Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) torma1981 válasza Partizan182 (#11947) üzenetére


torma1981
veterán

Ez a gyerek van akkor megy a tv egész napot én sem értem. Minek megy? Játsszon vele az ember ne a tv-t bámulja már 1 éves kora óta.

(#11952) dgyuri0123 válasza Gsx-rr (#11950) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Már nem járok moziba. Különösen , mióta oledem van. Inkább kivárom a BD premiert.

"csak a zene van"

(#11953) sakal83 válasza torma1981 (#11951) üzenetére


sakal83
addikt

Ebbe ne menjunk bele mert nincs tapasztalatom csak halvány elkepzeleseim. Az biztos hogy a gyerek nem kutya es nem az elet értelme kizarolag es nem is jatekmacibstb. Hanem egy fiatal ember. Egy par eve terjedt el ez a gyerekmajmolas. Elotte is normalis emberek nottek fel pedig nem az volt a legfőbb problema hogy milyen szinu a fal es az hogy hat a lelkére. De ez tenyleg magánvélemény tapasztalat nelkul:)s

[ Szerkesztve ]

(#11954) Ren Hoek válasza Partizan182 (#11947) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem az ASBL-re gondolsz? (A statikus kép fényerőcsökkentése), ABL-t még nem láttam egyiknél sem, hogy ki lehetne kapcsolni.

A gyerek dologgal teljesen egyetértek. LEGO-zzon, és sok kézügyességfejlesztő játék van. Sohasem ültetném be a TV elé. Eleve mondjuk ez a háttérnek TV-t sem értettem.
Vagy nézek valamit, vagy másra koncentrálok. Plusz az OLEDnél paráznék a beégésen.

[ Szerkesztve ]

(#11955) #72042496 válasza Partizan182 (#11947) üzenetére


#72042496
törölt tag

ABL-t nem lehet szervizmenüből sem kikapcsoni, csak az ASBL-t. De az más, az ASBL statikus képnél sötétít.

Vagy közben változott a dolog?

(#11956) Joshi válasza sakal83 (#11953) üzenetére


Joshi
titán

A gyerek ne tévézzen éjjel-nappal. Te azt írtad hogy menni fog a háttérben. Minek? A gyerekkel a szülőnek kell foglalkoznia, az hogy odaülteted a tévé elé nem helyettesíti a gondoskodást. Nem akarlak semmire ráerőltetni, de a tévé nem old meg semmit. Vagyis igen, nem kell foglalkozni a "kölökkel". Ezen a ponton lesz a gyerekből egy tárgy, van és kész.

(#11957) Partizan182 válasza #72042496 (#11955) üzenetére


Partizan182
senior tag

Igazatok van, én néztem be, csak az ABSLt lehet kikapcsolni. Azért csodálkozom, hacsak nem teraszon használja valaki, A7 fényereje elég kell hogy legyen, én anno 70en használtam az enyémet nappal.

Ha nap süt rá akkor a fényerő lesz a legkisebb gond már középtávon is, azt az oled nemszeresse.

(#11958) sakal83 válasza Joshi (#11956) üzenetére


sakal83
addikt

Egy szoval sem irtam hogy oda lesz ültetve :) csak eccerubb volt felreerteni es kioktatni a gyereknevelesrol par forumozonak:)

A gyereknevelesbe nem mennek bele főként nem a máséba. Mindenki azt csinal amit akar. Látatlanban én azt mondom a leendomre hogy inkabb a spártai módszer es a nem neveljük es normal emberként kezeljük módszert alkalmaznak. Persze a valóság sok mindent atir:) azert ezt a gyerek nem nézhet tvt stilus egy kicsit furcsa nekem. Mivel aránylag objektiv vagyok azert nemcsak negativ hatása lehet illetve általánosságban a negativ hatás is lehet pozitiv. De tenyleg hagyjuk mert nagyon off es mindenki ugy nevel ahogy akar:)

[ Szerkesztve ]

(#11959) Partizan182 válasza Joshi (#11956) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ez kicsit off itt, manapság egyébként ezek a tapiszarok ezerszer nagyobb problémák mint a tévé, iszonyat nehéz leszedni őket róla.

