Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) szuszinho válasza Degeczi (#23000) üzenetére


szuszinho
őstag

devices:
      - /dev/ttyUSB0:/dev/ttyUSB0

Ez benne van a compose fájlban.

(#23002) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Van két Xiaomi air purifier amit úgy szeretnék automatizálni HomeAssitant alatt, hogy amikor nem vagyunk otthon akkor menjenek egy beállított favorit fokozaton.

A baj az hogy ezek az eszközök néha random pár másodpercre nem elérhetőek és így előfordul, hogy a két gépből csak az egyik kapcsol át.
Van valami módszer arra hogy ellenőrizze magát hogy át kapcsol e a másik is?

Xiaomi air purifier
alias: Set air purifier fav when nobody at home

description: ''
trigger:
- platform: state
entity_id: group.csalad
from: home
condition:
- condition: state
entity_id: group.csalad
state: not_home
action:
- service: fan.set_speed
data:
speed: favorite
entity_id: fan.mi_air_purifier_3h
- delay: '00:00:11'
- service: fan.set_speed
data:
speed: favorite
entity_id: fan.mi_air_purifier_2
mode: single

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#23003) LouiS22 válasza noorbertt (#23002) üzenetére


LouiS22
veterán

Esetleg próbáld meg azt, hogy szétbontod és külön-külön kapcsolod őket. Igazából pár másodperces feladat, de tesztnek jó. Vagy magasabbra emeled a delay értéket (simán lehet, hogy 11 másodperc alatt nem fut át minden - ne feledd, meg kell járnia Kína országát is a kérésnek, meg annak vissza is kell jutnia).

A log-okat nézted már egyébként? Mert szerintem a sikertelen napokon hibaüzenetnek kell lennie (írtad, hogy nem állandó a probléma).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#23004) Degeczi válasza noorbertt (#23002) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nézd meg az fejlesztői eszközökben az entity tulajdonságai alatt, h mit állít róla!
A Purifier 2-t nekem vmi "mini"-nek ismerte föl, ezért kellett egy model: zhimi.airpurifier.v2 a config-ba, különben pontosan az említett néha leszakadást produkálta, néha akár óránként többször is. Azóta stabil.

(#23005) Vodike


Vodike
tag

Most már nem először van az, hogy nem küld sem az EnergiApp, sem az MVMGáz app PUSH üzenetet az óraleolvasós időszakról.

HA-ban van erre valami jó megoldás, hasonlóan a szemétszállításhoz, hogy figyelmeztessen egy bizonyos időszakban?

exTiga

(#23006) tboy72 válasza cpt rodgi (#22996) üzenetére


tboy72
aktív tag

No összeraktam neked a teszt konfigot és nálam nem kapcsolják a kapcsolók a relét!
Videó

(#23007) noorbertt válasza Degeczi (#23004) üzenetére


noorbertt
őstag

LouiS22

Köszönöm a tippeket itthon játszom vele kicsit. :K

(#23008) fo_di válasza Vodike (#23005) üzenetére


fo_di
őstag

nem egyszerűbb beírni a leolvasási időpontot egy google naptárba ismétlődéssel, és emlékeztetőt adni neki?

(#23009) Degeczi válasza fo_di (#23008) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én is állítottam be ilyet, plusz amikor épp nem rohanok, reggel a Pixometerrel kattintok egyet, mert hasznos látni a fogyasztás alakulását (a telefon kamerájának képét értelmezi, kiszedi belőle az óraállást, és a képpel együtt feltölti a weboldalra, ahonnan frankón le lehet szedni csv-ben is. Nagyon stabil, gyors, egyedül a vízóra forgó mutatóit nem tudja kezelni, de azt úgyis ritkán írom föl, hiszen pláne ilyen időben a fene se megy az aknába)

[ Szerkesztve ]

(#23010) spider23


spider23
aktív tag

Kérlek segítsetek mert elvesztem az infókban.
Van egy ilyen kazánom: Saunier Duval Thema Classic fas 24 e2
Egy honeywell thermosztát kapcsolja ki be. Nincs időjárásfigyelés.
A lírásában ezt találtam: "a csatlakozót nullpotenciálos 24V -os termosztáthoz kell csatlakoztatni, semmiképpen sem szabad 230V -os hálózatra csatlakoztatni."

