Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) Steady74 válasza Steady74 (#51100) üzenetére


Steady74
addikt

12V-os tápot találtam egyet, mire nem jó egy krva nagy szekrény sok lommal :DDD

A 12V-os táppal meghajtva a kontrollert és a szalagot a zöld, a piros színek jók, a kéket beállítva totál leesik a fényerő, pedig ugyan az a beállítást mint a pirosnál, fehéret (a szalagbeállításai szerinti fehér) meg egyáltalán nincs. Valami komoly gebasz van ezzel a szalaggal, de nyomozok még tovább, ha van ötlet, mit nézzek meg, jöhet bátran.

(#51102) LouiS22 válasza Degeczi (#51086) üzenetére


LouiS22
veterán

szép szimmetrikus :DD

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51103) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Kapumozgatót szeretnék egy sonoff relével vezérelni (nyomógombot szeretnék "szimulálni"). Az eszközt a kapuvezérlő dobozában szeretném bekötni. Ide a 4chpro nem fér be (alapesetben ezt használnám), ezért a Sonoff RF (R2) WiFi+RF relével gondoltam megoldani.

Megoldható ilyen eszköz esetén, hogy a kapuvezérlő 24Vac-ről adjam a tápot?

Illetve amennyiben nem, tudok neki tápot adni 230 V-ot is. Ez esetben viszont az lenne a kérdés, hogy a kimeneti oldalát simán ráköthetem-e a kapuvezérlő COM-jára és nyomógomb bemenetére? (4chpro esetén így oldottam meg másik helyen, ott ez nem volt probléma)

(#51104) Degeczi válasza q13579 (#51103) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az a Sonoff nem ilyesmire való: csak 230V-ról üzemel, és azt kapcsolja a kimenetére is, tehát csak dry-contactosra átalakítással szabad használni erre.

(#51105) q13579 válasza Degeczi (#51104) üzenetére


q13579
senior tag

Igen, erről láttam videokat, de berhelni, ha megoldható nem szeretnék ilyen paneleket. :)) .

Más sonoff eszközt tudsz esetleg ajánlani, ami kisebb esetleg kisebb feszültséget tud a kimenetére adni és/vagy amely működne a vezérlő 24Vac-s tápjáról?

(#51106) blackfly válasza q13579 (#51103) üzenetére


blackfly
tag

Én ilyet tettem a kapu vezérléshez. Sonoff kompatibilis.
link

(#51107) csemberlen


csemberlen
őstag

Ma kicserélték az aknában a szolgáltatói vízórát. Szerelőket megkérdeztem, azt mondták, hogy vízóra után bármi is mehet az aknába. igy lesz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51108) LouiS22 válasza csemberlen (#51107) üzenetére


LouiS22
veterán

mondjuk ezt többen is leírtuk az elmúlt napokban ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#51109) csemberlen válasza LouiS22 (#51108) üzenetére


csemberlen
őstag

A hivataltól egyik munkánknál ezt kapta a tulajdonos , nem véletlen járom körbe a témát. A saját házunknál meg amit korábban beraktam.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51110) Jolida válasza csemberlen (#51109) üzenetére


Jolida
csendes tag

1.) Ugye az megvan, hogy a társasházak túlnyomó többségében a lakáshoz tartozó vízmérő/k/ mellett ott ketyeg az elektronikus hőmennyiség mérő!

2.)
"Az ivóvíz-bekötővezetéket és a házi ivóvízhálózatot elektromos hálózat és berendezések, villámhárítók földelésére felhasználni nem szabad."

A gáz kombinált kazán bekötésének előfeltétele az EPH hálózat kialakítása. Ennek során a bejövő vízcső bilinccsel, szép vastag zöld-sárga madzaggal kerül összekötésre a hálózat védőföldjével.

[ Szerkesztve ]

(#51111) Audience válasza Jolida (#51110) üzenetére


Audience
tag

Az is érdekes kérdés, hogy a kazánnál kötelezően megvalósított EPH-ból ezek szerint ki kellene hagyni a vízvezetéket!

