintem) "fontosat" írtam FHD vs 10 Bit kapcsán, de akkor inkább én sem erőltetem a dolgot. :)

"csak a zene van"

(#22271) Ateszpapa válasza AkosKJ (#22252) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi, úgy lesz. :)

(#22272) Locutus


Locutus
veterán

Meghozta a bényócat nekem is a futár :) Most van öröm-bódottá, mert azt hittem idén meg se jön már. Telekomék gyorsan elintézték, nem volt egy hét.
Dobozon van egy kis ázási sérülés az alján, de ki is bontottuk a futárral, belül nincs baja semminek.
Úgyhogy este jöhet a szerelés...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22273) RobexX10 válasza ImACeltic (#22266) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Én kérdeztem. Nem kaptam semmi vissza igazolást. 3 napja regeltem.

(#22274) taurus1962


taurus1962
csendes tag

LG C8 tévén a tegnap nálam megállt a HBO GO. Vagyis sajnos nem működik. Nem reklamál, rámegyek az adott filmre és az nem indul el. Látszólag még pörgetni is enged. De semmi , persze nem méri az időt.
Gyári újraindítással legalább már eltűnk a z HBO szürke logó most már csak a fekete van....

(#22275) Pro Koryak válasza AkosKJ (#22253) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor is ezt mondanád, ha az LG nem így állna a dolgokhoz???
Pl. azt mondanák, hogy a beégés, pixelhiba, sávosodás nem garanciális probléma(mert nem az) és nem is cserélnék szó nélkül?
Most lakkor lenne egy hibás(szerinted) = hibátlan(gyártó szerint) tévéd.

Kamilláznál :U :Y :W rendesen!!!

(#22276) energomatt válasza dgyuri0123 (#22267) üzenetére


energomatt
senior tag

Üdvözölnünk kell, hogyha ezentúl bárkivel kapcsolatban kicsit is sértő megjegyzés fog elhangzani, az azonnal törölve lesz.

(#22277) dgyuri0123 válasza energomatt (#22276) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez nem is baj, sőt..., de most nem tudom ki mit mondott és kinek a HSZ-e volt sértő. :) Sajna bealudtam és lemaradtam a dolgokról. Na mindegy.

"csak a zene van"

(#22278) #72042496 válasza dgyuri0123 (#22277) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nemcsak törlés volt. Kicsit visszapörgetsz és látszik, kinek lett kiszürkítve az avatarja. :)

***

AVS-en írják, hogy megjelent az első kép egy 2019-es LG OLED-ről.

[ Szerkesztve ]

(#22279) dgyuri0123 válasza #72042496 (#22278) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K.

"csak a zene van"

(#22280) janos666 válasza Locutus (#22272) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha sikerült beüzemelni, majd kíváncsi lennék, hogy te tapasztalsz-e olyat, mint ha néha (akár 10 percenként, de változó) tekergetné magát az OLED Fény a háttérben (felszalad a fényerő, mint ha feltolnám a csúszkát saccra akár 20 lépésnyit, aztán visszamegy).

Még csak Windows asztalon vettem észre és viszonylag ritkán, bár film vagy játék közben nem is feltétlenül lehet ezt megfigyelni (vagy ezerszer nehezebben/ritkábban tűnhet fel).

Az SABL is lehetne gyanúsított, de azt egyrészt elvileg kikapcsoltam az IN-START menüben, és amúgy sem látszik érdekelni az, ha pl. elkezdek rángatni egy ablakot, vagy nyomok egy ALT+TAB kombót, hogy hirtelen sokat változzon a kép. Elindul ekkora is, ha épp mozog valami a képen és mindig befejezi a fel-le táncikálást.

A C7 nem csinált ilyet. :N

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22281) Locutus válasza janos666 (#22280) üzenetére


Locutus
veterán

Igen, csinálja.

Viszont ami inkább érdekes, hogy nekem nvcp-n nem enged mást beállítani 4k60-hoz, mint 32bit/8bpc, majd YCbCr420 és korlátozott. Ez normális, vagy mitől van?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22282) janos666 válasza Locutus (#22281) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kép, További, HDMI Ultra HD -> Be (+ talán reboot, vagy replug)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22283) Locutus válasza janos666 (#22282) üzenetére


Locutus
veterán

Megvan köszi!

Igy már megy HDR.
De most akkor ebben a módban is újra game modeot válasszak, és újra be kell állítanom mindent, ha jól látom?
422/10/korlátozott -ra engedte rakni.
Milyen képbeállításokat javasolsz ehhez a módhoz?

Szerk: Az normális, hogy a szoftverfrissítéssel fél órája 0%-on áll?

