Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) jézusom válasza enesbcs (#19998) üzenetére


jézusom
addikt

A 2. linkednél nem tudom mit kell beÍrkálni, mindenre azt irja a parancs nem található. Lehet hogy inkább eladom ezt a zigbis hulladékot. Jő én nem értek hozzá nem a zigbee hibája. Totál hülye vagyok a linuxhoz...

(#20002) kgymac válasza jézusom (#20001) üzenetére


kgymac
őstag

Valószínűleg csak nincs telepítve az mcedit vagy nincs elérési úton.
Mivel az mc része, inkább az a tippem, hogy nem telepítetted.
A leírást nem néztem, de szvsz természetesnek vették, hogy fel van telepítve az mc csomag.

(#20003) jézusom válasza kgymac (#20002) üzenetére


jézusom
addikt

Aham. :R végülis jó lenne megcsinálni. Akkor olyan lenne mintha értenék hozzá.
[link]
Van ez a mini frizbee ez pont úgy hangzik mint a mini zigbee, és lehet hogy pont ugyanúgy repül ki kéne próbálni nem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#20004) huliganboy


huliganboy
addikt

Még jötr a BHT-002 termosz... Párosítani akartam erre kikapcsolt a kijelző, azóta csak a középső kör érintő gomb világít...

Valahogy lehet ezt resetelni?

Köszönöm

(#20005) kgymac válasza jézusom (#20003) üzenetére


kgymac
őstag

sudo apt-get install mc
Utána már lesz mcedit. De akár másik szövegszerkesztőt is használhatsz, pl. nano, vi A vi-hez azért kell némi unix gyakorlat, nagyon távol áll a notepad/word kombótól.

(#20006) enesbcs válasza kgymac (#20002) üzenetére


enesbcs
tag

Valóban, nálam egyértelmű, hogy mc nélkül nem létezik linux telepítvény, legelső dolgom felpattintani. :)
Átírom nano-ra a leírást, valamiért az mindenhol fent van, bár nagyon alpári, de a célnak megfelel. De más kreatív módokon is felvihető egy szöveges fájl egy linux rendszerbe, például vindóz rendszeren megszerkesztjük notepad -al és felmásoljuk ftp-n, csak akarat kérdése. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20007) kenand válasza huliganboy (#20004) üzenetére


kenand
veterán

(#20008) kano válasza kenand (#20007) üzenetére


kano
nagyúr

Pont ezt küldtem neki én is. :D

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20009) kgymac válasza enesbcs (#20006) üzenetére


kgymac
őstag

Inkább notepad++, az legalább normális.
Elég lenne kibővíteni a leírásodat mc telepítéssel, + megemlíteni, hogy érdemes feltenni, mert hasznos tud lenni win-hez szokott emberkéknek. Ha nem lenne mcedit, helyette esetleg a nano is használható.
Bár gyakran azt is telepíteni kell. A vi az alap, de unix szűzeknek nagyon nem ajánlott.

(#20010) huliganboy


huliganboy
addikt

Köszi srácok.. Billentyűzár.. :W

De valami akkor sem stimmel... Az alkalmazása is egy óra szenvedés alatt is egyszer csatlakozott... A tuya converterhez meg egyáltalán nem.. Ráadásul addig csesztettem, hogy a párosítás mőd nem reagál.. :U

(#20011) jézusom válasza kgymac (#20005) üzenetére


jézusom
addikt

Most ezt Így beÍrtam. Enterre nem reagál kilépni nem tudok. Hogyan tovább?

(#20012) LógaGéza válasza jézusom (#20011) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ctrl + X -> Enter

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#20013) amargo válasza jézusom (#20000) üzenetére


amargo
addikt

hopp tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20014) kano válasza huliganboy (#20010) üzenetére


kano
nagyúr

Ajjaj...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20015) huliganboy válasza kano (#20014) üzenetére


huliganboy
addikt

Tegnap hagytam, valószínüleg az ESP FW nyekkent meg, így marad a kábeles módszer..

Ebben kérnék egy kis segítséget... Van ez a leírás..

