Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) zsamiatt válasza LouiS22 (#33000) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem tudja... Hülye kérdés, de akor a ledszalagból nem kell kontrolleres verzió, ugye? Elég csak a sima szalag plusz az athom mondjuk.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33002) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
ezt a Gosund SW9 [link] kapcsolót hozzá tudom adni HA-hoz? Gyanúsan olcsó pl. egy Sonoff / Lonsonho / Smartwise-hez képest. Valamint be tudom állítani, hogy ne csak a közvetlen rákötött lámpát kapcsolja, hanem pl. dupla klikkre egy független relét, ami a szoba másik végében van?)

[ Szerkesztve ]

(#33003) tototos válasza vampire17 (#32987) üzenetére


tototos
őstag

Sajnos nem tudom kipróbálni mert távolról nem tudom rátölteni az esphome-t a shellyre. Így marad hétvégére.

(#33004) Vodike válasza zsamiatt (#33001) üzenetére


Vodike
tag

Én így tettem.

exTiga

(#33005) zsamiatt válasza Vodike (#33004) üzenetére


zsamiatt
őstag

köszi

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33006) Degeczi válasza RAiN91 (#33002) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Tasmota listázza az oldalán, tehát ESP chip van benne, így rakható rá saját fw

(#33007) Olympia76 válasza zsamiatt (#33001) üzenetére


Olympia76
tag

Igen, de a felhasználás céljától függően jól gondold meg, hogy szalag vagy füzér, illetve a hosszától, hogy 5v vagy 12v, illetve, hogy 1-enként akarod "programozni" a ledeket vagy például 3-as csoportokban is elég (ez a WS2811 - olcsóbb és többféle termék van, de persze kompromisszumos).

Ezt érdemes megnézni:
https://www.youtube.com/watch?v=QnvircC22hU

(#33008) tutis válasza Fall-N (#32991) üzenetére


tutis
őstag

Na hát nekem csak fekete vezetékeim vannak :D Ez a kétkapcsolós doboz aljzat.
bal oldaliba 2 vezeték megy. Jobb oldaliba 3, ami két villanyt kapcsol (ez a közös kapcsoló a 4 kapcsolóson lévő egyik kapcsolóval)
Ebben az esetben ide nekem melyik változat kell szerinted? No neutral wire változat?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#33009) tototos válasza tutis (#33008) üzenetére


tototos
őstag

Amibe két vezeték megy az egy sima kapcsoló, amibe 3 az alternatív.
Én megpróbálnám behúzni a nullát a kapcsolókhoz és akkor nem kell trükközni bypassal.

(#33010) Olympia76 válasza Vodike (#32996) üzenetére


Olympia76
tag

Őrület milyen jó kis dolgokat találtok meg :)
Én meg veszem a drága QuinLed-es cuccokat. Rendeltem is ebből gyorsan, köszi :)

(#33011) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

HA timestamp kezeléséről ki mit tud?
Jelezték az eon-os projekttel kapcsolatban páran, hogy valami elcsúszás van az időben. Én utc-re illesztem az adatokat, mert úgy gondoltam azon vannak (még nyáron -2 órában).
Na most azt vettem észre, hogy a HA továbbra is minden sensor értékét -2 val illeszti be és azt jeleníti meg kvázi a mi időzónánkban. De mivel nálam a script, már csak -1 órával számol (hiszen már téli időszámítás van), ezért a felületen van egy óra elcsúszás most :)

Tehát a kérdés adott tudja valaki miért pont -2 órában tárolja a HA az adatokat? :)

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33012) Vodike válasza Olympia76 (#33010) üzenetére


Vodike
tag

Erre is nézz rá azért: [link]

exTiga

(#33013) Vodike válasza tutis (#33008) üzenetére


Vodike
tag

Ha a zigbee is szóba jöhet, akkor ehhez nem kell se 0, se bypass: [link]

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#33014) Degeczi válasza amargo (#33011) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, UTC-ben tárol minden időpontot. Saját STATES DB-be belenézve abban is vannak, most -1 az eltérés, pl. "2022-01-25 14:06:54.757482" egy legutóbbi. Valszeg az időzónáddal nem stimmel vmi.

