Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) jézusom válasza madoxx (#45999) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem sima 3 vezetékes motorom van, buta semmi extra. Egy zigbee vezérlő 10k kb. Akár milyen rendes zsaluzia kapcsoló szerelvény jó hozzá. Megy a HA-n keresztül, de ha lehal akkor a fali gombokkal is. A rádiósat felejtsd el. Nem azt mondom a wifis is jó lehet, de nekem zigbee kellett.

(#46002) Degeczi válasza madoxx (#45999) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nálam 5 butamotor van kezdetben kizárólag Shelly-kkel vezérelve, később a bezajosodott tápegységű egyik helyett lett egy kínai Zigbee-s is, mind kizárólag HA-ból mozgatva (automatikusan, vagy zigbee nyomógombok eseményét lekezelve, esetleg hangparanccsal, néha a webes felületről). Fizikai kapcsoló sincs a relékre kötve, de nem is hiányzik: áramszünet ugyan előfordul pár havonta, de olyan még egyszer sem történt a lassan 5 év alatt, h HA vagy wifi/zigbee probléma miatt ne lehessen mozgatni a redőnyöket, így számomra ez teljesen lényegtelen.
RF motor valóban a létező legrosszabb megoldás lenne egy ennyire nullát közelítő valószínűségű esemény miatt.

(#46003) kgymac válasza spst (#45988) üzenetére


kgymac
őstag

A programkód formázás lényege, hogy megtartja a beillesztett szöveg formázását. Programkódra kattintás a szerkesztőben, majd a CODE és a /CODE közé állva beilleszted. Megtartja a behúzásokat is.
De akár gépelheted is [ ] közé CODE, a lezárása /CODE [ ] között.

(#46004) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Adott ez a tuya kompatibilis, csak fázissal működő villanykapcsoló, amit szeretnék a fizetős tuya szolgáltatások nélkül HA-ba integrálni. Gondolom ez egy standard kínai kapcsoló, ami ezer név alatt fut.

Tudtok abban segíteni, hogy hol-hogyan keressek erre flashelhető fw-t, amivel ki tudom szedni a tuya alól?

Vagy van tippetek hasonló árkategóriában, hogy csak fázissal működő villanykapcsoló/ relé (a hagyományos villanykapcsoló mögé) hol kapható, ami nem zigbee és nem tuya, de HA-ba be tudom fűzni?

Shelly 1L-t néztem még, de a fent linkelt kapcsolóból kettőt tudok venni egy Shelly árából.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#46005) ojb válasza madoxx (#45999) üzenetére


ojb
tag

"Szeretném ha lenne hülyebiztos megoldás (kiesett a wifi/HA/akármi, de áram még van), így az RF táviránytós megoldás felé hajlok."

Van elegánsabb megoldás:
A Buta redőnymotor vezérlése:
- Mechanikus kapcsolóval
- RF 433 távirányítóval (egy vagy több csatornás)
- RF 433 Fali nyomógombbal ( A mechanikus helyett pl, ha nincs cső a redőnytok és a kapcsoló között)
- ZigBee HA integrálhatóság vagy közvetlen Bind a ZB scene vagy ZB fali scene kapcsoló és a relé között.
- Google - Amazon hangvezérlés

- Elméletileg [ezze] a ZB relével megvalósíthatóak a fentiek.

Dőlt szöveg mutatja azokat a lehetőségeket, amikor csak áram van :)

(#46006) ViZion válasza Mosqu!to (#46004) üzenetére


ViZion
félisten

ööö...nekem is ilyen van, más márka, de ugyan ez. Miféle fizetős Tuya dolgokat szeretnél kikerülni? :U Nem ismerek ilyet, de lehet, h van.
Tuya integráció is van HA-hoz, miért flashelnél? Elvileg ESP8266 a kis lelke, de FW-t erre nem tudok.
Nem Zigbee és nem Tuya... akkor Shelly vagy eWelink-es cuccok. Mindkettő integrálható, Shelly faék egyszerűen. Drágább, de okkal.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46007) MrTwister


