Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) OPiiPO válasza ANOka (#11448) üzenetére


OPiiPO
addikt

Teljesen rendben van angolul is szerintem.
Egyébként meg gugli a te barátod is ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11452) ANOka válasza OPiiPO (#11451) üzenetére


ANOka
őstag

Angol nyelvű fórumon!

[ Szerkesztve ]

(#11453) OPiiPO válasza ANOka (#11452) üzenetére


OPiiPO
addikt

nyugi van, próbáld meg értelmezni a (#11451) még egyszer szerintem
egyébként ha ez itt nem tetszik, nyugodtan kereshetsz más fórumot, az internet eléggé nagy az IPV6 korában, senki nem kényszerít erővel hogy pont ezt használd - viszont ha ezt használod, idomulj a szokásokhoz szerintem ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11454) ANOka válasza OPiiPO (#11453) üzenetére


ANOka
őstag

Nem én kezdtem eltérni a "szokásoktól"!

Ha angolul akarom olvasni, akkor majd rákattintok a linkre. (Szokott ilyen lenni és én is szoktam más nyelvű oldalakat linkelni.)
De itt a meglátásait mindenki a fórumon közösen használt nyelven ossza meg a többiekkel!
Vagy csináljatok egy különálló angol nyelvű fórumot.

(#11455) Chal válasza ANOka (#11448) üzenetére


Chal
addikt

A topic címét nem akarnád véletlenül töröltetni vagy átíratni? Szólj már egy moderátornak please kérlek, A FELE ANGOLUL VAN!!!

(agyam eldobom hogy itt tartunk... :(( )

[ Szerkesztve ]

(#11456) freemanone válasza Gh0sT (#11446) üzenetére


freemanone
őstag

Az elemekre is gondoltál? Nagyon hamar fognak merülni így. Illetve, ha valaki mondjuk a fürdőben áll, nézegeti magát a tükörben, ilyen tempó mellett simán ráoltod a lámpát.
Avagy amikor főzök, épp az ételt kevergetem és simán mozdulatlan vagyok az érzékelő szerint már két perce.
Azt mivel sikerült kiküszöbölni?
Én HUE-t használok, ami sűrűbben riportol gyárilag, de ettül függetlenül érdekel, mit főztél ki. :)

Egyelőre csak érdeklődve olvasom, mert nálam több perc inaktivitás után kapcsolnak le helységenként változó időzítéssel, viszont már régóta azon agyalok, mit lehetne pluszban betenni, hogy biztosan le tudjak kapcsolni 1-1 helységet és ne kapcsolja rám sehol véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#11457) Degeczi válasza freemanone (#11456) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Fürdőben ez könnyen kiküszöbölhető, ha magára szokta csukni az ajtót aki használja azt a helyiséget, hiszen akkor egyszerűen az ajtónyitást állítod be lekapcsolási eseményként.
Konyhában nekem bevált noname kínai mozgásérzékelő egy fali polcra helyezve, 20-30 mp-en belül mindig érzékel mozgást akor is, ha a mosogatópult előtt nagyjából egy helyben áll vki, így 40 mp-re állított lekapcsolás ott jól működik.

(#11458) vampire17


vampire17
addikt

Hasznal valaki Digoo riasztorendszert?

Ilyet szertnek most vasarolni. Eddig ahova kellett Kerui-t tettem, azzal nem volt gond, viszont a telefonos szoftverevel nagyon nem voltam megelegedve (ertesiteseket nem kuld, atlathatatlan...)... A Digoo szoftverezettsege jobb?

Az is jo, ha ajanlotok olyan GSM/Wifi riaszto kozpontot, ami A Kerui/Digoo arban van, de jobb a szoftverezettsege.

