- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- GoodSpeed: POCO X6 PRO 5G 12/512 GB vs Samsung Galaxy S24 FE 8/256GB
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Graphics: Hello Moto! - Kipróbáltam a Motorola Moto G55 5G-t. (videó is)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- MasterDeeJay: Kínai DDR5 második felvonás - Puskill PSK-D5M4800BH-16G
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- bambano: Bambanő háza tája
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
-
LOGOUT
Okos Otthon összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Degeczi
nagyúr
Elméletileg működhetne, igen, azért nem szeretem, mert számomra nem egyértelmű ránézésre, mi számít last_triggered-nek: pusztán a triggerek, vagy a legutolsó feltétel is? (nem simán az "action" rész elérése, még ott is van további feltételem)
Ha eltárolom, az világos.Ahol nincsenek további feltételek, ott szívesen használom én is a last_triggered-et.
@zsamiatt: az alább említett szemponton túl pl. a szórakoztató központot vagy kazánt a biztonság kedvéért inkább áramtalanítom is, a túlfeszvédő konnektorban nem bízom
-
Degeczi
nagyúr
válasz
dragon1993 #59027 üzenetére
Alexa pont nem a legjobban kezelhető ilyesmire, a Google Home hangszórók viszont ideálisak, többnyire nálam azok szólnak de Ikeás "Sonos" ("Symfonisk") is be van konfigolva, azon is megszólalhat, csak az többnyire netrádióként dolgozik, és ne szakadjon meg, ezért maradok a Googlenál
-
Degeczi
nagyúr
válasz
dragon1993 #59025 üzenetére
Ami neked bevált, bármi. A Microsoft féle text-to-speach női hangja egészen jó, a Nabu Casa megoldása is azt használja, de kellően erős gépen ma már lehet telepíteni full lokálisban is magyar hangot (pl. Piper)
-
Degeczi
nagyúr
válasz
JozsBiker #58981 üzenetére
Adatgyűjtéshez értelemszerűen kell ami folyamatosan fut valahol és rögzíti a méréseket. Ez vagy nálad van egy erre szánt gépen (itt jön képbe a Home Assistant) vagy a felhőben a neten, az eszközt gyártó szerverén. Telefon valóban nem ilyesmire való, ezért nem találsz rá. Tasmotát akkor érdemes fölrakni, ha előbbire készülsz, saját kézben szeretnél tartani mindent (ami jogos, fontos szempont). Nem kell félni tőle, 10W körüli fogyasztású ki minigép tökéletesen megfelel a célra.
De ha abszolút "nem akarod bonyolítani", nem érdekel az okosotthon, akkor viszont érdemes a gyártói firmware-nél maradni. -
Degeczi
nagyúr
válasz
xrvman #58974 üzenetére
Szinte teljesen biztos, h ellenállást mér, annak pedig betenne egy bevonat. Mindegy, ez tényleg csak egy játékszer, a fénymennyiség mérése is vicc (éjjel vaksötétben is 20 lx-ot ad, de tűző napsütésben sem megy 5800 lx fölé, noha annak tízszerese lehet a tényleges), eső-kezdet jelzésre végülis jó.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Pulsar #58968 üzenetére
Mai ésszel már a sima reléset venném, nyugodtan vedd azt
Annak idején RS485-öst rendeltem, hátha jó lesz, de mivel ott is csak bináris jelzése van, végül egyszerűen a riasztó egy szabad bemenetére kötöttem az ezen is meglévő relés kimenetet. Hó meg sosem állt meg rajta (mondjuk nem is nagyon volt 2021 óta amióta fönn van a tetőn) a fűtés sem tűnik fontosnak.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Degeczi #58956 üzenetére
Eh, hamar örültem: órákkal az eső után is erős szintet jelzett, mert megálltak a cseppek az érzékelőjén...
