Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) BullZeye


BullZeye
veterán

#Frigate lassan kéne egy topic ennek, annyi potenciál van benne, hogy csuda :)

2 irányú kommunikáció Reolink Doorbellel Home Assistantban.

[ Szerkesztve ]

(#47002) Steady74 válasza Petikeje (#46999) üzenetére


Steady74
addikt

köszönöm a választ!

(#47003) snooze válasza LouiS22 (#46994) üzenetére


snooze
veterán

és azzal mit lehet csinálni??🤔🤔🤔

GO Gunners!!!

(#47004) LouiS22 válasza snooze (#47003) üzenetére


LouiS22
veterán

Megvárod, amíg javítják (ha ez a hiba), vagy flashelsz Tasmotát/ESPHome-ot.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#47005) tototos válasza vtechun (#46931) üzenetére


tototos
őstag

Ha jól tudom a proxy az kb egy bluetooth adapter képességeivel ruházza fel a HA-t. Tehát míg a tracker beküldi a BLE eszközök adatait addig a proxy a BLE ezsközöket köti a HA-ra.

(#47006) Steady74 válasza Petikeje (#46999) üzenetére


Steady74
addikt

Leültem gép elé, most már látom mik vannak a mappában.

1. megcsináltam az esphome a két könyvtárat.
2. ha jól értettem, akkor a megadott linken található komplett mappát bemásolom a slimmelezer_eon mappába. Utána kell /érdemes ha vagy esphome restart vagy újratöttés?
3. a bin és a yaml fájlokkal mi a teendő? Vagy a mostani alap yaml file-ba elég csak az Általad jelzett sorokat beírni+a telegram hosszt?
4. Vagy a drive mappában lévő yaml tartalmát a 2. lépés után bemásolhatom a mostani helyére. Wifi hálózat adatait (SSID, PW) meg kell adnom esetleg? Azért kérdezem mert a mostani yaml-ban benne van, a letöltöttben nincs, csak ezt a részt találtam:

wifi:
ap:
ssid: ${device_name}

Elnézést, hogy ilyen szájbarágósan kérdezem, de nagyon nem mozgok otthon ebben a témában és inkább kérdezek. Köszönöm.

(#47007) 4D4M válasza Steady74 (#47006) üzenetére


4D4M
aktív tag

2.: be kell másolni, nem kell restart.
3.: a yaml fájl tartalmazza a módosított dsmr definíciókhoz passzoló hivatkozasokat, kikommentelessel pl tudod befolyásolni, hogy mely adatokat dolgozza fel az ESP a mérő által küldött telegramból. (pl ha nincs napelem, akkor sok értelmetlen)
A bin fájl már egy leforditott bináris, ami OTA rakuldheto az ESP-re, de ez nem ajánlott módszer.
4.: célszerű megérteni a yaml tartalmát, és ennek szellemében osszefesulni a meglevőt és a megosztasban lévőt. Nem kell megadni a wifi adatokat. AP-hoz csatlakozva mondod meg neki, hogy mire fog csatlakozni.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#47008) daninet


daninet
veterán

Műhely ablakra kellene nekem valami automatikus sötétítés, estére lehúzzon valami vásznat vagy hasonlót magától. 3db 100x150 ablak. Kinézet majdnem mindegy (műhelyről van szó) szóval akár falra csavarozott léptetőmotorok is lehetnek. Megbízható, olcsó és HA-ba integrálható kell. Barkács is mehet.
Komplett javaslat érdekel (sötétítő+motorizáció), szóval az "esphome-al megoldható"-ig én is eljutok :D Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47009) LouiS22 válasza daninet (#47008) üzenetére


LouiS22
veterán

IKEA Fyrtur. Bár nem lesz olcsó 3 ablakra.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#47010) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
tudna valaki segiteni,hogy miért nem indulhat ujra?
link link

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#47011) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.

