Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) Degeczi válasza Spuri2000 (#11650) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ott általában az szokta okozni, ha egyszer retain módot állítottál be HA alatt és rögzült egy ki- vagy bekapcsolási parancs az eszköz topikjában. Ha azóta nem retain módban mennek ki a parancsok és az eszköz vmiért leszakad a wifiről (vagy az MQTT szerverről) utána újracsatlakozáskor megkapja azt a régi parancsot - és végrehajtja.

Törlésként egyszerűen egy üres stringet küldhetsz ki retain módban, de érdemes utánanézni, mitől szakadt le a cucc (gyenge wifi? vagy csak az MQTT szervert indítottad újra?)

(#11652) vampire17 válasza vampire17 (#11338) üzenetére


vampire17
addikt

Csak info!

Ezzel modszerrel sikeresen nyitottam portot egy uj gateway-en.

Egy elteres volt:

9600 as sebessgen nem ment, a COM portot 115200-re kellett tenni.

(#11653) Bence008


Bence008
tag

Sziasztok! Most ismerkedem a smart home témával, nézzétek el nekem, ha hülyeséget kérdezek. Van 4 db motoros redőnyöm, amiket a képen is látható távirányítóval vezérlek. Nem mernék rá megesküdni, de talán 433 MHz-en működik.

Lehetséges a redőny vezérlés okosítása? Amire szükségem lenne: időpontra beállított felhúzás-leengedés, vihar esetén automata leengedés, távolról leengedés és további redőnyök beszerelése esetén bővíthető legyen. Mi szükséges ehhez?
Amivel rendelkezem: Google Home Mini, Raspberry Pi.
Kínából való rendelés is szóba jöhet, ha szükséges további eszközök beszerzése.

Előre is köszi!

(#11654) vampire17 válasza Bence008 (#11653) üzenetére


vampire17
addikt

Neccess.... En valami 433-as Transceiver-el probalkoznek.

epithetsz:[link]

Vagy vehetsz is: [link]

Esetleg meg Sonoff 433mhz gateway + Portisch firmware, de az sokkal kevesebb protokollt ismer....

Amugy redonynel a legfontosabb!!!

Buta motor!!!!! arra azt kotsz amit akarsz (praktikusan Shelly 2.5-ot szoktak)

Olcsobb is, mint a gyari "okos" redonyok, meg sokkal egyszerubbe teszi a kesobbi integralast.

[ Szerkesztve ]

(#11655) vampire17 válasza vampire17 (#11654) üzenetére


vampire17
addikt

esetleg meg:

Sonoff 4CH Pro R2

https://github.com/lobocobra/sonoff-shutter

(#11656) UberMutant válasza vampire17 (#11654) üzenetére


UberMutant
őstag

Sonoff 433mhz gateway + Portisch firmware
ez pont elég is lesz neki, persze kell még hozzá az USB fft átalakító a firmware cserékhez, meg páka is
pl domoticz cal mehet a vezérlés erre kell egy gép vagy rpi. a vihart mondjuk nem tudom, de a szél esetén a redőny felhúzása segít, míg teniszlabda jég esetén a leengedés (inkább a redőny törjön, mint az ablaküveg alapon)

a buta motor meg neki sokkal többe kerülne, pont amiatt, hogy nem az van.

[ Szerkesztve ]

(#11657) Bence008 válasza UberMutant (#11656) üzenetére


Bence008
tag

Köszi mindenkinek az ötleteket, nekilátok átolvasni a linkelt oldalakat. :R

(#11658) vampire17 válasza UberMutant (#11656) üzenetére


vampire17
addikt

igen, az is megoldas, azert irtam az elso kettot, mert tobb protokollt ismernek.

Persze ehhez tenyleg biztosan kell tudni, hogy 433mhz-es e a taviranyito!

A butamotort inkabb azoknak irtam, akik ovassak es gondolkodnak egy ilyen rendszer kiepitesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#11659) Rolly válasza Bence008 (#11653) üzenetére


Rolly
veterán

Itt többen javasolták a Sonoff RF gatewayt tasmotásítva és Portisch firmware-rel ezekkel nekem hasonló távirányítós redőnyök mennek domoticz alól...