(#11459) freemanone válasza Degeczi (#11457) üzenetére


freemanone
őstag

Itt a csavar, nem szokta, nyitott ajtónál csinálja a dolgokat. Illetve a konyhán sincs ajtó. a hálót sem zárjuk napközben, csak éjszaka, így ez nem opció. A WC az egyetlen amin használjuk az ajtót rendszeresen.
Gondolkodtam már azon, hogy kiegészítem, egy nodemcu-s sonic sensorral, a mozgás triggerel és a lekapcsolás előtt a sonic sensor statusa lenne a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#11460) tboy72 válasza vampire17 (#11458) üzenetére


tboy72
aktív tag

Én ILYET vettem, szerintem ez Digoo koppintás.
Minden RF cuccot felismert eddig, a telefonos alkalmazása sem rossz, bár még külső hálózatról riasztást nem kaptam. Majd kipróbálom.

(#11461) Degeczi válasza vampire17 (#11458) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Digoonak is katasztrofális a szoftvere, akár mobilon, akár a központi egység kezelőfelületén. Tavaly év elején raktam föl még az okosház projekt előtt, de nem tudom ajánlani.

(#11462) guess.who válasza freemanone (#11456) üzenetére


guess.who
senior tag

Az eredeti hozzászólásból nem derül ugyan ki, de az a tippem, hogy EZT a módosítást csinálta a kollega a szenzorral. A linken a hozzászólásokban ott van, hogy 1 éve módosított az írója több ilyen mozgásérzékelőt, és az elemek még bírják, úgyhogy különösebben nem probléma a többletfogyasztás.

Az annál inkább, hogy ez a 2 perces időablak létezik, nem is értem, hogyan gondolták ezt a Xiaominál: érzékel egy mozgást és utána két percig döglött, bármit is csinál az ember körülötte... Nekem lépcső és folyosó megvilágításához kellett, ahol jellemzően nem 2 perceket tölt az ember, csak 4-5-10 másodpercet – majd visszafelé ugyanez, viszont a két esemény között legtöbbször csak fél perc telik el, azaz visszafelé már nem kapcsolna a lámpa.
A szétszedés és forrasztás amúgy 5 perc, csak jó szem és biztos kéz, meg egy normális páka kell hozzá. Ennyit meg megér szerintem. :)

(#11463) vampire17 válasza Degeczi (#11461) üzenetére


vampire17
addikt

Esetleg valamit helyette?

Amugy van most a digoo oldalan egy ilyen:

"Dear friends,
In order to provide a better and more stable APP experience, DIGOO has changed the HOSA & HAMA series security system APP to Easy Security, please download from Apple Store (for IOS device) or Google Play (for Android device)
Sorry for the inconvenience, friends, if there are any after-sales problems, please send details (preferably have an operation video) to cservice@ .com, we would deal with it as soon as possible. Thank you again for your continued support."

Ugy nez ki, mas appot hasznalnak, mint regen.

(#11464) Tonyo válasza vampire17 (#11458) üzenetére


Tonyo
őstag

A szoftvere tényleg egy hulladék, csak arra jó, h ránézz, h valóban éles-e a rendszer. Az értesítések késve jönnek meg. Easy Security Appal.

A sim kártya része viszont kiváló. Azonnal küldi az sms-t.

Részemről ajánlott a digoo második (külső) körnek, első legyen egy távfelügyelettel összekötött, komolyabb riasztó.

Már csak azért is ajánlom, mert ahogy korábban írtam simán működik egy kis hackeléssel drágább vezetékes kültéri mozgásérzékelőkkel is. (Paradox, Pyronix)

[ Szerkesztve ]

(#11465) vampire17 válasza Tonyo (#11464) üzenetére


vampire17
addikt

Akkor maradok a Kerui-nal, az mar bevallt :)

Megnezem a W20-ast, annak jobbnak tunik a szoftvere ranezesre.

(#11466) Tonyo válasza vampire17 (#11465) üzenetére


Tonyo
őstag

Szerintem ezek mindugyanolyanok. Annyi, hogy én a KERUI gagyogásától kifutok a világból. Digoo elviselhető:D

(#11467) vampire17 válasza Tonyo (#11466) üzenetére


vampire17
addikt

Itt neztem ezt a vidit, ez a szoftver jobbnak tunik, mint a Kerui W18-e (eddig olyanokat vettem, 4-et)

https://www.youtube.com/watch?v=8XlCosik1as

Pl szoftveresen lehet szenzort/RFID/taviranyitot felvenni, ami sokkal baratibb, mint a kozpont kezelofeluleten,

[ Szerkesztve ]

(#11468) farkinca71 válasza Gh0sT (#11446) üzenetére


farkinca71
csendes újonc

Szia .

