Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) sambenez válasza Zirowe (#10600) üzenetére


sambenez
addikt

Van egy Auktion márkájú átalakító amiben be van kötve és teljesen lapos.

(#10602) sambenez válasza guess.who (#10597) üzenetére


sambenez
addikt

Nem tudom milyen BT eszközeid vannak, de amiket én használok az 8-10m-ről még működik.
Jól kell megválasztani a RPi helyét, vagy akár többet is lehet használni ha olyan nagy a lakás.

(#10603) guess.who válasza Degeczi (#10599) üzenetére


guess.who
senior tag

Szobán belül nyilván nem, de gondolom, nem egyetlen szobában akar 4-5 hőfok- és páratartalom-mérőt elhelyezni... ;) Mondjuk ahogy látom, háromféle osztály van a BT adóteljesítményére, a legnagyobb elvileg 100 métert is tud szórni. Bár ezzel kapcsolatban nekem mindig a jóféle vezetéknélküli csengők és szobatermosztátok jutnak eszembe, azok is kábítanak "nyílt téren 100 méter" hatótávval, ami lakásban jó esetben talán 5-6 méter a falakon keresztül. :)

(#10604) guess.who válasza sambenez (#10602) üzenetére


guess.who
senior tag

És mennyire stabil a kapcsolat ilyen távolságon? Illetve: falak vannak a pontok között? Illetve: milyen falak? Mert pl. Szabolcs megyében rengeteg vályogház van, sőt: sok közülük fém hullámlemez tetőzettel. Na, azok az ilyen RF/WiFi/mobil cuccoknak olyanok, mintha egy mély pincében próbálnál telefonálni. :)

(#10605) Degeczi válasza guess.who (#10603) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez természetesen akkor jó megoldás, ha szobánként van Xiaomi mennyezeti lámpád, vagy vmi saját rendszerrel kezelt BT vevőd (pl a jelenlétérzékelés miatt)
De az 1-2m durva túlzás, csak arra reagáltam.

(#10606) guess.who válasza Degeczi (#10605) üzenetére


guess.who
senior tag

Nekem ilyen tapasztalataim voltak eddig BT-vel. Bár természetesen lehet, hogy csak én fogtam ki gagyi eszközöket. :)

A BT szabvány tud egyébként valamiféle jelerősítést vagy láncszerű adattovábbítást? Bár gondolom, nemigen, mert alapvetően 1-1 kapcsolat, ha jól sejtem...

(#10607) vampire17 válasza Zirowe (#10600) üzenetére


vampire17
addikt

Visszamondtam a rendelest , inkabb akkor rendeltem egy Auktion-t. (olcsobb is, meg akkor abban elv jo a foldeles )

[ Szerkesztve ]

(#10608) Zirowe válasza sambenez (#10601) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10609) Degeczi válasza vampire17 (#10607) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Xiaomi Gatewaynek mondjuk mindegy, nem földelt. Más eszköznél meg a kábelt jó megoldás kicserélni.

(#10610) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Kis segitseg kene Sonoff POW R2 hoz (Tasmota).

Az aktualis fogyasztast hogyan tudom Domoval kiolvasni? Ha az Usage-et allitom be, akkor 1W-ot hoz, amikor a Tasmota oldalan 2W-ot mutat (meg a console-on is annyi ir a tasmota)

(#10611) guess.who válasza guess.who (#10560) üzenetére


guess.who
senior tag

Közben kijött egy újabb Domoticz verzió (4.10717), ebben már nincs a Domoticz Offline ijesztgetés... Legalábbis nekem működik. :)

(#10612) vampire17 válasza vampire17 (#10610) üzenetére


vampire17
addikt

Igy ki tudtam olvasni:

De kizartnak tartom, hogy ezt nem lehet csak Domoval... Nem jovok ra, hogy azt hogy kellene...

(#10613) zambozoli válasza vampire17 (#10612) üzenetére


zambozoli
senior tag

men az " Update timer" érték miat látsz különbséget? A konzolon mindíg friss van, de ha csak hosszabb időközönként jelent akkor a domoban láthatsz más értéket. A hőfok érzékelők mind így működnek nálam.
ha az "Update timer" és a "Telemetry period" alacsony értéken van akkr a konzol és Domo értékek mindig megeggyeznek.

Üdv:ZZ

(#10614) vampire17 válasza zambozoli (#10613) üzenetére


vampire17
addikt

Hat en azt latom, hogy Tasmotan pl 2W, konzolon "Power":2 (tehat itt is jo meg) Domoban viszont az ertek 1.

A Domo logban az latszik, hogy ket erteket olvas ki (Tasmotan a "Szenzor idx 4 Teljesítmény, energia" hoz irtam az Usage(energy) IDX-et).