MrTwister
őstag

Adott 2 csőmotoros redőny, távirányítós mindkettő, annyit tudok róla, hogy az van írva a távirányítójára, hogy KY-motor. Ez úgy tudom 433MHz-es. Egy ilyennel ki tudom váltani a két távirányítót és be tudom integrálni a vezérlést HA alá? Igazából azt nem tudom, hogy ezek amúgy ilyen kódos távirányítók e, és ha igen másik eszköz rátanítható e a motorra (ugye másik eszköz alatt a linkelt SONOFF RF Bridge R2-t értem)? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#46008) daninet válasza madoxx (#45999) üzenetére


daninet
veterán

+1 a drótos verziónak.
Én távirányítós redőnyöket vettem, igazából nincs velük gond, de kellett egy broadlink távirányító hozzá. Itt inkább a broadlink távirányítóval van gond mint a rádiós redőnnyel.
Van egy sonoffRF-em, már rátöltöttem a portisch firmware-t és az esphome-ot de annyira unintuitív a használata azzal, hogy bele kell írogatni a konfigba a hex kódokat, hogy nem volt kedvem a ház összes redőnyének mindhárom gombjával ezt végigjátszani.
Most marad a broadlink, a legnagyobb gondom vele az, hogy ha van egy kis internet kimaradás ez az egyetlen eszközöm ami képtelen helyreállítani a kapcsolatát a felhőjével újraindítás nélkül. És hiába lokális az integrációja HA-ba, olyankor nem fogadja el a lokál utasításokat (gondolom valami állapotot akar a felhőbe közölni) Nem egy gyakori dolog, mondjuk 2-3 havonta egy eset, tudok vele még élni.

Szóval rádiós redőny esetén sem a rádió a gond hanem a nem túl jó megoldások a vezérlésére.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#46009) Degeczi válasza daninet (#46008) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És főként mert pozícióvisszajelzés csak drága kétirányú kapcsolatú motorokkal van, hiszen nem lehet garantálni, h időben megkapja a parancsot. Butamotornál a vezérlőrelé egyszerűen időt mérve nagyjából jó helyzeteket ad.

(#46010) MrTwister válasza daninet (#46008) üzenetére


MrTwister
őstag

Szia daninet! Neked is ilyen a távirányítója a redőnyöknek? Ezt a távirányítót szerinted rá lehet tanítani a Sonoff RF R2-re? Gondolom a tanítás csak ezzel a portisch firmware+esphome kombóval megy ugye? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#46011) Mosqu!to válasza ViZion (#46006) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Sosem tuyáztam korábban, de nem valami 1 hónap próbaidő után fizetőssé válik a dolog?
Ezt olvastam valahol.

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#46012) LouiS22 válasza Mosqu!to (#46011) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem. Elképzelhető, hogy egy-egy termék "gyártója" valamilyen extra feature-ért pénzt kér (pl. adatok hosszútávú tárolása), de alapjáraton a Tuya ingyen van. Ezért is olyan népszerű a kínai tömegtermelők körében: nem kell szarakodni firmware írással, fejlesztéssel, lényegében készen kap valamit, amit aztán tud faragni megadott keretek között.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#46013) 4D4M válasza Mosqu!to (#46011) üzenetére


4D4M
aktív tag

Te vagy a termék, tehát biztos lehetsz benne, hogy nem fizetős (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#46014) ojb


ojb
tag

Valami változás várható a Tuya környékén ...
Megjelentek az alábbi lehetőségek az app-ban.
Már csak az a kérdés, hogy a jelzetteken kívül mi fog még az "Értéknövelt" szolgáltatásokba tartozni :F

ill.

(#46015) donmackó válasza ojb (#46014) üzenetére


donmackó
őstag

Azok fizetősek amik amúgy is azok. Az sms és a hívás értesítési szolgáltatás. Ez nyilván senkinek sincs ingyen.

Release the cable hounds!

(#46016) kis.zsolt válasza 313313 (#45995) üzenetére


kis.zsolt
tag

Köszi, és hála a lehetőségért, még ha számomra oly' távoli is... (huhh, de költői lett).