Szóval ezt szeretném korszerűsíteni Tado termosztáttal. Melyik kit kell nekem? A kazán a pincében van, a termosztát a földszinten a nappaliban. 230V nincs a termosztát közelében.

(#23011) cpt rodgi válasza tboy72 (#23006) üzenetére


cpt rodgi
tag

köszi .. itt ugy fest h nem azt csinalja..
ami erdekes, h ha nincs rele akkor kezeli a sw 2,3, 4, stb, csak a relevel viselkedik ugy mint anno a basic-et hasznaltam ( ma mar sonoff mini meg hasonlok vannak erre, h gpio 14 ha kapcsol, a basic is)
ugyanakkor esp vel hibatlan a panel . ( ott anno a domoticzos mqtt volt gond, de azt a "helperrel megoldodott"
jelen esetben akkor az espt szeretnem valahogy a HA ra mqtt-n kapcsolni..
azt mar tudom h latszik a halon, [link]

(#23012) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Szerintetek a Computherm E280-t össze tudom házasítani HA-val? Ha minden igaz Tuya alapú az eszköz.

(#23013) fo_di válasza tototos (#23012) üzenetére


fo_di
őstag

akkor legrosszabb esetben ha a tuya alkalmazással használod, akkor az online tuya integrációval beszipkázható (elvileg minden tuya cucc megy a gyári mellett a tuya appal is)

(#23014) Zoly75


Zoly75
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Sonoff Zigbee Bridgem, ami tegnap óta úgy döntött, hogy nem hajlandó a router-hez csatlakozni.
Próblátam újra párosítani is, de nem akar sikerülni.
Egyszerűen az Ewelink azt mutatja, mintha nem is látná az eszközt, pedig szinte a router mellett volt.
A router működik, más eszközről is használom.
De megpróbáltam másik router-rel is, az sem.
A bridge-t pairing módba raktam (LED villag 2 rövidet, egy hosszút).
Találkozott már más ilyen problémával?
Mi lehet a megoldás?
Mit érdemes kipróbálni?

Köszi.
Zoli

(#23015) canniball válasza LouiS22 (#23003) üzenetére


canniball
nagyúr

"...ne feledd, meg kell járnia Kína országát is a kérésnek, meg annak vissza is kell jutnia"
Jól értem: ezek szerint a Xiaomi eszközök mindenképpen neten/a gyártó szerverein keresztül bírhatók működésre akkor is ha nem a gyári alkalmazással irányítjuk őket; tehát lokális vezérlésre nincs lehetőség?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23016) MaCS_70 válasza canniball (#23015) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sok eszközre vannak megkerülő megoldások.

A MiHome VEVS modja pl. megoldja a Kínától való függetlenedést, tehát az eszközök régiójától eltérő szervert is használhatsz.

Szenzoroknál meg pl. remekül megy a saját Zigbee-MQTT megoldás, amivel kiolvashatod őket szabványos protokollon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23017) tlala


tlala
addikt

Sziasztok,
elég zöldfülű (de lelkes) kezdő vagyok az okosotthon témában, örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot, buzgón olvasgatok.
Ahol tartok:
Mi Home appot (orosz/angol verziót) használok, hogy össze tudjam fogni az EU-s takarító robotomat és a kínai hőmérőimet (bt, e-ink), illetve a Mijia termosztátomat.

De a Spotify stb. miatt kacsingatok az Alexa felé is, ezért olyan eszközökkel szeretnék bővülni, amelyek azzal is kompatibilisek lesznek.
Most smart plugokat vennék (sima, kis "kocka" olcsót, fogyasztás mérése nem érdekel), de nem tudom, hogy milyet kéne. Illetve lehet, hogy akkor szükségem lenne egy gateway/hub-ra is (ami jó lenne a bt-s hőmérők miatt is), de milyet hosszútávra? Mi Hub? ZigBee? Aqara? :F
Itt már el vagyok veszve.
Köszi minden tanácsot az induláshoz. Olvasnivalót is szívesen fogadok.
(P.S.: Forrasztgatástól, reléktől, stb. nem ijedek meg, de a vezérlő programozás már nem az én világom - bár egyszerűbb verzióban arra is nyitott vagyok.)

