Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Ijk válasza perecKING (#11482) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ilyen tartalomhoz LCD-t kellett volna venni. Főleg hogy még nagy fenyero is kell.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11502) daneel_hu válasza torma1981 (#11500) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az nem normális, hogy 2-300 órától beég valami, ha adott esetben szétosztod egy 2 éves időszakra, közben változó tartalmat is nézel közben.

Magyarán ez azt jelenti, hogy oleden nem nézhetsz olyan csatornát amelyen piros vagy sárga logo van.
Érdeklődnék, hogy milyen forrásból kellett volna tájékozódnom elötte? ;)
Elolvastam egy rakat tesztet, beszéltem sok taggal... mit kellett volna még tennem?

Ne védjük már ennyire a gyártót.
Itt ők is hibáztak.
Márpedig fura lenne ha az user vinné el a balhét.

(#11503) Partizan182 válasza daneel_hu (#11502) üzenetére


Partizan182
senior tag

Én mindkettőtök helyében gariztatnám, rtings teszt mutatja hogy vannak kevésbé ellenálló panelek ugyanazon szérián belül is.

(#11504) dom1n0 válasza torma1981 (#11500) üzenetére


dom1n0
aktív tag

En nem olvastam a gyari leiras an, hogy le kell venni az oled fenyt, kulonben beeg.
A masik fele, hogy mi ilyen-olyan okokbol technikai forumon vagyunk, ez az erdeklodesunk.
Szerinted egy milliomos 60-as nagyi olvasgatni fog prohadvert?
Bemegy a mediaba, megveszi azt ami a legjobban tetszik neki, es nem erdekli hogy mivel hogyan kene vigyazni, amig a gyarto fel nem hivja a figyelmet ra.
Ez pont olyan mintha vennel egy meregdraga miele sutot, ami valami kurva uj technologiat hasznal, egyedul az a baja, hogy csak 1 orat mehet folyamatosan.
Szerintem te is duhos lnnel, es nem nyugtatna meg ha azt mondanak miert nem olvastal utana.

(#11505) torma1981 válasza dom1n0 (#11504) üzenetére


torma1981
veterán

Persze és mennyire életszerű a milliomos 60-as nagyi? Persze, ha a panellal van a gond az megint más. Gariztatni kell ennyi. 5 hónapja használom PC-ről a tv-t és nálam nincs ilyen gond. Sokan túl lihegik ezt a beeges dolgot. Persze mint mondtam vannak hibás tv-k.

(#11506) daneel_hu válasza torma1981 (#11505) üzenetére


daneel_hu
addikt

Milliomos nagyi nem életszerű, de akad ilyen is. Vagy valaki vesz az anyjànak egy ilyen tv-t.

Mi dekorral foglalkozunk, volt már, hogy 770 db beltéri átvilágitós plakátot cseréltettek velünk, csak mert nem volt megfelelő a kollégák közti kommunikáció. Értsd: csak szóban volt figyelmeztetés a megrendelő felé, hogy a cuccos fél év alatt kifakul. Írásban nem... és le is volt utólag tagadva.
Gyárthattuk újra, hiába volt részben igazunk.

Ha a gyártó részben hibás, sajnos neki kell állnia a számlát.
Ez van.

Nem életszerű, hogy egy tv esetében minden részletnek utánanézzen a leendő user.

[ Szerkesztve ]

(#11507) Ijk válasza daneel_hu (#11506) üzenetére


Ijk
nagyúr

User manualban egy szó sincs IR-rol?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11508) daneel_hu válasza Ijk (#11507) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez beégés, nem IR. ;)
IR van de az idővel megszűnik.

Nem hiszem, hogy létezik olyan LG dokumentáció amiben részletezve van, hogy 200 óra piros vagy sárga logó nézése után végleg beég a cucc.
Ez óriási marketing előny lenne a riválisoknak.

