Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) xedamen válasza OPiiPO (#11050) üzenetére


xedamen
senior tag

Most hívott a futár (email, sms semmi persze), hogy hozza a TV-t és csak 3-ig van a kerületben.
17:30ig dolgozom, de 7ig át tudom venni személyesen.

Valaki tudna segíteni a doboz méretekkel, hogy vajon befér-e a kocsiba? :U
Csak az eszköz méreteit találtam online

(#11052) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#11049) üzenetére


daneel_hu
addikt

Annyira mondogatják ezt a beégést itt páran, próbaképpen megnéztem egy világosszürke flekket az E6V-n, hátha...

15 hónapos a tévé, nulla beégés van rajta. Sőt, pixelhiba sincs.
Teljesen homogén a kép még mindig.
Bár a plazmát sem sikerült soha beégetnem.

(#11053) Tulku válasza xedamen (#11051) üzenetére


Tulku
veterán

Figyu nekünk egy golf7 kombink van...ülések lehajt és simán becsusszant dobozostól...ne az eleje (front) legyen alul....de jelzi a frontot a doboz...

(#11054) Tulku válasza dgyuri0123 (#11049) üzenetére


Tulku
veterán

Plazmám van 10+ éve...amióta megvettem mindenki a plazma beégésekről beszélt a világhálón...na nálam a második (G20) csinált 2x olyat, hogy a kezdőképernyő megmaradt,de be, kikapcs és huss...de persze ez is már majdnem 8 éves készülék...

(#11055) Ren Hoek válasza daneel_hu (#11052) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Vörös, zöld, kék ábrán is megnéznéd?

A szürkén szinte soha nem ég be, mert a fehér pixel sokkal hatékonyabb.

Rtingsen is ez látszik.

(#11056) xedamen válasza Tulku (#11053) üzenetére


xedamen
senior tag

Nekem nincs autóm sajnos, haverom felajánlotta, hogy segít. 3 ajtós 2013-as kis Corsa.... Reméljük a legjobbakat :Y

(#11057) gerii válasza xedamen (#11056) üzenetére


gerii
addikt

Felejtsd el.

(#11058) dgyuri0123 válasza xedamen (#11056) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ekkora tv-t csak állítva szabad/na szállítani, mert megroppanhat a kijelző. Ha futárnál reped helytelen szállítás miatt, az az ő bajuk, de ha nálad, akkor kb. annyi. Csak jó tanács...

"csak a zene van"

(#11059) daneel_hu válasza Ren Hoek (#11055) üzenetére


daneel_hu
addikt

Normálisnak tűnnek.
A vörös talán a leginkább inhomogén. A többin semmit nem veszek észre.

(#11060) chris0000 válasza xedamen (#11051) üzenetére


chris0000
őstag

134x80x20 cm

(#11061) xedamen válasza chris0000 (#11060) üzenetére


xedamen
senior tag

Nagyon köszönöm! Életet mentettél :)

(#11062) Zsmester89 válasza xedamen (#11056) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nyugi :D az előző 55" lg lcd-t a swift (1)-ben is simán hazahoztuk :) dobozában! :) Szóval menni fog az, ha nem akarja a csomi felől, akkor az első és az anyós ülés előrébb húz s mögé beállítjátok :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#11063) claire78 válasza dgyuri0123 (#11058) üzenetére


claire78
senior tag

Volt ez igaz a plazma tévékre, mert ott üveg felület van és tömeg!
Semmi baja nem lesz az OLEDnek, megfelően alátámasztva.

(#11064) Ren Hoek válasza claire78 (#11063) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha a dobozon, hungarocellen keresztük elhajlik, akkor kb egy elefántnak kell rálépnie :D

Egyébként az unboxing videókon látszik, hogy néha hogyan hajlítgatják. Kibír még egy kis vetemedést is a kijelző.

Persze ne hajlítgassa senki, de dobozban nem lesz baja :) durva dolgokat kell kiállnia szállításkor.

(#11065) Squirrel


Squirrel
őstag

Gondolkodom OLED tv vasarlasan. Multkor nezegettem egy uzletben a tv-ket. Volt LG E7 meg A1 is. Az szerintetek a forrasanyag hibaja lehetett, hogy a mozgast kicsit homalyosnak vagy elkentnek lattam? Szep termeszetfilm ment, aztan amikor a gepard elkezdte kergetni az antilopot, a gepard onnantol valahogy nem tunt elesnek.