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22284) janos666 válasza Locutus (#22283) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Töltsd le az USB-s verziót: [link] (kicsomagolás LG_DTV mappába).

A legegyszerűbb, ha semmit nem csinálsz, csak mindig PC módban hagyod a TV-t és mindig Full RGB-t küldesz neki: 50-60Hz-hez 8bit, 23-25Hz-hez 12bit, ezt megjegyzi az NVCP (mikor legelőször átvált a filmlejátszó 23Hz-re, akkor állítsd át 8-ról 12-re és legközelebb magától kapcsol ide a frekvenciával együtt).

PC módban:
SDR-hoz csak Szakértő(vil/söt) módokat használd (azok vannak Auto színtérre fagyasztva), pl. egyik BFI-vel, másik anélkül (kb. 25 és 65 OLED Fény és rendre Motion Pro ki - be, adja ugyan azt).
HDR-hez csak Színház és Techni jók (akár ugyan így oszd be a kettőt: egyiket BFI-vel, másikat anélkül).
Mind: Élességet húzd le 0-ra és kapcsolj ki minden "javítót", ami be van. Kivéve a "tónusáthelyezés" (HDR esetén) lehet Be (ízlés szerint), főleg BFI mellé (tone-mapping szinten nem kompenzál az elvesző fényhez a Motion Pro kapcsoló --- emiatt sem javaslom HDR-hez a BFI-t --- ez picit világosít).
Ilyenkor mindig ~21ms a lag és ezekben a képmódokban ~helyes a szín.

TV módban kb. ugyan ez érvényes, csak sokkal több a kapcsolód, amit nem mindegy hova állítasz. De a lényeg, hogy a színtér mindig Auto legyen és minden bizb@szjavító KI, kivéve hogy a Valósághű Mozi az BE (mert ez fordítva működik, KI állásban direkt elrontja a mozgást 24Hz-el 2:3 judder-el a "hagyományos" élményhez).
Ilyenkor csak Játék módban alacsony a lag és mindig van chroma subsampling (tippre 4:2:2-t kapunk). Az egyetlen előnye a TV módnak (a TruMotion interpoláláson kívül, ha az kell valakinek), hogy jobb az árnyalás. Nem sokkal, de ha nagyon nézeget, akkor SDR-ban is látszik, HDR-ben pedig akár használat közben is feltűnhet (pl. égbolton, hogy picit "lépcsősebb" az átmenet).

TV módban a Játék módokban a bal szélső állapot a Meleg2 fehéregyensúly. Ugyanakkor csak HDR módban színhelyes a játék mód, valami hülye indokkal nem engedik Auto-ra tenni SDR-ban a színtér kapcsolót.

Emiatt megérheti visszaváltani TV módba SDR és HDR filmezéshez is (mivel nem érdekel se a késés, se a chroma subsampling és van használható képmód is, de jobb a precizitás), vagy ízlés szerint HDR játékhoz is (SDR játékhoz ugye vacak a Játék mód, de HDR-hez jó, itt azt kell mérlegelni, hogy a chroma subsampling zavar jobban, vagy az hogy csak ditherelt 8bit megy ki 10 helyett és amúgy is alacsonyabb a TV árnyalatfelbontása PC módban).

Megjegyzés: pillanatnyilag bugos a Tecnicolor mód, Meleg1-re áll, de Meleg2 a jó (legújabb firmware), ezt pöccinst vissza.

DolbyVision-höz Színház vagy Játék. Teljesen mindegy (a DV mindig YCC 4:2:0, szóval nincs értelme PC módnak és a Játék sem rosszabb, mint a Színház, ha jól van beállítva -- kivéve hogy nem tudsz interpoláltatni Játék módban, de ... ehh...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22285) Clay


Clay
senior tag

C8-on próbálok feliratos filmet nézni és az a problémám, ha az mkv-ban van felirat, akkor azt jeleníti meg és nem tudom átváltani külső felíratra. A sub file név természetesen megegyezik az mkv-val. Van erre valami trükk?

Szerk.: Oké, meg van, csak ránézésre egyezett a két név.

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#22286) Locutus válasza janos666 (#22284) üzenetére


Locutus
veterán

Köszi!

Ami felmerül bennem kérdés most:

- nvcp-ben akkor 422/10bpc legyen? vagy 444/8bpc ? Ha jól értem te utóbbit javaslod.
- ha alapértelmezésben hdr módot akarok pc-hez használni, annak mi a hátránya? amelyik játékban nincs explicit hdr mód, annak rosszabb lesz a képe, vagy csak simán sdr?
- az élességre az rtings azt irja, hogy 20-on kell lennie, és nem nullán, mert az csak elirás volt eredetileg?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22287) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Szerintetek szándékosan van lg tv n blokkolva böngészőn keresztül az HBO GO? Ugye az appon nem lehet közvetlen elő fizetni ezért akartam akkor böngészőn nêzni

Xbox One: bandymnc

(#22288) energomatt válasza Clay (#22285) üzenetére


energomatt
senior tag

Más:
Szintén C8 M2TS-ből (blu-ray-rip) nem jeleníti meg a feliratokat, bár azok választhatóak.

