Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) -mugen- válasza LouiS22 (#43000) üzenetére


-mugen-
tag

Igazad van, ez lenne a legjobb megoldás,volt olyan dolog ahol a Google/visszaolvasás elég volt így kérdést sem kellet feltegyek.
Google-t használtam, a fórumot nem olvastam végig.

Mostanában kellene a megoldás, mert úgy tervezem a vezetékelést,stb. és mire magamtól rájövök mindenre az elég sok idő, nem szeretnék venni sima kapcsolót,hogy tudjak villanyt kapcsolni amit kidobok mikor megvan a megoldás.
+1 párhuzamosan több dolgot is csinálok, illetve eddig mindig jött valami ami az addig kitalált megoldásom használhatatlanná tette...kell egy koncepció amit utána csak finomítgatok.

Talán abban kiegyezhetünk, hogy egy tapasztalt,tudással rendelkező ember gyorsabban kiokít mint te saját magad.
Az sem elhanyagolható, hogy így már tesztelt, működő eszközöket megoldásokat tudok vásárolni.

Közben egyébkén olvasgatok utána, próbálom megérteni.

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#43002) PeterCMolnar válasza (ex)Cat (#42988) üzenetére


PeterCMolnar
csendes tag

Hi, a SmartWise relét ismeri a Zigbee2MQTT? Nem találtam meggyőző infót róla egyelöre. Köszi előre is!

(#43003) (ex)Cat válasza ojb (#42996) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Szia
Elvileg a relé és a zár is AC-s, szóval nem kellene neki DC konverter. Vagy ez ettől független?

[43002] Igen tudja. Van belőle talán nem Zigbee-s is, de amit linkeltem az az. (Ezt már próbáltam is azóta, hogy simán megy)

(#43004) SafE84 válasza -mugen- (#42997) üzenetére


SafE84
tag

Ha értesz a Linux-hoz és kicsit mazochista vagy akkor Thin PC vagy NAS. Ha egyszerűen és gyorsan akarod összerakni a rendszert, akkor RaspberryPi.
Ez az én véleményem.

(#43005) PeterCMolnar válasza -mugen- (#42997) üzenetére


PeterCMolnar
csendes tag

"Lenne értelme ha zigbee-n kívül mondjuk z-wawe"
Szerintem nem, csak kavarodás lenne és plusz 1-2 hub vagy dongle feleslegesen. Keverni én biztosan nem keverném, hanem egy szabványt választanék. A mostani irányt nézve Zigbee a voksom. Keríts egy ZB koordinátort, IKEÁból pár apróságot és már lehet is játszani :D
Thread/Matter cuccok még nagyon gyerekcipőben járnak, szerintem lesz/marad visszafelé támogatás a Zigbee cuccokhoz.

"Egy NAS is eltudná látni a feladatot ha abba dugom be?"
Igen, de én nem indulnék el elsőre ezen az úton. Egy olcsó PC, használt laptop is megteszi első körben SZVSZ.
[How to Install Home Assistant on Your Synology NAS]

(#43006) halisa


halisa
tag

Sziasztok!
Segítsetek Hogy lehetne azt megoldani, hogy naptárban ha van egy teljes napi esemény akkor a lámpák ne kapcsoljanak be, ha lement az esemény akkor minden mennyen a megszokott automatizmus során.
pl: ünnepnapokon, szabadságnapokon ne kapcsoljon be a világítás.
Naptárnak a google naptárat használnám erre.
Automatizmusnak így próbáltam:
alias: Munkaszüneti nap
description: ""
trigger:
- platform: calendar
event: start
offset: "-0:0:0"
entity_id: calendar.unnepnapok_magyarorszag
condition:
- condition: or
conditions:
- condition: device
type: is_on
device_id: 07a0133c10b01817542b6be829822021
entity_id: switch.bolt_nyitva_tabla_vilagitas
domain: switch
for:
hours: 0
minutes: 0
seconds: 2
- condition: device
type: is_on
device_id: 7de9a0b37bdbfa41dddbc59c43d2d1ee
entity_id: switch.bolt_reklam_tabla_vilagitas_3
domain: switch
for:
hours: 0
minutes: 0
seconds: 2
action:
- type: turn_off
device_id: 07a0133c10b01817542b6be829822021
entity_id: switch.bolt_nyitva_tabla_vilagitas
domain: switch
- type: turn_off
device_id: 7de9a0b37bdbfa41dddbc59c43d2d1ee
entity_id: switch.bolt_reklam_tabla_vilagitas_3
domain: switch
mode: single

