Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) Nemir Ombe válasza daneel_hu (#12249) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"két kezemen meg tudom számolni hány jó mozit láttam ilyen verzióban"

Ez jelenleg elmondható a HDR-ről is .... ;] :D ;)

Hmm ....

(#12252) dgyuri0123 válasza Joshi (#12247) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem én savazom a FHD oledeket.:) Én csak rávilágítok arra hogy van élet HDR nélkül.

daneel_hu: HDR-ben nem lesz ótvarszar ugyanaz...ühüm.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12253) Zolom89 válasza Nemir Ombe (#12251) üzenetére


Zolom89
senior tag

evvel azért vitatkoznék, mert több jó valódi HDR film van mint jó 3d-s a 3d 5éves pályafutása során :D ;]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#12254) Joshi válasza Nemir Ombe (#12251) üzenetére


Joshi
titán

A HDR időben még lemaradásban van a 3D-hez képest, szóval ahhoz képest nem rossz a HDR felhozatal.

(#12255) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#12252) üzenetére


daneel_hu
addikt

Most ezt direkt csinálod, vagy tényleg nem érted? :)

Dehogy a 3d vagy a HDR miatt szarok ezek a filmek, hanem maguk a filmek szarok,
Teljesen mindegy milyen felbontásban, milyen színtérben, milyen technológiai újítással adod őket ki: szarok maradnak. Szar a film, mégpedig már a sztori, a karakterek, a forgatókönyv is szar.
Semmi nincs ami megmentse.

És a 3d-s cuccok többsége sajnos ilyen... fogalmam sincs miért.
Szerintem van kb 20 film ami jó + az animációsok.
Itt feljebb valaki több ezer 3d-s tételt emlegetett. Talán TE voltál az... ezért bátorkodom megjegyezni, hogy annak az 1000 tételnek a 95%-a értékelhetetlen, és nem azért mert 3d-ben jött ki.

HDR-ben bármit ki tudnak adni amennyiben hozzányúlnak az eredeti kópiához.
3d-ben pedig ez nem megy, csak akkor ha eredetileg is 3d-ben vették fel, többkamerás megoldással.
Most azzal ne jöjjön senki, hogy megcsinálták pl a Predatort és ilyeneket utólag, ezek teljesen szar verziók lettek, kár egymást ezzel kábítani.

(#12256) krx21 válasza daneel_hu (#12255) üzenetére


krx21
nagyúr

Filmek milyenségét általánosan ecsetelni teljesen felesleges, mert ez nagyon szubjektív...

(#12257) daneel_hu válasza Nemir Ombe (#12251) üzenetére


daneel_hu
addikt

jah, csak nem mindegy mennyiből van a fos átlag. :)
A HDR csak ugyanannyira büszkélkedhet fos filmekkel mint bármilyen SD tartalom.

A 3d-re ez sajnos nem igaz, bármennyire is kedvelem a 3d-t mint megoldást.

Mennyi HDR is jött ki eddig? 80 film? 100?
Ebből találsz 20 jót abban biztos vagyok.
Akkor keress az "1000" 3d tételben ugyanennyi tutit. :D (nehezen fog menni) :C

(#12258) Ijk válasza dgyuri0123 (#12252) üzenetére


Ijk
nagyúr

Van élet senki nem mondta hogy nincs. Nem láttam HDR-t de biztos egy plusz élmény faktor. Te is, én is egy lépéssel a jelenlegi csúcs mögött haladunk anyagi megfontolásból. Kár lenne tagadni a hdr, uhd előnyeit, illetve elbagatelizalni. Aki meg tudja fizetni az élvezi már most, en meg majd évek mulva.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12259) Palapo válasza toto222 (#12182) üzenetére


Palapo
aktív tag

Invotone HD2000

;)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#12260) Joshi válasza daneel_hu (#12255) üzenetére


Joshi
titán

Pont az a borzasztó, hogy a 3D filmek 60-70%-a Fake 3D, azaz nem valódi 3D technológiával vették fel mint pl a Hobbitot. Persze ez igaz a 4K-ra is, mert ott is a többség csak 2K-s.

