Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) layerke válasza Gh0sT (#998) üzenetére


layerke
aktív tag

Ahogy itanczos is említette, szünetmentes megoldás lehet. Abból is lehet elég nagyot venni, szóval simán lehet minden eszközt használni áramszünet alatt is, ha van elég pénz, kérdés az, hogy kell-e.
Egy saját példa: házban van vízteres kandalló, ami rácsatlakozik a nem etázs rendszerű fűtéshálózatra a gázkazán mellé, így választhatok, hogy mivel fűtök. Viszont kell mennie a szivattyúnak a kandallónál, különben felforrhat a víz. Két út van ennek kiküszöbölésére:
1. vízcsövet összekötni a fűtéssel és ha túlmelegedne a fűtés, akkor beengedni a csapvizet a rendszerbe, a többletnyomást pedig a kazán biztonsági lefúvatóján.
2. keringetni áramszünet esetén is. Én az utóbbit választottam, kellett hozzá szünetmentes, de hát a Domoticz szervernek is kell, szóval sok légy egy csapásra :)

(#1002) Pulsar


Pulsar
veterán

Asszem minyírtam az egyik sonoffot, mert nem figyeltem, és 5V-ot adtam neki. most az alján lévő IC melegszik mint állat. Van értelme cserélni?

(#1003) qqzs


qqzs
őstag

Ebben tenyleg van barometer vagy csak eliras a descriptionbe?

Eladó: GTS450

(#1004) hoodoo86 válasza qqzs (#1003) üzenetére


hoodoo86
tag

Tenyleg van benne.

(#1005) itanczos válasza qqzs (#1003) üzenetére


itanczos
senior tag

Tényleg van, nekem is van ilyen.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1006) Cuccok válasza itanczos (#1005) üzenetére


Cuccok
tag

A régi kör alakúban nem volt?

(#1007) Piedon válasza Cuccok (#1006) üzenetére


Piedon
tag

Nem volt, az újban pluszban van egy bme280 szenzor ha jól olvastam.

(#1008) qqzs


qqzs
őstag

Erdekes mert eddig 15dollar alatt nem lattam es sosem olvastam hogy barometer lenne benne most is megnezten mashol es nem irjak.
Tud triggerelni is a legnyomas vagy csak nezegetni lehet a grafikonjat?
Es ha jol emlekszem a zigbeet nem szereti a home assistant? Mert hogy ez olyan

Eladó: GTS450

(#1009) itanczos válasza qqzs (#1008) üzenetére


itanczos
senior tag

Xiaomi gateway-on keresztül Home Assistant tökéletesen olvassa az értékeket.
Közvetlenül nem próbáltam.

Igen, a MiHome app-ban a hőmérsékletre és páratartalomra is tudsz triggelni.
Természetesen a Home Assistant-ban is! :)

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1010) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Úgy látom érkezik egy új típusú Xiaomi Miija 1080p kamera ami az Aqara termékcsaládba tartozik, tehát a saját gateway mellett zigbee kompatibilis is. Szinte minden irányban állítható 180°-os halszem-objektívvel szerelt. 36.99$ presale.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1011) BullZeye válasza AcCEsS (#1010) üzenetére


BullZeye
veterán

180°halszem optikára leszek kíváncsi mennyire ad használható képet, ez már bőven az overkill kategória.

Xiaomi Gateway-re érdemes beruházni? Mennyire jövőálló, érdemes még várni pár évet?

[ Szerkesztve ]

(#1012) AcCEsS válasza BullZeye (#1011) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Nem lehet tudni, hogy mennyire jövőálló, de ha belegondolsz ebben a témában - a várható fejlődés miatt -, nem lehet évekre előre tervezni, és a Gateway, nagyjából 6.000 forintból megvan, tehát nem egy óriásberuházás. Emiatt nem érdemes éveket várni. Inkább azt tartom fontosnak, hogy az egyes szenzorok és kiegészítők - lehetőség szerint - szabványos protokollokat is (pl. ZigBee) támogassanak, mert azokat esetleg később más rendszerekhez is fel lehet használni...

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1013) qqzs válasza itanczos (#1009) üzenetére


qqzs
őstag

Tehat akkor legnyomasra nem?

Eladó: GTS450

(#1014) itanczos válasza qqzs (#1013) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem találtam olyan opciót.
Persze Domoticz-ban, Home Assitant-ban csinálhatsz olyan automatizációt!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1015) itanczos válasza AcCEsS (#1010) üzenetére


itanczos
senior tag

Azért óvatosan ezzel a kamerával!
Ez egy Xiaomi Gateway is! Vagyis van benne egy Wifi-Zigbee gateway is!
Ez gondolom helyettesítheti a normál Gateway-t, ahogyan volt ilyen klímás egység is.
De a klímás Gateway-t sem támogatja a mai napig a Domoticz, HomeAssistant sem.