[ Szerkesztve ]

(#23018) szat8


szat8
tag

Sziasztok, rég jártam erre! :)
Tadoval vagy alternatív termosztáttal kapcsolatban elektromos padlófűtésnek van egy kérdésem az itteni gurukhoz.
Lehet valahogy használni Tado termosztátot hozzá? Kis terület kellene, és csak kiegészítő fűtésnek 6 m² alatti fürdőbe, úgyhogy nem nagy teljesítményre kell számolni. De a Tado oldalán annyit írnak, hogy 3A-ig tud kapcsolni, ami azért elég alacsony érték, viszont utána ír egy ilyet is:
"If you would like to make your system tado° compatible, please contact a local installer to make the necessary changes for you. They can refer to the Professional Installer Manual for generic instructions to wire and set up tado°."
A manualban persze semmit nem találtam erre vonatkozóan.

Nem ragaszkodom a Tadohoz, ha van más, ami kompatibilis HA-val, és jobban alkalmas a feladatra.
Más lehetőséget keresgélve még ezt a Heatmiser-t találtam, de ahogy látom még elég kezdeti stádiumban van az integráció.

Van valakinek ötlete/tapasztalata a témában?
Előre is köszönöm!

(Kicsit off, de ha bármi fontos tanácsa van valakinek az elektromos padlófűtéssel kapcsolatban, azt is szívesen veszem, mert még csak tervben van, úgyhogy még van lehetőség jól csinálni. :) )

(#23019) szat8 válasza spider23 (#23010) üzenetére


szat8
tag

Egy Tado-s kérdés, amire véletlenül tudom a választ.
Neked egy extension kit kell a termosztát mellé, ha nincs bekábelezve a termosztát helye a kazánhoz. Be lehet kötni 230V-hoz ill. gyengeáramhoz is, szóval az eszközben nincs különbség, csak a bekötésében. Ha boldogulsz az angollal, itt egy részletes leírás a neked szükséges telepítésről.

(#23020) tlala válasza szat8 (#23018) üzenetére


tlala
addikt

Gondolom az a misztikus helyi erőre való hivatkozás azt jelenti, hogy keress egy villanyszerelőt, aki ráköt egy relét, ami már nagyobb áramot is képes kapcsolni. :)
Így a Tado (bármi is legyen az) a relét kapcsolná, az erősebb áramot pedig a hozzá kötött relé (nem egy nagy befektetés).

[ Szerkesztve ]

(#23021) tototos válasza fo_di (#23013) üzenetére


tototos
őstag

Merre kellene elindulni wifis eszközzel HA-ban? Vagy ha párosítás módba rakom a termosztátot akkor automatikus meg fog jelenni HA-ban?

(#23022) fo_di válasza tototos (#23021) üzenetére


fo_di
őstag

tuya appba kell felvenni, majd a tuya felhőn keresztül megeszi a home assistant (https://www.home-assistant.io/integrations/tuya/)

(#23023) DougButabi válasza szat8 (#23019) üzenetére


DougButabi
tag

Szerintem nem kell neki extension kit, most is van termosztátja, be kell tenni a helyére és kész.
Gondolom jelenleg is megvan az összeköttetés a kazán és a termosztát között.

(#23024) barneybarney


barneybarney
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan okoskonnektort ajánlani amivel tudom monitorozni a fogyasztást exportálható módon (csv, time-series, etc...) és lehet kapcsolni is telefonról a fogyasztót?

Köszi!

(#23025) spider23 válasza DougButabi (#23023) üzenetére


spider23
aktív tag

Így van, van termosztát és működik is csak le szeretném cserélni okosra. Honeywell CM67 a jelenlegi típus. Kérdés hogy simán le tudom e cserélni mondjuk a wired kit-re?
Esetleg ha a wireless -t választom akkor bárhova tehetem a termosztátot? Mert akkor már lehet jobb lenne áthelyezni egy másik helységbe, csak ugye ott nincs behúzva a kábel a kazántól és csak így lenne megoldható gondolom. Jól gondolom?

(#23026) szat8 válasza tlala (#23020) üzenetére


szat8
tag

Valami ilyesmire tippeltem volna én is, hogy egy komolyabb dry contact relé megoldja.
Viszont közben rájöttem, hogy a padlószenzornak nincs csatlakozási lehetőség a Tadonál, jól látom?
Biztos lehetne valamit barkácsolni HA alatt külön szenzorra, de kész megoldásnak jobban örülnék. Gondolom jobban tudja vele szabályozni a padlófűtést, azért van hozzá padlószenzor az erre kiélezett eszközöknél.

