Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) belan válasza torma1981 (#12098) üzenetére


belan
addikt

Vettem egy A7 használtan 2 hetes volt kb srác 5 év hivatalos lg garanciával vette amikor volt fekete péntek,nem küldtek ki a hivatalos garancia papírt és be telefonáltam hogy küldjék ki erre azt mondják 4 év emagos garancia van rá nincs gyari garancia aki meg vette tőlem a tv-t ő fel hívta őket és nagy nehezen ki küldtek a hivatalos garancia papírt mert anélkül nem él a lg garancia. Szerintem az 4 év emagos garancia tutti nincs, nincs oda írva 2 év hivatalos garancia. Ezek után nem veszek semmi emagos dolgot.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12102) belan válasza belan (#12101) üzenetére


belan
addikt

Szerintem tutti nem ad hivatalos garanciát most a emag most néztem 4 év emagos garanciát ír. Előbb véletlen el írtam 4 év emagos garancia van rá hivatalos garancia nincs rá most.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12103) PuMbA válasza chris0000 (#12089) üzenetére


PuMbA
titán

Mindenből lesz 4K kiadás, kérdés, hohy érdemes-e foglalkozni vele. Az Avatart 2K-ban (FullHD-ban) csinálták, tehát sok értelme nincs a 4K változatnak, mert rosszabbul fog kinézni az igazi 4K filmekhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#12104) daneel_hu válasza Partz (#12093) üzenetére


daneel_hu
addikt

Persze, hogy nem olyan mint a 3d mert a legtöbb filmből ki lehet nyerni 4k felbontást.
3d-vel is próbálkoztak néhány film esetében de darabokra kell szedni a képet, és a végeredmény nagyon kérdéses. (részemről sz*r)

Viszont a CGI-vel teli filmeknél teljes szívás lesz továbbra is. :)
Gladiátor is ilyen.

(#12105) torma1981 válasza belan (#12102) üzenetére


torma1981
veterán

Nézz utána amikor butaságokat mondasz. Lg.hu oldalon Fent van az Emag mint viszonteladó. Akkor miért ne adna Lg garanciát?

(#12106) belan válasza torma1981 (#12105) üzenetére


belan
addikt

Ez nem butaság aki meg vette tőlem a tvt neki is úgyan ezt dumat mondták elsőre hogy 4 év emagos garancia van rá, szerintem csak akkor adot a emag lg garanciat amikor volt lg-nek az a születés napja vagy mi. Hívd fel tuti azt fogják mondani 4 év emagos garancia van rá ,mert akár hol nézem nem írjak a oldalon hogy gyári garancia is van rá. De mindjárt fel hívom őket még kérdezem kíváncsi leszek mit mondanak.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12107) dgyuri0123 válasza Partz (#12093) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Épp ma pakoltam meg egy 4 terás vinyót HDR filmekkel."

Nem lehetett nehéz. Mennyi fért rá, 40-50 db? ;)

"csak a zene van"

(#12108) melcsi10 válasza torma1981 (#12105) üzenetére


melcsi10
csendes tag

En voltam a vevo. Belan igazat beszel:) az emag nagy harc árán küldte meg az lg garjegyet es csak azert mert 5 eves garancia akció kereen belul lett véve. Most forgalmazoi garanciával árulják.

Bocs ez a barátnőm regje es telefonja:)

[ Szerkesztve ]

(#12109) belan válasza melcsi10 (#12108) üzenetére


belan
addikt

És ha így kell velük harcolni egy garancia papír miatt akor mi lehet ha ők adják rá a garanciát rossz bele gondolni is.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12110) dgyuri0123 válasza belan (#12109) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Emagtól max kenyérpirítót vennék. Rengeteg baj volt/van velük. Visszacsomagolt hibás tévét is eladnak újként. Más fórumokon olvastam sokat erről.

"csak a zene van"

(#12111) mike92 válasza dgyuri0123 (#12110) üzenetére


mike92
kezdő

mondjuk van 30 napos visszavételi garanciájuk, szóval ha bármi gond lenne a készülékkel visszaveszik

(#12112) mike92 válasza dgyuri0123 (#12110) üzenetére


mike92
kezdő

ja amúgy pár hónapja vettem tűlük kenyérpirítót és teljesen meg vagyok elégedve vele :D

(#12113) Zolom89 válasza dgyuri0123 (#12110) üzenetére


Zolom89
senior tag

Sajnos ez az emag mindenhol feltünik és csak negatívan.. Munkatársam mosógépe első pillanattól fogva rossz volt, nem lehetett vele mosni annyira rászkódott.. kijött az Emag szervize mert ugye nem gyári garanciás, és azt mondták hogy ez jó mind így működik..nem részletezem tovább a lényeg az h 3 hónapig nem tudta használni, mikor is kihívta a samsung szervizt és egyből megmondták hogy rossz a dob ezért kicserélik az egész mosogépet és be hajtják az Emagon...
Szóval ki teheti kerülje őket!!

