Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) gya/352 válasza q13579 (#24000) üzenetére


gya/352
tag

Pl. a már itt is sokat emlegetett Shelly eszközök. A külső szerverük feltételezhetően nem Kínában van, hiszen ez egy Bolgár cég, valamint az eszközöknek van egy jól használható webes felületük. Van viszonylag jól használható App is hozzá, bár azt tegyük hozzá, hogy a felhőszolgáltatásuk még nem problémamentes, valamint állítólag IOS alatt az Appal is vannak még gondok.
Cserében az eszközök nem olcsók.
Vagy csinálsz otthonra saját otthonautomatizálást HomeAssistanttal, vagy bármi mással.
A sonoff kapcsolóknak van egy DIY módjuk, aminél marad ez eredeteti firmware, de nincs felhő, hanem HTTP parancsokkal vezérelhető. Nem tudom, hogy ez minden sonoff eszköznél létezik-e.

(#24002) tototos válasza Janaboy (#23995) üzenetére


tototos
őstag

Kb 1 hete kérdeztem ugyanezt, igaz én arra fűztem fel hogy minek van haszna(mondjuk megtakarítás) és arra reagáltak a többiek hogy legtöbbször nem a spórolásról szól egy okos otthon. Automatizálni meg lehet kb bármit, kérdés hogy mennyire van rá szükség. Tudod érzékelni ki merre van a lakásban, ott napszaknak megfelelően villanyt kapcsolni, fűtést állítani, bekapcsolni valamit.

(#24003) Madoc válasza q13579 (#24000) üzenetére


Madoc
veterán

Sonoffok mennek lan módban!

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#24004) Rosep


Rosep
senior tag

Ahogy kezdek belemerülni a témába, egyre csak gyűlnek a megválaszolandó kérdéseim... :F

[ Szerkesztve ]

(#24005) gery2123 válasza q13579 (#24000) üzenetére


gery2123
őstag

Egy a sonoff lan módban, nekem is úgy van bekötve+ felhő, így ha kell elérem távolról is.

-- PSN_ID: GerY2123

(#24006) manu75


manu75
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani valami olyan eszközt amit wifi hálózatra kötve telefonra tud továbbítani szobai hőmérséklet adatokat vagy applikációba belépve lehessen látni az adott szoba/lakás hőmérsékletét.

(#24007) tototos válasza manu75 (#24006) üzenetére


tototos
őstag

Én inkább zigbee eszközt keresnék és hozzá egy zigbee gatewayt. Ha nem érdekel hogy kínai szerveren megy végig az adat akkor bármilyen tuya alapú rendszer működhet.
Vagy Sonoff hőmérő és gateway [link]

[ Szerkesztve ]

(#24008) szat8 válasza manu75 (#24006) üzenetére


szat8
tag

(#24009) Zolli77


Zolli77
csendes tag

Szép megoldás, amúgy ha szabad megkérdezném mi nem vált be az AdaptiveLighting komponensebn amiért saját implementációt kellet készíteni?

Üdv.

(#24010) vampire17 válasza Vodike (#23952) üzenetére


vampire17
addikt

Ha fog barmit is a kollega, az mar jo jel, akkor mar "csak" dekodolni kell. Nalam az volt a gond hogy en csengo jelet akartam fogni, de azt konkretan nem is vette..

(#24011) vampire17 válasza Lanash (#23870) üzenetére


vampire17
addikt

Rendeltem masik bypass-t, ugyanugy villog a hatso ketto. Kiprobaltam, hogy csak az utolsohoz teszek, meg azt is hogy mindket helyre teszek ahol villog, de sajnos nem segit (kb 10 lekapcsbol 1x villog)

Szal a vegso dontes az lett, h rendeltem ugyanolyan izzokat, mint amik az elso 2 ben vannak :D

(majdnem ugyanolyanokat, mert persze 2700k-s nem volt mar abban a tipusban, csak 3000k... remelem ettol fuggetlenul jok lesznek.)

[ Szerkesztve ]

(#24012) DJGABI válasza bb71 (#23992) üzenetére


DJGABI
addikt

ennél a mostani szűkszavú, egy témára koncentráló akárminél szerintem bármi jobb. ennél már bőven több téma/tudás összegyűlt csak itt a topicban is

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#24013) bb71 válasza DJGABI (#24012) üzenetére


bb71
őstag

Ne érts félre, én is örülnék, csak pont arra céloztam, amit írtál, hogy végtelen a lehetőségek tárháza, és ezt mind összeírni iszonyat nagy munka!

(#24014) Lanash válasza vampire17 (#24011) üzenetére


Lanash
aktív tag

Ez tök érdekes, kíváncsi leszek, hogy jó lesz-e a végén. Elvileg nem kéne, hogy befolyásolja.