Apexcharts cardot használok (HACS töltöttem le) kisebb grafionok létrehozásához, viszont arra nem jöttem rá hogy napi grafikont hogy tudnék csinálni belőle. Havi az összejött elvileg, de a napihoz bármit próbálok a kódban hozzáadni valahogy mindig hibára futok vele. Lehetséges valahogy napi (00:00-tól 00:00-ig) grafikont létrehoznom ebből? Vagy valami más lehetőség után kell néznem esetleg?
Erről lenne szó és ez a kódja:

type: custom:apexcharts-card
chart_type: pie
header:
  show: true
  show_states: true
  colorize_states: true
  title: A fázis havi fogyasztás/termelés
series:
  - entity: sensor.shellypro3em_ec6260976820_phase_a_total_active_energy
    name: Fogyasztás
  - entity: sensor.shellypro3em_ec6260976820_phase_a_total_active_returned_energy
    name: Termelés

(#47012) daninet válasza snooze (#47010) üzenetére


daninet
veterán

a yaml invalid a configuration.yaml fájlban. Ha visual studio code bővítményt használod az aláhúzza pirossal az invalid részeket benne.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47013) daninet válasza LouiS22 (#47009) üzenetére


daninet
veterán

ez tényleg jó drága. Akkor inkább veszek 20k-ért ilyen lánchajtókat és 6ezerért praktikerből a rollót. Fele annyi mint az ikeás :) Csak nagyon olcsó vagyok azt hittem van vmi tut tipp. Szétnézek még 3d nyomtatós projektek között van-e ilyen lánchajtó.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47014) Degeczi válasza snooze (#47010) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ennél egyértelműbb üzenet aligha lehetne, többször is kiírja, h nem található a configuration.yaml... ha nem te törölted, akkor lehet háttértár sérülés is (RPi SD kártyával?)

(#47015) snooze válasza Degeczi (#47014) üzenetére


snooze
veterán

ezt hogyan lehet potolni?lehet,hogy töröltem..😔😔

GO Gunners!!!

(#47016) SafE84 válasza daninet (#47008) üzenetére


SafE84
tag

Én ilyet használok:
[link]
+
[link]

A rolót méretre lehet vágni és bele kell rakni a motort.
A motort 25-ös csőhöz és Remote 1-gyel kell rendelni, kell a felprogramozáshoz, meg amúgy is jó ha van.
Anno ennél gyorsabbat, olcsóbbat nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#47017) Degeczi válasza snooze (#47015) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A legegyszerűbben egy mentést visszaállítva.

(#47018) oszy


oszy
veterán

Srácok! Én nagyon nem értek a HA-hoz. Van egy NAS-om, amire elvileg megoldható a HA telepítése.
Lenne valaki olyan kedves (akinek van annyi ideje) és elolvasná/megnézné ezt a linket, hogy valóban működhet? :R
A programozás tényleg távol áll tőlem, de a leírás alapján talán meglehet csinálni!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#47019) gorbep


gorbep
senior tag

Friss HA felhasználóként szeretnék tapasztalattal rendelkezőktől javaslatot kérni local eléréshez fogyasztásmérős dugaljra klímák méréséhez integrációval. Nem arany áron, de nem feltétlenül a legolcsóbbat... Az áram szerintem nem nagyon lépi túl az 5A-t...

Ami felmerült:

Shelly Homewizard Socket Ali occó

Vagy van itthon egy marék Gosund EP-2. Láttam lehet Tuya Smart Cloud intergációt csatolni hozzá, de úgysem kapcsolgatnám távolról, csakis mérésre, naplózásra kellene... felmerült a Tasmota rá, de láttam elég küzdős szésztedni, mert bennszülött, és (még) nincs is semmim az átflasheléshez...

a HA nálam HAOS és VirtualBox-ban fut... ha esetleg ez számítana... valamint Linux-hoz teljesen láma vagyok. :(((

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47020) ViZion válasza gorbep (#47019) üzenetére


