Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) RobexX10 válasza stigma (#36998) üzenetére


RobexX10
aktív tag

HA használok már régóta. Redőnyök, világítás, konnektorok, hőmérők stb. Folyamatosan bővítek :) Ezért is gondolkodtam el hogy kibővítem Tado termosztátot ilyen fejekkel ha van értelme és jól működik.

(#37002) stigma válasza RobexX10 (#37001) üzenetére


stigma
addikt

Hi, hát az biztos HA alatt tudod kezelni őket, mert nekem is mennek.Bővítményekben a tado-t addon-t hozzáadtam, majd be kellett jelentkezni és onnan automatikusan felismert pár dolgot.
Igaz nem én vagyok az embered, mert én egyenlőre HA-val még ismerkedem, de ha mégsem tudnád tökéletesen vezérelni sincs nagy gond, mert a gyári Tado app igen könnyen kezelhető.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#37003) passatgt válasza TheMarci (#36992) üzenetére


passatgt
aktív tag

Milyen gép?

(#37004) TheMarci válasza passatgt (#37003) üzenetére


TheMarci
addikt

Vents 100 p mini, sajnos csak ez fert be, de ahhoz kepest, hogy milyen kicsi, halk, es jol ellatja a feladatat.

Do You Dream?

(#37005) Szállító76


Szállító76
tag

Sziasztok!
Hol tudnék jó árban SmartHome redőnymotorokhoz okos ház központot vásárolni DD 7002 B?

(#37006) SafE84 válasza amargo (#36974) üzenetére


SafE84
tag

Szia!
"Hővisszanyerőst még az ára miatt napolnám, előbb lássuk meg mekkora probléma"
Én a hővisszanyerőt semmiképpen sem hagynám ki. Persze tudom, hogy jelentősen megdobja a költségeket, viszont probléma nélkül tudsz szellőztetni (nagyjából) télen nyáron. Ha belegondolsz, akkor az annyira nem pálya, hogy télen megy a fűtés, elszívod a felfűtött levegőt, majd pedig fújod befelé a -10°C-os levegőt...
Én biztosan valami nevesebb gyártó kész gépét választanám (Wolf CFL-10 vagy DAIKIN VAM), amik látszólag drágák, viszont igen komoly hatásfokú WRG van bennük (arról nem is beszélve, hogy örök élet+1 év az élettartamuk az eddigi tapasztalatim alapján). Sajnos a villamos előfűtő nem igazán hagyható ki pont a WRG miatt. Automatizálás szempontjából ha autonóm vezérléssel rendelkezik a gép, akkor Modbus csatoló, ha csupaszon jön, akkor meg úgy öltözteted fel, ahogy akarod.
Persze utólagos beépítés esetén jó eséllyel ez a kategória nem fér bele a keretbe a legtöbb esetben, de pl egy új építkezés esetén nem igazán nagy tétel.

[ Szerkesztve ]

(#37007) ojb válasza ojb (#36971) üzenetére


ojb
tag

Elnézést kérek. Figyelmetlen voltam... :W
"- A kapcsolást egy 60A-es DC 12V-os tekercsű kontaktor végzi."

A kontaktor helyett pontosabb meghatározás a bistabil relé

(#37008) csemberlen válasza LouiS22 (#36999) üzenetére


csemberlen
őstag

Mennyire hangosak ezek a motorok,hálószobába ajánlott?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#37009) LouiS22 válasza csemberlen (#37008) üzenetére


LouiS22
veterán

Szubjektív. Én pl. füldugóval alszom, de nem emiatt :)

Én azt mondanám, hogy ne a hálószobában kezdj vele. Rendelj egyet vagy kérj kölcsön és el tudod dönteni, hogy zavaró lesz-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#37010) radio11 válasza csemberlen (#37008) üzenetére


radio11
tag

Engem nem zavar, elég halk (fehér, "lefikázott" Moes). Bár az is igaz, hogy éjszaka nem igazán működik újabban (éjszaka ritkán kell a beállítások miatt kapcsolnia)

(#37011) amargo válasza SafE84 (#37006) üzenetére


amargo
addikt

Szia, közben kaptam privátban is infókat és lesz hővisszanyerő, viszont jelenleg az építés mellett vagyok (tudom nem lenne olyan szép mint egy gyári, de a padláson senkit nem érdekel), gyakorlatilag töredék anyagáron hozható ki, de ugye itt kérdés az időfaktor is.

