Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) MaCS_70 válasza Olympia76 (#41993) üzenetére


MaCS_70
félisten

A munkahelyemen 1996-ban álltunk át a koaxról az UTP-re, és ekkor lett dedikált routerünk. Mivel a telepítés után én felügyeltem a hálózatot, ismernem kellett a címeket -- és a silabusz a telepítő szaki magyarázataival még megvan.

A router címe 254 volt azzal a megjegyzéssel, hogy a hálózati eszközök a 250-254 tartományba essenek, a PC-k 1-től sorban, a nyomtatók meg 100-tól sorban.

Tíz majd tizenkét évvelkésőbb az egyetemen már úgy tanították, hogy megegyezés szerint a router lehet az 1-es, afölött meg van néhány megszokott címkiosztási minta a hálózati eszközök számának és funkciójának megfelelően, de nagyon elterjedt modell a fentről számozás is, ahol tehát a router a 254-es.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42002) itg válasza (ex)Cat (#41994) üzenetére


itg
tag

Hasonló projekttel oda jutottam, hogy tesztelés céljából bevásárolok pár ilyet és egy ESP32-vel próbálom beazonosítani hogy melyik kulcscsomó gazdája ért haza.
Ez még nem 100%, de azt elvileg tökéletesen le kellene fednie, hogy ki tartózkodik a lakásban, vagy a 10-15 m-es körzetében.

[ Szerkesztve ]

(#42003) (ex)Cat válasza gya/352 (#42000) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Igen, a fő problémám valóban azzal van, hogy ha nem kintről/távolról jövünk, hanem csak a fenti hálószobából.

Ez az rfid-s dolog mennyire tud automatikus lenni? Mármint ha csak úgy működik, hogy odaérintem a vmit a vmihez, akkor nem sok értelme van. (nincs pizsamám :D de ez részletkérdés ebből a szempontból)

(#42004) Degeczi válasza MaCS_70 (#42001) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, gyakoribb eset, h a tartomány első címe a gw, de ma sem ritka, h az utolsó kiosztható címen lévő az. Mindegy, problémát nem szabadna okozzon

(#42005) cOxeR válasza Olympia76 (#41996) üzenetére


cOxeR
Ármester

Zigbee 3.0-át láttam amit tud, abból gondoltam.
Be kellene néznem a borítás mögé, lehet egy 2pm vagy valami hasonló megoldás lenne a jó.

(#42006) MaCS_70 válasza kenand (#40600) üzenetére


MaCS_70
félisten

Próbálom integrálni a Gatewy 3-at a HA alá, de az általam ismert és a neten ismételgetett "Integráció hozzáadása" gomb megnyomásával majd a Xiaomi-ra előjövő listából kiválasztással nem sikerül.

Hogyan tudom a Gateway-t felvenni a Home Assistanbe?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42007) kenand válasza MaCS_70 (#42006) üzenetére


kenand
veterán

(#42008) ViZion válasza (ex)Cat (#41994) üzenetére


ViZion
félisten

Olyat lehet szerintem, hogy ha a telefonodat érzékeli wifin, akkor Te jöttél meg...
A konyhás dolog necces, szerintem egy gomb vagy ilyesmi megoldás egyszerűbb, esetleg egy tablet a falra, amin katt és megy amit szeretnél.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42009) Chal válasza Degeczi (#42004) üzenetére


Chal
addikt

Enterprise környezetben én a tartomány utolsó használható címét látom túlnyomórészt def.gw-ként (kivételeket persze látok, ahány cég, annyi szokás). Az indok egyszerű: a telco csapatok szeretik az ügyfélnek (ami adott esetben egy cégen belüli másik csapat, de ez mindegy) nyújtott szolgáltatásokat előre sorolni. Eleve egy exportált és másnak elküldött IPAM listában sokkal jobban néz ki, ha nem a "saját szarjaink" vannak az első sorban, mert ugye nyilvántartást kérő ügyfél/kolléga nem arra kíváncsi. De ez tényleg szokásjog és esztétika kérdése, nulla jelentősége van műszakilag, akármilyen címen lehet a gw, nincs erre se RFC se egyéb ajánlás. /24-nél nagyobb subnet esetén pl. kifejezetten jó móka egy .0 végű címre tenni teszt jelleggel, aztán figyelni, hogy ki fog először szólni, hogy ez nem fog működni (na ő nincs tisztában az IP alapokkal :D).

