Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) daneel_hu válasza ^Boss (#22697) üzenetére


daneel_hu
addikt

b6->c8->w9(?)

(#22702) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Oled tévéhez milyen szerviz távirányítót lehet szerválni?
Mondjuk a 2018-as modellekhez?

(#22703) polonic válasza tothl (#22700) üzenetére


polonic
félisten

Köszi. Ezt a lehetőséget is megnézem.
Bár egyelőre ez kínai nekem. De majd a gugli segít.

(#22704) ^Boss válasza daneel_hu (#22701) üzenetére


^Boss
őstag

Nem tervezem :D vagy nem tudom mire gondolsz :)

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#22705) kriszute


kriszute
tag

Sziasztok oled tv én gondolkozom a b8 as on csak nagyon felek a logó beégéstől nálunk égsz nap megy a tv HBO általában van miért féljek ? Remelem van itt aki legalább 1 éve használja őket :) és tud segíteni előre id köszönöm !

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#22706) Locutus válasza kriszute (#22705) üzenetére


Locutus
veterán

Értelmes beállításokkal nincs miért félned. Túl van lihegve az egész beégés téma itt, pont mint anno a plazma topikban...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22707) tothl válasza polonic (#22703) üzenetére


tothl
addikt

Jaj bocsi mediánod = mediabox

(#22708) perecKING válasza Locutus (#22706) üzenetére


perecKING
senior tag

vicces...
Nekem "letekert" beállításokkal is minden szar beleég. Még a netflix logo is(a netflix menüben) amit ugye nem sokat néz az ember...

Utolso kepen latszik talan legjobban


kriszute

Vegyél oledet csak keszulj fel hogy be fog egni! Nekem 55C6 van de mar neztem a 8asokat is. Oled utan ugy sem vesz az ember lcd-t... ez ilyen

[ Szerkesztve ]

(#22709) daneel_hu válasza perecKING (#22708) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az nem a jutúb-pöcök? :)

Szép gyűjtemény. :(

(#22710) perecKING válasza daneel_hu (#22709) üzenetére


perecKING
senior tag

A netflix feliratban a kis kocka bizony a yt sarga "kereses" ikon! :C

(#22711) Locutus válasza perecKING (#22708) üzenetére


Locutus
veterán

Javíts ki ha tévedek, de ez nem egy B8-as LG... és mit jelent neked a letekert fényerő, és mennyi idő alatt sikerült ezt elérned?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22712) perecKING válasza Locutus (#22711) üzenetére


perecKING
senior tag

Attol hogy neked a 8as van meg semmit sem jelent. 1év alatt. Gondolom nincs meg meg egy eve a tvd. Nehezen szallok olyannal vitaba aki maganak sem meri beismerni hogy bizony e k. draga tvnek bizony van egy nagy hatranya, mert ha dragan vettuk az csak a legjobb lehet.
Takard le csipke teritovel es hetente nezd meg rajta a penelzajtorlest akkor biztos nem eg bele semmi.
Ha hasznalod mint hetkoznapi tv-t(tv csatornak, app, konzol) akkor: be fog egni!

(#22713) perecKING


perecKING
senior tag

Egyebkent ma csak azert jottem fel hogy valaki sugja meg hogyan tudnam elerni hogy a netflix 5.1 optikan keresztul szolaljon meg a panasonic sa-btt500 on.
Megcsinaltam amit az LG tanacsol az 5.1 logo es opcio megjelent a netflixben viszont hang az nincs..
A pana siman optikai bemenetre van allitva.

:R

[ Szerkesztve ]

(#22714) OPiiPO válasza perecKING (#22708) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez C6, tehát a kétéves panellel szerelt modell. Ennél a 2018-as modellek sokkal jobb, beégésnek sokkal ellenállóbb panellel készültek.

