Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) zsamiatt válasza Vodike (#19000) üzenetére


zsamiatt
őstag

tudsz vele fogyasztás mérni? Esetleg hőmérő van benne?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#19002) Vodike válasza zsamiatt (#19001) üzenetére


Vodike
tag

Egyik sincs, ez csak egy socket ami vezérelhető, vízálló, nem süllyesztett.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#19003) szat8 válasza LógaGéza (#18998) üzenetére


szat8
tag

A fénymérést nincs mihez viszonyítanom, mert nincs pontosabb műszerem. Csak alkonykapcsoló jelleggel használom, hogy világosban ne kapcsolgassa mozgásra a lámpát, arra megfelelő a pontossága. Az elhelyezését kell ügyesen kitalálni, hogy lehetőleg ne a legsötétebb csücsökben legyen, nekem nem a legjobb helyen van egyébként.
Nálam ilyen egy napi mérés grafikonja:

(Nem épp sűrű a mintavétel, de arra jó, amire nekem kell.)

Az elem elvileg kb. egy évet bír, lassan most fogom azt elérni. Mivel a conbee feszültség alapon nem tudja pontosan, hány %-on van az elem, mindnél 100%-ot mutat, pár hónapja a gyári Gatewayjel még olyan 40-60% között voltak.

(#19004) zsamiatt válasza Vodike (#19002) üzenetére


zsamiatt
őstag

akor végig gondolom még a beszerzést. Köszönöm.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#19005) LógaGéza válasza szat8 (#19003) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hasonlóra kellene nekem is, de pl az megoldható vele, hogy teszem azt van benn felhúzott redőnynél 120lx, ha lehúzom, meg lesz 5, akkor azt azonnal jelenti, vagy meg kell várni a következő jelentést?
Esetleg ha full sötét van (0lx), de bekapcsolom a TV alatti LED-szalagot (10lx), akkor mikor jelenik ez meg benne?
Fibaro szemben be lehetett pl állítani, hogy 5lx-nál nagyobb változást jelentsen - ami ugye nagyobb akksifogasztással jár, de hát valamit valamiért.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#19006) LouiS22 válasza LógaGéza (#19005) üzenetére


LouiS22
veterán

Itt nagyon nincs paraméterezés (sőt, egyáltalán nincs), de azt figyeltem meg, hogy kb luxonként képes változást jelenteni. Tényleg az a kulcs,hogy normális helyre tedd.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#19007) szat8 válasza LouiS22 (#19006) üzenetére


szat8
tag

Hmm, érdekes, nekem kicsit más a tapasztalatom vele.
Igaz, hogy kis fényerő különbséget is tud mérni, de a mintavételt ez nem sűríti.
Úgy értem, mozgásra mindig azonnal jelez, és akkor megméri a fényt is. De próbáld berakni egy lámpa mellé, és a mozgásérzékelője elől elbújva kapcsolgatni mellette a villanyt a sötétben. Nekem arra nem szokott azonnal jelezni.
Pedig írtam egy automatizmust a gyerekszoba éjszakai fényre. Mozgásra jól működik, de gondoltam milyen jópofa, ha magától felkapcsol arra is, ha besötétítek a rolóval. Alapesetben ha a mozgás már aktív, hiszen bementem, meg kéne várni, amíg visszaáll "nincs mozgás"-ra, és megint ugrándozni, hogy immáron sötétben triggereljen a mozgás. Ehelyett beírtam triggernek azt is, hogy a fény értéke leesik egy érték alá. Próbáltam úgy is, hogy csináltam hozzá egy template binary sensort, ami mutatja, hogy sötét van, és annak az átkapcsolása triggerel. De nekem nem működött, mert a hirtelen besötétítésre nem írta át azonnal a fényerőt.

(#19008) szat8 válasza szat8 (#19007) üzenetére


szat8
tag

Utána olvasva azt írják külföldi fórumokon, hogy 55 percenként ad életjelet magáról, akkor küld adatot a fényerőről, illetve ha mozgást érzékel.
Egyesek szerint közvetlen nagy fényerő változást is érzékel mozgás nélkül, de ehhez nagyon jelentős különbség kell, azt senki se írja, pontosan mekkora. Nálam egy gyengébb izzó ehhez simán kevés.

(#19009) Degeczi válasza szat8 (#19007) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Wemos Mini-re teszel egy BH1750-es érzékelőt (sőt, akár egy PIR szenzort is), és tudja mindazt, amit szeretnél - kb. féláron egy Zigbee-s érzékelőhöz képest.
Tápnak egy otthon kallódó telefontöltő tökéletes hozzá, HA alá ESPHome-mal beintegrálni is egyszerű.