(#11509) baluka


baluka
tag

Végre volt időm próbálgatni, tesztelni néhány dolgot melyekről az előzőekben polemizáltunk, megosztom a tapasztalataimat:
Az A1 nem képes a YT HDR tartalmak lejátszására, hogy ez magának a készüléknek a sara vagy csak a bépített YT kliensé nehéz megmondani, :F ebből következően kijelenthetjük, hogy a YT-n van valódi HDR tartalom, csak nehéz őket megtalálni, sok esetben a videó címében szereplő HDR megjelölés nem takar valódi HDR minőséget.
Honnan vagyok biztos ebben? Partz 11428-as hozzászólásában linkelt első videót megnézve az A1 beépített YT kliensével nincs HDR, ugyanez a videó az X800-on nézve tökéletes HDR képet ad, az A1 szépen ki is jelzi ezt. Natív HDR kell hogy legyen, mivel az X800 beállításaiban a HDR automatikusra van állítva, tehát semmi ráerőltetés, amit messzemenőkig igazol a lejátszott videó természethűsége, semmi túlhúzottság. :)
Megint más kérdés hogy egyátalán mi szükség van YT-n HDR anyagot nézni, pláne úgy hogy szenvedni kell mire az ember a valódi HDR-t megtalálja, arról nem is beszélve hogy ezen anyagok mindegyike demo video vagy természetfilm-szerűség, melyek szinte mindegyike letölthető legális forrásból PC-n garantált HDR minőségben, USB-n megnézve a TV bépített video alkalmazásával meg is van oldva a kérdés. :)

(#11510) krx21 válasza Pro Koryak (#11491) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, az sem rossz. El is gondolkodtam, hogy vissza mondom és berendelek egy 65B7-et, mert az van készleten. De a C7 jobban tetszik a kerete és a talpa miatt, úgyhogy várok.

[ Szerkesztve ]

(#11511) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Régóta figyelemmel kísérem a fórumot, mindig elolvasom az új bejegyzéseket!
Sajnos az utóbbi időben egyre többet lehet olvasni a beégésről :(
Kezd egy kicsit elbizonytalanítani!!!

Amire használnám a TV-t:

YT mesék a gyerekeknek /Nincs már 1éve előfizetésünk/
PS4 pro játék
4K filmek

Vehetek nyugodtan Oledet, vagy egy "csúcs" LCD?
Sony KDL 50W805-ről jövök!!!
Szeretnék egy minőségi váltást az FHD-ről...

(#11512) UberMutant válasza Faresz29 (#11511) üzenetére


UberMutant
őstag

szerintem !!!! ha bizonytalan vagy !!!!! akkor inkább !!!!!! mást válassz !!!! vagy ne olvasd ezt a fórumot !!!4444!!!

(#11513) Ijk válasza Faresz29 (#11511) üzenetére


Ijk
nagyúr

Milyen messziről nézitek, milyen készüléket akarsz leváltani, milyen fényviszonyok vannak?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11514) szabog74 válasza UberMutant (#11512) üzenetére


szabog74
aktív tag

😂

(#11515) dgyuri0123 válasza Ijk (#11507) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Miért kellene? Új Ferrarit vásárlók figyelmét sem hívják fel külön, hogy szántani nem szabad vele. ;) Ha valaki utána sem jár hogy mit vesz, az az ő baja.

De amúgy B7 manual 13. oldal...csak el kellene olvasni ;] :

Rendellenes megjelenítés
•• Ha a készüléket megtapintva hidegnek érzi, bekapcsoláskor egy kis
vibrálást észlelhet. Ez normális jelenség, és nem jelenti a készülék
meghibásodását.
•• Ez a panel egy továbbfejlesztett termék, amely több millió pixelt
tartalmaz. Előfordulhat, hogy a panelen 1 ppm méretű, pici fekete
pontokat és/vagy fényes és színes pontokat (fehér, piros, kék vagy
zöld) lát. Ez nem jelenti a készülék meghibásodását, valamint nem
befolyásolja annak teljesítményét és megbízhatóságát.
Ez a jelenség más cégek termékeinél is előfordul, így nem érvényes rá
a csere vagy a visszatérítés.
•• Előfordulhat, hogy a panel fényereje és színe a megtekintési
helyzettől függően eltérő (bal/jobb/fent/lent).
Ez a jelenség a panel tulajdonságai miatt fordul elő. Nem kapcsolódik
a készülék teljesítményéhez, és nem utal hibás működésre.
•• Állókép hosszú ideig történő megjelenítése esetén képbeégés
alakulhat ki. Kerülje el, hogy a TV képernyője hosszú ideig állóképet
jelenítsen meg.
•• A Pixelfrissítő funkció működése során vízszintes sávok jelenhetnek
meg. Ne aggódjon, ez normális jelenség.