Nem fair hogy ezzel ijesztegetsz ide betérőket, amikor ő már ilyen elavult modellt nem fog venni újban.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22715) daneel_hu válasza perecKING (#22712) üzenetére


daneel_hu
addikt

Garis még a tévé?
2016-osok közül nagyon sok beégett.

(#22716) janos666 válasza perecKING (#22713) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Első tippre vedd le a pipát az LG Sync elől és kapcsold ki a SIMPLINK-et. Úgy emlékszem, hogy valamelyik zavarta nálam a TV békéjét a Denon AVR-el, és amúgy sem működött maga a funkció (nem tudta távvezérelni az AVR-t optikán át a TV, de várható is volt, mert nem gyártófüggetlen szabvány, de ezeknél a dolgoknál még azok sem szoktak).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22717) TXT


TXT
őstag

Sracok, van itt olyan, aki Telekomtol vett reszletre B8-at? Ha igen, tudna segiteni a megrendeles, vetel, kiszallitas, atvetel kapcsan a tapasztalataival vagy itt, vagy akar privatban? Volna nehany kerdesem.
Elore is koszonom! :R

Boldog, beegesmentes, nagyszeru uj evet mindenkinek! :C

(#22718) perecKING válasza OPiiPO (#22714) üzenetére


perecKING
senior tag

Ha kuldenel egy linket ahol en is elolvashatom hogy mennyivel ellenallobb a 8as panel akkor megkoszonnem!
Mert en meg errol nem hallottam. Az nem fair hogy olyat igertek valakinek hogy nrm fog beegni mikozben meg tu sem hasznaljatok a keszuleket egy eve....es tegyuk fel ha valaki nem 1 hanem 3evig szeretne HASZNALNI a keszuleket? Foleg ha apa megveszi reszletre 20evre aztan sirnak ha beeget de meg evekig fizetik....
Tudom az enyem 2016os modell nagyon elavult hisz a 8as már nem is curved es a 3d sem fert bele a dobozba a sok beeges gatlo hardver miatt :C mint pl az android oled kikapcsol nehogy beegjen valam?
Van a csaladban philips oled 18as modell majd postolom ha vegre beegett de sajnos meg csak 2 hetes, idosebbek hasznaljak igy varni kell...

Tudom nem sokan fogjak kipostolni a beegest mert utana nehezebb aproban meghirdetni :DDD igy szerintem orulhetnek az erdeklodok hogy van aki oszinten bevallja.
De ne legyen igazam majd mindenki dobjon fel egy sajat piros vagy narancs kepet jovo ilyenkor es akkor beszelgetunk.

ES KIEMELNEM AZT IS LEIRTAM HOGY MAR NEZEM AZ UJ OLEDET MERT A BEEGES ELLENERE OLYAN A KEP HOGY BEHU. BESZA. VALAMINT HDR TARTALMAKNAL NEM IS LATSZIK A BEEGES.

[ Szerkesztve ]

(#22719) daneel_hu válasza daneel_hu (#22702) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sztorno… megtaláltam melyik kell.

(#22720) TXT válasza daneel_hu (#22719) üzenetére


TXT
őstag

Es melyik jo hozza? :U

(#22721) energomatt válasza TXT (#22717) üzenetére


energomatt
senior tag

Nekem van, én részletre vettem egy B8-at. Először a távirányítóját szállították. Fél év elteltével szállítják a talpat és a leírást hozzá, a többi még bizonytalan.

(#22722) janos666 válasza TXT (#22720) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mindhez jó ugyan az.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22723) perecKING válasza janos666 (#22716) üzenetére


perecKING
senior tag

Kivettem de ugy sem jo...amugy az a vicc hogy a netflix indulo hangja a "tadamm" az megy de utana semmilyen hagot nem ad ki. Tehat ha a netflixen a film setupban az 5.1 helyett sima angol hangot valasztom sincs hang.
Nem vagyok egy hifi fan sott hulye vagyok hozza. De mivel a pana rendelkezik ARC funkcioval valamint a tv is rendelkezik arc funkcioval gondoltam majd azzal osszekotom de semmi. Ugyan az az eredmeny usb rol jatszott tartalomnal is.
Nekem amugy vezerli az lg a pana hangerejet azzal nincs gond. De ugy nez ki nem fogok tudni 5.1 et a tv-rol a hazimogira varazsolni. Sott ezzel az ARC vel meg stereot sem sikerult osszehozni.
Lehet ostoba kerdes de lehet optikai kabel minosegi gond?
Vagy csak a pana hazimozi szar? :R