(#11066) dgyuri0123 válasza claire78 (#11063) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem végülis tök mindegy, ki hogyan szállítja. Bocs hogy szóltam. :)

"csak a zene van"

(#11067) Mentolka válasza OPiiPO (#11042) üzenetére


Mentolka
senior tag

HelloTrollHolVoltálEddig?

(#11068) Tulku válasza Squirrel (#11065) üzenetére


Tulku
veterán

Van mozgáskompenzáció és bizony lehet durvára állítani, ekkor csinálhat ilyet...
Sokan kikapcsolják én a minimális beállításon hagyom, nálam ez bevált...

(#11069) Peppino82


Peppino82
csendes tag

Sziasztok,

Lenne ket kerdesem OLED TV-vel kapcsoaltban. LG65E6V mennyivel teljesit roszabbul mint a 7-es szeria? Erezheto a kulonbseg?
Illetve olvasgattam, hogy szukseges a tevet bejaratni, valaki esetleg le tudna nekem irni pontosan mivel, hogyan kezdjek neki, ha beszerzem a masinat?

Koszi a valaszokat elore is! :R

(#11070) gerii válasza Squirrel (#11065) üzenetére


gerii
addikt

Én már tüntettem el így állatot a képről :DDD

(#11071) OPiiPO válasza Squirrel (#11065) üzenetére


OPiiPO
addikt

üzletben gyakran rosszul vannak beállítva, és minden megjelenítés javító (vagy annak vélt) funkciót max-ra kapcsolnak sajnos

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11072) daneel_hu válasza Ren Hoek (#11055) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Vörös, zöld, kék ábrán is megnéznéd?"

Szerintem a vörös képen az Eurosport "LIVE" felirata már látszik.
Nem fogom tudni lefotózni mert nagyon-nagyon halványan dereng és csak a vörösben.
Ezt telefonnal képtelenség megfotózni.

Talán 1-2%-al sötétebb mint a képernyő homogén része és csakis 100% vörös esetén látom a flekket.
Ez eredetileg egy piros flekk, benne fehér LIVE felirat. Az EURO logo mellett balra található élő műsor esetén írják ki.

Jó sokat szoktam nézni.
Elnézést ha ezzel bárkinek a szívébe markoltam volna. :C

(#11073) daneel_hu válasza Peppino82 (#11069) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mit értesz az alatt, hogy "bejáratni?" :)
Megpróbálok segíteni, nekem 55 colos E6V van otthon.
Nem "járattam be".

(#11074) huszar90


huszar90
aktív tag

Azt megkérdezhetem, hogy miért nincs senki régi oled tulaj aki hajlandó lenne egy homogén pirost mutatni a tv-jéről? Többet jelenteni mint százszor leírni, hogy mindenkinek hibátlan. Nincs 1 ember az egész fórumban aki venni ezt az 5 perces fáradságot? Én is berendeltem b7v, igaz még nem írták mikor hozzák, de kezdenek komoly kétségeim lenni, hogy jól döntöttem-e.

(#11075) Joshi válasza Peppino82 (#11069) üzenetére


Joshi
titán

Ha teljesen új a készülék amit kétlek hiszen 2016-os modell, akkor néhány száz órát érdemes bejáratni. Ez azt jelenti, hogy a fényerőt kicsit visszább kell venni, de néha-néha megjárathatod teljes pompájában is. Ahogy én olvastam a 2016 és 2017-es panelek között nincs túl nagy különbség. Ahogy előbb írták inkább a panel regenerálódási folyamatán javítottak ill. 50 nits-el magasabb a fényerő. Nem számottevő, cserébe viszont lesz 3D.

(#11076) Peppino82 válasza Joshi (#11075) üzenetére


Peppino82
csendes tag

Teljesen uj, sosem volt hasznalva, visszamaradt darab. (Itt meg lehet kapni 2015-os 85"-es LED-et is ha nagyon utannamegy az ember).
Koszi az infotkat.

[ Szerkesztve ]

(#11077) daneel_hu válasza huszar90 (#11074) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mint az előbb írtam, nekem már nem teljesen homogén.
De nem fogom tudni úgy megfotózni, hogy látszódjék a hiba rajta, teljesen homogénnek fog tűnni.

Olyat kérne megkérned aki rendszeresen játszik rajta vagy ilyesmi.
Ahol több a statikus kép.

