Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) Joshi válasza renatto (#22042) üzenetére


Joshi
titán

Amúgy hárman vagyunk A1 tulajok akikről tudok, igaz a másik két illetőnek 55"-ban. Sony OLED statisztikát inkább az USA-ban és Japánban kellene megnézni, az mérvadóbb.
Amúgy jól mondtad, fórumot általában segítség kérésre és segítséget nyújtók látogatják. A köztes téma meg az árazás és egyéb dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#22052) lisiczki válasza Joshi (#22049) üzenetére


lisiczki
csendes tag

A 2 kézimeccs amit letöltöttem MKV formátum. Az egyik 540p, a másik 720p. Ugyanazt produkálja mint a tv adás (t-home, set-top-box). Tv adásnál is pl. focimeccsnél SD adásnál nem látok problémát, folyamatos a kép, viszont HD-n villog a labda ha a truemotion be van kapcsolva... Kikapcsolt truemotionnel meg szaggat az egész. Próbáltam egyéb beállításokat is ki/bekapcsolni, azokra nem reagál mozgásmegjelenítés tekintetében. Ha a DE-Juddert lehúzom 0-ra akkor nem villog a labda, de szaggat az egész, ha felveszem akkor viszonylag folyamatos a kép, de a labda szaggat/villog. Próbáltam az egészet egy Sony házimozin keresztül is (ami a letöltött tartalmakat 1080/60p-ben játssza le) de ugyanez volt az eredmény...

(#22053) Locutus válasza renatto (#22038) üzenetére


Locutus
veterán

Pl mert itt hamarabb találok valakit aki rendelt, mint amennyi idő alatt az ügyfélszolgálaton bárkit elérek, aki tud is valamit :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22054) Joshi válasza lisiczki (#22052) üzenetére


Joshi
titán

Megadhatnád a release-t hogy más LG-s is kipróbálhassa. Nekem mondjuk Sony OLED-em van, de pont ebbe jobb mint az LG.

(#22055) renatto válasza Locutus (#22053) üzenetére


renatto
őstag

Persze mivel ők sem tudják megmondani. :DD Aki meg már megkapta, az nem most rendelte hanem mondjuk 1 hete, azóta meg lehet feltorlódtak a rendelések mert jön a Karácsony... Ez aztán komoly segtség lesz. Egy igazi tuti TIPP. :C

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#22056) lcee79 válasza Joshi (#22050) üzenetére


lcee79
őstag

300K-ért még nem láttam a B7-et sem, sőt most is sokkal drágább.
Azért fontos a tartósság, mert azért nem mindegy mennyi időtartamra adok ki 500.000-et egy tv-ért
2 év vagy 8 év nem mindegy. Meg a feleségem sem örülne neki, ha elromlana, és vehetnénk újat...
És csak azért mert még nem oldották meg a tartósságot, vagy ki tudja lehet, hogy eleve nem is lesz soha olyan tartós mint régebbi technológiák...

Amúgy én személy szerint csak filmnézésre fogom használni, és ha lehet 4K-ban,
a gyerekeim max meséket fognak rajt nézni és kész, feleslegesen nem is járatom, hiradót és egyéb fikciókat nem nézek tv-ben :D

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#22057) yodamastah válasza lisiczki (#22052) üzenetére


yodamastah
őstag

720p szaggat mert valszeg az MKV-ban csináltak belőle neked az 50i-ből 25p-t. A set top boxon a sport műsor 50fps 1080i-t kellene kapjon, Ezt told tovább a tévének, és frankó folyamatos lesz minden. Nálam a B7 nagyon jól jeleníti meg az 50fps 1080i sport műsorokat.

[ Szerkesztve ]

(#22058) Joshi válasza lcee79 (#22056) üzenetére


Joshi
titán

Csak rövid ideig akciózzák le ilyen mértékig a tévéket, nagyon figyelni kell hogy kifogj egy ilyen akciót.

