Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) daneel_hu válasza krx21 (#11242) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jó az, nem kell lámpát kapcsolni. :C

(#11252) Joshi válasza dgyuri0123 (#11248) üzenetére


Joshi
titán

"Nem HRD-ről beszélek. Még mindig az SDR az általánosabb használati mód..."
De mi végig a HDR tartalomnál levett fényerőről beszéltünk, már mint hogy nem kell levenni HDR-nél. Akkor inkább SDR levett fényerővel. Ha neked nincs HDR képes megjelenítőd akkor inkább ne kapcsolódj a beszélgetésbe.

(#11253) Partizan182 válasza krx21 (#11242) üzenetére


Partizan182
senior tag

Specularhoz jó az nagyon, mittomén Altered Carbonra SDRben sztem rá se ismernék. Hdrt alacsony fényerőn tolni olyan mint Wagnert telefon hangszóróról hallgatni. Hallod-hallod de nem adja az igazi élményt.

(#11254) Joshi válasza krx21 (#11249) üzenetére


Joshi
titán

Te hoztad fel a ZD9-et én csak végig vittem a gondolatmenetet. A C8 sokkal drágább lesz mint a 720k-s C7, szóval ha számít a pénz akkor inkább C7 de ezt már írtam neked. A BFI miatt fölösleges várnod a C8-ra, a TrueMotion se egy év alatt fog felérni a csúcsra elhiheted.

(#11255) daneel_hu válasza Joshi (#11254) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A BFI miatt fölösleges várnod a C8-ra"...

Ezt senki nem tudja jelenleg. :)

(#11256) Joshi válasza daneel_hu (#11255) üzenetére


Joshi
titán

A BFI olyan ficsör ami simán nélkülözhető, sokkal kevesebb haszna van mint hátránya főleg OLED-nél.

(#11257) dgyuri0123 válasza Joshi (#11252) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Ha neked nincs HDR képes megjelenítőd akkor inkább ne kapcsolódj a beszélgetésbe."

Igazad van, részben, de azért visszavehetnél kicsit. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11258) Joshi válasza dgyuri0123 (#11257) üzenetére


Joshi
titán

Sejtettem hogy ez lesz a reakciód, de ezt nem lehetett máshogy a tudtodra adni. Egyébként is végig HDR alatti fényerőről volt szó.

(#11259) daneel_hu válasza Joshi (#11256) üzenetére


daneel_hu
addikt

NEKED A1-es van, nem?
Te mondtad, hogy élvezhetetlen rajta a BFI.

Várjuk azért meg a 8-as LG szériát, aztán majd valaki megmondja milyen akinek lesz valamelyik modellből.
Van olyan LEDTV amin egyáltalán ez jól meg van csinálva?

(#11260) Joshi válasza daneel_hu (#11259) üzenetére


Joshi
titán

Nem az A1-es BFI-re céloztam, hanem úgy általában a BFI-re. A működési elve fekete képkockák beszúrása a valós képek közé, így verve át az agyat hogy élesebb mozgóképet lásson. De ugye ez fényerőcsökkenéssel jár amiben amúgy se brillírozik az OLED. Az egyedüli haszna a 24p filmeknél az oldalpásztázásnál látható szaggatás mérséklése lenne. Megnéztem a Hobbit 48fps-es verzióját, szerintem sokkal jobb mint a 24p-és. Az tény hogy furcsa, de én hamar megszoknám az ilyen mozikat.

(#11261) chris0000 válasza dgyuri0123 (#11244) üzenetére


chris0000
őstag

HDR hatáson van most.Árnyalatot,Színhőmérsékletet állítgattam de csak 0-án hagytam...
az Oled akár lehetne 50 is,de most így tetszik.sima szürke háttérkép van.
a zöld szín is végre tényleg zöld.
Oled 70
Kontraszt 90
Fényerő 50
Élesség 20
Színmélység 50
Árnyalat 0
Színhőmérséklet 0

[ Szerkesztve ]

(#11262) Gtaati válasza Joshi (#11260) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Lehet hulyeseget kerdezek, ha pl egy 24p-s filmet atkonvertalok 48fps-re akkor a problema megoldva? Mondjuk halvany lila gozom se lenne h mivel tudnam ezt egy 2160p hdr filmmel megtenni.... A 48fpst nem tudom h az oppo. 203 vagy a q10 pro lejatszana-e helyesen es azt a B7 szinten tudna-e kezelni es megjeleniteni. Egyebkent szivesen kiprobalnam a 48fps-t csak nem tudom mileyn programmal tudnam ezt megcsinalni a jelenlegi filmeim egyikevel.

