Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Joshi válasza Ijk (#11549) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem Ren Hoek arra gondolt, hogy a Full HD OLED 2015-ös fejlesztés ami sok szempontból ma már nem annyira jó befektetés. Én is elgondolkoznék, hogy most akkor 330 vagy 450? De az is biztos hogy több mint százezer forint nem kevés pénz. Pont ezért nehéz a döntés. :U

(#11552) Ijk válasza Joshi (#11551) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az 5 év garancia is több mint 2. Persze gondolom nem gyártói.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11553) Joshi válasza Ijk (#11552) üzenetére


Joshi
titán

Érvelni lehet különböző dolgokkal, de akkor is ott van a de.

(#11554) dgyuri0123 válasza Joshi (#11550) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem mennék bele ismét a felbontás háborúba, értem mire gondolsz. Viszont 4k-nak csak közelről nézve van előnye. Ergo 2.5-3m-ről nulla pluszt nyújt. HDR más tészta, de én ezért sem adnék plusz 100 ezret.

Adalék: Sajátom is 2015-ös modell és ezzel az új panellel egészen kiváló a homogenitás is. Lényegesen jobb mint az előző volt. Tehát nem kizárólag az elektronikán múlik a képminőség. Sőt..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11555) Joshi válasza dgyuri0123 (#11554) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond, hogy nem csak ezek a speckók a fontosak, pont az előbb írtam le hogy maga a panel is régi. Ok hogy az elektronikát kicsit csihúták, de csak csihúták. ;] A 6-os és 7-es panelek között is van különbség, pont olyan téren ami miatt inkább az újabbat venné az ember.
Az OLED egy fejlődésben lévő technológia, a felhasználói visszajelzésekből lesz okosabb az LG évről évre.

[ Szerkesztve ]

(#11556) belan válasza Ijk (#11549) üzenetére


belan
addikt

Ez így van egyik se ér annyit amúgy b7 előtt nekem full hd oled tv volt és nem mondhatnám akkora nagy különbség lenne a két tv között.

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11557) Joshi válasza belan (#11556) üzenetére


Joshi
titán

Ne gyertek már megint a mi mennyit ér dumával, minden annyit ér amennyit kifizetnek érte. Ha valami jó, akkor drága. Ez már régóta így van. A 2018-as Audi A8 se ér ~50millát, pedig annyiba kerül.

(#11558) Ijk válasza Joshi (#11557) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na de ironikus ez amikor a vita abból indul, miert nem ér a fhd-s 330k-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11559) Joshi válasza Ijk (#11558) üzenetére


Joshi
titán

Én pont az ellenkezőjét állítom ahogy dgyuri0123 is, a FHD oled 330-ért teljesen rendben van. Az LG nagyon jól árazta be a termékeit. A dilemma a FHD OLED és a 4K OLED között van. A miérteket már leírtam, de attól még egy FHD OLED mérföldeket ver rá egy LCD-re.

Igazából nem neked, mert te nagyjából tisztában vagy a dolgokkal. Az új Sony 65XF9005 tévé 60 zónás Local Dimming-es míg a ZD9 több mint 600. Ugye nem kell részleteznem hogy egyik se ér fel az OLED-hez. Akkor hol vannak a 2-300ezres LCD-ék?

[ Szerkesztve ]

(#11560) belan válasza Joshi (#11557) üzenetére


belan
addikt

Hát így is fel lehet fogni de én nem így gondolom.

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11561) Joshi válasza belan (#11560) üzenetére


Joshi
titán

Sajnos mindegy hogy gondolod, a prémium kategória az ilyen és ilyen volt mindig is.

Addig amíg ilyen egy 2018-as Sony 65XF9005 "csúcs" LCD, addig nincs félnivalója az OLED-nek.

[ Szerkesztve ]

(#11562) dgyuri0123 válasza Joshi (#11555) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A gyakorlatban ezekből a számokból alig lesznek észlelhető különbségek.