[ Szerkesztve ]

(#10615) sambenez válasza guess.who (#10604) üzenetére


sambenez
addikt

Teljesen stabil. 2 percenként kérdezi le a RPi. Minden esetben megjön a válasz. Két esetben van födém is útban. Nagyjából 6-8m távolságban vannak az érzékelők, átlós irányban. Az RPi-t a ház közepére tettem, így elérek minden eszközt, persze ehhez az is kell, hogy ne egy 200 szobás vályog kastélyban éljek. :DD

[ Szerkesztve ]

(#10616) zambozoli válasza vampire17 (#10614) üzenetére


zambozoli
senior tag

Elvileg jó. Mit csinál ha megterheled és hagyod pár percig terhelten?

Üdv:ZZ

(#10617) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,
Próbálnám a mysensor BME280 érzékelőt RFlinken keresztül domoticzhoz kapcsolni. A serial kimeneten ezek a sorok jelennek meg:
4134 TSM:FPAR
4171 TSF:MSG:SEND,99-99-255-255,s=255,c=3,t=7,pt=0,l=0,sg=0,ft=0,st=OK:
6180 !TSM:FPAR:NO REPLY
6182 TSM:FPAR
6219 TSF:MSG:SEND,99-99-255-255,s=255,c=3,t=7,pt=0,l=0,sg=0,ft=0,st=OK:
8228 !TSM:FPAR:FAIL
8230 TSM:FAIL:CNT=1
8232 TSM:FAIL:DIS
8235 TSF:TDI:TSL
18239 TSM:FAIL:RE-INIT
18241 TSM:INIT
18247 TSM:INIT:TSP OK
18251 TSF:SID:OK,ID=99
18253 TSM:FPAR
18290 TSF:MSG:SEND,99-99-255-255,s=255,c=3,t=7,pt=0,l=0,sg=0,ft=0,st=OK:
20299 !TSM:FPAR:NO REPLY
20301 TSM:FPAR
20338 TSF:MSG:SEND,99-99-255-255,s=255,c=3,t=7,pt=0,l=0,sg=0,ft=0,st=OK:
22347 !TSM:FPAR:NO REPLY

Domoticz device menüben több, mint 3000 jelet látok egyébként, de a fenti érzékelő nem jelenik meg.

Mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

(#10618) Elemental válasza ojb (#10146) üzenetére


Elemental
addikt

Megjött, beállítottam, pontosan úgy működik, ahogyan szerettem volna.
Köszi!

(#10619) LouiS22 válasza szuszinho (#10617) üzenetére


LouiS22
veterán

két kérdés:

1. tettél az rflinkbe nrf modult?
2. ha tettél, aktiváltad is?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#10620) szuszinho válasza LouiS22 (#10619) üzenetére


szuszinho
őstag

Közben megvilágosodtam, hogy abba is kell. Aktiválni hogyan kell? azt hiszem, megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#10621) szuszinho válasza LouiS22 (#10619) üzenetére


szuszinho
őstag

NODO-t kell aktiválni?

(#10622) guess.who válasza guess.who (#10611) üzenetére


guess.who
senior tag

És újabb off: a Domoticz új (10717-es) verziója továbbra is játssza az Offline üzenetet, tehát nem sikerült kijavítaniuk, előzőleg valószínűleg csak szerencsém volt, azért indult el rendesen.

Mondjuk a lentebb írt service leállítás és újraindítás nekem továbbra is segít a problémán.

(#10623) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Domoticzban Darksky és Openweathermap hozza nektek a rendes csapadékértékeket? Nekem DS nem is hoz semmit, OW meg hülyeségeket, pedig a hőmérséklet stimmel, tehát a koordináták jók (szerintem).

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#10624) 6120


6120
tag

Üdv!

Kicsit elakadtam az okosításban. Tudnátok segíteni a 'hogyantovábban'?

Jelenleg egy xiaomi gateway-em van, azzal nagyjából mindent el tudok intézni, amit szeretnél (ill. eddig szerettem volna).
Viszont a nappaliban kétféle RF-es vezérlésű motorosrendőny van. Az egyik 'sima' 466-os a másik z-wave féle 868-as. Ezeket hogyan tudnám (bármiféle) rendszerbe integrálni?
A cél az, hogy a zigbee-s hőmérő jelére mind2 típusú redőny tudjon fel/le mozogni.
Pi + z-wave modul + rf modul? De ez így összerakva már nem túl olcsó...

(#10625) Chal válasza 6120 (#10624) üzenetére


Chal
addikt

Először is azt kellene tisztázni, hogy milyen a motorok vezérlése, a 433 és a 868Mhz csak frekvenciák, semmit nem jelentenek portokoll szempontjából. Itthon és az EU-ban ezek a szabadon használható sávok (+ 2.4 és az 5Ghz), ezekhez nem kell engedély. Tehát ezeken mennek a bébiőröktől kezdve az autók távirányítóján át a wifin keresztül minden. Szóval biztos hogy Z-Wave-s az a redőny, vagy csak a 868 miatt gondoltad?