A redőnyt viharban nem le kell húzni hanem fel... ha szél fúj azért ha jég esik azért. Nálunk volt meggymag nagyságú jég és szépen szétverte az aluredőnyt szerencsére amerről vágott az eső / jég arról csak 1 redőnyünk volt... összesen 11 redőny van a házon... Biztosító fizetett, de a meggymag méretű jeget az üveg meg se érezte volna... Ha meg nagy a jég az a vékony redőnyön hamar átmegy...

(#11660) GZoli7 válasza vampire17 (#11658) üzenetére


GZoli7
senior tag

433-as. Pont ilyen van nekem is. Emellé tettem Broadlinket. Az volt a legegyszerűbb, de már írtam régebben, hogy biztos van jobb is, mert ez elég szerencsétlen app-val működik.

(#11661) vampire17 válasza GZoli7 (#11660) üzenetére


vampire17
addikt

Ha a Broadlink mokolas nelkul latja, akkor a Sonoff+Portisch-al sem lesz gond :)

(#11662) Rolly válasza GZoli7 (#11660) üzenetére


Rolly
veterán

jogos a Broadlinkkel is megy ha elég maximum 16 esemény akkor nem kell domoticz + Sonoff RF Bridge (tasmota+portisch) először nekem is Broadlink volt csak a 16 esemény volt kevés amit kezelni tudott :(

(#11663) GZoli7 válasza vampire17 (#11661) üzenetére


GZoli7
senior tag

Ma már talán én is azt választanám. :R

(#11664) tatu611088


tatu611088
tag

Sziasztok, valaki nem használ véletlen domoticz alatt lg tv plugint link?
A problémám az lenne vele, hogy van amikor el timeout-ozik (ha ki van kapcsolva a tv), és úgy érzékeli, mintha be lenne kapcsolva. Találkozott-e már ezzel valaki, illetve van rá valami megoldás?

logban ennyi látszik:
2019-07-26 06:14:37.794 (lg tv) Update 1:'TimeoutError() occurred, is the TV off?
2019-07-26 06:14:37.794 ({}
2019-07-26 06:14:37.794 )' (lg tv - Status)
2019-07-26 06:14:37.800 (lg tv) Update 1:'10' (lg tv - Source)
2019-07-26 06:15:09.719 (lg tv) Update 0:'Off' (lg tv - Status)
2019-07-26 06:15:09.731 (lg tv) Update 0:'0' (lg tv - Source)

(#11665) Degeczi válasza Rolly (#11659) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bizony, hiába "alumínium redőny", az nagyon vékony (és habbal kitöltött) alulemezeket jelent, valóban kisebb jég is könnyen kárt tehet benne - míg egy csukott, függőleges ablaküveg betöréséhez hatalmas jég kell, ami szerencsére ritka.

(#11666) Chal válasza Degeczi (#11665) üzenetére


Chal
addikt

Én mondjuk azt is mérlegelném, hogy mi van mögötte. Egy modernebb szép fa nyílászárónál nem lehet annyi munka+anyag (csiszolás, festés, lakkozás), ami többe kerül, mint a redőny? Nálam egy normál méretű ablakon(120x150) az alumínium színezett (ráadásul a drágább, fa mintás) palást 25eFt körül van (persze nem redőnyöstől veszem, hanem szakboltban, magamnak intézve). Nyílászáró felújításban nem vagyok otthon, de megnézve őket, sanszos hogy én nem tudok olyan szép felületkezelést csinálni, mint ami most raja van (olyasmi mint egy bútor felülete, szóval nem ez a pácolt/érdes fa hatás), de ha tudnék is, biztosan rengeteg idő lenne, egy palástcsere meg 10 perc. De inkább kérdés az egész, nem állítás, mert én perpill nem figyelek erre/nem gondoltam rá, és lehet, hogy kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#11667) Warter


Warter
őstag

Van egy Hitachi RAS-35FH6 "buta" klima a lakasban, szeretnem legalabb az alap infokat belole a home assistant ala bevinni. Tudna valaki segiteni, hogy merre induljak el ehhez? Kosz

(#11668) vampire17 válasza Warter (#11667) üzenetére


vampire17
addikt

(#11669) sambenez válasza vampire17 (#11668) üzenetére


sambenez
addikt

Ha a saját távirányítójával is kapcsolom a klímát azt honnan tudják ezek az eszközök mik lettek a beállítások?