Forrás Szerintem ennyi bőven elég, hogy akit komolyabban érdekel a kérdés, elkezdjen utánaolvasni...ha érdekli. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11516) #72042496 válasza torma1981 (#11500) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ebben a topikban egész a közelmúltig nem jött elő a beégés. Szinte az elejétől követem pedig, plusz külföldi fórumokon is olvasok a témában, és azt láttam, a beégés az LG WOLED-nél nem gond. Basszus, még a PH!-n is terjesztettem ezt, pedig mint kiderült most, árnyaltabb a helyzet. A beégés igenis gond lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11517) dgyuri0123 válasza Ijk (#11507) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sajátom (910V) 2015-ös modell, de már ott is írva vagyon:

"Állókép hosszú ideig történő megjelenítése esetén képbeégés alakulhat ki. Kerülje el, hogy a TV képernyője hosszú ideig állóképet jelenítsen meg."

Hun manual 10 oldal. :)

Plazmánál sem volt ennél több, ha jól emlékszem, pedig volt 3 is. Ezért, mielőtt plazmát vettem volna, elkezdtem olvasni a témáról itt ott, ahol csak lehetett, így már az első pillanatban tudtam, mit v/eszek. Mint Besenyő Pista bácsi. :)

"csak a zene van"

(#11518) Zolom89 válasza Faresz29 (#11511) üzenetére


Zolom89
senior tag

Én nagyon nagyon keveset nézek tv adást, szóval inkább semmit.. Ps4 pro megy rajta meg 4k film, én erre vettem és tökéletes. Nem váltanám le semmi másra. Ez a beégés is olyan, hogy ha véletlen ne talán előjön szólsz a szevíznek egy hét múlva hozzák az új panelt és 15perc alatt papírmunkával együtt ki is cserélik a házadba. De nagyon ritka az akinél ilyen hiba van, főleg h 17'-es modellektől felfelé, ugye mindjárt itt vannak az idei modellek.

Ha van valahol kiterjesztett garancia ami a gyári 2év garit hosszabbít az nagyon jó vétel!

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#11519) Faresz29 válasza UberMutant (#11512) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Igazán sokat segítettél a hozzászólásoddal!! Köszönöm!!

Azért olvasom ezt a forumot, mert szeretnék, egy, a ma elérhető legszebb képű kijelzőt vásárolni!!!
Csak a mostanság előforduló problémák, egy kicsit megzavartak...Ennyi!!!

(#11520) #72042496 válasza dgyuri0123 (#11517) üzenetére


#72042496
törölt tag

És azt honnan szűrted le, hogy ez a gyakorlatban mennyire probléma, és mennyire van benn csak azért a kézikönyben, hogy biztosítsák magukat? :)

OLED-nél például én csak durva "áruházi" beégést láttam eddig, olyat ami otthon jött elő eddig nem.

[ Szerkesztve ]

(#11521) dgyuri0123 válasza Zolom89 (#11518) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem egészen biztos az hogy garanciában cserélik, ugyanis a beégés egyértelműen User error, ami nem egyenlő mondjuk a pixelhibával, ami gyártástechnológiából fakadó hiba. És, mivel a kezelési könyvben fel van tüntetve az erre vonatkozó figyelmeztetés, ez mentesítheti a szervizt, hogy ingyen kicserélje. Ettől függetlenül lehet, hogy méltányosságból kicseréli, de mindenkit óva intenék az "agresszív" magatartástól, mert abban az esetben egyszerűen elhajtanak, mert megtehetik.

(#11520) Balika911 : Van jelentősége ebben az esetben, hogy miért írták bele a kezelésibe? Szerintem semmi. Ráadásul, ha beég, nincs felelősségük, "én szóltam alapon". De ha jól meggondolod, miért ne lehetett volna számítani rá, mikor még egy lcd is be tud égni. Reptéren nézd meg hogy néznek ki a kijelzők. Tudom szélsőség, de akkor is létező a probléma.