ViZion
félisten

Shelly nem a legolcsóbb, de mindenképp az a legegyszerűbb (integráció, beállítások, stb...) és biztosan nem okoz csalódást. Tasmotásítani már nem mindent lehet, annak utána kell olvasni, nem árt némi tapasztalat (forrasztás, rajzok értelmezése), Tuya cuccokkal sincs baj, de az integráció beállítása macerásabb, angol tudást igényel, meg a leírások követését.
Virtualbox... hmmm... winDos szerveren? Legyetek bátorak! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47021) daninet válasza oszy (#47018) üzenetére


daninet
veterán

docker verzió nem túl jó. A HA-nak van egy supervisor nevű modulja ami csak OS-ként telepítve érhető el és ez felel azért, hogy addonokat tudj telepíteni. Én is docker verzióval kezdtem de kár volt időt fecsérelni vele. Bármire keresel majd rá a problémáid kapcsán, az lesz a megoldás hogy rakd fel ezt meg azt és a docker verzióra nem tudod majd feltelepíteni őket.
Ha van egy régi laptopod vagy bármilyen elfekvő régebbi hardver sokkal jobban jársz vele.
Átmeneti megoldásnak ok.

#47019 gorbep: Shelly

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47022) snooze


snooze
veterán

a kártyák méretét lehet valahogy állitani,hogy rendesen jelenitse meg az adatokat? link

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#47023) gorbep válasza ViZion (#47020) üzenetére


gorbep
senior tag

A Gosund EP-2 -t próbaképp feltettem a Tuya-ba, és integráltam. A Tuyában nem mutatja az energia mezőt, így az integráción sem jön át. A feszültség és az áram valamint a teljesítmény látható. A teljesítménynek valamiért a 10x-ese jön (???) Az energia panel eszköz hozzáadásának mindenképpen energia mező kellene, hiába hoztam létre a teljesítmény Riemann integráljaként a fogyasztott energiát, a beállítás segéd entitást nem fogad el... :(

Vilanymérnök vagyok.... egy kis forrasztást, uP fejlesztő környezetet megugrok... csak most elég kevés a szabadidő...

Igen Windows10.... kézenfekvő volt mert 24/7-ben amúgy is megy nálam egy i7 16GB szerver, így semmi be sem került dobni rá egy virtuális gépet... ráadásul ez könnyen költöztethető, akár majd egy valódi HW-re is... valamint a + fogyasztás úgy látom 1W alatti... processzorból 1% alatt eszik, memóriából 24,9 MB-ot, lemezből 0,1 MB/s-ot... elsőre 2 szálat és 2 GB RAM-ot, 32 GB SSD-t rendeltem hozzá, ha kell, ezt akár még röptében is tudom változtatni... ha valamelyik nem lenne elég.

Ismerkedéshez nem akartam beruházni... de meggyőzhető vagyok, ha valamiért jobb lenne egy dedikált HW...

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47024) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Tegnap este óta van HA- szerverem itthon, egy PI4-esen fut, önálló rendszerként.
Xiaomi hőmérőket ATC firmware-rel már fel is pakoltam rá, tök jól működik, de...

A neten létező összes példa/videót megnézve, controlC controlV-vel hozzáadva se tudok új szenzort létrehozni, pl a PI CPU hőmérsékletnek.

Ezeket próbáltam ki:
HACS-RPi Monitor Card -»nem látszanak a sensor Entityk
Az ő videója alapján: [link]
És ehhez hasonló több videó alapján se sikerült. Meg egyábként logikusnak tűnt az eljárás, de nem jön létre entity.
Teljes restart is volt, az sem segített.
[link]
[link]
[link]

Esetleg ötletek, mit ronthatok el?

Illetve egy másik kérdés:
D-link DSP w118 okos dugaljat szerettem volna hozzáadni a saját Dlink appjával, ami nem igazán kommunikál vele.
User/Pin elvileg okés, ezzel esetleg van valakinek tapasztalata?