(#11670) Jonesy84 válasza sambenez (#11669) üzenetére


Jonesy84
tag

Sajnos sehonnan, ez a nagy hátránya, mert csak 1 irányú a kommunikáció.

(#11671) kbhuinfo válasza vampire17 (#11668) üzenetére


kbhuinfo
tag

Hardcore: https://irdevkit.com/

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#11672) vampire17


vampire17
addikt

Szerinetek megeri cserelni a Sonoff RF Bridge-em (portisch) rfxtrx433xl-re?

Rf bridge memoriaja nagyon veges (ezt mar Portisch is tobbszor irta) az rfxtrx433xl-nel viszont nagyon sok protokoll van, es a firmware update-ek is rendszeresek hozza.

Van RFlinkem is, de ez az epites dolog nem megy nekem (osszeraktam, de nagyon ganyul nez ki, illetve hol mukodik, hol nem... sztm mar az antennat is kinyirtam a sok forrasztgatassal)

(#11673) tboy72


tboy72
aktív tag

Egy kis segítséget kérek!
Most vettem észre áramszünetnél, hogy a raspi újraindulása után nem idul el a domoticz.
A restart parancsra elindul szépen, de áramszünet után nem indul. Valahogy meg lehet javítani?

(#11674) tboy72 válasza tboy72 (#11673) üzenetére


tboy72
aktív tag

(#11675) vampire17


vampire17
addikt

Nem tudom ismeritek-e, de nekem uj es meg a forumban sem talaltam nyomat (rakerestem)

https://github.com/reloxx13/TasmoAdmin

asmoAdmin (previously SonWEB) is an administrative Website for Devices flashed with Sonoff-Tasmota.
You can find it here: TasmoAdmin GitHub. It supports running on Windows, Linux, Docker container and as Home Assistant addon.

Features
Login protected
Multi Update Process
Select devices to update
Automatic Modus downloads latest firmware bin from Tasmota GitHub
Show device information
Mobile Responsive (Bootstrap4)
SCSS & Minified
Config devices
SelfUpdate function for TasmoAdmin (disabled for Docker)
NightMode (Enable/Disable/Auto) in settings
AutoScan to find Tasmota Devices
Support for multiple sensors
Send Command to selected Devices
Chat (beta)

Eleg faxan hangzik, bar nincs olyan sok Tasmota eszkozom, meg igy is nagy segitseg pl updatekor, hogy tudom egy kattintassal az osszeset frissiteni.

En Dockerbe raktam, sztm ugy a legegyszerubb.

nalam igy fest:

[ Szerkesztve ]

(#11676) tatu611088


tatu611088
tag

Próbálta már valaki a honeywell termosztatikus fejeit (radiátor zárószelep) domoticz alá integrálni? Mik a tapasztalatok? Milyen módon integrálta azt? Ahogy néztem lehet web apin is integrálni illetve 868mhz-en.

(#11677) Yoshida válasza tboy72 (#11674) üzenetére


Yoshida
aktív tag

na, de ha nem fut a service, akkor a restartra nem kéne újraindulnia, nem? Hanem start kéne.

Itt többünknek is van ez a hiba, hogy raspbian reboot után, kell egy domoticz service restart is. 10-ből 7-8-szor kell nekem.

Bétára átállás óta nekem ilyen. Néha update után se jön be a webes felület, és kell egy restart.

Vagy a restart parancs ha nem fut, elindítja a service-t? (nem próbáltam igazság szerint, és most nem akarom leállítani a domo-t :) )

(#11678) tboy72 válasza Yoshida (#11677) üzenetére


tboy72
aktív tag

Én úgy vettem észre, hogy a restart elindítja a service-t is. Most úgy néz ki, hogy indul rendesen áramtalanítás után (amit linkeltem leírás alapján).

