Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) enesbcs válasza jézusom (#16986) üzenetére


enesbcs
tag

Látom még nem egészen világos a dolog.
A Tasmotában egy olyan IDX-et kell felvinni, amit a Domoticz-ban előzetesen létrehoztál a Dummy eszközök között, a megfelelő típussal -> innen fogja tudni a Domoticz a típusát. Nem értem miért akarnál "Tasmota" típust hozzáadni a Domoticzhoz.. ha átnézed az elérhető eszközök típusát láthatod, hogy alapvető eszköztípusokból lehet választani, úgy mint kapcsoló, hőmérséklet, hőmérséklet+páratartalom (valószínű ez kell neked), hőmérséklet+páratartalom+légnyomás, feszültség, stb...ez még mindig a Domoticz, ha nem ilyeneket látsz, akkor te még mindig nem találtad meg a Dummy hardvert, ahol ezeket létre lehet hozni.

A Tasmota oldalán már valóban nem túl kreatív az IDX megadó felület, bár gyanús nekem, hogy a "Sensor idx 2 Temp,Hum" sor lesz a megfelelő, ide kell beírnod azt a megfelelő IDX számot, amit (megfelelő adattípussal) már létrehoztál a Domoticzban, akkor működni fog.

update: látom már közben sikerült megoldani, tárgytalan. :)

[ Szerkesztve ]

(#17002) jézusom válasza enesbcs (#17001) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi! Teljesen nem tárgytalan, elvileg jól csináltam, de olyan értékek jöttek, amivel nem tudtam mit kezdeni. Rakok fel képet, úgy egyszerűbb. Az is lehet hogy én vártam el túl sokat :)

(#17003) layerke válasza JoceeHunt (#16996) üzenetére


layerke
aktív tag

Nem biztos, hogy elég lesz, mekkora az öntözendő terület, milyen növényekkel?

Egyszerű megoldás: tartályok az aljuknál összecsövezve, hogy azonos vízszint legyen mindben. Az egyikre a mellékelt képnek megfelelő technikát kialakítod, majd beleraksz a csőbe egy hungarocell darabot, rajta egy mágnessel. Alul felül lehet 1-1 reed relé és kész a teli/üres jelződ.

[ Szerkesztve ]

(#17004) jézusom válasza enesbcs (#17001) üzenetére


jézusom
addikt

Na most az a helyzet, hogy elölről kezdtem az egészet, de valamiért csak sorban jelenik meg a tasmota. Így ugyan azt az egyes számot írtam tasmotába ahova kell gondolom. Értékek nem jönnek.

(#17005) jézusom


jézusom
addikt

1588015649: Socket error on client sonoff_TH10, disconnecting.
1588015658: New connection from 192.168.0.3 on port 1883.
1588015658: New client connected from 192.168.0.3 as sonoff_TH10 (c1, k30, u'DVES_USER').
1588015668: Saving in-memory database to /var/lib/mosquitto/mosquitto.db.
1588015840: Socket error on client sonoff_TH10, disconnecting.
1588015848: New connection from 192.168.0.3 on port 1883.
1588015848: New client connected from 192.168.0.3 as sonoff_TH10

Ezt a hibát találtam a logban...

(#17006) S.Milan


S.Milan
csendes tag

Shelly eszközök esetén hogy lehet kikapcsolni a Keep alive - ot mert csak fölöslegesen teli szemeteli az MQTT szervert. Ha 0-át írok be azt nem engedi lementeni.
Előre is köszönöm.

(#17007) LouiS22


LouiS22
veterán

Lassan nem ártana egy dedikált Tasmota csoport, két hete szinte minden poszt Tasmota konfigról szól :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#17008) JoceeHunt válasza ojb (#16997) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Bocsesz tegnap már nem voltam.

4db 1000l-es tartály lesz, Gardena öntözőrendszerhez. Fekete anyagúak a tartályok, nem festem őket, az algásodás ellen.
A tartályok a földön lesznek vízszintbe, egymás mellett, és az alső kimeneti nyílásokon lesznek összecsatlakoztatva.
Az első tartályba felül megy be szinte az összes tetővíz megszűrve a fizikai szennyeződésektől. Az első tartály befolyónál lesz egy túlfolyás kivezetés.
A tartályok anyagvastagságát nem tudom.

