Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) #72042496 válasza junior11 (#11349) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyrészt, illetve hiába kéne akár 85", ha valaki az 55"-ost engedheti meg magának.

(#11350) Pro Koryak: Közben nagyjából ugyanezt írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#11352) krx21 válasza Ijk (#11347) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha majd megvetted, szólj, szívesen megnézem nálad egy bemutatóra... :DDD

(#11353) krx21


krx21
nagyúr

Itt egészen jó látható, hogy a 2018-as modell BFI-je igen jó fényerőben marad...
[link]

(#11354) Tulku válasza krx21 (#11353) üzenetére


Tulku
veterán

Milyen komoly képkerete van....de én azért pásztázás közben néztem volna meg...ugye...mert ez lenne a puding próbája...

(#11355) OPiiPO válasza Ren Hoek (#11346) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez így van, csak az érdekesség kedvéért tettem be

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11356) Ijk válasza #72042496 (#11348) üzenetére


Ijk
nagyúr

Dunát lehet rekeszteni 55"-os tv-kel, vegyél oled-et. Ellenben egy 100" aktív megjelenito egy ház ára. Logikus hogy miniaturizaljuk jó drágán a ledeket hogy tudjunk belőle egy tizezredik 55"-os típust gyártani.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11357) daneel_hu válasza krx21 (#11353) üzenetére


daneel_hu
addikt

EZ azért nem bizonyíték, lehet becsap minket a videorögzítő.
Fényerőt leveszed, akkor vagy a rekeszt, vagy az érzékenységet feltolja a video elektronika/szoftver.

Csak élőben fog kiderülni, mennyire szar vagy jó. :)
Úgy lehetne kideríteni, hogy lefixálod a felvételi paramétereket és nem hagyod automatikán.
De itt nem ez a szitu,... szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11358) krx21 válasza daneel_hu (#11357) üzenetére


krx21
nagyúr

A videót nem lg promóterek készítették... Egyenlőre jó esélyt látok rá, hogy ez nem lesz rossz. Pláne, hogy másik egyéb videón is jónak tűnik. Legalábbis ami a fényerő veszteséget illeti.
De én is kíváncsian várom élőben... Én bízom benne, de lehet túl drága lesz ez még...

[ Szerkesztve ]

(#11359) dgyuri0123 válasza krx21 (#11358) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Srácok!

Holnap jönne a szerviz panelt cserélni 910-en. Szerintetek, ha kipróbálás közben kiderül, még rosszabb az új panel, visszacseréltessem velük a régire? Ebben nincs tapasztalatom, de eszembe jutott, hogy akár kaphatok egy olyan gyári új panelt is, aminek eleve van 1 vagy több hibás pixele/alpixele, vagy jobban "V" sávosodik. Van erre valami szabályozás, vagy íratlan szabály, hogy mit csináljak/csinálnak ilyenkor?
Vagy egyszerűen beszéljek a szervizzel, mielőtt kijönnek? Csak itt látok/gondolok azért olyat, ami miatt nem szívesen akasztanék bajuszt a munka elvégzése előtt. Mi a véleményetek? :F

"csak a zene van"

(#11360) dgyuri0123 válasza krx21 (#11358) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Srácok!

Holnap jönne a szerviz panelt cserélni 910-en. Szerintetek, ha kipróbálás közben kiderül, még rosszabb az új panel, visszacseréltessem velük a régire? Ebben nincs tapasztalatom, de eszembe jutott, hogy akár kaphatok egy olyan gyári új panelt is, aminek eleve van 1 vagy több hibás pixele/alpixele, vagy jobban "V" sávosodik. Van erre valami szabályozás, vagy íratlan szabály, hogy mit csináljak/csinálnak ilyenkor?
Vagy egyszerűen beszéljek a szervizzel, mielőtt kijönnek? Csak itt látok/gondolok azért olyat, ami miatt nem szívesen akasztanék bajuszt a munka elvégzése előtt. Mi a véleményetek? :F

Vagy tök feleslegesen parázok? :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11361) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#11359) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Subpixel hiba miatt cserélik?

Hát ezt szerintem velük kell megbeszélni, de gondolom nem örülnének neki, hogy kicserélik a panelt, még teszteled egy órát... aztán visszacserélteted mert sávosabb (az még csak nem is gari hiba)

Én szerintem fizetnék nekik plusz x borravalót.

