Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#11898) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mert a 3D nem ad akkora szignifikáns pozitívumot a képi anyagnak. Sok esetben nem is jó TV-nél, körülményes a használata. HDR-nél csak közeledtünk az élethűbb megjelnítéshez.

Egyébként boltban, neonfényben nem is lehet megítélni 1-2 demóval. Le kell ülni otthon, mozivilágítás mellett, és elmélyedni benne. Pont nem az újdonság varázsa a lényeg, hanem hogy utána az SDR tűnik kevésnek.

A 3D-nél nem így volt... mert nem adott annyit a filmekhez.

Edit.: Ha jó az anyag, akkor pont, hogy nem műanyag. Ez nem az a HDR mint amit a fotóknál csinálnak több FÉ-el felvett képekből. Na az valóban természetellenes és műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#11902) belan válasza dgyuri0123 (#11898) üzenetére


belan
addikt

Azért a hdr nem egy 3d azért a filmek játékok már hdr támogatássa jönnek ki ,akkor 4k is felesleges meg majd a 8k is minek. Amúgy meg 3d-be nem is olyan szép a kép mint simán.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11903) krx21 válasza dgyuri0123 (#11900) üzenetére


krx21
nagyúr

Te ilyenkor nem a Hdr-ről beszélsz, hanem a beállításokról. Illetve az adott TV hdr beállításairól.
Több színnel mindig valósághűbben lehet ábrázolni, az hogy éppen egy kiemelt HDR TV színei nem tetszenek, az nem a HDR hibája...

(#11904) belan válasza dgyuri0123 (#11898) üzenetére


belan
addikt

Inkább mondjuk azt hogy téged annyira nem érdekel nem játszol, csak tv-zel meg filmezel ,meg is értelek hogy neked nincs szükséged a 4k hdr-re.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11905) Partz válasza dgyuri0123 (#11900) üzenetére


Partz
senior tag

"Dehogynem zavar. Engem pl. ha valami annyira műanyag lesz tőle, mint a HDR, akkor köszi de nem kell."

Na ebből világosan látszik, hogy fogalmad sincs miről beszélsz.

Szerinted kifog halni, mert ez így működik. Van egy előre lépés képmegjelenítésben, aztán visszalépünk. Szüntessék már be a színes tévét, mert a fekete-fehér szerintem meg jobb, kb ez a szint. De megnyugtatlak, előbb fog jönni a HDR12+ a 8K felbontás mellé mint, hogy "megszüntetnék". ;)

(#11906) dgyuri0123 válasza Partz (#11905) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor ezt is túltárgyaltuk. Ti vagytok többen... :)

Engem nagyjából nem érdekel ki mit néz és kinek mi fontos. Azt viszont tudom, nekem mi a fontos...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11907) torma1981 válasza dgyuri0123 (#11906) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem te maradj a régi katódcsöves tv-nél. Elég az neked bőven. :D

(#11908) dgyuri0123 válasza torma1981 (#11907) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jól elvagytok? ;]

Tehát, ha jól értem, egy 910V FHD oled egyenlő egy katódsugárcsöves tévével? Ez a "vicces" kijelentés kire nézve szegénységi bizonyítvány, hmm ? ;)

"csak a zene van"

(#11909) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, nekem is 910v csóró oled tevem van...
Nem egyszer néztem 4k HDR tartalmat mások tevein.
Valóban színesebb a kép es lenyűgözött a látványa, viszont nem hiányolom itthonra jelenleg.
Az az érdekes, ami viszont minden topikban 'lenyűgöz' , hogy akinek 4k HDR teveje van, az minden áron gyozkod másokat hogy anélkül nem lehet élni, és hogy az egy két éves tévé már a múlt, elavult es értéktelen.
Csak a csucs ami jó, es kizárólag az az érték, es minden más csak gagyi, stb...

Sajnos ez minden topikban jelen van, csak épp az adott temakorben.
Bocsánat hogy kiboffent belolem, csak már napok óta olvaslak titeket, es kicsit furcsállom ezt a hozzaallast.
Eszméket es tapasztalatokat, velemyeneket cserélünk, semmi több szerintem, de mégis eljut oda a 'beszélgetés' hogy már minositunk...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11910) Joshi válasza dgyuri0123 (#11898) üzenetére


Joshi
titán

Ne veszekedjünk az senkinek nem jó. :((( Én nem véletlenül írtam azt, hogy otthoni környezetben és lehetőleg minél több forrásanyag után ítélkezzünk a HDR fölött. Ma összeröffent a család és elindítottam a Blue Planet II-t, senki nem mondta hogy műanyagos, konkrétan csak lestek. Nem akarlak rábeszélni semmire, amúgy is nagyon jó tévéd van, de a HDR tényleg egy hasznos plusz. Normálisan be kell állítani a tévét és brutális vizuális élményt nyújt. Tudom hogy már sokadszorra reszeljük ezt a témát.