A gyakorlati része majd most kezd felszínre bukkanni, mikor lesz elegendő mennyiségű és elegendő ideje futó oled tv, hogy észlelhető legyen a probléma. Meg aztán, amíg le nem futtatod a tesztábrákat, lehet észre sem veszed, hogy baj van. Ha meg észlelted, az már általában talán késő. Ennyi...

Természetesen rengeteg múlik azon, hogy eddig hogy használtad, mert elvileg nehezebb beégetni mint a plazmát és ha kevés tv-t nézel, talán soha nem lesz beégésed.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11522) dgyuri0123 válasza Zolom89 (#11518) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Itt olvasható, mi a hivatalos álláspont beégéssel kapcsolatban. Jó ha tisztában van vele mindenki.
Mondom, ettől függetlenül lehet hogy méltányosságból cserélnek panelt, de erre alapozni hiba lenne.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11523) Ren Hoek válasza dgyuri0123 (#11521) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tehát akkor letisztázva:
Eddig a hivatalos fórum álláspont szerint itt csak image retention volt.
Ebből kifolyólag, ha valaki az ország legszakmaibb fórumát olvasta, akkor sem számíthatott beégésre. Szerintem ezért sem kéne felelősségre vonni azokat, akik TV-ként használják a készüléküket. Nincs sehol leírva pl hogy a fehér logók soha nem égnek be, mígy a színesek sokkal érzékenyebbek.

Másrészt eddig két permanens eset B6/C6 esetén fordult elő. Egy csúnya IR volt B7-nél... itt többen használják régebb óta monitorként is, ami elég extrém terhelés a 7-eseknek.

Tehát bár a panel ugyan az lehet, az elektronikán szinte biztos fejlesztettek, IR is kevésbé érzékeny az eddigiek szerint.

RTINGS real life teszten már látszik 4 hét CNN a 7-esen max fényerőn már kijött valami, bár én kutya legyek nem látom telefonom az uniformitást...

(#11524) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#11523) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Engem nem kell meggyőznöd. 3 plazmát 10 évig használtam tévénézéshez zoomolva. Hülye vagyok? Lehet, de a homogenitása tökéletes volt az összesnek, mikor eladtam akkor is. Számomra sokkal fontosabb az, ha filmet nézek (nem tv), akkor legyen "tökéletes" a képminőség, a többit meg le@arom. Nem kockáztatom meg hogy csatornalogókat kelljen bámulnom egy világosabb homogén háttér előtt, mert annak a gondolatától is kiver a frász. A szervizes ember szerint is be lehet égetni az oledet, bár nem annyira könnyen, mint a plazmát. Én ezt tartom szem előtt...

De a (#11522) hszben olvashatod a beégéssel kapcsolatos hivatalos álláspontot. Ha nem lenne beégés veszély, nem lenne álláspont sem...szerintem. :)

Rtings-en azért egyéb cifraságot is látni, ami bizony színtiszta beégés. Valós otthoni körülmények között nyilván nem ennyire rapid a folyamat, de elkerülhetetlen, ha állandó logókkal terheljük a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11525) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#11517) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez édeskevés.

Ugyis ebből nem következik az, hogy naponta ne nézhess meg egy 25 perces sorozatrészt amelyben van egy piros logó.
És mindketten tudjuk, hogy 1-2 év alatt a pixelek azon a bizonyos helyen el fognak öregedni.
És csak napi 25 percet nézted egyébiránt teljesen változó tartalommal. Azok a 25 percek év alatt összeadódnak és pontosan ugyanazt fogják produkálni mintha egyvégtében nézted volna csak a sorozatodat.

Plazmát 10 év eurosporttal nem tudtam beégetni, nemhogy 1 éves használattal.

[ Szerkesztve ]

(#11526) daneel_hu válasza Ren Hoek (#11523) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam nem IR van hanem beégés.
55 E6V

(#11527) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#11525) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hiába ágálsz, ez van. A kezelésiben felhívják a figyelmedet a beégés veszélyére. Hogy nem részletezik eléggé ennek a módját? Naná hogy nem, hiszen ez nem lényeges. Statikus képről esik szó, nem is feltétlenül csatornalogóról, szóval értem hogy dühös vagy, de ez van sajnos. Én sem örülök hogy zoommal kell néznem az amúgy is szar tévéadásokat, de nekem fontos a homogenitás, nem kockáztatok. :B

"csak a zene van"

(#11528) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#11527) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem értek egyet.
Az általad linkelt szövegben elég pontosan le van írva mit nem tehetsz... és időlimit is meg van adva. ;)

Rossz oldal felöl van megközelítve ez a beégés dolog, csak erre akartam a figyelmet felhivni.
Nem vagyok dühös... félreértesz.