Meg van egy ilyen soros adapterem:

Jól értem hogy:

Programozó VCC csatalkozása - ESP EN és VCC láb öszekötve
Programozó GND csatlakozása - ESP-GND és ESP-GPIO15 láb öszekötve
Programozó TX csatlakozása - ESP -RX lába
Programozó RX csatlakozása - ESP -TX lába

Viszont ezt már nem teljesen értem:
Blue right: ESP-GPIO0, must be connected with GND during power up
Blue left: ESP-Reset, connect to GND to restart the ESP

Köszi aki segít!

[ Szerkesztve ]

(#20016) Degeczi válasza huliganboy (#20015) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A reset nem kell, a GPIO0-t pedig minden ESP flashelés előtt (nem csak ennél a típusnál) le kell húzzad GND-re a táp ráadásakor, h átmenjen ebbe a módba. Egyik kézzel odaérinted a GND-re kötött jumper drót amíg bedugod az USB-t, és kész is, utána elhúzod onnan, mehet a flash. Ha ez vmiért nem igazán megoldható, egy kapcsolót is beköthetsz ebbe a drótba és akkor ugyanúgy odaforrasztod mint a többit.

[ Szerkesztve ]

(#20017) st6969 válasza st6969 (#19994) üzenetére


st6969
őstag

OK, akkor mást kérdezek:
Olyan megoldás létezik-e, hogy hagyományos kapunyitó működne okostelefonról is? Arra gondolok, mint a klíma és tv távirányító "kezelő" eszköznél, hogy valamelyik okosotthon rendszerbe illeszthető eszköz megtanulná a kapunyitó távirányító jelét.
Szükség esetén akár távolról ki tudnám nyitni mondjuk családtagnak (be van kamerázva, közben rálátok).
Vagy még extrémebb: telefon GPS koordináta alapján akár nyithatná is, ha befordulok a sarkon :))

(#20018) huliganboy válasza Degeczi (#20016) üzenetére


huliganboy
addikt

Hát flasheltem már jó pár dolgot, de ez valahogy nem maradt meg :DDD Bár legutóbb Wemos D1 volt ott meg a micros usb adott volt...

ÉS mehet a hagyományos windows-os feltöltő programokkal is a flash ugye? (tasmotizer,NodeMCU PyFlasher stb.)
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#20019) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

hasznal valaki Electrolama zig-a-zig-ah! coordinatort?

Most csereltem lea CC2531-emet (azt eleve csak tesztre vettem) viszont az elemes cuccaim valamiert nem csatlakoznak megfeleloen.

Eleve fura, hogy a network map szerint csak egy gatewayhez kapcsolodnak, de ami a gaz, hogy egyaltalan nem is jelentenek allapotot... A sonoff mozgaserzekelom pl hiaba triggerelem, nem tortenik semmi..

CC2531-el pl a Sonoff mozgaserzekelo legalabb fel egy orankent akkor is kuldott statuszt, ha nem tortent semmi.

(#20020) Degeczi válasza huliganboy (#20018) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Linuxot használok, az alatt esptool-lal (az is egy Pythonos script) flashelem ezeket - de persze, mindegy mivel.

(#20021) huliganboy válasza Degeczi (#20020) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi, van Linux nekem is, lehet kipróbálom azt akkor.. :)

Köszi lehet jövök még! :R

(#20022) huliganboy válasza st6969 (#20017) üzenetére


huliganboy
addikt

Persze!

Kell hozzá egy okos relé és a kapu elektronikájára kötve működik is. Nekem is most ez van, hogy egy wemos D1 mini + relé és HA alól kapcsolom.

Amit te akarsz (Vagy még extrémebb: telefon GPS koordináta alapján akár nyithatná is, ha befordulok a sarkon) működhet én is ezt akartam, de veszélyes... mi van ha apostás ott áll, vagy a gyerek kapaszkodik a kapun a kutya feje kilóg stb...

Most azt szeretném, hogy ha befordulok az utcába akkor a telefon megkérdezze, ogy nyissam e a kaput, és amint látótérbe kerül és nincs ott senki igen válasszal nyilna is.... :DDD :)) Egyelőre csak vizionálva működne :D

(#20023) jézusom válasza st6969 (#20017) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem a refi kacsolt fel ha mentem hazafele, de nagyon szarul működött. Igaz az még csak alexa alapon.