Egyébként nem érdemes hardcode-olt értékeket használni, a Pythonnak jó időzóna kezelése van. Pl. az előbbi formátumból ilyen egyszerűen csinál saját időzónába tartozót, a datetime-on lecserélve az UTC-t középeurópaira:

from datetime import datetime
from dateutil import tz
UTC = tz.gettz('UTC')
localTZ = tz.gettz("Europe/Budapest")
newDate = datetime.strptime('2022-01-25 14:06:54.757482', "%Y-%m-%d %H:%M:%S.%f").replace(tzinfo=UTC).astimezone(localTZ)
print(newDate)

(#33015) LouiS22 válasza Olympia76 (#33010) üzenetére


LouiS22
veterán

A WLED oldalán azért van egy nagyon terjedelmes lista a kompatibilis hardverekről ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33016) amargo válasza Degeczi (#33014) üzenetére


amargo
addikt

Én pont azt írtam, hogy én UTC-ben tárolom az adatokat, itt nem is tudom értelmezni a hardcode-ást, hiszen mint, ahogy írtad erre megvannak a megfelelő beépített függvények azaz :) magamtól a téli-nyári átállás miatt elég meredek lenne mindig állítgatni (én ilyet biztos nem szeretnék csinálni).

A bajom, hogy látszólag a HA nem UTC-ben tárolja az adatokat a statistics táblában, hanem most -2 órával korábban (a -1 óra helyett, ami az UTC) ugye amikor bejött ez a tábla, akkor még nyári időszámításban voltunk.

Tehát, ha valahol hardcode-va van a timezone (Nálam most Europe/Budapest), akkor az a HA, de én inkább valami félre konfigurálásra tudok gondolni csak nem tudom hol keresem (nem csak nálam van félre konfigolva).
A states táblába nekem is -1 a legutolsó eltárolt érték, de nem ezzel van a gond, hanem a statistics táblával :)

Ha van valakinek adata a statistics táblában megnézné, hogy -1 vagy -2 óra eltéréssel rakja oda az adatokat?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33017) Degeczi válasza amargo (#33016) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A statistics is UTC. Szerintem csak félreérted a mező tartalmát: mint a neve ("start") is jelzi, az az egy órás időszak kezdetére vonatkozik.

Mivel most, 15:50-kor utoljára a 14:00-14:59:59-ig terjedő időszak beírása történt meg (15:00-kor), az intervallum kezdetének, 14:00:00-nak megfelelő UTC érték a 13:00:00.
Mellette, a created oszlop már 14:00:12, hiszen a beírás ekkor történt.

(#33018) Chal válasza adam3 (#32199) üzenetére


Chal
addikt

Rég jártam erre, bocsi hogy csak most írok. Ugyanilyen kazánom van (Genus One). Az enyémben viszont benne volt a csati a busz csatlakozóban üresen (ahogy nálad a TA2). Pedig nem kértem hozzá termosztátot meg semmi egyebet, a telepítőnek is azt hazudtam, hogy sima on/off termosztátom van, kösse be ennek megfelelően. Megtanultam már, hogy ne keressem a bajt (ahogy kihúzta a lábát, természetesen átkötöttem).

Bár látom megrendelted már azóta, de lehet hogy megérne a dolog egy reklamációt az Aristonnál.

[ Szerkesztve ]

(#33019) Andras6800 válasza Chal (#33018) üzenetére


Andras6800
senior tag

Amúgy most, hogy írod, nekem is benne volt alapból a csati. Nem kellett külön rendelnem semmit.
Neked sima Genus One van?
Nekem továbbra is az a bajom, hogyha TADO extension kitet rákötöm a Genus One Systemsre, akkor újraindulgat a kazán. De olyan hard reset jellegűen. Azaz minden újraindítás után azonnal tol Anti Legionella kört HMV-ben.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#33020) adam3 válasza Chal (#33018) üzenetére


adam3
aktív tag

Velük már összebalhéztam, inkább megvárom még ideér...