Nekem elég lenne az üres és teli állapot jelzés, a szint már csak kényelmi extra lenne.

Eddig ezt ötleteltem ki:
Lenne egy ilyen áramvezérelt alsó és felső érzékelő az első tartályba:
Érzékelő készülék
Vagy Ez a készülék, csak 1 pontot mér
A készülék üres állapotnál lekapcsolja az áramot.
Az aljzatába egy időzíthető Sonoff relé, vagy a gardena okosvezérlője menne, még nem döntöttem el, agyalok rajta.

Vízszint jelzésre találtam egy ilyet, de szerintem nem rakom be:
Vízszint jelző tartályhoz

(#16998) fo_di
Nagy elektronikai zseni nem vagyok, hogy olyat rakjak össze :). Inkább kész eszközöket használok :).

(#17003) layerke
A kész gyári IBC tartályokat nem szívesen buherálnám meg. :R
Kb 600nm füves terület, 4db gyümölcsfával :)

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17009) Degeczi válasza JoceeHunt (#17008) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehát Layerke pont azt írja, h nem kell a tartályokat megbuherálni, hiszen a közlekedőedények elve alapján egy velük összekötött függőleges cső is elég a szintméréshez.

(#17010) zsamiatt válasza Degeczi (#17009) üzenetére


zsamiatt
őstag

semmi csak nem tudom törölni

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#17011) JoceeHunt válasza Degeczi (#17009) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Elég csak alul összekötni őket, felül nem kell, víznyomástól töltődik mind.
Itt egy kép a netről:

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17012) Sebiferi válasza jézusom (#17004) üzenetére


Sebiferi
tag

Az első sorba (IDX1) a relé IDX-ét kellene írnod, de azt úgy látom, hogy még fel sem vetted a Domoticzban.
Az érzékelőt a Domoticzban SI7021-re állítsd!
Kérdés: az eszközöd tényleg TH10?
Kérdés2: A gyári (jackdugós) mérőt dugtad rá?

[ Szerkesztve ]

Domoticz

(#17013) Degeczi válasza JoceeHunt (#17011) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze. Célszerűen a jobb szélső bekötését lecseréled egy olyan T elosztóra, mint előtti a többin is van, az új ágat pedig függőlegesen fölkanyarítod és a rácshoz erősíted. Ebben lesz az úszó, a tartályt nem kell megpiszkálni.

(#17014) fo_di válasza JoceeHunt (#17011) üzenetére


fo_di
őstag

az alsó összekötőbe teszel egy nyomásmérőt és az hidrosztatikai nyomás miatt vízmélységi információt fog adni

(#17015) Sebiferi válasza Sebiferi (#17012) üzenetére


Sebiferi
tag

A SI7021 nem domoticz beállítás, hanem a Tasmotáé....elírtam :)

Domoticz

(#17016) JoceeHunt válasza Degeczi (#17013) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Na erre nem is gondoltam, teljesen igazad van, így már értem :)

(#17014) fo_di
Tudnál esetleg linket adni? Valamint milyen felületen adja vissza az adatokat? Tudnék esetleg kötni hozzá egy vezérelt 220V-os aljzatot? Azaz ha nincs vagy minimális a nyomás akkor ne adjon ki áramot a szivattyúnak ha az mondjuk a programja miatt indulna.

Nincs kút nem tudom utántölteni a tartályokat sajnos emiatt így kell gondolkodnom.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17017) ojb válasza JoceeHunt (#17008) üzenetére


ojb
tag

"üres és teli állapot jelzés" A Többek által jelzett függőleges PVC segédcsőre bilincselsz pl. [ilyeneket] A részletes felbontáshoz a segédcső tetejébe épített IR vagy UltraSonic távolság mérő szenzor adhat ki analóg jelet a későbbiekben A linkelt érzékelők kb. 20mm falvastagságig mérnek, tehát akár a tartály falára is ragaszthatóak.
A szolgáltatott adatokat legegyszerűbben pl [ilyen] relé modullal könnyen feldolgozhatod "huzalozott logikával".
Nagyon jó megoldás a javasolt nyomásmérés, de én csak drágán találok olyan szenzort, ami ebben a nyomástartományban ad ki közvetlen nagy felbontású és könnyen feldolgozható analóg jelet.