"csak a zene van"

(#11563) belan válasza Joshi (#11559) üzenetére


belan
addikt

Hát igen led LCD meg egyenesen röhejes árban van, sok led tv annyiba kerül mint egy oled tv vicc kategória.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11564) Joshi válasza dgyuri0123 (#11562) üzenetére


Joshi
titán

Ezt pontosan hogy érted? :F

(#11565) dgyuri0123 válasza belan (#11563) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha van max. 300k-m egy tévére az biztos hogy FHD oled lenne belőle.

"csak a zene van"

(#11566) Joshi válasza belan (#11563) üzenetére


Joshi
titán

"sok led tv annyiba kerül mint egy oled tv vicc kategória"

Szeretnék egy Samsung 150"-os LED tévét annyiért mint egy OLED. Inkább maradjunk az LCD tévé kifejezésnél.

Egyébként a 2017-es Sony Bravia KD-55XE9005 ára. Na jó, de ez 4K meg HDR-nek csúfolt valami. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11567) dgyuri0123 válasza Joshi (#11564) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A számok csak számok.Mikor hazaviszed kiderül hogy nincs mögötte igazán jelentős változás.

"csak a zene van"

(#11568) belan válasza dgyuri0123 (#11565) üzenetére


belan
addikt

Én is így voltam vele december elején 300ezrem volt tv-re és nem samsung Q7vettem hanem inkább full hd oled tv. És sokan mondták 55colon már pixeles lesz a full hd de engem nem érdekelt.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11569) Joshi válasza dgyuri0123 (#11567) üzenetére


Joshi
titán

Azért nem, ahogy írtam az OLED fejlődik évről-évre. Te se azért zoomolod a képet mert normál módban nyugodtan néznél egy Duck Chanelt. :DDD

(#11570) Ren Hoek válasza Joshi (#11551) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen, pont erre gondoltam. Gyakorlatilag egy 2015-ös modell, amit talán nem is gyártanak már egy ideje.

Persze a TV-vel semmi baj, a hangján kívűl simán ajánlható... csak szerintem az "akciós" ár is eléggé túlárazott.

Nem tudnám nyugodt szívvel ajánlani, ha benne van a pakliban, hogy sokkal jobb akciók is lesznek még.
Az pedig valóban igaz, hogy LCD-hez képest lényegesen jobb.

(#11571) Joshi válasza belan (#11568) üzenetére


Joshi
titán

"És sokan mondták 55colon már pixeles lesz a full hd de engem nem érdekelt."
Ijk egy 65"-os Pana VT60-at vett, szóval te sokkal jobban állsz ppi-ben. ;]

(#11572) Joshi válasza Ren Hoek (#11570) üzenetére


Joshi
titán

A FHD nagy hátránya a HDR hiánya. Na nem azért mert nem lehet élni HDR nélkül, hanem ezzel lehet most eladni a tévéket. Az hogy a HDR-t a 4K-hoz fűzik az a tévégyártók Kartelezése. Az FHD OLED kijelzők is 10bitesek, szóval nem lenne akadály a HDR.

(#11573) belan válasza Joshi (#11571) üzenetére


belan
addikt

2hete már b7 van szóval még több a ppi)))

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11574) Joshi válasza belan (#11573) üzenetére


Joshi
titán

És mi volt a váltás oka? Csak nem kevés volt a ppi? :D

(#11575) belan válasza Joshi (#11574) üzenetére


belan
addikt

Igazából ps4pro volt váltás oka,ha nem játszanék akkor nem vennék soha 4k tv, full hd bőven elég lenne nekem filmre,de szerintem crt tv is elég lenne))))joshi barát))

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11576) Joshi válasza belan (#11575) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom nem nagyon nézel filmeket, vagyis nem mozizol. Képben vagyok játékok terén is, de nagyjából játéknál is ugyan az van mint filmnél. Ha van egy jó film vagy játék akkor az HDR nélkül is jó. Szóval csak ezért váltani? :F

