Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) zsamiatt válasza Suineg (#27998) üzenetére


zsamiatt
őstag

Kevés lesz a központhoz egy mezei tablet. Persze egy surface 4 giga rammal és i3-mal már nem rossz. De ennyit meg nem ér meg.
Amúgy itt van a link pontosan mire lehet installálni a központot:
[link]

Akár teljesen. Megfelelő TV-t, boxot be tud kapcsolni. Mondjuk plexben filmet is el tud indítani.

Itt van a lista miket lehet integrálni: [link]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#28002) Suineg válasza zsamiatt (#28001) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszi. Ezek közül egy raspberry Pi valamelyik verziója jó lehet? Meg néztem ezt a Blue Odroid gyári kékdobozos célhardvert. Nem tudom ebből mennyi verzió létezik. Ez szerinted drága már? Esetleg valami kínai box szerűség? Mit ajánlotok?
Mi lehet a legjobb választás?

(#28003) vampire17 válasza amargo (#28000) üzenetére


vampire17
addikt

nem akarsz inkabb valami lakatfogos megoldast hasznalni? Pl Shelly EM. Jo benne, hogy nem kell semmit szerelni hozza.

Nem kell ahhoz Surface :)

Egy ilyen, boven elegendo (ebben is van annyi kraft, mint egy Pi-ben, sőőt...)

[link]

Mire mindent megveszel egy Pi4-hez pl, nem biztos hogy olcsobban kijossz...

[ Szerkesztve ]

(#28004) vampire17 válasza vampire17 (#28003) üzenetére


vampire17
addikt

Nyilvan erre en meg varazsolnek egy debian-t, a hatterbe mehet a supervised, eloternek meg valami bongeszo kiosk modban.

(#28005) amargo válasza vampire17 (#28003) üzenetére


amargo
addikt

3 fázis és napelem is van, azért ez így viszonylag nagyobb beruházás olyanért, ami elvileg rendelkezésre áll. (miért nincs P1-es portom.. :O )

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#28006) ojb válasza gkfx (#27996) üzenetére


ojb
tag

Természetesen használható az A-s tranzisztor is.

(#28007) radio11 válasza Suineg (#28002) üzenetére


radio11
tag

Raspberry Pi 3 már teljesen jó (nekem is az volt egy darabig, csak pont belőle lesz a kijelzős vezérlő). Pi4 természetesen még jobb, mert erősebb, meg több a memória.
Asus Tinkerboard is nagyon jó (most nekem az van), határozottan erősebb vas, mint a RPi3 és használtan olcsóbb, mint az RPi.
Odroidról annyit tudok, hogy hivatalosan azt árulja a HA, tehát rossz nem lehet, csak drágább mint az előbbiek.
Kínai box szerűség valószínűleg nem nyert, esetleg ha normál x86, x64 mini PC-ről van szó akkor az játszhat.

(#28008) jézusom válasza Suineg (#28002) üzenetére


jézusom
addikt

Számtalan verzió létezik rengeteg előnnyel, és hátránnyal a különböző konfigok. Nálam a HA hardvere most halt be, de volt már pi4-en ,meg x64 mini pcn is. Maga a film lejátszás csakis droid boxon, a "szerver"en a HA mellett fut OMV smb filemegosztónak és onnan nézem a filmeket, de eszemben sincs a szerverrel lejátszani. A zenék mennek csak dlna-n. A TV-ket be lehet kacsoni hálózatról elvileg, de nekem régi LG van. Az erősÍtő viszont képes rá, végülis lehet csinálni egy "tévézés" parancsot, de nem csináltam. Nyilván tableten is futhatna a HA, de az nem 0/24re van kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#28009) simico válasza szat8 (#27964) üzenetére


simico
aktív tag

szat8 és LouiS22: bakker, a nyitásérzékelő eszembe se jutott... ez jó ötlet. Tudtam én, hogy valami megoldás felett elsiklottam :)

Olyan vadiúj "kisállatvédett" mozgásérzékelő volt a kocsibeállóban: nemhogy kisállatra, de a nagy büdös semmire is állandóan kapcsolt (éjjel ott álltam fél órát a kocsibeálló mellett és néztem ahogy feleslegesen kapcsolgatja a lámpát). Nekem bezzeg táncolni kellett előtte, hogy felkapcsolja a világítást. Villanyszerelő srác is mondta, hogy mindenhol leszereltetik vele a kültéri mozgásérzékelőket ugyanilyen problémák miatt.

ojb: gondoltam a dupla és szimpla kapcsolók átkábelezésére is. Az éjjeli nagy vihar utáni fáziskimaradásoknak köszönhetően most már tudom, hogy más fázis van bekötve a csillárkapcsolóba és a szimplába. A kapcsoló hátuljára ragasztott nyitásérzékelő nem teljesen világos nekem... illetve van az annyival kisebb mint a filigrán 1L, hogy beférjen?