(#11362) salapp válasza dgyuri0123 (#11359) üzenetére


salapp
addikt

Huhh, erről lemaradtam. Elég hamar feladta a harcot a kis eldzsí. CsórOLED ide vagy oda, ez meglepett most.
Remélem, minden elképzelésed szerint megy majd a csere/javítás során.
Na, marad még a szar, elavult plazma, amíg bírja.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#11363) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#11359) üzenetére


Partizan182
senior tag

910-et régóta nem gyártanak, ívelt panelt sem sztem, szinte biztos hogy refurb panelt fogsz kapni. Én anno így jártam, szarabb panelt kaptam mint a régi, elnentem vele, parasztságnak gondoltam volna ott visszacseréltetni.

Mondjuk nekem hosszú távon kifizetődött ugye ;)

(#11364) Partizan182 válasza salapp (#11362) üzenetére


Partizan182
senior tag

Élek a gyanúperrel hogy a hibák day1 óta ott vannak, de majd Gyuri mesél.

(#11365) salapp válasza Partizan182 (#11364) üzenetére


salapp
addikt

Amikor vette, még követtem a dolgot, plazmáról jött, az az oka. De az elején mintha még nem lettek volna gondok. Hú

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#11366) dgyuri0123 válasza Partizan182 (#11363) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja...én is bunkóságnak tartanám visszarakatni velük a régi kijelzőt, de na... ha már gyári új, nehogymá' rosszabb legyen, mint amit lecserél. :) Akkor mi értelme a garanciának, ha annyira nagy a szórás, hogy akár rosszabb is lehet? Már szinte nincs is kedvem a cseréhez. A jelenlegi állapotában imádom, de ha ennél rosszabb lenne, azt nehezen viselném el. Most aztán fel van adva a lecke...

Amúgy a piros alpixel szerintem nem volt hibás. Aprólékosan néztem át a legelején RGBW tesztképekkel és semmit nem vettem észre, most meg egyből kiszúrtam, hogy nem világít.

"csak a zene van"

(#11367) Partizan182 válasza salapp (#11365) üzenetére


Partizan182
senior tag

Halott subpixelt nagyon nehéz kiszúrni hacsak nem keresed direkt tesztábrán, uniformitási gondjai meg minden olednek vannak.

Közben látom Gyuri válaszolt, ezek szerint elhalt a piros subpixel. Enyémen 3 is volt (halott piros sub), valós anyagnál sose tűnt volna fel.

Mostani B7-en felső 1/4ed részen hűvösebb a fehér színhőmérséklet mint alatta, ez néha látszik, de már úgy vagyok vele hogy leszarom, tökéletes panel úgy sincs.

[ Szerkesztve ]

(#11368) belan válasza Partizan182 (#11367) üzenetére


belan
addikt

És ha ki cserélik a panelt akkor is mi a garancia hogy nem lesz a új panelba is egy két pixel hiba.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11369) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#11366) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez egy vitathatatlan előnye mondjuk a 4K PPI-nak, hogy mikroszkóppal kell keresni a halott pixeleket :)

(#11370) krx21 válasza Ren Hoek (#11369) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, visszont 4x annyi az esélye, hogy van rossz... :DDD

(#11371) #72042496 válasza Ren Hoek (#11369) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kivéve, ha négyszer akkora tévét veszel, mert akkor ugyanúgy észrevenni. :D

[ Szerkesztve ]

(#11372) dgyuri0123 válasza Partizan182 (#11367) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Most beszéltem a szervizzel. Azt mondták, teszteljük le és ha rosszabb lesz az új panel mint a régi, akkor természetesen azonnal rendelik hozzá a következő panelt. Ez így még korrektebb...szóval lesz ami lesz... :)

"csak a zene van"

(#11373) belan válasza krx21 (#11370) üzenetére


belan
addikt

Igen ez így van)))

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11374) baluka


baluka
tag

Hello mindenkinek!
Kérdésem van, elsősorban az A1 tulajokhoz: Az európai support oldalakon még csak a 2017 októberi frissítés elérhető, kiegészítve egy 2018 január 31-i hírrel, hogy a DV támogatást biztosító firmware késik, ellenben a Sony USA oldalán fenn van a legújabb firmware: [link]
Feltételezem az európai modellekkel nem kompatabilis, tehát felesleges vele próbálkozni USB-s frissítés formájában, meg tudná ezt valaki erősíteni?