Most picit meredekebbre állíttottam, hátha így könnyebben lepereg róla, de egyelőre emiatt mégsem túl szimpatikus esőérzékelőként. Az évek óta bevált, de csak binárisan jelző érzékelőmmel nincs ilyen gond (sőt, az annyira gyorsan megszárad, h 10 perces késleltetést is tettem az "elállt az eső" jelzésre)Másik kérdés a tartóssága, vajon folyamatos árammal teszteli-e, mert akkor idővel elfogynak ezek a vezetékek rajta.
@Pulsar: Z2M helyből látja (mit nem?) ezekkel a jellemzőkkel:
-
Degeczi
nagyúr
válasz
dragon1993 #58923 üzenetére
Így van, az itteni hardveraprón is szinte mindig akad ilyen célra tökéletes gép, most is.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
wik_406 #58917 üzenetére
Ami viszont pl. errefelé havi 2.5e Ft lenne (de gondolom máshol is gyakran fizetős lehet) - és fölösleges erre kiadni, ha ingyen is megoldható másként (ha meg már fizet vki, akkor inkább a Nabu Casának, az is ez a nagyságrend és legalább a HA fejlesztőket is támogatja vele)
-
Degeczi
nagyúr
Szétválasztom: a helyi hálózat egy külön POE-s switch, és mindegy a router (utóbbi nálam is egy pici Mikrotik, de az most lényegtelen, hiszen az csak a netre kapcsolódásért felel - itt viszont nem arról, hanem a LAN-on stabilan elérhető Zigbee koordinátorról beszélünk). Már csak azért is, mert egy routeren jellemzően csak pár port van, ami azonnal kevés lenne egy komoly okosotthonban.
-
Degeczi
nagyúr
Értem, de abszolút nem látom valós szempontnak, mivel egy okosotthon rendszernek a stabil hálózat (pláne a vezetékes) pont annyira fontos része, mint az áramellátás. Ha ezen aggódunk (de minek?), sokkal inkább lehetne magán a Zigbee-n, hiszen ott jóval nagyobb esély hibára, mint egy vezetékes LAN kapcsolaton.
-
Degeczi
nagyúr
Ha lelövöm a hálózatot, a wifis eszközök is mind kiesnek - sőt, persze maga a HA szerver felülete is elérhetetlen, hiába működik. Szóval ezt valahogy nem érzem komoly szempontnak LAN-os Zigbee koordinátor ellen. Cserébe viszont bárhol lehet (nálam pl. egy második van a garázsban is, ahová a Zigbee hálózat amúgy sehogy másképp nem terjedhetne ki, túl nagy a távolság), míg egy USB-s cuccot szükségszerűen a központi gépre kell kötni.
-
Degeczi
nagyúr
Ha visszaolvasol, rengetegszer jött már elő a téma. Pár éve már általános célra bőven jó a beépített hosszú távú statisztikai tárolás, ami óránként 1 min., max. és átlag értéket ment el, ami nem vészes adatmennyiség, a normál lognak pedig így lehet pár hét, nagyon max 1-2 hónap a tárolási ideje.
-
Degeczi
nagyúr
Nagyon nincs mit elrontani rajta, egyszerű. A triggers alá beszúrsz egy naplemente után mondjuk fél órávalt is, a jelenlegi TV bekapcsolási state trigger után (amiben viszont a from: null helyett legyen from: "off"):
- trigger: sun
event: sunset
offset: "00:30:00"
A conditions alá pedig a tv figyelését:
- condition: state
entity_id: media_player.ez_a_tv_entitása
state: "on"
A doksi tele van hasonló példákkal, érdemes nézegetni, nem bonyolult a YAML, csak az indentálására kell figyelni.
-
Degeczi
nagyúr
Már március végén leírtam itt az egyszerű megoldást: a tv bekapcsolásán kívül a triggerben a helye az időpontnak is (ill. sokkal inkább a naplementének, hiszen évszaktól függően teljesen más fényviszonyokat jelent ugyanaz a fix időpont), a feltételekbe pedig szintén be kell tenni egy vizsgálatot, be van-e kapcsolva a TV (mivel ha a naplemente triggerelt, az nem biztos).