[ Szerkesztve ]

(#43007) PeterCMolnar válasza halisa (#43006) üzenetére


PeterCMolnar
csendes tag

A calendar szenzornak van "all_day" attribútuma:
{{ state_attr('calendar.unnepnapok_magyarorszag', 'all_day') }}

Lehet több triggert használnék és mindegyik triggernek adnék ID-t és azokat vizsgálnám később:

trigger:
  - platform: state
    entity_id: binary_sensor.aqara_bejarati_ajto_contact
    id: NYITVA
  to: "on"

action:
  - choose:
      - conditions:
          - condition: trigger
            id: NYITVA
        sequence:
          - service: select.select_option
            target:
              entity_id: select.tv_allvany_preset
            data:
              option: Red

[ Szerkesztve ]

(#43008) -mugen- válasza PeterCMolnar (#43005) üzenetére


-mugen-
tag

Akkor zigbee,igazából ha kivezetik is, gondolom ha nem akarsz frissíteni/bővíteni ugyan úgy működni fog.
Végül úgyis oda jutnék ahova/ahogy most tervezem akkor kezdenék inkább azzal.

Néztem már több féle rendszert(IKEA is), de ha jól tudom ezek a bridge-k nem kezelik az összes zigbee-s dolgot és egy rendszerben vagy nincs minden amit szeretnék.

Miért nem indulnál elsőre a NAS-al?

SafE84
Nem értek hozzá.Szerintem nem vagyok, bár megint olyat akarok csinálni amihez nem értek :C
A NAS-os megoldáshoz is kell Linux szakértelem?

"nankurunaisa"

(#43009) Steady74 válasza halisa (#43006) üzenetére


Steady74
addikt

Én a workday sensor-t használom, ahol meg lehet adni, hogy melyik nap legyen holiday, így be tudom manuálisan is állítani, hogy ha mondjuk március 15-e előtt vagy után (mondjuk idén) szabin vagyok 2 napot, akkor azt ne munkanapnak vegye, vagy mondjuk a nagypéntek, így a hétköznapi automatizmusok nem futnak le.

(#43010) PeterCMolnar válasza -mugen- (#43008) üzenetére


PeterCMolnar
csendes tag

Meglepődnék ha kivezetnék a Zigbeet :D
Nem vennék IKEA vagy Philips vagy akármilyen bridge-t, nem szoktak más (pl kínai) eszközöket szeretni. Sonoff vagy Conbee USB donlge inkább, nem lesz velük probléma.

Engedd el a NAS dolgot szerintem, nem csak a Linux miatt... Ezek szerint nem nézted meg a linket :D Egy használt irodai PC-ből 10 kattintással 5 perc alatt kész egy HA szerver. Még 5 perc és a Zigbee is megy rajta mindenféle USBs/Linuxos mappelős kínlódás nélkül...
[https://www.home-assistant.io/installation/generic-x86-64]

(#43011) PeterCMolnar


PeterCMolnar
csendes tag

Valaki használ [https://www.room-assistant.io/] vagy [https://espresense.com/] megoldásokat? Érdkelne hogy hogyan van nálatok konfigolva/kalibrálva?

(#43012) LouiS22 válasza -mugen- (#43001) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem bántás, piszkálás, de ennél a hobbinál nem fogod megúszni:

az olvasást
a mellényúlást
az újratervezést
a szoftveres hibákat

és nagyon nem jó irány az se, ha valaki más "kész koncepcióját" akarod másolni. Nincs két egyforma user és két egyforma felhasználási hely sem. A legjobb, amit tehetsz, az az inspirálódás -- viszont a sorok között azt olvastam ki, hogy ezt meg akarod úszni. Szóval így nehéz lesz :)

Egy másik tipikus kezdő hiba a mident egyszerre akarok. Legelőször azt döntsd el, hogy mit szeretnél indulásnál és mi az, ami ráér később (hónapokkal később is). Ha most épül a ház, akkor tudsz előkészítéseket kialakítani (nulla vezeték mindenhova, mélyített kötődoboz, redőnyöknél kapcsolónak előkészítés, klíma előkészítés, kamerák lehetséges majdani helyén szintén előkészítés -- tele a net ilyesmikkel).