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#12114) belan válasza dgyuri0123 (#12110) üzenetére


belan
addikt

Szép csoda hogy még van emag, remélem minél kevesebb ember vásárol majd tőlük ,kevesebb embert vernek majd át.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12115) dgyuri0123 válasza mike92 (#12111) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Volt aki visszaküldte és talán még most sem kapta vissza a pénzét. Mindig volt egy kifogás hogy miért nem fizetnek. Ráfogták hogy elrontotta, és ez nekik kárt okozott ezért elküldik bevizsgálásra.....meg hasonlók...hát rohadjon meg az ilyen kereskedő. De csak szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12116) Joshi


Joshi
titán

EMAG
"Olcsó húsnak híg a leve", szokták mondani. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12117) belan válasza Joshi (#12116) üzenetére


belan
addikt

Koma nem olyan olcsó az :DDD Joshi 4tb hhd nem vagy egy kicsit mohó 65colos tv 55 már nem jó :DDD

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12118) mike92 válasza dgyuri0123 (#12115) üzenetére


mike92
kezdő

ok meggyőztetek, le is mondom az emagos megrendelést. viszont aki figyeli az árakat, melyik üzletet javasolja? A Media Markt szokott 450 környékén akciózni 55B7-et? Kicsit parázok a sima 2 év garitól, mindenképp hosszabbat szeretnék, van olyan bolt ami korrekt áron ad kiterjesztett garit és nem gáz a garanciális ügyintézése?

(#12119) belan válasza mike92 (#12118) üzenetére


belan
addikt

A mediamarkt ad jó áron garanciát, én 410 vettem b7 a médiamarktba mert ajándék kártyát jól el tudtam adni, minden képen a helyedbe mediamarktnal venném meg ,2ev plus gari 24 a 3 év 27 asszem.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12120) mike92 válasza belan (#12119) üzenetére


mike92
kezdő

ez az online ár vagy üzletekben kell keresni az ilyen leárazásokat?

(#12121) belan válasza mike92 (#12120) üzenetére


belan
addikt

Ez online ár is meg ha személyesen vetted meg akkor is ennyi volt. Figyeld a akciókat szorolapos akció volt figyeld a újságot is.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12122) dgyuri0123 válasza mike92 (#12118) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

MM megbízható. A kiterjesztett gari más kérdés. Nekem is volt ilyen garim, de 2 éven belül tönkrement a gariztató biztosító, igy buktam a további éveket. A pénzemet ugyan visszakaptam, de elbuktam a plusz 3 év garanciát. Ezért lenne jó a hivatalos LG garancia, nomeg azért mert 3-4 ev múlva senki nem fog kifizetni uj panelre 400e forintot, ha egy biztosító a garanciavállaló. Ő majd leírja hogy gazdaságilag nem éri meg javítani es kifizeti az akkori értékét, ami esetleg 150-200e forint lesz. De csak szerintem...és csak hangosan gondolkodom.

"csak a zene van"

(#12123) Mankó


Mankó
veterán

Akinek 55 colos 4k Oledje van, az milyen messziről nézi a tv-t és miről váltott?

Egy 55-ös Sony Lcd-t váltanék Oledre és eléggé gondban vagyok, hogy merre tovább. :( 2.7m-re ülünk a tv-től, a tv így is meghatározó eleme a nappalinak. (3x4.5m-es a szoba, 50 nm-es panel).
Gyakorlatilag 65-ös lenne a megfelelő méret számításaim szerint, de egyrészt piszok drága lenne a tv (ok várhatunk egy 20 hónapos 0%-os akcióra is), másrészt szinte teljesen elfoglalná a falat. Tanácstalan vagyok. Gyűjtögethetünk még a 65-ösre, persze addig tutira kifut a 7-es széria, vagy vesz az ember egy 55-set és lehet savanyú lesz a szőlő a méret miatt.

Ti mit tennétek?

(#12124) belan válasza dgyuri0123 (#12122) üzenetére


belan
addikt

Én is ezen agyaltam, menyit kérhet a lg 1vagy 2 év gariert vajon.Mankó kép minősegben nagy ugrás lenne méretben nem, ezt neked kell el dönteni ,milyen a mostani tv csúcs led mert ha az akkor nem biztos kellene váltani.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12125) dgyuri0123 válasza Mankó (#12123) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha most is kicsinek érzed az 55"-t akkor nem kérdés hogy 65 kell.

