Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Joshi válasza tarlaszlo (#12400) üzenetére


Joshi
titán

Ha tudsz egyet 250K-ért átpasszolhatod nekem. :K

(#12402) Partizan182 válasza tarlaszlo (#12400) üzenetére


Partizan182
senior tag

Eg910 teszteket keress, ugyanaz a tévé csak flat. A pixeles mozgás a túltolt trumotion lehet (ie user error), fényerô korlátozás van, de normális beállítások mellett max pcre kötve veszed észre. Ez a színbeállítás dolog nettó baromság. És igen, ez egy 2014-es konstrukció, ha a 4k/ HDR nem szempont jó választás 300 alatt, reggelire megeszi az összes lcdt Qledestül mindenestül.

(#12403) Ren Hoek válasza Joshi (#12396) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem teljesen értem mi a probléma a 120 Hz-es panellal. (...és miért ne léteznének ilyen TV-k ezer éve)

1. A panel képes megjeleníteni a 120 Hz-es interpolált tartalmat, és a 24p-t 5x egymás után kirakva a frameket. 5:5 Pull down (Miért kéne natív 120p-vel etetni?)
Viszont nem tudod 120Hz-en hajtani HDMI-ről, csak 60 Hz-et tud.

2. Képes az előzőekre, és még HDMI-ről FHD-ben tudod etetni 120 Hz-es tartalommal is. (LG B7 pl)

Mindkét esetben tökéletesen megjelenik a 24p... Ha az elméleted szerint 60 Hz-es lenne a korábbi 6-7 éves LCD TV-nk, akkor hogyan jelenítené meg tökéletesen a 24p-t? 60Hz-en biztosan észrevenném az időnkénti szaggatást... egyszerűen matematikailag nem jön ki sehogyan sem, csak ha tud 120 Hz-et a panel és az elektronika... Muszáj neki a 120 Hz-et hozni "belül", és ez ott is van a leírásban. 120 képkockát meg kell jelenítenie különben szaggatna időnként a 24p is... Miért lenne ez olyan nagy szám?

Ahogy az OLED TV-nél, B7-nél... Tud 4K@120 Hz-et is, de csak a belső elektronika, viszont szintet léptünk, ez már megeszi a FHD@120Hz-et HDMI-ről.

[ Szerkesztve ]

(#12404) tarlaszlo válasza Partizan182 (#12402) üzenetére


tarlaszlo
újonc

Köszönöm szépen a gyors infót. :)

(#12405) adamssss válasza tarlaszlo (#12400) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem 910-em van ami majdnem ugyanaz mint az általad kinézett. Ilyen hibákat én nem tapasztalok. Szerintem nagyon jó ki tv és gondolom az A7 is az.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12406) Joshi válasza Ren Hoek (#12403) üzenetére


Joshi
titán

Az 1.-es pontra válaszolva: mert a 24fps nagyon kevés. Ok hogy megoldható "röccenések" nélkül 5:5-ben, de attól még lesz akadás svenkelésnél mert egyszerűen nagyon kevés a 24p. Olvastam egy angol nyelvű cikket is ahol egyértelműen azt írták, hogy ahány Hz-es a kijelző olyan anyaggal kellene etetni. És igen, jobb lenne nekünk egy 50/60/120fps-es tartalom. Ja hogy a "szappanosok" meg tiltakoznak, na ezért nem lesz itt semmi változás. Egyébként a magasabb fps annyiban lenne jobb, hogy az Interpolációval ellentétben nem lenne képhiba.

ui.: a Pull Down is egy trükk, egyszerűen a 24p vicc kategória minden szempontból. A 4K HDR után inkább ezt tennék rendbe. A gyors akciójelenetekhez már nagyon nem elég a 24p.

[ Szerkesztve ]

(#12407) Ren Hoek válasza Joshi (#12406) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja akkor elbeszéltünk egymás mellett :K ... 24p-t nincs semmiféle kijelző ami "smooth-ul" megjelenítene...A 24p judder teljesen normális. Mennyi ilyen svenkelés van egy filmben? 5 perc? (Edit: Most ne is hozzunk ide, hogy a 24p elég-e a filmeknél, mert ízlés kérdése)

Itt arról van szó, hogy legalább az időnkénti rángatás ne jelentkezzen, ami egyszerűen megszokhatatlan. Kiveri a szemet, ha 50/60 Hz-be próbálsz betuszkolni 24p-t, és néha-néha megröccen, amikor rossz helyre esik a váltás.