Itt egy gyors példa 1 mp-enkénti szenzorlekérdezés mellé 5-ös deltát megadva, így minimálisan változott érték újraküldözgetésével nem spammeli a rendszert, csak ha nagy a változás:
[21:01:19][D][bh1750.sensor:071]: 'BH1750 Illuminance': Got illuminance=140.0lx
[21:01:20][D][bh1750.sensor:071]: 'BH1750 Illuminance': Got illuminance=140.0lx
[21:01:21][D][bh1750.sensor:071]: 'BH1750 Illuminance': Got illuminance=161.7lx
[21:01:22][D][bh1750.sensor:071]: 'BH1750 Illuminance': Got illuminance=422.5lx
[21:01:22][D][sensor:092]: 'BH1750 Illuminance': Sending state 422.49997 lx with 1 decimals of accuracy
[21:01:23][D][bh1750.sensor:071]: 'BH1750 Illuminance': Got illuminance=153.3lx
[21:01:24][D][bh1750.sensor:071]: 'BH1750 Illuminance': Got illuminance=144.2lx
[21:01:24][D][sensor:092]: 'BH1750 Illuminance': Sending state 144.16666 lx with 1 decimals of accuracy

(#19010) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Ezzel harcolok egy ideje (+BME280), össze is raktam már próbanyákon, és működik tökéletesen - viszont szarul néz ki az éjjeliszekrényen. Ha lenne hozzá egy normális doboz, vagy valami, de egyszerűen nem találok, pedig végignéztem a Thingiverset is. Ez ígéretes lenne, már le is gyártattam hozzá a NYÁKokat, de még nem vettem rá magam, hogy megrendeljem az összes kis ellenállást, diódát, kondit stb, valamint nem is vagyok benne biztos, hogy a kis 3000Ft-os pákámmal fel tudnám forrasztani a 328P-t, ahol meg volt hozzá normális cucc, onnan felmondtam :D
Pont tegnap gondolkodtam el azon, hogy a belseje 74x74mm, ha vágnék egy ekkora NYÁK darabot hozzá, arra rá tudnék forrasztani egy D1 Mini-t, elengedném a RF-et, és az akksis megtáplálást, akkor talán bele is férne a dobozba. Már csak keresni kéne valakit, aki 3D nyomtatna egy ilyen dobozt hozzá a környéken próbálkozni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#19011) Degeczi válasza LógaGéza (#19010) üzenetére


Degeczi
nagyúr

No igen, mondjuk én az ilyeneket a normál szekrények tetejére teszem, ott meg mindegy hogyan néznek ki, ha pedig több alkatrészből áll (mint pl. a riasztó illesztője) azt próbanyákon rakom össze, abből 70x90 az egyik standard méret a legtöbb Minit meg eleve úgy forgalmazzák, h adnak hozzá tüske és hüvelysort is, így foglalattal forrasztható be.

(#19012) szat8 válasza Degeczi (#19009) üzenetére


szat8
tag

Köszi a tippet.
Igazából nekem megfelel így is, inkább csak a kollégának írtam tapasztalat gyanánt, hogy fénymérésre triggerelni ahogy ő szeretné, szerintem nem alkalmas az Aqara.

Sajnos most amúgy sincs időm ehhez hasonló DIY projektekre, egyelőre a riasztót kéne beintegrálnom, amiről itt már sokat kérdezősködtem. Meg is vettem hozzá mindent, csak időm nincs megcsinálni, és nem is 5 perc lesz nekem, mert semmi arduinos dolgot nem csináltam még ezelőtt.

(#19013) Degeczi válasza szat8 (#19012) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha a DSC-s Keybusinterface, abból csináltam Wemos és Arduinos illesztést is ilyen próbanyákokon (mondjuk utóbbi szívás: elrontották a legelső Arduino típus terveit, nem szabvány raszterre volt illesztve az összes csatlakozója - és utána persze az összes többinél is meg kellett tartsák ezt, h kompatiblisek legyenek a shieldek... így viszont szabványos kiosztású próbanyákban lévő csatalkozótüskék csak feszítve, elhajlítva mennek bele)

[ Szerkesztve ]