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#46017) daninet válasza MrTwister (#46010) üzenetére


daninet
veterán

A sonoff egy elég mostoha márka, mert többnyire csak a saját vackaikkal kompatibilis.
Azért van ez a firmware csere mert így mást is megtaníthatsz neki.
Ha azt megcsinálod utána lehet neki bármilyen 443 távirányítót betanítani.
Viszont nem túl felhasználóbarát mert ki kell olvasni a kódot utána meg hex formátumban megadni a config yaml-ben.

Broadlink-nél megnyomod home assistantban hogy tanuljon, megnyomod a gombot és megtanulja.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#46018) madoxx válasza ojb (#46005) üzenetére


madoxx
aktív tag

Köszönöm az összes gondolatot!

Ez egy szimpatikus megoldásnak tűnik, pláne hogy zigbee és rf is :R

Motorra milyen javaslatok lennének?
Nyomatékérzekelőset megéri?

2 ajtó, 1 kis ablak és 1 nagy ablak lenne.

(#46019) MrTwister válasza daninet (#46017) üzenetére


MrTwister
őstag

Köszönöm szépen az okosítást! :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#46020) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Tudom nem szabad, így elnézést is előre is, remelem pár órát azért maradhat :)

Masszív időhiány /jó pár hónap óta most vettem ki a dobozából/ miatt megválok a https://webshop.geckollect.com oldalon levő optikai-impulzusadó és a Bmeters GSD8 vízóra szenzoroktól, igyekszem HA-ra feltenni a hétvégén.
:R

(#46021) fecus


fecus
őstag

Hogyan lehet a Zigbee teljesítménymérős aljzat gyűjtögetett fogyasztását törölni/nullázni? Egy új eszközt kötöttem rá és benne maradt a régi fogyasztása.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#46022) ViZion


ViZion
félisten

Nekem is kérdésem van a rutinosabbakhoz. Nem a komplett yaml kell, csak útmutatás :D
Vannak itt változók? Tehát ha pl. egyik automatizmus kikapcsolja a bojlert, akkor X=1.
A másik automatizmus nézze meg, ha X=1-el, akkor kapcsolja be, ha nem egyenlő, akkor hagyja békén.
A lényeg az, hogy a fázisonkénti fogyasztásokat úgy tudom limitálni, ha pl. több nagyfogyasztó üzemelne, akkor a kevésbé fontosat kikapcsolja. Viszont azt is szeretném, hogy a priorizált másik fogyasztó kikapcsolásakor nézze meg, hogy a kikapcsolt fogyasztót az automatizmus kapcsolta-e ki és ha igen, akkor kapcsolja vissza. Ha nem az kapcsolta ki, akkor ne piszkálja.
Az is lehet, h nem erre van szükség, más a bejáratott megoldás erre, csak azt sem tudom, h hol keressem... :U automatizmussal nem látom erre a megoldást.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46023) zsamiatt válasza ViZion (#46022) üzenetére


zsamiatt
őstag

Seged entitas. Ott is letre lehet hozzni valtozot.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#46024) ViZion válasza zsamiatt (#46023) üzenetére


ViZion
félisten

bakker... egy kamu kapcsoló... nah, erre nem gondoltam, pedig már van is kemény 1 db segéd entitásom. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46025) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

PC alapú HA-ban a beépÍtett BT modult hogyan lehet működésre bÍrni?
Idáig egy ESP volt a gateway, azzal mentek a BT hőmérők, de szeretném kiiktatni, ha már van beépÍtett. Most látok egy realtek hci0 modult, de a hőmérőket nem látom.

Köszi!

(#46026) zsamiatt válasza jézusom (#46025) üzenetére


zsamiatt
őstag

Virtualizalva fut a HA? A realtek szerintem nem BT. Inkabb halozat.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#46027) jézusom válasza zsamiatt (#46026) üzenetére


jézusom
addikt

NEm virtuál, rendesen.