(#20024) LógaGéza válasza huliganboy (#20022) üzenetére


LógaGéza
addikt

Most azt szeretném, hogy ha befordulok az utcába akkor a telefon megkérdezze, ogy nyissam e a kaput, és amint látótérbe kerül és nincs ott senki igen válasszal nyilna is.... :DDD :)) Egyelőre csak vizionálva működne :D

Ezt szerintem HA appon keresztül meg lehetne csinálni. (Bár én inkább Telegram + Node-RED kombóval esnék neki, a múltbéli HA app problémák miatt :) ).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#20025) st6969 válasza huliganboy (#20022) üzenetére


st6969
őstag

"de veszélyes... mi van ha apostás ott áll, vagy a gyerek kapaszkodik a kapun a kutya feje kilóg stb..."
Ez jogos, ebben van valami, bár befelé nyílik a kapu, tehát a postást nem zavarná, a kutya nem tud odáig eljönni (van egy plusz kerítés), viszont gyerek, ember valóban tartózkodhat ott :(( Sajnos az van, hogy teli kapu, nem látok át rajta, tehát távirányítóval nyitásnál is ugyanez a veszély fenn áll. Semmivel sem látok többet, ha a kapu előtt állok, mint amikor az utcasarkon befordulok. Sárga villogó esetleg riaszthatja az esetlegesen ott tartózkodókat...
Ezt amúgy szintén az említett "wemos D1 mini + relé és HA" -val kell megoldani? Még a kapu automatizálás sincs meg, szóval csak tervezgetek.

#20023 jézusom
Én ezt először úgy gondoltam ki, hogy kapunyitásra kapcsoljon fel a refi, csak napnyugta után...de aztán eszembe jutott, hogy ha elmegyek, akkor is fel fog kapcsolni, mivel nem tudhatja, hogy jövök vagy megyek... :( Szóval erre most nincs ötletem, hogy lehetne megoldani, hogy hazaérkezéskor kapcsoljon fel, ha napnyugta után vagyunk. Mi adhatna neki érkezéskor jelet, ami távozáskor nem ad :F

(#20026) Degeczi válasza st6969 (#20025) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyszerűen a házad körül létrehozol egy zónát, elnevezed mondjuk nearby-nak, és csak akkor kapcsolsz világítást, amikor "not_home" státuszból lép ebbe a telefonod. Meg persze hozzátéve akár a naplemente, akár a világosság vizsgálatát.

Tehát pl.
- alias: 'Anyone is nearly at home in dark, switch on the light outside'
  trigger:
    - platform: state
      entity_id:
        - person.ez_vagy_te
      from: 'not_home'
      to: 'nearby'
  condition:
    - condition: numeric_state
      entity_id: sensor.vilagossag_odakinn
      below: 40

Ja, látom, csak kapunyitásra szeretnéd (én már előtte is, hiszen a kapuzárral babráláskor jól jön a lámpa). Ott meg pl. egy input_boolean-t hozhatsz létre "valaki_távol_volt" névvel, és ezt állítod true-ra ha az állapota már x perce "not_home", false-ra pedig ha "home".
A kapunyitásnál pedig a sötétség mellett az a másik feltétel, h a valaki_távol_volt true-e, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#20027) st6969 válasza Degeczi (#20026) üzenetére


st6969
őstag

Huhhh
Köszi, de ez nagyon haladónak tűnik jelenleg... :Y
Mindenképp visszatérnék rá, ha meglesz a kapunyitóm, jó tudni, hogy van rá megoldás.
Annyira az elején vagyok még ennek, hogy most hétvégén töltöttem le Alexát, és per pillanat öröm boldogság van, hogy fel tudom vele kapcsolni az egyetlen okos eszközt, egy Yeelight E27-es izzót (már úton van egy mennyezeti világítás és 2db BT fali kapcsoló). Viszont nagyon tetszik, érdekel, amennyire időm engedi, próbálok belemászni...Ja, van még egy Sonoff dugalj, amit szintén sikerült Alexa alá betenni, szóval eddig kettőből kettő, van sikerélmény. A következő projekt az, hogy megpróbálom a tv-t és a klímát is mobilról vezérelni.
Na meg ezt szeretném nagyon, amiről itt írtam. Erre nincs esetleg tipped, hogyan lehetne a legegyszerűbben megoldani? Mármint az én szintemen :)) Mit, honnan rendeljek hozzá? :R

(#20028) Degeczi válasza st6969 (#20027) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja, akkor lehet, h félreértettelek: önmagában az Alexa még nem okosotthon rendszer, lényegében csak egy távvezérlő ami infra helyett hangparancsokkal működik, de abszolút minimális automatizálási lehetőségekkel.