Engem érdekelne ! Ezer köszi

Zoli

(#11469) LouiS22 válasza guess.who (#11462) üzenetére


LouiS22
veterán

Vélhetően nem a te user scenariód volt a fő szempont a tervezésnél :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11470) freemanone válasza guess.who (#11462) üzenetére


freemanone
őstag

Ezt még nem is láttam! Köszi! :R

(#11471) Gh0sT válasza freemanone (#11456) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az elemekre én is kíváncsi leszek, meglátjuk.
A koncepció lényege az alábbi lenne: fürdőben, mellékhelyiségben, közlekedő helyiségekben, lépcső feljáróban szeretnék a fali kapcsoló mellé mozgásérzékelős megoldást. Home Assistant felületére feltennék helyiségenként egy-egy csúszkát, ahol konfigurálható lenne az időablak hossza másodpercben. Lehet, hogy a gyakorlati használat során a végeredmény az lesz, hogy a csúszkát fel fogjuk húzni 90 mp-re, de legalább megvan a lehetőség, hogy levegyük 30 mp-re. Majd kiderül, hogy milyenek a felhasználói szokások, de legalább már van rá opció, hogy szabadon állítgathassuk és mindehhez nem kell config fájtl túrni, hanem felületről módosíthatóak az értékek. :)
IKEA Tradfri izzókat használok és arra gondoltam még, hogy ha mondjuk beállítok 30 mp-et és ennyi ideig nincs mozgás, akkor 20 mp után elkezdem dimmelni az izzót, ezzel jelezve, hogy a lámpa hamarosan kikapcsol. Aki tehát bent van a fürdőben, az tudni fogja, hogy most akkor mozogni kellene, mert mindjárt kapcsol a lámpa. Nem biztos, hogy elegáns, de legalább nem fogsz vaksötétben borotválkozni egyik pillanatról a másikra. :)

Jelenlét érzékeléshez egy ötlet: [link]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11472) Gh0sT válasza guess.who (#11462) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszönöm, a linket, igen, ezen leírás alapján módosítottam a szenzorokat! :)

Amire szeretném felhívni a figyelmet: óvatosan kell szétszedni a szenzorokat, mert hajlamosak törni a műanyag részek, nekem sajnos kettőt is ragasztanom kell majd. :(

Forrasztás: tényleg nem egyszerű, ráadásul én halál béna is vagyok, de 5 percnél valóban nem tart tovább.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11473) freemanone válasza Gh0sT (#11471) üzenetére


freemanone
őstag

Értem, köszi! Én mondjuk nodered-et használok pont az ilyenek miatt. Nagyon könnyen átlátom még utólag is a sok flow-t és egy config módosítás pillanatok alatt megvan. :)
Sokkal jobban kézreáll nekem mint HA/Domo.
Jelenleg még a HUE bridge van vegyesen nodered mellett és az is dimmel 50%-ra 30sec után, az egy nem rossz megoldás, de valahogy inkább jelenlétet kéne érzékelni, hogy ez ne is történjen meg és ne nekem keljen "pesztrálni" a rendszert mozgással. Amit linkeltél nem is lenne rossz, csak az ára elég durva!

[ Szerkesztve ]

(#11474) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Megint én és megint ugyan az a téma.. egyszerűen nem találok rá a megfelelő megoldásra, vagy csak nagyon össze vagyok már keveredve..