Ennyi az egész, nem kell semmilyen scheduler carddal bonyolítani...Ökölszabályként pedig a state triggerekben szinte mindig kell teljes from: to: értékpár, különben egy HA újraindítás is triggerelést jelent, mivel olyankor definiálatlan értékből lesz "on" vagy "off", ami szintén beindít egy olyan automatizálást, ami csak a cél állapotot figyeli, a kiindulásit nem.
-
Degeczi
nagyúr
De minek HA alatt fordítani ESPHome forrást?
Asztali gépen az igazán gyors, hiszen az jóval nagyobb teljesítményű bármilyen kisfogyasztású otthonvezérlő központnál, és csak ott igazán kényelmes a forrás file-ok helyben kezelése is (persze HA alatt is telepíthető Studio Code Server meg git kliens, de egészen más helyben kezelni ilyesmit megszokott desktop eszközökkel). Különösen, ha netán vmivel gond akad vagy mondjuk debugolni kell. -
Degeczi
nagyúr
Nincs skála a képeden, így nem látni az eltérések mértékét. De tényleg mindegy, áramerősség nem használható P1-ről sajnos, így ott mindenképp a Shelly-t kell használjad, a kérdés csak annak mintavételezési gyakorisága.
Fogyasztási adatban ne legyen nagy eltérés, az a lényeges. -
Degeczi
nagyúr
A leírásban szépen, példákkal benne van a helyes formátum:
"ÓÓ:PP:MM"
Képernyőképekből viszont semmit nem látni, YAML forrás ami alapján kideríthető a gond.
-
-
-
Degeczi
nagyúr
válasz
ViZion #58577 üzenetére
Probléma nincs, csak vannak bizonyos routerek (pl. TS130F típusú redőnyvezérlők, vagy TS0002 fali kapcsoló) melyekre még sosem csatlakozott föl végpont eszközöm (főként Xiaomi szenzorok, de akad jópár Ikeás cucc is), noha jóval közelebb lenne, jobb térerővel.
Mondjuk SHP13 és hasonló konnektorokat vagy Ikea Vindstyrkát pedig szívesen választanak. -
Degeczi
nagyúr
Nem a HA értelmezésével van gond, hanem a felhasználói elképzelés szokott átgondolatlan lenni - ahogy alább is: mi az, h "naplemente után x perccel és bekapcsolom a tv-t"? Az "x perccel" egy határozott időpont, a bekapcsolás azonban bármikor bekövetkezhető esemény, sosem pont a várt pillanatban fog megtörténni...
A legegyszerűbb szerintem egy percenként és TV bekapcsolásra triggerelt automatizálásban megnézni, be van-e kapcsolva a TV és elmúlt-e már (nem pedig épp annyi van-e) a naplemente utáni x perc, majd bekapcsolni a világítást ha igen, ez így lekezeli mindkét helyzetet.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
tibbike01 #58527 üzenetére
A nevében a magyarázat: PIR = Passive InfraRed tehát a melegvérű élőlények testének infravörös sugárzását figyeli (jó esetben. Rossz esetben pl. függönyről visszaverődő napfény, vagy látótérben lévő radiátor is aktiválhatja).