Döntsd el a használni kívánt protokoll(ok)at és a vezérlő rendszert. Itt 99 százalékban home assistantot fognak ajánlani/használunk. Kaphatsz kész rendszereket is, azok jórészt zwave alapúak lesznek, egy kellemes árcímkével megtoldva.

Még valami: itt is igaz az a mondás, hogy az olcsó húsnak híg a leve, szóval a fillérbszásnak legtöbbször az a vége, meg kell venned azt, amiről azt hitted, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43013) -mugen- válasza PeterCMolnar (#43010) üzenetére


-mugen-
tag

Én se szeretnék, pont a zártsága miatt.
A dongle az még odébb van, egyelőre az "agy" kell :D

Megnéztem,de így ránézésre nem tűnik olyan bonyolultnak, persze lehet átsiklottam valami felett.
Mondjuk én QNAP-ban gondolkodtam.

Mi miatt javaslod még a NAS elengedését?

Nagyon nem szeretnék erre is külön eszközt, mert a NAS is kelleni fog, de ha a kapott infókból rájövök ,hogy nem érdemes akkor nem erőlködök tovább!

"nankurunaisa"

(#43014) PeterCMolnar válasza -mugen- (#43013) üzenetére


PeterCMolnar
csendes tag

Gondoltam azért javaslom a NAS elengedését hogy ne vegye el a kedved ha valami nem megy elsőre. Az igaz hogy nincs NASom, de személy szerint szeretem ha valami működik egyszerűen (lehetőleg elsőre) és főleg stabilan. Harmadjára írod kb hogy nálad a NAS kelleni fog, úgyhogy ez kb el is dőlt nálad. :D Hiába javaslunk néhány alternatívát.
Azt a részt értem hogy nem akarsz 2 vasat, ha 1 NAS is el tud majd látni mindent, egyet is értek vele teljesen ebből a szempontból.

Arra próbáltam rávilágítani hogy ha van elfekvőben egy RPi4 vagy vmi PC dolog, akkor azokkal könnyebb elindulni, tanulgatni. Ha ez megvan és később egy NAS is, akkor 2 perc költözni egy RPi-ről NAS-ra, backup alapján.

(#43015) -mugen- válasza LouiS22 (#43012) üzenetére


-mugen-
tag

Nem vettem annak.
Hajlandó vagyok informálódni,csak az alap koncepcióig szeretnék gyorsan eljutni.
Nem konkrétan másét másolnám, csak inspirálódok,leszűkítem a választási lehetőségeket.
Én azt szeretném megúszni, hogy felesleges dolgokat vegyek, ill. a tudatlanságból elkövetett hibákat(tudom így is lesz,de csak kevesebb).

Eldöntöttem már(szerintem) ,az agy nem most lesz megvéve, de a szerelvények egy része igen.Ezért szeretném most eldönteni milyen lesz a rendszer és ahhoz passzoló szerelvényeket venni,ill.ha kell vezetékelést úgy csinálni.

Nem most épül, csak felújítok,panel szóval elég sok korlátja van.

Protokollban csak visszaigazolást vártam, a Zigbee jó választásnak bizonyul.
Rendszernek úgy tűnik a Home Assistant lesz megfelelő.
Készről letettem mert korlátozott és feleslegesen drága(főleg egy panelba...:DD)

Igen,ezért is nem akarok kezdő csomagot venni és aztán megint jobbat és megint, hanem találni egy olyat ami megfelel a célnak.

