Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) fecus


fecus
őstag

Miért nem küld üzenetet, ha 49-re ugrik a megvilágítás értéke?
alias: Pince lámpa fel van kapcsolva  teszt
description: Ha ég a pince lámpa küld egy Telegram üzenetet
trigger:
  - platform: state
    entity_id: sensor.bme280_sensor_batt_light_3_4
    from: <5
    to: '>10'
    for:
      hours: 0
      minutes: 0
      seconds: 0
      milliseconds: 0
condition: []
action:
  - service: telegram_bot.send_message
    data:
      message: Égve maradt a pincében a lámpa!!
    target: xxxxxxxxx
mode: queued
max: 10

A feladat, hogy ha a pince érzékelője 0-ról 5 fölé emelkedik küldjön egy üzenetet. Később majd az lesz a feladat, hogy egy fél óra után tegye ezt (úgy maradt a lámpa).

Kézzel indítva megérkezik az üzenet.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#31002) Degeczi válasza fecus (#31001) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hacsak nem változott meg vmi az utóbbi időben, a state trigger diszkrét állapotok (pl. "on", "off") közti váltás detektálására való. Amikor egy numerikus érték átlépését kell figyelni, arra a numeric_state trigger használható above: és below: paraméterekkel, vagy template-ben megírt kifejezés.

(#31003) fecus válasza Degeczi (#31002) üzenetére


fecus
őstag

Ez az, köszönöm! Most kezdtem és a grafikus felületen. Ott nem volt egyértelmű, hogy az állapot, előtte, utána az ne fedné le az igényemet. Ráadásul hibát sem jelzett.

Most az jön, hogy csak akkor küldjön ha az érték folyamatosan 0,5-1 órája fennáll.

mod: hoppá azt hiszem a végén az időtartam pont erről szól!

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#31004) h-yle


h-yle
addikt

Hello!
Tudtok ajánlani jó ár érték arányú E27-es zigbee körtét? Dimmelhető, és 2700-6500K tartományban állítható színhőmérsékletű kellene, minél nagyobb de legalább 800lm max fényerősséggel. Gyártó mindegy mert zigbee2mqtt-vel használom. Eddig Tradfrikat vettem, de hol van hol nincs, és az 1000lm-es nem tud elég hideg fényt sajnos :(

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#31005) Degeczi válasza fecus (#31003) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze :)
A for: minutes:-hez beírod pl. h 15, és akkor fog értesíteni, ha már negyed órája nagyobb a fényerő a küszöbnél (föltéve, h átlépte ezt a küszöböt, tehát előtte alatta volt!)

(#31006) fecus


fecus
őstag

Arra van lehetőség, hogy pl. az Konfiguráció/automatizmusok oldalt kitegyem balra mint egy menüpontot az Áttekintés, napló, stb. pontok alá?
Csak hogy amíg fejlesztgetem ne kelljen annyit kattintani. :B

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#31007) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Sziasztok!
Fűtésfelújításban vagyunk, és szeretnék az osztóra zónaszelepeket rakni, amit a szobákban elhelyezett hőmérők adatai alapján vezérelnék. Arra gondoltam, hogy rakok egy relé-modult az osztó szekrényébe, és arra kötök motoros zónaszelepeket. Ahogy látom ezeknek két állása van - vagy teljesen zárt, vagy teljesen nyitott. Tapasztalatok alapján megfelel ez nekem, vagy nézelődjek még? A most meglévő Zigbee-s vezérlőnek ahogy tudom van köztes állapota is, de nem akarok elemekkel szórakozni...
Esetleg van erre a célra bevállt/ajánlott típus?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31008) Degeczi válasza fecus (#31006) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mivel úgyis csak ideiglenesen kell, jobb klikkel megnyithatsz neki egy új böngészőfület

(#31009) sanzi89


sanzi89
addikt

A következő problémára keresnék megoldást. Van a háztartásunkban több elektromos fűtőberendezés (klíma, Nobo panel), amiknek monitorozni akarom a fogyasztási adatait. A cél az volna, hogy minden adat lokálisan, egy szerveren tárolódna, és ne kelljen hozzá 1 hónapot eltölteni, a fórumokat bújva, hogy összerakjam a dolgot. Nem konnektort keresek, hanem inkább valami olyasmint, mint a Sonoff készüléke egy műanyag házban.