Jelenlét érzékelésre alkalmatlan, mivel ha nem mozdulsz, csak ülsz mondjuk a TV vagy gép előtt, nem detektál.A 24 GHz-es pedig mikrohullámú radar, vagyis kibocsát ilyen jelet, aminek kellően nagy a frekvenciája ahhoz, h mozdulatlan helyzetben történő mikro-mozgást is észleljen (ha mozgó célpont veri vissza, kissé megváltozik a frekvencia, a sebességmérő radarok is ilyen elven dolgoznak), ezért hívják jelenlét-érzékelőnek.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
jézusom #58506 üzenetére
A 433 MHz önmagában semmit nem jelent (hogy mást ne említsünk, a wifi és a zigbee is 2.4 GHz, ettől még teljesen eltérőek), használhatnak egészen másfajta kódolást az eszközök. Asszem szó is volt itt róla régebben, h kinetikus csengőt sehogysem sikerült vkinek HA alá integrálni, más eszközhöz bevált vevővel fogni a jelét, szóval nem meglepő, ha fordítva sem megy.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Pistivi #58431 üzenetére
Az tényleg sok. Bár alacsony terhelésnél (1A alatt) pontatlanabb a lakatfogós mérés, de nem ennyire, mondjuk olyan 5% körüli hibával még elfogadható. Mivel háromfázisú, az első ellenőrzendő, h jól vannak-e fölhelyezve az áramváltók, mert ha másik fázisra került, mint amin a feszültséget méri, akkor persze érthető nagy eltérés.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
=Thor= #58392 üzenetére
Ebben a formában bár nem kizárt, de nem túl valószínű, mert nagy fejlesztés, beruházás egy olyan részfunkcióért, amit egy nagyobb rendszer amúgyis megvalósít, mint pl. egy riasztó vagy ontopik módon egy saját okosotthon rendszer (ahol alap, h szünetmentes tápról üzemeljen)
-
Degeczi
nagyúr
válasz
LouiS22 #58345 üzenetére
Ilyenek miatt kukáztam annak idején a 433-as cuccokat, csak hőmérőszenzorként maradtak, arra teljesen jók.
A legszebb az volt, amikor egy Lidis vezeték nélküli csengő ugyanazt a fajta parancsot használta, mint az általánosan elterjedt mozgásérzékelők. Így a meghülyítéséhez elég volt annyi, h miközben tanuló módban volt (márpedig elemcsere után 1-2 percre fixen abba ment át!) mozgás történjen egy ilyen érzékelő előtt, onnantól arra is megszólalt - méghozzá végleg, mert törlő, vagy akár gyári resetelő parancsa nem volt...
-
-
Degeczi
nagyúr
Nyilván ne az aknában, hanem felszínen egy időjárásvédett műanyag dobozban legyen, csak a szenzort kell kábellel levezetni. Ha reed érzékelő, azaz zárási impulzusokat ad, az jól elvezethető távolabbra is, így lehet közelebb is a házhoz, ahol van térerő. Táp is kell neki úgyis ha wifis.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Gabail #58239 üzenetére
Sajnos abszolút nincs, a hivatalos válaszuk szerint magánfelhasználóknál nem foglalkoznak ilyesmivel. Nálam ráadásul az sem játszik, h egy saját tulajdonú mérőt rakjak be a szolgáltatói után, mert a műanyag aknába ezt sem engedik. Ha kellően nagy, hagyományos akna, akkor ez lehet még megoldás.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
BlackJack21 #58190 üzenetére
Itt írtam tavaly amikor még a hiba okát is jól meg lehetett tippelni távolról a fogyasztás monitorozással (a hőmérséklete nagyjából normális volt)
-
Degeczi
nagyúr
Dehogy, pont fordítva, külön kell keresni azt ami nulla nélkül is megy (és akkor sem hátrány nélkül), hiszen nulla nélkül a kapcsolandó fogyasztón kell átszivárognia a működéshez elég áramnak. Ezért aztán pl. Zigbee-sből az ilyenek nem routerek, mert az nagyobb energiaigényű lenne, mint sima végpont.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
tibbike01 #57975 üzenetére
Ha okosrendszer nélkül is működőképes kapcsolást szeretnél, a lámpához közvetlenül párosítható távvezérlő jó megoldás, pl. Yeelight-okhoz ilyen. Elvileg Zigbee-n is lehet közvetlenül összepárosítani bizonyos eszközöket.