Ilyen 1M+ eszközökre biztos nem ruházok be, de láttam persze, hogy vannak olcsóbban is pl Vents-nél.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#37012) SafE84 válasza amargo (#37011) üzenetére


SafE84
tag

Ha meg tudod csinálni, akkor mindenképp azt válaszd.
Így utólag elolvasva tényleg magas röptu volt amit írtam... 🙃
Ha tudnám, én is magam csinálnám.

(#37013) amargo válasza SafE84 (#37012) üzenetére


amargo
addikt

Köszönök minden építő jellegű infót, ide már nem írtam be, hogy "meggyőztek" a mi és miért fontos, tehát ötletek mindig jöhetnek :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#37015) still2


still2
tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék. Vettem egy Moeshouse Tuya ZigBee3 rendszert / 3 szelep+hub /. Jelenleg a kazánt egy rádiófrekvenciás Computherm termosztát vezérli. Milyen vevőegységet kell beépítenem a kazán mellé hogy Moeshose rendszer tökéletesen működjön. Előre is köszönöm a segítséget!

(#37016) Rosep válasza BarnaB@hu (#37014) üzenetére


Rosep
senior tag

Hát én az SNZB-02-től nem estem hasra.
7 m-re van az antennától, két nap alatt 2x is eldobta magát. És amíg nem indítottam újra a Pi-t, addig nem is találta.

(#37017) tradeelek11 válasza still2 (#37015) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Ezzel az a baj, hogy a ZBés actuatorok szépen tekergetik a radiátor szelepeket ,
a Computerm meg kapcsolgatja a kazánodat.
A kettő között így magára a Tuya-ra én tudok mondani neked opciót.
Ez HA vagy Domo nélkül sajnos nem is fog működni.
Mondom ezt úgy 6db ilyen vagy hasonló szelepem van.

Azért ha nem "hadi titok" még pár dolgot elmondanál pl. kazán. (gondolom on-off.)
és hogy mit szeretnél elérni. Sok mindenre van megoldás csak még lehet ,hogy pár összetevővel ki kellene egészíteni. :)

Tisztelettel :R

(#37018) BarnaB@hu válasza Rosep (#37016) üzenetére


BarnaB@hu
csendes újonc

Hasonló volt nekem is, de a két fal volt a router és az érzékelő között.

Most építek majd be egy ZBMini-t egyik konnektor mögé falba pitic megnövelni a mesh hálózatot (pedig csak egy 55nm lakás)

Jelenleg a ZBBridge- Pro teszi a dolgát a lakás közepére került és nincsen gond, de van mellette ideiglenesen egy kis USB stick verzió is az IKEA és egyéb dolgok kezelésére amíg SONOFF nem alkot egy valódi nyitott firmwaret a ZBBride-Pro verzióra (nem is értem miért zárt indítás képpen)

WPSuli.hu ha WordPress weblapot akarsz építeni jó alapokkal olyantól aki tudja és nem csak oktatja ;) <br> BarnaB.hu - minden ami Okosotthon, tech, fotózás, vállalkozás

(#37019) still2 válasza tradeelek11 (#37017) üzenetére


still2
tag

Szia,
A kazán egy Westen 240 Star 240 fi. Szeretném a Computherm termosztátot kiiktatni. A helyét vegyék át a ZB radiátor szelepek a hubon keresztül irányítják a kazánt. Gondolom a hub és kazán közé kell egy vevőegység amely kapcsolgatja a kazánt. Ezt a szerepet jelenleg egy RF vevőegység látja el.

(#37020) tradeelek11 válasza still2 (#37019) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Hát valami ilyesmi, de ....

Ha akarod vampire17 kollega hozzászólását [link] ajánlanám figyelmedbe,
viszont azt gondold majd végig esetleges rendelés előtt hogy szerintem te leszel az első
a fórumon akinek lesz ilyenje.

A másik megoldás egy HA szerver egy ZB-és stick ami boldogul a Z2M-el , ha van wifid akkor
"ami kapcsolgatja a kazánt" egy Shelly1 is elég, + ajánlott pár hőmérő.
Ezt azért még itt páran használjuk :)

Tisztelettel :R

(#37021) still2 válasza tradeelek11 (#37020) üzenetére


still2
tag

Őszintén szólva most tanácstalan vagyok mert a termékeket már megvettem és a témába nem mélyedtem bele. Most keresem a megoldást a rendszer működtetésére. Van wi-fi és és is arra gondoltam hogy egy kompatibilis wifis relével meg lehet oldani a kazán ki és bekapcsolását.
Mire kellenek a hőmérők mikor a radiátorszelepeken vannak?
Minden érdekel a témával kapcsolatban mert mint jeleztem fejest ugrottam a mélyvízbe és erre most döbbentem rá.