(#12261) daneel_hu válasza Joshi (#12260) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igen de a 2K-4K konverzió nem vesz el semmit sem a filmek élvezeti értékéből, legfeljebb nem tesz hozzá.
Viszont ha kiadnak valamit fake 3d-ben az gáz, attól pont nevetséges lesz a végeredmény.

(#12262) krx21 válasza Ijk (#12229) üzenetére


krx21
nagyúr

718e Akkor már legyünk pontosabbak... :B

[ Szerkesztve ]

(#12263) dgyuri0123 válasza Ijk (#12258) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én láttam HDR-t... Az is csak akkor jó valamire, ha az összes (túlnyomó többségben) anyagomat abban a formában nézhetem, mert onnan visszalépni SDR FHD, esetleg HD vagy netán SD minőségre, hát az nem hétköznapi szívás. :D Nem beszélve arról, hogy én egészen biztosan nem akarnék 70-120 gigás filmeket tárolni, nonstop töltögetni, vagy előfizetni bármire. Nem tudna senki annyit fizetni, hogy így tegyek. Szóval, magamból indulok ki, de meggyőződésem, hogy nem vagyok egyedül. Ha Ők szeretnének ezzel babrálni, hát tessék, szabad a pálya. A technika valóban jó, de nem "felhasználóbarát", az biztos. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12264) Lacielvtárs válasza dgyuri0123 (#12263) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Minden 'relatív' az életben, főleg a 'tárolás' :C
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#12265) kalimist válasza dgyuri0123 (#12263) üzenetére


kalimist
aktív tag

Ebben az egyben igazad van, hogy HDR után nem szívesen néz az ember SDR-t. Minden másban tévedsz. Egy formátum elterjedését abban méred, hogy hányan leechelik ncore-ról és szerinted ez érdekli a stúdiókat? :) Egy UHD film 1db lemezen van akárcsak a BD-n vagy DVD-n kiadott film is. Tehát 'fizikailag' nem foglal több helyet a polcon. De lehet venni Apple TV 4K-t is és ott a rengeteg HDR (Dolby Vision) film az iTunes boltban magyar szinkronnal/felirattal. Igaz ezek nem 'free' megoldások de gondolom ha van pár kilód tv-re akkor nem sajnálod a pénzt a filmekre sem. Vagy mégis? :)

(#12266) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#12263) üzenetére


Partizan182
senior tag

"vagy előfizetni bármire"

Smooth. Akko csak megérkeztünk oda hogy leginkább az a baj hogy macerás lelopni. Not judging, ráadásul annyira nem is macerás.

(#12267) dgyuri0123 válasza kalimist (#12265) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

DVD-re CD-re minimum 1.5-2 millát kifizettem életem során. Na ezt a részt lezártnak tekintem... ;)

Most fizessen az ifjabb generáció... ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12268) Mentolka


Mentolka
senior tag

Szia,
Nem itt is valami régiós beállítási eltérés lehet? Mondjuk beállítod, hogy svédországban vagy (nem a nyelvet, hanem a régiót).

(#12269) Ijk válasza kalimist (#12265) üzenetére


Ijk
nagyúr

Valahogy szkeptikus vagyok az 5 gigás 1080p filmekkel kapcsolatban. Uhd, hdr hány giga?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12270) kalimist válasza Ijk (#12269) üzenetére


kalimist
aktív tag

Átlag 25 mbit/sec (HEVC) bitrátájúak az iTunes uhd/hdr filmek. Jó a minőség nagyon.

(#12271) Partz válasza Joshi (#12260) üzenetére


Partz
senior tag

Mondjuk A Hobbit-nál az akkori 3D-s csúcstechnológiát használták forgatáskor. Valóban sok bűn rossz 3D filmet láttam moziban, de A Hobbit pont az ellenpélda.