"csak a zene van"

(#12126) daneel_hu válasza Mankó (#12123) üzenetére


daneel_hu
addikt

55 e6v.
1,5 - 2,5 m,
Attól függ hol ülök.

A gáz, hogy a 88 colos is könnyedén elférne. :)

Viszont ahogy nézem nálatok nincs sok elrendezési lehetőség. Mi oda tesszük az ülőgarnitúrát ahová akarjuk. (8x7,5 m a nappali/konyha)

[ Szerkesztve ]

(#12127) Mankó válasza belan (#12124) üzenetére


Mankó
veterán

Egy 2012-es Sony HX751-ről van szó. Nem mostani darab, de szép a képe. Nekem is megfordult már a fejemben, hogy talán nem kellene még váltani, hanem hagy forrjon még ez az oled piac, és ha már mennek le az árak vagy haldoklik a jelenlegi, akkor váltani.

(#12128) Joshi válasza Mankó (#12123) üzenetére


Joshi
titán

Kb én is 3m-ről nézem a 65"-os kijelzőt ugyancsak panelban. Keresztben faltól falig 3,5m a "nappali", de simán elférne egy 77"-os tévé is. :K

(#12129) belan válasza Mankó (#12127) üzenetére


belan
addikt

Szerintem várj még gyűjtöges és 1.2 év múlva veszel egy 65 oled tv. Én nem tudnék várni persze jó 65 col nagyon de nekem bőven jó a 55 is kép minőség jobban érdekel mint a méret. Joshi azt hittem palotában laksz :DDD

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12130) Mankó válasza Joshi (#12128) üzenetére


Mankó
veterán

Ekkora falfelületen el is férne a nagyobb, bár ez a tv nem tűnik 65-ösnek. Köszi a képet, sokat segít!

belan: sajnos én is afelé húzok. hogy az lesz a jó megoldás. Persze közben itt lesz a vb és biztos bomba ajánlatok lesznek megint. Egy 0%-os akcióban lehet elcsábulnék. :)

[ Szerkesztve ]

(#12131) belan válasza Mankó (#12130) üzenetére


belan
addikt

Nekem kisebb a szoba szóval a 55 ,65colosnak tűnik :DDD szerintem se 65 van neki :DDD

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12132) Ijk válasza Joshi (#12128) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ide pont passzolna egy projektor.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12133) Joshi válasza Mankó (#12130) üzenetére


Joshi
titán

A centersugárzó hossza 64cm, talán ez ad némi viszonyítási alapot(a tévé szélessége 145cm). Én még november közepén vettem az Extreme Digitálnál 0% THM-el 1milláért. Most se nem olcsóbb se nem drágább, de azóta se láttam sehol 0% THM-et, vagyis de csak ott jóval drágább volt.

(#12132) Ijk jobbfajta projival max 100"-om lett volna a kis vetítési távolság miatt, ráadásul drágábban jöttem volna ki. Ja és csak FHD SDR tartalmam lett volna. Az is kompromisszumos lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#12134) Ijk válasza Joshi (#12133) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem azt mondtam hogy tv helyett, hanem egy motoros vászonnal tv mellett.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12135) Mankó


Mankó
veterán

Nekem is elférne a 65-ös, de a vásárlás előtt mindenképp átalakítgatnám a falat, az elrendezést, mert már én is nehezen viselem ezt a zsúfoltságot.

(#12136) Joshi válasza Ijk (#12134) üzenetére


Joshi
titán

Vagy ez vagy az, volt egy 49X8505b tévém, de inkább az OLED-et választottam. Körüljártam a vetítős témát de ahogy írtam az se lenne olcsóbb millánál ha normális minőséget akarnék.

(#12137) daneel_hu válasza Mankó (#12135) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gyakorlatilag a sarokban van a tv... jól látom?

(#12138) Ren Hoek válasza Ijk (#12134) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez most komoly? :D

Ki tenne egy OLED TV elé motoros vásznas projectort? :D
Az illogikus pazarlás mellett, állandóan azon rágnám magam, hogy miért nincsenek feketék 100 colon. Ha meg váltasz, akkor meg kicsi a képátmérő.
Ezt csak valami OCD betegnek tudnám elképzelni. Dönteni kell és megszokni.

(#12139) Mankó válasza daneel_hu (#12137) üzenetére


Mankó
veterán

Nem, bal oldalon az az erkély ajtaján lévő függöny. Ez egy teljes fal gyakorlatilag. Tökéletesen szemben van az ágy, ahonnan nézzük, mert ha nem így lenne akkor még toltam volna jobbra a falon.