(#46028) fecus válasza fecus (#46021) üzenetére


fecus
őstag

Megtaláltam:
Reset energy
To reset Sum of consumed energy, use the Dev console and execute:
Endpoint: 1
Cluster: 0x00
Command: 0
Payload: (don't change this)

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#46029) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valaki használ wifis cuccokat zigbee helyett? pl ajtó nyitás érzékelők, okos gomb vagy ilyesmit

tököm ki van ezzel a gyenge zigbee térerővel, pedig vannak a házban routerek is zbminik, de becsukom a fürdő ajtót és a gomb már nem is működik...

Viszont a wifis cuccok meg kb negyed annyit bírnak elemmel ugye?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46030) LouiS22 válasza enginev3.0 (#46029) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez leginkább a hálózatod hibája. A legközelebbi routerhez kell(ene) társítani a problémás eszközt. Fogadjunk, hogy te is úgy csinálod, hogy ülsz a géped előtt, ott a coordinator és ott párosítod az eszközt :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#46031) enginev3.0 válasza LouiS22 (#46030) üzenetére


enginev3.0
félisten

Rányomok ZHA-ban hogy társítsa, zöld lesz a pipa, aztán mégse megy rá

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46032) LouiS22 válasza enginev3.0 (#46031) üzenetére


LouiS22
veterán

Z2M-et használok, nem tudok segíteni a ZHA-ban :( Neked is javaslom, hogy ha teheted, válts. Fényévekre vannak egymástól (és nem a ZHA javára).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#46033) enginev3.0 válasza LouiS22 (#46032) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tegnap váltottam ZHA-ra z2m-ről, pont ezért, azt mondták itt könnyebben rámásznak a dolgok a routerekre

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46034) LouiS22 válasza enginev3.0 (#46033) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez nettó hülyeség.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#46035) enginev3.0 válasza LouiS22 (#46034) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát nem tudom, tényleg rámászott minden mindenre
egyedül ez a rohadt gomb nem akar rámenni a tőle 50centire lévő minire, meg van egy fallal arrébb egy másik mini amit simán látnia kell, főleg hogy az ajtó szinte mindig nyitva van, de ő erőlködik a 2 fallal arrébb lévő donglera menni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46036) fap333 válasza fecus (#46028) üzenetére


fap333
aktív tag

És neked ez működött?
Én is próbálkoztam vele, de nálam az lett az eredménye, hogy a benne lévő fogyasztás benne maradt, és már nem is számol tovább.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#46037) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ismer valaki olyan okos konnektort ami nem csak appon keresztül mutatja, regisztrálja a felvett teljesítményt, de mutatja is egy rajta lévö kijelzön is, vagy esetleg van egy különálló “központja” kijelzövel ami mutatja a hálózaton lévö okos konnektorok felvett teljesítményét?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46038) fecus válasza fap333 (#46036) üzenetére


fecus
őstag

A nullázás igen. Azóta bekapcsolva nem volt, így a számlálást/mérést nem tudom.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#46039) LouiS22 válasza Tigerclaw (#46037) üzenetére


LouiS22
veterán

miért szereljen bárki is egy extra kijelzőt valamibe, amikor mobillal, számítógéppel, bármivel össze lehet kapcsolni?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#46040) BlackJack21 válasza enginev3.0 (#46031) üzenetére


BlackJack21
tag

Ha- > Beállítások -> Eszközök és szolgáltatások -> zigbee -> x db eszköz -> <itt kiválasztani a gombhoz legközelebbi routert> -> <az újrakonfigurálás melletti 3 pontra kattintva a + Eszközök hozzáadása ezen az eszközön keresztül. ekkor kell a gombot feléleszteni (nyomkodni a gombot, connectet nyomni, 5-6x nyomni, stb).
Így a közelben lévő eszközön keresztül kapcsolódik a hálózathoz. IKEA-s 5 gombos nyomógomb tulajként ez élet- akarom mondani elemmentő lehet :)

A csatlakozás során érdemes a log-ot nézni, mert az interjú részletes adatai ott láthatóak.