Az ügyfélszolgálatuk iszonyat arrogáns és lekezelő, én már még bántam ezt a kazánt.

(#33021) Degeczi válasza adam3 (#33020) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg a legtöbbé az, mert a Bosch-é legalábbis szintén.

(#33022) amargo válasza Degeczi (#33017) üzenetére


amargo
addikt

Nálam az időszak kezdete az reggel 6 óra.

A valóságban pedig 8-9-re rakja (tehát a kezdése a felületen 8 óra):

Vagy ezt úgy kell értelmezni, hogy 8:00:10-kor számolta ki a 0,09 kWh-t? (nekem ezt akkor sincs összhangban)
Én a start oszlopot úgy tudom értelmezni, hogy az időszak kezdete történt akkor, azaz a 6-tól 7-ig collectálja az adatokat.
De itt a state tábla tartalma is, ahol látszik, hogy a statistics -ban 6 kor szereplő adatok 7-től vannak itt:

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33023) Andras6800 válasza Degeczi (#33021) üzenetére


Andras6800
senior tag

Eljut oda a világ mostanában, hogy nem a support van a vevőért, hanem a vevő a supportért. Fordítva ülünk a lovon... munkaerőhiány van. Ha cég nem fogadja el, hogy a support kontakt bunkó akkor nem lesz support kontakt alkalmazott... lol

[ Szerkesztve ]

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#33024) Chal válasza Andras6800 (#33019) üzenetére


Chal
addikt

Genus One System-em van, egy nem Ariston hmv tárolóval (valami Heitzer vagymi). Amikor meglátja a buszon a Tadot, akkor megy egy reset, igen, nálam is ilyen (sima Tadoval is, extension kit nélkül). De hát hányszor van ilyen... kibírható. Az is lehet, hogy a sima buszos Aristonos termosztáttal is pont így viselkedik, de ez csak tipp, nincs olyanom.

Antilégiós izét kikapcsoltam, amúgy is évente párszor kell csak, és olyankor rendesebb processzt csinálok, bekapcsolom kézzel, majd ha végzett, akkor kiengedem a ritkán használt csapokból is (pl. vendégfürdő).

Nálam annyi volt még Tado ügyileg, hogy nem lehetett állítani rajta a hmv hőfokot, fixen 45 fok volt. Tado oldalon csak on/off button volt, kazán oldalon meg ha felülbíráltam, akkor fél percen belül visszaállt 45-re. Beszéltem a Tado supporttal, és távolról hegesztettek rajta valamit, azóta jó, rendes hőfokcsúszkás már a HMV button, jól működik. Lehet hogy ez bekerült azóta már az újabb firmwarekbe, nem követtem.

[ Szerkesztve ]

(#33025) Olympia76 válasza Vodike (#33012) üzenetére


Olympia76
tag

Mondjuk ja, a 2A a kis kütyüben az nem sok...

(#33026) amargo válasza amargo (#33022) üzenetére


amargo
addikt

A bojler fogyasztásán sokkal jobban látszik, mire utalok:
Statistics:

States:

Valóság:

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33027) Degeczi válasza amargo (#33022) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogy nincs összhangban! Egy sorral elnézed.
Mégegyszer: a DB-ben minden időpont UTC

377993-as id: UTC 08:00:10-kor, azaz helyi idő szerint 09:00:10-kor számolta ki a 08:00-09:00-ig tartó időszak adatát (ezért írta be kezdetnek a 08:00:00-t, vagyis UTC 07:00:00-t), ami = 1333.74 aktuális érték a "sum" oszlopban - 1333.65 korábbi érték az előző rekordban = 0.09 kWh
Ezt pontosan így, 08:00-09:00 jeleníti meg a felületen is...

07:00-08:00 időszakban a felületen sem jelez semmit, és az adatbázisban sincs, hiszen annak sorában (377870 id) az érték ugyanúgy 1333.65, mint előző nap végén = tehát itt még nem volt termelésed.

[ Szerkesztve ]

(#33028) Olympia76 válasza Degeczi (#33021) üzenetére


Olympia76
tag

Engem konkrétan és ezekkel a szavakkal: "örökre kitiltott" az ügyfeleik sorából az egyik, talán legnagyobb és legnevesebb Baxi szerviz.