Ha okosrendszeren keresztüli értelmezés is jó, akkor végtelen a lehetőségek száma, bármilyen kapcsoló megfelel amit a rendszerben kezelni tudsz. -
Degeczi
nagyúr
válasz
ViZion #57967 üzenetére
privilege LXC, az M.2 Coralt és az alaplapi Intel videokártyát átadva így nálam ennyi:
arch: amd64
cmode: tty
cores: 2
features: fuse=1,nesting=1
hostname: frigate
memory: 3192
mp0: /mnt/nvr,mp=/cctv_clips
net0: name=eth0,bridge=vmbr0,firewall=1,hwaddr=BC:24:11:3C:9D:E0,ip=dhcp,type=veth
onboot: 1
ostype: debian
rootfs: local-lvm:vm-102-disk-0,size=8G
swap: 4096
lxc.cgroup2.devices.allow: c 226:0 rwm
lxc.cgroup2.devices.allow: c 226:128 rwm
lxc.cgroup2.devices.allow: c 120:0 rwm
lxc.mount.entry: /dev/dri/card0 dev/dri/card0 none bind,optional,create=file,mode=0666
lxc.mount.entry: /dev/dri/renderD128 dev/dri/renderD128 none bind,optional,create=file
lxc.mount.entry: /dev/apex_0 dev/apex_0 none bind,optional,create=file
lxc.mount.entry: /dev/dri/renderD128 dev/dri/renderD128 none bind,optional,create=file,uid=0,gid=108
lxc.mount.entry: /dev/dri/card0 dev/dri/card0 none bind,optional,create=file,uid=0,gid=44
lxc.mount.entry: /dev/apex_0 dev/apex_0 none bind,optional,create=file,uid=0,gid=1000
-
Degeczi
nagyúr
válasz
amargo #57920 üzenetére
Ezt teszi a világbajnok áfánk...
Nem gondolnám, pont úgy 2.4 GHz a Zigbee is mint az alap wifi, és bár nincs autótöltőm, de gondolom nem ilyen tartományban ad le zavart (amit amúgysem illene túl erőset, erre minősíttetniük is kell). Persze a térerő mindig kérdés, nekem a garázsban van wifi AP, és POE-s Zigbee router is, másként túl messze volna (és amúgyis fém) -
Degeczi
nagyúr
válasz
Jofi81 #57876 üzenetére
Ezt senki nem fogja távolból megmondani, h milyen a wifi téerőd az óránál, és pl. csak a hálózatról szakadt-e le, vagy egyéb jellegű a gond, akár szoftveres, akár hardveres. Előbbit kiküszöbölendő (látatlanban az sem kizárt, h maradt még olyan adat a konfigban, amin elhasal a kód) érdemes lenne egy lehető legegyszerűbb alapconfigot tölteni rá, és csak ha az stabilan működik, akkor kísérletezni tovább a speciális hazai jellemzőkkel.
Mindenesetre nem tipikus, h ilyen gond legyen vele, egyszer beállítja az ember és megy folyamatosan. -
Degeczi
nagyúr
válasz
tibbike01 #57789 üzenetére
A WC-be egy olyan mennyezeti lámpát vettem, amin eredetileg Tuya volt, de akkoriban még EPS chipeket használtak, így egyszerűen lehetett rá tenni Tasmotát, azzal (nyilván mással is, de ezzel van ilyen tapasztalatom) megy a minimális fényerőn indítás éjjel, a light.turn_on service hívásnak átadható a brightness_pct paraméter.
Ja, persze, itt 99%-ban arra alapozunk, h Home Assistant fut egy minigépen.
-
Degeczi
nagyúr
Ezt találom gyanúsnak a Sagemcom óra EON-os leírásában hogy talán lehet egy belső túláramhatárolója (vagy mit akar itt limitálni?):
Mindesetre igen, ha leold, nálam megszűnne a legközelebbi wifi AP, a garázs áramellátása (a házon belül még szünetmentesen van), így erről már amúgysem értesülnék az okosotthon rendszerben, csak az áramszünetről. -
Degeczi
nagyúr
Ez a rész nem kezel előjelet, itt lehet fölkészíteni arra, h "-" is szerepelhet egy számban.
Nem tudom, h most egységesen változott-e vagy területenként is eltérhet, mindenesetre nálam december hozta a DÉMÁSZ a Sagemcom órát, szóval friss lehet a fw-e, az tény. De a neve alapján az a breaker status vmi megszakító lehet, gondolom régen rossz, ha az OFF-ot (vagy 0-t) ad ON (1) helyett, aligha kell ilyet monitoroznunk.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Jofi81 #57760 üzenetére
Nem a konfigodban van a hiba, hanem az órádhoz nem illeszkedik teljesen jól a kód.