"nankurunaisa"

(#43016) ojb válasza (ex)Cat (#43003) üzenetére


ojb
tag

"Elvileg a relé és a zár is AC-s, szóval nem kellene neki DC konverter"
A linkelt ZB relé 5V DC vagy 5 - 32V DC tápfeszültséget kíván a működéséhez,
A zár pedig ezek szerint 12V AC feszültséget.
A leírtak alapján ezeket az eszközöket szeretnéd 24V AC -ről üzemeltetni átalakítás ill. konverzió nélkül?
Vagy én értek valamit félre :F :F :F
A ZB relay panel nem biztos, hogy megörülne a 24V AC tápfeszültségnek és a zár sem szeretné a 12V AC helyett a 24V AC-t!

(#43017) -mugen- válasza PeterCMolnar (#43014) üzenetére


-mugen-
tag

Én is így vagyok ezzel több dolognál, pl. egy szerszámnál, kiveszem a dobozból lássa el a feladatát, nem akarom bütykölgetni, hogy hátha jó lesz.
Írtam is, hogy ha itteni információkból/tapasztalatokból kiderül,hogy nem járható a NAS vagy nem fog jól működni akkor maradok az 1.re működő dolognál.

A NAS Torrentezésre kell elsősorban illetve e letöltött anyagok tárolására amíg elfogyasztom.Semmi más nem lenne rajta.
Biztonsági mentést lehet próbálnék csinálni, de mivel úgyis egy külső vinyón lenne ezért szerintem egyből arra mentenék, de ez csak ilyen"ha már van használom" dolog.
Árban a NAS 60-100ezer plusz winyó és akkor mellé még egy kb.40ezres okos otthon központ.Jobbnak tűnik egy drágább intelem NAS és akkor legalább a NAS-os feladatokat is jobban ellátja.
Ha valamit nem vettem számításba vagy szerinted jobb alternatíva a külön eszköz akkor érdekelne!
Nem hiába, mert lehet,hogy rájövök a ti javaslatotok mégiscsak jobb és akkor nagyon hálás leszek :DD .

Pont azt szeretném elkerülni,hogy csak a tanulgatásra vegyek valamit,megfordítanám:
Veszek valamit ami ellátja a feladatot és azt tanulom meg használni.

"nankurunaisa"

(#43018) LouiS22 válasza -mugen- (#43017) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha tényleg visszaolvasnál (ahogy azt nem tetted eddig), akkor eljutnál oda, ahol ki lett vesézve, hogy miért nem ajánlott a NAS. Röviden: hiába fut rajtuk Linux, a legtöbbje herélt. Kettő: a Ha natívan nem támogatja, és bár fel tudod rá szenvedni, teljesen magadra leszel utalva (és az már kiderült, hogy a Linuxhoz egyelőre lövésed sincs (majd lesz, muszáj picit beletanulni :))) , így saját magad fogod tökön lőni, ráadásul nemigen lesz, aki segítsen és a neten is elvétve találsz majd infót erről).
Ha képes Dockert futtatni a NAS, akkor meg majd jönnek a Dockeres nyűgök, mert k nehezen tudod majd kezdőként működőre konfigolni és arra sem lesz garancia, hogy a NAS örök életre támogatni fogja magát a Dockert. Ja, és pl. a Syno 3rd party USB kezelését ne is emltsük, illetve a drivereket (pontosabban ezek hiányát -- lásd herélt Linux).

Ha ezeket vállalod, akkor hajrá :) De ennél tényleg lényegesen egyszerűbb elfogadni, hogy a HA rendszer fusson egy külön "filléres" hardveren és azon lehetőleg más ne is legyen. De a te cuccod lesz, te döntesz, tiéd a kockázat és a felelősség.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43019) sutszi válasza LouiS22 (#43018) üzenetére


sutszi
veterán

Teljesen világos, hogy te a büdös életben nem mentoráltál még senkit... Ilyen arrogánsan reagálni azoknak akik nyilvánvalóan első lépéseiket teszik meg egy témában abszolút kapufa...