Szóval, szerintem maga a kamera marad Wifi-s! A Zigbee csak a többi periféria csatolására van (mozgás érzékelő, ajtónyitás, stb...).

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1016) qqzs


qqzs
őstag

Megjottek az olcso sonoff wifis kapcsolok csak mikor rendeltem meg nem volt tiszta hogy ehhez kell nulla is igy nem tudok plafon vilagitotestet kapcsolni vele. Mondjatok otleteket mit kapcsoljak vele? :) 10A-es
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#1017) AcCEsS válasza qqzs (#1016) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Rossz a link! :K

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1018) fecus


fecus
őstag

Hátha segít valakinek:
Egy hete nem tudom betölteni az EasyESP progit egy most vásárolt Sonoff kapcsolóba. Rákeresve a pontos verziószámra "TH_V1.1" ezt a topikot találtam.
A lényeg, hogy a fekete gombot 2mp lenyomva kell tartani amikor megkapja a tápot és azt javasolják, hogy külső 3.3V-os tápra tegyük mert az USB/serial adapternek kevés az árama.

Más:
Hány szabad port van ezen a cuccon? Egy a tüskesoron fel van tüntetve. Nekem legalább 2 kellene.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1019) itanczos válasza fecus (#1018) üzenetére


itanczos
senior tag

Bocs, de flash üzemmódhoz valóban nyomva kell tartani a gombot.

A tüskesornál, ha 5 tűs verzió, akkor az 5. a GPIO14. Azt biztos tudod használni.
Elvileg az RX és TX tűket is használhatod, de arra figyelni, kell, hogy flash közben el kell távolítani ezeket.
Ezen keresztül 3 digitális ki-bemenetet használhatsz.
Elvileg az ESP chip lábaira forrasztva tudsz további portokat is használni. Lehet I2C is.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1020) fecus válasza itanczos (#1019) üzenetére


fecus
őstag

Nekem azért nem volt ez egyértelmű, mert a fali kapcsolónál semmi ilyen se volt, és a Neten több flash-ről szóló videóban sem nyomnak semmit.
Mindegy, most már benne a jó bit. :C

Ok. Kösz. Akkor már van 3.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1021) Janos250 válasza fecus (#1020) üzenetére


Janos250
őstag

És még egy, ha a LED lábát is használod. Persze, ha arra nincs szükséged. Egyébként sima Arduino lapként is programozható, mit bármely másik ESP8266.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#1022) qqzs


qqzs
őstag

[link]
Ez mar remelem jo link. De most nezem a lenti postban levo ugyanaz felearon? :(
Szoval ti mire hasznaljatok ezt? Es miert kell ezt flashelni vagy telepiteni ra barmit?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#1023) itanczos válasza qqzs (#1022) üzenetére


itanczos
senior tag

Bangood-on kb 1500 Ft. Gearbest-en 2100 körül van.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1024) itanczos válasza fecus (#1020) üzenetére


itanczos
senior tag

Minden ESP board-on kell ez a gomb nyomás a flash-hez.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1025) fecus válasza itanczos (#1024) üzenetére


fecus
őstag

Dupla lett. Bocs.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1026) fecus válasza qqzs (#1016) üzenetére


fecus
őstag

Visszatérve az eredeti felvetéshez: mit is szerettél volna ezekkel kapcsolni? Mert ha a mennyezeti lámpát úgy, hogy a lámpába építed bele, akkor ott van nulla.

(#1024) itanczos: A fali kapcsolón nincs gomb.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1027) itanczos válasza fecus (#1026) üzenetére


itanczos
senior tag

Na, azt még nem flash-eltem, de ha jól emlékszem, ott is van megoldás.
Van egy otthon, de a nulla probléma miatt egyelőre nem használom.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1028) qqzs válasza fecus (#1026) üzenetére


qqzs
őstag

Ja tenyleg csak a kapcsolot kell felkapcsolva hagyni.

De minek a flasheles es ti mikre hasznaljatok ezt?

Eladó: GTS450

(#1029) fecus válasza qqzs (#1028) üzenetére


fecus
őstag

Keress rá a Sonoff & Domoticz vagy Home Assistant szavakra!

