Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23130) janos666 válasza kalimist (#23126) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel az a baj, hogy én csak 2017 ősze óta OLED-ezek, de már most kezd elegem lenni abból, hogy minden apróság miatt cserélnem kéne minden évben (jó, az az én hülyeségem volt, hogy most decemberben kétszer cseréltem, mert eredetileg C8-ra terveztem cserélni a C7-et, csak valamiért mégis a B8-ra böktem).

- Nyilvánvaló hiányosság volt 2017-ben a BFI, mivel a Sony és Pana OLED-ek már tudták, csak az LG nem, mégsem kapta ezt meg a 7-es sorozat firmware frissítéssel, miután bevezették a 8-as szériával.

- Nyilvánvaló hiányosság volt a 2018-as modelleken a HDR tone-mapping paraméterezés, ha már minden más abszolút teljes mértékben átprogramozható rajtuk CalMAN-el, pedig erre komoly szükség lenne akkor, ha pl. szeretnéd, hogy a BFI által megfelezett fényerőhöz illeszkedjen a tone curve (a gyári HDR mód ezt teljesen figyelmen kívül hagyja, mikor bekapcsolod a BFI-t, de az az igazán gáz, hogy a CalMAN sem tud vele mit csinálni, a TV mindig egy, fix előre beprogramozott csúcsfényt feltételez, pedig lehet akár ~10% difi panel és panel közt, már a dobozból kibontva).

- Irracionális (miután a Home Enthusiast license is elég az LG profilokhoz), hogy a CalMAN nem tudja átrakni DolbyVision módba a TV-t kalibráláshoz, hanem egy külön jelgenerátornak kell megtennie (ami a TV árával vetekszik, minthogy "köszönjük Dolby"). Továbbá egy katyvasz az egész CalMAN féle LG patter csomag (két napom ment rá kitalálni, hogy "mire gondolt a költő", mert ugye amúgy zárt szoftver, nem lehet egyszerűen belenézni, hogy mi micsoda).

- Ebben nem vagyok biztos, mert lehet hogy köze van hozzá annak, hogy most már 200-240Hz-en hajtják a panelt (talán új TCON kellett nem csak a magasabb frekihez, hanem ehhez is...), de talán a VRR-t is megkaphatnák legalább az Alpha9-es 2018-as modellek (de amúgy azt hiszem az Alpha7-es B9 is tudni fogja, úgyhogy nem itt van elásva a dolog), még akkor is ha csak 1080p120-nál lenne értelme, mert úgy hallottam csak 60-120 közt működik majd a 2019-es szérián is (pedig ideális esetben le kéne menni 30-ig, a legtöbb konzol játék 30fps-t céloz, vagy legalább 45-ig ahhoz is, ami 60-at céloz és akörül hullámzik fel-le).

+ a fentiből következtetek, hogy ha 2019-ben csak 60-120 lesz a VRR range, akkor 2020-ig kell majd várni a 30-120 range-re, és cserélni kell új modellre, ha ez érdekel. :))

++ úgy tűnik "elrontják" a BFI-t 2019-ben (50/50% helyett csak 25% fekete idő), szóval gondolom 2020-ban újra felkínálják majd a 2018-as módot is, mint friss extra újdonság, hogy választható lesz 50/50% is. ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.