(#17018) JoceeHunt válasza ojb (#17017) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ez már meghaladja a képességeimet :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17019) ojb válasza JoceeHunt (#17018) üzenetére


ojb
tag

Két érzékelő (teli - üres) felragasztása a tartály oldalára??? :Y :D

(#17020) fo_di válasza JoceeHunt (#17016) üzenetére


fo_di
őstag

keresel bármi nyomésmérőt, ami arduinora/nodemcu-ra/bármire köthető, bekalibrálod és valami rendszreen keresztül összeereszted a 220as reléddel
hogy erre van-e kész megoldás, azt nem tudom, keress water pump contoller vagy más kulcsszóval

(#17021) szat8 válasza JoceeHunt (#17008) üzenetére


szat8
tag

Ha még csak tervben van az önzőrendszer kiépítése, javaslom Gardena helyett a Huntert, esetleg a Rainbird-öt.
Ár/érték arányban és megbízhatóságban is jobban jársz.

(#17022) simico válasza JoceeHunt (#17016) üzenetére


simico
aktív tag

Ha nincs kút, akkor vezetékes vizet vigyél oda locsolási mellékmérőről. Nyári aszályos időszakban ez a négy ibc lófing lesz 600nm-re pázsit és egyebek locsolására... a Gardenát tapasztalatból nem ajánlom, túlárazott szar, a vezérlői és az automatikus vízelosztó is rossz vicc kategória. Hunter vagy Rainbird olcsóbb és jobb is.

(#17023) szat8 válasza simico (#17022) üzenetére


szat8
tag

Nem akartam ilyen határozottan megfogalmazni, de pont ahogy a kolléga írja... :D

(#17024) JoceeHunt válasza simico (#17022) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszi, még csak tervben van, akkor megnézem a másik 2 gyártót, nem ragaszkodom a Gardenához. Valamelyik jobb esetleg? Hunter vs Rainbird?

(#17019) ojb
Nem a felragasztás, hanem az esetleges programozás, adatok feldolgozása, illesztése más rendszerekhez stb.

(#17022) simico
Igen, tudom én is, a kút kérdés még nyitott, lehet szomszéddal közösen megoldjuk, amiből én napi 0,5-1 köböt veszek ki, ha nem lesz akkor külön óra hálózati lesz ahogy írtad.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#17025) kbhuinfo válasza JoceeHunt (#16996) üzenetére


kbhuinfo
tag

https://www.aliexpress.com/item/32995378176.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4druHzmk

Ezzel tudod a szintet nezni kivulrol.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#17026) enesbcs válasza jézusom (#17004) üzenetére


enesbcs
tag

Hozz létre egy Kapcsoló típusú virtuális eszközt is Domoticzban, gondolom ez lesz a 2.

Tasmotában pedig:
Idx 1=2
Sensor idx 1 Temp=ÜRES/0
Sensor idx 2 Temp,Hum=1

(#17027) fecus


fecus
őstag

Fut az új szerver. Van rajta docker.
Akkor most melyik HA image lesz jó nekem?

Ez a megoldás tűnik hagyományosnak még ha dockert használ is.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#17028) Rolly


Rolly
veterán

hogy lehet counter típusú változóból fogyasztási adatokat kimutatni home assistant oldalon. Korábban domoticz alatt nagyon egyszerű volt...

(#17029) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

valakinek esetleg egy ötlet, hogy több "virtualiskent" hasznalt
( tehat feszültseg alatt, mqtt megy, HA val kommunikal, ,de valos lampat nem kapcsol)
kapcsolokat hogy tudom szinkronba kotni?
tehat alternativ kapcsolokat csezeretnek csinani,
jelenleg domoticz alatt 3 kapcsolo es egy sonoff basic ugyanazt az idx et kapja,
de HA ra valo csere lenne esedekes.
ötleteket elöre is koszi.

(#17030) Degeczi válasza Rolly (#17028) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyszerűen egy template kifejezésben beszorzod amennyivel kell, és kerekíted. A Fejlesztői eszközok/Sablon fülén így kikísérletezett kifejezésből pedig pl. csinálsz egy template sensort, amit már bárhol fölhasználhatsz.