(#46041) daninet válasza Tigerclaw (#46037) üzenetére


daninet
veterán

Elvileg megoldható de nem olcsó, mert kell hozzá egy Sonoff NS Panel is ami kapásból 80 euró.
Vagy veszel egy döglött akkus tabletet 10ezerért hardveraprón és csinálsz belőle dashboard-ot és mindig be lesz dugva és azon megnyithatsz bármilyen appot

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#46042) Yocee válasza Tigerclaw (#46037) üzenetére


Yocee
aktív tag

A Fibaro okos konnektora egy led gyűrűvel van ellátva, és rgb színekkel jelzi az nagyjábóli áramfelvételt.Z-wave, így én csak a ledeket nézem, másra nem jó. A fotók a alapján a wifis Shelly Plus Plug S is tud ilyet.

(#46043) ojb válasza Tigerclaw (#46037) üzenetére


ojb
tag

"de mutatja is egy rajta lévö kijelzön is,"
[pl]

(#46044) ViZion


ViZion
félisten

Újabb ESPHome:
Resolve offline ESPs in dashboard when using ESPHOME_DASHBOARD_USE_PING=true esphome#5281 by @mwolter805
Erre (is) vártunk páran...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46045) gya/352 válasza jézusom (#46027) üzenetére


gya/352
tag

Ez még csak annyi hogy van egy USB Bluetooth eszközöd. Ettől még nem fogod látni a hőmérőket.
Milyen hőmérőid vannak? Azoknak megfelelően fel kell még rakni a hőmérők eléréséhez szükséges integrációt. Vagy a gyárit, vagy Pl. Passive BLE monitor a HACS-ból. Nekem ez olvassa ki a kis custom FW-es Xiaomi-kat , illetve simán látja a Govee-ket is, meg a szomszéd Oral-B fogkeféjét is.

(#46046) jézusom válasza gya/352 (#46045) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem is ilyen mijia hőmérők vannak. Idáig esp volt az átjáró. Rossebb rudja mi kell hozzá, ezért kérdezem. Akkor passive BLE monitor elég?

(#46047) ojb válasza enginev3.0 (#46029) üzenetére


ojb
tag

"tököm ki van ezzel a gyenge zigbee térerővel, pedig vannak a házban routerek is zbminik,"
Célszerű némi odafigyeléssel a ZB és a WiFi hálózatot "összehangolni"
A szolgáltatói és általában a SoHo routerek a háron "nem átfedéses" csatornát (ch1 ; ch6 és ch11) használják előszeretettel auto beállítás mellett is 20MHz sávszélesség esetében.
Szerencsére a WiFi ch12 és ch13 aránylag tiszta, sőt sok szolgáltatói WiFi router default nem használja. Ebből következik, hogy a ch25 és ch26 -os ZB csatorna "talán" a legkevésbé zavart terület.
A Z2M default a ch11-es ZB csatornát használja (ami kökeményen benne van a WiFi ch1 -ben) a ZHA úgy emlékszem a ch15-öt (ami már sokkal jobb helyen van, kivéve, ha valaki a közelben pont az átfedéses ch3 - 4 - 5 wifi csatornát szeretné használni 20 vagy 40 MHZ-en).
A helyi környezet WiFi terhelése alapján már ez is okozhat működésbeli különbségeket a Z2M és ZHA között.
2.4GHz-en a WiFi megközelítőleg tízszeres teljesítménnyel ad, mint az elemes szenzorok ill a ZB routerek többsége.
Ez ellen csak megfelelő "frekvencia tervvel" lehet hatásosan védekezni.
A ch25 ZB csatorna biztosan működik mindenféle kínai vacakkal is, ugyanis én ezt használom.
Sőt pont az a baj hogy az LQi szerint túl jó a hálózat... :F Túl sok a 255-höz közeli érték

(#46048) (ex)Cat válasza ojb (#46047) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ezt hogy állítod át?

(#46049) gya/352 válasza jézusom (#46046) üzenetére


gya/352
tag

Igen

(#46050) jézusom válasza ojb (#46047) üzenetére


jézusom
addikt

simán mehetne összefoglalóba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.