Ezt most úgy mondod, mintha pl egy Samsung 55q9fn soha nem romlana el. Nagyjából ugyan úgy viselkednek az OLED tévék is mint más tévé. Amúgy se tart meg manapság az ember egy tévét 5-7 évnél tovább, sokkal gyorsabban fejlődik a technika annál. Ha ilyen konkrét infókat kell prezentálnod a nejednek, akkor vegyetek egy olcsó LCD-t. Ha elromlik gari időn túl akkor vesztek egy másikat. :DDD

(#22059) lcee79 válasza Joshi (#22058) üzenetére


lcee79
őstag

Ez az egész kérdéssor és gondolat most onnan jött, hogy volt egy hír pár napja, de én csak ma olvastam, hogy rekord mennyiségű oledet adtak el idén

És ennek a hozzászólásai közt láttam, hogy az OLED is ilyen meg olyan problémákkal küzd
és pl ilyenek "én még soha életemben nem láttam sávosodás mentes oledet"
és mindenféle angol nyelvű hibajelenségeket írtak :)
Szóval, én meg mondom mi van, most akkor ez olyan rossz, hogy gyakorlatilag szerencse kell hozzá, hogy egy jót fogjak ki?
pl erre is volt egy szólás...: "cserélgettél amíg a panellottón kihúzták a számod?"

Szóval ezeket eddig én nem tudtam, és nem is gondoltam, hogy általános dolgok lennének ezek.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#22060) Joshi válasza lcee79 (#22059) üzenetére


Joshi
titán

Olvasd el az itteni összefoglalót. Nincs tökéletes tévé technológia. :N

(#22061) dh66e válasza lisiczki (#22034) üzenetére


dh66e
veterán

3 nap????Az szép egy ismerősnek 2 hete nem jött még meg.
Mennyi volt amikor rendelted?

(#22062) Partizan182 válasza lcee79 (#22059) üzenetére


Partizan182
senior tag

Mindkettôt én követtem el, kontextusba tenném azzal hogy az oled ezen hibái eltörpülnek az lcd hasonlóan elkerülhetetlen szarjai mellett (homogenitás/dse, blooming, bevilágítási gondok, utánhúzás, betekintési szög etc.). Near black sávosodás az esetek kb 5%ban észrevehetô. Ha nagyon sötétben nézed.

Tökéletes tv nincs, aki keresi a csomót az itt is talál.

(#22063) RobexX10 válasza Locutus (#22053) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Hétfőn rendeltem és ma jött meg.

(#22064) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Végre én is beléptem a klubba :) 65B8 egy 60KS7000 Samsungot vátott. Nem volt az se rossz de ez valami brutál :)
Még tesztelgetem. Lenne is egy kérdésem. HDR filmnél technicolorra van állítva ott az oled fény maradhat 100-on vagy ott is lejjebb kellene venni? SDR-nél 30-ra állítottam.

(#22065) Locutus válasza RobexX10 (#22063) üzenetére


Locutus
veterán

Köszi :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#22066) Joshi válasza RobexX10 (#22064) üzenetére


Joshi
titán

HDR-nél maradhat 100-on.

(#22067) dh66e válasza RobexX10 (#22063) üzenetére


dh66e
veterán

Melyik futárcég hozta ki?

[ Szerkesztve ]

(#22068) RobexX10


RobexX10
aktív tag

OK! köszi! :)

(#22069) RobexX10 válasza dh66e (#22067) üzenetére


RobexX10
aktív tag

GLS

(#22070) lcee79 válasza Partizan182 (#22062) üzenetére


lcee79
őstag

Szia!