Es jut eszembe nem lesz a pipa sohasem rozsaszin az audio beallitasok alatt mint pl a kepen. Fura mintha azt a beallitast nem akarna elfogadni..

[ Szerkesztve ]

(#22724) dgyuri0123 válasza perecKING (#22723) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem olvastam eddig arról az oled fényerőről, ami mellett beégett. Vagy még nem is írtad?

"csak a zene van"

(#22725) kriszute válasza Locutus (#22706) üzenetére


kriszute
tag

szia mit értesz értelmes beállítások mellett? Amivel el lehetne kerülni a beégést mint mondtam nálunk tényleg megy a mese egész nap vagy az rtl ? és menyivel rosszabb a qled képminöségben ?

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#22726) janos666 válasza perecKING (#22723) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs a kérdésért, de nem keverted esetleg össze a két kábelt? :D
Az első kérdés alapján azt hittem optikai kábelt használsz, most viszont az ACR-t is említed. Ha mindkettőt próbálod használni egyszerre, az is lehet az anomália oka.

Az idei LG TV-ken külön választható vagy Optical, vagy HDMI ARC kimenet a hanghoz, de emlékszem, hogy a 16-17 egy kalap alá vonja. (Aztán vagy automatikusan választ, gondolom HDMI-t előnyben részesítve, vagy mindig mindkettőre küldi egyszerre, amit tud? Passz...).

- Mi van akkor, ha kihúzod az optikát és bekötöd az AVR-t a HDMI2-be? (*)
- Mi van, ha átdugod a TV és AVR közti HDMI-t pl. HDMI1-re, de marad az optika?
(* Vagy akármelyik, amire rá van írva a TV hátán, hogy HDMI / ARC)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22727) perecKING válasza janos666 (#22726) üzenetére


perecKING
senior tag

Probalok mindent de nem egyszerre :DDD
Probaltam a hdmi2 es a pana arc ot is (optikai nelkul) nincs hang.
Optikain van hang de nem 5.1. Azaz ha nem a kepen lathato modon allitom tehat optikai/arc =automatikus akkor nem is jelenik meg az 5.1 a netflix menuben (mivel a kimenet nem 5.1) olyankor szol a hazimozi de nem 5.1

(#22728) daneel_hu válasza kriszute (#22725) üzenetére


daneel_hu
addikt

Témaösszefoglaló fent.

A qled azért bőven egy dimenzióval lejjebb ban mint az oled.

(#22729) Partz válasza dgyuri0123 (#22724) üzenetére


Partz
senior tag

Az én C6-om is lassan 2 éves. Gondoltam a tanult kollégáktól bejátszom gyorsan ezt a tévé csere akciót, de sajnos csalódnom kellett. Hibátlan a tévém. :(

Fél év-évig alap ISF beállításokkal ment, 85-ös oled fényen. Az utóbbi bő egy évben használjuk 40-es oled fény mellett, többi kb alapbeállítás. Youtube app szokott menni, ahol van piros logó. De múlt éjjel is bekapcsolva maradt, mediaplayer menü ment rajta, azóta nem volt panel frissítés. Annyi, hogy a tévé 4 óra után autó kikapcsol, ennyi odafigyelést szerintem megérdemel.

Valószínű a következő tévém is oled (qd-oled) lesz, csak a 8K korszakból, hdmi 2.1 csatlakozókkal. A maradék pár évet bőven megteszi ez. ;)

*"Nekem "letekert" beállításokkal is minden szar beleég. Még a netflix logo is(a netflix menüben) amit ugye nem sokat néz az ember..."

