Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) EgySrac válasza mike92 (#12550) üzenetére


EgySrac
tag

Miért a C7et választottad a B7-tel szemben?

(#12552) mike92 válasza EgySrac (#12551) üzenetére


mike92
kezdő

MM-ben 450 volt (amikor rendeltem a legolcsóbb b7 meg 468 volt), leginkább ezért. Meg amúgy is jobban bejön a tiszta fekete keret, és a kisebb talp is jobb mert a b7 talp pár cm-t lelógott volna a tv állványról.

(#12553) EgySrac válasza mike92 (#12552) üzenetére


EgySrac
tag

Amúgy érdekes h az rtings a B7et hozta ki a legjobb UHD tv győztesének... Pedig elvileg ugyanaz a 2 tv, de szerintem is jobb a C7 fekete kerete és allvanya. Gratula a tevehez! Van rajta pip funkció? Azt olvastam h van benne automata beeges védelem, valami pixel frissítő algoritmus.

(#12554) mike92 válasza EgySrac (#12553) üzenetére


mike92
kezdő

Szerintem úgy értették hogy a B7 a legjobb ár/érték arányú TV, és valóban nem igazán ér meg a talp és fekete keret + 50-100 ezret. Ha ugyanazon az áron lettek volna a teszt készítésénél lehet a c7-et hozták volna ki győztesként. A funkciókat még nem volt időm tesztelni, gondolom van pip. Igen vannak benne automata, beégés elleni védelmek, az egyiket ma tapasztaltam is, amikor megállítottam a planet earth epizódot kimentem a konyhára és pár perc múlva amikor visszamentem egy képernyőkímélő fogadott (lightos tüzijáték).

[ Szerkesztve ]

(#12555) krx21 válasza Ren Hoek (#12547) üzenetére


krx21
nagyúr

+1
Valami ilyesmit írtam volna én is.

(#12556) adamssss válasza EgySrac (#12549) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem 910-em van ami kb ugyanaz mint a 930 csak kicsit gyorsabb procival.

Én nem "járattam" be. Bekapcsoltam, irány a menü, minden beállítottam, aztán beraktam az egyik kedvenc filmemet. Ez volt a bejáratás. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12557) Joshi válasza EgySrac (#12549) üzenetére


Joshi
titán

A bejáratás tulajdonképpen abból áll, hogy kerülni kell a szélsőséges beállításokat és használatot. Mit is jelent ez? A fényerőt és egyéb beállításokat nem maxra állítva, statikus képeket messze elkerülni és ne egy csatornát nézzünk hosszú órákon át a logó miatt. Nagyjából ennyi. Egyébként ~500 óra már elég a bejáratáshoz, ez napi átlag 4-5 óra használat mellett ~3-4 hónap alatt meg van.

ui.: mondjuk a fényerőt nem érdemes maxon használni, az nem gond ha néha-néha felhúzza az ember.

[ Szerkesztve ]

(#12558) EgySrac válasza Joshi (#12557) üzenetére


EgySrac
tag

Akkor maradjon automata fenyeron?

(#12559) mike92 válasza Joshi (#12557) üzenetére


mike92
kezdő

én olvasgattam/néztem Rtings,hdtvtest stb anyagokat és nem találkoztam ezzel a bejáratással, tudsz egy forrást mondani, ahol ennek jobban utána tudok olvasni?

(#12560) krx21 válasza mike92 (#12559) üzenetére


krx21
nagyúr

Itt a fórumon... :K

(#12561) Joshi válasza EgySrac (#12558) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Sony van és ott nincs olyan hogy automata fényerő, egy értéket adhatsz meg és a max.

(#12559) mike92 felhasználói tapasztalat, egyébként nekem már az is furcsa hogy az Rtings miért csak a 2016-os szériát nyúzza orrba-szájba. És mi a helyzet a 2017-el?

(#12562) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.whathifi.com/advice/lg-2018-tvs-4k-oled-lcd-everything-you-need-to-know

Tök jó hogy támogatják a 4k120fps-t, de a hdmi dugó miatt mégse... :W

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12563) Dadan01 válasza Joshi (#12561) üzenetére


Dadan01
senior tag

A mostani burn-in teszt 55C7 modelleket használ, nemtudom te mit nézel.

(#12564) Joshi válasza Dadan01 (#12563) üzenetére


Joshi
titán

Igen a Real Life-os tesztnél igen, de a gyilkos tesztnél B6-ot.

