Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) krx21 válasza Lelahel (#22481) üzenetére


krx21
nagyúr

Te már be is égtél itt a fórumon... ;]

(#22502) salapp válasza krx21 (#22501) üzenetére


salapp
addikt

Pedig égetően nagy szükség van az ilyen fórumlakókra ezen a helyen. :DD
Nagyon boldog OLED-karácsonyt kívánok mindenkinek!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#22503) tissotto válasza alaves (#22433) üzenetére


tissotto
tag

Köszi ez segített, így már nem maradnak ott a csíkok :) Egyébként esténként használat után mindig nyomok 1 pixelfrissítést, ezzel nem teszek rosszat a tv-nek ugye?

(#22504) Gtaati válasza tissotto (#22503) üzenetére


Gtaati
őstag

Szerintem teljesen felesleges, elég ha kikapcsolás után nem áramtalanítod. A tv csinálja azt amit kell. ;)

(#22505) krx21


krx21
nagyúr

Nagyon Boldog, filmekben gazdag karácsonyt kívánok mindenkinek! :K

(#22506) daneel_hu válasza tissotto (#22503) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem ne tedd, mert a manuális pixelfrissítés nem ugyanaz mint a 4 óránként, automatikusan lefutó.
A manuális az megegyezik az 2000 óra után, szintén automatikusan lefutó frissítéssel.
Utóbbit csak akkor ajánlja a gyártó ha durva képvisszamaradás van a képernyőn = IR.
A manuális az legalább 1 óráig fut, a 4 óránként lefutó pedig = mindössze 4-7 perc.

Ha nincs gondod a tévével, akkor nem kell semmit sem csinálni, ahogyan előttem írták. :K
(csak ne áramtalanítsd)

[ Szerkesztve ]

(#22507) janos666 válasza daneel_hu (#22506) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha minden igaz, az 1 órás is csak azért ilyen hosszú, mert közel 1 órát vár, hogy "kihűljön" (lefut a sima pár perces RS még "melegen", majd pihen jó sokat, aztán dolgozik még még úgy egy percet).

De tényleg feleslegesnek tűnik heti szinten nyomkodni, amit 2000 óránként csinálna csak. Főleg aki nem nyúzza drasztikusan.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22508) athlasz


athlasz
csendes tag

Üdv!
A B8V-ről mit lehet tudni? LG oldalán csak B8LLa vagy B8PLA-t találok, ezek miben különböznek a B8V-től?
Köszönöm!

(#22509) daneel_hu válasza athlasz (#22508) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hol találtál b8v-t?
Nem nagyon van ilyen kódjelű készülék az idei kínálatból.

(#22510) tothl válasza janos666 (#22507) üzenetére


tothl
addikt

Nekem pont egy éve van meg. Meg sohasem csináltattam vele manuális kalibrációt.
Tulspilazzatok ti ezt szerintem egy kicsit.

(#22511) daneel_hu válasza tothl (#22510) üzenetére


daneel_hu
addikt

Anno az E6V-n volt durva IR, már nem emlékszem mi után, de azt "megjavította" a manuális frissítés.
Az automatának nem sikerült... vagy nem futott le. :)

(#22512) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#22511) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

6-os szériával tényleg lehetett valami gond, mert pl 910V-n, ami 2015-ös modell, nem tudok olyat művelni, hogy IR legyen a vége. Illetve egyetlen egyszer azért láttam IR-t, mikor teljesen nyers, új állapotában kb 20-25 perces csatornahangolás után maradt némi IR 80-as oled fény mellett. Nem volt vészes, hamar "elmúlt", de halványan láttam a menü egyes elemeit. Na ott akkor gyorsan kitaláltam, hogy az oled fényt pl a hangolás menühöz is hozzá lehet lőni, így ment is vissza 20-ra. Azóta egy pillanatig nem volt képvisszamaradás, pedig hangoltam még párszor.

Abban a pillanatban tudtam, hogy "plazmával" van dolgom, onnan kezdve alaposan átgondoltam az összes beállításomat és "plazma módra" állítottam be mindent. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#22513) lala666 válasza athlasz (#22508) üzenetére


lala666
senior tag

Nincs B8V.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#22514) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Ti a filmekhez melyik beállítást használjátok? Van a technicolor, elvileg az a legjobb filmekhez?