Egyáltalán miért nem volt jó a FHD OLED a PS4Pro-hoz? Azzal is simán ment volna. :O

[ Szerkesztve ]

(#11577) belan válasza Joshi (#11576) üzenetére


belan
addikt

Igazából 4k szerintem nem olyan nagy durranás ,filmezni azért szoktam ,fel ültem a hype vonatra.Amugy simán jó volt a pro a full hd tv is.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11578) Joshi válasza belan (#11577) üzenetére


Joshi
titán

Ok felbontás érthető, de mi van a HDR-el? Neked bejön?

(#11579) belan válasza Joshi (#11578) üzenetére


belan
addikt

Hát őszintén elején nagyon furcsa volt kicsit olyan homályos volt nekem a kép ,de amikor el kezdtem a tv állítgatni hdr játékoknál egyre jobb lett erre csak azt tudom mondani nem minden játéknak ál jól a hdr.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11580) dgyuri0123 válasza Joshi (#11569) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nincs érdemi javulás az újabb szériáknál. Vegyük pl. a sávosodás vagy near black kérdéskört. Az újabb szériák talán még rosszabbak e
tekintetben, mint az elődeik voltak.

Én most egy annyira homogén panelt kaptam, hogy fülig ér a szám.

A beégésmentesség pedig soha nem lesz elérhető oleden. Szervizessel beszélgettünk erről is és elmondta hogy nincs új panel, mert nincs rajta mit fejleszteni. Elértek oda, ahonnan nincs tovább, esetleg annyi, hogy nyomtatott kijelzők lesznek, de ennek semmi köze a minőségű előrelépéshez.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11581) #72042496 válasza dgyuri0123 (#11580) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Szervizessel beszélgettünk erről is és elmondta hogy nincs új panel, mert nincs rajta mit fejleszteni."

Ehhez képest az idei modellekben rögtön nagyobb lesz a vörös alpixel, talán nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#11582) miquci válasza Ijk (#11552) üzenetére


miquci
tag

Média Marktban adnák az öt év garit.

[ Szerkesztve ]

(#11583) daneel_hu válasza #72042496 (#11581) üzenetére


daneel_hu
addikt

Erről van forrás?
Nem találom sehol sem...

(#11584) #72042496 válasza daneel_hu (#11583) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az AVSForumon olvastam, összehasonlító képek is vannak fenn a tvalyi panellel. Hirtelen a #756-ot találom, az ehhez csatolt képen az idei pixelstruktúra látszik.