[ Szerkesztve ]

(#12140) Joshi válasza Mankó (#12135) üzenetére


Joshi
titán

Ilyen körülményekhez nem ajánlom a 65"-t, ha ott alszotok akkor meg főleg nem. Egy 65"-os OLED már megérdemel egy házimozi hangrendszert, ide kivitelezhetetlen. :(

(#12141) Mankó válasza Joshi (#12140) üzenetére


Mankó
veterán

Másik szobában alszunk, ez a nappali, ahol a tv van. Házimozi rendszer, hát van valami hasonló. Onkyo TX-NR609 erősítő, ott is van a képen, 200/400-as JBL Sub + Boston 5.1 surround hangfalai. (sajnos az eredeti sub nem nagyon jött be az alsó szomszédnak, pedig nem is hallgattuk hangosan a rendszert.)

Igen érdemelne egy jobb rendszert, de a lehetőségekhez képest ez sem rossz. Majd talán a tv csere után az is sorra kerül, mert az erősítőt így is úgy is ki kell majd cserélni a 4k miatt.

Szerk.: Van ott még hely, de igazad van, lehet hogy újra kellene gondolni az egész szobát egy ilyen tv és esetleges házi mozi cseréhez.

[ Szerkesztve ]

(#12142) Joshi válasza Mankó (#12141) üzenetére


Joshi
titán

Akkor mi az az ágy a tévé előtt? Ki van nyitva?
Az Onkyo 600-as széria nem olyan rossz, nekem is egy 636 van, de jelenleg a video direktbe megy a tévébe a HDR miatt, sajnos a HDR-t csak a 646-os erősítőtől viszi át. Én inkább a hangzásra gondoltam, mindegy milyen drága holmit raksz össze, ha a szoba elrendezése eleve alkalmatlan a feladatra. Még nálam is sok a kompromisszum pedig úgy alakítottam ki hogy legyen egy megfelelő tér.

[ Szerkesztve ]

(#12143) Mankó válasza Joshi (#12142) üzenetére


Mankó
veterán

Igen az egy kinyitott ágy, az is cserés lesz. Szóval lehet újra kellene gondolni az egész szobát. Ha átkerülne a nagyobb falra a teljes rendszer könnyebben lehetne tervezni, viszont az elég nagy beruházás lesz akkor, mert a másik oldalon egy faltól falig érő szekrény van.
Sajnos a körülményekhez kell igazodni, így nem egyszerű a történet és a végén még lehet neked lesz igazad, hogy nem vagy nehezen kivitelezhető a dolog.

Ezen a HDR dolog mizérián már én is túl vagyok, pont emiatt kell majd erősítőt cserélnem. Aztán tv, erősítő csere, akkor már lehet át lehet variálni ezt a szobát is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12144) chris0000 válasza belan (#12119) üzenetére


chris0000
őstag

eladtad a 45ezres ajándékkártyát,nem vettél a B7-re +garit?

(#12145) belan válasza chris0000 (#12144) üzenetére


belan
addikt

Még nem vettem rá garit jó áron el tudtam adni a kártyát, 6 hónapig lehet még venni rá garit meg kérdeztem, de azon gondolkodom most meg vegyem rá vagy lg garanciát kéne inkább venni igaz jóval drágább is.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12146) chris0000 válasza belan (#12145) üzenetére


chris0000
őstag

igaz,meg az jó,h 6hónapig még van türelmi idő...de mindenképp vegyél szerintem +garit így vagy úgy,mert ez az OLED elég új dolog (elérhető áron van!) és itt sincs senkinek szerintem,több éve meglévő B7-e,így bármi megtörténhet...bízunk benne,h nem lesz gond és sok évig fog menni hibátlanul... :U

[ Szerkesztve ]

(#12147) belan válasza chris0000 (#12146) üzenetére


belan
addikt

Persze hogy veszek csak azon gondolkodom hogy lg garancia jobb lenne. De jóval drágább is szerintem.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12148) Ijk válasza Ren Hoek (#12138) üzenetére


Ijk
nagyúr

Aki filmet akar nézni, házimozizni.
Oled meg jó játszani.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12149) Ren Hoek válasza Ijk (#12148) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát szerintem sokkal inkább nézek filmet OLED-en, mint egy 1000:1 kontrasztarányos projectoron... legyen az 1000 colos.

Én már moziba se járok, mert nem üti meg a szintet. Hiába batár nagy a képátló, nem minden a méret. Na meg a sok proli csámcsogását, kólahörgését + indokolatlan helyeken röhögését sem akarom hallgatni...

[ Szerkesztve ]

(#12150) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#12149) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1.
A méret nem minden... szerintem sem. :N

Láttam SIM xxx vetítő képét, hát nem estem hanyatt tőle.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.