Más:

RTINGS real life

Hihetetlen, hogy 2 TV is kezd beégni... DE! Most jön a vicc, mindkettőnél a kalibrációkor 20 percre felrakott minta kezd derengeni, nem az adás...

Lehetséges, hogy (és Chris itteni tapasztalata is ezt támasztja alá)... a panel az első tfh 1000 órában tényleg iszonyúan érzékeny? Tényleg be kell járatni, ahogy az analóg kompenzációs elektronikát is, mert akár 20 perces statikus kép is beleéghet örökérvényűen...

[ Szerkesztve ]

(#12408) Joshi válasza Ren Hoek (#12407) üzenetére


Joshi
titán

"Mennyi ilyen svenkelés van egy filmben? 5 perc?"
Ez olyan mint a megröccenés, ha észrevetted és zavar akkor mindegy hogy mennyi van belőle. Svenkelés is van bőven egy film alatt, nyilván film függő.

Az OLED-et be lehet égetni, nem kell ezen rugózni. Felhasználástól függően kell kijelző technológiát választani. Akinek volt plazmája az rutinos ebben, aki nem az ne beégés után kérdezzen hanem előtte. :D

[ Szerkesztve ]

(#12409) Ijk válasza Ren Hoek (#12407) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kb. 15 masodpercnyi tartalomnal látható számomra a judder egy filmben, ami akkor is feltunik ha nem direkt azt keresem. Ellenben nem szeretném 60 vagy 120 kepkockaval nezni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12410) Ren Hoek válasza Joshi (#12408) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát azért... szerintem a 24p judder fel van fújva. Az a film része és kész. A moziban is röcögött, LCD-n is röcög, OLED-en is... sőt még plazmán is. Nincs is mit tenni vele. Viszont a 24p->60 Hz nem része a filmnek, és borzasztóan lerí a mozgásról.

A 24p judder így lett része a filmnek... ha egy Pulp Fictiont meg kéne nézzek 120 Hz-re interpolálva, sugárba hánynék.
Olyan meg nincs, hogy 48p-vel kezdenek filmeket forgatni akciókat, miközben a többi film meg 24p... ez újfent okádmány lenne. A szappanhatás tényleg megszokhatatlan.

(#12408) Joshi: Itt az az érdekes, hogy a kalibrációs minta égett bele... és ez pedig sehol nincs leírva, semmiféle információ nincs erről.... az azért enyhén durva, hogy legalább 18-20,000 perc alatt ég bele a 6-osokba egy statikus tartalom, mialatt a kalibrációs minta 20 perc alatt az elején... :Y Ez 3 nagyságrend különbség.

[ Szerkesztve ]

(#12411) krx21 válasza Ren Hoek (#12407) üzenetére


krx21
nagyúr

"mindkettőnél a kalibrációkor 20 percre felrakott minta"
Ezt miből gondolod?

(#12412) #36678656


#36678656
törölt tag

Üdv Szakik ! :))
Szeretnék hamarosan(3 hónapon belül) OLED panel tipusu tvt vasarolni 55 colos méretben .(a 60 es 65 col már tul nagy lenne) A keret max 450000 ft. Én egyertelműen az LG OLED 55B7V-t választanám, ami most pont ennyibe kerul az Euro....sba.
A kérdésem hogy ennek a tv-nek mik az előnyei ill hátrányai ?
Tudtok-e ajanlani más alternativat a kereten belül ?(esetleg más márka )
Ha ennel a tvnél maradnék érdemes lenne- e várni még hónapokat hogy még lejebb menjen az ár ? meddig mehet le maximum es mikorra szerintetek ?
Mindenkinek köszönöm a válaszát !!! :)

(#12413) Ren Hoek válasza krx21 (#12411) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Results

03/13/2018: A reader has pointed out to us that it is actually a 25% window, not an 18% window which is becoming more apparent. A 25% window was displayed for a maximum of 20 minutes in peak brightness testing conducted in early January.