Btw... az összefoglalót is gatyába lehetne rázni kicsikét... és akkor nem kéne múlt századi módszerként javasolni az olvass el 43000 hozzászólást mert ki lett vesézve... meg keress vaktában egy olyan témában amit most próbálsz megérteni... Ez úgy látszik valami terjedő kórság, hogy szeretnének bizonyos emberek az elefántcsont toronyból leszólni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43020) (ex)Cat válasza ojb (#43016) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Majdnem. A leírás szerint 5V DC (USB), vagy 5-32V AC/DC tápot kíván. De amúgy a relé működött is a trafóról(8/12/24V), csak a zár nem. De simán lehet hogy nem ilyen paraszti logikával kell ingert adni a zárnak, mint ahogy én gondoltam és ez a baj. Amúgy a trafón 12V-ra kötöttem a relét, és úgy gondoltam hogy ezt kell valahogy továbbadni a zárnak és kész.

Neked van esetleg valami bekötési rajzod?

(#43021) halisa válasza Steady74 (#43009) üzenetére


halisa
tag

A workday sensor-t beállítottam, majd hétvégén és hétfőn kiderül, hogy müxik-e.

(#43022) -mugen- válasza LouiS22 (#43018) üzenetére


-mugen-
tag

Itt is ugyan úgy problémás?
Nincs lövésem valóban.
Téves az elképzelésem, hogy van konkrét módja annak, hogy HA kompatibilis legyen a NAS?
A Dockernél csak a működére bírás a problémás vagy utána bajos?
Ha nem is értek hozzá gondoltam megcsinálom amit más is és működik, így képzeltem, de jól értem, hogy vagy nincs egzakt módszer vagy információ nincs róla?
Ha nincs tutorial vagy hozzáértő aki segít,akkor tényleg közel lehetetlen működésre bírni...

Mélyen már kezdem elfogadni, de nagyon szeretném ha működne a NAS opció...még egy kicsit kérdezősködök itt erről aztán, ha senki nem kerül elő aki benne van akkor elengedem.

Kétségbeesett gondolataim :DDD :
Apple TV+zigbee stick= okos otthon rendszer
valami eszköz ami okos otthon rendszer+ médialejátszó is egyben

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#43023) 4D4M válasza LouiS22 (#43018) üzenetére


4D4M
aktív tag

Kicsit olyan 50 első randi feelingje van a dolognak, de nagyon kitartóan emlékeztetsz mindenkit, aki amúgy elsőre próbálkozik. :Đ Bele kell törődni, hogy ez az emberi alap működés és a PH-s kultúra nem születik velünk.
Persze a legtöbb problémát a 0. hozzászólás szerkeszthetetlensége okozza, de pl kiegészíthetnéd a leszabást kulcsszavakkal, amikre keresve jó eséllyel vonzóbb lesz a visszaolvasás, mint a 43k hsz végignyálazása (: Mert amúgy ebben a fázisban általában az is gondot okoz, hogy mit keressen.

@sutszi: ;]

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#43024) LouiS22 válasza 4D4M (#43023) üzenetére


LouiS22
veterán

A probléma ott van, hogy tisztelet a kivételnek, de a lustaság és a leírom a vágyaim és várom a megoldást az indító (és legyen link is, amire csak kattintani kell). Meg az "olvasgattam" + "nézegettem" -- lefordítva: nem csináltam semmit, írjátok le azt, amit kérdeztem, nekem erre nincs időm sem kedvem, de legyen megoldva.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43025) LouiS22 válasza sutszi (#43019) üzenetére


LouiS22
veterán

Nézd, épp ebben hozzászólásodban erősítettél meg abban, amiben egyébként majdnem biztos voltam.

Ha neked múlt századi módszer az, hogy olvasol... akkor tényleg nincs miről beszélni.

Tényleg az van, amit épp ez alatt a hozzászólás alatt írtam le.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43026) ojb válasza (ex)Cat (#43020) üzenetére


ojb
tag

A Trafó 0 - 12V kapcsaira kell kötni...

A relé NO - Com sorkapcsaira.
A nyitási impulzus hossz: ~2 -10 sec ízléstől függően.

(#43027) PeterCMolnar válasza -mugen- (#43022) üzenetére


PeterCMolnar
csendes tag

Azt hogy valami problémás vagy sem, azt szerintem te döntöd el… :D
Tutorialt meg linkeltem… ;)

Van már Apple TVd? Valamiért nem látom jönni hogy beledugsz egy Zigbee sticket és működik.

