Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) body007


body007
addikt

rpeasy-ből, h kerül át az adat a domo-ba? :B
milyen hw-t / eszközt kell felvenni a domo-ban?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14002) gabro0 válasza Chal (#13959) üzenetére


gabro0
őstag

Neked nem szokta bizonyos időközönként (napok) random megmozgatni a szivattyút? Vagy én nem is tudom mit csinál, csak valami morgó hangot ad ki, státuszlámpákon ilyenkor nem mutat semmit.

Amúgy nem találtam semmi okosságot a Vaillantos protokollra, el is engedtem a dolgot. On/off lesz ha elkészül valaha, egyébként már egyben van a backendem.

(#14003) Janaboy válasza Degeczi (#14000) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem is annyira ökölszabályra gondolok, hanem arra ha mondjuk mindennap reggel elmegyek leveszem 4-5 fokkal (vagy nem tudom mi a reális) hazamegyek és kezdi felfűteni a lakást.
Ilyen esetben még ha hamar is felfűt, mennyivel többet 'fogyaszt' mintha csak hagyom a fix hőmérsékleten?

@betyarr: hol vetted a Tadot?

Janaboy

(#14004) edk- válasza Janaboy (#14003) üzenetére


edk-
őstag

Kevesebbet fogyaszt, ha leengeded a hőmérsékletet, amikor távol vagy. Mert a hőveszteséget kell pótolnia, a hőveszteség pedig arányos a külső és a belső hőmérséklet különbségével.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#14005) betyarr válasza Janaboy (#14003) üzenetére


betyarr
veterán

itt az aprón.nem akarok itt linkelni.keress rá a tado szóra.csak egy találatod lesz.

(#14006) Degeczi válasza Janaboy (#14003) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Összefügg a kettő: ha gyorsan fölfűthető, akkor kevesebbet fogyaszt alacsonyabb hőmérsékletre állítva.
Ha pedig nagy hőtároló tömeg van, az bár lassan fűthető föl - de napközbeni távollét idején úgyis csak keveset csökken hőmérséklet (föltéve persze, h jól hőszigetelt ház és a nyílászárók sem eresztenek). Ott inkább csak az megfontolandó, h elutazás idejére ne vedd túl alacsonyra, h ne hűljenek át a falak.

(#14007) Janaboy válasza betyarr (#14005) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi, megvan.

Akkor ez a V3 megy 24Vos relessel? Vagy az a biztos ha megkerdezem a supportot?

Janaboy

(#14008) enesbcs válasza body007 (#14001) üzenetére


enesbcs
tag

Pontosan ugyanazt az "MQTT Client Gateway"-t és a "Dummy"-t kell felvenni, amit ESPEasy-hez és Tasmota-hoz is kell.
https://bitekmindenhol.blog.hu/2017/07/31/domoticz_alapok

https://www.letscontrolit.com/wiki/index.php/Tutorial_Domoticz_Switch

https://www.domoticz.com/wiki/MQTT#Add_hardware_.22MQTT_Client_Gateway.22

[ Szerkesztve ]

(#14009) betyarr válasza Janaboy (#14007) üzenetére


betyarr
veterán

itt ahová beköti (jobb oldali 3-as) az 30V DC.tehát sztem igen [link]
de biztos ami rendőr,kérdezd meg őket.

(#14010) vampire17 válasza Janaboy (#14007) üzenetére


vampire17
addikt

a 24V az nem a modulalt vezerlese a kazannak? csak azert kerdem, mert altalaban ez szokott lenni az analog modulalt feszultseg. Milyen kazanod van?

(#14011) Janaboy válasza vampire17 (#14010) üzenetére


Janaboy
veterán

Chaffoteaux Elexia Comfort
Egy régi "analóg" Siemens thermosztat van fent, ami kattog, összesen két vezetékkel.
Tudomásom szerint nem tud ilyen szupi fícsöröket.

Janaboy

(#14012) vampire17 válasza Janaboy (#14011) üzenetére


vampire17
addikt

Ezigen, ez tenyleg nem egy osszetett kazan :) (Ne ertsd felre, a lenyeg hogy futson :) )

http://www.chaffoteaux-home.com/archivos%20chaffo/Manual%20caldera%20chaffoteaux%20M.%20ELEXIA%20CONFORT.pdf

Valoban, itt rele jon szoba.