Week 6 (03/08/2018): Uniformity photos updated. Only minor changes since week 4.

03/08/2018: New: Video: OLED Burn-in Test Update Week 4

Week 4 (02/22/2018): New uniformity photos have been updated. Uniformity issues are clearly visible on the 200 nits CNN TV in red and magenta slides (but not in normal content). This is unusual, as we would expect the maximum brightness CNN TV to show uniformity issues before the 200 nits CNN TV. The 18% window we used in January to measure the color gamut is also becoming more visible on this TV (and the FIFA 18 TV) as the weeks progress, even though we haven't displayed that 18% test pattern since January. We have contacted LG to understand why this is happening and will update this article as we obtain more information.

Összegezve: Nem a 200 nites CNN égett bele 4-6 hét alatt, ami piros logó és hírsáv, hanem egy 20 percre felrakott minta.

[ Szerkesztve ]

(#12414) krx21 válasza Ren Hoek (#12413) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ez érdekes... :F Akkor tényleg csak finoman az elején...

(#12415) Joshi válasza Ren Hoek (#12410) üzenetére


Joshi
titán

"A szappanhatás tényleg megszokhatatlan."
A 48fps-t egyetlen tévé sem kezeli, de az 50 vagy 60-al már nem lenne gond. Anno nem is értettem miért 48? Akkor már inkább 50 vagy 60. Na mindegy, nem mi határozzuk meg a szabványokat. Mindenesetre a házi videók se néznek ki máshogy mint amit látok, ha mi nyaralunk valahol akkor úgy mozgunk ahogy. Az "új mozis mozgást" is csak idő kérdése lenne megszokni.

(#12416) Ren Hoek válasza Joshi (#12415) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pont ezt nem akarjuk sokan... hogy a mozifilmek úgy nézzenek ki, mint a házivideók, meg gagyi sorozatok.

(#12417) krx21 válasza Joshi (#12415) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja, én meg a 24p nem tudom megszokni... :N

(#12418) Partizan182 válasza #36678656 (#12412) üzenetére


Partizan182
senior tag

B7 árában best buy, legnagyobb hátránya hogy azonnal oled sznob lesz tőle az ember ;)

Nagyon nem várnék sokat, készletkipörgetés van (jön a 8as széria), ennél nagyon olcsóbb sem lesz.

(#12419) Joshi válasza Ren Hoek (#12416) üzenetére


Joshi
titán

Gagyi sorozatok? A házivideókkal mi a gond? Olyan videók vannak akár 120fps-el hogy besza-behu. Hidd el hogy ez begyöpösödés, ez nem más mint egy jól megszokott valami. Ok, legyen egy Cowboy-os film 24p, de egy CGI ne legyen annyi, az legyen sokkal több. A mozi ma már nem a lassú, 1920-1970-es évekbeli alkotások.

(#12417) krx21 pont arról beszélek hogy azt nem lehet megszokni. :D

[ Szerkesztve ]

(#12420) Ijk válasza Joshi (#12419) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mert nem technikai bravurt, meg képi orgiat akar látni a legtöbb ember, hanem filmet. Alomszerubb a 24p, magas frame-rate meg valósághű. Biztos egy transformers elbirna a 120fps-t, de pl. egy kosztümös dramat agyonverne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12421) Ren Hoek válasza Joshi (#12419) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ízlésről vitázunk... felesleges.

Csak egy szempont: A festmény sem azért képvisel értéket, mert minél fotorealisztikusabb. Az már fotó... Mai napig festenek képeket festékkel, rücskös vászonra..' pedig milyen ódivatú, ott a 100 MP fotózás. Nem mindig a realisztikusabb a jobb, valamikor a hagyományosság adja hozzá azt az értéket.

(#12422) Joshi válasza Ijk (#12420) üzenetére


Joshi
titán

+Ren Hoek

Pont erről beszélek. A filmiparon kívül senki nem vési kőbe a 24p-t, egy akciódús filmet simán ki lehetne adni magasabb fps-el, míg egy langyos film megmaradhatna 24p-vel. Egyébként már felvetettem egy adott filmen belül a Variable FPS fogalmát mint lehetőséget, kérdés hogy ez mennyire megvalósítható.