Amiről szól az eszmecsere, teljesen értelmetlen a 3D-t a HDR-hez hasonlítani. Eleve én badarságnak tartom a HDR-t külön említeni, ez egy plusz képminőségbeli ugrás, amit az UHD felbontáshoz csatoltak. Megjegyzem nagyon helyesen tették, mert maga a felbontás itt már nem sokat adna a képhez sok filmnél. Nem tudom mennyire van ezzel tisztában a többség, de ezek a metaadatok olyan 0-20% közti méretnövekedést jelentenek egy SDR tartalomhoz képest, a 3D viszont duplázta az adatokat, ha már mindenképp ehhez kell hasonlítani. Ahogy az UHD szabvány része 2012 óta a 8K és a 12 bites színfelbontás. Sokkal biztosabb, hogy ez lesz a következő lépés kijelző technológiában, a teljes Rec.2020-as színtér és a 10.000 nites master mellett.

Mai napig legtöbben az SD filmeket töltik és nem azért mert az FHD hülyeség lenne vagy mert befogják szüntetni. A 3D egy mellékvágány, ami vagy bejön valakinek vagy nem, viszont a 4K (HDR) egy képminőségbeli előrelépés, ezért nem fog "kihalni", ezt kéne belátnia egyeseknek.

Ijk

Átlagban 50 giga körül mozognak az ilyen REMUX-ok.

[ Szerkesztve ]

(#12272) hm15


hm15
senior tag

PC (HTPC) és B7 közötti legjobb beállítás érdekelne filmnézésre 60p HDR-ig.

PC most full HD vetítőre van kötve, így mozizunk:

MadVR számol full RGB-be (0-255), Radeon kimenet 10bit 4:4:4 full RGB. Vetítő PC jelként fogadja, kalibrált állapotban is szépen elkülönült szürke skálával gyönyörűn megjeleníti 16 referencia feketétől 235-ig.

Most raknék az OLED alá is egy (HT)PC-t, figyelembe véve, hogy 4k HDR-t kell megjelenítenie, esetleg 60 fps-ben is, és innen adódik a kérdés, fogalmam sincs mi a jó ki és bemenet. :)

1: Ha jól gondolom 10bit HEVC HDR > RGB full 10bit 4:4:4 még kimenne 24p-ben, de nem tudom a tévé bemenetét mire állítsam. PC vagy Blu-ray?

2: 60 fps már csak 10bit (8bit?) 4:2:0 menne át, ezért az egész rendszert járassuk máshogy?

Mit javasoltok, vagy hogyan használjátok PC-ről, ha kizárólag film lejátszás a cél, játék és PC mód nem kell! És persze a tévé bementi oldala vagy címkéje is lényeges lenne, ha nincs auto üzemmódja.

[ Szerkesztve ]

(#12273) daneel_hu válasza Ijk (#12269) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mármint kevésnek tartod az 5 gigát az 1080p-hez? :)
Nem ez az általános méret, de tartalomtól függően akár lehet elégséges is.

Az biztos, hogy ha jól van bekódolva és nem több mint 90 perc, szerintem jó lehet.

(#12274) dgyuri0123 válasza Ijk (#12269) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

4k HDR 70 - 120 GB között van "hivatalosan", nyilván játékidőtől is függően. Azért fér rá BD lemezre, mert még több réteg van rajta. Ennyire egyszerű a magyarázat.
"Magon" pl Transformers - A kihalás kora 2160p UHD Bluray 93 GB és nincsenek HD hangok, csak egy 640 kbps-es DD hangsáv. HD hangokkal együtt magasan 100 giga felett lenne. Amit 50 gigás méretben felraknak, az egy agyonbutított összenyomott valami. Még pár példa:

King Kong 2160p UHD Bluray 2005-ös verzió 92GB
The.Fifth.Element.1997.4K.UHD.2160p.91 GB
Blue.Planet.II.2017.S01.UHD.BluRay.2160p.REMUX 143 GB

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12275) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#12273) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

5 giga? Viccelsz? A "kisebb" BD is 25 GB. Ha leszeded róla a "sallangokat", marad kb. 14-16GB. Na ez O.K., de 5 GB nevetséges 1080p-hez. Agyontömörített, zajos vacak lesz ekkora méreteben. Nekem 12-14 GB alatt nincs 1080p-s anyagom, de a "normálisabbja" inkább 20-22 GB. ;)

"csak a zene van"

(#12276) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#12275) üzenetére


daneel_hu
addikt

Biztos így van.
Itthon sem az 5 giga környéki anyagok mennek, kivéve ha sorozatrész.