Röviden: A Sonoff kapcsolócsalád magja egy ESP8266 mikrokontroller vagy származékai. Ezekre már régen fejlesztenek több firmware-t. Az egyik az EasyESP. Ha ezt feltöltöd kapsz egy szabadon programozható WiFi eszközt amin már vannak beépített perifériák (kapcsoló, relé, érintőkapcsoló, LED, stb.) Aztán innen csak a képzeleted, meg a HW szab határt annak hogy mi lesz belőle.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1030) qqzs válasza fecus (#1029) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi, mondanal egy ket peldat? Ez egy kapcsolo lesz utana is tehat kapcsolni tud dolgokat. Alapbol appbol tud meg idozitve. Home assistanttal gondolom osszetetteb mwgoldasokat is. Meg uj vagyok ezen a teren mi johet meg azutan :)

Mijia 1080p kamera megjott. Watermarkban a kinai idot mutatja amire lehet a magyarazat hogy kinai szerveren van a mi home de annak nincs ertelme hogy a szerver idot mutassa meg kinaban is tobb idozona van. Van megoldas erre?

Eladó: GTS450

(#1031) layerke válasza qqzs (#1030) üzenetére


layerke
aktív tag

Mondott példát, de akkor mondok én is, hátha tisztább lesz: bekötsz egy ds18b20 érzékelőt az esp szabad lábára és a custom firmwarerrel ki tudod olvasni a hőmérsékletet, amit továbbíthatsz a szervernek, így nem kell külön hőmérő.

(#1032) itanczos válasza qqzs (#1030) üzenetére


itanczos
senior tag

A HomeAssistant-hoz le kell cserélni a gyári firmware-t pl EasyESP-re. Lényeg, hogy MQTT protokolon keresztül kell kommunikálnia.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1033) layerke válasza itanczos (#1032) üzenetére


layerke
aktív tag

A Domoticz esetében nem feltétlenül szükséges az MQTT broker, itt alkalmazható a Domoticz http protokoll is. (csak zárójelesen megjegyzem, ha már ez a téma, legyen itt ez is)

(#1034) qqzs


qqzs
őstag

na mar kapisgalom, akkor olyasmi hoyg ezt a kapcsolot lehet hasznlani valami wifi interfesznek.

Biztos mivel uj vagyok okos otthon temaban es csak a xiaomi terjed nalam de mit lehet kapcsolni a lampatesteken kivul egy ilyen wifi kapcsoloval?
Meg ugy egyebkent is vannak egyszeru dolgok amik adjak magukat hogy pl a nyomogombot csengonek hasznaljuk egy nyomas dingdong hosszu nyomas csorrrrr ketszeres nyomas zene (ez az ismerosoknek) meg meg azt talaltam ki hogy ugyanezek 9 utan csendesebben szolnak. De honnan lehet hasznos es bevalt automatizalasi otleteket talalni?

A fenti csengo megoldast egyszerubb lenne home assistantba beallitani mint mihome appban?

layerke: nem mondott, a barmi az nem ervenyes :)

Eladó: GTS450

(#1035) itanczos válasza qqzs (#1034) üzenetére


itanczos
senior tag

Javaslom, hogy ha használsz HomeAssistant-ot vagy Domoticz-ot, akkor vagy ott, vagy a MiHome-ban automatizálj. A 2 egyszerre érdekes dolgokat produkál. :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1036) fecus válasza qqzs (#1034) üzenetére


fecus
őstag

Konkrét példa, mert ezért vettem (meg persze a játék kedvéért :) ):
Van egy netrádióm. Saját építés. 3 gomb meg egy poti.
Beleteszem, bekötöm, esetleg építek neki még kis hardwert, és csak annyit mondok Alexának kapcsold be a rádiót és lőn. Válts csatornát. Legalábbis így tervezem. :K

A garázs budi villanyt is tudja Alexa kapcsolni. Tudom semmi értelme, de ezen kell megtanulni ha komolyabban szeretném használni.

A konnektort meg a szivattyú működtetésére szeretném használni. Ehhez kell még egy hordozható kapcsolót építenem, és akkor a kertből kapcsolnám ki be a locsolást, meg ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1037) itanczos válasza fecus (#1036) üzenetére


itanczos
senior tag

A rádió nehezebb ügy. Persze nem lehetetlen! Ha lehet valahogyan szoftveresen vezérelni, az lenne a legjobb.
A több 230V-os kapcsolgatásra ott a SONOFF basic, vagy SONOFF S20-as okos konnektor. Illetve a Xiaomi okos konnektorok. Árban a sonoff cuccok jobbak.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1038) iguana


iguana
őstag

sziasztok,

a SONOFF hozott ide. ahogy látom 16A a legnagyobb terhelhetőségű termékük.
az én igényem 230V/20-30A vezérlése (bekapcs-kikapcs, esetleg időzítés) lenne, hasonlóan a SONOFF-hoz, távolról TCP/IP-n keresztül.
milyen megoldást tudnátok javasolni? akár más termékkel, vagy kombinációval is érdekelne.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#1039) Janos250 válasza iguana (#1038) üzenetére