(#22289) janos666 válasza Locutus (#22286) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A minél kevesebb kapcsolgatáshoz: mindig RGB Teljes és 8 vagy 12bit
HDR játékhoz talán jobb lehet YCC 4:2:2 12bit (próbáld ki!)

Ha mindig HDR módban van a Windows asztal, akkor minden "legacy" ablakot átkonvertál a DWM sRGB-ből Rec2020 + 2084 formátumba, ami nem veszteségmentes és erőforrás-igényes is.
Most megnéztem és úgy tűnik, hogy a GPU csinálja már a konvertálást (régebben a CPU-t tekerte a dwm.exe), filmlejátszás közben +30% GPU használat (ez teljesen rendben lenne, de SDR játéknál 5%-ot sem akarsz feleslegesen elpazarolni --- nézd meg csökken-e az fps).

Illetve ha nem egészen színhelyes a HDR mód (őőő, igen, súgó... itt sem az! ;]), akkor ez így még feltűnőbb (elveszik valamennyi az eredeti pontosságból a Windows-os Rec709->Rec2020 konvertáláskor, aztán több veszik el a Rec2020->kijelzőpanel konvertáláskor, mint Rec709->kijelzőpanel konvertáláskor veszne el, mert relatívan pontatlanabb a HDR mód, mint az SDR mód).

Az élességben még én sem vagyok biztos. Lehet, hogy más TV és PC módok közt, 7-es és 8-as szériák közt, (akár firmware és firmware közt) de 10 fölött szerintem élesíteni kezd. Nem tudom, hogy 10 alatt esetleg lágyít-e picit, de nekem még sohasem tűnt úgy, 10-en viszont már mint ha láttam volna nagyon finom nyomát élesítésnek (de legjobb tippem, hogy 0-10 közt semmi, 11+ élesít).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22290) UberMutant válasza bandi0000 (#22287) üzenetére


UberMutant
őstag

fekete hbo go már jó, azzal próbáld

(#22291) Locutus válasza janos666 (#22289) üzenetére


Locutus
veterán

Na igen, de itt jön a csavar, hogy játékhoz visszaváltanék fhd120-ra ÉS HDR-re. Már ha ilyet lehet? Ez mennyiben módosítja az rgb vagy ycc-t?

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22292) janos666 válasza Locutus (#22291) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

1080p120-hoz is mehet az RGB Teljes 12bit.
A TV/PC mód ugyan úgy viselkedik, kisebb felbontásból is kidobja a chroma map felét a TV mód (a GPU pedig mindig RGB Full-t szeret legjobban kiköpni).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22293) Locutus válasza janos666 (#22292) üzenetére


Locutus
veterán

Nemtom miért, de nem enged RGB-re váltani most az nvcp.
Visszadobja magát YCC422-be, de ott tudok 12bitet is állítani. Most azon van.
(szoftverfrissítés amúgy megvolt)

Szerk: 8 biten enged csak RGB-t.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22294) janos666 válasza Locutus (#22293) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

1080p120@12bit RGB Teljes --- ennek mennie kéne (mindegy hogy SDR vagy HDR).
Előbb tedd be 1080p120 8bit RGB-be, aztán állítsd a bit-eket is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22295) bandi0000 válasza UberMutant (#22290) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Milyen fekete?

Xbox One: bandymnc

(#22296) bandi0000 válasza bandi0000 (#22295) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Banyek tényleg, csak frissíteni kellett :R

Xbox One: bandymnc

(#22297) Locutus


Locutus
veterán

Ez az SABL durván feltűnő... írom a hsz-t a fórumba, és közben egyszercsak már fele annyi a fényerő...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22298) renatto válasza janos666 (#22292) üzenetére


renatto
őstag

Ha az Xbox One X-en 1080p/120Hz-et állítok akkor a B7 120Hz-én fog menni? Vagy hogy van ez? Meg lehet nézni a tévén hány Hz-en megy éppen?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#22299) bandi0000 válasza renatto (#22298) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mit akarsz boxon a 120hz el ? Nincs olyan játék ami kihasználná

Xbox One: bandymnc

(#22300) renatto válasza bandi0000 (#22299) üzenetére


renatto
őstag

A kérdés alapján, kideríteni mi történik ilyenkor. ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.