(#11911) Joshi válasza Lacielvtárs (#11909) üzenetére


Joshi
titán

Senki nem fikázta a FHD tévéteket, szerintem meg nektek van üldözési mániátok. ;] Teljesen rendben van a FHD OLED, de a HDR akkor is előrelépés. Gyere el hozzám és nézz meg egy Blue Planet II-t HDR-ben, nagyon nem ugyan az mint SDR-ben. Nincs itt erőltetés, csak azt próbáljuk elmondani hogy végre egy ficsör aminek értelme is van. Pont olyan emberek is egyetértenek ezzel, akik azért értenek a témához.

(#11912) Lacielvtárs válasza Joshi (#11911) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem rád gondolok elsősorban :DDD
Nem vitatom az előre lépés tényét, mert valóban szép a 4k HDR, persze jó beállítással.
Anno áruházban néztem, ott nem nyugozott le, mivel olyan volt mint a lanyom tulszaturalt kifesto könyve ;]

Aztán cimbormnal lattam beallitva, no ott már látványos volt.
És köszönöm a meghívást, sajnos ha jól tudom, te bitang messze vagy tőlem :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11913) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#11900) üzenetére


Partizan182
senior tag

Avengers 2t hogy sikerült HDRben csekkolni tekintve hogy csak SDRben jelent meg? Vagy ez unrelated?

(#11914) dgyuri0123 válasza Joshi (#11910) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Blue Planet II-n már "túlvagyok". Lenyűgözött a látványa így is BD-ről FHD-ben. Pillanatig nem éreztem, hogy ezt HDR-ben is meg kellene néznem.. ez az igazság. ;) De ez egy teljesen új készítésű sorozat, amit úgy készítettek el, ahogyan az meg vagyon írva a nagykönyvben. Ez viszont nem mondható el nagyon sok mindenről. Ezért is lehet hogy annyira lenyűgözött, mert a FHD-s forrás is tökéletes lett.

(#11913) Partizan182: Hol mondtam olyat hogy HDR-ben csekkoltam? Mutasd meg kérlek. Annyit írtam, hogy undorító a színvilága. Tiszta barbiház... komolyan mondom. És ezeket az undorítóan "kinéző" alkotásokat jelentetik majd meg HDR-ben is, pedig nagyon nem kéne... és erre tapsol majd a nagyérdemű... pedig nem kéne. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11915) Partizan182 válasza Lacielvtárs (#11909) üzenetére


Partizan182
senior tag

Onnan indul mindig hogy megér-e +25% pézt a B7 az A7hez képest. Szvsz sokaknál a 350k a topmax, emiatt ez kb hetente felmerül mert a A7 már egy ideje ennyibe kerül.

HDRről meg igazából visszaváltani nagyon fájdalmas (ugyanazzal a kontenttel), vagy ha egymás mellett látod. Mire hazamész a 910 is ugyanolyan szépnek fog tűnni, mert lássuk be fasza kis gép azis (2 évig én is azt nyúztam).

(#11916) Pityu89 válasza darthdenes (#11889) üzenetére


Pityu89
senior tag

Pont így vagyok én is. HD és FHD anyagaim vannak NAS-on. Elég lenne a házimozihoz a FHD oled számomra is. HDR tartalomhoz (megmondom őszintén) még nem volt szerencsém. Érdekesnek tartom, hogy 2005-ben a Half Life Lost Coast már HDR játék volt, és most lett ez akkora nagy szám.

(#11917) Partizan182 válasza Pityu89 (#11916) üzenetére


Partizan182
senior tag

A kettőnek semmi köze egymáshoz, itt a HDR egy új digitális képátviteli jelszabványt jelent, csak a neve ugyanaz.

(#11918) Joshi válasza Pityu89 (#11916) üzenetére


Joshi
titán

Ne keverd a játékban használt elvakítós ficsörrel, annak ott pont az volt a lényege. Tévénél ez nem azt jelenti. De ez is le lett írva százmilliószor.

(#11919) Joshi válasza dgyuri0123 (#11914) üzenetére


Joshi
titán

Ok, csak nem láttad HDR-ben. Pont azért értetlenkedek hogy miért állítasz olyat amit nem is láttál. Téged is szívesen látlak egy HDR mókára. :K

(#11920) Lacielvtárs válasza Partizan182 (#11915) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 :K

Joshi #11921: :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11921) Joshi válasza Partizan182 (#11915) üzenetére


Joshi
titán

Pontosítok, igen innen indul, de aki a HDR-t úgy állítja be hogy az nem akkora előrelépés, annak általában FHD OLED tévéje van. :D Persze azt lehet hinni hogy minden HDR tévétulaj önigazol, de egy FHD tévétulaj nehezen tudja kipróbálni otthoni környezetben a HDR-t.

