Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Chal válasza huliganboy (#16000) üzenetére


Chal
addikt

Sima WiFiTelnetToSerial -t használ, szóval jó a sima ESP8266 is (vagy egy Wemos).

(#16002) zsamiatt


zsamiatt
őstag

vezérli valaki az xboxát és samsung tvjét domoticzból?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#16003) szat8 válasza Chal (#15995) üzenetére


szat8
tag

Köszönöm a tippeket!
Ezt a PAI-t nézegettem én is, de még nem volt időm elmélyedni benne.
Ha jól értem még csak külön modul se kell hozzá, egy filléres ESP kell a serial portra.
Egyelőre nem is emlékszem melyik paradox központom van pontosan, nem nagyon merem megbontani és rákötögetni valamit alapos utána járás nélkül, és az ESP-k világa is elkerült eddig, mert csak nemrég kezdtem ismerkedni az egész témával, úgyhogy még tanulom az alapokat.
Nekem az ESP egy menő gitár márkát jelent, a Metallica tagjai is előszeretettel használják. :DDD :DD
A biztonság kérdésében is teljesen igazatok lehet, túlaggódom a dolgot.
Minden esetre ha valaki szerez tapasztalatot ezzel a PAI projekttel, kíváncsi vagyok minden fejleményre.

(#16004) LouiS22 válasza zsamiatt (#16002) üzenetére


LouiS22
veterán

Xboxot nem lehet vezérelni semmiből, nem férsz hozzá. Az infrás bohóckodást nem számítom vezérlésnek.

Samsungra szerintem van python plugin.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#16005) zsamiatt válasza LouiS22 (#16004) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem lehet ki be kapcsolni se?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#16006) fecus


fecus
őstag

Segítséget kérek Dashticz ügyében.
Ubuntu 16.04; Domoticz Version: 4.11626 Build Hash: db7b49bb3; Dashticz 3; lighttpd; php7
Csak ennyit kapok ha betöltöm a böngészőbe:

Jogosultságra gyanakszom. Bemásoláskor root ként tettem. Mire állítsam a tulajdonost? A helpben írt jogosultság beállításokat elvégeztem, szintén root-ként.
Van valami log-ja a Dashticznak?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#16007) Madoc válasza zsamiatt (#16005) üzenetére


Madoc
veterán

Google home-al tudod vezérelni teljeskörűen hanggal.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#16008) zsamiatt válasza Madoc (#16007) üzenetére


zsamiatt
őstag

Icsak annyi kellene, hogy ki be tudjam kapcsolni domobol. Illetve azt nem tudjatok veletlenul idojaras elorejelzest hogy lehet behozni? Belottem az accuweathert de az csak pillanatnyi allapotot mutat sajnos.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#16009) Yager01 válasza zsamiatt (#16008) üzenetére


Yager01
senior tag

Sziasztok. Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek meg lehet e oldani valahogy vezeték nélkül azt a problémát, hogy a konyhámban lévő páraelszívó csak akkor legyen kapcsolható ha az ugyanabban a helységben lévő ablak nyitva van? Nincs erre valami ajtó ablak nyitásérzékelő amit egy sonoff kapcsolóval párosítok és azok össze dolgoznak? Remélem nem kérdeztem nagy hülyeséget... :F

(#16010) vkp


vkp
aktív tag

HA HACS alatt telepítettem egy mi flora kártyát. Hogyan tudom ezt hozzáadni a felülethez?

(#16011) zsamiatt válasza Yager01 (#16009) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szia, egy okos konektorral es nyitas erzekelovel meg tudod oldani. Fibaro vagy bar mi mas szoba johet. Ha nyitva az ablak ad aramot az elszivonak, egyebkent nem.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#16012) LouiS22 válasza zsamiatt (#16005) üzenetére


LouiS22
veterán

Miért olyan nehéz megnyomni a kontrolleren a gombot? :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#16013) Yager01 válasza zsamiatt (#16011) üzenetére


Yager01
senior tag

Igen full ez lenne a cél. Pontosan hogy lehet megoldani? Az okos konnektor hogy kommunikál a nyitás érzékelővel? Próbálok keresgélni de vagy béna vagyok vagy nincs normális leírás... :(((

(#16014) zsamiatt válasza LouiS22 (#16012) üzenetére


zsamiatt
őstag

mert szeretném beteni automatizálásba

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#16015) zsamiatt válasza Yager01 (#16013) üzenetére


zsamiatt
őstag

van valami okos otthon megoldásod?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#16016) Hackerman