Bónuszként még egy kérdés: igaz-e, hogy az A1 (és vele együtt az összes Sony Androidos 4K tv) nem támogatja a YouTube 4K HDR lejátszást?

Köszönöm!

(#11375) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#11372) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért ha ez tényleg így lesz, az bíztató hozzáállás.

Lehet jobban figyelnek az OLED-ekre, LCD-nél szerintem elhajtottak volna már rég egy subpixelhibával.

(#11376) Partizan182 válasza Ren Hoek (#11375) üzenetére


Partizan182
senior tag

Prémium ügyfelet mindenhol jobban megbecsülik, már csak ezért is érdemes drága dolgokra áldozni :)

(#11377) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#11375) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Felfutóban az üzletág. :) Gondolom, ha minden konyhában lesz egy oled, kevésbé lesznek rugalmasak. Most még kell a reklám, hogy jó és rugalmas a szervizháttér, otthon javítják, nem kell hetekig várni míg kicserélnek egy bizbaszt. Lényeg, hogy nekünk felhasználóknak ez nagyon jól jön/jöhet. Meg aztán azt is gondolom, hogy van/lehet pár ezer legyártott pótalkatrész + panel, amit bezúzás helyett inkább beépítenek, ha a szükség úgy hozza, még akkor is, ha nem egyértelműen indokolt a cseréjük. Ha csak emiatt lenne, akkor is tisztességes a hozzáállásuk, de várjuk ki a végét.

"csak a zene van"

(#11378) daneel_hu válasza krx21 (#11358) üzenetére


daneel_hu
addikt

Bízzunk benne.
Egy jó BFI végett beáldoznám még az E6V-t is.

(#11379) Joshi válasza baluka (#11374) üzenetére


Joshi
titán

Mivel ma van az utolsó napja a februárnak, ezért ebből már nem lesz februári EU-s frissítés. Lehet hogy február 29.-re gondoltak, szóval minden szökőévben. :DDD Az amcserikai fw verzió biztos hogy nem kompatibilis, különben nem kezelnék külön a két régiót. USB-ről próbálva nagy valószínűséggel fel se menne az fw.
Én még abba se vagyok biztos, hogy létezik YouTube 4K HDR. A 4K simán megy youtubról, de minden videó indításnál külön be kell állítani, nem marad 4K-n.

[ Szerkesztve ]

(#11380) Tulku válasza Joshi (#11379) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam ha hdr anyag van egy kis fülön jelzi a B7...persze tudom, meg lehet hekkelni a feltöltött anyagot...viszont sok anyag esetén látok egy fajta dinamika bővülést...

(#11381) baluka válasza Joshi (#11379) üzenetére


baluka
tag

Köszi a választ, végsősoron nem sírok a DV után, nem is emiatt néztem és kérdeztem rá a legfrisebb elérhető szoftverre, csak szeretem ha minden eszközöm friss... :)
A YouTube HDR kérdéssel kapcsolatban még egy kicsit zavarnálak: technikailag tudja az A1 vagy eleve nem képes rá, tekintet nélkül arra hogy tk van-e real YouTube 4K HDR vagy nincs?
Kérdem ezt amiatt, mert amennyiben USB-ről vagy lemezről nézek 4K HDR anyagot akkor a beállításokban a HDR módot automatikusról HDR10-e váltva nincs változás a megjelenítésben, szval a kép változatlan, viszont ugyanez a váltás YouTube-on teljesen más paraméterű megjelenítést eredményez élvezhetelen színekkel, de tanácstalan vagyok hogy tk az A1 nem tudja a YT HDR-t vagy maga YT videó nem HDR valójában... :F
Hozzáteszem, hogy az A1 nem jelzi külön hogy HDR anyaggal dolgozik, legalábbis én nem vettem észre, nem tudok róla, csak a fent leírt módszerrel tudtam megnézni hogy valami tényleg HDR-e.

(#11382) huszar90


huszar90
aktív tag

Holnap a legnagyobb hidegbe érkezik nekem is b7v-m remélem nem lesz baja fagyoskodás miatt. :U

Egy kérdésem lenne: aki az MM-től vette akcióba, a 45k ajándékkártyát, hogy kaptátok meg, a futár hozta a tv-vel?