Bár mi semmit nem tartunk meg, csak a gyerekek rajzfilmjeit és esetleg ami őket érdekli.
+ zenei koncertek, cd-k ilyesmik.
Pedig a MacPro-ban van 4x6 TB disk.

Nincs értelme egy filmet többször megnézni.
Persze van olyan amit igen, azok meg is vannak... van kb 20-30db. :)
Régebben úgy gondoltam, van értelme ezeknek a gyűjteményenek, de ma már inkább csak az van itthon ami használva is van.

(#12277) Ijk válasza daneel_hu (#12276) üzenetére


Ijk
nagyúr

Most néztem az iTunes store -t, szinte minden film 4-5 giga. Lehet hogy jó tömörítéssel megfelelő minoseg de messze lesz egy bd minőségétől. Uhd-nek is kell 50-80 giga h265-el, nem 15-20.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12278) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#12276) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, sokan, sokféleképpen gondolkodunk. Én gyűjtöm a "jó" filmeket, mert többször (akár sokszor) is megnézem azt, ami tetszik. De sorozatokat pl. soha nem tartok meg. Szóval, mivel én szeretek archiválni, így számolok a tárhellyel és arra jutottam, hogy én bizony nem akarok 15-20 TB adatot kezelni. 4TB így is szinte tele van pedig nem kizárólag FHD anyagaim vannak. Ergo, ezért sem érdekel a 4k, de ezt már leírtam 100x. :)
Sorozatnál 3-5 GB epizódonként bőven jó, mivel 40-50 perces egy rész, így nem agyontömörített vacakot nézel, hanem értékelhető minőséget.

"csak a zene van"

(#12279) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#12278) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kazettás archiváló kéne, majd kérek a cégből egyet :D 64 TB kazira csak ráférnének a mozik.

(#12280) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#12279) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

64TB? :Y Azt azért már elég nehéz lehet telerakni. :) Hogy működik egy ilyen?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12281) daneel_hu válasza Ijk (#12277) üzenetére


daneel_hu
addikt

40-50 GB egy jó 4k/HDR film, így van.

(#12282) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#12280) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A rekord valami 330 TB/ kazetta jelenleg.
64-est csak tippeltem, nem tudom milyenek vannak.

A kisebbek 3 TB, 7000 Ft körül van, de az olvasója valami 200K... semennyire nem éri meg otthoni körülmények között, és keresni is nehézkes benne. Csak archiválni jó cégeknél.

[ Szerkesztve ]

(#12283) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#12282) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gondoltam hogy nem ilyen egyszerű a dolog. :)

Ma voltam MM-ban 480 alatt nem volt oled. Hol itt a kifutó ár?

"csak a zene van"

(#12284) so_ha válasza dgyuri0123 (#12283) üzenetére


so_ha
senior tag

"MM-ban 480 alatt nem volt oled"
Online ár 450e

(#12285) dgyuri0123 válasza so_ha (#12284) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az lehet... csak arra jártam és megnéztem az árakat. Bár a 450 sem annyira hűde baráti.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#12286) so_ha válasza dgyuri0123 (#12285) üzenetére


so_ha
senior tag

"hűde baráti"
A C7-es ennél még nem volt olcsóbb ... tőlünk nyugatra sem.