(#19014) fo_di válasza LógaGéza (#19010) üzenetére


fo_di
őstag

miért nem keresel hozzá itthon kész műszerdobozt? pl egy fali telefoncsatlakozó dobozt, vagy hasonlót, pl random, méretben megfelelő műanyag műszerdoboz pl innen: https://www.hestore.hu/cat_357.html (de akár műanyag szappantartó is jó lehet)
persze ha olyanod van, veheted kínából is, ott még nagyobb a választék, egész aprótól kezdve óriásig

[ Szerkesztve ]

(#19015) LógaGéza válasza fo_di (#19014) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez tök jó ötlet, köszönöm!
Már csak valami dremmelt kéne vennem, amivel ki tudom itthon szépen vágni :)

Degeczi
Igen, ilyen próbanyákokat (is) használok, van egy csomó tüskesorom, kábelem, foglalatom, stb.
Itt tényleg a probléma az esztétika, mozgásérzékelőt meg fénymérőt nem tudok elrejteni.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#19016) Degeczi válasza LógaGéza (#19015) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szobától, funkciótól is függ, mert ha nincs kis asztali lámpa, a fényérzékelés jó egy magas szekrény tetején is, akár a mozgásérzékelés is (abból létezik vízszintes típus).
Nekem szerencsére szabadon hozzáférhető a padlástér, ráadásul gipszkarton mennyezet fölött, így nem probléma érzékelőt (csak azt) odatelepíteni, ill. riasztóhoz telepített vezetékes mozgásérzékelőkről is kap jelet a HA

(#19017) vampire17 válasza vampire17 (#18969) üzenetére


vampire17
addikt

Errol valaki tud valamit mondani?

(#19018) fo_di válasza vampire17 (#18969) üzenetére


fo_di
őstag

szerintem kb mindent át kéne tudnod vinni, mert fogja a config mappádat, az adatbázisodat és a hassio bővítményeket is
a hacs a config mappába húzza be a cuccokat, így szerintem visszarakja azt is

(#19019) fo_di válasza fo_di (#19018) üzenetére


fo_di
őstag

sőt, ha van zigbee2mqtt vagy z-wave beállítva és ugyanazt a sticket bedugod, akkor a mesh is marad szépen

(#19020) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok!

Nagyon új vagyok okosotthon témában, de köszönök minden tanácsot előre is!

A lakásban smar-home cég álltal, rádiós redőnyrendszer van felszerelve, mindegyik külön kapcsolóval. Azt már megtudtam hogy egy központi egységgel megoldható lenne hogy az öszeset telefonos vezérlésre cseréljem, illetve azt beleintegráljam a google home rendszerbe. [link] Szerintetek hogy induljak el ha szeretném itthon házilag megoldani sporolás gyanánt :)

[ Szerkesztve ]

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#19021) vampire17 válasza fo_di (#19019) üzenetére


vampire17
addikt

Kozben kesz is lett, tenyleg athozott fullban mindent. Igy ma at is alltam ubuntu supervised-rol hass.os-re (qcow2-imagebol).

(#19022) fo_di válasza vampire17 (#19021) üzenetére


fo_di
őstag

és miért kellett a csere? csak úgy, vagy valami különös ok? (a supervised még mindig támogatott, marad is jó ideig a legutóbbi felindulás után, csak nincs hivatalos leírás hozzá)

(#19023) vampire17 válasza fo_di (#19022) üzenetére


vampire17
addikt

mar megszuletett a dontes:

https://github.com/home-assistant/architecture/blob/master/adr/0014-home-assistant-supervised.md

Debian Linux Debian 10 aka Buster (no derivatives)
Only the above-listed version of Debian Linux is supported for running this installation method. When a new major version of Debian is released, the previous major version is dropped, with a deprecation time of 4 months. An exception to this rule occurs if the new version does not meet the requirements of the Supervisor.

Additional supported conditions
This installation method can easily be broken if one manages the operating system incorrectly. Therefore, the following additional conditions apply:
The operating system is dedicated to running Home Assistant Supervised.All system dependencies are installed according to the manual.No additional software, outside of the Home Assistant ecosystem, is installed.Docker needs to be correctly configured to use overlayfs2 storage and journald as the logging driver.NetworkManager is installed and enabled in systemd.
In case any abnormality is detected that prevents Home Assistant from functioning, the Home Assistant Supervisor will report this to the user and block updates to prevent installations from breaking.

Egy ideje mar ott figyel a supervisor menuben (Ubuntu alatt) hogy not supported. Egyik forumon olvastam, hogy valszeg 20.10-es Ubuntu alatt (de legkesobb iden decemberig) szinte biztos hogy meg fog torni Ubuntu alatt... Allitolag Ubuntu olyan dolgokat epit a kernelbe, ami nem koveti a mainline kernelt ezert szet fog esni a supervised.