(#33029) Olympia76 válasza LouiS22 (#33015) üzenetére


Olympia76
tag

Ja, tudom, hogy mindig én vagyok a hülye :)
Egyébként valóban... ebben az esetben az történt, hogy én fordítva mentem. Először találtam rá a QuinLed-re és onnan tovább a wled-re, így a wled compatility listet már nem is néztem.

(#33030) LouiS22 válasza Olympia76 (#33029) üzenetére


LouiS22
veterán

Dehogy vagy hülye! :Y

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33031) Vodike válasza Olympia76 (#33025) üzenetére


Vodike
tag

A kicsi a 10m-es karácsonyfa ledsorhoz jó lesz, én a nagyot a garázs projekthez vettem amit tavasszal rakok majd össze [link]

exTiga

(#33032) Olympia76 válasza LouiS22 (#33030) üzenetére


Olympia76
tag

;]

(#33033) Olympia76 válasza Vodike (#33031) üzenetére


Olympia76
tag

Láttam amikor linkelted a múltkor. Nagyon jól néz ki! Ne felejts majd el megosztani hogy hogy sikerült. Úgy látom az effekteket is megosztotta a srác. Én majd lehet, hogy úszókapu alá csinálom majd ezt meg, ha kitalálom, hogy hogyan lehet megoldani a süllyesztett elhelyezést minden állóra.

(#33034) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. Segítséget kérnék hátha van otletetek.Adott egy gree wifis klima és egy xiaomi okosotthonosdi. hőmérők,nyitásérzékelők. A következő a gond. xiaomi home alkalmazáson belül nem tudom beállítani hogy a klimában lévő lapát hogyan álljon, ezért az egész tartományon belül mozgatja őket. próbáltam már azt is hogy a távirányítón beállítom a lapátokat,kikapcsolom és várom mit tesz amikor a xiaomi kiadja a parancsot neki. sajnos nem jutottam a kívánt eredményig. sajnos hogyha a gree alkalmazásba is bevan húzva a klíma, akkor a xiaomival nem megy. akinek van ötlete ne tartsa magában, köszönöm.

(#33035) amargo válasza Degeczi (#33027) üzenetére


amargo
addikt

Megadtad a kulcsot, hogy mit nem vettem figyelembe, én a start date-re mindig azt gondoltam, hogy onnantól nézi a következő óráig és azt számolja össze, de nem, hanem a created date összesíti mindig a start date-hez tartozó adatokat.

Ezek alapján ki is jön, hol csúszik el azaz 1 óra nálam a számításban, azaz nekem ott már az előző óra adatait kell sum-ázni.

Köszi! :)

(a bojleres példa is hülyeség ezek alapján, mert az utolsó kép már az elcsúszott számításból következik)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33036) Fall-N válasza tutis (#33008) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen, itt nincs nullázás. Ha van a kapcsolókkal egy vonalban fent a plafontól kábé 30 centire egy kötődoboz, akkor ott be lehetne húzni a nulla vezetéket. Akkor nem kell no neutral változat.

A másik kérdés, hogy van valamilyen Tuya eszközöd vagy még egyelőre nincs semmi? Mert ha nincs akkor lehet a Sonoff vagy a Shelly vonalon is elindulni, főleg utóbbi az egyszerű. Sonoff Mini R3 mellé kell még egy S-Wave nevű cucc és a Minit kell a lámpához bekötni, az S-Wave meg a kapcsoló mögé való. Shellynek mwg van amihez nem kell nulla és nem kell mellé még egy eszköz csak a kapacitor a villogás ellen. Ez a Shelly 1L -> [link]

ZigBees Sonoff Mini sem jó abból a szempontból, hogy kell mellé a gateway meg legalább egy ZigBee okosgomb.