(#24015) vampire17 válasza Lanash (#24014) üzenetére


vampire17
addikt

Hat en is... . :)

reneltem most 5 landlite-ot (olyan az elso 2) muszaj volt legalabb 5-ot, mert 699 ft darabja es 3000 a min rendeles :D De ha jo lesz, legalabb lesz tartalek... :D

(#24016) Rolly


Rolly
veterán

jól gondolom, hogy egy kínai Xiaomi gateway-re egy EUs Xiaomi mozgásérzékelőt nem tudok rávarázsolni?

(#24017) manu75 válasza tototos (#24007) üzenetére


manu75
aktív tag

Akkor ha jól néztem utána kellene egy ilyen vezérlő meg ez a hőmérséklet érzékelő Ez jó lenne, mert lehet használnék wifis konnektort is és ezzel azt is tudnám vezérelni? A kínai rész nem zavar wifis Gree klímák vannak azokat tudom távolról irányítani ha be kell kapcsolni a fűtést gondolom azok is olyan szerveren kommunikálhatnak.

Amit szat8 is linkelt az is jó lehet, de akkor már körbenézek ezen a xiamomi vonalon.

(#24018) Rolly válasza Rolly (#24016) üzenetére


Rolly
veterán

közben meglett a válasz is frissítenem kellett a gatewayt utána egyből felismerte :)

(#24019) tototos válasza manu75 (#24017) üzenetére


tototos
őstag

Jó lehet ez is. Amit érdemes megfontolni, hogy a későbbiekben szeretnéd e bővíteni a rendszert más eszközökkel esetleg ezeket egy közös platform alá venni pl Home assistant). Én most próbálok minél jobban külső szerver mentes eszközöket vásárolni, és mindent HA alól vezérelni.

(#24020) szat8 válasza Zolli77 (#24009) üzenetére


szat8
tag

Ajj, gondolom ez a kérdés nekem szólt.
Hát nagyon egyszerű oka van, nem jó szavakat írtam a google-be, amikor kerestem a megoldást. :DDD
Köszi az infót, valóban tudja az általad mondott komponens amit én is kerestem, és még jóval többet is.
Nem baj, agytornának jó volt, eggyel kevesebb custom component miatt reklamál indításnál a HA a logban. :)

(#24021) Rosep


Rosep
senior tag

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Megvan a Pi HA szerverem. Minden nem Zigbee-s eszközt a házban beintegráltam alá. Kezdésnek vennék egy olyan Zigbee hőmérséklet és páratartalom mérőt, aminek kijelzője is van, szeretek néha ránézni. Viszont amiket eddig láttam, nincsenek benne a HA Integrations listájában:
BlitzWolf BW-IS4
Orvibo ST-30
Vagy ha Zigbee-t tud, akkor az már szabványosnak tekinthető és együtt fog működni?

[ Szerkesztve ]

(#24022) Degeczi válasza Rosep (#24021) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem a szenzort integrálod, hanema Zigbee gatewayed, annak kell támogatnia.
Pl. ez a Z2M kompatibilitási listája.

(#24023) Rosep válasza Degeczi (#24022) üzenetére


Rosep
senior tag

Ó, hát persze! Köszönöm!

(#24024) Rolly


Rolly
veterán

home assistant xiaomi mi gateway. A ma felkerült mozgás érzékelőt látom a xiaomi appban de nem kerül be a home assistantba... Mit rontottam el, s hogy tudom "megjavítani"?

(#24025) Lanash válasza Rolly (#24024) üzenetére


Lanash
aktív tag

Hogy integráltan a Xiaomi gatewayt? De általában egy szerver restart segít.

(#24026) Madoc válasza Rolly (#24024) üzenetére


Madoc
veterán

Integráció ujratöltése szokott ilyenkor segíteni.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#24027) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok nem tudtok veletlenul 2 csatlakozos smart plugot ahol mind a ket port kulon szabalyozhato? Esetleg ugyan ez csak 2 usb tolto resszel? Domoticzba menne.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24028) cpt rodgi válasza cpt rodgi (#23989) üzenetére


cpt rodgi
tag

becsulettel mindent megcsinaltam , a scripteket be gepeltem, de az istennek nem üködik. pedig nem tünik egy agysebeszetnek . valami nem kerek.. :(
[ez alapjan ]
type: picture-elements
elements:
#####
  - entity: switch.halo_lampa_2
    state image:
      'off': local/floorplan/transparent.png
      'on': local/floorplan/halo.png
    style:
      top: 50%
      left: 50%
      widht: 100%
    tap_action:
      action: none
    type: image
####
  - entity: switch.halo_lampa_2
    icon: 'mdi:lightbulb-outline'
    style:
      left: 22%
      top: 50%
    tap action:
      action: toggle
    type: state-icon

image: local/floorplan/setet_feher.png

persze az egesz több mint 300 sor. ezert csak a halot tettem ki .