(#28010) ojb válasza simico (#28009) üzenetére


ojb
tag

"az annyival kisebb mint a filigrán 1L, hogy beférjen?"
Tettem egy próbát a kedvedért...

A teszt kedvéért a "durung" falkábeleket is a kapcsolón hagytam és még így is befért könnyedén.
A doboz mélysége nálam ~45mm a kacsoló és a ráragasztott szenzor együtt kb 30 - 35 mm

(#28011) ojb válasza Predator2 (#27984) üzenetére


ojb
tag

Kérek egy pici időt...
A héten megpróbálom átgondolni, hogy "huzalozott logika" segítségével, hogyan lehet megoldani a feladatot olcsón és egyszerűen :) :) :)
Jelen pillanatban az anyagigény a már korábban jelzett relé modulokból és időzítőkből (1 - 1 db) ill a hozzájuk tartozó távirányító(k)ból áll.

(#28012) Suineg válasza jézusom (#28008) üzenetére


Suineg
senior tag

Jézusom! Lesz itt mit meditálnom!
A HA hardver az a gyári Blue cucc volt? Vagy valami más odroid-n2 vagy más...?
A következő kérdésem az lett volna, hogy a gyári blue dobozos vagy másik hardverre (pi4, odroid) rátehető-e a HA program mellé egy plex szerver esetleg?
Régi LG-t smart távval tudnál kapcsolni, gondolom. Kamerák is HA-n keresztül müködnek?Tableten a falon vezérelni szeretném - úgy mint mobilon teszem, csak kissé komolyabb megjelenítéssel (képernyővédő, fényképek lejátszása, időjárás, pontos idő lejátszása.) A google asszisztens is azon venné a hangparancsot mondjuk. Ilyesmik az álmaim :)

[ Szerkesztve ]

(#28013) Suineg válasza zsamiatt (#28001) üzenetére


Suineg
senior tag

Szia,
"Mondjuk plexben filmet is el tud indítani."
Kérdés: A gyári HA Blue Odroid N+ vagy PI4 mellé a HA szoftverén kívül fel lehet-e telepíteni egy plex szervert? Ez NAS-ról játszana a kliens TV-k felé mondjuk.

(#28014) Olympia76 válasza ojb (#28010) üzenetére


Olympia76
tag

Ezt én sem értem. Hogyan működik ott a kapcsoló hátulján a nyitásérzékelő szenzor? Mi triggereli a nyitott és a zárt állapotot?

(#28015) zsamiatt válasza Suineg (#28013) üzenetére


zsamiatt
őstag

ha jól látom az OS verzióban benne van a supervisor. A Supervisor bővítmények között pedig ott van a plex server.
Van nasod? Milyen? Mert virtuális gépbe is rakhatod rá akár a HA-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#28016) Suineg válasza zsamiatt (#28015) üzenetére


Suineg
senior tag

Hát nem komoly a NAS. Plex dekodolásához sem volt jó. Zyxel NSA325 v2.
Menne rajta a HA?