Az a helyzet, hogy oled tv-t akarok venni, plazma után lcd-k nem nagyon tetszenek.
Kaposváron lakom, itt nem sok lehetőség van összevetni élőben akár 2 különböző tv-t sem, tavaly néztem B7-et az tetszett nagyon akkor, és gondoltam ez csak jobb lesz, de ha ugyanolyan az sem baj :)

A plazmának is vannak olyan betegségei amik valakit zavarnak, de én ebből az én tv-men semmit sem látok, (ha más látna akkor sem) így én ezzel elvagyok. :)
Ha ennyi idő után veszek, akkor próbálok lehetőleg olyat venni, amivel legalább egy 5 évig kihúzom, úgy hogy hozzáteszem nem nagyon tv-zek, tehát az amilyen lesz rajt, olyan lesz, de ha filmet nézek, az nézzen ki jól, és ne hibák halmaza jöjjön velem szembe. :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#22071) dh66e válasza RobexX10 (#22069) üzenetére


dh66e
veterán

:R

(#22072) lisiczki válasza yodamastah (#22057) üzenetére


lisiczki
csendes tag

Jövő héten jön az szerviz és megnézi. Egyébként Youtube sport tartalmaknál is (hd,fullhd) villog a labda meg szaggat a kép, szóval feladom, majd az okosok megmondják. Írok ha lesz eredmény.

(#22073) sakal83 válasza lcee79 (#22070) üzenetére


sakal83
addikt

Telekomtól vegyél b8at ott 5 év a gari. Listaáron előfizu nélkül 429k.

(#22074) lcee79 válasza sakal83 (#22073) üzenetére


lcee79
őstag

Telekomnál már kérdeztem, és náluk én most nem vehetek, náluk max jövő karácsonyra :)
(1 előfizu, és 1 termék, de most a tavaly vásárolt telefonom lejárata után vehetek majd tv-t, otthoni előfizetést meg nem tudnak ott biztosítani ahol lakom...)

Legtöbb helyen azt írják, amit eredetileg is gondoltam, hogy LG C8 a legjobb idén, de aztén megláttam a Panasonic Fz800-at, és most még megláttam a Philipset is, ami szerintem designban a legjobb, vagy legalábbi is nekem az tetszik a legjobban, bár a lába nem annyira fontos, mert kb 99%, hogy az állványon lesz, ahol a mostani :)

Panasonic FZ950-ese megéri a különbözetet (470-606), hogy leginkább csak az a soundbar "szerűség" a különbség?

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#22075) Partizan182 válasza lcee79 (#22070) üzenetére


Partizan182
senior tag

Összefoglalóban egész jól összeszedték a srácok a tudnivalókat. Bandinget mindenki 5%-os tesztábrán csekkolgatja bekapcsolás után 2 perccel aztán csodálkozik hogy valós kontentnél is észreveszi néha, a szeme mindig azt keresi. Ne nézz tesztábrát és esélyes hogy sose tűnik fel hogy bármi bibi lenne. Plazma után a mozgást szoknod kell majd Philips androidja egy kalap szar sajnos, én biztos nem azt vennék.

(#22076) lcee79


lcee79
őstag

Most nézem, nem mintha ez bármit is számítan, de meg szoktam nézni, hogy Eisa Díjat kik, mik nyertek
és ez az eredmény, szóval akár lehet jó a philips,
EISA HOME THEATRE TV 2018-2019
Philips 65OLED903

EISA BEST BUY OLED TV 2018-2019
Philips 55OLED803

EISA PREMIUM OLED TV 2018-2019
LG OLED65E8

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#22077) lcee79 válasza Partizan182 (#22075) üzenetére


lcee79
őstag

"Plazma után a mozgást szoknod kell majd"

Ez mit jelent? Természetellenes lesz, vagy ilyesmi?

A Philipset valamiért nem nagyon preferálják szerintem sehol...
Néztem egy mediatek proci van benne...meg androidról sem hallottam sok jót...
De akkor ilyen téren is ha jól gondolom az LG a legéletképesebb.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#22078) energomatt válasza lcee79 (#22076) üzenetére


energomatt
senior tag

Nyugodtan megveheted amelyiket csak akarod, ne arra várj, hogy itt bármelyikről teljesen egyértelmű és egybehangzó véleményt kapj, mert ez reménytelen. Nem várj meggyőzésre.