(#12287) so_ha válasza so_ha (#12286) üzenetére


so_ha
senior tag

C7-es 1.412€ most itt, ami kb. 437.000Ft + 21€ DHL

(#12288) janos666 válasza hm15 (#12272) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

24Hz-en mehetne ki nyugodtan 10 vagy 12 bit RGB (néha csak 8-at és 12-t kínál fel a driver, de ez ne zavarjon, a magasabb érték esetleg akkor lehetne rosszabb, ha előhoz valami véletlenszerű hibát, de ezeken a TV-ken tudtommal nincs ilyen, nem is emlékszem futottam-e már bele személy szerint hasonlóba), de ahogy írod, 60Hz-en már csak 4:2:2 vagy 4:2:0 fér át a HDMI 2.0-on 10+ bittel (utóbbival kár is most foglalkozni, mert ugyan úgy él, hogy ha nem is használ, de nem is árt a magasabb érték, tehát sohasem rosszabb a 4:2:2, mint a 4:2:0 --- legalább is PC-n, ahol úgysem mehetne ki 1:1 a filmek 4:2:0-ja).

Szóval, ha nem akarsz kézzel kapcsolgatni elhanyagolható, vagy gyakorlatilag nem is létező különbségekért, és tényleg van 50p vagy 60p anyagod, akkor egyszerűbb mindig YCC 4:2:2-n hagyni (és 10 vagy inkább 12 biten). Nem fog sokat ártani, mert ezek az LG TV-k is eldobják a chroma egy részét TV módban, és ha 12 bites YCC-t dob ki a VGA a 10 bites RGB-ből, akkor nem igen lesz észlelhető minőségromlás (lesz kerekítés/vágás, de gyakorlatilag minimális, sőt, már a 10-10 módba se nagyon lehetne észrevenni, főleg nem valós tartalmakkal, no meg a bemenettől függetlenül sem "hibátlan" a TV képfeldolgozása..., közel sem...)

A '16-'17 LG szériákon jelentősen rosszabb a PC mód precizitása. Ez a 8 bites bemenettel SDR módban alig észlelhető és bőven használható, de HDR módban már feltűnő (épp csak, hogy elég a 8-bitnek, amit tud, szóval 10-bithez nem igazán jó, amit csinál, látható banding lesz itt-ott, sőt a gamut mapping is hibás a legtöbb PC/HDR képmódban, vagy ha működik, akkor mást csinál, mint kéne).

Szóval csak SDR játékhoz ideális a PC / ISF (vagy Technicolor, Cinema) mód, de HDR játékhoz ugyan olyan jó a TV / Game mód is (úgyis YCC-t kell küldeni 60Hz-en 10+ bithez).

Sőt, amúgy HDR filmekhez is ugyan olyan jó TV / Game mód, mint a Cinema, semmi képminőségromlás nincs, csak a TrueMotion-t veszted el ilyenkor, de személy szerint azt amúgy is tüzes vassal égetném ki a TV-ből, szóval... (Ja, igen, kicsit nehezebbnek tűnhet beállítani a Game mód fehéregyensúlyát, de a W50 ugyan az, mint a Warm2, bár személy szerint átállítottam a szervízemenüben úgy, hogy minden preset és minden C/W állás ugyan az legyen, így ezzel nem kell foglalkoznom -> ezt akár te is megteheted, hogy átmásolod a gyári Warm-ot a Normal és Cool preset-ekbe is, bár felesleges, ha csak 1-2 képmódot használsz, csak rakdb be azokat Warm2-be vagy told el a csúszkát W50-re).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12289) hm15 válasza janos666 (#12288) üzenetére


hm15
senior tag

Kösz a kimerítő választ. Tehát akkor:

1: 10bit RGB 4:4:4-en átmegy minden ahogy eddig, jutalomként 1080p felett 2160p 30Hz-ig, és nincs felesleges konverzió. Mínusz, hogy 60Hz-en át kellene kapcsolnom a Radeon kijáratot.

2: 10bit YCC 4:2:2-n (4:4:4 nem jobb Radeon kimeneten?) van egy felesleges (de láthatatlan) konverzió, cserébe 2160p 60Hz-ig átfér minden.

Mindkét opciónál TV marad Cinema módban, nem rakom PC-be, mert szükségtelen.

(Nvidia szokott driverben 12bitet felajánlani. Windowson belül nem kell HDR kapcsolót állítani, a MadVR megkerüli HDR átengedésnél)

Csak 1 módot használok, ott is csak Cinema/film, nincs játék a tévén. Egyedül full és UHD Blu-ray pontos beállítás a lényeg.