(#37022) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Tudja esetleg valaki, hogy configuration.yaml fileba rakott integrációt lehet valahogy újraindítani annélkül hogy az egész HA-t restartolnám? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#37023) Degeczi válasza LLKobe (#37022) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Integrációt nem lehet, az a HA része. Add-onokat lehet, azok külön dockerekben futnak.

(#37024) LLKobe válasza Degeczi (#37023) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem fogalmaztam pontosan. A configuration.yaml-ben vagy sensor, arról lenne szó :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#37025) Degeczi válasza LLKobe (#37024) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én nem vagyok sensor :P
Attól függ, milyen. Ha mqtt, modbus vagy template, azt a Fejlesztői eszközök alatt külön újratöltetheted. Egyéb entitásokhoz sajnos újra kell az egészet indítani.

(#37026) LLKobe válasza Degeczi (#37025) üzenetére


LLKobe
veterán

Erről lenne szó:

Sajnos ha újraindítom a szervert amin a qbittorrent fut, ez a sensor elmegy unavailable-be.
Csak akkor javul meg ha újraindítom az egész HA-t. Sajnos így nem lehet rá megbízható automatizmusokat írni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#37027) SafE84


SafE84
tag

Ahogy olvasom a posztokat, azt szűrőm le, hogy szinte mindenki Z2M-t használ. Nekem RPi-n fut a HA és ZHA-t használok, zzh! stick-kel. Igazából problémám nincs a jelenlegi rendszeremmel, de már elgondolkodtam rajta, hogy miért mindig zigbee2mqtt-t olvasok itt.
Annyival jobb lenne?

(#37028) Degeczi válasza LLKobe (#37026) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ilyesmire elvileg jó lehet a homeassistant.reload_config_entry service hívás

(#37029) noorbertt válasza amargo (#37013) üzenetére


noorbertt
őstag

Visszanyerős megoldást házilag hogyan tervezed? Normál szellőztetés nem lehet bonyolult.

(#37030) LouiS22 válasza SafE84 (#37027) üzenetére


LouiS22
veterán

Időben előbb kezdték kalapálni, így nagyobb mögötte a közösség, emiatt kis túlzással akár óránként érkezhet hozzá commit (de párnaponta biztos, hogy kerül be új eszköz támogatottként az Edge verzióba).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#37031) radio11 válasza SafE84 (#37027) üzenetére


radio11
tag

Sokat emlegetett radiátorszelepeknél pl. elvileg több funkciót enged a Z2M ezért azt válaszoltam

(#37032) LógaGéza


LógaGéza
addikt

NiteBird WB2 LED fényforrást valaki szedett már szét? Gondolom BK7231T chip van benne, jó lenne egy dumpot küldeni a tuya-cloudcutter csapatának.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#37033) LouiS22 válasza LógaGéza (#37032) üzenetére


LouiS22
veterán

Miért nem szeded szét te a sajátod? :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#37034) vampire17 válasza LógaGéza (#37032) üzenetére


vampire17
addikt

Ehhez kapcsolodoan:

https://github.com/openshwprojects/OpenBK7231T_App

Akkor ha jol ertem, mar nem kell ESP chip a custom FW hez tobbe :)

(#37035) LouiS22 válasza vampire17 (#37034) üzenetére


LouiS22
veterán

De ehhez egyszer biztosan szét kell kapnod az eszközt, hogy flashelve legyen ez a csoda.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#37036) LógaGéza válasza LouiS22 (#37035) üzenetére


LógaGéza
addikt

Így van, valakinek egyet szét kell kapnia, hogy legyen egy firmware dump, ami alapján eszközre tudják szabni az exploitot.
Közben gondoltam kipróbálom a LocalTuya-t, működik, de ami érdekes, hogy ESP_xxxxxx hosztnéven jelent meg a routeren, szóval lehet, hogy ez ESP alapú... Így sztornó a cloudcutter is, tuya-convert pedig nem viszi. Mindet szétszedni pedig nem szeretném, mert ahogy nézem nem lehet roncsolás nélkül.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#37037) tsongort válasza vampire17 (#36711) üzenetére


tsongort
újonc

Szia!

Megjöttek a termékek, sikerült is a nagyrészét beállítani, viszont a padlófűtés vezérlés a wired thermostat-al kifogott rajtam. Próbáltam a Tado-val egyeztetni, de több próbálkozással sem sikerült, annyit tudtak mondani, hogy kérjek professzionális segítséget.
https://www.tado.com/hu-en/professional-manuals
https://cdn.brandfolder.io/607DGEMS/as/7k4rssnm8hbmr6mjf94qmck/104210-DIGITAL-ST01IB01-INSTALLER_MANUAL-TA-EN-00-V3.pdf

A padlófűtéshez a szivattyú:
https://www.megatherm.hu/ProductDetails.aspx?pid=19091

Maga a wired thermostat-hoz nincs külön áramellátás, elemmel működik.