Mint font olvashato, kizarolag a Debian legfrisebb verzioja lesz tamogatott, az is ugy ha kb nincs mas rajta...

(#19024) fo_di válasza vampire17 (#19023) üzenetére


fo_di
őstag

ó, fantasztikus...
Vagyis a múltkori ígéret után, hogy mégis marad, kihozták egy ilyet, ami ha akarom marad, de valójában azért mégse...

(#19025) fecus válasza vampire17 (#19023) üzenetére


fecus
őstag

Én is ezt olvastam ki és azért kérdeztem a múltkor, hogy a Supervised-ről "sima" docker-es HA-ra hogyan tudnám menteni a beállításaimat.
Btw. én nem akarok Pi-t beállítani amikor most cseréltem az Ubuntu szerverem, ugye dockerből telepítve továbbra is támogatott a HA Ubuntun?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#19026) fo_di válasza fo_di (#18993) üzenetére


fo_di
őstag

Tadot használó kollégák esetleg az első két pontra tudnak valamit mondani? (V3+ előfizetéses opciók és Homekiten keresztüli Home Assistant integráció ügyében)

(#19027) vampire17 válasza fo_di (#19026) üzenetére


vampire17
addikt

Amit irtal, annyit tudok en is.

Elv a homekithez nem kell net (en ugy tudom, ezt az apple koveteli meg) Nekem ugy is fel van veve, de meg nem teszteltem soha.... Homekit alatt egy sima termosztatnak latod a Tadot (homerseklet fol-le meg ki-be kapcs es ennyi. Sem idozites, sem egyeb okosfunkciok)

A V3+ valoban az ablaknyitast illetve a geofencinget nem tudja. Viszont, ha sima V3-at veszel akkor egy egyszeri koltsegert lehet updateelni ugy V3+ ra, hogy a fontiek is mennek!

[ Szerkesztve ]

(#19028) fo_di válasza vampire17 (#19027) üzenetére


fo_di
őstag

milyen okosfunkcióra gondolsz? gondolom, nem az időzítésre vagy az ablakra
az időzítést valahol így is el kell készíteni, majdnem mindegy, hogy home assistant (vagy node-red) alatt, vagy a tado appból csinálom, szóval az nem vágna földhöz, az ablaknyitást szintén be tudom programozni a rendszerbe home assistant felől, így előfizut nem tervezek (nem igazán látok már sehol sima v3 kitet, szóval az is kiesni látszik)

(#19029) fo_di válasza fo_di (#19028) üzenetére


fo_di
őstag

sőt, úgy nézem, hogy a v3-ról v3+-ra ingyen upgrade linkek meghaltak, szóval feltehetően becsukták ezt a kiskaput már, egyébként az alzán talán 48-ért adják a v3+ szettet, míg a tado 72-...ért

[ Szerkesztve ]

(#19030) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!
100e Ft-ig milyen okosotthon csomag ajánlható, ami később bővíthető? Lakásfelújítás lesz és szeretném okosítani a lakást. Ha ez számít, akkor panel, 3. Emelet.

(#19031) fo_di válasza Drughi (#19030) üzenetére


fo_di
őstag

mit szeretnél okosítani? van-e affinitásod barkácsoláshoz vagy saját szerver hosztolásához vagy egy "kulcsrakész", időtöltést nem igénylő (cserében drágább) megoldásban gondolkodsz?

(#19032) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Vettem 2 Blitzwolf SHP10-es smart socket-et, viszont a BW/Tuya/Smart Life app nem tud költséget számolni a fogyasztás alapján. Tudtok esetleg alternatív app-ot, ami tud beszélgetni a socket-al és tudja is ezt a borzasztó bonyolult feature-t?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19033) Veron


Veron
őstag

Beüzemeltem a Tado termosztátot és furcsaságokat csinál: eltűnik a kép sokszor és egy függőleges csík jelenik meg. [link]
Ez mennyire normális?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#19034) LógaGéza válasza vampire17 (#19023) üzenetére


LógaGéza
addikt

20.04.1-es Ubuntu Serveren futtatom, elég sok minden mellett, és nincs ott, hogy "Not supported". Jól kell beállítani a Dockert, és szvsz nem lesz ezzel baj.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#19035) Flowtation válasza fo_di (#19031) üzenetére