Ha megvan a motorvezérlő gyártója/típusa, akkor utána kellene nézni, hogy milyen eszköz+sw támogatja. A SonoffRF + Tasmota + Portisch firmware sok dolgot támogat pl., de az csak 433. A 868-as, ha nem Z-Wave, akkor lehet hogy nem lesz egyszerű menet.

Illetve hány darab motoról van szó? Ha csak kettő, akkor a helyedben lehet hogy meggondolnám, hogy váltok normál ("buta") motorra + a piacon elérhető valamilyen nyitottabb vezérlőmodulra, ami már lehet Z-Wave vagy Wifi. 2db jó minőségű ilyen motor manapság kijön 30-40eFt-ből, és amikor a sokadik munkaórát tolod bele a kínai RF vezérlős motor mókolgatásába, akkor lehet, hogy dalolva fizetnél ki többet is, csak működjön már, sőt: jól működjön :)

[ Szerkesztve ]

(#10626) dieselgti válasza mekkGyver (#10623) üzenetére


dieselgti
csendes tag

Darksky nálam működik, az értékek is jók!

(#10627) dieselgti válasza guess.who (#10622) üzenetére


dieselgti
csendes tag

Az első frissítésnél átálltam beta-ra, akkor okés lett, most hogy kijött az újabb stable (amit írtál), visszaálltam arra. Működik, nincs gond...

(#10628) szuszinho válasza LouiS22 (#10619) üzenetére


szuszinho
őstag

Bekötöttem mysensors szerint, engedte is aktiválni, de nem látom az értékeket.
Egy nanora tettem serial gw-t, úgy minden rendben is ment, de a pi zeron csak egy szabad usb van...
Esetleg domoticzban is kellene állítani valamit?

(#10629) LouiS22 válasza szuszinho (#10628) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem tudom, én a hagyományos arduino megás változatot használom rendes pi-vel, usb csatlakozással. Tökéletesen működik.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#10630) LouiS22 válasza dieselgti (#10627) üzenetére


LouiS22
veterán

Azért csak óvatosan a beta/stable váltogatással. Sosem tudhatod, hogy a háttérben mi történt (hacsak nem olvasod a githubot). Nagyobb bajod is lehet belőle, úgyhogy mielőtt egy ilyen mutatvány lefuttatsz, csinálj mentés a teljes domoticz mappádról (amit egyébként is megteszel, ugye :D).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#10631) kenand válasza sambenez (#10588) üzenetére


kenand
veterán

BT-s mérő nem nagyon szereti a gyakori lekérdezést, túl gyakoritól sok lekérdezés eredménytelen lesz

(#10632) sambenez válasza kenand (#10631) üzenetére


sambenez
addikt

2 percenként kérdezem le, eddig nem volt hiba.

(#10633) mekkGyver válasza LouiS22 (#10630) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Elég a db fájlt menteni, minden abban van.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#10634) szuszinho válasza LouiS22 (#10629) üzenetére


szuszinho
őstag

Az rflink megán van.

(#10635) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,

BME280 (Ebay-es valtozat) meddig vihető el a Pi-től UTP kábelen? Van valakinek ez irányú tapasztalata?
Koszi

(#10636) ojb válasza Pulsar (#10635) üzenetére


ojb
tag

i2c interface a szakirodalom szerint 400pF kapacitásig vihető el. Ez normál sebességen és UTP kábel esetében elméletileg ~8m. A tapasztalatok szerint Stabilan kb 2-2,5 m max. E fölött célszerű P82B715-öt vagy inkább P82B96-ot is használni.

(#10637) LouiS22 válasza mekkGyver (#10633) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha éppen az történik, mint most a legutolsó bétánál, akkor nagyon jó, ha van kéznél egy korábbi teljes mentésed, máskülönben nincs működő Domoticzod...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#10638) sambenez válasza LouiS22 (#10637) üzenetére


sambenez
addikt

Én ezért csinálok a teljes sd kártyáról image fájlt minden nagyobb változtatás előtt.

(#10639) Pulsar válasza ojb (#10636) üzenetére


Pulsar
veterán

Nagyon köszönöm a válaszod. Pont 2-2.5 méterre vinném csak :)
Az i2c expandereket is köszi, nem ismertem őket de most utánna olvastam :R

(#10640) dieselgti válasza LouiS22 (#10630) üzenetére


dieselgti
csendes tag

Nem kellett, mert épp hardvert váltottam és nincs belakva. Jelenleg amúgy is tesztidőszak van, úgy hogy nem számít...