Amit alább írtam, az a Home Assistant nevű okosotthon vezérlő szoftverben oldható így meg, ami egy erre dedikált gépen (esetleg NAS-on, ha alkalmas rá) fut.

(#20029) jézusom válasza LógaGéza (#20012) üzenetére


jézusom
addikt

most sajnos ez fogad mikor beÍrom ezt: cd /opt/zigbee2mqtt
npm start

(#20030) Veron


Veron
őstag

Valaki segítene megérteni a Tado termosztát működését?

Általában ha az appban kérek magasabb hőmérsékletet, akkor csak néhány jó néhány perc késéssel kapcsolja be a kazánt.
Viszont ha meg alacsonyabbat szeretnék, akkor sokszor ennek ellenére is továbbfűt.
Itt a [képen] is látható, hogy az aktuálisnál hűvösebbet akartam a smart schedule ellenére, de a termosztát továbbra is fűtött.
Ez bug vagy valami okos szabályozás része?

Szerk: most látom, lemaradt az aktuális hőfok a képről. 21,3 fok volt, amikor 20,8at kértem egy időre, de a fűtés nem állt le.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#20031) fo_di válasza Veron (#20030) üzenetére


fo_di
őstag

nem lehet, hogy a kazánvédelmi funkciók miatt nem kapcsol le rögtön? (óránként max x alkalommal kapcsolja a kazánt, vagyis y percig nem kapcsolja le, ha bekapcsolta)
vagy a felhőn keresztül ennyi ideig tart, mire lejut az internet boxodig

(#20032) Veron válasza fo_di (#20031) üzenetére


Veron
őstag

Eskü nem tudom. :F
Itt a [history] 18kor órakor elmentem két órára, akkor lejjebb vettem kicsit, 20ra értem haza. Ez alatt pedig fűtött, ráadásul maximumom.
Amúgy relésen van bekötve egy Immergas kazánba.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#20033) enesbcs válasza jézusom (#20029) üzenetére


enesbcs
tag

Most azt írja a zigbee2mqtt, hogy nem fér hozzá a virtuális soros porton keresztül az USB zigbee stickhez, ezért le is áll. Ilyen formán nem nagyon lesz zigbee hálózatod...

(#20034) jézusom válasza enesbcs (#20033) üzenetére


jézusom
addikt

ez Így jó lenne? ezt elmentem és simán kilépek.

(#20035) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Kapcsoló kérdés lenne. Van a külső világításhoz 2 kapcsoló, ha okositani szeretném hogy kapcslojon fel ha szóba kérem akkor mindkét kapcsolót le kell cserélni? Mi az ajánlott kapcsoló mostanában? -az egyik kint lenne, igaz tető alatt..

(#20036) fo_di válasza Veron (#20032) üzenetére


fo_di
őstag

akkor lehet, hogy a fél fok még a gyárilag beállított tolerancián innen van és nagyobb különbséget kéne kérned, hogy megálljon (mondjuk 21.3-ra 20.3-at)
elképzelhető, hogy azért van így kalibrálva, hogy ha abbahagyja a fűtést, akkor se essen a kért hőfok alá a hőmérséklet, ezért kicsit inkább túlfűt (bevallom, tippelek, de számomra logikusnak tűnik)

(#20037) vampire17


vampire17
addikt

Info:

https://tado.statuspage.io/

Mostanaban eleg gyakori....