(#22079) renatto válasza lcee79 (#22076) üzenetére


renatto
őstag

Ezek inkább reklám értékűek.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#22080) Partizan182 válasza lcee79 (#22076) üzenetére


Partizan182
senior tag

Az Eisa díj semmit sem jelent, külső teszteket nézz. Mozgás annyi hogy a plazma villog, oled alapból meg nem. Emiatt a gyors mozgásokat nem látja a szem olyan élesen.

(#22081) energomatt válasza Partizan182 (#22080) üzenetére


energomatt
senior tag

Miért ne jelentene? Az is jelent valamit, meg amit te írsz, az is jelent valamit. Egymásnak részben ellentmondó információkat kell összevetni. Éppen ezt mondom következetesen, hogy a döntés mindig a kérdést felvetőé és nem a miénk. Rábeszélni sem lehet a feladatunk bárkit bármire, hogy mit tegyen, vagy mit ne tegyen.

(#22082) univerzita válasza Partizan182 (#22080) üzenetére


univerzita
addikt

Tehát a összes újságírót lefizette a Philips hogy nekik itéljék a díjat. Ha pedig megnézed a újságok teszteket akkor ott is jónak látták ( főleg képileg).

(#22083) MrBazsi válasza lisiczki (#22046) üzenetére


MrBazsi
senior tag

akkor ott nálad valami probléma van, ha nézhetetlen a foci , én erre nagyon kényes voltam az előző tvimen, és ennél is nagyon kiváncsi voltam, de egyáltalán nincs vele probléma nálam, sokkal jobb se szaggatéás, se banding semmi probléma!

(#22084) Joshi válasza Partizan182 (#22075) üzenetére


Joshi
titán

Az OLED bandingje HDR anyagnál szinte észrevehetetlen, én inkább a sima BD anyagoknál látom (BT.709).

(#22082) univerzita általában a vaktesztek mondják meg a frankót, habár az egyik német oldalon volt ilyen és ott is a Philips nyert. :D
Egy biztos, ha valaki hazavisz egy akármilyen OLED tévét, az tuti hogy első bekapcsolás és 4K HDR anyag nézése után beszabehu. :DD

[ Szerkesztve ]

(#22085) Joshi


Joshi
titán

Ma megnéztük az Aquamen-t. Az eddigi legjobb DC film, érdemes megnézni. :K Jó a zene a látvány és sok-sok akció, persze gyerekmese viszont úgy is kell kezelni. Jason Momoanak nagyon jól áll ez a szerep. Ez OLED-en 4K HDR-ben ütni fog az biztos. :D

[ Szerkesztve ]

(#22086) Joshi válasza Joshi (#22085) üzenetére


Joshi
titán

Ja és Amber Heard nagyon jól néz ki. :C

(#22087) salapp válasza Joshi (#22085) üzenetére


salapp
addikt

Aquaman sucks :DDD

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#22088) Joshi válasza salapp (#22087) üzenetére


Joshi
titán

Ja, eredetileg szőke tündérke volt Aquamen, de szerencsére Momoa kapta a szerepet. :DD

(#22089) Partizan182 válasza univerzita (#22082) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nézd meg alaposan, az összes Eisa tag gyártó nyer valamit minden évben. Most volt (vagy tavaly) hogy a best oled valamelyik LG, tán a C7 (8?) lett, a best buy oled meg a drágább Philips. Na ezt add össze :)

Félreértés ne essék, semmi bajom a Philips oledekkel, nagyon ezt a panelt elbarmolni nem lehet, csak az Andriod implementációjuk tragikus. Flatpanelshd tesztet érdemes elolvasni, az egyetlen pontos képmódjuk pl bugos mint az állat (lehet azóta javították).