Jelenleg üres lappal indulunk, milyen megoldást tudtok javasolni?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31010) LógaGéza válasza sanzi89 (#31009) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mekkora a legnagyobb teljesítmény-felvétel amit mérni szeretnél? Központi helyre vannak bekábelezve az eszközök, vagy minden fogyasztónál külön-külön raknál egy eszközt a mérésre?
Shelly eszközök körül nézelődnék: 1PM/1PM Plus, esetleg EM/3EM/Pro4

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31011) sanzi89 válasza LógaGéza (#31010) üzenetére


sanzi89
addikt

16A-re vannak méretezve a vezetékek, biztosítékok, konnektorok, stb. szóval lőjünk erre. Nincs központi hely, minden fogyasztónál külön eszköz kellene. Mindegyik fixen bekötött, szóval nincs konnektor, a bekötést közvetlenül az eszköz előtt tervezem, amihez kellene valami kis csicsás doboz, amiből az se árt, ha van kültéri (pl. klímához).

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31012) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok! Megérkezett a Broadlink RM4C Pro. Igen pici kis masina. Az alkalmazásával szépen nyitja az RF-es kaput, ill. a régi LG klímát is jól kezeli.

HA-ban létezik Broadlink integráció. De ez igazából semmit nem csinál (én balga azt hittem, hogy szépen átszipkázza az alkalmazásban létrehozott dolgokat).

Használ valaki Broadlink RM-et mondjuk klímát kapcsolni? Néztem a leírást, de nem nagyon részletezi, hogy hogyan is kezdjen neki az ember...

(#31013) LógaGéza válasza sanzi89 (#31011) üzenetére


LógaGéza
addikt

Falba, sima kötődobozba, eszköz előtt az 1PM vagy 1PM Plus? Így rejtve lenne, ez a legcsicsásabb :D
Klímákat általában beltéri felöl táplálják meg.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31014) LógaGéza válasza vtechun (#31012) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elég jól le van írva a HA oldalán (én RM Mini 3-al próbáltam anno). Nem fogja áthúzni, neked kell külön megtanítani a kódokat. Itt szépen el is mutogatja ha jól látom: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31015) sanzi89 válasza LógaGéza (#31013) üzenetére


sanzi89
addikt

Semmi hasznát nem látom annak, ha kötődobozba teszem, hátrányát annál inkább. Két klímánk van, mindkettő esetében a kismegszakítótól a kültérihez megy a kraft, és onnan vissza a beltérihez.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31016) vtechun válasza LógaGéza (#31014) üzenetére


vtechun
veterán

abból a leírásból sohasem következtettem volna arra amit a videóban bemutat a tag, tök érthetően. Hozzáteszem, nem tudok angolul, csak keveset...

(#31017) LógaGéza válasza sanzi89 (#31015) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elég nagy haszon, hogy nem látszik, és nincs minden fogyasztó mellett egy másik doboz. De ahogy a szavaidból kiveszem ez nálad nem zavaró tényező.
Beltéri doboznak én nyomtatnék/nyomtattatnék valami hasonlót.
A klíma meg ha a lakáselosztóból megy, és van szabad helyed, akkor van DIN adapter hozzá, és ott közvetlen rá tudod kötni.
Klímát gondolom rákötötték a kültérin a sorkapocsra, így megoldva a táplálást. Mivel a vezérlés a beltériben van, így általában belülről van megtáplálva, de mint mindenhol, itt is van üdítő kivétel :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31018) Degeczi válasza LógaGéza (#31017) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nálam is a teraszon lévő kültéritől van táplálva a beltéri, mert így a nappaliban csak az van a falon, nem kellett mellé még konnektor is. Kevésbé csúnya és vésni sem kellett a szobában.