(#11383) newclass válasza huszar90 (#11382) üzenetére


newclass
tag

Nekem ma érkezett. 😉
Nem hozta a futár, korábban az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy emailben fogják küldeni. Még nem érkezett meg...

(#11384) Joshi válasza baluka (#11381) üzenetére


Joshi
titán

A HDR módot automatikusra kell tenni és onnan tudód hogy az megy, hogy a kép beállítás menüben a jobb oldali sáv felső részén megjelenik a HDR felirat.

(#11385) Pro Koryak válasza huszar90 (#11382) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Jópár órát hagyd akklimatizálódni, de az sem lenne baj, ha csak másnap vennéd ki a dobozból és raknád össze/üzemelnéd be! :K

(#11386) huszar90


huszar90
aktív tag

Köszi srácok, nekem is ez jutott eszembe hogy először hagyom pihenni :K

(#11387) daneel_hu válasza huszar90 (#11386) üzenetére


daneel_hu
addikt

De ha mégis melege lesz, tedd ki a teraszra.

(#11388) kegyer80


kegyer80
újonc

Sziasztok!az lenne a kérdés h az lg b7V és az lg b7D között mi a külömbség?köszi most sikerült vennem 1 lg 55 b7d egész jó áron (380)

[ Szerkesztve ]

(#11389) chris0000 válasza huszar90 (#11382) üzenetére


chris0000
őstag


személyes vásárlásnál,kaptam...
emailen ez nem biztos,h meg fog jönni. :D
zaklassátok őket...nehogy lemaradjon!

(#11390) Ren Hoek válasza kegyer80 (#11388) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azta, de ugye nem boltban beégetett darab?

(#11391) kegyer80 válasza Ren Hoek (#11390) üzenetére


kegyer80
újonc

A tv tökéletes!csomagolás sérültként vettem!tomitv.hu

(#11392) torma1981 válasza kegyer80 (#11391) üzenetére


torma1981
veterán

Persze szürke importtal lehet.

(#11393) Joshi válasza baluka (#11381) üzenetére


Joshi
titán

Itt a képes segédlet így egyértelműbb a dolog. A HDR-es videó lejátszása közben a következő módon lehet megbizonyosodni arról, hogy valóban HDR módban megy a tévé.

(#11394) baluka válasza Joshi (#11384) üzenetére


baluka
tag

Köszi a tippet, este amint a készülékem előtt leszek csekkolom is! :) Épp írtam ezt a hsz-t mialatt feltöltötted a képes segédletet, big thanks! :R

[ Szerkesztve ]

(#11395) Joshi válasza baluka (#11394) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként minden Androidos Sony tévén(LCD is) így lehet megnézni hogy a HDR mód aktív-e. Ha beállítás vagy egyéb Androidos Sony kérdésem van, akkor azt inkább a SONY LCD és LED TV-k topikba szoktam feltenni. Szerintem kettőnkön kívül nem nagyon jár ide A1 tulaj. :D

(#11396) sakal83 válasza dgyuri0123 (#11359) üzenetére


sakal83
addikt

Varjal vele par napot a csere utan. Par pixelfrissites fusson le. Nalam is ez volt

(#11397) huszar90 válasza daneel_hu (#11387) üzenetére


huszar90
aktív tag

Feltétlenül, kabátot és sálat is rakok rá a biztonság kedvéért :DDD

(#11398) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

barátom rendelt kb 2 napja az MM.től B7-t és rendelés után azt kapta, hogy 1 hónapon belül rendelkezésre áll... Ez most akkor kamu vagy mi lehet? Többen is láttam, hogy MM.-től rendeltetek esetleg Ti ilyennel találkoztatok?

Köszönöm!

(#11399) huszar90 válasza Gtaati (#11398) üzenetére


huszar90
aktív tag

Én majdnem 2 hete rendeltem és ma jön, akkor 6-10 napot írtak +1-3 nap szállítást. Szóval simán lehet, hogy most már 1 hónap mire lesz készleten.

(#11400) belan válasza huszar90 (#11382) üzenetére


belan
addikt

Én személyesen kaptam meg mivel személyesen is vettem meg de szerintem amikor viszik akkor kártyát is oda kell adni.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.