[ Szerkesztve ]

(#12423) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Ezeket a hivatalosan újracsomagolt termékeket szerintetek meg szabad venni? Az eredeti árnál 20%-al olcsóbb.

"Újracsomagolt termék
Állapot: Eredeti csomagolás megbontva, a termék állapota és működése kifogástalan"

Emag

(#12424) Joshi válasza nemethchek19 (#12423) üzenetére


Joshi
titán

EMAG? :U

(#12425) nemethchek19 válasza Joshi (#12424) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

írtam is hogy EMAG

(#12426) Zolom89 válasza nemethchek19 (#12423) üzenetére


Zolom89
senior tag

Biztos hogy nem venném meg...
B7V-t is úgy mertem csak hogy 5év gari ami biztos hogy az LG-hez szól.. egyébként 1 hónap után kellett garisztatni :D egy itthoni gyors panelcsere, és azóta is hibátlan!

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#12427) Joshi válasza nemethchek19 (#12425) üzenetére


Joshi
titán

Jájjjj bocsánat, ez elkerülte a figyelmem. Akkor inkább ne. :( :N :DDD ;]

(#12428) zakoshun válasza nemethchek19 (#12425) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Én vettem már sok mindent EMAG-ról /köztük pont A7-et/ és sosem volt még semmi bajom velük.. Igaz csak egyszer kellett gariztatnom, és nem egy TV-t, hanem egy külső HDD-t, de bejelentés után 2-3 munkanap múlva elvitte a futár, 2 hétre rá pedig felajánlották hogy csere, vagy visszaadják az árat, tehát nem volt gond.
Persze ez TV esetében biztos nehézkesebb, nem tudom.

(#12429) Joshi


Joshi
titán

Tudna valaki linkelni egy hiteles, NEM Youtube Gray teszt fájt? Köszi.

(#12430) Partizan182 válasza Joshi (#12429) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ebben van minden:

[link]

(#12431) Joshi válasza Partizan182 (#12430) üzenetére


Joshi
titán

Köszi, de nekem csak a Gray kellene. ;]

(#12432) Partizan182 válasza Joshi (#12431) üzenetére


Partizan182
senior tag

Bízom benned hogy a felesleges könyvtárak kitörlése menni fog ;)

(#12433) Pro Koryak válasza nemethchek19 (#12423) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ezek általában azért bontottak, mert valaki már visszaküldte őket, gondolom nem véletlenül.
Kivéve, ha bolti bemutató darab, de ezt le kell velük tisztázni, már ha lehet.
Szóval szerintem is erősen felejtős a téma!

(#12434) salapp válasza nemethchek19 (#12423) üzenetére


salapp
addikt

Ennyire hullámzó minőségű (LG - Digitally yours...thanksabunch), ahhoz mérten (is) túlárazott terméket, mint az OLED tévé, biztos, hogy kizárólag 5 év gyári garral vennék.
Emag-tól meg legfeljebb valami tízezer alatti kis bigyuszt, mechanikus tartozékot, de komolyabb eszközt semmiképpen.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12435) krx21 válasza Ijk (#12420) üzenetére


krx21
nagyúr

"álomszerű"?
Ez a 24p utólagos magyarázása a fun-októl. Az 24p-t nem azért találták ki, hogy álomszerű, enyhén darabos legyen, hanem mert azt hitték, hogy elég lesz... Egyesek túlságosan megszokták. Valakik szerint pedig iszonyat elavult. Szerintem is. Mintha 8K, 12bit, 120fps-t készítenénk, de fekete-fehérben, mert az olyan fénykép szerű... :DDD

(#12436) Pro Koryak válasza salapp (#12434) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A qled-ről ne is beszéljünk illetve a többi ips csodáról 250e felett.
Akkor már inkább oled.