(#17031) jézusom válasza enesbcs (#17026) üzenetére


jézusom
addikt

A kapcsoló működik, hő/pára adatok nem jönnek. Nem tudom mi lehet a gond :(

A key idx 1 nem tudom mi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#17032) szat8 válasza cpt rodgi (#17029) üzenetére


szat8
tag

Pl írsz egy automatizálást, amiben triggernek megadod az összes virtuális (úgy értem lámpával nem összekötött) kapcsolót, és ha bármelyiknek változik az állapota, az átkapcsolja (toggle) a valódi (lámpával összekötött) kapcsolót.

(#17033) jézusom válasza jézusom (#17031) üzenetére


jézusom
addikt

Kipróbáltam am2301 meg si7021 beállítással is, tasmon belül szépen mutatja az értékeket, de nem adja domonak :(

(#17034) cpt rodgi válasza szat8 (#17032) üzenetére


cpt rodgi
tag

hmm .jol hangzik .megprobalok vele megkuzedi. (A HA val most ismerkedek. azt sem tudom merre vagyok. : D. de nekifutok)

(#17035) fo_di válasza cpt rodgi (#17034) üzenetére


fo_di
őstag

szerintem egy ilyesmi automatizálás jó lenne neked: https://community.home-assistant.io/t/two-switches-in-one-toggle/149052/12
(switch.one és switch.two helyére értelemszerűen berakod a saját kapcsolóidat, ezek mintájára többet is hozzáadhatsz)
a lényeg, hogy ha bármelyik kapcsoló állapota megváltozik, akkor a többit is arra az állapotra váltja

másik lehetőség, hogy továbbra is a tasmotában próbálod megoldani, ha a devgroup nem megy, akkor a régebbi módon Rule-okkal (pl. https://tasmota.github.io/docs/Rules/#two-way-light-switches-without-mqtt vagy https://www.youtube.com/watch?v=jz6sX2f5jjQ&t)

(#17036) szat8 válasza fo_di (#17035) üzenetére


szat8
tag

Ez annyiban profibb, mint amit én írtam, hogy szinkronizálja az alkapcsolók állapotát is.
Az én verzióm csak átbillenti a főkapcsolót, de ettől még a többi kapcsoló aktuális állapota lehet össze-vissza. Kérdés, hogy mi a cél, és milyenek a kapcsolók. :)
Tanulságos volt ez a service_template megoldás.

(#17037) Sebiferi válasza jézusom (#17031) üzenetére


Sebiferi
tag

A Tasmotában csak ezek a mezők legyenek kitöltve:
Idx1 - 2
Sensor Idx 2 Temp,Hum - 3
...a többi felesleges.

Domoticz

(#17038) Degeczi válasza szat8 (#17036) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kapcsolótól is függ, melyik módszer lehet érdemes használni.
Ha pl. fali Sonoff, ahol az érintésnek van világító visszajelzése, azt valóban érdemes azonos állapotra hozni a többivel.
Ha viszont mezei nyomógomb vagy esetleg billenőkapcsoló, akkor elég, ha minden kapcsoló ugyanannak a lámpának ad egy toggle parancsot, ahogy írtad.

(#17039) cpt rodgi válasza Degeczi (#17038) üzenetére


cpt rodgi
tag

nekem jelenleg [link] a kapcsolom, ( on.piros, off kek, van nekem 1, 2, 3, gangos is. ) es sonoff basic. a kapcsolo remekul megy tasmotaval, sonoff t1 beallitassal .
van, hogy
virtualis -------- 2db basic.
virtualis, ------valoban bekotott,
2 virtualis ------valoban bekötött
es donoticz nal ( a regi rendszernel,) egy kapcsolo inditja az internetradiot ami szineten a pi-n megy .

(#17040) fecus válasza fecus (#17027) üzenetére


fecus
őstag

Megtaláltam.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#17041) jézusom


jézusom
addikt

Kollegák! Köszi, hogy segítettetek, ezt a részét feladom, megyek tovább, van még pár cucc amit fel akarok aggatni domora. Azért a TH10-es hőmérőmhöz még annyit, hogy van egy ilyen hiba üzenet, hátha ebből valaki kitalál nekem egy megoldást.