Köszönöm, ha rá tudsz nézni!

(#37038) hiresbela válasza tsongort (#36704) üzenetére


hiresbela
friss újonc

1

[ Szerkesztve ]

(#37039) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Valaki üzemeltet esetleg Tadot úgy, hogy ugyanabban a helyiségben van radiátor és padlófűtés is? Ebben az esetben hogy konfigurálta? Alapvetően semmi bajom a padlofutessel, csak a reakcióidejen jó lenne kicsit javítani.

(#37040) noorbertt válasza noorbertt (#37029) üzenetére


noorbertt
őstag

Közben megkaptam az infót :R

(#37041) vampire17 válasza Saughassy (#37039) üzenetére


vampire17
addikt

Tegyel a radiatorokra tado szelepet, illetve rakj egy wireless temp. sensort is abba a helyisegbe. Ezek legyenek egy "szobaban" (Tado group elnevezese) es a wireless temp sensor legyen a homero.

Nyilvan a padlo tehetetlense el fogja kicsit vinni a dolgokat, de ezt csak igy lehet.

A padlo kort amugy mi kapcsolja?

[ Szerkesztve ]

(#37042) Saughassy válasza vampire17 (#37041) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Ez most igy is van. A központi termosztát a padlofutes+radiátoros nappaliban, ami kapott egy plusz TRVt. A hőmérő konfigurálast kiguglizom, de így meg túl gyors lesz rendszer és nem lesz elég puffer a padloban. Korlátozzam a radiátor áramlását az also szeleppel, vagy van valami szoftveres trükk?

(#37043) Saughassy válasza Saughassy (#37042) üzenetére


Saughassy
aktív tag

A köszönöm lemaradt. Meg is találtam a hőmérős opciót, a fene gondolta hogy mást jelent a névre bökni, mint a név mögötti nyílra. :)

(#37044) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Valaki oldott már meg Tasmotával failsafe működést? Pl.: van egy kapcsolóm, ami alapból egy HA-ban lévő automatizációt vezérel (1 gombnyomásra ezt csinál, 2-re azt, stb.). Ha nincs MQTT kapcsolat, akkor csak annyit kellene csinálnia, hogy a rákötött lámpát kapcsolja fel-le.
Arra gondoltam, hogy csinálnék 3 rule-t:
- 1-es átállítja a kapcsoló switch mode-ját, hogy kapcsolja a beépített relét
- 2-es bekapcsolja az 1-es rule-t, ha elmegy az MQTT
- 3-as kikapcsolja az 1-est ha visszajön a kapcsolat.

Ez működhet így?

Szerk.: Bár belegondolva az 1-es nem is kell, elég ha a 2/3 kapcsolja a switchmode-ot...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#37045) vampire17 válasza LógaGéza (#37044) üzenetére


vampire17
addikt

ESPhome el ez sokkal szofisztikaltabban meg lehet amugy oldani :)

https://community.home-assistant.io/t/looking-for-fail-safe-setting-when-esp32-looses-network/321638/4

En anno az ilyenek miatt tertem at mindenemmel ESPhome ra :) HA val ultimate parost alkot, sokkal jobb mint Tasmotaval.

Tasmotat mar csak olyan helyen hasznalok, ahol nincs HA.

(#37046) Tanczi01


Tanczi01
tag

Sziasztok

Moes radiátor szelepeknél kiismeri valaki magát a beállításoknál?

(#37047) beers


beers
addikt

Valaki használ esetleg SmartWise Zigbee Bridge Pro-t? [link]
Nem sok infó van róla, túl szépnek tűnik....

M&N

(#37048) ojb válasza beers (#37047) üzenetére


ojb
tag

Nekem az ' ITead “SONOFF Zigbee Bridge Pro” ' klónjának tűnik.
Mit találsz benne "túl szépnek" ?

(#37049) beers válasza ojb (#37048) üzenetére


beers
addikt

ZigBee, wifi is, LAN is!

M&N

(#37050) vampire17 válasza beers (#37049) üzenetére


vampire17
addikt

Regi cucc, nem a Sonoff klonja, az Eachen gyartja (forgalmazza?) eredetileg:

https://templates.blakadder.com/ewelink_ZB-GW03.html

Tud mindent, amit irnak a linken nincs valotlansag :)

belul egy ESP32, egy LAN modullal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.