(#11263) Partizan182 válasza Gtaati (#11262) üzenetére


Partizan182
senior tag

Kapcsold be a trumotiont, az 48fpst csinál alacsony settingen.

Chris: hdr hatás az ilyen kamudolog, kb mint a kiemelt mód, persze ha tetszik hajrá.

(#11264) Joshi válasza Partizan182 (#11263) üzenetére


Joshi
titán

"Kapcsold be a trumotiont, az 48fpst csinál alacsony settingen."
Azért nem egészen, ugyanis az interpoláció képhibákat generál még alacsony szinten is.

(#11262) Gtaati rengeteg 50/60fps-es demo anyag van, sokkal jobb mint a 24. De az említett Hobbit 48fps verziót szedd le és nézd meg, az egy kimondottan mozis film.

(#11265) Nico Toscani


Nico Toscani
csendes tag

Sziasztok! Nagyon szemezek egy b7-el. Media Marktban most 449 + 45 ezer ajandekutalvannyal elég jó ajanlatnak tűnik.. Emagnal kicsivel dragabb de a termék kepeknel 4 ev garit irnak a 2 helyett ami szinten csabito lenne .
De ez csak egy termekkép kulon szoveggel a 4 ev Gari csak a 65" b7 nél van feltűntetve . Van valakinek tapasztalata onnan? Hogy vajon az 55" os verziora is jar e plusz két év mert akkor inkabb tőlük rendelnék.. de sehol nem talaltam egyertelmu leirast. elore is koszonom!

(#11266) Partizan182 válasza Joshi (#11264) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nyilván artefactol kicsit, de arra h kipróbálja bôven jó, felesleges konvertálgatni, plusz hibák ott is lennének.

(#11267) Partizan182 válasza Nico Toscani (#11265) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sztem hívd fel ôket és kérdezd meg, egyszerûbb mint azon merengeni hogy mire gondolhatott a szerzô.

(#11268) krx21 válasza Joshi (#11260) üzenetére


krx21
nagyúr

A 8-as sorozat BFI-je eddigi videó alapján igen remény teljes... Ráadásul a hír szerint maga az interpoláció is sokat fejlődött. Remélhetőleg kevesebb hiba lesz, feltehetően. Szóval még a magyar ár sem ismert, de egy jó interpoláció+bfi-ért hajlandó volnék többet fizetni.. Valamint ott van az új videó chip, ami szintén hoz általános képminőséget a konyhára. Szóval várok egy jó tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#11269) Gtaati válasza Partizan182 (#11263) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Próbálkoztam a trumotion beállításokkal is de elég vacak... Ha magas értékeket használok akkor szappanopera hatású az egész meg jönnek rendesen a képi hibák is. Ha alacsonyabbra veszem beállítást akkor is vannak képi hibák és kicsit folyamatosabb a videó, de ilyenkor pl észrevehető h folyamatosabbnak tűnik a dolog és egyszer csak van egy észrevehető röccenés majd újból összeszedi magát a lejátszás és jónak tűnik és megint jön egy akadás és ez ismétlődik. Szóval számomra kis túlzással a trumotion használhatatlan.

(#11270) Gtaati válasza Joshi (#11264) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Az oppo és a Q5 Pro-d, illetve az A1 normálisan kezeli a 48fps-t és úgy játszák-jelenítik meg?

Köszi!

(#11271) Partizan182 válasza Gtaati (#11269) üzenetére


Partizan182
senior tag

Én custom 2/2-n használom, hetente egyszer én is kiszúrok egy egy hibát (pl kék ég elôtt repülô madárral nem tud mit kezdeni nagyon), akadozásokkal nem találkoztam.