Nagyon kellenek a keretek, háttértévé nálunk pl mint koncepció nem létezik, ha nézni akar valamit előre meg kell mondania mit szeretne és mennyit (pedig aztán én tényleg minden technót beengedek otthonra, VRt pl imádják). Cserébe kacsatévé mentes a panel ;)

(#11960) Joshi válasza sakal83 (#11958) üzenetére


Joshi
titán

Itt nem arról van szó hogy beleszólok bármibe is, ha akarnék is csak pszichésen tudnék rád hatni ami vagy működik vagy nem. Te írtad hogy a háttérben menne a tévé. Akkor megkérdezem hogy miért is?
Csak és kizárólag OLED "fejjel" gondolkozva nem ajánlott ez a használati mód. Engem nem érdekel hogy ki milyen eszközökkel vagy eszközök nélkül neveli a gyerekét, de egy újszülöttnek járatni a tévét a háttérben nonszensz. :(

[ Szerkesztve ]

(#11961) Pro Koryak válasza sakal83 (#11943) üzenetére


Pro Koryak
addikt

200e-ért átveszem az a7-est, és még marad is pénzed, ha megveszed a sony-t! ;)

(#11962) belan válasza Pro Koryak (#11961) üzenetére


belan
addikt

200e ért szerintem bárki át veszi 5 év gyári garival :DDD :DD simán tud 260 280 ezret.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11963) Tulku


Tulku
veterán

Teljesen mind1 mit csinálunk...barátom régivágású...4 gyermeke 6-7 éves korukig tv-t sem láttak, meséket irányítottan pc-n nézetett velük...
Most nyilván mindegyik a tv-n lóg ha teheti és a tapigépeket is előszeretettel nyomkodják...ki kell költözni tanyára és sosem látni tv-t, audiovizuális protéziseket, hogy ne éljünk velük, mellettük...egyébként úgy is pótolják az elveszett időt, tartalmakat...

Más...
Én roppant tudatosan vettem a B7-et...plazmát akartam (VT60) de nem jött össze, bedobott hozzánk az MM egy tájékoztatót, dühömben felhívtam kettőt, a másodikban volt bontatlan, elmentem és megvettem...előtte a képét sem láttam, olvastam, hogy a b7 egy nagyon jó választás...

Itthon beüzemeltem, másnap reggel rámentem a youtube-on a 4K anyagokra és bevallom könnyeztem a meghatottságtól, hogy ilyen is van...51 évesen olyat néztem, amiről azelőtt csak álmodtam...na nekem ez a B7...

És persze azóta a planet earth és blue planet II.....az oda...sz! :)

(#11964) belan válasza Tulku (#11963) üzenetére


belan
addikt

Szemüveget azért fel csaptad :DDD

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11965) Partizan182 válasza Tulku (#11963) üzenetére


Partizan182
senior tag

Hehe, nekem anno a FHD 910 volt ilyen impulse buy, azon húztam fel magam hogy a 8 éves 6os samu lcdn nem tudtam megoldani hogy a Bloodborne ne törje a "feketét".

A vicc az hogy a 910 talán még jobban pusztítja a shadow detailt, szal ez a probléma nem oldódott meg, minden más igen :)

(#11966) daneel_hu válasza Tulku (#11963) üzenetére


daneel_hu
addikt

[link]

:C

ON

[ Szerkesztve ]

(#11967) allein


allein
addikt

Sziasztok. LG-C6, teljesen mindegy milyen filmet indítok el - UHD vagy FHD, mindegy miről játszom le: NAS-beépített lejátszó, NAS-UHD lejátszó, BD lemez-lejátszó, a képpel valami nincs rendben.

Jelenség: a kép olyan mintha szaggatna, nagyon finoman értem a szaggatást. Ilyesmit korábban a 930V-FHD BD lejátszón nem tapasztaltam.

Képernyő kalibrálás történt a vásárlás után, akkor még nem volt UHD lejátszóm, tehát ez elmaradt.

TV nézés közben nem látható az említett jelenség. Szerintetek milyen beállítást kellene átnézni, állítani?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11968) daneel_hu válasza allein (#11967) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valószínűleg a média lejátszónál az fps nincs jól beállítva. Tedd auto-ra... amennyiben nem tudod mennyi a lejátszandó tartalom képkockaszáma másodpercenként.

(#11969) Partizan182 válasza allein (#11967) üzenetére


Partizan182
senior tag

Real cinema be van kapcsolva? Ha nem, az okozhat ilyen gondokat.

(#11970) allein válasza Partizan182 (#11969) üzenetére


allein
addikt

Be van kapcsolva.

(#11968) daneel_hu - Megnézem a BD lejátszó beállításait. Nincs külön olyan, hogy fps beállítás.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11971) Pro Koryak válasza belan (#11962) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"simán tud 260 280 ezret."
Az lehet de én csak 200-at. :DDD Jóvanna.

Viszont akinek elég a fullhd és az 55", itt egy jó alkalom!