[ Szerkesztve ]

(#42010) (ex)Cat válasza kenand (#42007) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ez amúgy honnan látszik, hogy települt?

(#42011) kenand válasza (ex)Cat (#42010) üzenetére


kenand
veterán

Oldalsávon megjelenik HACS ha telepítve van.

(#42012) (ex)Cat válasza kenand (#42011) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

És ha nem látom? - pedig elvileg telepítettem...

(#42013) kenand válasza (ex)Cat (#42012) üzenetére


kenand
veterán

Hogy fut a Homeasistant?

Ha a HACS telepítve van az integrációk között listázódnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#42014) (ex)Cat válasza kenand (#42013) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

HA OS van telepítve egy Dell Optiplexre.

(#42015) kenand válasza (ex)Cat (#42014) üzenetére


kenand
veterán

Github regisztáció meg volt?

[ Szerkesztve ]

(#42016) (ex)Cat válasza kenand (#42015) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Most már igen. Köszi! (és bocs a sok OFF-ért)

(#42017) Steady74 válasza ViZion (#42008) üzenetére


Steady74
addikt

Ubiquiti integraciót használva is néha értelmezhetetlenül hosszú volt a beazonositás. Teló kézben, hazaérek, teló wifin ubiquiti app szerint, ip cím megvan, , minden ok, majd 30mp múlva fut le az automatizmus a ha ban. Emengedtem ezt a voanalt (is).

(#42018) gya/352 válasza (ex)Cat (#42003) üzenetére


gya/352
tag

Esetleg meg egy infrakapu jut eszembe mint lehetoseg. Az elso athaladonal bemondja a HA a szovegeket.

(#42019) Olympia76 válasza gya/352 (#42018) üzenetére


Olympia76
tag

És az infrakapu hogyan fogja megmondani, hogy ki lépett be a nappaliba vagy mennyivel jobb, mint a sokkal egyszerűbb mozgásérzékelő?

Egyébként a pizsamába varrt RFID sem jó erre, (ex)Cat jól gondolod az RFID-t oda kell érinteni.

Illetve vannak azért további kihívások amit kezelni kellene, pl. mi van, ha egyszerre értek haza, léptek be a nappaliba, stb.

Ahogy @steady74 írta, a telefonos presence szenzor is inkább feltételnek jó automatizmusokba (van-e és ha igen ki otthon), triggerként nem annyira, hiszen
1) lassú
2) nem tudsz pontos távolságot beállítani, tehát, ha mondjuk másodperc pontosan kellene időzíteni arra nem jó,
3) személyre szabottság itt is kihívásokba ütközik, hiszen mi van egyszerre érkezés, vagy pl. valaki ugyanakkor távozik amikor valaki érkezik, stb.

[ Szerkesztve ]

(#42020) nemethsza válasza Olympia76 (#42019) üzenetére


nemethsza
tag

Az ő (és családtagja) szokásait (és a helyi adottságokat) ő ismeri legjobban, így ő találhatja ki, mi (vagy mik sorozata) lehet a trigger.
pl:
ha az emeleten a gyerek jön ki a szobájából (A-mozgásérzékelő pl), és megy a fenti mosdóba (2-nyitásérzékelő), majd lejön a lépcsőn a nappaliba (3-mozgásérzékelő), akkor A-2-3=ő dolgainak lejátszása. Ha en kelek előbb (B-mozgásérzékelő), akkor B-2-3=az én dolgaim.
De azt, hogy milyen a kecó, milyenek a szokások (megy-e tkeppen mindig pisilni a gyerek, mielőtt lemegy), csak ő tudja.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#42021) BlackJack21 válasza Olympia76 (#42019) üzenetére


BlackJack21
tag

Nem teljesen, van nagyobb hatótávolságú rfid is, csak nagyon nagy antenna kell. Az áruházi lopásvédelem például, szemléltetésképp.