[ Szerkesztve ]

(#12437) salapp válasza Pro Koryak (#12436) üzenetére


salapp
addikt

Miért, WC-be, konyhába stb. jók azok. Használtan, gombokért. :D

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12438) dgyuri0123 válasza salapp (#12434) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem hullámzó a minőség. Elektronikahiba szinte egy sincs, panelhiba sem jellemzően sok, de legalább cserélik, nem úgy mint a többi gyártó, akik pl. egy-két alpixel hibával simán elhajtanak, vagy sávosodás miatt sem cserélnek kijelzőt, mert azt mondják, hogy ez a technika velejárója. LCD-nél pl. csak nagyon durva bevilágítás miatt cserélnek kijelzőt, de 5-6 alpixelhiba alatt szóba sem állnak veled, de a sávosodás sem garanciális probléma náluk. Plazmánál sem cserélgettek ötre-hatra kijelzőt, de ha cseréltek is, nagy valószínűséggel sokkal rosszabb lett a végeredmény, mert "gyári" kalibrációt nem tudnak a hazai szervizek elvégezni, így olyan kijelző került a tévébe, ami semmilyen szempontbak nem felelt meg. Nem a menüből történő kalibrációra gondolok természetesen, hanem a szervizmenüből történő előhangolásra, ami nélkül ótvar képe lehet egy plazmának. Szóval, nem értek egyet veled. :N

"csak a zene van"

(#12439) dgyuri0123 válasza krx21 (#12435) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mikor a DVD-k 25fps-e után jött a 23.976, nem értettem mi a franc van. Ha eddig jó volt pl a 25, miért kellett lefelé menni? Na, ezt máig nem értem. :F Ha valaki tudja a választ, nyugodtan világosítson fel, mert nem jártam utána a dolognak. A DVD-k vajsimasággal mozogtak, ha jól emlékszem. Semmi ricegés nem volt még svenkeléskor sem. Jól emlékszem ? :F

"csak a zene van"

(#12440) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#12439) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mert a DVD nem azt jelenítette meg amit a moziban láttál, fel volt gyorsítva a film.
A hangot nem tudom hogyan oldották meg, ne kérdezd. :)
De ha megnézed a DVD technikai adatait, a film "hamarabb" befejeződött mint a Blu-ray társa.
Ez semmiképpen nem lehet másképp csak úgy, hogy a 24 filmkocka gyorsabban lett lejátszva, magyarán minden másodpercben kaptál egy újabb filmkockát.

Mindenesetre a DVD nem jó megoldás, mert az nem volt ugyanaz mint a moziban látható film.
Azért mozgott vajsímasággal mert a legtöbb megjelenítő, az 50 többszöröseit voltak képesek jól megjeleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#12441) salapp válasza dgyuri0123 (#12438) üzenetére


salapp
addikt

A te OLED-ed is azt támasztja alá, hogy megbízható (cserélték, mert hibás volt) és hogy nem ingadozó a minőség (te magad mondod, hogy ez a cserepanel most sokkal jobb képű) :))
De a lényeg, 5 év garival lassan én is elgondolkodom rajta.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12442) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#12440) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Aha...ezt eddig végig sem gondoltam. Észre sem vettem, hogy rövidebb a játékidő. :) De... mindez kit érdekel, ha a mozgás mindeközben hibátlan volt?

"csak a zene van"

(#12443) dgyuri0123 válasza salapp (#12441) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem olvastál figyelmesen.. :) Azt írtam, hogy egyéb gyártónál is vannak hibák, nem is ritkábban, de azoknál nem akaródzik a csere, csak ha nagyon hangosan ágálsz érte, vagy eleve sokkal rosszabb, mint nálam volt. Ha nekem nem cserélték volna a panelt, akkor sem fakadtam volna sírva, mert egyébként a képe úgy is remek volt. Más kérdés, hogy most még jobb, mint előtte volt.. Természetesen ez sem tökéletes, de közelít hozzá, viszont olyan szerintem nincs is hogy "tökéletes"... :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12444) salapp válasza dgyuri0123 (#12443) üzenetére


salapp
addikt

Tudooom. És örültem is neki, hogy plazma után ennyire elégedetten használod. Én már eléggé nyugodt vagyok, ha bekrepál a plazma, azért lesz mit választani.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#12445) dgyuri0123 válasza salapp (#12444) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Személy szerint én bárkinek ajánlom az oledet. Egyetlen kivétellel... non stop tévézés háttérzörejnek használva. :(
Pici odafigyeléssel mozira egy csoda. Pl. Passengers "űrsétás" részt megnéztem többször, mert annyira seggre ülős a kép, hogy el nem tudom mondani, pedig fél éve megvan a kicsike.