Csak azért írtam hogy ha a 48 fpsre vagy kíváncsi azt meg tudod ezzel is kozeliteni kb. Nyilvan ott akadás nem lesz (képi hibák igen, hacsak nem az egyszem nativ 48 fps hobbitot nezed).

(#11272) dgyuri0123 válasza chris0000 (#11261) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

HDR-nél hagyd nyugodtan 100-on az oled fényt, különben sötét lesz/lehet.

"csak a zene van"

(#11273) sakal83 válasza Nico Toscani (#11265) üzenetére


sakal83
addikt

Vegyed meg az mmben es köss ra kiterjesztett garit akar a kuponbol ha lehet. Az emag garija nem eletbizositas... A ceg sem...

(#11274) chris0000 válasza Nico Toscani (#11265) üzenetére


chris0000
őstag

MM-be vedd,én is onnan vettem nemrég.a 45-ből megvettem rá (27ezer) a +3évet és maradt még 18ezrem.
a 18-at fel tudom úgyis használni,h ha vmi pl 100ezer akkor is összevonható.két irányból is biztosítva vok.
emagnál ha vmi garis dolgot akarsz intézni,várhatsz akár két hónapot is mire visszakapod a terméket... :U
ráadásul ha megnézed mennyiért tudsz más áruházban kitrjesztett garit venni +3év 50-60ezer is lehet.1év 18-22ezer...

[ Szerkesztve ]

(#11275) chris0000 válasza Joshi (#11260) üzenetére


chris0000
őstag

most,h így említetted a Hobbitot,kiváncsiságból meg is néztem a HOBBIT_BATTLE_OF_FIVE_ARMIES_EXTENDED_HDCLUB-os verziót...áhh az a kép minőség pedig "csak" Full HD verzió semmi HDR,eszméletlen... :Y
most nézem ezt a 48p verziót...

(#11276) Ren Hoek válasza Joshi (#11264) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na igen, de az "átkonvertálás" vajon hogyan szüli meg a képkockákat? Interpoláció...

Lehet vannak kicsivel fejlettebb interpolációs eljárások, de pl ha jól rémlik pont Janos tesztelte, brutális compute igényes, napokig futó interpolációt, de ugyan úgy keletkezhetnek artefactok ott is. Ha jobb is valamivel, a konvertálás nem jobb annyival mint a realtime Trumotion.
A szappanhatást pedig nem lehet elkerülni, épp ez a lényege.

(#11277) Joshi válasza Gtaati (#11270) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen sehogy, vagyis 48Hz-en biztosan nem. A Q5 Pro hibásan játssza le, kockásodik a kép nem jó. A Sony A1 egyáltalán nem indítja el a filmet. Az Oppo viszont viszi szépen 59,94i-vel.

(#11278) Joshi válasza Ren Hoek (#11276) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom az Oppo 203 mit csinál a 48fps-el, de brutális a kép.

(#11279) Ren Hoek válasza Joshi (#11278) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Lehet félreértettem, én arra gondoltam hogy a 24p-t átkonvertálod 48p-re, akkor mi történik. Ugyan úgy interpoláció, mint a Trumotion, csak van ideje számolgatni :D

(#11280) Joshi válasza Ren Hoek (#11279) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom mire írtad azt amit. A 23,976fps filmeknél én kevésnek tartom a képkockát, a 48fps Hobbit nekem már teljesen jó. Igen van egyfajta folyamatosság, de nem olyan mint a "szappanopera hatás". Ahogy láthatod az Oppo is trükközve játssza le, de azt jól teszi. Egyébként még így is érzek kis akadozást, de jóval kisebb mértékűt mint a 24p filmeknél.

(#11281) Joshi válasza Ren Hoek (#11279) üzenetére


Joshi
titán

Tudtommal soha nem adták ki a Hobbitot 48fps-el, és a release hozzászólásaiban is azt írják hogy 23,976fps -es a forrása. Szóval ezt is átkonvertálta valaki, de az biztos hogy igényes munka.