(#11972) dgyuri0123 válasza belan (#11962) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hirdesd meg. Szerintem 15 perc alatt eladod. :D

"csak a zene van"

(#11973) Ijk válasza allein (#11967) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nezd meg a tv majd a hdmi bemenet mozgas beallitasit, ird be mindkettot ide.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11974) sakal83


sakal83
addikt

Sirhatnekom van filmeknel sötétben az lcdnel:( mellette ment az oled. Hat bassza meg felfele kevesebb különbséget vettem eszre mint vissza. A betekintés szög ertekelhetetlen az oledhez kepest. Jujdedurva lesz megszokni:)

Remelem gyorsan megoldják ezt a vilagos napsütéses hely vs oled problemat. :) azonnal valtok is vissza.

Ami vszont az lcd egyetlen előnye az a mozgasmegjelenites. Érezhetően jobb az lcdnel. De ennyi:) oled utan nem tv az lcd:)

(#11975) Partizan182 válasza sakal83 (#11974) üzenetére


Partizan182
senior tag

B7től felfele teljesen rendben van már nappal is, SOKKAL kevésbé agresszív az ABL, fényerő van bőven.

Vicc az hogy a mozgásmegjelenítés az lcd panel utánhúzása miatt tűnik jobbnak, elfedi a 24 fps rángatásait.

Képet nem lőttél?

[ Szerkesztve ]

(#11976) krx21 válasza sakal83 (#11974) üzenetére


krx21
nagyúr

Maximum egy jó felsőkategóriás lcd mozgásmegjelenítése jobb, de csak akkor ha használjuk a Bft-t...

(#11977) sakal83 válasza Partizan182 (#11975) üzenetére


sakal83
addikt

Nincs fenykepezom csak egy ozsdi lumia telefonom. De most este valami formedveny az lcd az oledhez kepest. A filmnézés egy kinzas ahol sotet jelentek vannak. Pedig itt a topiklakok hozzam kepest a finnyasak a képminőséget illetoen. Jujdedurvanszar:) ezerszer inkabb fullhd oled mint barmilyen lcd ha filmezesrol van szo... Es ugye én elfogulatlan vagyok mert nem az oled marad es csak dicsérem onigazolaskent.

(#11978) sakal83 válasza krx21 (#11976) üzenetére


sakal83
addikt

Nemtudom a szakmai reszet de mikroakadasokat recegest latok minden olednel gyors kameramozgasnal amitol jojozik a szemem. Lcdnel nincs ilyen. Lehet hogy az utanhuzas az de jobb a szememnek az tuti:)

(#11979) krx21 válasza sakal83 (#11978) üzenetére


krx21
nagyúr

Én nem vettem észre. Nekem B6-om volt. Kérdés mivel, mit játszol le...

(#11980) gerii


gerii
addikt

Hangprojektorral használja valaki a tévét?

Egy LG SJ5-öt néztem, kíváncsi lennék mennyivel jobb a beépítettnél. Venni akarok valami BT-os cuccot zenét játszani, és gondoltam akkor már mehetne a tv alá egy ilyen, van egy 18 cm magas hely neki.

Deezer app nektek is fehér képernyős most?

(#11981) daneel_hu válasza sakal83 (#11974) üzenetére


daneel_hu
addikt

Miért lenne rossz az oled napfényes szobában...
Feltolod az oled fényt 40-50 körülire, ennyi.

Talán a panel tükröződik, ez inkább zavaró nekem.
Ha filmet nézünk nappal akkor besötétítés.

(#11982) sakal83 válasza daneel_hu (#11981) üzenetére


sakal83
addikt

Nem tudom miert ilyen de ilyen:) 65on hasznalom este is es ma amikor besütött a nap kerestem a kep felet:)

(#11983) torma1981 válasza sakal83 (#11982) üzenetére


torma1981
veterán

Este 65? Ne már nekem 40 vakít. Inkább 30 este. Érdekes. Lehet valami gond van nálad.

(#11984) sakal83 válasza torma1981 (#11983) üzenetére


sakal83
addikt

Nincs gond vele. Velm van gond. A fenyeset szeretem.

(#11985) daneel_hu válasza sakal83 (#11982) üzenetére


daneel_hu
addikt

Biztosan a fényes panel miatt van.
Számítógépnél mattot használok, képtelenség dolgozni fényes kijelzővel.
De olednél ugye nem tudsz választani, mind fényes.

(#11986) torma1981 válasza sakal83 (#11984) üzenetére


torma1981
veterán

De akkor meg pont elveszik a fekete amit írtál,hogy mennyivel jobb. Ekkora fényerőn már olyan majdnem mint az LCD nagy túlzással.

(#11987) Partizan182 válasza torma1981 (#11986) üzenetére


Partizan182
senior tag

Szerintem az Oled light van 65-ön nem a Brightness. Fekete fekete marad úgy, csak a világos fényereje emelkedik.

Sötét szobában mondjuk retina gyilkos, én világosban használtam 70-en. De tény hogy überkontraszt.