(#28017) ojb válasza Olympia76 (#28014) üzenetére


ojb
tag

"Mi triggereli a nyitott és a zárt állapotot?"
A kapcsoló...
Tehát: alapesetben a kapcsolóhoz megy kettő szál drót. Általában az egyik a fázis a másik a villanykörtéhez elmenő un. kapcsolt szál. Ezt a két szál drótot a dobozban fixen összekötve a villanykörténél is állandóan megjelenik a fázis is a nulla mellé. innen kezdve lehet okos ZB izzót vagy ZB relét használni. stb A ZB RF433-al helyettesíthető :)
A nyitásérzékelőben van egy reed cső ami érzékeli a mágnes közelségét - távolságát és kapcsol. Ennek a reed-nek a kivezetéseivel párhuzamosan kötött villanykapcsoló (amiből már előzőleg a "nagyfeszültségű" vezetékek ugye ki lettek kötve és a doboz aljára -- szépen leszigetelve -- be lettek "gyűrve" ) érintkezői helyettesítik a mágnest. Tehát egy - egy szál vékony drótot kell kötni a kapcsoló érintkezőire, majd a másik végét a reed cső kivezetéseire kell forrasztani.
Mi ennek az egésznek az előnye? Elsősorban feleség kompatibilis :D
Meg lehet tartani az eredeti kapcsolókat, nincs stílus keveredés stb.
A door szenzor nyitott és csukott állapotában is kb ugyan annyit fogyaszt.
A ZB (RF) nyomógombokra sajnos ez nem mindig igaz. (Logikátlan egy nyomógomb esetében az állandó nyomva tartás, ezért általában ehhez az állapothoz nagyobb fogyasztás tartozik ill maga az állandó nyomott státusz sincs sok esetben tisztességesen lekezelve a firmware-ben)

(#28018) LouiS22 válasza ojb (#28017) üzenetére


LouiS22
veterán

összefoglalva: azért nem tökéletes, sőt erősen DIY megoldás a tiéd ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#28019) ojb válasza LouiS22 (#28018) üzenetére


ojb
tag

Maximálisan egyetértek Veled... :R :R :R
Ettől függetlenül kíváncsivá tettél a -- Te vagy bárki --megoldási javaslatára az alábbi szempontok figyelembe vételével:
Nagypapa kompatibilitás, tehát kapcsoló marad...
Lehetőleg a jelenlegi -- meglévő -- kapcsolók használata dizájn stb miatt.
Újabb doboz bevésése ill. a jelenlegiek mélyítése nem megoldható.
A Shelly 1L sem fér már el a dobozban lévő kábelektől.

(#28020) Bobby81 válasza simico (#27963) üzenetére


Bobby81
tag

Első sorban és mélyíteném a kapcsoló mögötti részt, de mivel írtad hogy nem lehet vagy nehéz megoldani, így esetleg gondold meg hogy egy kiemelő kerettel kiemelnéd a falsíkból a kapcsolókat. A Legrandnak van dupla, lehet hogy a Prodaxnak is van.

(#28021) LouiS22 válasza ojb (#28019) üzenetére


LouiS22
veterán

Tudom, kiveséztük ezt előtte rendesen, szóval nem leszólás volt részemről :R

Egyébként, ha minden kötél szakadna, VÉLHETŐEN az alábbi megoldást választanám: ha jól emlékszem három kapcsoló volt, egy kettes és egy egyes (javíts, ha tévedek, nem gurítottam vissza a fotóhoz).

Kapcsolók leszerel, az egyik helyére egy három érintőgombos kapcsoló fel, a másik helyére a fali lyukba pedig szinte biztosan be kell férjen relé (akár shelly, akár más), ami a vezérlést megoldja. Ezzel minden kívánság teljesül, azt hiszem. :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#28022) Olympia76 válasza ojb (#28017) üzenetére


Olympia76
tag

"Aszta".... Nem semmi DIY-ség tényleg, le a kalappal :)

Egyébként LouiS22-hoz hasonlóan én is nehezen tudom elképzelni, hogy annyit ne lehessen óvatosan vésni, hogy egy Shelly 1L ne menjen be. Nem csak úgy lehet vésni, hogy minden elszakad egyből... Hacsak nem védőcső nélkül van ott befalazva minden vezeték, akkor azért én próbálkoznék. Nekem is sok dobozt kellett mélyítenem.

(#28023) vtechun válasza ojb (#28017) üzenetére


vtechun
veterán

ezek a reed csöves nyitásérzékelők nem zártak? hogyan tudok bármit is ráforrasztani?

(#28024) jézusom válasza Suineg (#28012) üzenetére


jézusom
addikt

Egy HP vékony kliens volt ami meghalt, ez ilyen kis fogyasztású x64 cucc...
Plex mindenképp megy, de én nem használtam, nekem felesleges, smb-n megosztom a filmeket OMV-vel. Nincs ir átjáróm, nem is tervezem, szerintem kicsit erőltetett kőkorszak :D
A kameráim külön rendszeren vannak rendes rögzÍtővel, beraktam párat HA-ba de nem sok értelmét látom, egyedül talán, hogy ha csöngetnek dob egy screent a kiskapuról, de ez csak terv.