Hackerman
csendes tag

Sziasztok.Vannak Sonoff kapcsolóim de meguntam az eWelink appot.Elég sok xiao eszközöm van és mindegyik bele van integrálva HomeKit-be.Van rá lehetőségi,hogy valami cfw segítségével a sonoff kapcsolóm is megjelenjen a homekitbe ? :)

(#16017) szat8 válasza vkp (#16010) üzenetére


szat8
tag

Fura, nekem alapból fel szokta ajánlani, hogy adjam hozzá az UI-hoz. Csak le kell okéznom.
Minden esetre a konfiguráció szerkesztőben ha hozzáadod a screenshotodban lévő alsó két sort, onnantól működnie kell. Utána már csak egy kártyát kell kiraknod az UI-ra.

(#16018) Yager01 válasza zsamiatt (#16015) üzenetére


Yager01
senior tag

Ajánlj valamit ;) :R

(#16019) Degeczi válasza Yager01 (#16018) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Home Assistant, Domoticz, OpenHab. Kipróbálod, és meglátod nálad melyik válik be. Részben pont a problémád a DIY otthonautomatizálás egyik célja, h egymástól független, idegen rendszereket is össze tudj kapcsolni.

(#16020) zsamiatt válasza Yager01 (#16018) üzenetére


zsamiatt
őstag

valami kellene, hogy merre indulsz. Csak ezt akarod vagy később más is? Van időd szívni, próbálkozni vagy "kész" megoldás kell? stb stb

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#16021) vkp válasza szat8 (#16017) üzenetére


vkp
aktív tag

A telepítő hozzá is adja ezeket a sorokat, de ennek ellenére nem jelenik meg. Ugyanez van a bkk stop kártyával is. Friss telepítés (teszt), mindenből az aktuális.

(#16022) Yager01 válasza zsamiatt (#16020) üzenetére


Yager01
senior tag

Igazából kész egyszerű és olcsó megoldás kell kimondottan erre a problémára. Pár sonoff wifis kapcsolóm már van illetve egy Xiaomi Gateway és pár hőmérséklet szenzor. Jó lenne bővíteni de egyelőre se időm se kedvem foglalkozni vele.

(#16023) szat8 válasza vkp (#16021) üzenetére


szat8
tag

De a kártyát hozzáadtad?
Vagy még automata módban van az UI?
(Nem vagyok biztos benne, hogy ezesetben magától bepakolja a custom cardokat.
De ha még automata, úgyis hamar átállsz majd a manuálisra, anélkül semmit sem lehet rendesen testreszabni.)

(#16024) feco70


feco70
senior tag

Üdv! Nekem van egy ilyen, Blitzwolf BW-SHP6 okos konnektor klíma fogyasztását figyelem vele, vennék még egyet, a másik klímára.
Azt nem tudom egy app ba a kettőt, hogy tudja kezelni, ill megjeleníteni.
Esetleg tudtok valamit erről?

(#16025) Degeczi válasza feco70 (#16024) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pont ugyanúgy, mint az egyetlen példányt: mielőtt megkapnád az adatokat, ki kell választanod az általad adott neve alapján a listából.

(#16026) feco70


feco70
senior tag

Köszi! Hogy erre nem gondoltam, látszik nem értek hozzá :R

(#16027) DJGABI válasza Yager01 (#16022) üzenetére


DJGABI
addikt

a Sonoff Ewelink appot használ, úgyhogy egy olyan szenzorral szerintem menne. [link]

Vagy ha nincs még konnektor, akkor az általában Tuya-s lesz, akkor Tuya szenzor [link] az alkalmazásban vannak automatizmusok, meg ilyen alapot _szerintem_ össze lehet benn rakni, egyelőre ehhez felesleges komplett rendszert kiépíteni.

Többiek talán megmondják, ezek a wifisek lehet gyorsan fognak merülni. Ha van Xiaomi Gateway, akkor lehet inkább az ő portájukon kéne nézelődni, valami BT, Zigbee szenzor után. Bár nekik meg EU-s okos konnektoruk nem nagyon lesz szerintem.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#16028) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Tasmota esetén valahogy kirakható iphone egy widget ami ki/be kapcsolja az eszközt?
Teljesen járatlan vagyok almáéknál, így ötletem sincs...