(#43028) 4D4M válasza LouiS22 (#43024) üzenetére


4D4M
aktív tag

Szerintem lehet egy funkciója ez is egy ilyen közösségnek. Persze a problémamegoldás az igazi hasznosság, de a tanácstalanság is egyfajta probléma (: Szerencsére nincsenek kreditek, hogy csak azok kérdezhessenek, akik már segítettek is. És az is egy képesség, hogy elsajátítasz valamit záros határidón belül. Ez a képesség is gyakorlat és élettapasztalat eredménye. Ha pl nem hatékonyan teszed bele az időt és elszántságot, akkor egy emberöltő is kevés ahhoz, hogy feljöjjön valaki a te szintedre. Persze értem, hogy mire gondolsz, de attól tartok néhány szempontot figyelmen kívül hagysz, amikor ítéletet hirdetsz (:

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#43029) -mugen-


-mugen-
tag

A tanulásnak is vannak hatékonysági szintjei.
Ha nem tudod merre vagy arccal nagyon sok idő mire megtalálod a megfelelő információkat,ha egyáltalán sikerül.
Erre vannak a Tanítók,hogy egy összeszedett letisztult tudásanyagot adnak át, illetve megtanítanak tanulni.optimális esetben

Itt mindenki ingyen a szabadidejét áldozza ,ezért nem is várom el, hogy segítsenek illetve felróják az előtájékozódás hiányát.(én mondjuk próbáltam)
Persze örülök és sokat segít, ha valaki megteszi.

Esetemben utána néztem aztán rájöttem, hogy lővésem sincs erről és egy élet lesz mire valahova eljutok ezért megpróbálok gyors, koncentrált információhoz jutni.

Ha nem vagy tech geek,de kell egy megoldás viszont nem vagy hozzá elég/vagy csak nem érdekel annyira, akkor szerintem nincs más mint hozzáértő emberektől kérsz véleményt, hogy melyik az ami tudja amit te szeretnél, hogyan tudod megoldani.

"nankurunaisa"

(#43030) LouiS22 válasza 4D4M (#43028) üzenetére


LouiS22
veterán

:R
Elfogadom, rávilágítottál a korábbi hozzászólásodban valamire, amit eddig következetesen figyelmen kívül hagytam.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43031) -mugen- válasza PeterCMolnar (#43027) üzenetére


-mugen-
tag

Azért vannak olyan dolgok ami objektíven problémásnak nevezhető, de akár a szubjektív véleményed (vagy másé)is érdekel.

Ha NAS-ra gondolsz akkor én QNAP-ot vennék,de és az ottani VM-et használnám, nem tudom mekkora különbség a kettő közt, megnéztem ott milyen, de az sem tűnt vészesnek.
Az a baj, hogy hozzá nem értőként sokszor azt gondolod menni fog és amikor meg is kell csinálni akkor jön a pofára esés.
Még nincs,mint mondtam kétségbeesett ötlet...USB nélkül érdekes lenne :D

"nankurunaisa"

(#43032) LouiS22 válasza -mugen- (#43022) üzenetére


LouiS22
veterán

Bár a kollégától is megkaptad: Home Assistant esetében ezek az irányok: [link]

Ami a te fejedben van: [link]

Olvasd el a második linken szereplő leírást és értelmezd is, majd döntsd el, hogy számodra vállalható irány-e.

Ahogy előttem is írták: nem javasoljuk.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43033) -mugen- válasza LouiS22 (#43030) üzenetére


-mugen-
tag

Ez a képesség az elsajáttásra lenne? :D

+1Előfeltételezed az angol tudást is ;]

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#43034) LouiS22 válasza -mugen- (#43033) üzenetére


LouiS22
veterán

Tetszik vagy sem, ennek a hobbinak a konyhanyelve az angol (de az informatikának is). Ezen a nyelven fogod megtalálni a legtöbb releváns információt, ezen a nyelven vannak a kézikönyvek, leírások és a nemzetközi közösség is ezen a nyelven kommunikál.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#43035) -mugen- válasza LouiS22 (#43032) üzenetére


-mugen-
tag

Így olvasva azt mondom vállalható, de továbbra is feltételezem, hogy élesben segítségre szorulnék.