(#28025) LouiS22 válasza vtechun (#28023) üzenetére


LouiS22
veterán

egy pozitív és negatív lábnak kell lennie szeirntem ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#28026) ojb válasza vtechun (#28023) üzenetére


ojb
tag

Hát...
Valahogyan elemet kell bennük cserélni. A reed meg ott van a panel szélén.

Csak a kivezetéseire kell forrasztani a két vezetéket és kivezetni a müa. házból

(#28027) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

össze allt az LG tv es a HA kapcsolata. minden is megy kiveve a WOL .
-amit megtudtam, hogy a baj az lehet, hogy kontenerböl fut, es igy nem tudja eleszteni.
ez igaz lehet ?

(#28028) ocso válasza vtechun (#28023) üzenetére


ocso
tag

(#28029) Fleto93 válasza cpt rodgi (#28027) üzenetére


Fleto93
tag

Igen, ez lesz a baj. "Host" network móddal működik csak: [link]

(#28030) magyarl válasza vampire17 (#27970) üzenetére


magyarl
tag

Köszi a tippeket!
OMV-t eddig nem ismertem, de szimpi.
El is kezdtem telepíteni, de a laptop corrupted biossal végleg elhalálozott (anno is ezért lett leselejtezve...), így egy Brix lesz helyette.

HA supervised telepiteni direktbe elvileg hekkelősebb (?), inkább megyek én is VM + HA OS kombóra.
Na, de akkor jött a Proxmox... Az mi a bánat? Az kinek lehet jó? Kezdek megint elveszni, ki kivel van, mi van mi alatt/fölött/mellett.

SONY KDL-43W755C

(#28031) Sethdobaloah válasza magyarl (#28030) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

A proxmox egy hypervisor, nagyon leegyszerusitve egy mini OS ami csak arra jó, de arra nagyon, hogy virtuális gépeket kezeljen.
De tetszőleges Linuxon is futtathatsz virtuális gépeket. Pl omv-n is gondolom.

...csak én vagyok helikopter?

(#28032) Madoc válasza ojb (#28026) üzenetére


Madoc
veterán

Ilyenből csináltam már csapadékérzékelőt, postaláda érzékelőt. Postaládásra egy vezetékes reed relét forrasztottam és maga a zigbee rész kívül van egy kötődobozban, így nem árnyékol a postaláda. Kapu nyitás érzékelő ugyanez csak ott a távolság miatt forrasztottam rá.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#28033) jézusom válasza cpt rodgi (#28027) üzenetére


jézusom
addikt

Melyik LG tévéknek illik ezt tudni? Ne szÍvjak feleslegesen :)

(#28034) magyarl válasza Sethdobaloah (#28031) üzenetére


magyarl
tag

Köszi az egyszerű megfogalmazást, így már értem. Sokkal több ilyen áttekintő leírás kellene, sokat segítene kezdőknek. :)
Nekem ez alapján úgy tűnik egyszerűbb lesz az OMV alá egy virtuális HA OS.

SONY KDL-43W755C

(#28035) LouiS22 válasza jézusom (#28033) üzenetére


LouiS22
veterán

Mielőtt kérdezel, nézd meg esetleg a hivatalos doksit: [link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#28036) simico válasza Suineg (#28016) üzenetére


simico
aktív tag

Azon tutira nem, fel se tudod rakni rá. Nekem is ez volt a NAS, pár hónapja nyugdíjaztam.

ojb: köszönöm. Ezt meghagyom végső vészmegoldásnak. Ilyen apró dolgok forrasztgatása nem az én műfajom jobb esetben csak erős káromkodás mellett nem sikerül tartósra a forrasztás, rosszabb esetben tönkre is megy a cucc, ezért már nem is próbálkozom ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#28037) vtechun válasza ojb (#28026) üzenetére


vtechun
veterán

tehát, akkor csak, hogy tényleg jól értem-e: a két végét a reed csőnek a kapcsolóra kötöm, azaz gyakorlatilag ezt kapcsolja a kapcsoló? és ennyi elég is neki?

Madoc: postaláda esetén valamilyen kapcsolót raktál a bedobónyílásra? és az kapcsolta a reed-et?

ja, hogy a reed nem is kell bele ezután, ahha :)

Már csak az elemcserét kellene egyszerűbbé tenni. A falban lévő kapcsolót mindig kiszerelni elemcsere miatt eléggé macerásnak tűnik..