2 fő kérdésem lenne:
Szerintetek melyik megoldás életképesebb? Egyáltalán életképes-e ez az elképzelés:

Melyiket célszerűbb megoldani?
- Normál dimmer égők, nem wifist, nem zigbees/zwaves rákötve egy wifis okos kapcsolóra ami dimmeres és azt lehet customizálni?
- Okos égők (zigbee/zwave/wifi) ami dimmelhető rákötve sima normál fali kapcsolóra. Wifis égőt csatlakoztatom a HA/Domo/OH-ra és a kapcsolóval sima ON/OFF állapotot tudok rajtuk kapcsolni, a bridge-vel meg tudom dimmeltetni. Bridge-re kötve pedig cloudon keresztül később rá tudok fűzni alexát és hangvezérlést.

- A gubanc a fejemben most amiatt van, hogy tudom egyáltalán dimmeltetni a dimmelős égőt ha nem dimmes a kapcsoló viszont az égő maga okos? Zwaven vagy Wifin keresztül kapcsolom OH-ra.
- Néztem a Yeelight égőket, elvileg wifis és egész jó, kapcsolható OH-ra de valahol azt olvastam, hogy ha nincs wifi akkor fizikálisan a normál fali kapcsolóról nem tudom le/fel kapcsolni, ami így elég furán hangzik elsőre..
Ráadásul rátenni a tasmotát elég nagy gányolással jár, mivel az égő meg a test össze van ragasztva..
Anélkül meg ugye megy minden a kínai felhőbe és ha leáll a felhő akkor IJ..

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#11475) LouiS22 válasza kicsi kecske (#11474) üzenetére


LouiS22
veterán

Naszóval, hogy minden tiszta legyen:

bármilyen fényforrást is csavarsz a foglalatba, annak áram alatt kell lennie (értsd: felkapcsolva a fali kapcsoló). Ha a feleséged lelövi, akkor onnantól kezdve semmi "okosságot" nem tudsz csinálni. Ha szeretnéd fali kapcsolóról ÉS telefonról/bármiről vezérelni, akkor egy relé kell a kapcsoló mögé.

Ha mindenképpen a wifi vonalon akarsz maradni, akkor egy alternatíva lehet a Shelly izzója. Azon legalább normális firmware van.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11476) vampire17 válasza LouiS22 (#11475) üzenetére


vampire17
addikt

erre megoldas, ha a csillart okositod, a felkapcsolot pedig csereled egy RF kapcsolora. Kapcsolonal a fazist ossze-wagozod, a regi helyere mehet az ontapados kapcsolo, a csillarhoz (ha elfer) a Sonoff RF.

Pl:

Sonoff RF 433MHZ Stick Touch Switch

+

Sonoff RF

[ Szerkesztve ]

(#11477) LouiS22 válasza vampire17 (#11476) üzenetére


LouiS22
veterán

Öntapadós kapcsoló?

Ez az én olvasatomban az "igénytelen" gányolás (bocs, nem sértésnek szántam).

Ez a mi háztartásukban sosem "menne" át, de hát különbözőek vagyunk. Meg eleve: a 433 mhz sok minden, de nem smart home megoldás.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11478) vampire17 válasza LouiS22 (#11477) üzenetére


vampire17
addikt

Tolem fol is csavarhatod (van rajta csavarozasi lehetoseg is), csak ha valamibe nem kell kabel, akkor sok ertelme nincs (mivel ugye barhova teheted, nem kell a regi helyere) :)

Sztm valami rogzitesi modja nem lesz igenyesebb amugy, ha csavar tartja, de te tudod :)

a 433 mhz egy adatatviteli szabvany. egy sima nyomogombra sztm boven eleg az is. Attol lesz valami sztm "Smart Home", hogy mivel hasznalod, nem attol, min kommunikal. Egy 433-as kapucsengo + egy IP kamera nem Smart Home, Ugyanez ugy beallitva, hogy a csengo lenyomasara keszitsen egy capture-t a kapurol es azt kudje el neked a telefonodra telegram csoportba mellekelve a kamera kepet azzal a szovegel hogy "valaki csengetett, nezd meg a kepet ki volt az" mar Smart :D

Pedig a technika nem valtozott alatta semmit :)

De ha "bonyolitani" szeretned, akkor:

Xiaomi button (Zigbee)

Xiaomi Mijia Aqara Wireless Relay (csillarhoz)

opcionalis

xiaomi gateway

Ez kivalthato Zigbee2mqtt -vel, ha gondod van a felhovel.