(#47025) koala69 válasza SafE84 (#47016) üzenetére


koala69
tag

ahogy nezem amit irtal, valoszinu, ez a legolcsobb es talan a legjobb diy megoldas..... en kb 4 eve csinaltam, hasonloan csak ikeas arnyekolok, es buta, vegallas kapcsolos motorok Kinabol, akkor a motot 14K volt, es 6000 az ernyekolo, most kb 30-40%-al minden dragabb, es akkor meg kell hozza egy esp, es egy motor vezerlo h-bridge - igaz, hogy esp-home-al jol mukodik mar evek ota, de ma mar en is ezt a modszert valasztanam.... az esp-snek talan anyi elonye van, hogy ra tudsz rakni egy reed relet, hogy csak akkor engedjen le, ha az ablak zarva,.... de amugy ez egyszerubb

(#47026) Jolida válasza gorbep (#47019) üzenetére


Jolida
tag

Felejts el a Gosund-ot.
Én küzdök vele egy ideje, kínomban már local Tuya-sítottam, de tegnap reggelre megint kiesett a rendszerből és nem volt hajnalban bemelegített kávéfőző. :((
Ment vissza a dobozba a "valamire csak jó lesz valamikor" felkiáltással és -újra- Sonoff kapcsolgatja a főzőt.

(#47027) gorbep válasza Jolida (#47026) üzenetére


gorbep
senior tag

Az hogy kikapcsol, az nála normális... 12A-t eléri az áram, kapsz egy hibaüzenetet, és le is kapcsol magától... ez nem Bug... Feature... :D
(mondjuk egy fél-zárlatnál jöhet néha nagyon jól) Sztem bekapcsoláskor a KV főződ csinál egy nagy indulási tüskét... és azt túlterhelésnek érzékeli...

A Tuya felhős integrációt ma próbaképp megcsináltam... kapcsolás megy, áram, fesz teljesítmény átjön (Teljesítmény valamitől meg10x-eződik... ez ugye egy osztással azért itt kezelhető...) És a Riemann integrálos fogyasztás, pár órája megjelent kiválaszthatóként az energia panelben...) Ha lesz fölös időm, lehet megpróbálom Tasmotizálni...

Rendelek egy Shelly-S-t... aztán próba-cseresznye...

Szerk: apropó nem találom ezt a Template Sensor részt, ahol tudnám osztani 10-el... :W

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47028) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok, van egy dupla lámpa kapcsolóm Sonoff dual, mozgásérzékelőt szeretnék beiktatni az egyik lámpához.
Itt nincs kapcsoló bekötési lehetőség, első széria, mi a legjobb megoldás? (falon kívül ott a villany az érzékelőnek, csak nem szereltem fel)

(#47029) Fuser és Tsa válasza SafE84 (#47016) üzenetére

ezek jónak tűnnek, köszi.
ezt az akksit töltögeted, vagy állandóan rá van kötve?
esetleg ki lehet irtani belőle?

(#47030) SafE84 válasza Fuser és Tsa (#47029) üzenetére


SafE84
tag

Mikor lemerül, akkor feltöltöm. Március óta talán ha 2x kellett töltenem, de ez persze a használat gyakoriságától is függ.
Nálam napi 2-3 alkalommal megy fel-le.
Ugye az akksija benne van a csőben, tehát nem lehet kiszedni. A komplett rolót kell "leszerelni", ha nem a helyén akarod tölteni. Mondjuk az egész rolót kiszedni a helyéről sem több 2 mp-nél, de én a helyén szoktam feltölteni egy hosszú usb kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#47031) SafE84 válasza SafE84 (#47030) üzenetére


SafE84
tag

Ugye a történetéhez még az is hozzá tartozik, hogy maga a motor az RF motor és a hozzá adott USB-s sticken keresztül lehet zigbee-n vezérelni, tehát egy RF-Zigbee gateway-en keresztül működik, amit valahol el is kell helyezni, meg kell táplálni. Ezért kell a távirányító hozzá, azzal lehet felprogramozni a végállásokat.

(#47032) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
amikor a huawei solar ezt irja a HA-ban mi a teendö? köszönöm! link

GO Gunners!!!

(#47033) 4D4M válasza snooze (#47032) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nem derült ki mit ír, de nem aludni volt véletlenül?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#47034) snooze válasza 4D4M (#47033) üzenetére


snooze
veterán

nem indult el,de már jo..👍

GO Gunners!!!

(#47035) soldi3r


soldi3r
veterán

Szevasztok! Az Avatto thermostatoknak mennyire kezelheto az applikaciojuk?