(#51112) csemberlen


csemberlen
őstag

Keverednek a dolgok! Az EPH az nem földelés. Társasházi almérőknek semmi köze a családiház főmérőjéhez.
megjegyezném, hogy a fiatalok talán nem is tudják, hogy a 80-as években , meg talán még a 90 évek elején is a földelés a vízcső volt, mivel mindenhol horganyzott vascső volt csak. A vízórát át kellett hidalni, mint most a gázórákat.
Ha az épületbe/házba beérkező vízcső műanyag ( mi más lenne) akkor nem is KÉNE bekötni az EPH-ba.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51113) SafE84


SafE84
tag

Na meg ugye nem ugyanaz valamit bekötni az EPH-ba, vagy valamit felhasználni EPH bekötési pontnak. Utóbbit tiltja a 2.) pont véleményem szerint.

(#51114) Audience válasza csemberlen (#51112) üzenetére


Audience
tag

Az EPH vezetőn át a vízvezeték fémesen összeköttetésben kerül a védővezetővel. Nem földelés ez igaz de rajta keresztül megvalósul amit tilt a szolgáltató. Nekem ez magas mint nyúlnak a farzseb!

(#51115) kis.zsolt válasza csemberlen (#51112) üzenetére


kis.zsolt
tag

Ezt érdemes elolvasni, ha már EPH és/vagy földelés: [link] és [link] és [link]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#51116) Satus


Satus
tag

Sziasztok.

Van egy tuya relém, ha veszek hozzá egy ilyen [link] hőmérőt, akkor lehet a hőmérő által mért hőmérséklettel automatizálást készíteni a relének, be-ki kapcsolás?

Előre is köszönöm a választ, teljesen amatőr vagyok ezt nézzétek el.

(#51117) ViZion válasza Satus (#51116) üzenetére


ViZion
félisten

igen, smart life appban biztosan, de szvsz tuyaban is, ez eléggé alap dolog.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51118) Satus válasza ViZion (#51117) üzenetére


Satus
tag

Köszönöm szépen. :R

(#51119) csemberlen válasza kis.zsolt (#51115) üzenetére


csemberlen
őstag

Én szabványokat olvasok, és nem honlapokat ahol sok éve megszünt szabványt irnak le.
Különben már nem EPH a neve.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51120) Jolida válasza csemberlen (#51119) üzenetére


Jolida
csendes tag

OFF

Tessék egy szabvány. :D

MSZ HD 60364-4-41:2018
Kisfeszültségű villamos berendezések. 4-41. rész: Biztonság. Áramütés elleni védelem
(IEC 60364-4-41:2005, módosítva + A1:2017, módosítva)
411.3.1.2. Védő egyenpotenciálú összekötés
Az egyenpotenciálú összekötés e szabvány szerint a táplálás önműködő lekapcsolásával működő áramütés elleni védelmek szerves része, elhagyhatatlan tartozéka.
Azokat a bejövő fémes részeket, amelyek veszélyes potenciálkülönbséget vezethetnek be és nem részei a villamos berendezésnek, minden egyes épületben a védő összekötő vezető felhasználásával be kell kötni a fő földelőkapocsba; ilyen fémes részekre példák a következők:
─ az épületben lévő közüzemi csővezetékek, pl. gázvezetékek, vízvezetékek, távfűtési
rendszerek;
─ a szerkezeti idegen vezetőképes részek;
─ a vasbeton épületszerkezetek hozzáférhető fémrészei.

ON
A lényeg az, hogy az egymásnak ellentmondó előírásokat gyártó dilettáns szolgáltatókkal nagyon sok felhasználónak tele van a puttonya.

(#51121) gorbep válasza Jolida (#51120) üzenetére


gorbep
senior tag

VAN a szabványban egy fontos kivétel... kivéve ha azt a szolgáltató kifejezetten tiltja (pl aktív korrózióvédelem miatt)... a pontos szövegezésre nem emlékszem, szerintem ha tovább olvasod ott lesz az...