(#10641) mekkGyver válasza LouiS22 (#10637) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

ok :)

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#10642) Chal


Chal
addikt

Létezik olyan wifis dugasz aljazat, ami 16A-s, és nyugodt szívvel ajánlanátok értékesebb eszközökhöz? Konkrétan egy plug-in hibrid töltőjét szeretném monitorozni/mérni. Sima AC-s, 13A-t vesz fel töltés közben, ezt jó gyakran, és jó hosszú ideig is akár. A helyzet az, hogy erre inkább nem használnék kínai csodát, és a konnektor mögé se barkácsolnék be semmit (melegedés, stb..). Nyilván az elvárásokhoz, és a rálógatni kívánt paripa árához mérten azt sem várom, hogy olcsó legyen, elegendő ha megbízható, jól működik, nem nyírja ki a töltőt/autót, és nem gyújtja ránk a garázst :) Shelly Plug esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#10643) sambenez válasza Chal (#10642) üzenetére


sambenez
addikt

Blitzwolf shp2 16A-es. Nem tudom a shelly plug mennyivel lehet megbízhatóbb?

[ Szerkesztve ]

(#10644) Degeczi válasza Chal (#10642) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem sem szabad kínai csodát a névleges értéke 70-80%-a, szóval egy 16A-es esetén 11-12A fölé hajtani. Kellően nagy, min. 20A-es konnektort szerintem nem találsz.
De nyilván úgyis van egy külön kör a töltésre szánva, és akkor a biztosítéktábla sínjére tehetsz föl vmi min 32A-as mérőt, mint pl. ez. Persze nem wifis, de az már könnyen megoldható egy NodeMCU-val.

(#10645) zambozoli válasza ojb (#10636) üzenetére


zambozoli
senior tag

Az i2c interface tartalmaz tartalékot. Nálam egy ilyen van a pincében kb. 4m UTP kábelen, simán megy egy hete.

Üdv:ZZ

(#10646) koala69 válasza Chal (#10642) üzenetére


koala69
tag

Szerintem ne kiserletezz ilyen , fali okos ajzatokkal.... en egy 2kW-os hosugarzot akartam kapcsolni egy sonoff basic-el, de jobbnak lattam, a relet kicserelni bene egy olyanra, ami nagyobb aramot tud kapcsolni. Ha 13A-t akarsz kapcsolni, akkor en azt ajanlanam, hogy max egy ilyen okos ajzattal kapcsolj egy 230V-os relet, ami kapcsolja a toltest. Nem mondom, hogy felgyulladnak, de csak egyszer gyulladnak fel.....

(#10647) LouiS22 válasza sambenez (#10643) üzenetére


LouiS22
veterán

A Blitzwolfot felejtsd el, vagy ha nem hiszel nekem, szedd szét és nézz bele. Nekem a hétvégén füstölt el egy, pedig mindösszesen egy USB-s töltőfej volt benne...

A Shellys Dimitar is megírta anno: rengeteg kínai cuccot átnéztek, mielőtt nekifogtak a saját megoldásuknak. Nincs időm visszakeresni a posztot, de mielőtt jön az, hogy persze, a saját cuccát akarta tolni, nem erről szól az írás.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#10648) sambenez válasza LouiS22 (#10647) üzenetére


sambenez
addikt

Igazad lehet, ha egy termék hibás több ezerből akkor az összes többi megbízhatatlan.

Mit kellene látnom ha szétszedem?

[ Szerkesztve ]

(#10649) Chal


Chal
addikt

Köszi, igazatok van, azért is akartam jobban körbejárni a témát, mert én is problémának érzem. A fali aljzat amúgy közvetlenül a kapcsolószekrényből van húzva, megfelelő keresztmetszettel, ráadásul fél méterre van tőle, szóval ezzel minden oké. Annyit esetleg még megpróbálok, hogy írok a Shelly supportnak, és kikérem a véleményüket a Plug kapcsán (nem az S, hanem a nagy, amire papíron 3500W-ot ígérnek). Az impulzuskimenetes DIN-es almérő is játszhat, de egy Plug-al kényelmesebb lenne.

(#10650) LouiS22 válasza sambenez (#10648) üzenetére


LouiS22
veterán

Én sem vagyok szakértő, de amikor szétszedtem, azért elkezdtem izzadni rendesen, hogy milyen gányul van forrasztva, meg mennyire minimál az egész. Nyilván nem azt várom én sem, hogy másfél kilós levélnehezék legyen, de ennél egy fokkal jobb minőségre számítottam. Meg mondjuk nem arra, hogy 3 hónap után elfüstöl. Értem én ,hogy olcsó és ezért mázsaszám rendeli a magyar... Nekem is csak próba volt, hogy megnézzem, mit tud. Hát köszönöm, nekem elég is volt. Szóval erre én nem tennék 13 Amperes cuccot, egy 0,1 A töltőfejtől elhalálzott :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.