(#11282) belan válasza chris0000 (#11274) üzenetére


belan
addikt

Én is így csináltam és vettem plus 3ev garit,joshi brutális a kép ki próbálom mindjárt én is csak nekem full hd van még a hobbit

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11283) Ren Hoek válasza Joshi (#11281) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Áh, lehet igazad van... úgy rémlett ha már moziban vetítették 48p-ben (ugye azzal vették fel, ez 100%)

Akkor kiadják valami BD verzióban...de ahogy látom ez nem is lehetséges. Talán stream verzióban kijöhetett és azt rippelték, nem csak konvertálás interpolációval... de persze lehet csak interpolálgatta valaki.

Tehát akkor az Oppo is interpolált képet vetíti, és a "Truemotiont" használja, amit kirenderelt valaki.

Kíváncsi lennék a TV Truemotion és eközött van e nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

(#11284) claire78 válasza Joshi (#11278) üzenetére


claire78
senior tag

~60fps-ben játssza? :U

(#11285) Ijk válasza Ren Hoek (#11283) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem nincs is olyan lejátszó ami támogat 48p-t.
Hobbit nekem egyszer nézhető volt, nincs az a technikai csoda amiért újra nézném. Egyébként a 48p hatalmasat bukott akkor.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11286) Lacielvtárs válasza Ijk (#11285) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'... nincs az a technikai csoda amiért újra nézném.'
:C :C
De sok filmmel vagyok így mostanság :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11287) daneel_hu válasza Ijk (#11285) üzenetére


daneel_hu
addikt

A Gyűrűk ura trilógia után nem bírtam magam rávenni, hogy akár moziban, akár otthon megnézzem a Hobbit és társait. :DD

[ Szerkesztve ]

(#11288) Ren Hoek válasza Ijk (#11285) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja én a trailert néztem csak meg HFR-ben, köszi annyi elég is volt :D

Mintha műanyag videójáték lenne...

(#11289) belan válasza daneel_hu (#11287) üzenetére


belan
addikt

Hát nem egy gyűrűk ura de kötelező a fanoknak mint például én))))Én már 4 szer láttam a hobbit összes részét is.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11290) Joshi válasza claire78 (#11284) üzenetére


Joshi
titán

Azt ne kérdezd hogy jött ki az Opponak az 59,94i, de nincs vele gond.

(#11291) Joshi válasza Ijk (#11285) üzenetére


Joshi
titán

Anno a 48fps verziót csak néhány moziban adták, azt hiszem Győrben nem is volt lehetőség megnézni. Az IMAX-be pont a Hobbitot láttam, azt hiszem a 2. részt, de soha többet nem áldozok plusz pénzt rá. Nem mondom hogy nem jobb az IMAX a hagyományos mozinál, de csak ezért felmenni Pestre felejtős.

(#11292) Joshi válasza Ren Hoek (#11288) üzenetére


Joshi
titán

Ez egy mesefilm úgy is kell rá tekinteni, szerintem jó a maga nemében. A gond ott van, hogy iszonyatosan hosszú.

(#11293) Ren Hoek válasza Joshi (#11291) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem az IMAX-ből majdnem ki kellett jönnöm, mert szó szerint hányingerem lett a Avatar alatt. 3D talán túl közel is ültem, de a 24p ott iszonyúan zavart. Kiverte a szememet a vibrálás és a judder ekkorában. Kisebb moziban meg semmi baja nem volt... érdekes.

(#11294) Joshi válasza Ren Hoek (#11293) üzenetére


Joshi
titán

Élőben én nem láttam a Hobbit 48fps verzióját, de simán megszoknám az ilyen filmeket. Nekem nem gond a folyamatos mozgás, viszont a szaggatás idegesít. A 3D miatt mentem az IMAX-be, pont ezért középre vettünk jegyet. Ennél jobb 3D hatást viszont nem nagyon éltem át mint az IMAX-be.