Én a konkrét negatív dolgokra lennék kíváncsi, hogy miért nem javasolt.
1.ha azért mert én inkompetens vagyok és sose lesz jó akkor ha kompetensé válok(vagy segítenek) járható út.
2.ha hiába vagy pro, mert nem lehet jól megcsinálni és mindig lesz vele baj stb... akkor tényleg nem jó megoldás
számomra.

"nankurunaisa"

(#43036) -mugen- válasza LouiS22 (#43034) üzenetére


-mugen-
tag

Itt nincs helye tetszés-nem tetszésnek!
Tisztában vagyok vele.

Csak félig vicceses azt szerettem volna jelezni, hogy van aki semennyire nem tud, neki ne legyen okos otthon?

Ha erre igennel válaszolsz akkor szerintem értem mire gondolsz :D :
A témában alacsony kompetenciájú, szükséges alap(pl.:angol) tudást nem birtokló és/vagy részletesen tanulni nem akaró személyre nem kifejezetten szeretnél időt áldozni vagy szerinted nem neki való.Szerezzen alaptudást és folyt.köv.

Nem sértésnek szánom, remélem nem veszed rossz néven.

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#43037) PeterCMolnar válasza -mugen- (#43031) üzenetére


PeterCMolnar
csendes tag

Oké, vegyük ki a képletből a NAS dolgot. :D Alapból nem arra tervezték hogy okos otthon szerver legyen. Szerintem.

Inkább elmondom hogy 3 év Home Asszitant után sem döntenék máshogy mint eddig. Tavaly egy második rendszert is építettem, bár az kisebb de az is csak Zigbee és RPi4-en fut. Az volt először itthon.
Most itthon egy HP kis PC van, i5 procival, 35e HUF volt használtan …
Ebbe egy Conbee Zigbee stick van ami 55 eszközt kezel a házban.
Just works.

Egy barátom pont tegnap panaszkodott hogy 5 applikáciőja van a telón a dolgai miatt, lásd fűtés két féle, klímák, mosógép és hűtő . :D
Na ebből próbálunk csinálni valamit majd…

Beleestem én is abba a hibába hogy második telepítésemhez próbaképp vettem WiFis termosztátot, holott itthon Zigbee van és működik. Gondoltam spórolok…. :D Tuya suxx…
Na az lett a vége hogy van egy 40 eurós termosztát a fiókban :D
A második helyre pedig ugyan úgy Zigbee termosztát lett plusz stick 70 euró körül… ;D

Ne vegyél ész nélkül mindenféle szenzort, kapcsolót vagy bármit mert olcsó épp vagy akármi…

(#43038) tradeelek11 válasza -mugen- (#43036) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

A NASban nem az a szívás hogy fut e rajta a HA, mert szinte biztos hogy valahogy igen.
Az igazi probléma hogy pl egy sticket (stickeket) hogy raksz rá, úgy hogy lássa a HA.

Tisztelettel :R

(#43039) tradeelek11 válasza PeterCMolnar (#43037) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Te akkor csak zigbees eszközöket használsz?
Se Wifi, Z-wave, Lan, Bt,433, semmi?

Tisztelettel :R

(#43040) PeterCMolnar válasza tradeelek11 (#43039) üzenetére


PeterCMolnar
csendes tag

Mondhatni igen, pl 433 is lehetne mert van a fiókban hub is :D De csak próbának vettem, nem is működött ahogy akartam.
WiFin csak a klímák vannak (ESPHome) meg pár LED-es világítás amik DIY cuccok vannak (WLED)

Feljebb ezt próbáltam kifejteni a kollégának hogy inkább veszek picit drágább Zigbee hőmérőt mint pl olcsóbb Bluetooth hőmérőt.
Ahhoz külön hub, proxy kellene. Kettő hub meg már nekem sok :D
Cserébe pl BT termosztát nem nagyon van, Zigbee igen. Vagy pl BTs nyitás érzékelő sincs amennyire tudom.

[ Szerkesztve ]

(#43041) Steady74 válasza halisa (#43021) üzenetére


Steady74
addikt

műxik, én megadtam pl. a mai napot ünnepnapnak és nem indultak el a hétköznap reggeli automatizmusok.