[ Szerkesztve ]

(#11922) dgyuri0123 válasza Joshi (#11919) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem tudsz meggyőzni. :N Mikor a 910V beadja a kulcsot (na jó, hamarabb), akkor fogok új oledet venni. Addig viszont élvezem a képét. Nem tudod elvenni a kedvem tőle...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11923) torma1981 válasza Lacielvtárs (#11912) üzenetére


torma1981
veterán

Ne az áruházakban nézzetek filmeket. Ez is el lett mondva. Valaki így választ tv-t az elég hülye már megbocsássatok. Neonfény alatt max fényerőn nem látsz semmit. Nem véletlen a Samsung így tudja eladni a jóval gyengébb tv-t mint az OLED. Aki 350k-t fizet egy tv-ért gondolom utána néz előtte nem? Tudatos vásárlás megint. Amiket néztem én is 4k HDR filmeket igen is sokat dobtak a filmen. Persze megint függ a minőségtől stb. Egy 80Gb-s film igenes durván mutat 4k-ban. Aki ezt nem látja az vak. És mint mondva lett nem a Full HD a jövő hanem a 4k. Aki időtálló dolgot akar az nem nem vesz Full HD-t. Ez is tény. És ne a tv adásokkal gyertek. Az még normális full HD sem lesz. Aki ilyen tv-t vesz az könyörgök ne SD-ben nézze rajta a barátok közt. Annak elég egy 70k-s sima LCD is. Aki igényes esti mozizásra vágyik annak nem mindegy. Akár PC-re kötve vagy konzollal használva is ez a jövő. 350k egy régebbi FHD-s tv amikor akár 440k-ért van 4k tavalyi cucc. Most nem ér megy ennyi felárat? Max az ember 1-2 hónapot gyűjt még rá.

[ Szerkesztve ]

(#11924) Joshi válasza dgyuri0123 (#11922) üzenetére


Joshi
titán

Tulajdonképpen te akarod elvenni a kedvünket a HDR-től. :D Egyszerűen csak mindig eljutunk ide, amúgy nincs itt harc.

(#11925) Partizan182 válasza torma1981 (#11923) üzenetére


Partizan182
senior tag

4k szarni bele, a HDR a lényeg. 65 col felett talán van értelme a 4knak, 55-ön semmi előnye. Pláne a mai filmes anyagokkal aminek 95%-a upscale. Vagy csak én vakultam meg öreg koromra.

Ps4Pro is kidobott pénz volt (najó nem, de csak VR miatt), alap PS4 FHD HDR-ben ugyanolyan álleejtős volt B7-en.

(#11926) Ren Hoek válasza torma1981 (#11923) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen, és ez nem a mostani FHD tulajok ellen szól. Semmi értelme lecserélni egy remek 910/A7-et még évekig.

Semmi ilyenről nincs szó... hülyeség ez a csóróledezés is, mert nem ettől függ a képminőség.

...de azért aki most akar venni 350 körül, annak érdemes megfontolnia ezeket a tényeket.

(#11927) belan válasza Lacielvtárs (#11909) üzenetére


belan
addikt

2 év múlva b7 is csóró oled lesz a topicba))))))

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11928) Joshi válasza belan (#11927) üzenetére


Joshi
titán

Nem, inkább csóró LG OLED-sek. ;] :DD

(#11929) belan válasza Joshi (#11928) üzenetére


belan
addikt

+1)))sony meg közép kategóriás lesz pana után)))))

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11930) Joshi válasza belan (#11929) üzenetére


Joshi
titán

A Pana csak drágább, de akkor inkább B&O. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11931) belan válasza Joshi (#11930) üzenetére


belan
addikt

A wc-be ilyen van nálam a falon))))) meg a konyhába is))Most nézem tényleg drágább a pana akkor jobb mint a csóró sony)))

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11932) Joshi válasza belan (#11931) üzenetére


Joshi
titán

:DDD :))

Sony vs Pana :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11933) salapp válasza Joshi (#11930) üzenetére


salapp
addikt

Á, múltkor éppen ilyenre lőttem. Aztán a talpánál fogva fellógatva helikoptereztettük kicsit, csak, mert az úgy menő.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#11934) belan válasza Joshi (#11932) üzenetére


belan
addikt

Jó kép de a pana jobb))) sőt csóró lg is jobb mert ő találta fel a tvt))))és hattori hanzo a panat szereti meg a lg-t))))