(#12565) Ren Hoek válasza mike92 (#12559) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pár hete derült ki igazából az RTINGS C7 tesztből (Real life burn in test)
Megerősíti egy itteni tapasztalat is, egy Windows háttérképpel, igaz az az elmúlt neki másnapra

Szerintem annyi a lényeg, hogy a használatbavétel után maga a kompenzáló elektronika még nincs teljesen képben, ezért az első x ideig okozhat problémát a statikus kép.

Nem tudok most hirtelen fizikai magyarázatot, hogy első bekapcsolás után mitől lenne érzékenyebb szerkezetileg az OLED anyag. Inkább a kompenzáló elektronikára és "pixelfrissítő" algoritmusra gondolok. Ezek öregedési modellek alapján dolgoznak, és lehet tanuló algoritmus is van a dologban. Amit rendesen összezavar, ha az elején 100-as OLED-el van kint a kép.

Ha OLED öregedés lenne, akkor már az elején beleégett volna a kalibráló ábra a C7-be. Viszont az az érdekes, hogy hetek múlva jött elő, pont amikor a pixelfrissítő lefutott. Egyszerűen rosszul kalkulálta és kompenzálta vissza a pixelek használatát.

Mert az oké, hogy regisztrálja a panel, hogy egyes területek milyen intenzíven használódtak. Viszont, ez abszolút csak egy közelítő modell, hiszen itt jó nagy nemlinearitás van az öregedésben. Nagyon nehéz megjósolni, hogy pontosan mennyi intenzitástól mennyit öregszik az adott pixel.

Más: A bejáratás időtartamában szerintem nincs konszenzus, fogalmunk sincs mennyi az ideális érték. Óvatos becslés szerint pár napig ha nem járatod konstans ábrákkal, akkor nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#12566) Joshi válasza Jack@l (#12562) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem te a Variable Refresh Rate (VRR)-re gondolsz ami HDMI 2.1-hez van kötve, a 4K 120fps-t az Alpha9 új proci hozta magával és az USB videó lejátszásnál "jöhet" jól. Természetesen HDMI-n keresztül a 120fps is csak HDMI 2.1-el valósítható meg.

[ Szerkesztve ]

(#12567) Jack@l válasza Joshi (#12566) üzenetére


Jack@l
veterán

Én arra gondoltam naívan, hogy fogom a gépet és rádugom 120 fps-el(vrr csak egy extra plusz lenne, nem létkérdés nekem). De még nem...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12568) Joshi válasza Jack@l (#12567) üzenetére


Joshi
titán

Ha most akarnék OLED tévét venni akkor inkább kihagynám a 2018-as szériát, pont azért amiket most leírtál/tam. A HDMI 2.1 bevezetésével elég komoly képességekkel fog rendelkezni egy TV. Arra viszont már most felhívnám a figyelmedet, hogy ehhez kelleni fog egy HDMI 2.1-es VGA is. VGA-kon a HDMI 2.0 is elég nehézkesen indult be. Inkább rakjanak a tévékre egy kibeb_ott Gigabit Ethernet csatit és kezelje az SMB és NFS szervereket a tévé. Ez soha nem fog eljönni attól tartok. :(

ui.: konzolon meg még sokáig felejtős lesz a 4K 120fps. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12569) Jack@l válasza Joshi (#12568) üzenetére


Jack@l
veterán

Azt beszélik, hogy lesznek hdmi 2.1 részek amiket be lehet kapcsolni fw frissítéssel is. Ha ez igaz akkor még azért van némi remény vga fronton is. (persze a vegyél újat elv nagy úr minden gyártónál)
Viszont DP-hdmi már most képes átvinni annyi adatot.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12570) Joshi válasza Jack@l (#12569) üzenetére


Joshi
titán

"Viszont DP-hdmi már most képes átvinni annyi adatot."
Anno a DP - HDMI2.0 átalakító is akkorra lett elérhető, amikorra már kezdtek megjelenni a HDMI 2.0-s vga-k is. Véleményem szerint a HDMI 2.1-nek kell még 2-3 év mire általános lesz. Egyébként PC csatlakozónak simán rárakhatnának a tévékre DP-t is.

[ Szerkesztve ]

(#12571) #72042496 válasza Joshi (#12568) üzenetére


#72042496
törölt tag

8 biten 4:2:2 chromával HDMI 2.0-n is megy a 4K@120, a sávszélesség legalábbis megvan hozzá. Én mondjuk nem akarnám így használni a gépet, bár... ha csak játék megy rajta akkor kanapéból talán kb. mindegy.