(#11529) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#11528) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lényegen változtat? Nem fog beégni? :)

Panasonic is mereven elzárkózott a beégett plazma panelek garanciális cseréjén, pedig ott is nagyon sok mindenen múlott, hogy beég-e és mitől. Ehhez képest a kezelési könyvben alig esett szó beégésről, max annyi, mint LG-nél..."ne nézz huzamosabb ideig statikus képet".

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11530) belan válasza torma1981 (#11421) üzenetére


belan
addikt

Egyértelmű 65 lg b7.

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11531) miquci


miquci
tag

Üdv mindenkinek!Adott egy lg 55 EG9A7V oled készülék hétvégi akcióban 336 ezerért 2+3 éves kiterjesztett garanciával.Azt szeretném kérdezni hogy érdemes e megvásárolni?Valakinek esetleg tapasztalat erről a modellről.Köszönöm.

(#11532) Csabex


Csabex
őstag

Engem is érdekelne a vélemény erről az LG 55 EG9A7V-ről, mert mi is kinéztük :)

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#11533) Ren Hoek válasza miquci (#11531) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én tuti nem vennék már ennyiért FHD panelt, mikor a B7 is kezd bekukucskálni egész jó árakra, és az minden tekintetben jobb ennél. (Hang, nem 2015-ös elektronika, input lag, HDR, 4K, 120Hz/FHD)

Nem mondom, hogy rossz az FHD, 180 cm-től távolabb nézve teljesen jó...csak ez az ár nem éri meg. 200-250-nél többet nem adnék ezért.

Lesz is szerintem ennyiért hamarosan... mert az új modellekkel lecsökken a B7 ára valamennyivel, és 8-as szériában már FHD sincs, szóval pofátlanság 300 felett árulni.

[ Szerkesztve ]

(#11534) Joshi


Joshi
titán

A Sony megoldotta a fényerő kérdését azzal, hogy nincs külön OLED Fény így nem lehet túltolni a fényerőt. Az egyetlen fényerő állítás is max 50-es érték ami szerintem majdhogynem kevés, de csak nagyon világos környezetben. Azt nem tudom hogy a Panasonicnál hogy van ez, de szerintem ott sincs külön OLED Fény.
Szerintem LG-nél itt kell keresni a beégés lehetőségét, aki ért hozzá elmagyarázhatná hogy az LG-nél miért van külön OLED Fény míg pl. a Sonynál nincs?

(#11535) krx21 válasza Joshi (#11534) üzenetére


krx21
nagyúr

Én meg nagyon örülök, hogy külön van oled fény... Nem is értem miért nincs a Sony-nak.
Teljes egzakt, hogy mit csinál és egyáltalán nem lenne jó elrejteni, vagy több csúszka állásához valahogy hozzá rendelni... (szerintem)

(#11536) belan válasza miquci (#11531) üzenetére


belan
addikt

Nekem b7 előtt volt és szép képe volt .

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11537) Joshi válasza krx21 (#11535) üzenetére


Joshi
titán

Na jó de mi az az OLED fény és mi az a külön fényerő? Mi szükség van két fényerő szabályozásnak?

(#11538) Ijk válasza Ren Hoek (#11533) üzenetére


Ijk
nagyúr

Épp csak 130k az ára a hdr-nek, mert felbontasban nem lat különbséget hacsak nem 1.5m-rol nezi.
Szerintem ez sok, ráadásul ott a +3 ev gari, szvsz korrekt vétel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11539) krx21 válasza Joshi (#11537) üzenetére


krx21
nagyúr

A külön fényerő úgy működik, mint régen a plazmáknál. A sőtétebb tartományt, illetve a fekete színtet növeli.

(#11540) Ren Hoek válasza Ijk (#11538) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mintha nemrég lett volna akcióban 436K-ért... szerintem ennyi a reális ára. Akkor már is csak +100.