Próbálkozott már valaki ilyennel? :R

[ Szerkesztve ]

(#16029) Chal válasza huliganboy (#16028) üzenetére


Chal
addikt

Home Assistant-al biztosan (illetve a hozzá való Companion ios app-al). Ha az nincs, akkor én a Siri shortcuts-ot nézném meg, azzal sok dolgot lehet létrehozni/scriptelni/automatizálni ios-on (a nevével ellentétben Sirihez mint asszisztenshez nincs sok köze).

Widget létrehozás:

https://support.apple.com/hu-hu/guide/shortcuts/apda11a05448/ios

Azt meg túrd ki guglival, hogy a command mögött lehet e pl. http hívás a Tasmota felé vagy valami más amit értelmezni tud. Ezzel kapcsolatban nincs infóm, soha nem próbáltam, lehet hogy nem tudja a Shortcuts, de én ezen a vonalon indulnék el első körben, ha nincs HA.

[ Szerkesztve ]

(#16030) vkp


vkp
aktív tag

HA 0.103.4-ről váltottam 0.106.2-re. A régiben a switchek, lámpák ikonja változik kékről sárgára ha be van kapcsola, mind sonoff, mind tuya, mind a zigbee-s lámpáimnál, az újnál viszont csak a zigbee-s lámpák ikonja. Maga a szöveges státusz jó, csak az ikon marad kék.
Van valakinek ötlete?

(#16031) szat8 válasza vkp (#16030) üzenetére


szat8
tag

Gondolom ami vált az light, ami nem az switch.
Ez egy (fura) újítás a 0.105-ben. csak a lámpák ikonja mutatja az állapotot alapértelmezésben.
A state_color változóval tudod átállítani.
Lásd itt

(#16032) szat8 válasza DJGABI (#16027) üzenetére


szat8
tag

"Ha van Xiaomi Gateway, akkor lehet inkább az ő portájukon kéne nézelődni, valami BT, Zigbee szenzor után. Bár nekik meg EU-s okos konnektoruk nem nagyon lesz szerintem."

Tévedés, van EU konnektor a xiaominál. De arra vigyázni kell, hogy az csak EU szerveren megy, ha jól tudom. Vagy a vevs-féle mókolt orosz app segítségével.

Esetleg ott a shelly, bár nem túl olcsó. Annak van nyitás érzékelője és feléje vagy okos konnektorja is. Mivel wifis, ezért @enesbcs kolléga blogja alapján lassabban reagál, mint a zigbee-s társai, de arra a célra pont alkalmas, amire jelen esetben igény van. Cserébe a magasabb áráért nem kell neki külön központ, és nincsen a xiaomi régiós hülyéskedése.

Az előző hsz-emhez @vpk-nak:
Azt is csinálhatod, hogy a switchnek definiált lámpáidnál átállítod a device_class-t light-ra a customize yaml-ban.

[ Szerkesztve ]

(#16033) vkp


vkp
aktív tag

Kártyára beszúrtam a state_color: true-t és így jó.

köszi!

(#16034) Yager01 válasza DJGABI (#16027) üzenetére


Yager01
senior tag

Az ewelink nyitás érzékelő jó lehet, de a tuya is oké. Már csak azt nem értem, hogy ha veszelk egy ilyet akkor mi történik a impulzust küld azaz nyit vagy zár. Mit fog vezérelni a páraelszívónál?

(#16035) ojb válasza Yager01 (#16034) üzenetére


ojb
tag

"Mit fog vezérelni a páraelszívónál?"
A Nyitás érzékelő mindkét állapot váltást eltudja küldeni pl. az eWeLink-nek, ahol egy scene-en keresztül lehet kapcsoltatni egy olyan okos konnektort, ami szintén az eWeLink-hez kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#16036) huliganboy válasza Chal (#16029) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi utána nézek! :R

Más:

Wifi Router kapcsolás a feladat autómatán esetenként aplikációból
Tasmota esetén ha időzítés és le kapcsol egy konnektor adható neki valami autómatán parancs ami frissíti a wifit, hogy kapcsolódjon?

Egy shp6ról van szó aminek a gyári alkalmazás is jó lenne, de wifi Off majd ismét ON esetén nem elérhető az app ól, de gombbal ki be kapcsolva ismét jó...

Köszi

(#16037) Yager01 válasza ojb (#16035) üzenetére


Yager01
senior tag

Akkor akár sonoff basic smart switchet is? :F

(#16038) fo_di


fo_di
őstag

ha valakit érdekel (és van aqara hubja itthon), a xiaomi elvileg indít európai aqara szervereket és tesztelőket keresnek hozzá [link]

(#16039) ojb válasza Yager01 (#16037) üzenetére


ojb
tag

Amennyiben nem ragaszkodsz a "konnektor" kivitelhez, akkor természetesen az is jó lehet, párban a WiFi-s nyitás érzékelővel.