(#11078) Peppino82 válasza daneel_hu (#11073) üzenetére


Peppino82
csendes tag

Olvastam olyat, hogy 400 orat legalabb nem konstans tartalommal (TV musor) kellene bejaratni. En netflixre gondoltam, amire amugy is lesz hasznalva. Fenyerot meg visszavenni..

(#11079) Ren Hoek válasza huszar90 (#11074) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Semmi értelme, mert nem lehet jól lefotózni. Főleg telefonnal. Ahhoz csúnyán be kell égnie, hogy telefonnal le lehessen fotózni..

Olvass vissza kettőt ott az infó.

A lényeg, hogy a piros, sárga logók különösen érzékenyek, pl B6-ba az RTINGS kb 300 óra kumulatív alatt beégett. (Tehát szakaszonként, komp ciklussal kell járatni rajta de 300 órát legalább) A fehér viszont egyáltalán nem...

Normál esetben, ha nem nézel kábel TV-t logókkal, nem nem használod durván sokat monitorként, csak adott játékok 100-100 órákra, és filmek, akkor 0% esélye van a beégésnek.

Itt láthattunk pár extrém használatot, kábelTV logók, monitorként 12 óra / nap... de még látható, hogy ez sem okoz szinte semmi gubancot... Egyébként sem vörös képet bámulod egész nap, minimális inhomogenitás előfordulhat előbb utóbb mindegyiken... de azt soha nem veszed észre valódi tartalom esetében.

Én 10-20-30 óra/ játékra, 16:9 sorozatokra és szélesvásznú filmekre használom napi pár órát. Azt is alacsony OLED fénnyel. Erre is vettem, monitorként és kábel TV-re nem használnám.

[ Szerkesztve ]

(#11080) xedamen válasza Peppino82 (#11076) üzenetére


xedamen
senior tag

Továbbá teljes képernyős tartalommal járasd be, amin nincs statikus elem (egy logó a sarokban, fix sáv pl) :K

Az első 5-10 órában semmiképp se nézz TV2-t és egyéb fix logós dolgot, főleg ne magas fényerőny, ha lehet, akkor pár napig filmezz, változtasd a fényerőt néha :) Pár nap után elvileg nem lesz már gond.

Olvastam többiek 5-6 órát ajánlottak erre, én pár napig ki is húzom az IPTV-t, nehogy megkísértsen :C :DD

(#11081) huszar90 válasza daneel_hu (#11077) üzenetére


huszar90
aktív tag

Te pont kivétel vagy mert vetted a fáradságot és őszintén megírtad, ezzel hasznos infót osztottál meg a témában, köszönöm :R De tudtommal itt nem egy embernek van már ilyen tv-je elég régóta, és mégse látnám, hogy érdemben bármelyik állítást igazolná vagy cáfolná. Kár. :(

(#11082) Peppino82 válasza huszar90 (#11081) üzenetére


Peppino82
csendes tag

Nezz utanna youtubeon, van olyan aki sarazza rendesen, viszont az rtings heti frissitessel updatel egy eleg komoly es reszletes tesztet az oledekrol. Ezek alapjan mar tudnod kellene donteni.

(#11083) Ren Hoek válasza huszar90 (#11081) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Alapvetően szerintem az emberek itt használják a TV-jüket, és nem hetente tesztelik, hogy jaj mikor égett be. :))
Ha beégne, permanensen, akkor az észrevehető filmnézésnél/játéknál is elég hamar. Ha meg nem vehető észre, akkor minek aggódni ezen? Jobb nem foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#11084) Joshi válasza huszar90 (#11074) üzenetére


Joshi
titán

Én fotóztam neked piros hátteret, de az én tévém még csak 3 hónapos és csak tévéadás plusz filmre van használva. Ja és Sony nem LG, de ez itt most nem számít.

(#11085) xedamen válasza Ren Hoek (#11083) üzenetére


xedamen
senior tag

Annyival egészíteném ki ezt a kommentet, hogy elvileg bár nem garanciális, mégis sok esetben cseréli az LG a beégett paneleket.

(#11086) huszar90 válasza Peppino82 (#11082) üzenetére


huszar90
aktív tag

Ismerem az első tesztet, az siralmas eredménnyel zárult, hogy őszinte legyek. A Real life Oled burning teszt nem régóta megy, semmit se lehet megtudni belőle.
És elolvastam a korábbi hozzászólásokat is, eddig mindenki azt írta, hogy monitornak használva, meg konzolokkal sincs semmi baja. daneel_hu volt az első aki jelzett beégést. Úgy hogy ez alapján egyáltalán nem gondolom, hogy annyira egyértelműnek kéne lenni annak a bizonyos döntésnek. :U

szerk.: Joshi: Köszönöm! :R
Ren Hoek: Neked is igazad van, hogy nem kell vele foglalkozni, de nekem ez után mindig ott motoszkál majd a kisördög :(
Lehet le kéne mondanom a megrendelést. Alszok rá még egyet.