Flowtation
őstag

Ez engem is érdekelne. Nekem van saját szerverem, ami most nasként üzemel, de van benne bőven tartalék. Ezt szeretném használni "központként". Holnap jön a villanyszerelő felmérni a házat, első körben azt gondoltam mindenhova menjen cső, később akkor már csak kábelezni kell.
Én amit szeretnék: villany (normál világítás, ledes szalagok hangulatvilágításnak, illetve mozgásérzékelős éjszakára pl. lépcsőhöz, stb, redőny, fűtés (kazán, majd radiátor később) meg amit érdemes.
A barkácsolás mit takar? Nyákot forrasztani nem nagyon szeretnék, mert nem tudok, de bekötni kapcsolót, érzékelőt, ilyesmiket azért meg tudok csinálni (szerintem :DDD ).
Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#19036) vampire17 válasza LógaGéza (#19034) üzenetére


vampire17
addikt

Core-t hasznalsz, vagy supervised-et? A Core-al nem is lesz ilyen gond. Teljesen mind1 hogyan allitod be a dockert, ennel a fajta techologianal (contener) a linux kernel "egy" mindenhol. Tehat barmikor megtorhet.

(#19037) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok!

TADO termosztáttal kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy a kazánvezérlő részen kijelzi e a szoba hőmérsékletét állandóan, vagy csak akkor mutatja ha hozzáérek, vagy csak az igényelt hőfok kijelzésére szolgál?

Továbbiakban működőképes lehet e az a rendszer, hogy felszerelek 5 db radiátor termosztátot és egy kazánvezérlőt, és ha bármelyik radiátornak van hőigénye, akkor az nyit és ezzel egyidőben a kazánvezérlő is bekapcsol. Ha mindenhol megvan a megfelelő hőfok, akkor kapcsol le?

(#19038) TheMarci válasza DougButabi (#19037) üzenetére


TheMarci
addikt

Csak akkor jelez, ha megnyomod.

Ha bármelyik radiátornál kell fűteni, akkor bekapcsolja a kazánt, és megnyitja azt a radiátort, a többit, ahol elég meleg van, zárva tartja, majd ha elég a hőfok, elzárja a radiátort, és kikapcsolja a kazánt.

Do You Dream?

(#19039) LógaGéza válasza vampire17 (#19036) üzenetére


LógaGéza
addikt

Supervised, egyértelműen :)
Másképp nem lenne értelme a hozzászólásomnak :D

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#19040) vampire17 válasza LógaGéza (#19039) üzenetére


vampire17
addikt

es nalad nem jelez, hogy unsupported ?

(#19041) Jonesy84 válasza fecus (#19025) üzenetére


Jonesy84
tag

Elméletileg csak a Core lesz támogatva, ettől függetlenül nem kell RPi, én is VM-ben futtatom a Hass.io -t egy NAS-on és tökéletesen működik.

(#19042) vampire17 válasza Jonesy84 (#19041) üzenetére


vampire17
addikt

En is VM-bol futtatom (Proxmox alol) megy siman. Persze igy tobb eroforrasom megy el, mint a (szinten VM) Ubuntu serveres futassal, de meg belefer. (ugy is most updateeltem a serot 16 GB ram-ra)

(#19043) vampire17


vampire17
addikt

Ezzel az izzoval van valakinek tapasztalata?

https://ipon.hu/shop/termek/philips-929001301301-hue-white-and-color-hangulatfeny/1610831

Nem talalom egyik adatbazisban sem, ahol a zigbee2mqtt kompatibilis cuccok vannak felsorolva...

(#19044) LógaGéza válasza vampire17 (#19040) üzenetére


LógaGéza
addikt

Semmi ilyen. Én mondjuk Beta Channelt használok, meg Supervisorban is kicsit előrébb vagyok - vagyis túlságosan is, a Watchtower kicsit megzavarta a dolgot :D

Basszus, most nézem, hogy rossz helyen vagyok... Szóval a System fül alatt... Igen, ott írja, de azt már elég régen, nagy jelentőséget nem tanusítok neki.
Ez kb annyit jelent, hogy ha valami bajod van az alap rendszer működésével, akkor a HA fejlesztők nem fognak segíteni neked. Gondolom a sok "hozzáértő" rosszul felépített Docker rendszerrel próbálkozott és érdekes hibákba futottak, ezt pedig megunták.
Nekem stabilan működik, ameddig ez van, biztosan nem nyúlok hozzá. Amúgy azt mondták a Supervisor se fog frissülni egy darabig, azóta már kijött hozzá egy csomó update.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#19045) Vodike válasza vampire17 (#19040) üzenetére


Vodike
tag

Kíváncsiságból leellenőriztem és nekem is mutatja :-( A fene, kb 5 helyen használom így, az alapja egy debian alapú OMV és az azon lévő dockerben fut.