(#16040) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok!

Philips Hue Dimmer switchet tudom párosítani az ikea gatewayyel (csak próba képpen, egyáltalán lehet több remote az ikea gatwayen 1 groupon belül,)
Van egy halom gu10 spot égőm amit nem feltétlenül szeretnék zigbee2mqtt-vel integrálni mert a funkciók amire szükségem van az ikea gateway is tudja (on/off/dim), a többit meg a node-reddel megoldom.

Van egyébként hue hub is, fordítva tudom hogy működik a dolog, de kíváncsi vagyok mit lehet kihozni az ikea alap rendszeréből.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16041) haxiboy


haxiboy
veterán

Új problémába ütköztem...
eltűntek a kézzel készített sensoraim (mqtt) pl bridge state...egy darabig működött, de egyszercsak elérhetetlen lett.

sensor:
  - platform: mqtt
    name: "Bridge state"
    state_topic: "zigbee2mqtt/bridge/state"
    icon: mdi:router-wireless
    
    platform: mqtt
    name: "Bridge Version"
    state_topic: "zigbee2mqtt/bridge/version"
    icon: mdi:transit-connection

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16042) haxiboy válasza haxiboy (#16041) üzenetére


haxiboy
veterán

Hiba megtalálva, az authentikáció hiányzott :)
illetve bridge/version helyett /config

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16043) #68270080


#68270080
törölt tag

Most szereztem be egy ilyet:

Egyelőre tesztelem egy Wemos D1 Minivel és Domoticz-cal. Ma fog eldőlni, hogy Tasmota vagy EspEasy lesz a vezérlőben. Öntözőrendszerhez vásároltam egyébként, nem is kellene hozzá mikrokontroller, mert relés kimenete van - de ha már okos otthon...
Részletes leírás az RG-11-ről itt

(#16044) huliganboy válasza #68270080 (#16043) üzenetére


huliganboy
addikt

60 dollárért mit tudhat? :Y Én is tervezem egy érzékelő építését, de ez annyival pontosabb érétket ad mint egy olcsóbb szenzor?

Köszi

(#16045) xbrbiz


xbrbiz
tag

Sziasztok!

Kazán vásárlás előtt állok, a kiszemelt egy Westen kondenzációs beépített tárolós gázkazán.
Ha minden igaz, a kazán Opentherm kompatibilis, ezért valami okos modulációs termosztáttal való vezérlésre gondoltam. Van valami bevált termosztát erre a feladatra?

Thx!
X

(#16046) KevinMulder


KevinMulder
tag

HyperBorg házvezérlést használ valaki?

https://github.com/hyperborg/hyperborg

(#16047) Chal válasza KevinMulder (#16046) üzenetére


Chal
addikt

Ahogy elnézem ezen nem nagyon lehet még mit használni, csak egy néhány soros kódkezdemény, ráadásul rajtad és a szerzőn kívül szerintem nem ismeri senki. Vagy netán te vagy a szerző? :)

[ Szerkesztve ]

(#16048) KevinMulder válasza Chal (#16047) üzenetére


KevinMulder
tag

Oh, nem hittem, hogy ilyen gyorsan le fogok bukni.

A lényeg, hogy elkezdtem ezt írni. Szép lesz, jó lesz, meg open source.
Viszont szeretnék a közösségre is támaszkodni, szóval ha valami nyűgötök van a Domoticz-zal vagy Home Assistanttal, akkor nyugodtan írjátok le, igyekszem beépíteni a dolgokat.

Per pillanat ez egy one-man-show, de majd ahogy fejlődik, remélem egyéb fejlesztőket is bevonz, szóval egyelőre még ne savazzatok, hogy minek ez, ha ott van a Domoticz meg a HA.
Ez picit más lesz, más frameworkon ...

User feedbackra van szükségem, hogy mi az amit hiányoltok, stb ...

(#16049) Rolly válasza KevinMulder (#16048) üzenetére


Rolly
veterán

mi ennyire csoda a lebukásban :D 8 committal... szerintem most felejtsd el ezt a projektet :)

(#16050) KevinMulder válasza Rolly (#16049) üzenetére


KevinMulder
tag

Miért felejtsem el? Valahol el kell kezdeni ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.