E30 (oo=[][]=oo)

(#47036) LouiS22 válasza soldi3r (#47035) üzenetére


LouiS22
veterán

Mint bármelyik másik Tuya alapú cuccnak. Ha egyet láttál, akkor az összeset láttad.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#47037) gya/352 válasza gorbep (#47023) üzenetére


gya/352
tag

Ha mar van egy marek Gosoundod akkor en egyet szetszednek a helyedben, megnezni hogy esp van-e benne. Ha nem az es nem sikerul a tuya integracio sem, akkor johetne a Shelly. Van egy tag a hardverapron aki szokott jo aron Shelly cuccokat arulni. Erdemes rakeresni.
Ha meg megis esp van a Gosoundban akkor meg erdemes atflashelni tasmotara. Fillerekbol megvan a hozzavalo hardver. Azon tul meg mar csak ido kell hozza. :)

(#47038) gorbep válasza gya/352 (#47037) üzenetére


gorbep
senior tag

Igen, ESP van benne, és találtam hozzá leírást is, hátha mást is érdekel... mert amikor akciós 3e alatt van darabja...

Gosund EP2 Tasmota flashing

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47039) sunavlys válasza LouiS22 (#47036) üzenetére


sunavlys
senior tag

Mint a kinaiak

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#47040) oszy válasza daninet (#47021) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm szépen!!
Egy használaton kívüli régi laptop van. Meg egy iPad 2021 is. De gondolom az utóbbi nem használható erre. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#47041) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok!

Adott egy Mi 360 1080p (MJSXJ05CM) firmware update közben (mivel épp altatás volt és elkezdett szövegelni) feleségem kihúzta. Most már viszadugás után csak narancssárgán világít nem bootol be.

Valakinek van tippje hogy lehet e valahogy a firmwaret restorolni ?

az imgs kártyára másolást probáltam nem sikerült

[ Szerkesztve ]

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#47042) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
használ valaki huawei invertert dtsu 666-al energiaáramlás mérésre HA-ba? erre gondoltam:link

GO Gunners!!!

(#47043) gorbep válasza snooze (#47042) üzenetére


gorbep
senior tag

De miért a napi termelés az adatforrás? A nap váltáskor erre be fog bolondulni... Nincs teljes összes termelés?

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#47044) koala69 válasza koala69 (#46993) üzenetére


koala69
tag

ha esetleg vkinel jelentkezne ez a problema, -bar a valaszok hianyaban gondolom nem sokan hasznalnak esp32+dac media playert - a HA-ban a DNS-t 8.8.8.8-ra irva megjavult...
Azt meg belertenem, hogy ennek mi koze a tts-hez es a webradiohoz, de a lokalis file lejatszashoz... hat azt nem tudom.
dac nelkul, egy sima esp32-vel is mukodik, internal dac-al.

mas tema: van aki hasznal esp-home wireguard komponenst? Ezzel egy kulso halozaton, internettel rendelkezo esp ugy viselkedne, mintha a belso halozaton lenne? Tehat mondjuk tudna kapcsolni ki/be egy relet?

[ Szerkesztve ]

(#47045) hunace


hunace
tag

Sziasztok,

valaki esetleg próbált már TP-Link L900 Light Strip -et betenni HA -alá ?
Vagy inkább Yeelight biztosabb lenne ?

Köszi!

(#47046) spider23 válasza koala69 (#47044) üzenetére


spider23
aktív tag

Én nem használok ilyet, de ha tudnál hozzá adni linket hogy mit hogyan kell csinálni, azt megköszönném.

(#47047) soldi3r válasza LouiS22 (#47036) üzenetére


soldi3r
veterán

Nincs olyanom, csak nehany Shelly relem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#47048) koala69 válasza spider23 (#47046) üzenetére


koala69
tag

ezt neztem - ez alajan ugy tunik, hogy pont erre valo....

(#47049) spider23 válasza koala69 (#47048) üzenetére


spider23
aktív tag

Én a media playerre gondoltam esp32 dac téma. 😉

(#47050) ViZion válasza spider23 (#47049) üzenetére


ViZion
félisten

Mikor nem működött a TTS, akkor nézegettem, de má' jó... többnyire.
Pár linket találtam: [link] [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.