(#23027) szat8 válasza spider23 (#23025) üzenetére


szat8
tag

Bocs, félreértettem az előző hsz-ed.
Igen, mehet a régi helyére a wired.
Ha át akarod rakni máshová kábelezés nélkül, akkor marad az előbb említett extension kit.

(#23028) tototos válasza fo_di (#23022) üzenetére


tototos
őstag

Köszi. Akkor nem úgy működik mint az MQTT zigbee eszközök. :R Először akkor kipróbálom hogy a Tuya smart látja e aztán lehet tovább menni.

(#23029) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ez a Xiaomi légtisztító be integrálható Domoticz alá?
[link]

20 éve a Prohardveren

(#23030) zsamiatt válasza odrif (#23029) üzenetére


zsamiatt
őstag

Csak erdeklodes kepen, mi ertelme van betenni? Nem eleg ki be kapcsolni a konektorat ha szukseges? Meg nincs ilyen csak agyalok a mukodesen.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23031) sambenez válasza odrif (#23029) üzenetére


sambenez
addikt

Kb 2mp alatt ad választ mindenki legjobb barátja.

(#23032) szat8 válasza szat8 (#23026) üzenetére


szat8
tag

Találtam közben egy ilyen Tuyás kínai csodát.
Vannak, akik lecserélik hasonló termosztátokban a firmware-t valami felhőmentes Beca-ra.
De úgy látom ezek csak 1-2 eszközre vannak ténylegesen tesztelve, és ha a tuya-convert nem működne, meg vagyok lőve, forrasztani csak nagyobb dolgokat tudok. :DDD
Talán együtt tudok élni a tuya integrációjával HA alá, ha az jól működik.
Eddig nincs egy eszközöm se, ami tuyás. Stabilan mennek HA alatt?

(#23033) canniball válasza MaCS_70 (#23016) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval nincs minden veszve, köszi az infót!

Eredetileg viszont nem emiatt kerültem ide, hanem a Broadlink RM4 Pro miatt. Szembejött a neten és megtetszett (többek között amiatt, hogy RF-t is tud (ez nekem új volt, eddig csak IR vezérlőt láttam, azt hittem csak ilyen létezik), így a redőnyöket is tudná vezérelni); kérdés hogy merjem-e rendelni? Használja-e valaki, van-e vele pozitív vagy negatív tapasztalat? Illetve ez is szerveren keresztül működik vagy ez "offline"?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23034) Lanash válasza szat8 (#23032) üzenetére


Lanash
aktív tag

Én ugyan csak kezdő vagyok ebben a témában és HA-ban is, de nekem van 3 Blitzwolf konnektorom amit SmartLife appal(ami gyakorlatilag tuya app) lehet irányítani. HA-ban ha csak simán hozzá adtam az accountot akkor csak kapcsolgatni tudtam a konnektort, viszont local tuyával már tudok fogyasztást is mérni. Ide viszont kell egy kis sensor hozzáadás de nem vészes. :D

(#23035) tboy72 válasza canniball (#23033) üzenetére


tboy72
aktív tag

Szerintem felesleges! Egy rm minivel + rflink-el olcsóbban megúszod és az rflinkkel sokkal több mindent lehet vezérelni. Nekem van RM3pro, de csak az ir-t használom.

(#23036) canniball válasza tboy72 (#23035) üzenetére


canniball
nagyúr

Rflink alatt erre gondoltál?
Mert itt azt írják az Rflink gateway board 20Eur-tól kezdődik, ha ehhez hozzáadom az RM mini árát akkor árban ugyanott vagyok mint az RM4 pro-val. Ráadásul az RM4 pro önállóan, bármiféle bűvölés nélkül is működik ami nagy előny, mert (egyelőre?) lövésem sincs az okos otthon témához. :B

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23037) noorbertt válasza Degeczi (#23004) üzenetére


noorbertt
őstag

Ez volt a baj, köszönöm

(#23038) Lanash


Lanash
aktív tag

Ajtó/Ablak nyitás érzékelésre és riasztásra mit ajánlanátok? Most egy Xiaomi érzékelő van egy Mi home hub-al, de sokszor késnek az értesítések. Ha nem én megyek be rajta akkor már rég kirámolnak mire megkapom, hogy nyitva.