Ha megnézed az alábbi linkelt forrást, az üzenetben szereplő 96.3.10 ott egy min. 2, max 3 hosszú szöveges mezőként van definiálva, de mint az üzenetedben is látható, az órád "1"-et küld (mert nyilván 0 és 1 egész számot ad itt át, nem pedig "OFF" és "ON" szöveget)
Gondolom DÉMÁSZ terület, nálam is ilyen.
Gyanítom lesz még több eltérés is, nálam pl. asszem a meddő teljesítményt is előjelesen adja az óra, amire a linkelt forrás nincs fölkészítve, a "-"-t érvénytelen számkarakternek tekinti. Lehúzhatod a forrást, és netről belinkelés helyett módosíthatod helyben, de ezek amúgysem fontos adatok, egyszerűen kihagyhatod ezeket a configból (ahogy a forrás linken is látható, pl. a 96.3.10 a "breaker_status_b", annak definíciója ne legyen benne), és úgy már működnie kell. -
Degeczi
nagyúr
válasz
Nerazim #57751 üzenetére
Nagyon-nagyon kicsi az esélye, szinte kizárt: elég pici, gyenge mágnes van a számkarikán, még gyári érzékelőből is kétfajta van aszerint, h melyik helyiérték hordozza, máshol van az érzékelő. A nyitásérzékelőkben lévő reed pedig nem különösebben érzékeny, és még csak kellően közelre sem tudod tenni, hiszen nem fér be az szenzornak szánt foglalatba. Max. egy ráforrasztott saját érzékelővel (amit oda lehet nyomni próbából) lehetne játszani.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Pulsar #57673 üzenetére
Persze, többször volt is már róla szó itt, ez egy olyan egyszerű téma, amivel több tud lenni az okosotthon egy buta mozgásérzékelős világításnál, mert ha mindig csukott ajtóval használjátok a WC-t, akkor a foglaltság annyit jelent, h csukott ajtó mellett érzékeltél mozgást a WC-ben. Onnantól egészen az ajtónyitásig nem szabad lekapcsolni a világítást, és akár egy ajtó fölötti foglaltságjelzést is.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
kbela365 #57618 üzenetére
7 HD kamerát rögzítek egy pici Lenovo Thinkcentre gépen Proxmox alatt futtatott Frigate-el, ami csak 2 processzormagot és 3 GB RAM-ot kapott, de messze alatta marad, jellemzően 20-30% közti proci terheléssel, és vmivel 1 GB RAM fölötti igénnyel. Persze a fölismerést Coral-lal megtámogatva.
A kulcs az, h ne kelljen módosítani, újrakódolni a rögzített anyagot, akkor nem szabad sokat fogyasszon. -
Degeczi
nagyúr
válasz
amargo #57582 üzenetére
Pár havonta van itt erről szó, h ezért nem szabad ilyen kis vackokon folyamatos nagy terhelést átengedni (még kevésbé még kapcsolni is), mert ilyen gyengék a csatlakozók - és a rossz csatlakozás erős melegedéssel jár ha nagy az áramfelvétel.
1 kW, nagyon max. 1.5 kW alatti terhelés ami még kb. biztonságos ezekre. -
Degeczi
nagyúr
válasz
LouiS22 #57558 üzenetére
Most már talán elég lenne nekem is, akkoriban viszont még sok egyéb helyről is rendeltem, hasznos volt egyetlen helyen naplózni mindet. Idővel pedig megtartottam ezt a szokást, mert itt könnyebb visszakeresni mint egy weboldalon, és önkorlátozásnak jó látni azt a riasztó értéket is, mekkora összeg ment már el mindenféle vackokra
-
Degeczi
nagyúr
válasz
v.attis #57543 üzenetére
Pont 7 évvel ezelőtti az első néhány Aqara Zigbee hőmérőm és nyitásérzékelőm, azóta is mind szépen működik (leszámítva azt, amire a hűtőben kifolyt vmi...