(#31019) Pubszon válasza Speederer (#30954) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.

Én idén fűztem át az egész ház áramhálózatát és világítás vezetékét. Áram is csillagpontos lett, de az most nem ényeg.

Egy helyről megy minden lámpának vezeték, melyet SSR-el kapcsolok.
Minden kapcsolóhoz megy egy vezeték és jön vissza (1x0.75 sodrott réz, érvéghüvellyel). Ezzel egy optocsatolót és egy vele sorbakötött LED és egy előtét ellenállás negatívját kapcsolom, mely adja a jelet a mikrokontrollernek. Felhasználtam az összes, tavaly vásárolt Schneider Asfora kapcsolót, melyek közt van 101, 102 és 106 is. Vettem hozzá gyári specifikációval megegyező rugót és így mind nyomógomb lett. Ami eddig alternatív volt, az most párhuzamosan kötött gomb lett. Így nagyon jól működik az egész. :)

Így nézett ki félkészen, azóta már bővült, kapott még 2db ESP-t.

DIY, de teszi a dolgát már jó pár hete. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#31020) Speederer válasza Pubszon (#31019) üzenetére


Speederer
senior tag

Ezt szépen kitaláltad/összeraktad! :R
Az én elektronikai tudásom sajnos elég szegényes, így maradok a kész termékeknél, de jó látni, hogy valaki ilyen kreatív. :)
"Minden kapcsolóhoz megy egy vezeték és jön vissza (1x0.75 sodrott réz, érvéghüvellyel)."
Itt van bármi jelentősége annak, hogy nem 2x0,75-ös vezetéket használtál?

A jobb alsó sarokban a kijelző mit mutat?

zsamiatt: köszi, próbálok valami nem feltűnő, de mégis hozzáférhető helyet keresni a tápoknak

pch: köszi, már rakom is a kosárba... ha szerencsém lesz, akkor lesz egy kis akció pénteken :D

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#31021) zsamiatt válasza Pubszon (#31019) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szia, tudnál készíteni egy eszköz listát, hogy miket építettél be a központba? Az ESP-t látom, gondolom alatta vannak a relayek. Alul látom a ledeket, gondolom ez jelzi ha valamelyik aktiv. A felső 1/3 illetve a jobb legalsó mi akar lenni? Az esp kodját esphomeban írtad be? Menyire terheli az EsP-t? Szerinted még más szenzorokat, érzékelőket is rá lehet kötni?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#31022) pch válasza zsamiatt (#31021) üzenetére


pch
aktív tag

Felsőnél relét/opto csatolót látok. (8ssr relé/panel) Jobb alul az 5V DC tápot.

[ Szerkesztve ]

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#31023) grafnet


grafnet
veterán

Sziasztok,

Olvasgattam a Shellyvel kapcsolatos írásaitokat.

Néhány kérdés:
- Ha 50-60 °C a hőmérséklete, akkor azt valamiből "előállítja"... Mennyit eszik alapjában, üresen?
- Hol érdemes most venni? BF esetleg?
- Messze vagyok még a HA-tól, de a Shelly könnyen vagy nehezen integrálható?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31024) ojb válasza Speederer (#31020) üzenetére


ojb
tag

Lehet én vagyok túlzottan óvatos, de elgondolkodnék azon a megoldáson is, hogy a szeparált eszközök helyett kombinált eszközből használnék kettőt.
Ez a megoldás ~12$-al kerülne többe, de átgondolt kialakítással, kábelezéssel egy esetleges eszközhiba nem 32 input-ot ill 16 output-ot rántana magával, hanem csak a felét.
[erre] gondoltam. Ez még "újdonságnak" számít.
Ebből kettő kb ua, mint az általad is kinézett input és output board-ból az egy - egy.