[ Szerkesztve ]

(#33037) Vodike válasza Olympia76 (#33033) üzenetére


Vodike
tag

Annyi, hogy a garazst is meg kell epitenem meg :DDD

uszokapu eseten mi a bajod?

exTiga

(#33038) Olympia76 válasza Vodike (#33037) üzenetére


Olympia76
tag

...hát mivel úszókapu, ezért alá kell kerülnie, nem fölé.
Olyan profilt kellene süllyeszteni, amibe sehonnan nem tud bemenni semmilyen víz/ olvadó hó, stb. Át kell tudni menni rajta autóval, stb.

(#33039) Vodike válasza Olympia76 (#33038) üzenetére


Vodike
tag

Van IP65 meg IP67-es cimezheto LED szalag is.

exTiga

(#33040) soldi3r


soldi3r
veterán

Szevasztok! Egy OMV-s dockerben futó HA-hoz milyen Zigbee-s brigde köthető? Kitétel lenne, hogy a Tasmota fw-t rá lehessen erőltetni. A Sonoff ZigBee Bridge-et találtam, van ezen kívül más is?Ha több AP-re lenne szükségem, akkor több bridget kell használnom, vagy van erre más megoldás? WiFi AP-ből pl 3db-ra van szükségem.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#33041) zsamiatt válasza soldi3r (#33040) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nekem ilyen van. Mukodik, de nem ajanljak es not supported sajnos (Z2M) . Most 3 konektor es 2 homero van rateve. Inkabb vegyel pit es abba tegyel megfelelo sticket. Lan kabelen meg stabil lesz a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33042) Andras6800 válasza Chal (#33024) üzenetére


Andras6800
senior tag

Nekem is hasnoló volt. Csak engem tado support lerázott, hogy ez a kazán nem támogatott.

Nekem a HMV fűtést csak sima szonda akpcsolja kazánnál. Nincs Y kapcsolás meg ilyenek.

Van 1 hidrováltó és a mögött van a fűtés. Mivel a fűtés körön van 1 szivattyú, van 1 ariston control kiegészítőm, hogy legyen ami kapcsolja a szivattyút.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#33043) soldi3r válasza zsamiatt (#33041) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem akarok RPi-t. Nálam azokban valahogy mindíg fogyóeszköz volt az SD kártya.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#33044) LouiS22 válasza soldi3r (#33043) üzenetére


LouiS22
veterán

Létezik ssd is a világon.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33045) Olympia76 válasza Vodike (#33039) üzenetére


Olympia76
tag

Nem tudom ehhez elég lenne-e hosszú távra...
Bár nem tudom pontosan melyik IP-nek mi a specifikációja, de a 65 vagy 67 azt jelenti, hogy víz alá is merítheted hosszú távon?

(#33046) zsamiatt válasza Olympia76 (#33045) üzenetére


zsamiatt
őstag

De esetleg megprobalhatod a ket oldalso oszlopra tenni. Igaz ugy nem osszefugo lesz hanem ket oldalt fog mondjuk fel le menni. Szerintem az is eleg latvanyos.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33047) soldi3r válasza LouiS22 (#33044) üzenetére


soldi3r
veterán

RPi-hez?

E30 (oo=[][]=oo)

(#33048) LouiS22 válasza soldi3r (#33047) üzenetére


LouiS22
veterán

Persze. Akár a "sima" 3.5-es SSD-t is rádughatod. Ha jól emlékszem 2B felett (3nál már biztosan egy bitet kell átfordítani, az újaknál meg talán már gyárilag is úgy szállítják, hogy USB-ről bootolható a vas).

Én Kína országából vettem egy olyan átalakítót, amit a pi-re kell csavarozni és msata SSD-t dugtam bele. Erre az SSD-re írod ki az OS image-et pont úgy, mint ha kártyán lenne.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33049) Flowtation válasza LouiS22 (#33048) üzenetére


Flowtation
őstag

Nekem még pi4-nél kellett pi imagerrel az sd kártyára kiírni egy kis progit, amiről bootolva átállította, hogy ne az sd-ről akarjon indulni:
[kép] [kép]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#33050) LouiS22 válasza Flowtation (#33049) üzenetére


LouiS22
veterán

Na, én azt a boot prioritit még parancssorból állítottam :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.