[ Szerkesztve ]

(#11479) Gh0sT válasza kicsi kecske (#11474) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nekem is hasonló dilemmám volt, és végül okos izzó + okos kapcsoló páros mellett tettem le a voksom.
Kapcsolókat tekintve még nem döntöttem, de vagy Philips dimmer, vagy IKEA Tradfri.
Izzók: Philips Hue a főbb helyiségekbe (nappali, konyha, háló, fürdő esetleg), IKEA Tradfri a kevésbé frekventáltakba (mosókonyha, lépcső, kültér, tárolók, gyerekszobák, gardrób). Vezérléshez zigbee2mqtt és Home Assistant. Mivel most építkezünk, így hagyományos kapcsolókat fel sem szereltetek, csak a dobozt rakatom be, ha esetleg később szükség lenne rájuk.

Yeelight: nekem volt egy ilyen izzóm, pont a hétvégén tegnap cseréltem le IKEA-sra. Utóbbi színhőmérséklete és fényereje számomra sokkal meggyőzőbb.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11480) LouiS22 válasza vampire17 (#11478) üzenetére


LouiS22
veterán

Köszi, írtam, hogy nem leszólás, nem kell félreérteni. A cuccokat is ismerem, bár nekem a zigbee csak mellékvágány.

A 433 pedig a túlzsúfolt frekvenciatartomány és az ebből adódó problémák miatt nem szerencsés választás.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11481) vampire17 válasza Gh0sT (#11479) üzenetére


vampire17
addikt

Ez lenyegeben az amit en irtam, csak IKEA cuccokkal :)

De tovabbgondolva meg mukodhet ez is:

Xiaomi Switch (zigbee)

Xiaomi Aqara Smart led pulb

Zigbee 2 MQTT+ HA,Domo, etc... is kell ide, vagy gateway.

(#11480) LouiS22 : nem vettem sertesnek dehogy :) Csak nem ertettem a dolgot :) a 433mhz telitettsege tenyleg lehet gond, bar en meg nem tapasztaltam ilyen problemat.

A legtobb ilyen nyomogomb amugy ontapados, pont azert mert itt egyszeruen ninc szukseg mogotte lyukra, akkor meg hova csavarod, ha a mogotte levo szerelodoboz hianyzik :)

a kollega is ontapadost ajanlott (IKEA Tradfri) ezek altalaban ilyenek...

[ Szerkesztve ]

(#11482) LouiS22 válasza Gh0sT (#11479) üzenetére


LouiS22
veterán

Az okosizzóknak van egy kellemetlen tulajdonságuk (nem tervezési hiba): ha hagyományos kapcsolóra vannak téve (és azt on állásban hagyod, majd ezt követően csak telefonról kapcsolgatod), akkor az első áramszünet után értelemszerűen on állásban térnek majd vissza (függetlenül attól, hogy te szoftveresen milyen állapotban hagytad), ami kifejezetten kellemes élmény lesz egy éjszakai áramszünetnél :)

Színhőmérséklet: ízlések és pofonok, nekem pl. a yeelight 4000 Kelvinje sokkal kellemesebb, mint a Tradfri 2700 Kelvines citromsárgája, de valszeg már megszoktam az előbbieket.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11483) LouiS22 válasza vampire17 (#11481) üzenetére


LouiS22
veterán

Bibi akkor van, ha az elem lemerült és épp nincs kéznél pótlás :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11484) vampire17 válasza LouiS22 (#11482) üzenetére


vampire17
addikt

Erre lehet megoldas egy rele (shelly, xiaomi, etc...) De ennek feltetele, hogy el tudod-e rejteni a csillar talpaban vagy valahol...