(ex)Cat: a kamerás megoldás tűnik a legjobb megoldásnak. Egy szűk látószögű objektíves kamera a lépcsővel szemben, figyeli a lejövőket, a bejárati ajtón meg az előzőleg említett megoldások. Pl okoszár a saját kulccsal.

(#42022) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Köszi mindenkinek a tanácsokat! Lehet elengedem ezt a dolgot, vagy teszek egy próbát ezzel a kamerával, ha már egyszer itt van, aztán ha nagyon gáz, hagyom a p.csába. Igazából 3 ember közül kellene kitalálnia, hogy épp ki is került elő, de értem mi a gond ezzel, szóval majd a következő éltemben visszatérek a problémára :)

(#42023) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
ESPEasy-ből küldött MQTT üzeneteket hogyan kellene HA alatt megjeleníteni? Valahogy nem sikerül... ESPEasy adatokat küldi:

HA configuration.yaml-ba beírkáltam, az nem tetszett, régi leírás volt, OK. Átraktam sensor.yaml-ba, nem tetszett, mert nem. Akkor csináltam egy MQTT.yaml-t, nem dob hibát, de nem jelenik meg az integrációknál.

Jelenleg ez van:
configuration.yaml

# Loads default set of integrations. Do not remove.
default_config:

# Load frontend themes from the themes folder
frontend:
themes: !include_dir_merge_named themes

automation: !include automations.yaml
script: !include scripts.yaml
sensor: !include sensors.yaml
scene: !include scenes.yaml
mqtt: !include mqtt.yaml

az include részbe is belekötött, ezért lett ez:

# Loads default set of integrations. Do not remove.
default_config:

# Load frontend themes from the themes folder
frontend:
themes: !include_dir_merge_named themes

automation: !include automations.yaml
script: !include scripts.yaml
sensor: !include sensors.yaml
scene: !include scenes.yaml

mqtt:
sensor:
- name: "Temperature1"
state_topic: "ESP_Pump_2/owt/temperature1"
unit_of_measurement: '°C'
value_template: "{{ value_json.temperature1 }}"
- name: "Temperature2"
state_topic: "ESP_Pump_2/owt"
unit_of_measurement: '°C'
value_template: "{{ value_json.temperature2 }}"

Kétféleképp is próbáltam a topikot megadni, semmi... :O

sensors.yaml-t nem másolom, onnan kiszedette a -platform: mqtt bejegyzéseket...

mqtt.yaml:
mqtt:
sensor:
- name: "Temperature1"
state_topic: "ESP_Pump_2/owt"
unit_of_measurement: '°C'
value_template: "{{ value_json.temperature1 }}"
- name: "Temperature2"
state_topic: "ESP_Pump_2/owt"
unit_of_measurement: '°C'
value_template: "{{ value_json.temperature2 }}"

Ahogy néztem a neten, az integrációknál kellene lennie, de nincs...

Rengeteg az elavult leírás/videó... szerintem több generációnyi megoldást kipróbáltam 2-3 éjjel. :D

Ami még fura, hogy Domoticz-hoz és openHAB-hoz fullos az ESPEasy mqtt integráció, a HA-t meg hanyagolják. Vagy ehhez mindenki ESPHome-t használ? De ott ehh... az más.
openHAB-ot próbálgattam, de ahhoz aztán nagyon rá kell érni, HA sem egy next-next-finish, de az, ejj.

Az Upnp kikapcsolása és a manuális konfig megoldotta amúgy a router problémát, köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42024) ViZion válasza ViZion (#42023) üzenetére


ViZion
félisten

Eddig jutottam. :U A "kazán"-t nem tudom, h hol és mikor állítottam be... :D
Az entitások között megtalálható, de értéket nem rendel hozzá, pedig history is van. :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42025) gya/352 válasza ViZion (#42023) üzenetére


gya/352
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#42026) gya/352 válasza ViZion (#42023) üzenetére


gya/352
tag

Nekem sikerult nemreg. Ha visszakeresel megtalalod. Igaz nekem domoticz mqtt van beallitva mert meg fut a domoticz is. Ugy a domos idx alapjan lett kiszurve az adat. Es configuration.yaml-ba irtam be.
Es ne az integracioknal keresd ez nem integracio, hanem az entitasok kozott mert egy szenzort hozol csak letre.