(#11295) toto222 válasza daneel_hu (#11239) üzenetére


toto222
tag

Ez nem egészen így van,hisz a plazma tévéknél sem változott a technológia de az elektronikai módosítások révén sokkal védettebbek voltak az újabb plazmák a beégés ellen ez teljes mértékben igaznak kellene lenni az oledekre is.

Szerintem a beégés elsőssorban attól függ mennyire működik hatékonyan a beégés elleni elektronika,ez pedig akár egy adott típuson belül is akár eltérő lehet,ha pld a beégés elleni elektronika nem jól működik egy készüléknél akkor az értelemszerűen fokozottan van kitéve a beégés veszélyének.

Gondolom az LG sem szívesen cserélgeti beégés miatt a készülékeit ezért minden egyes új szériánál próbál hatékonyabb beégés elleni elektronikát alkalmazni így a 7 es széria valószínűleg jobb beégés elleni elektronikával rendelkezik mint a 6 os és a 8 as pedig mint a 7-es.

Ugyanez volt a plazmák esetében is.

Egyébként egy 11 éves pió plazmát használok számítógép monitorként és köszöni szépen semmi baja,megette a fene ha az oledek nem képesek ugyanerre :)

(#11296) Ren Hoek válasza toto222 (#11295) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért ne feledjük, hogy a foszforos plazmák teljesen más technológiára épültek. Maga a beégés fizikai folyamata és az elektronika is nagyban különbözik. Egy hasonlóság van, az pedig az egyedi pixelek inhomogén öregedése.

Meglehet, hogy a legújabb plazmák már védettek voltak ezellen, és/vagy inkább rövid idő alatt ghostingoltak de a folyamat visszafordítható volt.

Mindenesetre a lényeg az egyedi pixelek fényerején van. Gondoljunk bele 4K-nyi LED sor fényerejét, színhűségét kell teljesen homogén szinten tartani elektronikailag. Ez óriási kihívás. Szerintem főleg ezek az elhangolódások (image retention) korrigálhatóan a komp ciklus által.
Viszont a kumulatív beégést szerintem ez nem tudja kivédeni, mert egyszerűen az anyag elfogy azon a területen, hiába húzná utána a fényerőt. Mert az még oké, hogy egy pixel counter számolná mennyit, milyen intenzitással mennek a pixelek, és utánahúzná, csak ezt nehéz modellezni. Ráadásul ha utánahúzod, az x%-ban lebomlott anyag még több terhelést kap és gyorsabban degradálódik.

Szóval az elektronika sem tud mindenre megoldást, ezt csak a kémiailag stabilabb OLED anyagok tudják megoldani. A fehér fényt különböző kémiai trükkökkel is elő lehet állítani, hogy minél kevesebb kék OLED komponens kelljen bele. Ezért lenne jó a quantum dot réteg még bele, azzal pont át lehet alakítani egyes hullámhosszú fényt hatékonyan egy másikba. + lehetne QOLED-nek hívni :D

(#11297) Pro Koryak válasza Joshi (#11278) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Darbee-val frankón megtámogatja ... ;]

(#11298) daneel_hu válasza Ren Hoek (#11296) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pontosan ezért mondom, hogy valószínűleg ugyanúgy be fog égni mind ahol sok-sok óráig statikus a tartalom.
De még akkor is ha visszatérő. (pl az esetemben szakaszosan de sok-sok euro live nézése volt)

Nem nehéz kiszámolni, hogy amennyiben lineáris a degradáció és a 100 000 óra alatt veszíti el a pixel a fényerejének a felét, akkor 5-600 óra nézés után mi történik amennyiben statikus a tartalom.
Valószínűleg amúgy az elején gyorsabban romlik a cucc.

(#11299) #72042496 válasza daneel_hu (#11298) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valószínű, az idei panelekben ezért lesz nagyobb a vörös alpixel. Beégés szempontjából az lehet a legkritikusabb, és így több tartalék lesz benne.

[ Szerkesztve ]

(#11300) Ijk válasza toto222 (#11295) üzenetére


Ijk
nagyúr

Dehogy voltak védettek, régi x20-am kevésbé volt hajlamos ghostra mint az st50.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.