;)

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#51122) csemberlen válasza Jolida (#51120) üzenetére


csemberlen
őstag

Kiemelném: Azokat a bejövő fémes részeket,
A műanyag csatorna, KPE cső, és sokszr a gázcső is a szabvány alapján nem bekötendő abban az esetben se, ha később átvált fém vezetőre. Tipikus példa dexion állványokat, gipszkarton vázakat, és öltözőszekrényeket is beköttetnek.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#51123) kis.zsolt válasza csemberlen (#51119) üzenetére


kis.zsolt
tag

Csak segíteni szerettem volna, bocsánat, hogy élek.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#51124) 4D4M válasza kis.zsolt (#51123) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ő is, ami azt illeti.
Amúgy az EPH még sokáig velünk lesz, sokkal kompaktabb, mint a védőösszekötő-vezető vagy védőösszekötő-hálózat (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#51125) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok. Ledvance lámpákat adnék hozzá a Homekithez Homebridge+ Samsung Smarthings-el. Addig eljutottam, hogy a Homebridgeben látszanak és vezérelhetőek az eszközök, viszont amikor rámegyek a Smarthingsre és az add homekit gombra, majd scannelni akarom a Homekit appból a QR kódot, akkor csak “connecting” és nem történik semmi. Mi lehet a gond?

(#51126) kis.zsolt válasza 4D4M (#51124) üzenetére


kis.zsolt
tag

Jogos... bocs' hétfő van :W

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#51127) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Van aki használ itt Shelly Bypass V2(R2) dimmer vagy 1l mellé? Mennyire megbízható? Azt hiszem talán az 1-esről vannak fent képek arról hogy kiégtek. Esetleg van valami passzív eszköz amivel lehet fokozni a megbízhatóságát?
Esetleg más gyártó Bypass eszköze mennyire használható Shelly-vel? Azt néztem, hogy van pl a Fibaro-nak is hasonló eszköze.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#51128) Reggie0 válasza 4D4M (#51124) üzenetére


Reggie0
félisten

VÖV vagy VÖH ugyanolyan kompakt, mint az EPH.

[ Szerkesztve ]

(#51129) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

RM4C mini készülékhez, a broadlink appot egy iPad 6 tabletre (OS 17.4.1) tettem fel. Össze vannak párosítva, felveszek bele egy eszközt, mutatja a tesztnél a gombokat amik működnek is. Elfogadom, elnevezem, bekerül a listába. Ezek után viszont hiába választom ki az eszközt, többet már nem jelennek meg a vezérlőgombok, hanem helyette egy üres oldal jön be: error start page at www/index.html was not found hibaüzenettel. Semmit nem találtam erre a neten így hirtelen. Volt ilyen valakinél?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#51130) Visormail válasza Visormail (#51129) üzenetére


Visormail
addikt

Androidos eszközön működik, ott mutatja a vezérlőgombokat. Ezek szerint vagy van valami baj a jelenlegi OS appjukkal, vagy ezt az iPad-et nem szereti.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#51131) xeo98


xeo98
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom normális működésre bírni a Tuya smart plugokat a jelenlegi koordinátorral, ezért arra gondoltam veszek egy Sonoff ZBDongle-E-t, és ZHA-val üzemeltetem őket.
Működhet így, vagy flash-elni kell az eszközeimet is hozzá?

(#51132) BlackJack21 válasza xeo98 (#51131) üzenetére


BlackJack21
tag

Ha a zigbee-s smart plug eszközökre gondolsz, akkor kezelni fogja a gyári fw-el is, de első körben rá kellene keresni a plugokra a Blackadder oldalon is, így nem ér meglepetés.
Viszont felmerül a kérdés, hogy miért nem megy a jelenlegi koordinátoroddal az eszköz?

(#51133) Salex1


Salex1
senior tag

A folyosónkon 4 kapcsoló van váltóban kötve (nem nyomógomb-relés megoldás), ami kapcsolja a villanyt. az egyik mögé szeretnék betenni egy okos modult, hogy tudjam kapcsolni appból is.Tudtok ebben segíteni, hogy kivitelezhető?