[ Szerkesztve ]

(#11988) sakal83 válasza torma1981 (#11986) üzenetére


sakal83
addikt

A fényerő 53 feljebb nem lehet tenni met a sotetreszleteknelvesznek. Mar 50esnel is elsotetiti az árnyék alattiakat. Nag valószínűséggel a tükrös kijelző miatt van. A dell monitoron is tükrös es fényben nem franko de a napnak hattal van. A tvnel sajnos nem megoldható. Lakascseret meg talan nem er meg:) de ha koltozok akkor erre majd figyelek de imádom a ket falon levo ablakos kegliket:)

[ Szerkesztve ]

(#11989) belan válasza sakal83 (#11977) üzenetére


belan
addikt

Ez így van kínzás a LCD tv-t sötét szobába nézni oled után ,akár milyen csúcs led akkor is rosszabb.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11990) Zolom89 válasza gerii (#11980) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nekem egy Samsung alap, annó 60k-ért vett hangprojektorom van, a gyárinál azért jobban szól, van normális mély stb.. tervbe van egy jobb hangzás, csak az asszonyt kell meggyőzni még :D

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#11991) daneel_hu válasza Partizan182 (#11987) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem ez nem így van.
SDR tartalom esetében 55-56-os fényerő körül kezd világosodni a legsötétebb fekete is.
(sima fényerő, tehát nem oled)

(#11992) Ren Hoek válasza sakal83 (#11978) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mit értesz mikroakadás alatt?

1. Folyamatos szaggatás gyors kameramozgásnál, képkockánként
2. Időnként előforduló megröccenő kép (pár sec-enként)
3. Kérdés: LCD-nél vagy OLED-nél be van kapcsolva a TrueMotion? (DeJudder/DeBlur)

Ez nagyon nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#11993) sakal83 válasza Ren Hoek (#11992) üzenetére


sakal83
addikt

1. Mikroakadasok. Mintha rocogne a kep.
2. Nem
3. Ki van kapcsolva minden mert bekapcsolva jobb lett de képi hibák voltak.

Hat Megmondom a frankot lehet hogy leszarom a nappali fényt. Atok nézni az lcdn filmet este főként sotet reszeknel. Holnap világosban osszehasonlitom es ha nem dob nagyot a Sony akkor búcsúzom tole.

Ja es tovabbra is fenntartom hogy a 4k vs fullhd tokeletesen értelmetlen 55colon 3mrol. Aki csak a filmek es tv nézésre kepes lcdt venni mert 4ks es nem közelről nézi annak nagyon jok a szemei. Jo mesterlvesz lenne.:)

(#11994) chris0000 válasza Faresz29 (#11519) üzenetére


chris0000
őstag

ne félj az OLED-től,nekem volt egy keményebb IR-em még korábban mikor megvettem,mert az alap Win háttér volt PC-n és a gyári beállítás fullra volt húzva...igazából itt a Win ablakok körvonala volt gond ami kb.rendkívűli statikus tartalomnak nevezhető,oly annyira,h mikor újra raktam a Windowst,úgye alapból ezzel a háttérrel bootol be...és kb. 38mp után látható volt újra az összes körvonal...egyből le kell cserélni és ennyi. ;) (Win10)
a pixel regeneráló helyretette hamar szerencsére és azóta semmi gondom vele...
most néztem meg a Víz érintése filmet UHD HDR verzió áhh össze se lehet hasonlítani az LCD-vel.olyan színek és kép van,h 1ből meggyőznéd magad a vételről! :)

(#11995) adamssss válasza gerii (#11980) üzenetére


adamssss
veterán

En egy Denon Heos-t hasznalok melle. Eg es fold a kulonbseg. Persze ez nem a belepo kategorias soundbar.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11996) Ren Hoek válasza sakal83 (#11993) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jó de LCD-n is ugyan úgy röcög... ne mondd, hogy nem :D
Max taknyol még egyet rajta.

(#11997) Joshi válasza sakal83 (#11993) üzenetére


Joshi
titán

Mivel játszod le a filmet? A tévé belső lejátszójával, vagy külső lejátszóról?

(#11998) daneel_hu válasza sakal83 (#11993) üzenetére


daneel_hu
addikt

55 colt ki néz 3 méterről?

(#11999) Joshi válasza daneel_hu (#11998) üzenetére


Joshi
titán

Sokan, de még jóval kisebb kijelzőket is néznek ilyen távolságból. :K

(#12000) daneel_hu válasza Joshi (#11999) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezzel nincs is baj, csak az akkor nem hivatkozási alap.
(4k vs FHD témában)

3-4 méterről akár HD-ready is lehetne a tévé, kutyát nem érdekelné.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.