(#20038) mekker válasza ojb (#19997) üzenetére


mekker
őstag

Értem. Januárban beszerzem az alkatrészeket.
Milyen hőmérséklet szenzort ajánlotok? A szoba központi helyén lenne a hőmérés, és wireless küldené az utasítást két vezérelendő fűtőeszközhöz.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20039) st6969 válasza noorbertt (#20035) üzenetére


st6969
őstag

Szia, ugyanebben a cipőben vagyok. Próbálok megoldást találni. Ha nem érkezik jobb javaslat, így fogom csinálni: a lámpa elé kell egy okos kapcsolómodul, ezt applikációval, hanggal ki-be tudod kapcsolni. De sajnos csak akkor, ha a fali kapcsolók fel vannak kapcsolva, ezt meg ugye egy alternatív kapcsolásnál nem lehet garantálni. Így ki kellene cserélni mindkét kapcsolót. Amit ki is cserélnék, csak éppen nem találok olyat, ami kültéri (az enyém nem tető alatt van) :(

(#20040) zsamiatt válasza st6969 (#20039) üzenetére


zsamiatt
őstag

[link]
Mondjuk. És teszel be mögé valami okos relét.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#20041) kgymac válasza jézusom (#20029) üzenetére


kgymac
őstag

Biztosan nem kell sudo az indításhoz?

(#20042) noorbertt válasza zsamiatt (#20040) üzenetére


noorbertt
őstag

Az okos relé tudni fogja hogy a kapcsoló milyen állásban van és milyen állásban kell lennie ha manuálisan kapcsolom?
Azaz üres kapcsolgatas nélkül is lehet használni?
Pl melyik shelly az ajánlott erre? Ill mindkettő kapcsoló mögé kell tenni?

(#20043) st6969 válasza zsamiatt (#20040) üzenetére


st6969
őstag

Köszi, de "buta" kapcsoló most is van fent. Innen kéne tovább.

(#20044) vkp válasza jézusom (#20034) üzenetére


vkp
aktív tag

Meg van törve a friendly_name
Egy sorba kellene írni...

(#20045) noorbertt válasza noorbertt (#20042) üzenetére


noorbertt
őstag

Közben rendeltem is:
https://shelly.cloud/products/shelly-1l-single-wire-smart-home-automation-relay/

(#20046) jézusom válasza kgymac (#20041) üzenetére


jézusom
addikt

Nem tudom, hogy érted?
De most keltem fel, és jönnek az értékek, visszamenőleg is :) most nem nyulok akkor hozzá.

Lehet hogy nem kell mini frizbeet csinálnom a amini zigbeeből :D

(#20047) zsamiatt válasza noorbertt (#20042) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ezt nem értem
"Az okos relé tudni fogja hogy a kapcsoló milyen állásban van és milyen állásban kell lennie ha manuálisan kapcsolom? "
Tudod szabályozni a beállításokban hogyan viselkedjen az eszköz, hogyan kezelje a kapcsolásokat. De egyébként a termék leírásában és a neten is ha rákeresel pontosan le van írva milyen beállítások érhetők el a shelly kapcsolóknál.
Nem kell mind a két kapcsoló mögé, mivel sorba vannak kötve nem is működne.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#20048) zsamiatt válasza st6969 (#20039) üzenetére


zsamiatt
őstag

ne is keress ilyen kapcsolót. Az alternatív kapcsolónál 3 vezeték van és a kapcsolok sorba vannak kötve. Csak úgy tudod megoldani nagyobb kábelezés nélkül, hogy az utolsó kapcsolod kimeneti pontjára teszed a shellyt és húzol be neki egy kapcsolás mentes fázist.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#20049) enesbcs válasza jézusom (#20034) üzenetére


enesbcs
tag

F2 ment, F10 kilép. Ha root joggal nyitottad meg a konfig fájlt, akkor még el is menti.
Ha a /dev/ttyACM0 néven megjelent az USB-n bedugott eszköz a dmesg szerint, és nem fut a zigbee2mqtt már egyszer a háttérben, akkor igen, ez így jó.

(#20050) jézusom válasza enesbcs (#20049) üzenetére


jézusom
addikt

Én nem tudom, hogy fut-e a háttérben. Minden esetre jönnek az értékek. De azt nem vágom, hogy ezt este nem láttam, csak reggel derült ki :) De nem nyúlok hozzá.

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.