Janos250
őstag

Szilárd test relé, ugyanúgy ESP-vel?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#1040) iguana válasza Janos250 (#1039) üzenetére


iguana
őstag

ha lehet, igen, de nem zárkózom el semmilyen más megoldástól, ha teljesül az elvárásom. jelenleg a minden megoldás érdekel jeligére a kiadóba fázisban vagyok :)

(túlbonyolítani nem szeretném, de rendes, normális megoldásra törekednék.)
próbáltam nagyobb terhelhetőségű eszközt keresni, ami a SONOFF-hoz hasonló, de nem igazán találtam.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#1041) Janos250 válasza iguana (#1040) üzenetére


Janos250
őstag

Várjuk meg mások ötleteit is.
Sonoffnak van szabad pinje, azzal lehet vezérelni a szilárd test relét, és akkor meg van oldva az áramkör tápegység gondja is, és olcsó.
pl.:
https://www.ebay.com/itm/250V-25A-40A-60A-SSR-25DA-SSR-40DA-SSR-60DA-Solid-State-Relay-Alloy-Heat-Sink/332133349206?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=541159036184&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#1042) yogee


yogee
tag

Sziasztok!
Ha még nem láttátok, javaslom a ESPeasy wiki-t, elsősorban ezt az oldalt:[link], ahol megnézhetitek, hogy mely GPIO lábakat használja az adott eszköz , ergo melyek a szabad IO-k...

(#1043) iguana válasza Janos250 (#1041) üzenetére


iguana
őstag

"Sonoffnak van szabad pinje, azzal lehet vezérelni a szilárd test relét"

óóó, hát ezt nem tudtam :B ez így nagyon jónak tűnik, köszönöm.
jobban bele kell ásnom magam akkor a sonoff működésébe, meg az esp-be, de nem gond.

ha jól értem , akkor a sonoff-ra esp, majd azzal tudom vezéreltetni az adott pin-t, ami az adott ssr-t vezérli?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#1044) alcsapalcsa válasza qqzs (#1034) üzenetére


alcsapalcsa
tag

Ha nem szeretnéd,hogy kínai szervereken keresztül kommunikáljanak a kapcsolóid, vagy ha nem szeretnéd internetre engedni őket, csak egy belső hálózatra... ezekre jó a frissítés. Egyébként bmit tudsz kapcsolni, ami áram alatt indul. Vízforraló, ventilátor, lámpák, .... és a szenzorokkal kiegészítve már jobban lehet variálni: 28 fok felett kapcsolja be a ventilátort, mozgásra kapcsoljon lámpát, majd 5 perc múlva le. Ilyesmi

(#1045) itanczos válasza iguana (#1043) üzenetére


itanczos
senior tag

Lényegében igen!
A panelen lévő tüskesor 5. lába a GPIO14. Azt lehet egyből használni az ESPEasy-ből
Vannak nagy teljesítményű relé modulok: [link]
Illetve szilárdtest relé modulok: [link]
A szilárdest relé modulból van 8-as is! [link]

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1046) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség.
CO (szénmonoxid) érzékelőt akarok venni a rendszerhez, volt 2 fajta érzékelő a GB-n. Most már csak ez van. [link]
Kérdésem az lenne, hogy ez most tuod CO érzékelést, vagy csak optikai füst érzékelős?
2 fajtát találtam eddig, ezt és egy GAS érzékelőt, de arra inkább a gázok érzékelése van írva, de lehet tévedek.
Sehol nem találom rendesen ezt leírva.
Szóval CO-ra vehetem ezt (fali gázkazán mellé), amit linkeltem vagy másik kell?

(#1047) itanczos válasza sepsi0 (#1046) üzenetére


itanczos
senior tag

Szia!
Ilyen van nekem is, ez füst érzékelő, optikai!
Ez nem érzékel tudtommal szén-dioxid vagy szén-monoxid gázt.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1048) sepsi0 válasza itanczos (#1047) üzenetére


sepsi0
őstag

Gondoltam...
Akkor CO-ra nekem ez kellene?
MIJIA HONEYWELL GAS LEAK DETECTOR
[link]
Eddig itt találtam legjobb áron.

(#1049) itanczos válasza sepsi0 (#1048) üzenetére


itanczos
senior tag

Ehhez nem írnak CO-t!
Csak a metán gázt.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#1050) sepsi0 válasza itanczos (#1049) üzenetére


sepsi0
őstag

Na ez az, de natural gas-t írnak, a CO nem elég natural :D?
Akkor ezek szerint nincs Xiaomi CO érzékelő?

Hát akkor van olyan amit a Xiaomi nem gyárt, el sem hiszem.....
Zacskó, törölköző, cipő, pulcsi, wc ülőke,... Nincs szerencsém.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.