:R

[ Szerkesztve ]

(#12290) Partz válasza dgyuri0123 (#12274) üzenetére


Partz
senior tag

"Hivatalosan" az UHD lemezeknek 2 rétegű 66 ill. 3 rétegű 100 gigás változata van, a filmek 90%-át a 66 gigás lemezen adták ki. Az 50 gigában felrakott filmekről leszedik a felesleges hangsávot, extrákat, a képminőség változatlan. Nem tömörítenek semmit agyon, ezt hozta a h.265.

(#12291) dgyuri0123 válasza Partz (#12290) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jellemzően 66 GB?
Akkor én honnan vettem a 90 gigás címeket? És, van amelyiken csak egy DD hangsáv van mégis 93 GB méretű. De nekem tök mindegy, mert engem szerencsére nem érint a 4k hdr "érintése". :) Egyelőre...

"csak a zene van"

(#12292) Pro Koryak válasza dgyuri0123 (#12291) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Elvileg az eddig legnagyobb méretű BD lemez a BD DL, ami 100gb.
Vagyis 120-140gb nem igazán fér rá.

[ Szerkesztve ]

(#12293) dgyuri0123 válasza Pro Koryak (#12292) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

140-et sosem irtam, de mit számít? A 100 nem sok? Mert szerintem rengeteg.

"csak a zene van"

(#12294) janos666 válasza hm15 (#12289) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az YCC 4:4:4-nek ugyan annyi sávszél kell, mint az RGB-nek, szóval ahol lehetne az előbbit használni, PC-n (általában) jobb inkább az utóbbi.

PC és TV módban is van Cinema képmód. Onnan látod leghamarabb, hogy melyik módban vagy, hogy PC módban sok opció ki van szürkítve az almenükben. De amúgy ha egyformára állítod őket, ugyan az lesz a Cinema, Technicolor, de legtöbbször (*) még a Haladó képmódok (mindkettő) végeredménye is (lényegében egy közös mód ez, csak más kezdőbeállításokkal a szabadon babrálható kapcsolókra).

* Ez érdekes, de 1080p120 bemenetnél valamiért sokkal homályosabb (maszatos, életlen) a kép az ISF/Haladó képmódokkal, még akkor is ha feltolom az élesség csúszkákat és bekapcsolom az "éljavítót", másképp van paraméterezve a felbontás skálázás, amit nem lehet kézzel egyformára hangolni az opciókkal, amiket beraktak a menübe. Pontosabban már nem emlékszem, hogy TV módban is így van-e de PC módban biztos, ott a Technicolor mód is olyan éles 1080p120-al, mint mondjuk Standard-el vagy Game-el, de az ISF módok lágyabbak (szarok :P) ezektől.

A másik kivétel még a Game/Játék mód. Ennek PC módban semmi értelme, mert rosszabbak a színek, mint ISF módban, de PC módban mindig alacsony a lag. TV módban pedig alapvetően ugyan úgy nincs normális színtér beállítás Game módhoz, de ami érdekes, hogy HDR-nél TV módban viszont a Game mode is "helyes" színeket ad (pont mint mondjuk a Cinema vagy Technicolor), miközben a lag is alacsony (ebből ítélve puszta önkényes hülyeség, hogy az TV / SDR / Game módban le van tiltva a színtér választó, ami TV / HDR / Game módban és PC / SDR / ISF módban sincs).