(#11679) LouiS22 válasza tboy72 (#11678) üzenetére


LouiS22
veterán

Nekem is ez van, de betudtam a béta "hibájának". Szerencsére távolról is hozzáférek a pi-hez, így nem gond újraindítani, ha épp áramszünet volt (arról meg értesülök egyébként is).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11680) takacska válasza tboy72 (#11678) üzenetére


takacska
csendes tag

Hálózati eszközöket is áramtalanítottad? Áramszünet után nekem se indul el sose a domoticz, de pi leállítás, vagy reboot után mindig. Most megpróbálkoztam a raspi-configban a "Wait for Network at Boot"-al, de nem volt azóta áramszünet, kipróbálni meg nem akartam.

(#11681) szjoci válasza Yoshida (#11677) üzenetére


szjoci
őstag

Nálam is van ez a hiba, de találtam egy szkriptet amit 5 percenkét futtatva ellenőrzi hogy megy-e a service, és ha nem akkor újraindítja.
A szkript tartalma:

#!/bin/bash
DomoticzState=`sudo service domoticz.sh status`

if [[ $DomoticzState == *"active (running)"* ]]
then
echo 'Domoticz is running. Nothing to do.'
elif [[ $DomoticzState != *"active (running)"* ]]
then
echo 'Domoticz is not running. Restarting Domoticz...'
sudo service domoticz.sh restart
echo 'Domoticz restarted.'
fi

[ Szerkesztve ]

(#11682) tboy72 válasza takacska (#11680) üzenetére


tboy72
aktív tag

Igen, egy elosztóban van a routerrel.

(#11683) LouiS22 válasza takacska (#11680) üzenetére


LouiS22
veterán

Azért nem lesz megoldás, mert a pi-t szabályozod vele, nem a Domoticzot.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11684) Janaboy


Janaboy
veterán

Arra van valakinek valami tippje, hogy a Domoticzban az eszközök miért csak 'Loading'-ot mutat?
Csak RFLinket raktam rá, le is töröltem de nem változott semmi.

Janaboy

(#11685) Janaboy válasza Janaboy (#11684) üzenetére


Janaboy
veterán

Úgy tűnik az RFlink-el lesz a gond :(

Rosszul kötöttem be az egyik érzékelőt :D

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#11686) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sikeresen integráltam HA alá a Zigbee Map-et. Azt vettem észre, hogy az eszközeim nagy része a coordinatorhoz kapcsolódik, elvétve van olyan, ami valamelyik routert használná.
- Mi a logika a hálózat felépítésekor? A jelerősség alapján kapcsolódnak az eszközök?
- Miért van az, hogy a coordinator és a routerek között kétféle jelerősségem van? :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11687) tboy72 válasza takacska (#11680) üzenetére


tboy72
aktív tag

Megint volt egy hosszabb áramszünet és megint nem indult el a Domoticz!!! :W :W :W :W

(#11688) ANOka válasza tboy72 (#11687) üzenetére


ANOka
őstag

Az ugyan nem megoldás az alapvető problémádra, de nem akarod az(oka)t szünetmentesre rakni?

(#11689) vampire17 válasza tboy72 (#11687) üzenetére


vampire17
addikt

En ezt a scriptet futtatom Cron-al (restart utan indul)

#!/bin/sh

while true; do

domoticzcheck=$(curl --max-time 60 -k -s "http://192.168.31.105:6060/json.htm?type=command&param=getversion" | grep '"status"' | awk '{ print $3 }' | sed 's$
if [ "$domoticzcheck" != OK ]] ; then
echo "Domoticz not running, checking again in 30 seconds."
sleep 30
domoticzcheck=$(curl --max-time 60 -k -s "http://192.168.1.105:6060/json.htm?type=command&param=getversion" | grep '"status"' | awk '{ print $3 }' |$
if [ "$domoticzcheck" != OK ]] ; then
echo "Watchguard is restarting Domoticz"
systemctl stop domoticz.service
systemctl restart domoticz.service
date_time=$(date +'%Y/%m/%d %H:%M:%S')
echo "Watchguard restarted service: ${date_time}" >> /home/vamp/Watchguard.log

fi
else
echo "Domoticz is running..."
fi

sleep 10
done

Par dolog (az IP, a log file helye) persze szabadon atirhato, ez csak az en rendszeremre van szabva. (lehetett volna persze valtozokkal is megirni, de alapbol nem a kozosbe keszult :) )

(#11690) vampire17


vampire17
addikt

Valaki rendelt mar Sonoff BASICR3-at?