Melyik funkcio tetszik a Tadoban ami miatt venned? Mert ugy gondolom neked lenne mas alternativa is, amit ajanlhatunk, nem erzem indokoltnak a Tado-t.

[ Szerkesztve ]

(#14013) Janaboy válasza vampire17 (#14012) üzenetére


Janaboy
veterán

Távoli vezérlés, egyszerű bekötés, tetszik ez a geotema is bar nem rajongok a Tados felhőnert, meg elviselheto az ara :)
Shellys lenne alternativa? De nyitott vagyok mindenre :)
Igazabol lehet egy programozott sima thermosztat is megtenne, de persze szívesen sporolnek ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#14014) vampire17 válasza Janaboy (#14013) üzenetére


vampire17
addikt

Shelly-vel jossz ki a legolcsobban az biztos, viszont o adja a legkevesebb funkciot is. (meg itt csak mobilos vezerles van)

Ha meg belefer, sztm az Emerson Sensi ST55 eleg jo termosztat, tudja amit szeretnel. Ebayrol 27ezer. (Sajna a nagyja a szallitas...)

Features
- Installs and operates like a standard thermostat when not connected to Wi-Fi
- App changes color to show if the system is heating or cooling
- Compatible with Apple HomeKit, Amazon Echo and Wink
- Geofencing option and smart alerts
- Built-in dual fuel heat pump option
- Energy Star certified: check out rebates available through your local utility company (utility rebate finder)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14015) Janaboy válasza vampire17 (#14014) üzenetére


Janaboy
veterán

Mivel lesz kevesebb a Shelly-s vezérlés? Ez a része nem tiszta.

Ez az Emerson jól néz ki, viszont US location 27eFt szóval biztos kapna +áfa-t.
Bár nem ragaszkodom a Tadohoz de az 31e lenne vagy az Emerson többet ér?

Köszi,
Üdv

Janaboy

(#14016) body007 válasza enesbcs (#14008) üzenetére


body007
addikt

:R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14017) vampire17 válasza Janaboy (#14015) üzenetére


vampire17
addikt

Nincs geofencing (alapbol), illetve nem "tanul" a temosztat, ugy fog viselkedni mint egy sima on/off tekeros. Viszont ha akarod, tudod "okositani" szoftveresen (pl HA, node-red vagy Domoticz integracio) igy lehet geofencing vagy tanulas is. (de ezt le kell programozni) Vegso soron ki lehet belole akar tado szintu "okositast" is hozni, de azzal munka van (az igazsag, hogy ezt fizeted meg a Tadoval....)

Ha 31 a Tado, akkor nem erdemes Emerson-t venni. HA viszont talalsz USA arban EU-ban, akkor azt erdemes, mert bar kevesebbet tud mint a Tado, de amit te akaszt azt mind.

[ Szerkesztve ]

(#14018) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan termosztát ami wifi, vagy zigbee alapú, telefonos app van hozzá, de úgy hogy a hőérzékelő szintén vezeték nélküli és a relétől külön van?
ez pl. olyan hogy ahol méri a hőt, ott kapcsol, de én a kütyüt kiraknám kazánházba, és a lakás hője lenne az alap.

Ja azt kifelejtettem, hogy alexa szükséges, meg nem árt ha domoticzra lehet izzítani.

[ Szerkesztve ]

(#14019) Degeczi válasza jézusom (#14018) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha úgyis csak ilyen on-off, akkor végeztetheted a házvezérléssel is (a Home Assistantban pl. alapban van termosztát funkció), és akkor tetszés szerint paraméterezheted azt is, h honnan vegye a hőmérsékletet és mit kapcsoljon meg persze az Alexa/Google Home integráció is adott.

(#14020) Janaboy válasza vampire17 (#14017) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez az Emerson tuti jo ahhoz a kazánhoz?
Neztem a bekötést, kicsit kínai nekem :)

Janaboy

(#14021) Janaboy válasza Janaboy (#14020) üzenetére


Janaboy
veterán

Meg ami a Tadora hajtja a vizet, ha cserelek kazant vagy ilyesmi akkor több lehetőségem lesz, ugye?