(#31025) zsamiatt válasza ojb (#31024) üzenetére


zsamiatt
őstag

a 12 vagy a 24V-t célszerűbb venni szerinted?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#31026) Pubszon válasza Speederer (#31020) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi. :R

Nincs jelentősége, akár UTP vagy riasztó kábel is megteszi.
A jobb alsó sarokban a tápfeszültség látható, ez csak ideiglenes volt.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#31027) ojb válasza zsamiatt (#31025) üzenetére


ojb
tag

Igazából nincs jelentősége (ez kb az alkalmazott jelfogók behúzó tekercseinek a feszültség különbsége)
Illeszkedjen a meglévő vagy a tervezett rendszer tápfeszültségéhez.
Ez ipari környezetben inkább 24V. Otthoniban talán a 12V az elterjedtebb.

(#31028) Pubszon válasza zsamiatt (#31021) üzenetére


Pubszon
veterán

Bal alsó sor optocsatoló plusz LED, ezek a bemenetek, a kapcsolók.
Jobb alul 3 szintes sorkapcsok, a DC+/- sorolva és így szétosztva, sorkapocs legfelső sorába pedig a bemenetek vannak kivezetve.
Középső sorban ESP8266 és már ESP32 is van azóta, tasmota fut mindegyiken.
Legfelső sorban 2db 8-as szilárdtest relé modul, ezek kapcsolják a lakásban a lámpákat. Mellette egy 4 csatornás relé modul, feszmentes kontakt, ez kapcsolja a gázkazánt, és nyitja az elektromos kaput.
Legfelső sor jobb oldala szintén sorkapocs, többnyire a kapcsolt fázisok amikkel a lámpák kapcsolnak, illetve sorolt fázis, nulla és föld.

Nagyjából ennyi. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#31029) LógaGéza válasza grafnet (#31023) üzenetére


LógaGéza
addikt

- 1W alatti a fogyasztása. ESP8266 vagy ESP32 van bennnük, valahogy át kell alakítania az AC230V-ot DC5V-ra, hogy tápolja a SoC-t.
- Gyártó hivatalos shopja, esetleg a magyar bolt. Volt róla szó, hogy lesz BF, de nem szoktak nagyot engedni.
- Van hozzá hivatalos integráció, de az alap szoftverrel is lehet MQTT-t használni, valamint ha az a vágyad, bármikor felrakható rájuk Tasmota is. Szóval elég könnyen :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31030) grafnet válasza LógaGéza (#31029) üzenetére


grafnet
veterán

Köszi!

Értem.

Van egy kis BF-os ajánlat: [link]

Az 1 és az 1L (fázist látom) mi a különbség, illetve a fázison kívül mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31031) grafnet válasza grafnet (#31030) üzenetére


grafnet
veterán

Ezek a nyomólapok mennyire rakhatóak kintre? Vagy csak és szigorúan beltériek?

Ez például? Shelly kompatibilis? (Gondolom igen.)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31032) Degeczi válasza grafnet (#31031) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Írja az adatlapján, h csak beltéri használatra (mondjuk érintőkapcsolót szerintem oda se, pfujj)

(#31033) grafnet válasza Degeczi (#31032) üzenetére


grafnet
veterán

Miért "oda se"? Akkor hová? ( :DDD )

Ez mondjuk elég sok dolgot tud egy magában. Ez egyébként HA-ba integrálható? Vagy csak a saját app-jával kommunikál?

A forma miatt nem tetszik vagy van egyéb objektív információ, amin átsiklok?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31034) Degeczi válasza grafnet (#31033) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A hátad közepére kívánod majd pár nap után az idétlen érintőkapcsolókat... pici célterületet odafigyelve megcélozni ujjbeggyel - szemben egy hagyományos billenőkapcsolóval, amihez oda se kell nézz, és ha a kezed épp tele van, magasságtól függően térddel, könyökkel, orral, bármivel (akár egy kézben tartott tárggyal is) átkapcsolhatod

(#31035) ojb válasza Degeczi (#31034) üzenetére


ojb
tag

+1 :C

(#31036) grafnet válasza Degeczi (#31034) üzenetére


grafnet
veterán

Ez elég részletes leírás. :R

;]