[ Szerkesztve ]

(#11087) xedamen válasza huszar90 (#11081) üzenetére


xedamen
senior tag

Imádom, hogy fél perc alatt elérted, hogy képet küldjenek, nekem egy nap alatt nem sikerült :R

Én azt vártam, hogy majd mindenki dobja a képet, hogy "neszevazesemmibaja", de nem így lett.
Biztosan nem azért, mert be lenne égve... Csakhát ott a kérdés, hogy akkor miért?

Mindegy, én ma átveszem a TV-m, engem nem érint (max 14 napon belül visszaküldöm), én barátomnak kértem infót, aki eddig is bizonytalan volt, mostmeg végképp. :F

(#11088) daneel_hu válasza huszar90 (#11081) üzenetére


daneel_hu
addikt

A második képnél szinte teljesen fel kellett tolnom a LEVELS PS-ben, így már azért látható.
Az eredeti képen is látszik, de nagyon nehéz kivenni.
Élőben azért észrevehető, bár hozzátartozik a dologhoz, hogy tudtam mit keressek. :)

(#11089) daneel_hu válasza huszar90 (#11086) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért hozzátartozik a dologhoz, hogy amennyiben nem szóltok, a büdös életben nem veszem észre. :)
Pedig grafikus vagyok.

(#11090) Joshi válasza xedamen (#11087) üzenetére


Joshi
titán

Ha piros tévéképernyő kell én szívesen mutatok, de ugye te is 2 éves készülékről akartál fotót nem 3 hónaposról mint az enyém.

(#11091) xedamen válasza daneel_hu (#11088) üzenetére


xedamen
senior tag

Mióta is van meg a TV-d? :) pixel helyreállítót futtattál?

(#11092) huszar90 válasza daneel_hu (#11089) üzenetére


huszar90
aktív tag

:R Hálás köszönet a kollégák nevében is :R
xedamen: szerintem a történeted kicsit kacifántos volt, amit kicsit félre is értettünk néhányan, lehet egyből a lényegre kellett volna térni :DDD

(#11093) daneel_hu válasza xedamen (#11091) üzenetére


daneel_hu
addikt

15 hónap.
Van pixelhelyreállítás, szoktam néha manuálisan is futtatni.

(#11094) xedamen válasza daneel_hu (#11093) üzenetére


xedamen
senior tag

Azért 15 hónap után ennyi nem vészes egyáltalán, főleg ha tényleg olyan sokat megy az adott content a kijelzőn.

(#11095) Tulku válasza xedamen (#11087) üzenetére


Tulku
veterán

De te is régi oled panelekről kértél beégéses képet...és persze az is előfordulhat akár hogy nincs itt ilyen :)

(#11096) xedamen válasza Tulku (#11095) üzenetére


xedamen
senior tag

Kiváncsi leszek, hogy az enyémen, lesz-e fólia... :DD

Abból is volt itt rendesen egy 2 oldalas bonyodalom :C

(#11097) Joshi válasza junior11 (#11043) üzenetére


Joshi
titán

Akkor mégis csak igaz hogy a Samu ismét nekiállt az OLED fejlesztésének?! :Y :C Kár hogy még szivárog a kék, lehet hogy eleinte adnak a tévéhez egy vödröt hogy felfogja a kéket. :DDD

(#11098) junior11 válasza Joshi (#11097) üzenetére


junior11
veterán

Méghozzá QD OLED lesz :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11099) Ren Hoek válasza junior11 (#11098) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tippre annyi a történet, hogy a WRGB mátrix (Kodak szabadalom -> LG) levédett, ezért próbálnak előállni egy saját színszűrős témával. A natív fehér subpixel hiányát valamivel kompenzálni kell, és a QD filter ebben segíthet a kék subpixelre.

[ Szerkesztve ]

(#11100) #72042496


#72042496
törölt tag

Német árak:

77W8 14.999 €
77C8 9.999 €
65W8 7.499 €
65G8 5.499 €
65E8 4.499 €
65C8 3.499 €
55E8 2.999 €
55C8 2.499 €

AVSForum a forrás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.