Persze sok film van még, ahol ma is elképeszt a valódi feketék látványa, a kép mélysége, a színhűség, a tökéletesen nyugodt kép stb. Az apró "bakik" simán eltörpülnek ezek mellett. A lassú svenkelések egyébként nagyon-nagyon simák, a mozgó tárgyak szélén észrevehető "remegések" igen aprók és szerintem semennyire nem zavaróak. Én inkább mondanám vaj simaságúnak a mozgást ilyen sebesség mellett. A villámgyors, kapkodó mozgások nem túl szépek, de emlékeim szerint plazmán is vacak a gyorsan mozgó háttér. Őszinte leszek, nem tudok olyan "rosszat" mondani, ami miatt bármilyen egyéb megjelenítőt választanék inkább helyette. Pillanatnyilag nincs jobb az olednél, ha szigorúan a képminőséget (élvezhetőséget) tartom szem előtt, nem egyéb szempontokat. Persze nem vagyunk egyformák és eltérhetnek az elvárásaink egymásétól... Ráadásul ez nagyon szubjektív vélemény volt részemről. :B Annyira elfogult vagyok, hogy meg sem vártam a plazmám halálát, hanem bőven előtte eladtam és vettem inkább oledet. Ja, egy pillanatig sem bántam a cserét. Bocs mindenkitől, ha OFF lettem volna. :R

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12446) PuMbA válasza daneel_hu (#12440) üzenetére


PuMbA
titán

A hangot úgy oldották meg, hogy 4%-kal felgyorsították :) Ezért igazából aki DVD-t nézett, az felgyorsított hangot hallgatott és tényleg feltűnő, hogy gépen megnéztem egy filmet angol szinkronnal és DVD-n a zene gyorsabban játszódott le simán észrevehetően :) Nagy hülyeség volt az a 25fps.

(#12447) dgyuri0123 válasza PuMbA (#12446) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Volt vagy 3-400 DVD-m. Mivel nem volt mivel összehasonlítani, semennyire nem zavart hogy "siet" kicsit.:) Ez csak manapság lehet ennyire feltűnő.

"csak a zene van"

(#12448) PuMbA válasza dgyuri0123 (#12447) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy nem feltűnő :) Nekem csak 8-10 DVD-m volt anno és amint elindítottam, mondom, hogy hát ez a zene nem éppen így szólt az eredeti változatban...azt hittem, hogy valami beállítással fel lett gyorsítva a hang :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12449) dgyuri0123 válasza PuMbA (#12448) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nagyon sok koncert DVD-m volt, de sosem tudtam, miért tértek el a stúdiófelvételek sebességétől. Nyilván másképpen szólt, de a fene gondolta, hogy emiatt gyorsabb. Én még a Video2000/VHS korszak hajnalán kezdtem, így a DVD volt a kánaán, de a BD betett neki rendesen.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12450) lumma válasza Partizan182 (#12402) üzenetére


lumma
csendes tag

ezt tapasztaltam a 55EG9A7V-nél, én visszaküldtem.
A magentánál most pl. tv előfizu mellé két év hűséggel 312e (kamatmentesen két évre) ez tényleg jó ajánlat, ezért is rendeltem.

Nem tudtam a fényerő korrekciót megszokni. Még szerviz menüből sem lehet kikapcsolni, úgy tudom, a korábbiaknál ez segített valamit. És normális fényerőnél élénkek voltak a színek, mikor meg levette a fényerőt, a kontraszt is visszaesett. Ez látható volt, és zavaró. A mozgás megjelenítés hibára sem volt hatással a TM kikapcsolása. Igen, PC-re kötve volt iagzán látható, de havas tájnál is.
Az tényleg érdekelne, hogy a bemeneten/belső playeren ha full feketét megjelenít, másnál is van LCD bevilágítás szerű zaj?

Remélem az újabb OLED modelleknél már jobbak ezek a paraméterek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.