Janaboy

(#14022) jézusom válasza Degeczi (#14019) üzenetére


jézusom
addikt

Az úgy zsír. Van xiaomi zigbee hőmérőm meg sonoff hő/pára, és akkor egy sima sonoff kapcsolná a szivattyút :) de viszont jó lenne egy sima kijelzős termosztát a falra mert jól néz ki. Ezt is bele kellene integrálni.

(#14023) Degeczi válasza jézusom (#14022) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Úgyis érdemes egy táblagépet (akár kicsi, olcsó, 7-8"' méretűt) kitenni a falra házautomatizálási vezérlőpultként. A HA termosztátjának vezérlője helyből elég pofás

[ Szerkesztve ]

(#14024) Veron válasza vampire17 (#13962) üzenetére


Veron
őstag

hogyan lehetne megoldani, hogy egy egyszerűbb vezetékes termosztát mellett okosított Shellyvel (vagy bármivel) is lehessen smart home rendszerből vezérelni a kazánt.
milyen eszközöket és hova kellene bekötni a kéteres kazán <-> fali termosztát és (nem tudom pontosan milyen fizikai közegű) kazán <-> gyári külső hőm. szenzor kapcsolat mellett?
sajnos még nem állt össze a fejemben a dolog. :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#14025) vampire17 válasza Veron (#14024) üzenetére


vampire17
addikt

Ha reles megoldast hasznalsz, akkor sehogy. A dolog mukodese lehetetlenne teszi a dolgot (mintha ket sima villanykapcsolot akarnal ugy bekotni mit egy keresztvalto kapcsolot. Nem lehetseges)

Buszos vezerles eseten (pl opentherm) tehetsz egy OpenTherm Gatewayt a kazan es a termosztat koze. Igy megmarad a normal vezerles, illetve lehet integralni is egyeb rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#14026) edk- válasza Veron (#14024) üzenetére


edk-
őstag

Nálam az on-off kazánba párhuzamosan van bekötve egy vezetékes fali termosztát és egy rádiósnak a vevője. VAGY kapcsolatban vezérlik.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#14027) Degeczi válasza edk- (#14026) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mármint csak a bekapcsolást VAGY kapcsolatban, a kikapcsolást már ÉS-ben: ha bármelyik bekapcsolta a kazánt, a másik nem tudja kikapcsolni...

(#14028) ojb válasza Veron (#14024) üzenetére


ojb
tag

Pl. 20°C-ra beállítod a vezetékes termosztátot és párhuzamosan kötsz vele egy száraz relé záró kontaktust, amit 20°C fölötti értéken tudsz bármivel vezérelni. (Alatta is, de ott nincs értelme, mert a termosztát úgyis ki shunt-öli :) ) Így 20 fokig az eredeti termosztát vezérel pl ez lehet fűtés Economy mód. Miután ez a termosztát 20 fok felett kikapcsol át tudja venni a szerepét a párhuzamosan kötött relé kontakt, amit meg tudsz vezérelni az automatizálásból, vagy hőmérőről... Ha nagyon biztosra akarsz menni a két vagy kapcsolat közé betehetsz egy soros és kapcsolatot is (másik termosztát bontó érintkezői), ami pl 23 fokra beállítva a smart home rendszertől függetlenül a kazánt lekapcsolja. Így 20 fokig és 23 fok felett a hagyományos és olcsó termosztátok adják a biztonságot, a két hőmérséklet érték között viszont a smart home vezérel... akár Shelly-vel

[ Szerkesztve ]

(#14029) Veron


Veron
őstag

Köszi.
Nem feltétlen olcsóbbnak, de akkor egyszerűbbnek tűnik venni rgy Tadot, még ha nem is használom ki teljesen az on/off vezérlés miatt. Viszont legalább könnyen integrálható smart home rendszerbe.
Plusz meg termosztatikus szelepet is vehetek, amit szintén viszonylag könnyedén lehet integrálni.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#14030) guess.who válasza vampire17 (#14025) üzenetére


guess.who
senior tag

Ha már a keresztváltó kapcsoló szóbakerült, hátha van ötlete valakinek: adott egy sima egy- és egy háromáramkörös kapcsoló (Tasmota van mindkettőn). Megoldható szoftveresen az, hogy a háromkörös egyik köre és az egykörös keresztváltó kapcsolóként működjön? Blockly és NodeRED jöhetne szóba elsősorban.