minden kep eleresi ut jo , ellenörizve egy masik kepi kartyan .
a baj h nem valt kepet, es a kapcsolo sem egybol kapcsol hanem egy informacios lap jon elö .. :(

(#24029) szat8 válasza cpt rodgi (#24028) üzenetére


szat8
tag

Hiányoznak _ jelek, az nem jó szóközzel.
state_image
tap_action

(#24030) nemethsza válasza zsamiatt (#24027) üzenetére


nemethsza
tag

pl
vagy
esetleg

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#24031) haten válasza Janaboy (#23988) üzenetére


haten
tag

Igazából sokkal gyorsabban végeznél, ha azt írnád össze, mit nem lehet. Az csak egy-két sor lenne. :N

Öszintén megmondom, én jobban örülnék egy TOP10-nek, inkább kevesebb dolog, de azt részletesen, hogy egy óvodás is meg tudja csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#24032) Rosep


Rosep
senior tag

Hagy kérdezzem meg.
Ezt fel kell tenni, mire jó?

(#24033) cpt rodgi válasza szat8 (#24029) üzenetére


cpt rodgi
tag

ooooooo. 100 ev alat se vettem volna eszre.. köszi. :D
bar mosr mennek a lampak de 2x 3x van az alaprajr, különbözö meretben .
:D

(#24034) cpt rodgi válasza szat8 (#24029) üzenetére


cpt rodgi
tag

Na most vegkepp elvesztettem a fonalat. duplikalva volt raadasul fele meretben mindne . az osszes "off" allapotot kitöröltem ( # tettem ele, de mire eszbekaptam odaveszett. hat ezt is tudom mar) es most a sötet jo. erdekes h ha felkapcsolom, ( mert megy mar!!) akkor a fele meret közepen kapcsol fel .. hol utöttem egy szoközt vagy valamit

(#24035) zsamiatt


zsamiatt
őstag

használ valaki mpd.fm-t vagy más mpd-t használó rádiot? Mondjuk pifi-t.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24036) szat8 válasza cpt rodgi (#24034) üzenetére


szat8
tag

Igen, az "irányítópult" szerkesztésénél nem enged kommentelni, azokat kitörli, erre én is a saját káromon jöttem rá.
Ha nincs egy jó szerkesztő felületed, mint a Visual Studio, akkor nagyon kell figyelni, mert könnyű félreütni valamit.
De egyébként rengeteget fejlesztettek az utóbbi időben a kártyák hozzáadásán, egy csomó dolgot össze lehet kattintgatni egész egyszerűen, és akkor nincsenek az elgépelések.
Mondjuk arra pont nincs ilyen, amit most csinálsz. :)
Az összetettebb kártyáknál egyébként sokat segít, ha nem egyszerre csinálod meg az egészet, hanem lépésenként haladsz. Könnyebb kiszűrni, hol a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#24037) szat8


szat8
tag

A Home Assistant recorder: részben nektek milyen beállítás vált be? Ahogy nő az entitások száma ill. típusa, lassan egyre nehezebb követni a kivételek hozzáadását. Talán az include megoldás célravezetőbb lenne.
Tudom, hogy ez kicsit config specifikus kérdés, de mostanában nagyon megugrott a db fájl mérete.
Milyen dolgokat érdemes egyáltalán elmenteni az adatbázisba?
Amit grafikonon meg szeretnék jeleníteni, az gondolom mindenképpen kell, különben honnan szedné az adatokat hozzá?
De pl. a Shelly-knek van rengeteg entitása az mqtt-s discovery script-en keresztül integrálva. Külön a hosszú és rövid kapcsolásoknak, a relé állapota, rssi erősség, overpowered állapot, és csomó hasonló... Azokra úgy tűnik semmi szükség log szinten...

(#24038) Rolly válasza Lanash (#24025) üzenetére


Rolly
veterán

integrációként... szerver újraindítás volt és így se került be :(

(#24039) Degeczi válasza szat8 (#24037) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sokat azért nem célszerű kihagyni (vagy include-ra áttérni), mert akkor bukod a napló-t és a history-t is a kihagyottakra, ami pedig hibakeresésnél hasznos lehet.

Mondjuk mivel úgysem nézem vissza, ezért kompletten elhagyom (exclude domain-nel) a device_tracker-t és az automation-t, entities alatt a sun.sun-t, a sensor.date-et, ill. a gyorsan változó lényegtelen dolgokat (nálam pl. az ágysúly)

Aztán egy purge_keep_days: -el pl. 14, de max mondjuk 30 nap élettartamot adni, annál tovább nem érdemes normál DB-ben tartani ilyesmit, arra már inkább InfluxDB (pl. hosszútávú hőmérséklet alakuláshoz) Ettől kezelhető méretű marad. Ja, meg mindenképp inkább MariaDB (MySQL) az alapértelmezett SQLite helyett, és már ettől sokat gyorsul a napló/előzmény lekérdezés.