[ Szerkesztve ]

(#22090) Partizan182 válasza Joshi (#22084) üzenetére


Partizan182
senior tag

Színtérhez nem sok köze van szerintem, Hill House DV volt, volt ott is dögivel. Ezek az alacsony kontrasztú sötét jelenetek kihozzák. Egy minimális ambient fény a tv mögé meg kb el is tünteti.

(#22091) Joshi válasza Partizan182 (#22090) üzenetére


Joshi
titán

Nekem van HDR tesztanyagom is olyan mint az AVSHD BT.709. Mindjárt összehasonlítom hogy ott hogy fest az 5% szürke. Elvileg lennie kéne.

(#22092) Joshi válasza Joshi (#22091) üzenetére


Joshi
titán

Ezek közül kellene meglesni valamelyiket. Egyébként ezek MP4 HDR10 videók.

[ Szerkesztve ]

(#22093) Joshi válasza Partizan182 (#22090) üzenetére


Joshi
titán

Látszik ott is, csak az a baj hogy teljes képernyős grayscale-t nem találtam csak ablakosat. Nem tudom, pl a Mélytengeri pokolban is rengeteg sötét jelenet van, de ott egyáltalán nem tűnt fel. Vagy mondhatnám a Felhőkarcolót ahol szintén. Meg kell mondani a rendezőnek, hogy 5%-os szürkét mellőzzék a filmekből. :DD

(#22094) Joshi


Joshi
titán

HDR10 Chroma sharpness & upsampling test. A rossz képnél a kontraszt 95-ös értéken volt, a jobb képnél visszavettem 80-ra. A harmadik kép a monitor/tévém egy IPS paneles Sony 43x8505 DisplayCal-al kalibrálva. Utóbbinál minden rendben van még HDR10-nél is. Asszem a tévémnek neki kell esni. :D Természetesen a fotó nem adja vissza a valós képet, már csak azért se mert nem ugyan olyan környezeti viszonyok között fotóztam. Amúgy is gagyi telefonnal készültek. Itt inkább a kép részletességben lenne a hangsúly. Amúgy tök jó kis tesztek vannak ebben a HDR10 tesztcsomagban. :C

Ez az LCD.

[ Szerkesztve ]

(#22095) Joshi válasza Joshi (#22094) üzenetére


Joshi
titán

Ami lemaradt a képekről. A kép a "monitoromról" készült, de nem HDR-ben, csak gyorsban készítettem egy print screent. Akiknek túltolt a HDR, azoknak azért van mert a HDR anyagot SDR-ben nézik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22096) alaves válasza Joshi (#22092) üzenetére


alaves
addikt

+én feltétlen javaslom havonta egyszer egy tiszta piros tesztkép megtekintését :K

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#22097) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Megvan a nagy újítás 2019-re = nem kell eARC. ;]
[link]

(#22098) lcee79 válasza Pro Koryak (#22097) üzenetére


lcee79
őstag

Ez jó dolog, pont akartam volna venni vezeték nélküli rendszert venni, csak eddig nem találtam/nem is annyira kerestem még :)

De ahogy nézem, ez majd nem a B9 és C9-ben lesz, inkább a W sorozatban :(

Viszont az is érdekes hogy egy 5.2-es hangrendszer van a képen :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#22099) Partizan182 válasza lcee79 (#22098) üzenetére


Partizan182
senior tag

"in order to make its 2019 lineup of OLED and high-end LCD TVs “WiSA Ready”."

Lesz ez mindenhol.

(#22100) daneel_hu válasza lcee79 (#22098) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha plazmáról váltasz akkor maximum a mozgásmegjelenítés lehet fájdalmas.
De ez idő és megszokás kérdése is.
A legjobbak a 2018-as modellek ebben a tekintetben, ha van rá lehetőséged azért nézz bele pár mozifilmbe (24p), mert ott egy avatatlan szemnek zavaró tud lenni az oled mozgásmegjelenítése.

Minden egyéb paraméterben rommá lesz verve a plazmád. :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.