(#42027) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Sziasztok, eljött a pillanat, hogy átköltözzek domoticzból HA-ra. Tudtok linkelni yt, vagy egyéb leirásos oldalt ahol nem csak a felületesen van bemutatva a dolog. Jelenleg már működik minden eszközt sikerült integrálni van mindenből is (aqara kapcsolók, rf redőnyök (broadlink), tasmota kapcsolók, tado). Főleg az rf kapcsolókhoz érdekelne virtuális kapcsoló (domoticzba így hívták) hogy virtuálisan mutatja az állapotát is. De úgy vettem észre itt ez csak scriptelve lehet.

(#42028) Degeczi válasza Kiskopika (#42027) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha nincs állapotvisszajelzés, arra való az "optimistic mode", ahol a kapcsoló állapota magától vált, abban bízva (ettől optimista), h az eszköz is rendben lekövette azt. Pl. már az MQTT leírása is rögtön ezzel kezdi (YT-ot még mindig nem értem, hogyan jön szóba beállításokhoz. A lehető legrosszabb platform ilyesmire)

(#42029) zsamiatt válasza (ex)Cat (#42022) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem megoldhatatlan
[link]
A srac csinal masik videot is errol. En is profilozas miatt gondolkodom benne.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#42030) LouiS22 válasza Degeczi (#42028) üzenetére


LouiS22
veterán

De ehhez olvasni kell(ene), az meg annyira nem divat.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#42031) ViZion válasza gya/352 (#42026) üzenetére


ViZion
félisten

bemásolnád a config yaml ezen részét?
Írtam, h meglett, csak nem hoz adatot.
neten espeasy mqtt és ott volt a mosquitonál neki, h ennyi cucc van. pedig nincs discovery itt elvileg, de mégis, sonoff cuccokként jelezte... ezt nem igénylem, csak az adatot...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42032) MaCS_70 válasza kenand (#42007) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem ismertem a HACS-ot -- most telepítem, köszönöm!

Akadt viszont egy újabb problémám. (Mily meglepő...)

Miután a PI3-on remekül működik a Z2M és a Mosquitto, gondoltam, elég lesz nekik egy Pi2 is. (A wifit úgysem használom, egy másik felhasználásra viszont kell a PI3 a wifijével.)

Feltettem a Raspbian OS Lite-ot a PI2-re, és kattintásról-kattintásra ugyanazon a szamárvezetőn végig menve próbáltam bekonfigurálni, tehát minden parancs és beállítás azonos.

A Sonoff P stickem meg is jelenik ttyUSB0-n az ls -l/dev/serial/by-id parancsra, pontosan azonos jelentéssel, mint a PI3 alatt.

A sudo test -w /dev/ttyUSB0 && echo success || echo failure viszont failure-t jelez, ennek megfelelően az npm start hibára is fut azzal, hogy nem stimmel a serial eszköz. Ha a 32 bites, tehát a PI2-re készült kártyát bedugom a PI3-ba, ugyanez a hibajelenség.

Van valami beállítási/telepítési különbség a 32 bites és a 64 bites Raspberry OS között a stick kezelése szempontjából?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42033) LouiS22 válasza ViZion (#42031) üzenetére


LouiS22
veterán

Van spéci oka, hogy nem cseréld a firmware-t esphome-ra?
Egyébként a domoticz/espeasy időben előbb volt (pontosabban a HA akkor igencsak gyerekcipőben járt még).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#42034) atirag


atirag
őstag

Üdv. Hallottam ,hogy az aqara termékekből van global és eu verzó. Honnan tudom,hogy melyik termék milyen?

(#42035) LouiS22 válasza MaCS_70 (#42032) üzenetére


LouiS22
veterán

sosem szabad kártyát csak úgy átugni egyik piből a másikba! És egy klasszik pi-s hiba: megfelelően erős tápot használsz (legjobb, ha gyári pi)?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#42036) MaCS_70 válasza LouiS22 (#42035) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kártyát csak a teszt kedvéért dugtam át, de a használati kártyán alapból egy friss Raspberry OS felírásával kezdtem.