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11935) Joshi válasza belan (#11934) üzenetére


Joshi
titán

A Kodak a szülő, az LG csak megvette.(((
Gazdagság félegészség. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11936) belan válasza Joshi (#11935) üzenetére


belan
addikt

Bárcsak nekem is szülnének sok pénzt )))vennék belőle egy pár csóró oled tvt.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11937) Joshi válasza belan (#11936) üzenetére


Joshi
titán

Az egyik vendég most látta először a tévét, egy Digi FHD csatornára egyből azt mondta hogy milyen jó a kép. Pedig neki is "LG" van. :D

(#11938) belan válasza Joshi (#11937) üzenetére


belan
addikt

Biztos valami crt lg lehet neki vagy rossz ips lg ami olyan felhős hogy azt hiszed szellem jár a tv előtt )))))

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11939) Joshi válasza belan (#11938) üzenetére


Joshi
titán

Valahogy úgy. Nekem is van egy LG micróm, nem is kellene más az LG-től. ;]

ui.: na jó, van egy klímám is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11940) belan válasza Joshi (#11939) üzenetére


belan
addikt

Kiderül tv is lg csak le töltötél egy képet a sony tv :DDD

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11941) Joshi válasza belan (#11940) üzenetére


Joshi
titán

Ezt nehezen tudom értelmezni, de végül is igen, minden OLED LG. :D

(#11942) belan válasza Joshi (#11941) üzenetére


belan
addikt

Bocsi hát hogy kiderül neked is lg oled tv-d van és kamuzol hogy sony tv-d van hogy ne mondjak hogy csóró oled tv-d van
:DDD

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11943) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Lenne egy kérdésem.

Most hogy világosodik az idő azt vettem eszre hogy az A7es oled tvm világosban nem szuperál igazan jól. Mivel az elhelyezése csak ugy megoldható hogy az ablakokkal szembe legyen az áthelyezés nem opció.
Sötétben a kepe 110%os de napfényben hat...

En hallucinálok vagy tenyleg gyengébben teljesíthet napfényben? Oled fényerő 65on van este is. Nekem igy jon be:)

Esetleg jobban jarnek egy IPS panelessel ha tobbet menne Napközben?

Köszönöm a válaszokat elore is.

A felhasználás területe 80% sd es tv adás 20% Max hd film.

(#11944) Joshi válasza sakal83 (#11943) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan, az OLED-nek és anno a Plazmának a világos helyiség nem igazán vált előnyére. Nem tudsz kicsit besötétíteni? Olcsóbb az árnyékolás technika alkalmazása mint a TV csere. :B

(#11945) sakal83 válasza Joshi (#11944) üzenetére


sakal83
addikt

Sajnos a sotetites nem opció mert sokszor csak háttérnek megy a tv plusz lassan jon a gyerek. Szrintem egesz nap menni fog a tv:)

Most neztem egy Sony 55xe8096ot 180kert igy pénzbe nem igazan kerülne. A va panel sajnos nekem a betekintesi szög miatt nem jon be.

[ Szerkesztve ]

(#11946) Joshi válasza sakal83 (#11945) üzenetére


Joshi
titán

Ez esetben szigorúan LCD. :K

(#11947) Partizan182 válasza sakal83 (#11945) üzenetére


Partizan182
senior tag

Azzal számolj hogy a Sony-nak 2 nagyságrenddel gyengébb a fényelnyelő bevonata, amit peak fényerőn nyersz azt ott elveszted simán.

ABL nélkül olyan 330 nit az A7 fénye maxon (vs 390 a Sonynak, szal nem nagy előrelépés), ha bátor vagy kapcsold ki az ABL-t szervízmenüből (infrás telefon kell hozzá meg egy kb 10 eurós app).

Gyerek mellett tévé lol, tévézés esti urimulatság lesz hidd el. Piciknek (2-3 éves kor alatt) nagyon megterhelő az az audio-vizális inger, full kikészülnek tőle.

(#11948) sakal83 válasza Partizan182 (#11947) üzenetére


sakal83
addikt

Kolokben nincs tapasztalatom:)

En is felek a valtastol. Megveszem egymas melle rakom. Ott minden kiderül. De elore latom igy elborzadok majd:)

[ Szerkesztve ]

(#11949) Partizan182 válasza sakal83 (#11948) üzenetére


Partizan182
senior tag

Majd csinalj side by side fotókat ha tudsz, kell a municio az lcd defense force ellen ;)

(#11950) Gsx-rr válasza dgyuri0123 (#11900) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az emberek masik resze meg mar csak azert jar moziba ,mert szeretne minel hamarabb megnezni a filmet,kozben meg az jar a fejeben,hogy majd milyen jo lesz otthon ezt megnezni

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.