(#24040) tototos válasza Rosep (#24032) üzenetére


tototos
őstag

Nem kell. Ez zigbee2mqtt helyett lenne.

(#24041) cpt rodgi válasza szat8 (#24036) üzenetére


cpt rodgi
tag

....ha szamit ...
" 'on': local/floorplan/halo.png
style:
top: 50%
left: 50%
widht: 100% #a hiba! width igy a meretezes szetment .
tap_action:"

diszlexia nem segit.......

(#24042) cpt rodgi válasza cpt rodgi (#24041) üzenetére


cpt rodgi
tag

latom a fenyt az alagut vegen
a hiba mar csak a kepekben van / lehet
marmelkyik egy kapvsolo, a hozza tartozo keptöredekkel tökeletes.
de ahogy 2 van nem megy. a vizualis kapcsolas. ( a kacsolo megy, de a planon nem . )
mint ha fednek egymast. pedig nem
[kép]
a transparent.png egy online oldallal oldottam meg .

(#24043) gya/352


gya/352
tag

Domoticz guruktól egy kis help...
Működő rendszer alá felraktam egy plugint, ujra indítottam a gépet, és azóta csak sötétszürke háttér van a böngészőben és a címsorban 'ip/#/offline'-ra vált a domotcz címe.
Amit esetleg nem jól csináltam, hogy nem a domoticz menüből indítottam újra a rendszert, hanem a linuxot indítottam újra.
Valami ötletet köszönettel veszek...

(#24044) szat8 válasza Degeczi (#24039) üzenetére


szat8
tag

Köszi az instrukciókat!
A sun, device_tracker és a date/time már ki van lőve, az időtartam 30 nap. Eddig 1 GB körül volt, most felment 4-re!
Arra gyanakszom többek között, hogy amikor a porszívó térképet beintegráltam ezzel, akkor telepakoltam szépen a logot koordinátákkal. Most a camera domaint is kiszedtem emiatt, de tényleg felesleges az automation is, most, hogy mondod.
Annak a MariaDB-nek még utána olvasok. Egy verzióváltásnál emlékszem, hogy valamit változtattak, és vagy egy óráig konvertálta az adatbázist más formátumra, de már nem tudom pontosan, miből mi lett a formátuma.

(#24045) zsamiatt válasza gya/352 (#24043) üzenetére


zsamiatt
őstag

melyik plugint raktad fel? Szedd ki alóla a plugint

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24046) Zolli77


Zolli77
csendes tag

Szuper, igazából a lényeg az hogy neked megfelelően műk6. Amúgy van már PR hogy bekerüljön a core komponensek közé, szerintem 1-2 hónapon belül várható. [link]

Üdv.

(#24047) LouiS22 válasza szat8 (#24044) üzenetére


LouiS22
veterán

Developer tools / Service / recorder.purge

keep_days: amennyit szeretnél
repack: true

CALL SERVICE és kipucolja az adatbázist (értelemszerűen törlődni fognak régi adatok).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#24048) szat8 válasza LouiS22 (#24047) üzenetére


szat8
tag

Köszönöm, ezt már próbáltam, de csak párszáz MB-ot nyertem vele.
Arra következtettem ebből, hogy a szűrőfeltételek változtatását nem veszi figyelembe az adatbázis újraépítésénél, csak nem ad hozzá új bejegyzést a kivételnek beállított dolgokról; és hogy az utóbbi napok dobták meg a méretet, mert 14 napra állítva a 30 helyett nem sokat csökkent.

Ha jól értem azt a MariaDB-t (amit @Degeczi kolléga javasolt) dockerben lenne érdemes felraknom a Synology nasra a HA Core mellé. Majd jobban elmerülök benne, és keresek valami gyp-s tutorialt, mert nem vagyok pro a témában.

(#24049) bb71


bb71
őstag

Az az érdekes helyzet, hogy sokan most ismerkedünk a történettel - hogy kell két faéket összacsavarozni, többen pedig az ürrepülőgép beállításával bajlódnak... ;)

(#24050) ojb válasza bb71 (#24049) üzenetére


ojb
tag

Viszont nézd a jó oldalát...
Nagyon sok kollégának van és marad ideje az " űrrepülőgép beállítás " mellett segíteni, elmagyarázni, hogy hogyan is álljon a csavarhúzó annak a kezében, aki -- most még -- éppen a faéket csavarozza össze... Bízva abban, hogy némi idő elteltével, már együtt "szerelik" azt a bizonyos űrrepülőgépet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.