(#12572) Joshi válasza #72042496 (#12571) üzenetére


Joshi
titán

Ezek elméleti sávszélességek, annak a közelében nem jó lenni. :N

ui.: mi történt az avataroddal? :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#12573) #72042496 válasza Joshi (#12572) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, mindig van overhead, és ha a 4:2:2 emiatt nem is férne bele (nem számoltam utána), akkor a 4:2:0 már biztosan. De jönnek a C8-ak, lehet majd tesztelni.

Avatarra nem figyeltem oda, erre lecserélték. :)

(#12574) Bakus


Bakus
tag

Sziasztok, most tervezek venni egy LG 55b7v tv-t és az lenne a kérdésem, hogy normál infrás távirányítóval lehet-e használni, vagy csak a gyári Bluetooth-ossal? Mivel nagyon megszoktam a Logitech Harmonyt. :D

"A víz örök, de a gép változik"

(#12575) #72042496 válasza Bakus (#12574) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az infrás és a HUB alapú Harmony-k is kezelik a tévét. Innét le tudod kérdezni amúgy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12576) Joshi válasza Bakus (#12574) üzenetére


Joshi
titán

Nekem volt egy Harmony 600-am és az előttem linkelt oldalon támogatott eszköz. Nem sírom vissza, mármint a harmony 600-at.

[ Szerkesztve ]

(#12577) Bakus válasza #72042496 (#12575) üzenetére


Bakus
tag

Köszi eszembe se jutott itt megnézni.

"A víz örök, de a gép változik"

(#12578) Ren Hoek válasza Joshi (#12568) üzenetére


Ren Hoek
veterán

+1, én se venném meg a 2018-asokat...

Eleve új panel lehet új rétegekkel, ha minden igaz 2019-ben. Ez fényerőnövekedéssel jár majd szerintem, jobb BFI-vel és persze a 4K 120 Hz HDMI 2.1

Illetve ha tényleg beindul a panelgyártás, akkor lehet addigra jobb árakon jön majd.

(#12579) krx21 válasza Ren Hoek (#12578) üzenetére


krx21
nagyúr

A 2018-as új panel. Ott a videó amit linkeltem...

(#12580) Joshi válasza krx21 (#12579) üzenetére


Joshi
titán

A 2019-es még újabb. :DD Egyébként igen, van némi változás, kérdés hogy ez miben nyilvánul meg. Van már egy részletes teszt?

(#12578) Ren Hoek aki konzolon/PC-én játszik annak nagy érvágás lenne a HDMI 2.1 hiánya, persze csak azért mert tudjuk hogy jön. :D A BFI is biztosan finomodni fog.

(#12581) krx21 válasza Joshi (#12580) üzenetére


krx21
nagyúr

Mivel 2 évente van új panel, ezért a 2019-es nem valószínű, hogy újabb lesz...
Tesztek én is várom...

(#12582) dgyuri0123 válasza krx21 (#12581) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én meg a 2022-es panelt várom. Kb. akkorra tervezem eladni a 910V-t. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12583) Joshi


Joshi
titán

LG 4K tulajokhoz intézném kérdésemet. A menüben van külön Dolby Vision opció? Ugye a Sony még nem kapta meg a DV fw-t, legalább is az EU verzió nem. Így a menüjében HDR10, HLG és Auto mód van.

(#12584) Freddy76


Freddy76
addikt

Tiszteletem, kérdésem lenne.

Jelenleg egy 42 colos plazma TV-t használunk, nagy megelégedéssel. Ha máshol belefutunk egy "hagyományos" LCD TV-be, kifejezettem érzem a plazmám előnyeit... Most úgy alakult, hogy kellene egy másik TV egy másik ingatlanba, és arra gondoltam, hogy a plazmát viszem át oda, ide pedig veszek egy nagyobbat. Ami lényeges: nem tud egy film csak látvánnyal és hanggal lenyűgözni, nem vagyok nagy házimozi őrült, aki vagyonokat fizet egy kábelért vagy HDMI csatlakozóért. Egyszerűen szeretem a szép képet, a jó kontrasztot, a vibrálásmentességet, és azt, hogy a fekete az fekete. A TV-nek beeső erős fénnyel nem kell "megküzdenie", olyan helyen van, ahol nem esik rá sok természetes fény (ez a plazmánál volt szempont, nem tudom, OLED-nél mennyire az).

Végül tehát a kérdés: a szeretett 43 colos plazmát, ha lecserélem egy ilyenre, azzal boldog leszek?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12585) dgyuri0123 válasza Freddy76 (#12584) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"ha lecserélem egy ilyenre, azzal boldog leszek?"