(#17042) enesbcs válasza jézusom (#17041) üzenetére


enesbcs
tag

Hát ez a hibaüzenet azt mondja, hogy nem képes az mqtt szerverhez kapcsolódni sem a Sonoff, így tényleg nem fogsz adatokat nyerni... egyáltalán a mosquitto_pub -al pl tudsz kézzel te magad küldeni rá bármit?
https://bitekmindenhol.blog.hu/2018/05/01/wifi-s_rele_sonoff_basic
ha nem megy, akkor még az mqtt szervered beállítását kicsit csiszolgatni kell.
http://www.steves-internet-guide.com/mossquitto-conf-file/

(#17043) jézusom válasza enesbcs (#17042) üzenetére


jézusom
addikt

Hát a moszkito bub nem tudom mi, rákerestem csak kódokat látok.
Kapcsolni tudom a sonoffot, csak nem látom a hő/párát.

Beírtam puttyn parancsot, hogy bele halgassak az mqtt-be de nem mutat semmit.

Domo logja ezt mutatja:

(#17044) jézusom válasza jézusom (#17043) üzenetére


jézusom
addikt

most tasmo konzolon bekapcsoltam, hogy ha mqtt jelek mennek villogjon a led. Nem látom hogy villogna :D csak ha kapcsolgatom.

(#17045) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Olyan nyitásérzékelőt keresek, ami aktuális állapotot is jelent, nem csak állapotváltozást. Garázsajtó állapotát szeretném vele figyelni, mert sikerült már a zsebemben lévő kulccsal párszor kinyitni.
RFlink és Xiaomi Gateway van, zigbe2mqtt is lesz egyszer, ha eljutok odáig, a cuccok már megvannak hozzá. Szóval elsősorban 433MHz és zigbee eszközök érdekelnének.

Ha már RFLink: vajon a kapu és a garázsajtó nyitása rátanítható HA-ra? 433-as a távirányító.

(#17046) fo_di válasza stickermajom (#17045) üzenetére


fo_di
őstag

xiaomi ajtószenzor tud aktuális állapotot is (időnként küld életjelet a rendszernek), ha úgy rakod fel, hogy amikor kinyílik a garázs, jelezzen, akkor meg van oldva

(#17047) ojb válasza stickermajom (#17045) üzenetére


ojb
tag

"Szóval elsősorban 433MHz és zigbee eszközök érdekelnének."
Mivel a jelzett érzékelők elemről működnek nem könnyen fogsz a kívánalmaknak megfelelőt találni, ami nem csak életjelet küld pl óránként. ESP-vel megtudod oldani, hogy n másodpercenként elküldje az ajtó aktuális állapotát.
"RFLink: vajon a kapu és a garázsajtó nyitása rátanítható HA-ra? 433-as a távirányító"
Abban az esetben ha a távirányító nem ugrókódos. Gyári pl Hörmann esetében nem tudod az RFLink-kel megtanítani nagy valószínűséggel. (Viszont az ESP-s ajtó állapot érzékelést kombinálhatod akár nyitás-zárás funkcióvalk is)

[ Szerkesztve ]

(#17048) Degeczi válasza stickermajom (#17045) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csakis Zigbee, ha belefér a (nem túl nagy) hatótávjába.
Bár könnyen találsz olyan 433 MHz-es érzékelőt ami nem csak a nyitást, a csukást is jelenti (aktuális állapot jelentésére nincs szükség, ha retain módban használod a szenzorokat), arra azonban semmi garancia, h ezt a jelet venni is fogod. A legjobbabb meg persze az, ha mondjuk egy riasztóhoz egyébként is van vezetékes szenzor, és a riasztót tudod összekötni az otthonautomatizálással.
A kapuk általában ugrókódosak, hiszen különben bárki egyszerűen lemásolhatná a jelet, ezért az automatizálást nem távvezérlővel szokták megoldani, hanem a vezetékes vezérlőszálakra csatlakozva wifis relével.

(#17049) zsamiatt válasza stickermajom (#17045) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem értem a problémát. A sima zwaves ablak nyitás érzékelő amit a kapura feltettem open és close állapotot ad domoticzban. Miért nem csinálsz egy scriptet ami emlékeztet ha mondjuk 5 perce nyitva van?
Vagy ha van ott kamera küldjön képet is róla.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#17050) ojb válasza zsamiatt (#17049) üzenetére


ojb
tag

"nem értem a problémát"
A problémát az okozza, hogy -- biztonságtechnikai szempontból -- nem mindegy, hogy állapotváltozást vagy konstans állapotot vagy a Degeczi kolléga által javasolt tárolt (pszeudo-konstans) állapotot használsz a későbbi feldolgozáshoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.