szerk: Megvan, a A #434-ben említették először, onnét érdemes beleolvasni ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#11585) dgyuri0123 válasza #72042496 (#11581) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ilyenről nem hallottam, de az is csak egy fórum, ahol beszélnek mindenfélét. És nem kizárólag a vörös alpixellel van gond. Ennyi erővel az összes alpixel méretét növelni kellene, csakhogy mégis hogy fog elférni egy nagyobb méretű alpixel ugyanabban a cellában? Főleg 4k esetén, ahol igencsak kicsik az alpixelek már most is ? Amúgy ilyen ábrákat is lehet mixelni bárhonnan. Majd ha az LG hivatalosan is bejelenti vagy közzéteszi az új panelen történt változásokat, azt elhiheted, addig csak szóbeszéd, ráadásul ez sem javítana sokat a beégésen.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11586) dgyuri0123 válasza #72042496 (#11584) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor olvasd el ezt is. Ráadásul ez nem a csóróoled kategória. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11587) AL válasza daneel_hu (#11502) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Én is szeretnék egy 55B7 - es oledet venni, de az utóbbi napokban olvasott hozzászólások kicsit elbizonytalanítottak . Nem értem azokat, akik "kinevetnek"azért, mert a TV készüléket TV műsor nézésére használod, hiszen a neve is az LG OLED TV . Ha nem alkalmas arra, hogy a állóképnek nevezett jelekkel ellátott TV műsorokat nézzünk rajta, akkor ezek nem TV készülékek, hiszen már jó pár éve minden csatorna 2 - 3 sarkában szinte állandóan ott van valami "állókép" . Az az idézet amit a használati utasításból kimásoltak, az erre nem lehet érvényes, mert a valódi állókép az, amikor a pillanat állj gombbal megállítom a DVD, vagy egyéb filmeket . Egyetlen reklámban sincs az jelezve, hogy különböző jelekkel ellátott TV műsorokat nem lehet rajta nézni, márpedig ameddig ez így van addig köteles a szerviz ezeket a TV adások jelei miatt keletkezett beégéseket orvosolni . Ezt bármelyik fogyasztóvédő szerv megítéli nektek . Az hogy a használati tartalmaz, olyan megjegyzést, hogy állókép az nem vonatkozhat a TV műsorok jeleire,jól kinéznénk, ha ez miatt vásárlás után visszavinném az üzletbe, mert én TV műsort nézek rajta . Biztos, hogy egy hétig rajtam nevetnének és természetesen nem vennék vissza . Szerintem butaság az hogy ez nem való TV nézésre, vagy ha mégis így van akkor ne nevezzék OLED TV - nek . Ha valakinek a szerviz nem hajlandó ez miatt javítani, az nyugodtan forduljon a Fogyasztóvédelemhez, mert a használatiban lévő szöveg nem zárja ki a gyártó felelősségét . Üdv.

(#11588) Dadan01 válasza AL (#11587) üzenetére


Dadan01
senior tag

Persze igazad van, tévézni is lehet rajta, de jelenleg ami minőségű anyag ott elérhető közel sem mutatja meg egy ilyen tv képességeit, de még egy 4k lcdt sem fektet ki. Autós példával élve, csak városi használatra, max 50km/h sebességre aki 600 lóerős autót vesz, az nem tudatos vásárló.

[ Szerkesztve ]

(#11589) dgyuri0123 válasza AL (#11587) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A plazma tévét is tévének hívták 20 évig. Csak azért mert beéghet, még nem kell szegregálni. ;]

Ha zoomot használsz, soha nem fog beégni. A képminőségvesztést ne sajnáld, mert amúgy is ratyi a kábeltévék minősége. Viszont mozi filmeknél nem kell zoomolni és az ott elérhető képminőség kárpótol majd mindenért.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11590) Joshi válasza belan (#11579) üzenetére


Joshi
titán

Te filmet nem is nézel rajta? :F

(#11591) Joshi válasza dgyuri0123 (#11580) üzenetére


Joshi
titán

Maga a panel csak kis mértékben fejlődik és a tulajdonsága az OLED-nek adott, de ettől még panelvezérlést finomítják reszelgetik. Elég csak azt megnézni hogy a panel élettartama ~5 év alatt mennyit növekedett, ez is a fejlesztés eredménye. Lehet hogy néhány éven belül kitalálnak egy olyan megoldást ami nagyban lecsökkenti a beégés veszélyét.

(#11592) Prophyte


Prophyte
csendes tag

Sziasztok

A sok olvasgatás után úgy döntöttem, hogy megvárom már az idei tévéket (C8). Jön majd a foci vb, tuti lesznek jó kis akciók, mégha nem is fog ennyire leesni az ár, mint pl. most.

Addig is egy kérdés: az UHD filmeket milyen külső adattárolóról toljátok az Oled tévére? Ha van egy 128 gb-os pendrive, aminek van 350 MB/s olvasási sebessége és mindig rámásolom azt amit szeretnék és azon játszom le az jó? Vagy inkább egy usb-s 2.5" winyó (5.400-as fordulattal), esetleg egy áramforrásról használható nagyobb tárhelyű 3.5" (7.200-as fordulattal)? Vagy mindegy?