(#14031) guess.who


guess.who
senior tag

A másik kérdésem: adott egy Blockly vezérlés, ami egy Xiaomi mozgásérzékelőt figyel. Ha az általa mért fényerő 0 lux ÉS mozgást érzékel, akkor felkapcsol egy világítást 5 másodpercre. Ez eddig egyszerű, működik is rendesen.

Csakhogy a világítást másra is használom, azaz szükség lenne olyanra, hogy mozgás esetén, ha már fel van kapcsolva a lámpa, akkor ne kapcsolgassa le 5 másodpercenként. Másik feltétel: mivel pár méterre van tőle egy másik lámpa (és mozgásérzékelő) is, ami szintén kapcsolgat, azt is kellene figyelni, hogy ha az a másik világít, akkor ezt NE kapcsolja fel mozgás esetén (mivel van elég hulladék fény onnan, ami elég).
Gondoltam, semmi gond, beteszek két plusz ÉS kapcsolatot, valahogy így: "HA (mozgásérzékelő=mozgás ÉS fényerő<1 lux) ÉS (másik lámpa OFF ÉS ez a lámpa OFF) THEN kapcsoló ON, majd kapcsoló 5 mp OFF". Csakhogy ez így nem jó, bármilyen variációban cserélgetek az ÉS kapcsolatok között, állandóan ki-be kapcsolgat a lámpa 1 másodpercenként.
Próbáltam úgy is, hogy VAGY kapcsolatot teszek a két lámpa közé és a lámpák ON állapotát nézem (azaz ha bármelyik fel van kapcsolva, akkor nem kapcsolgatja a világítást a mozgásérzékelő), de az eredmény ugyanaz: ész nélkül kapcsolgat másodpercenként, nem lehet leállítani. :)

Kellene bele tennem egy ELSE ágat, hogy ha nem teljesül a kikapcsolt lámpák és a fényerő/mozgás feltétele, akkor mit tegyen? De azon az ágon nem csinál semmit, akkor mi értelme van és hogyan tudom megmondani neki, hogy ne csináljon semmit? :) ;]

(#14032) szat8


szat8
tag

Még csak tanulom én is a blocky-t, ezért talán nem a legegyszerűbb megoldást írom:
Rakj be egy felhasználói változót.
Alapból 0, ha valamelyik lámpa felkapcsol, akkor állítsd át 1-re, amikor kikapcsol, akkor vissza 0-ra.
A lámpa felkapcsolási feltételébe írd be, hogy csak akkor kapcsolhat fel, ha az érték 0, tehát egyik lámpa sem ég.

(#14033) Degeczi válasza guess.who (#14031) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Domoticz-os Blocky a legegyszerűbb vezérlésen túl gyakorlatilag használhatatlan és hibás... :(
Pl. az általad említett "else" ág nincs is benne: ami van "else if", azt mindig kiértékeli = tehát tévesen szerepel a nevében az "else", valójában egyszerűen egy újabb if, ahol az előző feltétel negáltját is föl kell sorolnod, ha "else" ágat szeretnél...
Arról már is beszélve, h bár minden üzenet nélkül megengedi az if-ek egymásba ágyazását, az iegyáltalán nem működik benne: ami a belső if-ben van, az mindig lefut...

(#14034) sparks válasza guess.who (#14031) üzenetére


sparks
senior tag

Degeczivel maximálisan egyetértve: ha automatizálni szeretnél, akkor dzVents vagy hasonló lesz a te embered. Blockly nálam is elvérzett anno, ahogy a szög egyszerűségnél többet akartam tőle. Én dzVents-et használom nagyon nagy megelégedéssel (nálam egy komplett másodlagos riasztórendszert is kiszolgál). Pedig a programozói előéletem annyi volt, hogy gyerekkoromban kb. 1984-85-ben a vépi számtech táborban BASIC nyelvet tanultam C16-okon :D
DzVents elsőre lehet bonyolultnak néz ki, de hamar rá lehet érezni. A domoticz fórumokon nagyon sok a segítség, nem beszélve a domo oldalán található komplett leírásról. Meg itt is vagyunk páran szerintem, akik tudunk/tudnak segíteni.