Ez alapján szerintem ez IR lesz, nem beégés. Olyat nekem is szokott produkálni, ha elidőzök valami menüben.

[ Szerkesztve ]

(#22730) daneel_hu válasza Partz (#22729) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ez alapján szerintem ez IR lesz, nem beégés. Olyat nekem is szokott produkálni, ha elidőzök valami menüben."

Az övé biztosan végleges képvisszamaradás, nem IR.

(#22731) OPiiPO válasza energomatt (#22721) üzenetére


OPiiPO
addikt

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22732) SoundBox


SoundBox
tag

Szép napot mindenkinek 🙂 Egy B7V készüléken szeretnék tv műsort rögzíteni külső winyót nem tudok rá csatlakoztatni mert falon van a TV, az lenne a kérdésem pendrive-ra tudok e felvenni adást, ha igen tudnátok ajánlani párat köszönöm.

(#22733) Strezi válasza perecKING (#22718) üzenetére


Strezi
őstag

Megmondom őszintén én a feltöltött képeiden elsőre nem láttam hibát, aztán hosszasan nézve egyiken felfedeztem valamit 34" IPS monitoron. Szóval "nagy" a baj ;]

A beégett OLED-nek még mindig végtelen a kontrasztja :DDD

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#22734) renatto válasza SoundBox (#22732) üzenetére


renatto
őstag

Anno próbáltam, de pendrive-ra nem engedte, winyó kellett volna, azt meg le kellett volna formáznia...

Ám a pendrive-ot rá tudod csatlakoztatni de a külső HDD-t nem? Azt hogy?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#22735) Strezi válasza Strezi (#22733) üzenetére


Strezi
őstag

Újra megnéztem, teljes képre kirakva. Úgy természetesen látszik mi a gond. Csak így alapból, fórumot görgetve nem láttam semmit :B

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#22736) dgyuri0123 válasza SoundBox (#22732) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha HDD-t nem tudod bedugni, akkor a pendrive-ot hová akarnád? ;)

(#22733) Strezi: "A beégett OLED-nek még mindig végtelen a kontrasztja "

Ez teljesen értelmetlen... mi köze a kettőnek egymáshoz ? Értem én , hogy élcelődsz, de attól ez a mém nem jön át... ;)

(#22729) Partz: Sötét szobában még a 40 is sok, természetesen szerintem... :R Nálam 20 az "alap" oled fény, ami néha sok, ilyenkor megy vissza 18-ra és fasza. Vannak olyan filmek, amik valamiért még "kontrasztosabbak", ezeknél már zavar a nagyon világos jelenetek közbeni vakítás, szóval, ilyenkor jön a 18.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#22737) UberMutant válasza SoundBox (#22732) üzenetére


UberMutant
őstag

nálam egy 32 GB os samsung pendrive szolgált sokáig, aztán egy samsung 2.5-es vinyó, most meg samsung ssd egy külső házban.
szerintem próbáld meg a kéznél lévő pendrivokat, biztos menni fog valamelyikkel.
amúgy tv a falon, igaz C7es, lehet hogy B7nek nincs oldalra usb portja?

[ Szerkesztve ]

(#22738) NY_A válasza UberMutant (#22737) üzenetére


NY_A
őstag

De van. Szerintem csak simán nem akarja, hogy lógjon ott valami.

[ Szerkesztve ]

(#22739) UberMutant válasza NY_A (#22738) üzenetére


UberMutant
őstag

rá kell ragasztani...

(#22740) energomatt válasza SoundBox (#22732) üzenetére


energomatt
senior tag

Jobb a HDD egy USB kábel hosszabbítóval. (Ezt nem értették itt többen.) Amúgy egy olyan Sandisk pendrive lehet pl. jó, ami a megengedett maximum méretű az adott TV esetében. Ha jobb adatátviteli sebességűt választasz, az semmiképpen sem árt.