(#11485) vampire17 válasza LouiS22 (#11483) üzenetére


vampire17
addikt

mar ez a kerdes is felmerult bennem, termesztesen van megoldas :) [link]

(#11486) kicsi kecske válasza Gh0sT (#11479) üzenetére


kicsi kecske
tag

Az a baj, nálunk a feleségem megöl ha nincs "normál" fali kapcsoló, és azzal nem tudja kapcsolgatni a lámpát ha kell.

Egyébként néztem én is a HUE izzókat, de találtam egy "alternatívát" hogy ne 50euro legyen az izzó darabja:
gledopto márka, aliról rendelhető 20$ körül van a nagyobbik, gu10es pedig kicsit olcsóbb. Zigbee az is, viszi a HUE app, de mqttvel rá lehet kötni HAra vagy OHra is. Jelenleg ezen is gondolkozok..

Csak még mindig nem látom át, hogy hogy tudom megoldani az egészet, egy (https://www.okosabbotthon.hu/sonoff-touch) Sonoff touchhal és mondjuk zigbees égőkkel. Ahogy előtte írták a szakik, ahhoz, hogy fali kapcsoló lekapcsolt állapotnál is tudjak automatizált világítást csinálni, mindenképp kell egy kapcsoló relé a fali aljzat elé, hogy fel tudjam kapcsolni akkor is ha nincs állandóan ON állásban a fali kapcsoló. A problémám ezzel az, hogy fúrok egy szabvány kör kapcsoló dobozot, elé teszek mondjuk egy wifis sonoff switchet amire akár rakok tasmotát és kezelhetem rendesen az OHról, de a párosításhoz akkor is hozzá kell férnem. Tehát ha falba rejtem akkor 1x bepárosítom és valamiért tönkremegy stb akkor ki kell bontani a falat. Annyira meg ez nem kicsit eszköz, hogy elférjen a sima fali kapcsoló mögött.

Vagy ezt hogy lehetne értelmesen, igényesen megoldani?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#11487) LouiS22 válasza vampire17 (#11485) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez mondjuk nem tűnik első ránézésre rossznak, bár kérdések azért vannak és a leírásból nem lettem okosabb: min kommunikál? 433? 2.4 wifi? Valami "saját" frekvencia?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11488) vampire17 válasza kicsi kecske (#11486) üzenetére


vampire17
addikt

Mielott valaszolok barmire is. A kapcsoloknal nullad van? anelkul az okoskapcsolok 90%-a nem fog mukodni. (A Sonoff sem!)

Minimalis barkaccsal en ket (harom) iranyt latok.

1. zigbee elemes kapcsolo + okosizzok (Xiaomi pl, amint fontebb linkeltem)

2. zigbee elemes kapcsolo + Xiaomi, shelly, sonoff etc.. rele a csillarhoz (feltetel, hogy el tudod dugni pl a csillar talpaban)

3. 433-as kinetikus kapcsolo + hozza valo rele, szinten eldugva a csillarban, ha lehet.

Minden mas megoldas sztm furassal, kabelujrahuzassal, vesessel, etc... jar.

(#11487) LouiS22:

kapcsolo<--> rele= 433mhz

Rele<-->LAN= wifi (tuya smart, de lehet probalkozni Tasmota-val :) )

[ Szerkesztve ]

(#11489) LouiS22 válasza kicsi kecske (#11486) üzenetére


LouiS22
veterán

Miért küzdesz a kínai relével, amikor van bevált európai változat, Shellynek hívják, és egy normális kötődobozban el kell férjen (direkt a mi kerek kötődobozainkba tervezték). Ráadásul mivel most építkezel, még be tudod húzni a kötelező nulla vezetéket is.

[link] , de itthon is forgalmazzák.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11490) freemanone válasza LouiS22 (#11482) üzenetére


freemanone
őstag

A HUE izzóknál ez néhány hónapja már beállítható! :)
Eddig is volt két opció, ami lehetővé tette, hogy kikapcsolt állapotban, vagy alapértelmezett fénnyel kapcsoljanak fel, de mostmár szabadon választhatóan, bármire kapcsolhat.

szerk: Nem a hub-on van ez a beállítás, hanem az eszköz tárolja. Viszont nemtudom, hogy a HUB nélkül ez beállítható-e mondjuk a kis zigbee snifferrel.