Több tápot is próbáltam, a hivatalos 5,1 voltos Raspberry-tápot és egy labortápot is, amelyik stabilan 0,25 áramfelvételt jelzett az 5,1 voltra fixált feszültség mellett.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42037) gya/352 válasza ViZion (#42031) üzenetére


gya/352
tag

Ez a config-rész, de ahogy írtam ez espeasy domoticz mqtt bállítás igazából.

mqtt:
  sensor:
    - name: WemD1m_1_kulso
      state_topic: "domoticz/out/33"
      unique_id: outenv01
      unit_of_measurement: "°C"
      value_template: "{% if value_json.idx == 33 %} {{ value_json.svalue1 }} {% endif %}"
      device_class: temperature
#      icon: mdi:thermometer

Egyébként anno én is próbáltam az espeasy openhab mqtt beállítással de valamiért nem ment. Mindjárt megpróbálom ismét.

(#42038) ViZion válasza LouiS22 (#42033) üzenetére


ViZion
félisten

Van, egyik az, h ez működik, több soron próbára volt már téve. Offline is megbízhatóan tette a dolgát, vezérli a keringetőt... szal. nem gyakorolnék most rajta. :U
mqtt is mindenhol megvan, csak az adatot nem adja hozzá a HA, szal. nem hinném, h nagy dolog, valamit elírtam vagy ilyesmi. Egy működő mqtt minta is megtenné, de mint írtátok is, a neten rengeteg a régi infó, több dolgot próbáltam, nem tetszett neki.

gya/352: közben kiraktad, köszönöm, próbálom. Nem kizárt, h ezt a részt elengedték. Viszont openHAB látta frankón, kb. 0 konfiggal...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42039) gya/352 válasza ViZion (#42038) üzenetére


gya/352
tag

A te kódoddal megcsináltam, nekem sem megy. Az entitás létre jön, de nem mutat adatot. Ha nincs egyéb oka, én dobnám az espeasyt. Egy tasmotával könnyebb lenne az életed, nem beszélve az esphome-ról.

(#42040) Olympia76 válasza zsamiatt (#42029) üzenetére


Olympia76
tag

És kipróbáltad és úgy állítod amit állítasz, vagy csak úgy egy video alapján?
Én kipróbáltam és úgy állítottam amit állítottam...

(#42041) Olympia76 válasza BlackJack21 (#42021) üzenetére


Olympia76
tag

OK, de tudsz olyan megoldást mutatni erre ami elhelyezhető a nappaliban?

(#42042) ViZion válasza gya/352 (#42039) üzenetére


ViZion
félisten

Tasmota/ESPHome tud olyan, h webes felületen módosítom a programját?
Semmi újratelepítéssel, vagy ilyesmi... offline is életképesek? Tasmotát néztem anno, sokkal macerásabbnak tűnt, ESPHome-t még nem próbáltam, egyrészt mert nem is volt HA, amivel telepítsem meg a programot összerakjam.
Nekem a HA inkább az okos motyók összefogására kell, de igyekeztem úgy alakítani, h minden tudja és tegye a dolgát, akár net nélkül is. Lehetőleg ne függjenek egymástól sem. A fűtés lenne a kivétel, ahol a több szenzor több adattal javítana a vezérlésen, de a "fallback" mód megmaradna, ha azok nem elérhetőek - azaz ha mqtt-n nem jön más/semmi adat, akkor a jelenlegi szenzorok alapján teszi a dolgát.

Kipróbálom az ESPHome-ot, nem kizárt, h váltok, ha jobb. De nem ma lesz szerintem :)

Olympia76: amúgy sajnos elég sok kamu videó van fent elektronika témában... pár hete dühöngtem is ezen valahol.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42043) Olympia76 válasza MaCS_70 (#42006) üzenetére


Olympia76
tag

Most Gateway 3-al vagy zigbee2mqtt-vel akarod megoldani a zigbee hálózatodat? Lehet, hogy azért az célravezetőbb és hatékonyabb lenne, ha eldöntenél egy irányt és azt követnéd :)

(#42044) ojb válasza ViZion (#42038) üzenetére


ojb
tag

Próbáld így:
mqtt:
sensor:
- name: "Temperature1"
state_topic: "ESP_Pump_2/owt/temperature1"
unique_id: temperature1
icon: mdi:thermometer-lines
unit_of_measurement: "°C"
availability:
- topic: "ESP_Pump2/status/LWT"