(#22741) so_ha válasza SoundBox (#22732) üzenetére


so_ha
senior tag

(#22742) FollowTheORI válasza perecKING (#22708) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igaz. Bár 2017-18-as modellel még nem nagyon írtak be ilyen problémával.

Sajnos pont a 2017-es panelben voltak jelentős fejlesztések ilyen téren.

Itt a topicba páran sikerrel cseréltettek ilyen tévéket, szóval ha van még rá gari egy próbát megérhet.

Másrészt, ha gyakorlati igazi tartalomnál nem látszik, akkor inkább ne tesztelgesd és akkor nem eszkalálod magadban az érzést sem.
Bár tudom ez nem vígasztal nagyon.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#22743) ^Boss


^Boss
őstag

na a szervizesek hívtak, cserélik a panelt amint megjön. [az említett 2 hetes C8-ról van szó, pixelhibával]

meg kell mondjam az LG szerviz csillagos 5-ös, csak ajánlani tudom.
persze anno volt gondom egy Sony-val, ott gari után 2 hónappal küldtek egy vadi új tv-t, mert konkrétan teljesen szétment egy része a panelnek magától, igaz az IPS TV volt még.

[ Szerkesztve ]

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#22744) Zilko87 válasza ^Boss (#22743) üzenetére


Zilko87
tag

Szerviznek lehet, hogy csillagos 5-ös, de azért elég kiábrándító, hogy egy új készüléket nem cserélnek, csak kókányolnak... :F

(#22745) torma1981 válasza Zilko87 (#22744) üzenetére


torma1981
veterán

Ez nem kókányozás. Cserélik a komplett kijelzőt tokkal vonóval. Nem is veszed észre. Nálam a B7-nél így volt. Én is meglepődtem.

(#22746) Partz válasza dgyuri0123 (#22736) üzenetére


Partz
senior tag

Én teljesen más véleményen vagyok. Szerintem te plazmához szoktál azért tartod olyan alacsonyan, de ha rámérnél 100 nit alatt lenne a fehéred, szinte biztos vagyok. Oled fény függ az évjárattól, pl a 2016-os uhd tévéknél ez a 40-es beállítás, sacc 25-nek felel meg a 2017-eseken.

Te esetedben ahol full hd modell van, ott még sötétebb a panel. Rengeteg sötét részletet veszthetsz így, még nekem is játszani kell a gammával 40-es oled fény mellett, hogy lássak mindent (tapasztalat). Ez az érték nálam általános beállítás éjjel-nappalra.

(#22747) dgyuri0123 válasza Partz (#22746) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szándékos részemről, hogy plazmát veszek alapul. Ez nem szokás, hanem tudatos cselekvés. Némi fekete közeli árnyalatot elbukok, de kit érdekel, ha így is köröket ver a plazmára, amit egyébként "soha" nem cseréltem volna, ha tudott volna 0 cd-t, de attól sajna messze volt. :)

"csak a zene van"

(#22748) Zsötie válasza ^Boss (#22743) üzenetére


Zsötie
tag

Nekem egy hónap után lett csíkos a kijelző.
Azt mondták nincs jelenleg panel raktáron, így valószínűleg én csere utalványt kapok, ha jövő hét szerdáig nem lesz panel. De a héten nincs senki aki rendelni tudna.
Én sem vagyok boldog, hogy egy ilyen TV ennyi idő elromlik, bármilyen jó is a szerviz.
De mondjuk tényleg nem lehet rájuk panasz.

(#22749) daneel_hu válasza Zsötie (#22748) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez ilyen?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22750) daneel_hu válasza Zilko87 (#22744) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gyakorlatilag az egész tévét cserélik.

[link]

Nem tűnik gáznak a csere kivéve, hogy a csóka símán leteszi frontoldallal lefelé a szőnyegre. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.