(#23039) LouiS22 válasza Lanash (#23038) üzenetére


LouiS22
veterán

Ezért sem ajánlott felhős megoldást használni (amit te tapasztaltál).

Lokális szerveren futtatott bármi (pl. zigbee, z-wave alapon) real time visszajelzést fog adni. Csak nem két forint lesz elindítani a projektet.

Zárójel: bármilyen megoldásod is lesz, az nem egyenlő egy tisztességes riasztóval. Vagyonvédelemre használj valóban arra tervezett, minősített megoldást (például távfelügyelettel és vonulással x percen belüli helyszínre érkezéssel), ne sufnituningot. Utóbbi max tényleg arra jó, hogy jelez: nyitva az ajtó.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#23040) gya/352


gya/352
tag

Beszereztem egy Wemos D1minit. DS18B20, HT22, BME280 szenzorral kisérleteznék vele. Ahhoz hogy firmware-t tudjak rátölteni usb-n keresztül (Tasmota, vagy EspEasy jöhet szóba, még nem döntöttem el, mert nem tudom melyikkel tudok majd megbirkózni) kell-e a számítógépre valamilyen drivert telepíteni, hogy lássa a mikrokontrollert?

(#23041) ojb válasza gya/352 (#23040) üzenetére


ojb
tag

A Win10 elvileg felismeri a D1-en lévő UART-USB chip-et és automatikusan telepíti a szükséges drivert. Amennyiben nem , jó eséllyel CP2101 vagy CH340-es kell hozzá.

(#23042) Degeczi válasza gya/352 (#23040) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Linux alatt semmi nem kell, rögtön kezeli. Home Assitant mellé EspHome-ot a legpraktikusabb használni.

(#23043) gya/352 válasza Degeczi (#23042) üzenetére


gya/352
tag

Köszi.
Bocsi, nem írtam hogy win10 -et használok.

Home Assistant meg hasonló egyelőre nincs. Egyelőre az lenne az igény, hogy HTTP request-tel JSON-ban tudjak hozzájutni a mért értékekhez. Ha meg tudjátok mondani hogy melyik firmware tudja ezt nyújtani megköszönném. Sokat olvasgatok a témában de minél jobban próbálom beleásni magam, úgy érzem annál kevesebbet tudok.

[ Szerkesztve ]

(#23044) simico


simico
aktív tag

Esküdni mernék, hogy tavaly ősszel a Shelly (vagy a Sonoff?) oldalán láttam "coming soon" felirattal olyan 2 vagy 4 kimenetes relét, ami öntözőrendszer mágnesszelepeinek kapcsolására ideális lett volna, még felhasználási példaként is írták. Most viszont semmi ilyet nem találok egyiknél se :F "Álmodtam vagy igaz talán"?

(#23045) st6969 válasza DJGABI (#20535) üzenetére


st6969
őstag

Köszi srácok a Broadlink RM4C mini ajánlást. Tökéletesen működik vele a klíma, tv, és még egy régi Panasonic hifi-t is tudok kezelni (igaz, itt tanítgatni kellett, hogy tudjon bemenetet váltani, EQ-t ki-be kapcsolni, rádióállomást váltani, stb...).
Egy gondom van vele, mégpedig az, hogy nincs visszajelzésem arról, hogy az adott eszköz be van-e kapcsolva.
Létezik esetleg erre valami trükk? :R

(#23046) zsamiatt válasza simico (#23044) üzenetére


zsamiatt
őstag

a shelly 2.5 nem jó? 2 csatornás.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23047) zsamiatt válasza st6969 (#23045) üzenetére


zsamiatt
őstag

fogyasztás figyelés?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23048) Degeczi válasza st6969 (#23045) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha maga az eszköz nem tud kétirányú kommunikációt (mert pl. a házimozi erősítő gyakran tudnak, ahogy az okostv-k is) akkor egy fogyasztásmérős okoskonnektor mindig tud ilyen infót adni.

(#23049) tototos válasza szat8 (#23032) üzenetére


tototos
őstag

Ez a Beca érdekesnek hangzik. Ahogy nézem pont az olcsó verziós wifi termosztátokon működik és nem kell tuya szerverre bízni a dolgot

(#23050) LógaGéza válasza gya/352 (#23043) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tasmota HTTP Requestekkel vezérelhető, és lekérdezni is tudsz, pl:
(http://<ip>/cm?cmnd=status%2010), amire szabályos JSON választ kapsz.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.