(#22515) tissotto


tissotto
tag

Köszi az infokat! Amúgy idáig nagy meg vagyok elégedve a tv-vel. Nem tudom megvan-e a jelenet az örökségből de amikor 1 teljesen sötét szobában meggyújtanak 1 gyertyát és csak a gyertya fénye látszott a tv-n, mindenhol máshol teljesen sötét volt 0 fátyollal na ott éreztem, hogy megérkeztem :D Egyébként a tv hangszórója is zseniális írom ezt úgy, hogy rendes 5.1-es szettem(nem a tescoban 100-ért kapható kompakt )van.

(#22516) athlasz válasza daneel_hu (#22509) üzenetére


athlasz
csendes tag

Osztrák Saturnban lesz holnap kora reggeli akció, 55-ös méretben 1000 ojró. Tervben van pont a tv vásárlás, gondoltam ennyiért oled nem rossz.
https://www.saturn.at/de/shop/6-9.html?utm_omedium=onsite&utm_osource=flashbuehne
De az osztrák LG oldalon se találtam ilyet, nem tudom akkor melyik lehet...

(#22517) sakal83 válasza athlasz (#22516) üzenetére


sakal83
addikt

Csak aruhazi vasarlasveseten ennyi.

(#22518) Secretknight válasza sakal83 (#22517) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Amúgy a V a hajlítottat jelentheti.

(#22519) kutyu92 válasza Secretknight (#22518) üzenetére


kutyu92
csendes tag

A v pla stb azt jelenti hogy milyen tunerekkel van szerelve, illetve melyik piacra van szanva az adott teve. Nincs mar hajlitott teve ameg volt addig C szerias oledek voltak a hajlitottak. B basic C curved E exclusive G signature W wallpaper

[ Szerkesztve ]

(#22520) athlasz válasza sakal83 (#22517) üzenetére


athlasz
csendes tag

Igen azt tudom, Graz mellett lakom. Most akkor ez melyik típus lehet, megér ennyit?

(#22521) janos666 válasza athlasz (#22520) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szimpla elírás is lehet abból, hogy tavaly volt EU-ban B7V.
Használati szempontból egyforma lesz minden EU-s, csak a talpa (és talán kávája?) néz ki másképp. Inkább a garanciával lehet gond, ha olyan országban hívod ki a szervizt, ahol nem forgalmazzák hivatalosan az adott verziót.
A kettő közül kéne hogy legyen valamelyik, ha EU-s: B8PLA (azt hisztem Magyarországon csak ez lenne hivatalosan, Ausztriát passzolom) vagy 55B8SLC (ha visszalapozol, találsz erről egy társalgást, hogy az alza.hu árult ilyen S-es C8-ast, ami állítólag nem garanciáztatható Magyarországon, de lehet hogy a B8-ra ez nem érvényes, csak C-re).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22522) dh66e válasza athlasz (#22516) üzenetére


dh66e
veterán

Ennyiért ne is foglalkozz vele,vedd meg. :K

(#22523) sakal83 válasza athlasz (#22520) üzenetére


sakal83
addikt

Meg.

(#22524) energomatt válasza Grande Ale (#22514) üzenetére


energomatt
senior tag

A saját szemünkkel döntjük el, hogy nekünk éppen melyik tetszik és annak alapján még mások ajánlásait is felülbíráljuk. Ez nálad nem működik? Én pl általában a szakértői sötétet tartom a nekem legjobbnak, de ha egy másik tetszene jobban, akkor azt választanám.

(#22525) janos666 válasza energomatt (#22524) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt nyilván mindig te döntöd el, hogy neked melyik tetszik (szubejktíven), de azt nem, hogy melyik áll legközelebb az (objektív) igazsághoz (amit elvileg látnod kéne: a tartalom leghitelesebb reprodukciója, ahogy azok látták, akik készítették). Persze ez csak akkor áll, ha a forrásanyagra vagy kíváncsi, nem pedig arra, hogy mit tud rajta átfesteni valami másra a lejátszó/tv/stb.

Amúgy pedig Színház, Techni, Prof, ezek gyakorlatilag minde tökéletesen egyformák, ha ugyan oda állítasz bennük minden piszkálható opciót, csak az alaphelyzetük más kicsit (és néhány készüléken a <4k resampling is más, de apró az eltérés, inkább csak PC játéknál jön elő).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22526) energomatt válasza janos666 (#22525) üzenetére


energomatt
senior tag

Az elsődleges szempontom, hogy a legvalósághűbb beállítást használjam. Ennek ellenére, a technicolor szakértőit én nem látom egyáltalán valósághűbbnek. (Pl. élő közvetítések.) Ha viszont létezik objektív legjobb, akkor egyértelműsítsük és mindenki próbálja ki.

(#22527) daneel_hu válasza energomatt (#22526) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azokra is profilt tolnak.
Jó példa erre a Roland Garros amikor napnyugtakor még megy meccs, pedig már a helyszínen éppenhogy látni lehet a labdát, annyira szürkül.