(#14035) szat8 válasza guess.who (#14031) üzenetére


szat8
tag

Eh, véletlenül nem a válaszra nyomtam, de feléd szólt a hsz.
Abban igazuk van a többieknek, hogy a blocky nagy csalódás! :(
Gondoltam, hogy sok egyéb elfoglaltságom melett egyelőre jó lesz, de amikor kiderült, hogy az "else if" ellent mond a világ összes programnyelvére jellemző logikának, és habár nem tiltja a program az if-ek egymásba ágyazását, csakhogy nem működik benne...
Több órám ráment, és utólag olvastam utána, hogy miért csak az and parancsok felesleges halmozásával tudtam megoldani a problémámat.
Ja, és mindent egy puzzle-n belülre kell rendezni, szóval egy if-elseif-elseif... feltélelben kell megoldani. Ez is meglepő korlátozás volt elsőre.

Mindemellett szerintem működik a módszer, amit írtam, csak egy felhasználói változó kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#14036) vampire17 válasza guess.who (#14031) üzenetére


vampire17
addikt

Van egy B megoldas is. A Blocklyban megadhatod, hogy meddig legyen a kapcsolo ON allasban.

Ha azt irod, hogy HA a lampa OFF es a mozgaserzekelo ON akkor legyen a lampa ON 5 mp ig.

Igy, ha a lampa ON (manualis kapcsolas), akkor a ciklus hamisra ertekelodik ki es nem tortenik semmi. En az eloszobaban hasznalom igy a lampat a bejarati ajto nyitas/csukasra illetve napnyugta/napkelte kozott.

[ Szerkesztve ]

(#14037) szat8 válasza vampire17 (#14036) üzenetére


szat8
tag

Ezt a módszert xiaomi mozgásérzékelővel használod?
Csak azért kérdezem, mert az kb. egy percig van ON-ban a mozgás után.
Emiatt ha 5 mp után lekapcsol a lámpa, akkor megint igaz lesz, hogy a lámpa OFF, az érzélelő pedig még ON állapotban van, így újra bekapcsol.
Rosszul gondolom? :F

Szerk.: Közben újra elolvastam. Neked a nyitás/csukás egy pillanatnyi dolog, gondolom azonnal visszacsukod az ajtót. A mozgásérzékelővel ez nem fog menni, hacsak valahogy nem buherálja meg, hogy ne maradjon ON-ban 1 percig.

[ Szerkesztve ]

(#14038) Veron válasza Veron (#14029) üzenetére


Veron
őstag

Használ valaki okos termofejet smart homeban? Mikor lehet ennek jelentősége és pontosan hogyan használjátok? Mi a fűtési rendszer alapkövetelménye, hogy megfelelően lehessen használni az okos termofejekez?
Nálam egyelőre egy fali termosztát van tervben, de nem tudom, hogy osztókörökkel meg miegymással hogy állok.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#14039) Rellind


Rellind
senior tag

Van valakinek Ring Doorbell okoscsengője?

(#14040) tboy72 válasza Rellind (#14039) üzenetére


tboy72
aktív tag

Én egy ilyenen gondolkodom, de még nem szántam rá magam.

(#14041) Rolly válasza Rellind (#14039) üzenetére


Rolly
veterán

Én pénteken rendeltem az amazonrol... Elvileg jövő héten megjön s kipróbálom.

(#14042) Rellind válasza tboy72 (#14040) üzenetére


Rellind
senior tag

Ezzel az a gondom hogy én szeretném valami kijelzőn szinte azonnal látni ha valaki jött hozzánk,nem akarom még a telot megkeresni hogy megnézzem... Ezért erre gondoltam meg egy Echo 5-re

Rolly:
Rendeltél mást is hozzá? Echo 5?

[ Szerkesztve ]

(#14043) vampire17 válasza Rellind (#14039) üzenetére


vampire17
addikt

En Blink-et hasznalok "okoscsengonek". (egyben biztonsagi kamera is) Egy sima RF csengo triggereri egy python scriptel a kamerat es az csinal egy snapshotot, amit meg telegramon elkuld.

(#14044) Rolly válasza Rellind (#14042) üzenetére


Rolly
veterán

Sajnos echo dotos csomagot nem szállítják hozzánk...

Viszont lesz Google home hub elvileg osszehozhato vele, illetve egy wifis csengőt is...

(#14045) guess.who válasza vampire17 (#14036) üzenetére


guess.who
senior tag

Igen, ezt most is használom, 5 mp után lekapcsolja a lámpát (annyi idő alatt végig lehet érni a folyosón). A gond az, hogy 4 feltétel van (1. lámpa OFF ÉS 2. lámpa OFF ÉS fényerő=0 ÉS mozgás=ON), ami az egymásba ágyazott ÉS kapcsolatokkal már nem megy.
Próbáltam a négy feltételt máshogy ÉSezni, illetve a sorrendjükkel is játszottam, de mivel az egész folyamat indítója a mozgásérzékelő=ON, így mindenképp azt kell előre venni, annak meg a párja a fényerő...
Próbáltam egymásba ágyazni IF kapcsokat és azokon belül ÉS kapcsokkal figyelni a két-két feltételpárt, de ugyanúgy nem jó. Szóval elvileg minden logikusan szóbajöhető verziót kipróbáltam, és mindegyik hibásan működik. :)

(#14046) guess.who válasza szat8 (#14037) üzenetére


guess.who
senior tag

Hálistennek némi módosítással megoldható, hogy az egy perces intervallumnál picit rövidebb legyen a következő érzékelésig eltelő idő, és így már egészen normálisan használható a mozgásérzékelő arra, amire való... :)

[link]

A változós Blockly-mókát kipróbálom, bár attól tartok, hogy mivel alapvetően az egymásba ágyazott ÉS kapcsolatok nem működnek helyesen, így majdnem mindegy, hogy mit variálok vele... :(

(#14047) guess.who válasza Veron (#14038) üzenetére


guess.who
senior tag

Nekem van egy Lidlis, de még nem teszteltem. Mondjuk csak BT-n kommunikál az okostelefonos appal, de igazság szerint szerintem sok értelme nincs, hiszen a termofej nyitja/zárja a szelepet önállóan az előzőleg beállított feltételek alapján. Múltkor már utánanéztem, hogy van Pi alá egy program, ami BT-n keresztül tudná kezelni, de szerintem az is csak ennyit tud(hat). A helyiségek hőmérsékletét meg szerintem korrektebben lehet monitorozni egy, a radiátortól távolabb levő Xiaomi (vagy bármilyen más) hőmérővel, hiszen a csőben keringő meleg víz tutira felmelegíti a termofejet is, és ezzel máris meghamisítja a mérést...

(#14048) Rellind válasza vampire17 (#14043) üzenetére


Rellind
senior tag

Upsz erről az óráról hiányoztam :DDD ;]
Köszönöm,de én mókolásmentesebben akarom megoldani a projektet :DDD :R

Esetleg tudtok ajánlani okostermosztátot? Ha Alexa kompatilibis az jó lenne. Egy ilyen van most használatban Honeywell T6360. Ezt akarom leváltani. Frankón nem értek hozzá, fogalmam sincs mi lenne jó helyette .Ha minden igaz ez 230V-os. Nem én fogom bekötni, ezt majd szakemberre bízom. Társasházban élek, geotermikus fűtés/hűtés rendszer. Bejárati ajtó mellett van minden ketyere. :DDD
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#14049) Veron válasza guess.who (#14047) üzenetére


Veron
őstag

És hogyan működne a Xiaomi érzékelővel?
Gondolom csak úgy tudja az adott szoba kívánt hőmérséklet elérni, ha indítja a kazánt, de lehet ekkor meg a többi szoba lesz túlfűtve. :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#14050) Degeczi válasza Veron (#14049) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Xiaomi érzékelő eleve nem jó ötlet vezérlésre, mert ha lassú a változás (márpedig egy fűtéstől melegedő szoba az) akkor nagyon ritkán jelent, akár 45-50 perc is eltelhet, fél óra teljesen megszokott két jelentés között
Ha valamilyen thermoszelep van az ottani radiátorokon is, akkor nem lesz túlfűtve a több szoba sem, hiszen az leszabályoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.