Na, akkor találgathatom ki, hogy merre legyen az előre :-( Valami ötlet? Az OMV nagyon kellene alá, proxmox-ot sajna nem bírják a gépek amiken futtatom az OMV-ket.

exTiga

(#19046) vampire17 válasza LógaGéza (#19044) üzenetére


vampire17
addikt

Sajnos nem csak ezt jeleni.. :(

"In case any abnormality is detected that prevents Home Assistant from functioning, the Home Assistant Supervisor will report this to the user and block updates to prevent installations from breaking."

Elv csak a supervisor nem fog frissulni, a HA igen. (bar ebben nem vagyok biztos) Az is kerdes, hogy ha mar latod az "unsupported" szoveget, az egyuttal azt is jelenti-e, hogy mar nem frissul tobbet a supervisor, vagy csak akkor, ha a linkben szereplo pontok teljesulnek...

Meg az is kerdes, hogy meddig toleralja majd a HA a "szetcsuszast" verzioban a supervisor-tol.

Vodike: Probald LXC kontenerben! OMV mainline kernelt hasznal?

[ Szerkesztve ]

(#19047) Vodike válasza vampire17 (#19046) üzenetére


Vodike
tag

LXC-t nem ismerem, de utána olvasok.

OMV esetén lehet választani kernelt:
- Linux 5.7.0
- Linux 5.6.0
- Linux 5.5.0

Én az 5.7.0-val használom. De pl.: lehet Proxmox kernel és tárolót is használni, akkor visszaáll 5.4.0 kernelre, de hogy mire jó OMV esetén a Proxmox kernel és tároló, azt nem tudom.

exTiga

(#19048) fo_di válasza Flowtation (#19035) üzenetére


fo_di
őstag

- ha komolyan akarsz villanyt okosítani, és nem csak okosizzókkal (hogy a kapcsolót on állásba kell rögzíteni és letörni bárki kezét, aki kapcsolgatja), akkor minden villanykapcsolóhoz kell nullavezetéket behúzni, majd okoskapcsolóval lehet kapcsolni (drágább általában, mint az okosizzó, de vendégeknek vagy feleségnek általában jobban elfogadható). vagyis vannak nulla nélküli kapcsolók is, de drágábbak és körülményesek, mert szivárgó áramot használnak, ami villogtathatja a ledeket
- ha redőnyt motorosítani szeretnél, akkor a redőnytok közelébe 220at kell behúzatni
- ha esetleg akarsz kamerát, akkor azoknak a helyéhez is áramot és hálózati kábelt érdemes kihúzni (wifis kamera nem túl megbízható), ezeket végülis egyesítheted, ha poe képes kamerát és azt kezelő hálózati infrastruktúrát üzemelsz be
a barkácsolás alatt részben az általad említetteket értem, részben olyanokat, hogy bizonyos eszközök firmware-jét cserélni kell (vagy ota vagy forrasztással), valamint a saját rendszernél több-kevesebb szívás is jár garantáltan (cserébe rugalmasabb, hogy mit mivel tudsz összekötni, nem vagy egy gyártóhoz limitálva, amit az időddel fizetsz meg)

[ Szerkesztve ]

(#19049) vampire17 válasza Vodike (#19047) üzenetére


vampire17
addikt

A lenyeg, hogy omv alatt a debian mainline kernel legyen. Az LXC egy olyan kontenerezesi eljaras, amit arra talaltak ki, hogy egy teljes operacios rendszert futtasanak ilyen modon, ne pedig csak egy appot (mint a docker-ben) . Igazabol van atjaras a ketto kozott, dockerel is lehet teljes op.rendszert futtatni, de az alapvetes az, amit fontebb irtam.

Esetleg Proxmox alatt lxc-ben OMV, mellette meg KVM-el egy hass.os ? Ezt birna a gep?

[ Szerkesztve ]

(#19050) vampire17 válasza fo_di (#19048) üzenetére


vampire17
addikt

Annyival egeszitenem ki, hogy vannak azok a megoldasok, amik a DIY-et egyesitik a "gyartoi" megoldasokkal, ilyen a Homey vagy a SmartThings. Cserebe ezek nagyon dragak... :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.