A tévében ez úgy néz ki, mintha nappal lenne, szórt fénnyel, felhős idővel.
Ha a valóságot közvetítenék, nézhetetlen lenne.

(#22528) energomatt válasza daneel_hu (#22527) üzenetére


energomatt
senior tag

Mégis ahhoz tudok jobban viszonyítani, mint egy mozifilmhez, vagy pláne mint egy rajzfilmhez. De mindenki tegyen úgy ahogy neki a legjobb és próbálja ki a profilokat. Pl. A színház profil nálam tényleg jó amikor színházi felvételt nézek, de ha arról váltok más műsorra, rögtön feltűnik, hogy akkor már vissza kell váltani a profilt.

(#22529) janos666 válasza energomatt (#22526) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Színház (sima, nem Otthon), Technicolor, Szakértő-vil/söt módok abszolút egyformák, ha ezeken belül mindent ugyan oda bellentesz/húzol. Egy sémára épülnek, csak az alapbeállításaik térnek el némileg (azok, amiket te is össze tudsz hangolni a távirányítóddal). Azon túl...

OLED Fény ízlés szerint, de sötétbe/félhomályba 20-30 közt (világosba akár 40+).
Kontraszt-ot és Fényerő-t soha ne bánts.
Élességet ne húzd 10 fölé (ránézésre 0-10 egyforma, a >10 túlélesít)
Minden "képjavítót" (*dinamikus*, *zaj*, *szuper*) állíts Ki helyzetbe.
TruMotion ízlés szerint. Én hanyagolnám (Ki), de színeket nem piszkál.
Feketeszint: valami tesztábrával, vagy akár csak szemre találd ki Magas/Alacsony (ez általában triviális egy sötét jelenettel, mert nagyon furán néz ki a rossz helyzet [bár ki mit hisz jónak] --- a lényeg, hogy összehangold a forrással, szóval akár ott is billegtetheted ha külső lejátszó --- ne bukjon be feltűnően a szürke egy fekete pacába, de ne legyen mindig szürke a vak éjszaka, vagy a "mozivászon kerete" is)

Kb. ennyi. Ilyenkor a gyári LUT picit bebuktatja a sötétszürkéket a feketébe, hogy megylegyen az a "Vúúú faktor", hogy "micsoda fekete" még akkor is, ha tele van finom szemcsés zajjal a sötét jelenet. De ez igazából minimális (ami azt illeti, én pont így lőttem be kézzel annak idején a PDP-ket is, pont emiatt, hogy ott 99% csak zaj volt, bár most a 10bit HDR anyagoknál, illetve a digitális kamerák térnyerésével már jobb a helyzet, ezért magamnak most "simára" van belőve, de ahhoz már szoftver és műszer kell).

---

Nem az lenne itt a lényeg, hogy ugyan azt lásdt, mint ha kimennél a forgatásra és az arcod elé tartanál egy képernyő/vászon képarányú keretet, hanem hogy azt lásd, amit a tartalom készítője láttatni akart, amit ő látott a saját monitorján, mint "végeredmény" mikor dolgozott vele (és feltesszük, hogy ő nem érzése tologat mindent a monitoron, hanem van egy jó gyári beállítás, vagy értett ott hozzá valaki).

Példaképp olvasd el mit írtam itt a film képéről: https://prohardver.hu/tema/filmvilag_2/hsz_116960-116960.html Nem biztos, hogy nekem szubjektíven tetszett, de azt láttam, amit láttatni akartak velem (nem álltam neki babrálgatni a képpel), ami hatással volt az élményre (olyan hatással, amit vélhetően tudatosan szántak).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22530) energomatt válasza janos666 (#22529) üzenetére


energomatt
senior tag

Mondjuk a kérdést nem én tettem fel, csak hozzászóltam. Azzal ugye nincs probléma, ha a hozzászólások között van némi véleménykülönbség? Nem kívánok senkit meggyőzni, mert nem feltételezem magamról, hogy nálam lenne a bölcsek köve, adott esetben, másnak is lehet igaza.
A C8 esetében én azt tapasztaltam, hogy a színprofilokat nem minden esetben lehet azonosra állítani, már csak azért sem, mert különböző profilon belüli beállítások nem minden esetben engedélyezettek. Az utolsó frissítés ezen a helyzeten már valamit módosított ugyan, de maradtak különbségek.
Ha a TV be van állítva elvileg tökéletes módon, akkor a filmek rendező által elképzelt képi világa minden bizonnyal megvalósulhat. Nincs arra szükség, hogy beállítsa hozzá a TV-nket is. Ha profilokat váltunk annak szerintem az a fő oka (leszámítva mondjuk a monitorként történő használatot), hogy egyik beállítással sem kapjuk vissza teljesen tökéletesen a valóságot és a lejátszott anyagok is nagyon különböző színvonalúak. Az ízlések közötti különbségekről meg nem is beszélve, ami a felhasználók között alighanem elég jelentős.