(#43042) Degeczi válasza Steady74 (#43041) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehát pont az a lényege, h nem kell külön megadni semmit, csak egyszer a config binary_sensor ágában azt, h
- platform: workday
  country: HU
és attól kezdve a binary_sensor.workday_sensor automatikusan mindig "off" lesz a mostanihoz hasonló, hétköznapon lévő hazai ünnepnap esetén, és már csak a saját szabadságokat kell külön lekezelni.

[ Szerkesztve ]

(#43043) tradeelek11 válasza PeterCMolnar (#43040) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Én nem szeretnélek számon kérni félre ne érts :)

De pl. én mindent is ami ár, érték, megbízhatóság háromszögben a legjobb.
A protokol számomra másodlagos.

"inkább veszek picit drágább Zigbee hőmérőt mint pl olcsóbb Bluetooth hőmérőt"

Ez pl. nálam nem ár kérdése , de én idáig 1 olyan Zigbeesel találkoztam ami már majdnem olyan gyorsan jelent mint egy "olcsó" Bt-és, a többiek alkalmatlanok (voltak) fűtés- hűtés vezérlésére.

Én pl. csinálok pár DIY dolgot is akár ZBalá is, de van ahol kevés az IO ott én simán megyek ESPvel (ha lehet LANon, ha nem Wifin).

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#43044) PeterCMolnar válasza tradeelek11 (#43043) üzenetére


PeterCMolnar
csendes tag

Nem értettelek félre :)

Én is LAN párti vagyok (3 RPi azon van) de betegesen rejtek el minden kábelt ahol tudok :D Plusz ezért sincs több hub :D

Az árat pl úgy is értem hogy előbb veszek meg egy ZB kapcsolót mint WiFiset. Szvsz megbízhatóbb és van így is átlag 30 eszköz nálunk wifin :D A ZB meg erre lett kitalálva, ilyen egyszerű az indok nálam.

DIY ZB cuccok?! Minden elismerésem ! :)

(#43045) tradeelek11 válasza PeterCMolnar (#43044) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Nem akkora durranás ám :)
kb. mintha ESP boardra építenél.
Ünnepek alatt több időm lesz, ha érdekes linkelgetek majd pár dolgot.

Tisztelettel :R

(#43046) PeterCMolnar válasza tradeelek11 (#43045) üzenetére


PeterCMolnar
csendes tag

Jöhet link, kiváncsi vagyok mit lehet kihozni még belőle!

(#43047) zsamiatt válasza PeterCMolnar (#43005) üzenetére


zsamiatt
őstag

Semmilyen keveredes es felesleg nincs. Nalam is van kabel, wifi, zwave es zigbee is. Sokkal jobban beloheto melyik feladatra mit erdemes beloni. Nekem pl tapasztalatbol stabilabb a zwave mint a zigbee.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#43048) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata HomeKit kamera stream vs HA app (ios*) kamera stream távolról?

LAN-on a HA appon* keresztül nem a legjobb, de SCRYPTED addon és HomeKit segítségével kb valosido a feed.
/A kamera egyébként egy annke c800 es rtsp /

Mi várható ha remote próbálnám?

Ahhoz hogy tavolrol kiprobaljam, kellene legalább egy Homepod, amit csak a próba miatt nem akarok megvenni :)

- Probalok mindent HomeKit alatt hasznalni, ugy hogy a HA dolgozik a hatterben.

(#43049) PeterCMolnar válasza zsamiatt (#43047) üzenetére


PeterCMolnar
csendes tag

Én sem vagyok a Zwave ellen, egyszerűen csak megmaradtam a Zigbee mellett ;) Zwavenek is van helye, sőt…
Nálam a ZB többnyire azért is lett, mert 2-3 éve jó áron lehetett Aliról rendelni cuccokat. Ott beakadt nekem a ZB és úgy maradtam :D
Az meg csak saját ízlés hogy nem keverem a protokolllokat.

Lehet tudni hogy milyen ZB koordinátorod van?

(#43050) zsamiatt válasza PeterCMolnar (#43049) üzenetére


zsamiatt
őstag

Sonoff dongle E

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.