Ha jol ertem ezt a videot, akkor egyetlen jumper behelyezesevel mindenfele UART, forrasztas, etc... nelkul lenyegeben "legalisan" flash-elhetjuk fel a Tasmotat?

https://youtu.be/BUfWytrzrJ4

Ez igy durva...:) En eddig azt hittem, hogy a Sonoff ezzel a DIY vonallal max ad valami LAN-os JSON alapu API-t az ediggi Felhos mukodes melle, de ezzel a termekvonalaval lenyegeben "legalizalta" es hivatalos alternativava tette a costom firmware-eket!

[ Szerkesztve ]

(#11691) enesbcs válasza vampire17 (#11690) üzenetére


enesbcs
tag

Igen, itt van előttem a Basic R3. A jumper felhelyezése után átlép "DIY módba" amivel lokálisan vezérelhető, csak sajnos se nem MQTT, se nem HTTP API, hanem a 8081-es portján egy ZeroConf nevű protokoll segítségével.
A mintaprogramot közzétették:
https://github.com/itead/Sonoff_Devices_DIY_Tools

Ez a mintaprogram mellesleg tud OTA módon firmwaret cserélni is rajta, és érthető okokból ez a legnépszerűbb funkciója jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#11692) LouiS22 válasza enesbcs (#11691) üzenetére


LouiS22
veterán

Hja, erős lett a konkurencia...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11693) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Most lesz a lakás teljes felújítása és elkezdtem szemezni ezzel! Külön hangulat/rejtett világításként a nappaliba. Mi kell ahhoz, hogy ezt telefonról tudjam vezérelni / amire jobban oda kell figyelni ebben az esetben?
Szerk: Bármilyen ajánlást szívesen "meghallgatok" :) inkább az egyszerűségre törekednék, már amennyire lehet!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11694) Yoshida válasza Draken (#11693) üzenetére


Yoshida
aktív tag

leírás alapján ez wifis, felrakod a telefonodra az appot, és vezérled is. sőt, hanggal is lehet ha van alexa, vagy google home-od.

(#11695) Draken válasza Yoshida (#11694) üzenetére


Draken
őstag

Inkább mentesíteni szeretném magam a ghome és egyéb okos berendezésektől, ha egy mód van. A kérdésem leginkább arra irányult, hogy kell e egyéb eszközt vennem a ledsor mellé avagy ez már alapból tud kommunikálni a routerrel? Másik kérdés, hogy a gyakorlati tapasztalat előtt honnan tudom, mennyire hajlamos a vibrálásra?

[ Szerkesztve ]

(#11696) Yoshida válasza Draken (#11695) üzenetére


Yoshida
aktív tag

első mondattal írtam, hogy elvileg semmi nem kell. viszont a leírás nem egyértelmű magára az eszköz meghajtására vonatkozóan. Azt írja 12V-os, és azt is hogy tápellátás: hálózati. Ebből az következne hogy minden adott, csak bedugod és kész.

(#11697) Draken válasza Yoshida (#11696) üzenetére


Draken
őstag

Hirtelen ezt találtam, mint bővebb leírás, oldal alján a spec

(#11698) LouiS22 válasza Draken (#11695) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de ez a csoda Tuya alapú, ezzel meg egy kínai cloudhoz kötöd magad hozzá.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11699) Draken válasza LouiS22 (#11698) üzenetére


Draken
őstag

Mi az, amit tudsz ajánlani ehelyett?

(#11700) vampire17 válasza Draken (#11699) üzenetére


vampire17
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.