(#22531) junior19 válasza energomatt (#22530) üzenetére


junior19
senior tag

Abban igazad van, hogy a kérdező nem pontosan kérdezett.
Kétféleképpen lehet egy tévét beállítani. Vagy ízlés szerint, s ebben maximálisan igazad van, hogy akkor a kérdezőnek el kellene tudni döntenie, neki mi tetszik. Én sem nagyon szoktam érteni, amikor beállítási értékek után kérdeznek.
A másik a kalibrált kép. Itt az ízlésnek már a beállításoknál nincs szerepe, mert mindent szabvány határozz meg.
janos666 is arra utalt, hogy a felsorolt képmódoknál, ha az alapvető csúszkákat(Oledfény, kontraszt, fényerő, színtelítettség, színárnyalat) abba az értékbe állítod, akkor mindegyik képmódnál nagyon hasonló színhőmérsékletet, gammát, színmegjelenítést, esetleg rgb együtt futást ad. Gondolom ezt ő kimérte. azért meri is kijelenteni.
Az megint természetes, hogy a képmódoknál nem mindegyiknél tudsz mindent állítani, ezért van, hogy általában kalibráláskor a Szakértői módokat használják, mert ott mindent lehet variálni.
Az viszont téves, hogy a valóságot kapjuk vissza egy akár kalibrált kijelzőn is. Azt kapjuk vissza, ahogyan elkészült, közvetítik az eseményt.
A szabvány a színtérben tér csak el egy sd vagy egy hd anyag között. Nincs szabvány sporteseményre, koncertre, vagy filmre. Így ezek használata az ízlés valamilyen színezése. Egy jól beállított kijelzőt esetleg sötét helységre és világosabb helységre érdemes beállítani, s a helyiség fényviszonyait figyelembe véve használni.

codec project

(#22532) V.T.


V.T.
aktív tag

Sziasztok. Mennyi a reális ára egy lg 55eg9a7v-nek?
2017. Novemberben vettem 5év Lg gondoskodással 320ért.
Úgy néz ki váltok sima Lcd-re de méretben sokkal nagyobbra.
Pixelhiba és beégés sincs. Doboza megvan. Talpa nem volt használva mert falon van.
Köszi

(#22533) dgyuri0123 válasza V.T. (#22532) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gratulálok az LCD-hez, így előre is.. ;) ;]

De ez nem az "árazós" topik. Szerintem keress rá interneten eladó oledre és ahhoz képest lőj be hozzá árat.

"csak a zene van"

(#22534) V.T. válasza dgyuri0123 (#22533) üzenetére


V.T.
aktív tag

Csak a méret miatt cserélek. Áprilisban épül az új nappali és több mint 6 méterről kell majd tvt nézni. Ez 75”-os lesz de most lett nagyon baráti áron így előbb veszem meg ha minden igaz.

(#22535) PuMbA


PuMbA
titán

Tavalyi tűzijáték 4K HDR-ben, jó TV "teszt". Az idei már alapból így lesz sugározva gondolom :)

[ Szerkesztve ]

(#22536) daneel_hu válasza V.T. (#22534) üzenetére


daneel_hu
addikt

6 méterről 75".
Az nagyon-nagyon kicsi lesz.

(#22537) dgyuri0123 válasza V.T. (#22534) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Olyan nincs, hogy "kell". :) Te alakítod a nézési távolságot.

"csak a zene van"

(#22538) energomatt válasza junior19 (#22531) üzenetére


energomatt
senior tag

Teljesen egyetértek. Viszont nem azt állítom, hogy adott esetben a valóságot kapjuk vissza, hanem csak azt közöltem, hogy a beállítás elsődleges szempontja nálam a valósághű eredményre törekvés. Ezt viszont nehéz lenne elvitatni. :-)

(#22539) Liverport13


Liverport13
csendes tag

Sziasztok!
Nem olyan régóta használok oled TV-t. Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele, azonban most felfedeztem, h a képernyő mindkét oldalán van egy egy világosabb csík, mindig másképp látszik amilyen szögből nézem éppen, sötét részeknél nem feltűnő, világosabb részeknél szembetűnőbb. Ez normális az ilyen fajta tvnél? (főleg ha messzebbről nézem a tv-t akkor látom, közelebbről nem) LG 55B7V

(#22540) energomatt válasza daneel_hu (#22536) üzenetére


energomatt
senior tag

Az attól függ! Pl. M1 hiradóra a 600 méter is kevés.