Előre is köszi!

(#11593) Joshi válasza Prophyte (#11592) üzenetére


Joshi
titán

Az USB 2.0-nak is bőven elegendő a sávszélessége még a 4K HDR anyagokhoz is. Itt inkább az lesz a kérdés hogy neked megfelel majd a tévé saját lejátszója vagy sem. Szerintem itt sokan használják gondolom visz mindent ahogy kell.

(#11594) allein


allein
addikt

Jó reggelt mindenkinek. Meglévő 55" 930V készüléket szándékozom lecserélni egy szintén 55" méretű készülékre. Mit ajánlotok? Van ennél jobb jelenleg itthoni üzletekben?

Médialejátszó egy Dune HD Solo Lite, amit ha jól tudom akkor az új frissítésnek köszönhető tudja a HDR-t is,

PS4 lenne rákötve, néha filmnézés meg tv nézés. Nappaliban marad a 65" C6 :DDD

(#11596) Joshi - nincs semmi gond vele :N gondoltam újítok :DDD néha így rám jön :K

De szerintem nem fogok, TV nézéshez amúgy szebb a 930V a C6-al szemben :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11595) dgyuri0123 válasza Joshi (#11591) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Minden lehetséges... :)

De jelenleg is a tévém 2015-ös elektronikája vezérli az új panelt, ami elképesztően homogén, szóval én inkább a panel gyártástechnológiai fejlődésére gondolok. Talán kisebb a szórás, talán pontosabb, precízebb a cellák "felhelyezése" a panelre, emiatt lehet kevesebb pixelhiba, plusz javulhat a homogenitás. Nem tökéletes most sem, de annyira jó, hogy "közelít" a plazmához 20% feketén is, ami talán a legkritikusabb árnyalat egy oled számára. Szóval, ez nem csak elektronika kérdése szerintem.

A beégés ellni egyetlen gyógymód lenne, a teljesen más összetevőjű anyagok használata, ami szerintem ennyi kutatás és pénz elégetése után nem biztos hogy az LG első számú célja.

Azt Te is tudod, hogy a panel élettartamát eleinte csak saccolták, de mivel úgy tűnik (tartós tesztek alapján) hogy az élettartamuk nem 15-25e óra, ezért bátrabban fel merték vállalni az 50-100e üzemórát is. 2013-as modellek túljutottak a 30e üzemórán és semmi bajuk nincs a paneleknek. A fényerővesztés is egészen minimális...sokkal kevesebb, mint eleinte gondolták. Ne kérd hogy linkeljem, mert fogalmam nincs hol találtam az erre vonatkozó tesztet, de olvastam a saját szememmel. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11596) Joshi válasza allein (#11594) üzenetére


Joshi
titán

Mert mi a gond a 930V-vel? Kellene a HDR játékhoz? Én csak ezért biztosan nem cserélném le. :( Ráadásul ha nagyon kíváncsi vagy egy HDR-es játékra, akkor ott a 65C6 ami még nagyobb élményt adna a nagyobb méret miatt.

[ Szerkesztve ]

(#11597) belan válasza Joshi (#11590) üzenetére


belan
addikt

Hát mostanában nem nagyon filmezek rajta 1heten ha meg nézek egy filmet, inkább játék meg a youtube.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11598) Joshi válasza belan (#11597) üzenetére


Joshi
titán

Így pazarlás az az OLED. :O ;]

(#11599) belan válasza Joshi (#11598) üzenetére


belan
addikt

Most be se kapcsoltam 2 napig mert munka van,ja lehet pazarlás))) játéknál viszont néha megy 6.8 órát naponta ha van időm játszani meg kedvem, 17napja van meg a tv.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11600) Prophyte válasza Joshi (#11593) üzenetére


Prophyte
csendes tag

Köszi szépen! Van valami korlátja/problémája a tévé belső lejátszójának?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.