Nálam játtszik mindkettő, mert van amit azon használok, de a HUE HUB nélkül nem működik az entertainment funkció és azt viszont heti rendszerességgel használjuk.

[ Szerkesztve ]

(#11491) LouiS22 válasza vampire17 (#11488) üzenetére


LouiS22
veterán

Miért nem lepődtem meg, hogy ez is Tuya :D

Egyszóval ez is egy életképtelen megoldás.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11492) LouiS22 válasza freemanone (#11490) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem használok HUE-t, de jó tudni. Bár, ha jól sejtem, ez is csak akkor játszik, ha gateway van (gondolom azon állítod ezeket), ha valaki zigbee dongle/zigbee2mqtt megoldással használ zigbee eszközt (mert minek a plusz gateway), akkor ez a kényelmi megoldás számára nem érhető el.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11493) Gh0sT válasza LouiS22 (#11482) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ezt az áramszünetes dolgot nem tudtam, ki is próbálom majd, köszi!
Tradfrinak van egy új terméke, ahol állítható a színhőmérséklet 2200, 2700 és 4000 K-re. Ettől függetlenül valóban izlés kérdése.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11494) LouiS22 válasza Gh0sT (#11493) üzenetére


LouiS22
veterán

Nekem még a régi van, mondjuk a teraszra raktam, oda meg tökéletes ez a nagyon sárga csoda :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11495) vampire17 válasza LouiS22 (#11491) üzenetére


vampire17
addikt

Minden ilyen olcso cucc tuyas, igy nem kell kulon felhot fejleszteni :)

Nem feltetlen eletkeptelen, ha tuya akkor az ESP chipet sejtet, akkor meg Tasmota :D

[ Szerkesztve ]

(#11496) SwissAirplan válasza kicsi kecske (#11486) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Ez ismerős!
Nallam is azt momdta az asszony ha akarom akár a fogkefemmel is kapcsolgathatom a lámpát de neki kell normál fali kapcsolo!

En most szülöm a kapcsolást és az áramkört de én egy kicsit csalok!
Maga a kapcsoló kívülről ugy fog kinézni mintha... de belül a gomb nem a kapcsolót kapcsolja hanem egy mimrokapcsolot nyom meg ami egy ESP01 re van kötve ami meg egy relét kapcsol.
Igy megoldott a falo kapcsolás és a szoftweres is.
A változó az ESP memóriájába irva így egy áramszünet utan sem kapcsolódik fel a lámpa!

(#11497) Vodike válasza kicsi kecske (#11486) üzenetére


Vodike
tag

Dupla mélyre fúrod.

exTiga

(#11498) Gh0sT válasza kicsi kecske (#11486) üzenetére


Gh0sT
addikt

Mit értesz normál fali kapcsoló alatt? A Philips dimmer kapcsolója is simán mehet a falra.

Ha jól értem, neked most normál fali kapcsolóid vannak. Miért nem szereled őket le, zárod az áramkört a dobozban, feded le a dobozt és ezt az egészet elrejted egy elemes dimmer kapcsolóval? Szerintem esztétikailag nem fog látszani, hogy ott korábban fali kapcsoló volt.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11499) Gh0sT válasza freemanone (#11490) üzenetére


Gh0sT
addikt

"a HUE HUB nélkül nem működik az entertainment funkció"

Pont azon gondolkodtam, hogy mire kell a HUB?! Mit tud ez az entertainment fukció? Nem lehet ez HA-ban valami automatizmussal megoldani?

"Viszont nemtudom, hogy a HUB nélkül ez beállítható-e mondjuk a kis zigbee snifferrel."
zigbee2mqtt támogatja a power on behaviort, szerintem ez lesz az.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11500) vampire17 válasza Gh0sT (#11498) üzenetére


vampire17
addikt

Ezt targyaltuk mar ki fontebb, legalabb 3 fele variacioban :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.