- name: "Temperature2"
state_topic: "ESP_Pump_2/owt/temperature2"
unique_id: temperature2
icon: mdi:thermometer-lines
unit_of_measurement: "°C"
availability:
- topic: "ESP_Pump2/status/LWT"

Lehet az ESP-Easy Controller LWT Connect Message -ben:
ki kell cserélni ESP_Pump online -> online -ra

[ Szerkesztve ]

(#42045) Degeczi válasza ViZion (#42023) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egy hibaüzenet alapján mindig annak okát kell(ene) elhárítani, nem mással próbálkozva összekutyulni a konfigot... Ha a configuration.yaml-ben egyszer már megadod, h
mqtt: !include mqtt.yaml
akkor az mqtt: ott már definiálva van, így értelmszerűen nem kezdődhet a behúzott mqtt.yaml ismét ezzel, hiszen az azt jelentené, h
mqtt:
    mqtt:
        sensor:

Ilyenkor vagy hagyd el a beinclude-olt file első sorát, vagy egyszerűen megjegyzéseld ki # karakterrel.

Másrészt ha az mqtt topikod "ESP_Pump_2/owt/temperature1" és ott a képek alapján már csak a keresett számadat szerepel, akkor miért írod azt, h {{ value_json.temperature1 }}? :F

Mint ahogy az a leírás példájában is egyértelműen szerepel, az arra vonatkozna, ha ott egy stringben sokféle adat szerepelne, vagyis pl. így nézne ki az átadott üzenet {"temperature1": 23.5, "humidity": 60} amiből még ki kellene hámozni a kívánt tulajdonságot.

De mivel esetedben már csak ez az érték szerepel a topikban, ott semmilyen további kifejezésre nincs szükség (bár persze egy {{ value_json }} működne, de még az is fölösleges)
Konkrétan még említi is a leírás, h ESPEasy esetén így a legegyszerűbb beállítani az ilyen szenzorokat... Ilyenkor nem kell a value_template: sor, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#42046) ojb válasza ojb (#42044) üzenetére


ojb
tag

Természetesen a config.yaml -ba írva

(#42047) Kiskopika válasza LouiS22 (#42030) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nincs gondom az olvasással! A domoticzot is főként leírások alapján allitottam be jó pár éve. Mint mondtam a Ha tök új nekem jo pár dolog másképp van ezért kérdeztem hogy hol lenne érdemes körbe nézni. Konkrét életszerű példákkal mint pl ezaz optimista kapcsoló. Ahol lépésről lépésre le van vezetve. Pl: ha broadlinkhez csinálok ket scriptet azt hogy hívom meg egy kapcsolóba on/off állásba optimista visszajelzéssel.

(#42048) ViZion


ViZion
félisten

Degeczi: igen, ahogy mondtam, tucatnyi netes leírás alapján próbáltam (úgy, hogy máshol nem is igazán kellett még mqtt-t konfigolni, mert ez az, ami működik és kész...), az is javítva volt, ahogy más is, lehet, h a képernyőkép azt mutatja.
Valóban, ESPEasy-n nem kapcsoltam be az adatok összefűzését, el is felejtettem, h egyben is tud mindent is küldeni. Meglepő, de több soron is átolvastam a HA és az ESPEasy (ez mondjuk ide nagyon kevés...) leírásait is.
Megmondtam, h valamit csak elírtam éjjel... :U

gya/352: köszönöm, állítom át, jött a megoldás obj-tól. Önt vártam. Valódi segítség :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42049) LouiS22 válasza Kiskopika (#42047) üzenetére


LouiS22
veterán

A legritkább esetben lesz olyan, hogy valakinek pont olyan eszközei vannak, mint neked és pont Domoról óhajt váltani.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#42050) Degeczi válasza ViZion (#42048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Miért tucatnyi leírás? Minden ott van a HA saját leírásában érthetően és mégegyszer: konkrét ESPEasy-s működő példával is. Egyszerűbb aligha lehetne.
Probléma itt csak azzal van, ha egy leírás vagy hibaüzenet értelmezése helyett vakon kiadott copy-paste jön. Az tényleg nem működik, sehol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.