Igen! :)

10 évig Panasonic plazmáim voltak. Az utolsó egy ST60-as volt. Nem bántam meg egy percig sem a cserét, pedig én 2015-ös modellt vettem. A közvetlen napfénytől óvni kell az oledet, mert árthat neki.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12586) Dadan01 válasza Joshi (#12583) üzenetére


Dadan01
senior tag

Az lg máshogy kezeli ezt. Ha hdr jelet érzékel, akkor a hdr képmódok jelennek meg a listában és lehet állítgatni őket, ugyanazon a néven mint az sdr tartalom esetében. Dolby vision forrásnál kevesebb képmód van, nincs isf és technicolor, de ezt is a tv dönti el, hogy melyiket ajánlja fel, nem te mondod meg, hogy hdr, dv, sdr.

(#12587) Warck válasza Dadan01 (#12586) üzenetére


Warck
tag

Nem azért hogy bele szóljak, de lg ha hdr t érzékel és azt a jobb felső sarokban egy fel villanó logóval jelzi. A hdr kép módok csak akkor vannak ha nem hdr a forrás! Hdr alatt a technicolor is működik!

(#12588) Ren Hoek válasza Freddy76 (#12584) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha vibrálásmentesség egy cél, akkor az OLED tökéletes. Lehet nem annyira jó emiatt a mozgásmegjelenítés, de filmenként pár percen kívül észre se venni.

(#12589) Dadan01 válasza Warck (#12587) üzenetére


Dadan01
senior tag

Ez kicsit zavaros lett. Sajnos nem értem mit mondtam rosszul.

(#12590) Liner


Liner
aktív tag

Az eldső kérdésem az volna milyen olded tv éri meg ár értékben 65 colban manapság. Nekem azt dobta ki a kereső, hogy LGB765 Mennyire fog ez problémamentesen működni egy Asus 1080 ti vel?

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#12591) torma1981 válasza Liner (#12590) üzenetére


torma1981
veterán

Nem lesz gond vele. Nekem 55B7V van. Szuper.

(#12592) Liner válasza torma1981 (#12591) üzenetére


Liner
aktív tag

Köszi! Naghyon izgulok hatalmas öröm lesz ezzel játszani a Dying Lightot... :)) No meg érkezik még 16 giga mert csak 16 van így is majdnem rezzenéstelen de szerintem csak az hiányzik. Meg se érdemlem,.:)) Nagy öröm ez!!

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#12593) torma1981 válasza Liner (#12592) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem is csak 16gb van. Bőven elég. 4k-ban játszom úgy is. Szintén Asus 1080 Ti. Monitornak használom de álom szép.

[ Szerkesztve ]

(#12594) belan válasza Liner (#12592) üzenetére


belan
addikt

Bizony mese szép a képe én ps4 próval használom nagyon ott van .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12595) #72042496


#72042496
törölt tag

Valaki segítene abban, hogy az LG 7-es széria hogyan kezeli PC, illetve Game módban a HDR-t? Az itteni topikból azt szűrtem le, hogy a PC mód bugos, ez világos. De az AVSForumon azt írják, hogy a Game mód is az (nagyon sötét), ami annyira nem frankó, mert csak kéne az alacsony input lag a játékokhoz.

(Megint elgondolkodtam egy B7-en mostanság, de ha a HDR játékkal Game módban is baj van, akkor tényleg csak gondolat marad. A C8-ban elvileg ezt is javították.)

[ Szerkesztve ]

(#12596) Ren Hoek válasza Liner (#12592) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Majd kérnénk egy kis beszámolót...1080 Ti+B7. Tervezgetek VGA-t újítani, de horror árak vannak.
Végén rendelek egy Voltát bosszúból :D

(#12597) Joshi válasza Ren Hoek (#12596) üzenetére


Joshi
titán

Akkor már vegyél egy Quadro GV100-at, csak 6000$. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12598) belan válasza Joshi (#12597) üzenetére


belan
addikt

Ebből 2db is veszek olyan jó áron lesz :D

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#12599) Joshi válasza belan (#12598) üzenetére


Joshi
titán

Ráadásul elírtam az árat, nem 6 hanem 9000$. :Y Persze ez nem játékra való, arra pénzkidobás, szerintem ~1080Ti szinten lenne játékban. Viszont játék mellett lehet kriptovalutát keresni vele. :DD

(#12600) belan válasza Joshi (#12599) üzenetére


belan
addikt

Jó hogy lehet kapni majdnem 77 colos oled tv ára :DDD

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.