Most megnéztem, nem is 1.8 m hanem 2 m alatt már lehet látni a FHD pixelrácsot 55 colon. Szóval 'megéri' a 4K...

Igazából szerintem a gond vele, hogy hamarosan olcsóbb lesz, mert már LCD-ből is alig kapni FHD-t. Készletsöprés lesz. Ehhez képest a 330K eléggé overprice

(#11541) miquci válasza Ren Hoek (#11533) üzenetére


miquci
tag

Köszönöm a válaszod ,és belannak is!

[ Szerkesztve ]

(#11542) Joshi válasza krx21 (#11539) üzenetére


Joshi
titán

Olyan van a Sonynál is, de annak az a neve ami, tehát Sötét részek fényerőszintje. De egy szélesvásznú filmnél azt ha feltolom 45-nél magasabb értékre, akkor alul és felül a fekete sáv már nem fekete hanem sötétszürke. Tehát még mindig érdekel hogy mi a tököm akar lenni LG-nél az OLED fény.

(#11543) belan válasza sakal83 (#11496) üzenetére


belan
addikt

Jogos igazad van, tv azért van használja a ember igaz oled tv az nem LCD tv ,de ha oled tv veszel akkor ne tv-z rajta mert beég))))kíváncsi vagyok játék mi a helyzet lehet ebből végén qled lesz)))

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11544) krx21 válasza Joshi (#11542) üzenetére


krx21
nagyúr

Általános fényesség. Az oled pixelek megnövelt fényerő gerjesztése..

(#11545) Joshi válasza krx21 (#11544) üzenetére


Joshi
titán

"Az oled pixelek megnövelt fényerő gerjesztése.."
Nem is csodálom hogy ettől beégnek az LG tévék, mert szerintem ilyen a Sony oled-nél nincs. :(

(#11546) krx21 válasza Joshi (#11545) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak próbáltam tudományosan megfogalmazni. :DDD
Dehogynem ott is van, csak máshogy állítod. Sajnos a Sony is tud ghostingolni, beégni. Pont valamelyik nap mutatta a Sony-is srác. Csak a pirosnál látszott ott is...

[ Szerkesztve ]

(#11547) dgyuri0123 válasza Ren Hoek (#11540) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

2m felett tökéletes a FHD. Miért írsz olyan ostobaságot, hogy 200-nál többet nem ér? Tudod milyen szarokat kapni 200-ért ? A 4k-t pedig etetni is kell 4k-s anyagokkal, ami még most sem alapvető, de nem is lesz az jódarabig.

"csak a zene van"

(#11548) Joshi válasza krx21 (#11546) üzenetére


Joshi
titán

Akkor mond meg a linkelt képem alapján hogy szerinted melyik akar lenni Sonynál az LG OLED fény. Szerintem merőben máshogy közelíti meg a Sony a kérdést mint az LG. Igaz hogy otthoni környezetben nem láttam LG oled-et, de a Sonynál nem érzek egyetlen egy beállításnál sem kirívó fényerőt sőt, inkább kevésnek tűnik. Lehet hogy szándékosan így csinálta a Sony?

(#11549) Ijk válasza Ren Hoek (#11540) üzenetére


Ijk
nagyúr

100k is majdnemaz ar 30%-ka. 2m-en tul kvázi hdr-t kap a magyar atlagfizetes feleert.
Szerintem sem er 330-at, de a b7 sem 430-at.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11550) Joshi válasza dgyuri0123 (#11547) üzenetére


Joshi
titán

"Miért írsz olyan ostobaságot, hogy 200-nál többet nem ér? Tudod milyen szarokat kapni 200-ért ?"
Ezzel teljes mértékben egyet értek. :K Az LCD tévék 2-300ezres ársávban botrányosan sz@r homogenitással rendelkeznek a kontrasztról nem is beszélve. A plazma után nem is volt kérdés hogy az oled lesz a befutó.

4K tartalom azért már van bőven. A jelenlegi új filmeket mind kiadják 4K HDR-ben, csak idő kérdése hogy elérhető legyen egy magyar vonatkozású remux. Pont a minap beszéltünk a Kék Bolygó 2 és a Bolygónk a Föld 2-ről, mindkét természetfilm 4K HDR és csodálatos.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.