Szóval van egy rakás teljesen redundáns mód, ami csak az alapbeállításaiban más, de lényegében ugyan azt csinálják (bár ez nem is baj, néha hasznos léehet). Aztán van egy maréknyi képmód, amik abszolút semmire sem jók (lényegében minden HDR képmód PC címkével), vagy értelmetlenek, mert van jobb a célra, amire hivatott (mint a TV / SDR / Game helyett valamelyik PC / SDR / ISF mód). Aztán van még pár furcsaság, ami szinte véletlenszerűnek (akár hibának) tűnik (mint hogy 1080p bemenettel más a felbontás skálázás "lágysága" a minden más szempontból "rokon" képmódban is, amik 2160p-vel pontosan ugyan azt az eredményt adják ha egyformára állítod be az alemnüket).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12295) hm15 válasza janos666 (#12294) üzenetére


hm15
senior tag

Hálás köszönet, akkor a minőségi médialejátszó 5-6 évre letudva. Féltem tőle, hogy TV és PC mód bejövő jeltől vagy bemenet címkéől függően eltérően kezeli a képmódokat, máshogy viselkedik az elektronika. Arra kíváncsi leszek 2160p 24Hz-en lesz e látható különbség 10bit RGB 444 és Ycbcr 10bit 422 között szemmel vagy teszt ábra szintjén HDR, és HDR nélkül 1080p felskálázásból.

Még egyszer kösz! Szerencse, hogy nem játszom, elvesztem volna a lehetőségek között. :) Az Ycbcr 422 asztali betű színei se túl szépek, de az se számít HTPC-vel, viszont bonyolultabb lehet akinél igen.

[ Szerkesztve ]

(#12296) daneel_hu válasza janos666 (#12294) üzenetére


daneel_hu
addikt

Eltűntél. :)

(#12297) daneel_hu válasza Ijk (#12277) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért ez sok mindentől függ, a hozzáadott hangoktól mindenképpen.
Tegnap direkt néztem egy angol nyelvű filmet (sok felirat van csatolva hozzá).
2 órás, 4 giga, 1080p. Egyetlen angol DD 5.1-es hangsávval.

Nem tudom hogyan van bekódolva, de eléggé élvezhető volt.
Biztos jobb lenne a minősége, ha 20 GB lenne ezt nem tagadom, de alapvetően maga a film számít és nem a mérete.
Lehetne ez 20 GB is, ha a film maga szar. :)

[ Szerkesztve ]

(#12298) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#12297) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Erre csak azt tudom mondani, hogy minek ehhez 4k tévé? :) És kérlek, ezt ne vedd trollkodásnak, mert nem annak szánom, csak "tudom", hogy a felhasználók zöme ilyen (vagy még ilyet sem) anyagokat néz. De egyébként egy magas bitrátájú 720p lényegesen jobban tud mutatni, mint egy agyontömörített 1080p, ha már választani lehet. Tehát két azonos méretű fájl esetén én a 720p-t választom, mert lényegesen szebb lesz a képe, ezt borítékolom. Az egy másik dolog, hogy online tartalmak esetében nemigen hagynak választási lehetőséget.

Én például az otthoni sztereó rendszeremen soha nem hallgatok MP3-at, mert hallom az összes hibáját, ezért minimum FLAC-t hallgatok. Van akinek mindez tök mindegy, de ebbe nem mennék bele bővebben... Bízom benne, érted a hasonlat lényegét... :)

"csak a zene van"

(#12299) #72042496 válasza janos666 (#12294) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erre az 1080p120-ra azért kíváncsi vagyok, hogy az erősítő egyáltalán átviszi-e, vagy a tévére kell hozzá kötni a gépet, plusz az erősítőbe külön a hangot.

Még egy kábel úgyis kellene ha van PC a rendszerben, mert amint írod meg más is írja, PC módban bugos (?) a HDR. De ezt jobb lenne úgy megoldani, hogy az erősítő Main kimenetével használom a PC-t, a Zone 1-gyel meg az összes többit (vagy fordítva), Harmony-val úgyis egy pillanat tevékenységet váltani.

Írtam már párszor, de csak jó lesz az a HDMI 2.1 ás az eARC, aztán mehet minden direktben a tévére. Már amíg el nem fogy a kemény három darab bemenet (a negyedik az erősítőé).

[ Szerkesztve ]

(#12300) Ijk válasza daneel_hu (#12297) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tegnap a Foundert néztük egy 12 gigás mkv formájában, nem volt artifaktos, de a 25 gigás anyagok láthatóan jobbak. És csak egy FHD plazman, ami sokkal jobban megeszi az alacsonyabb bit rátát.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.