(#22541) Partizan182 válasza V.T. (#22532) üzenetére


Partizan182
senior tag

200 körül/alatt. Haver 1.5 éves 910-esét 185-ért vitték el a minap.

(#22542) krx21 válasza Liverport13 (#22539) üzenetére


krx21
nagyúr

Le tudod fotózni?

(#22543) alaves válasza V.T. (#22534) üzenetére


alaves
addikt

OLED-et lecseréled mondjuk 400eFt körüli 75" nyeszlett LCD-re, holott 600eFt körül lehetne 65"-es OLED-ed. :(
OLED után lehet hogy csípni fogja a szemed a képminőség. :F

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#22544) Zilko87


Zilko87
tag

Sziasztok!
A következő tv nézési szokásokhoz érdemes lenne OLED-et venni?

Szóval asszony hazajön, benyomja a TV-t, sokszor csak megy a háttérben. Ez nagyjából 3-4 óra esténként. Én nem nézek kommersz adást, kivétel EB,VB,Forma1, Snooker, UFC :)
Emellett természetesen ha időnk engedi, főleg hétvégén sorozatok, filmek az elérhető legjobb minőségben. Konzol nincs, PC-ről megy minden, de a TV csak a másodlagos megjelenítő.
Max keret 500 paír.
Amiket kinéztem:
55" LG OLED55B8PLA
55" Philips 55OLED803

Amin még agyalok és valamivel olcsóbb az természetesen a samsung QLED tv, de annyira közel vannak egymáshoz árban, hogy az oled felé húzok, csak tartok a sokat emlegetett be/kiégéstől.
Amit kinéztem qled oladalon:
SAMSUNG QE55Q8FNA (Euronicsnál jelenleg kereken 400huf)

Ti mit vennétek ennyiből és ilyen használat mellé? Előre is köszi a válaszokat!

(#22545) OPiiPO válasza Zilko87 (#22544) üzenetére


OPiiPO
addikt

"benyomja a TV-t, sokszor csak megy a háttérben" - mi megy ilyenkor? RTL, TV2, ezek klónjai?

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22546) daneel_hu válasza Zilko87 (#22544) üzenetére


daneel_hu
addikt

Működhet a dolog, de szerintem jó ha asszonyt betanítod miként kell "rádióként" hallgatni az oledet. :C
Snooker az gondolom Eurosport HD. A LIVE piros téglalap veszélyes... mivel piros statikus elem.

Ha rendesen bejáratod a tévét, később rendesen beállítod a paramétereket, akkor működhet ilyen tartalomfogyasztások mellett is. Viszont ha asszony csak háttérbe hallgatja, akkor legalább nagyítson bele a fostalicska műsorokba. :DD (így kikerülnek a logók a képről)

(#22547) sakal83 válasza Zilko87 (#22544) üzenetére


sakal83
addikt

B8at a telekomtol 5 ev garival listaaron elofizetes nelkul 430k.

Az oled tulajok jo reszenel megy a tv 3-4 orat gond nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#22548) V.T. válasza alaves (#22543) üzenetére


V.T.
aktív tag

300 alatt lesz. Tudom hogy a képminőség rosszabb lesz. Volt előtte Lcd-m.
De a méret miatt kompromisszumot kötök.
600at nem adok semmilyen tv-ért tudom hogy jó de nekem nem ér ennyit.

(#22549) daneel_hu válasza V.T. (#22548) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha ekkora a nappali akkor miért nem projektor?
Vagy ragaszkodtok a tévéhez? 6 méter nézési távolság az nagyon sok.

Nálunk 65"-os a tévé, a nappali 45 m2, 6 méterről is tudom a tévét nézni ha beülök az étkezőhöz.
Nem mondom, hogy nem látom, de inkább beülök 150-200 centire. :DD

(#22550) Zilko87 válasza OPiiPO (#22545) üzenetére


Zilko87
tag

Természetesen igen, híradó, időjárás stb, de 9kor Ő már alszik, én 10-11 ig fent vagyok(videóvágás,képszerkesztés pc-n) Este szoktam egy aktuális sorozatra "elaludni" a tv előtt. Tehát a napi 3óra mezei tv az reális, utána kikapcsolom ha az asszony elaludt.

Daneel_hu: Igen Eurosport HD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.