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31037) LógaGéza válasza grafnet (#31031) üzenetére


LógaGéza
addikt

Érintőset én se raknék sehova... Ha Shellynél maradunk, van neki saját kapcsolója is.
1L-hez nem kell nulla, csak fázis (minden előnyével és hátrányával), valamint a max terhelhetőség is kisebb.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31038) amargo válasza Degeczi (#31034) üzenetére


amargo
addikt

Pont ugyan ez fogalmazódott meg bennem is, hova tovább se feleség, nagymama, de gyerek kompatibilis sem lesz soha egy ilyen érintős cucc.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31039) Degeczi válasza amargo (#31038) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gyereknél plusz gond lehet, h a kisebb testfelület kisebb kapacitása miatt esetleg amúgyis nehezebben reagál

(#31040) Steady74 válasza grafnet (#31030) üzenetére


Steady74
addikt

BF21. Ugyan készlet már egyre kevesebb van, de szerintem idén még jön készlet, ha nem sos, a 20% megéri.

Szerk: Elég stabil a Xiaomi hőmérsékletérzékelő az esp32-es eszközökkel:

[ Szerkesztve ]

(#31041) jézusom válasza Degeczi (#31034) üzenetére


jézusom
addikt

+1 like. Nekem is van 2db 3gangos érintő kapcsolóm, jól néz ki, meg néha meg is csodálja valaki, de rohadtul idegesÍtő. Egyszer elhajítom nagyon messzire :D

(#31042) jézusom


jézusom
addikt

Most konfigoltam be a tasmoat eszközeimet HA alá. Valami oknál fogva egyet kapcsolok, bármelyiken, az összes cucc egyszerre ugyan úgy kapcsol. Ez lehet azért, mert ugyan azon topik nevet állÍtottam be?

(#31043) Degeczi válasza jézusom (#31042) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze :) Külön topikokon keresztül vezérled őket.

(#31044) jézusom válasza Degeczi (#31043) üzenetére


jézusom
addikt

Most nézem, nem igazán lehet egyszerre több topicot figyelni :( egyet beÍrok, újat akkor tudok beÍrni, ha az előző figyelését leállÍtom :(

[ Szerkesztve ]

(#31045) Degeczi válasza jézusom (#31044) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A wildcardokat nézd át, azzal tudsz kényelmesen monitorozni egyszerre több topikot is, ha van bennük vmi közös

(#31046) noorbertt


noorbertt
őstag

Hátha valakit érdekel, ez a Shelly fb-rol:
# Black Friday - coming soon
 
## Мy friendly advice
## don't buy anything for the next 16 hours ❗❗❗

(#31047) vtechun válasza vkp (#30988) üzenetére


vtechun
veterán

Szia!

Nekem ezekkel a sorokkal problémázott (generic thermostat):

min_cycle_duration:
seconds: 600
keep_alive:
minutes: 3
away_temp: 18
precision: 0.1

Az away_temp mi akar lenni? Ill. lenne egy olyan kérdésem, hogy lehet-e ezt egyszerűen időzítve használni? Tehát, mondjuk délután 3-kor vegye egy fokkal feljebb a hőmérsékletet, este 10-kor meg lejjebb, stb.?

(#31048) zsamiatt válasza vtechun (#31047) üzenetére


zsamiatt
őstag

a target tempet változtatod automatizálásokkal

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#31049) spider23


spider23
aktív tag

Aki tado termosztátot használ kérdezném hogy csak egész fokonkét állítható a hőmérséklet? Telefon applikáción keresztül lehet fél fokonként állítani de ha mondjuk az appon 21.5-re állítom, az a termosztáton 22 fok, és a valóságban is 22 fok felé fűt. Ez ilyen, vagy valami hiba van valahol?

(#31050) zsamiatt válasza vtechun (#31047) üzenetére


zsamiatt
őstag

itt találsz infokat:
[link]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.