[ Szerkesztve ]

(#28038) ojb válasza vtechun (#28037) üzenetére


ojb
tag

"a két végét a reed csőnek a kapcsolóra kötöm, azaz gyakorlatilag ezt kapcsolja a kapcsoló? "
Nem. A reed helyett a kapcsoló ad rövidzárat On állapotában. A reed normál esetben nyitott állapotban van, ezért is maradhat párhuzamosan a ráforrasztott kapcsolóval. ( Addig amíg senki nem hadonászik egy mágnessel körülötte semmit nem zavar. A vezeték odaforrasztását viszont megkönnyíti :) )

"Már csak az elemcserét kellene egyszerűbbé tenni. A falban lévő kapcsolót mindig kiszerelni elemcsere miatt eléggé macerásnak tűnik.."
Kb kétévente???? :F :F :F :F

(#28039) Madoc válasza vtechun (#28037) üzenetére


Madoc
veterán

Vezetékes reed relét tettem rá. A mágnes a libegő ajtón a vetetékes rész meg vele szemben, ennyi. Az elem több mint 1 évig birja.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#28040) gya/352


gya/352
tag

Ezek a DHT22 szenzorok ilyen vacakok?
Néhány hónapja raktam ki egyet kültérre.
Azt már akkor is láttam, hogy elég jelentős eltérés van a DHT22 és a BME280 páratartalom értékei között, de számomra még elfogadható volt, meg azt raktam ki végül is amelyiknek a mért értéke jobban illeszkedett a környékemen fellelhető Időképes automaták által mért páratartalom értékhez.
Na mostanra aztán úgy elmászott, hogy szinte állandóan több mint 80% páratartalmat mutat és szárazabb időben sem nagyon akar kevesebbet mérni. Próbálom hasonlítgatni újra a mért értékeit a környékemen található Időképes automaták értékeivel, de köszönő viszonyban sincs.
Van erre irányuló tapasztalat, hogy lehet ez? Úgy gondolom 2-3 havonta nem fogok venni új szenzort. A BME280-at nem akartam kirakni kültérre, de lehet hogy az lesz a következő lépés.

(#28041) vtechun válasza Madoc (#28039) üzenetére


vtechun
veterán

milyen pontosan az a reed relé? hogy jut el a jel a HA-ig? Vagy te hogy értesülsz róla?

obj(vagy persze más is): milyen zigbee relét(nyitásérzékelő) és zigbee gatewayt ajánlasz ami működik felhő nélkül HomeAssistant-tal?

(#28042) Madoc válasza vtechun (#28041) üzenetére


Madoc
veterán

xiaomi gateway-el komunikál a xiaomi nyitásérzékelő. Az meg a home assistant-al

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#28043) noorbertt válasza vtechun (#28041) üzenetére


noorbertt
őstag

Wifis nem jó? Amúgy sonoff és shelly, inkább mint xiaomi. Ott maradhat minden offline.
Én pl ezt csináltam a shelly door sensorbol:
[link]

(#28044) Suineg válasza Madoc (#28042) üzenetére


Suineg
senior tag

Ez már milyen szép! Állandóan csak fehér színű nyitásérzékelőket látok, olyanokat amiknél még a méret sem egyforma a két érzékelő résznél, ezen kívül mindenféle kerekített sarkai vannak.
Szerintem legyen minél láthatatlanabb egy ilyen nyitásérzékelő.

(#28045) vtechun válasza Madoc (#28042) üzenetére


vtechun
veterán

de ez nem megy felhő nélkül, ugye?

23766 Ezek az okos.otthon féle videók? Elvileg Petiként mutatkozik be, ha érdekel meg tudom osztani 24 fájl, 1,5 giga

(#28046) Madoc válasza vtechun (#28045) üzenetére


Madoc
veterán

Felhőmentes.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#28047) cpt rodgi válasza jézusom (#28033) üzenetére


cpt rodgi
tag

nekem lg 60un 7100 van

(#28048) vtechun válasza Madoc (#28046) üzenetére


vtechun
veterán

milyen típus az? ill. kéred a videókat? vagy meglett közben valahonnan?

(#28049) Madoc válasza vtechun (#28045) üzenetére


Madoc
veterán

Még V2 talán, már régen megvan. A videókat köszi, ugyanezek meglettek nekem is. :R

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#28050) jézusom válasza cpt rodgi (#28047) üzenetére


jézusom
addikt

Ahogy nézem a webOS verzió számÍt, de nem egyértelmű. Elvileg 3.0-tól jó, szerintem nekem régebbi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.