[ Szerkesztve ]

(#51134) E.Kaufmann válasza Salex1 (#51133) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A sorban a lámpa előtti utolsó kapcsolóhoz kellene valahogy fázist és nullát vinni, sok okosrelé meg úgy is azt érzi, hogy a kapcsoló kapcsol-e fázist vagy nem, elég az utolsó kapcsolónál a fényforrások felé menő ágat bekötni. De pont most láttam olyan egyvezetékes megoldást váltókapcsolókhoz, hogy egy vezetéken volt sorbafűzve több kapcsoló (másik vezetéket lehetne pl fázisra használni, de mondjuk 4 kapcsolónál összekötözgetni az ágat nem biztos, hogy elegáns és átlátható) és az okosrelé az átkapcsolásnál létrejövő impulzusra volt beállítva, arra változtatta meg a kimenet állapotát az ellentettjére.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#51135) xeo98 válasza BlackJack21 (#51132) üzenetére


xeo98
csendes tag

Egy ali-s noname zigbee+bt+wifi koordinátorom van. A hőmérők BT-n hiba nélkül mennek, a nyitásérzékelő Zigbee-n szintén. A plug-ok is zigbeen kapcsolódnak, ott is vannak a HA-ban, de a feszültség - áramerősség stb értékek nem frissülnek. Azt az értéket mutatják, amit a koordinátor újraindításakor kapnak. Ha megnyitom a telefonon a Tuya appot akkor egyből lefrissül minden érték, és amíg nem zárom be, addig valós időben frissül HA-ban is.
Próbálta a sima Tuya integrációt, a localtuya több verzióját, de semmi.
Ezért gondoltam, hogy Tuyamentesítem a plugokat, hátha akkor jó lesz.
A többi eszköz szépen megy, se laszakadás, se kiesés, nincs lag, ahogy nyílik az ajtó egyből jelez a telefon meg a TV. Csak a plugok....

(#51136) Gabesz87


Gabesz87
addikt

BT proxy, pontosabban M5stack kapcsán lenne kérdésem. Már egy ideje megjött a cucc, de még nem volt időm vele foglalkozni. Tegnap gondoltam, kipróbálom. SIkerült is az esphome honlapján lévő installerrel BT proxy-t csinálni belőle, és HA-hoz hozzáadni. Ami viszont furcsa, hogy emlékeim szerint a rajta lévő LED világított, mikor bedugtam, de aztán később (talán flashelés után?) már nem. Emiatt kissé elbizonytalanodtam az elején, és kihúztam, újra bedugtam, újra flasheltem, de a LED már nem világított. Az most azért nem világít, mert wifi-re van csatlakozva, vagy mert telepítve van? Mindenesetre működik, HA alatt meg is jelentek a BT-os hőmérők.

(#51137) BlackJack21 válasza xeo98 (#51135) üzenetére


BlackJack21
tag

Az új koordinátorral szvsz nem nyúlsz mellé, ha nem jönne be, akkor is simán eladható cucc.

(#51138) sambenez


sambenez
addikt

Tudnátok ajánlani egy megbízható zigbee-s kijelzős hőmérőt amivel ki tudnék váltani egy xiaomi LYWSDCGQ/01ZM hőmérőt? Természetesen Z2M kompatibilis legyen.

[ Szerkesztve ]

(#51139) xeo98 válasza BlackJack21 (#51137) üzenetére


xeo98
csendes tag

Köszi!

Az, hogy E vagy P verziót veszek számít?
Esetleg más ajánlott koordinátor?

(#51140) 4D4M válasza 4D4M (#51058) üzenetére


4D4M
aktív tag

Annyira mégse működik szépen...1-2 naponta leszakad a CC2530 a ZB hálózatról. Van esetleg valakinek valami tippje, hogy hogyan lehetne kideríteni valami okot ezzel kapcsolatban?
(coordinatortól 1.5m-re van stabil áramforrással, semmi más nem szakad le a hálózatról)

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#51141) footy válasza Gabesz87 (#51136) üzenetére


footy
addikt

Mi a kerdes? :)
Nekem sem vilagit miota rajta van az ESPHome firmware.

(#51142) Gabesz87 válasza footy (#51141) üzenetére


Gabesz87
addikt

Akkor jó. Ez lett volna hogy kellene-e világítania mindig, jelezvén a működést, vagy telepítés után már nem világít. De akkor tehát ez a normális :R

(#51143) ojb válasza 4D4M (#51140) üzenetére


ojb
tag

Esetleg próbáld meg End Device-nak fordítani.
Feltéve, hogy engedi a PTVO Licence nélkül.
Igaz nekem csak valami kínai gagyi lapon fut a PTVO, de az atomstabil évek óta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.