) pedig 30-nál is több van belőlük (az összes helyiségben hőmérő, minden ablakon és beltéri ajtón, a hűtőn, a mosógépen, szárítógépen nyitásérzékelő)
-
Degeczi
nagyúr
Igen, ránézésre teljesen jó így HA script szempontokból!
Ami viszont fölmerül elvi kérdésként, h egyáltalán működhet-e így a bekapcsolás? Hiszen gondolom kikapcsolt inverter mellett nem frissül a napelemek feszültség-értéke... Ha így van (és nem vmiféle készenléti módban van az inverter "kikapcsolt" állapotában) akkor ez nem jó feltételként, egy különálló fényérzékelő kell feltételként. -
Degeczi
nagyúr
Pár hetente előjön itt a kérdés, többnyire az SLZB-06M egy nyugodtan ajánlható, könnyen beszerezhető típus, ami jól integrálható HA alá, és mivel POE-s, wifi térerő sem kell legyen a környékén (csak persze lan kábel), a hálózati táplálású Zigbee eszközök többsége pedig routerként viselkedve kiterjeszti a Zigbee hálózatod méretét, ez is egyik előnye.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
lord.lakli #57463 üzenetére
Biztosan fix kód, ha működik vele.
-
-
Degeczi
nagyúr
Amikor a GUI-n raksz össze automatizálást, mindig ott a választási lehetőséged, h eszközt vagy entitást adsz hozzá. Entitásokat pedig tetszés szerint átnevezhetsz a beállítások alatt, ha van egyedi azonosítójuk (márpedig ha eszközként is léteznek, akkor van), jól dokumentáltak a scriptben használható lehetőségek (míg az eszközök egyáltalán nem, mivel azt nem szánták kézi szerkesztéshez) és legfőképp: idővel garantáltan előfordul, h kicserélsz egy okoskonnektort, lámpát, ...-t, és olyankor az új eszköznek is adhatsz ugyanolyan entitás azonosítót, vagyis az automatizálások változatlanok maradnak, míg az ilyen device_id-t használókhoz hozzá kell nyúlni, lévén az megváltozik egy csere során.
-
Degeczi
nagyúr
A leírásban szép példák vannak a time_pattern használatára. Itt azt kérted tőle, h minden egész óra 1 perckor fusson le. Percenkénti futtatás triggere /1 lenne.
Másrészt ne device-okat jelölj ki amikor felületen összeraksz ilyet, hanem beszédes nevű entitásokat, az olvasható emberi szemmel is.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
vampire17 #57350 üzenetére
Ha redőnyök, ez inkább előny, mert a Shelly auto-kalibrációja finoman szólva nagyon buta, míg a Tasmota manuális sokkal korrektebb, több pontra is megadható, késleltetés is beállítható. Gondolom a legtöbb ablak hasonló méretű így ha a motorok is azonosak, munkában sem nagy, mivel ugyanaz az értékek másolhatóak.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Jofi81 #57336 üzenetére
Hogyne lenne, hiszen a saját mérésnek mindig van némi pontatlansága, rendszeresen korrigálni kell, ha a szolgáltatói órához kellően közeli adatot szeretnél látni.
Ha most cseréltek órát napelemhez, az biztosan P1-es, így már csak kiolvasnod kell, ami egyszerűen megoldható filléres eszközzel is. -
Degeczi
nagyúr
válasz
szricsi_0917 #57331 üzenetére
Alin kinézel egy szimpatikusat, majd a Z2m oldalán ellenőrzöd, támogatott-e (de néha már az Alis kommentek közt is szerepel)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AKCIÓ! Microsoft Surface 5 13,5 notebook - i5 1235U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe IGP 27% áfa
- iKing.Hu - Honor Magic 5 Pro 5G - Használt, újszerű állapotban, ajándék tokkal!
- AKCIÓ! ASUS ROG Strix G513IE 15 Gamer notebook - R7 4800H 16GB RAM 512GB SSD RTX 3050Ti 4GB WIN
- Samsung Galaxy A04 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest