Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Pancsermeste válasza kenand (#40000) üzenetére


Pancsermeste
őstag

"A Sonoff Bridge - a legújabb alapszoftver-verzióval (firmware-rel) - összesen immár 16 (korábban 4) db RF-es vezérlő eszköz (tehát RF-es távirányító gomb, mozgás vagy nyitásérzékelő szenzor bejövő) jelét képes kezelni."

-= Pancsermeste® =-

(#40002) zsamiatt válasza Rosep (#39998) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem. Kaptal linket is tolem kesz megoldasra.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#40003) Steady74 válasza Pancsermeste (#39995) üzenetére


Steady74
addikt

Megnéztem itthon közben, Sonoff 4CH Pro R3 van a padláson fent, ezzel kapcsolok fürdőszobai tükörvilágítást (fontos volt, hogy a lányaim vizes kézzel ne nyomkodjanak 230-as fesz-re kötött kapcsolót a fürdőben) vezeték nélküli RF kapcsolókkal (Smartwise), közvetlenül a relénél párosítottam a két eszközt, szóval tudod egy RF kapcsolóval vezérelni az RF-es reléket, miközben wifin csatlakozik mondjuk az ewelink app-hoz a relé.

(#40004) kenand válasza Pancsermeste (#40001) üzenetére


kenand
veterán

Ok, nekem még 4x volt, de megnézem akkor a frissítést

(#40005) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok,

G4RF1 MM típusú gázórán ha van kialakított hely reed relének, de nincs feltüntetve impulzus mennyiségre vonatkozó adat, akkor lehet hogy működik, vagy kár próbálkozni? Esetleg valakinek pont ilyen órával van tapasztalata?

(#40006) ojb válasza DougButabi (#40005) üzenetére


ojb
tag

Az előző gázóra nálam is ilyesmi volt.
Az adatlapja nem jelezte, de adott ki impulzust.
Egy próbát sztem megér.
Ha beltérben vagy villany közelében van felszerelve akár optikai leolvasással (silver dot) is megoldhatod. Az biztosan ki van alakítva az órán.

(#40007) nszero


nszero
csendes tag

Helo.
Baxi Mago wifi termosztátot integrált e már valaki HA alá az alábbi leírás szerint?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40008) hunace válasza ojb (#40006) üzenetére


hunace
tag

Nálam is pont ez a típus van impulzus feliratok nélkül.

Rakjam a door/window sensor nagyobb részét a lukba és nézem hogy változik-e nyitottról zárt állapotra ?

(#40009) ojb válasza hunace (#40008) üzenetére


ojb
tag

A szenzor az alábbi helyen érzékelte a 100 litereket:
A piros a reed helyét jelöli kb az érzékelőben
a fekete pedig a levágott felfogató részét a műa toknak.
Kizárólag !!! ebben a pozícióban és állásban , irányban érzékelt!

[ Szerkesztve ]

(#40010) golya87


golya87
őstag

Ha már reed relé:
Aki elemes ajtónyitás-érzékelőt használ szabadban, nektek mennyire bírja az elem a hideget?
Postaládába szeretnék nyitásérzékelőt tenni.

(#40011) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Smart Life appban hozzá lett adva Zigbee ajtó nyitó szenzor. Hol lehet azt beállítani, hogy ne folyamatosan jelezze az app, hogy pl: nyitva van az ajtó, hanem csak küldjön egy értesítést hang nélkül?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#40012) LouiS22 válasza golya87 (#40010) üzenetére


LouiS22
veterán

Filléres tétel az AA és a CR2032 is. Egy telet simán mi fog bírni amúgy, söt.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#40013) Degeczi válasza LouiS22 (#40012) üzenetére


Degeczi
nagyúr

CR1632 van a legelterjedtebb Xiaomi típusokban, ami azért picit ritkább itthon. Ennél mondjuk jobban aggasztana a térerő, pláne egy fém ládából, kinn a kapunál.

(#40014) LouiS22 válasza Degeczi (#40013) üzenetére


LouiS22
veterán

Bár egy szóval nem írta, hogy xiaomit használna (ráadásul - ha talál is - az aranyárban lesz. Sajnos).7

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#40015) Degeczi válasza LouiS22 (#40014) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Összefolyt számomra a fölötte lévő hozzászólással, ami Zigbee-t említ.

(#40016) LouiS22 válasza Degeczi (#40015) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#40017) Speederer


Speederer
senior tag

Anyós fűtési rendszerén akarunk kicsit korszerűsíteni, ebben kérnék némi tanácsot.
Gázkazán, 3 helyiség, összesen 3 darab radiátorral. Nincs okos otthon rendszer kiépítve, de nem is ez a cél.
Vettünk most egy Computherm B400 RF termosztátot, ami az egyik szobában lett elhelyezve. Ez azért kellett, hogy távolról is tudja vezérelni a fűtést, tehát mielőtt hazaérne akkor kicsit feljebb tudja állítani. A probléma ott van, hogy a 3. helyiség egy tároló, ahol nem kellene 20-25 foknak lennie, hanem elég lenne mondjuk 10 fok. Hogy lehetne ezt megoldani?
Azt látom, hogy van hozzá zónavezérlő (Computherm Q4Z), de a projektnek ezt a részét próbálnánk olcsóbban megúszni. Nem lehetne esetleg egy második ("buta") termosztáttal és motoros radiátorszeleppel megoldani? Kallódnak itthon ilyen-olyan termosztátok, ezért indulnék ilyen irányba.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#40018) Degeczi válasza Speederer (#40017) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Túlgondolod, ehhez bőven elég egy alacsonyabbra tekert mezei thermofej a tárolóban lévő radiátorra.

(#40019) BlackJack21 válasza Degeczi (#40015) üzenetére


BlackJack21
tag

A zigbees is bírná szerintem. Én az első próbálkozások egyikében tettem egy zigbees mozgásérzékelőt (sonoff) a postaládába. Nem az elem vagy a jel kondíciója miatt szedtem ki :)

(#40020) kenand válasza Speederer (#40017) üzenetére


kenand
veterán

Sima termosztatikus szelep és letekered 1- vagy 2-re. Ha pontosabbat szeretnél egy okos Termosztatikus szelep pl Tado, ott pontosan be tud állítani a kívánt hőfokot (méri és az alapján állítja be)

(#40021) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Kicsit elakadtam a HA telepítésénál az S905 boxon amin Armbian fut 23.02 Armbian fut. Ezt a leírást követve az utolsó parancsnál: "sudo -u homeassistant -H /srv/homeassistant/bin/hass"
ezt írja: "homeassistant is not in the sudoers file."

Mi lehet a gond? Nem vagyok programozó nem ismerem a linuxot.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#40022) fecus


fecus
őstag

HA-n, lovelace felületen hogyan tudnám megoldani, hogy három oszlopban függőlegesen legyenek a kitett elemek? Olyan kellene, hogy az első oszlopban lefelé elindul, majd a másodikban folytatódik aztán a harmadikban ér véget.
Azt hittem a vertical ezt csinálja, de csak egy oszlop jött létre.
Most horizontal elrendezésnél ugyebár vízszintesen sorolódnak, de a különböző magasságuk miatt összevisszaságnak tűnik.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#40023) sambenez válasza fecus (#40022) üzenetére


sambenez
addikt

Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy csinálsz egy függőleges kártya oszlopot amibe egymás mellé teszel 3db függőleges oszlopot, és ezekbe rakod a tartalmakat amiket egymás alá akarsz tenni.
Remélem elég érthető. :D

(#40024) fecus válasza sambenez (#40023) üzenetére


fecus
őstag

Hát nem... :N
Ez a vertical stack?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#40025) sambenez válasza fecus (#40024) üzenetére


sambenez
addikt

Igen ez a vertical stack.

Viszont rosszul írtam. Szóval csinálsz 3 vertical stack-ot, ezek egymás mellé kerülnek, és ezekbe teszed bele amit szeretnél megjeleníteni, így lesz 3 egymástól független oszlopod, aminek nem keveredik a tartalma.

[ Szerkesztve ]

(#40026) fecus válasza sambenez (#40025) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm. :R Kellett elé egy horizontal layer adott széleséggel és 3 oszloppal és utána már jó volt a 3 vertical stack. E nélkül egymás alá akarta rakni a vertical stack-okat.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#40027) amargo válasza Nerazim (#40021) üzenetére


amargo
addikt

van egy homeassistant nevű user-ed, aki nincs a sudoer-ek között, azaz nincs sudo joga.
itt tudod hozzádni:
/etc/sudoers

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#40028) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Láttam van itt pár embernek Dingtian LAN reléje, hozzájuk fordulnék kérdéssel: hogy a rákba sikerült az mqtt-jét működésre bírni HA Mosquitto-val? Az istenért se sikerül összelőni a dolgokat, pedig követtem szépen a user manualt: mosquitto felrakva, bekonfigolva (zigbee2mqtt megy is szépen), Dingtian relén mqtt beállítva, user HA-ban létrehozva az mqtt-nek, MQTT explorerrel nézem, és semmi se jön ha valamelyik relén state change van, de publisholni se tudok semmit neki (pedig elvileg jó topikra írok, serial number is helyes).

Van valami black magic (gondolom nincs), vagy csak én balf*szkodok (gondolom igen)?

Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40029) LouiS22 válasza Ezekiell (#40028) üzenetére


LouiS22
veterán

Én azzal a user és password párossal próbálkoznék, amit a HA generált a Mosquittonak. Csúnya hosszú krikszkraksz lesz a jelszó :)

Másik ötlet látatlanban: definiáltad a portot is az MQTT-nek a relé felületén (alapértelmezett a 1883. Pl. 192.168.0.10:1883)?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#40030) Ezekiell válasza LouiS22 (#40029) üzenetére


Ezekiell
veterán

Portot definiáltam a relé oldalán (1883), url is helyes elvileg (core-mosquitto), van olyan user HA-ban létrehozva amivel a relé próbálkozik, de próbáltam a Mosquittonak generált userrel is, semmi.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40031) LouiS22 válasza Ezekiell (#40030) üzenetére


LouiS22
veterán

Az url helyett IP címet adj meg (ami praktikusan az az IP lesz, amin a HA fut. Pl. 192.168.0.10).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#40032) Ezekiell válasza LouiS22 (#40031) üzenetére


Ezekiell
veterán

Próbáltam :(

Szóval a teljes setup perpill így néz ki:

Relé oldalán MQTT config:
head slash: on (próbáltam off-al is)
broker adress: 192.168.0.31
port: 1883
username: homeassistant
password: a generált password

MQTT setup HA-ban ugyanezekkel az adatokkal.

Ugyanezekkel az adatokkal tudok is csatlakozni az mqtt szerverhez MQTTBox-al, de nem jön semmi/nem tudok semmit küldeni neki. HA-ban MQTT explorer nem lát semmi topikot a dingtian relétől (miközben látja a zigbee2mqtt topikokat/homeassistant topikokat).

Topik amire küldenék: /dingtian/wrelay9337/out/r6 (serialnumber helyes, és wifin van a relé)

Kifogytam az ötletekből, pedig valamit tuti én kefélek el, mert másoknak megy.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40033) LouiS22 válasza Ezekiell (#40032) üzenetére


LouiS22
veterán

A broker addressnél az mqtt:// előtag az IP előtt?

Másik ötlet: definiálj a bórkerben egy nem homeassitant usert (pl. a neved) és egy egyszerű, nem krikszkrakszos próbajelszót (pl. 1234) és ezzel próbálj csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#40034) Degeczi válasza Ezekiell (#40032) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"/dingtian/wrelay9337/out/r6"
/-el nem kezdünk mqtt topikmegadást, mert ez így nem azt jelenti, h a gyökérből induló dingtian alatt kell keresni a többit, hanem egy üres, null nevű topikból indulsz, és az alatt hozol létre egy dingtiant...
Nem feltétlenül ez okozza a gondodat (de akár ez is lehet), ezzel együtt mindenképpen kerülendő.

(#40035) vkp válasza Degeczi (#40034) üzenetére


vkp
aktív tag

Nálam így néz ki:
mqtt:
binary_sensor:
- name: "Rele panel 1 button 1"
state_topic: "/dingtian/relay2275/out/input1"
value_template: "{{ value_json.status }}"
payload_on: "HIGH"
payload_off: "LOW"

switch:
- name: "Nappali radiator"
state_topic: "/dingtian/relay2275/out/relay1"
command_topic: "/dingtian/relay2275/in/control"
payload_on: '{"type":"ON/OFF","idx":"1","status":"ON","time":"0","pass":"0"}'
payload_off: '{"type":"ON/OFF","idx":"1","status":"OFF","time":"0","pass":"0"}'
state_on: '{"idx":"1","status":"ON"}'
state_off: '{"idx":"1","status":"OFF"}'

Így meg a relépanel configja:

[ Szerkesztve ]

(#40036) vkp válasza vkp (#40035) üzenetére


vkp
aktív tag

Tagolást majd értelemszerűen állítsd be, mert a fórummotor kiszedte.

(#40037) mr.perfect


mr.perfect
tag

kültéri mozgásérzékelőre ami könnyen integrálható HA alá, esetleg van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#40038) vampire17 válasza mr.perfect (#40037) üzenetére


vampire17
addikt

Nekem shelly van kint, igaz fedett helyen (garázs)

(#40039) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Köszi mindenkinek a tippeket, még mindig nem megy.

Kihagytam mostmár a HA-t a buliból, telepítettem local gépre egy mosquitto-t, és azzal se megy a dingtian relé. IP helyesn beállítva mind a relén, mint a MQTTBoxban (boxban connectel is szépen), user/pass mindkettőnél ugyanaz, és akkor se működik az mqtt.

Kezdem azt hinni, hogy valami hálózati/tűzfal beállítás lesz a ludas, mert másnak nincs már értelme, de hát annak se, mert semmi se tiltja tudtommal...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40040) fecus


fecus
őstag

Sonoff SNZB-01 zigbee kapcsolót használóktól kérdezem, hogy mennyire hangos? A hálószoba éjjeliszekrényre tenném és ott használnám.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#40041) LouiS22 válasza fecus (#40040) üzenetére


LouiS22
veterán

Defináld a hangos fogalmát. :)7
De ez amúgy csak egy gomb, nincs benne relé, ami "csattan".

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#40042) Steady74 válasza fecus (#40040) üzenetére


Steady74
addikt

full műanyag hangja van, eléggé éles szerintem. A Xiaomi zigbee-s kapcsolója finomabb, tompább. Meg szerintem szebb is :) de ez másodlagos.

(#40043) vampire17 válasza Ezekiell (#40039) üzenetére


vampire17
addikt

kisbetu/nagybetu esetleg?

probald "#" al figyelni a teljes mqtt forgalmat! sehol sem jon semmi?

(#40044) enginev3.0 válasza fecus (#40040) üzenetére


enginev3.0
félisten

2900ft az ajtó érzékelő :Y

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40045) fecus válasza LouiS22 (#40041) üzenetére


fecus
őstag

Van egy MOES fali kapcsoló, elemes, csak felragasztva. Na, az éjjel-nappal hangosnak hallatszik.
#40044 enginev3.0 : Az jó ár? A szállítást is add hozzá!
#40042 Steady74 : Melyik a Mijia vagy az újabb Mijia?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#40046) Ezekiell válasza vampire17 (#40043) üzenetére


Ezekiell
veterán

kisbetu/nagybetu nem gond, minden kisbetus :)

# figyelés jó ötlet, köszi! de sajna semmi se jön egyik relétől se (van 6 darab, 2-t bekonfiguráltam, és semmi se jön tőlük). hálózati/firewall probléma kilőve, mert a HA-n futó mosquitto-t elérem másik gépről, szóval nincs blokkolva a forgalom a hálózaton. zigbee2mqtt üzenetek jönnek, saját teszt üzeneteim mennek/jönnek, csak a relék vannak néma csendben

egyszerűen a relék nem küldenek és nem fogadnak semmit MQTT-n (és nem az ip/authentikáció a gond, mert ugyanazokkal az adatokkal megy másik mqtt client simán - de hát más meg nem lehet.. nem értem)

holnap megpróbálom a perpill wifin lógó relét ehternetre rakni, és hátha...

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40047) enginev3.0 válasza fecus (#40045) üzenetére


enginev3.0
félisten

Több darab esetén szerintem nagyon jó, 4500ft körül kapni szinte mindenhol ahol eddig láttam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40048) vampire17 válasza Ezekiell (#40046) üzenetére


vampire17
addikt

FW frissites a boardon? Ha lehet.

Esetleg meg egy olyan, (bar ez nagyon otleteles) hogy masik bongeszo, inkognito mod es ugy mentsd el a relen a beallitasokat?

(#40049) Olympia76


Olympia76
tag

@vampire17

megtennéd akkor, hogy lefényképezed az időjárás állomást?

Ha Neked a garázs tetején van, akkor a hőmérséklet szenzor gondolom kapja rendesen az ívet és azt nem használod, igaz?

Nem értem egyébként, hogy miért nem külön egység ezekben az állomásokban a hőmérséklet szenzor. Olyan helyet lehetetlen találni ami minden oldalról nyitott, hogy a szél szenzor jól működjön, de közben ne legyek 60 fok a direkt napsütésnek hála.
...ellenben árnyékban, védett helyen meg a szél szenzor nem működik jól.
Hogy van ez kitalálva?

(#40050) vampire17 válasza Olympia76 (#40049) üzenetére


vampire17
addikt

Bocs, mindig elfelejtem, holnap lefenykepezem.

Hasznalom a homerseklet szenzort is, nem latok nagyon nagy elterest nyaron sem (max 1 fok)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.