Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) freelanced válasza vampire17 (#11849) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm nektek!

Ha hazaesek este majd ránézek újra, az a baj a neten sok a forrás de jó része inkább Ubuntura vonatkozik ahogy láttam.

Magát a HA-t hogy tudom majd indítani?

Remélem ma jobban megy majd.

A probléma még az volt, hogy nem voltam a sudoers listán és társai, bár ezen elvileg átrágtam magam.

Némelyik videóban látom, hogy kidobja az ilyen listákat egy szöveges dokumentum szerű módban, úgy picit átláthatóbb. Ez a MAC sajátja vagy hogy van ez?

A "SET UP THE REPOSITORY" rész nekem nem kell csak konkrétan innen:

"INSTALL DOCKER ENGINE - COMMUNITY
Note: This procedure works for Debian on x86_64 / amd64, Debian ARM, or Raspbian.

Update the apt package index."..........

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11852) Degeczi válasza wroadd (#11850) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azokra ugyanaz vonatkozik, mint magára a HA-ra: külön dockerként jobban kontrollálhatóak (az addon egyébként sem más, az is docker integrálás, csak elrejtett felülettel). A supervisor nem tudom, mit ad, de teljesen jól felügyelhető a HA magában is, ill. mellétett Code Serverrel, amivel mindennél kényelmesebben szerkeszthetőek a file-ok távolról is.

(#11853) vampire17 válasza Degeczi (#11852) üzenetére


vampire17
addikt

+1

Kb ez a lenyeg.

(#11854) szjoci válasza kicsi kecske (#11842) üzenetére


szjoci
őstag

Kiegészíteném még (#11844) wroadd hozzászólását azzal, hogy célszerű a mélyebb dobozokat berakatni, úgy kényelmesen elfér a szerelvény mögött pl egy shelly.

(#11855) freelanced


freelanced
addikt

Milyen lenne egyébként Mac Minivel futtatni a Hass-t? Az már olyan 30 körül is van. :F

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11856) Degeczi válasza freelanced (#11855) üzenetére


Degeczi
nagyúr

0-24 működő eszközről van szó, célszerű alacsony fogyasztású típust választani, ezért linkeltem nemrég egy olyat.
Ráadásul ha egy Mac Mini ennyire olcsó, az nyilván még PowerPC alapú, nem Inteles (ettől még lehet, h futtatható rajta, nem tudom, de ha még nincs ilyened, fölösleges bonyolítanod az életed)

(#11857) freelanced válasza Degeczi (#11856) üzenetére


freelanced
addikt

Köszi, akkor nézegetem tovább, csak egyelőre nem találtam hasonlót használtan.

Ő mondjuk jó lehet teljesítmény terén? [link]

Bár jobban örülnék ha találnék valamit használtan.

Ezek mennyit fogyasztanak amúgy?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11858) wroadd válasza Degeczi (#11852) üzenetére


wroadd
csendes tag

na de éppen ez a lényeg, az addonok külön dockerként futnak, kontrollálhatóak ugyanúgy, csak nem kell bepüfölnöd a docker-compose.yaml-ba vagy cli-be.
A supervisor egyébként annyit tud ebben az esetben is, hogy az levezényli a HA docker frissítését, letöltését és egy network alá pakolja az addonokkal együtt. emellett service-ként fut, hogy ha valamelyik elhasal, akkor újra tudja indítani.
Röviden: Aki nem akar nagyon belemászni a docker lelki világába, az tudja így is kezelni a container-eket viszonylag egyszerűen.

Persze ez a felállás is tud galibát okozni (sima container editálás után elfekszik a rendszer (a docker ugye ilyenkor új container-t hoz létre és a supervisor már nem tudja kezelni))

Gurulunk, Waze?

(#11859) wroadd válasza freelanced (#11857) üzenetére


wroadd
csendes tag

A Brix jó.
Ha HomeServert csinálsz(és nem csak HA fog futni rajta), akkor érdemes nem Celeron alapút venni, mert gyorsan elhasal egy komolyabb műveletnél (pl plex transzkódolás).
Fogyasztásuk egyébként 35w körül van, az izmosabbak olyan 75 w fogyasztanak óránként teljes terhelés mellett.

Gurulunk, Waze?

(#11860) Degeczi válasza wroadd (#11858) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, az a kulcs, h nekem a munkám során is bele kell másszak a docker világába, ezért adta magát, h akkor a saját hobbyprojektben se akarjam elfedni ezt a felületet, és tanuljak belőle, mi-hogyan-miért történik, szóval nekem nem nyűg

De abban egyetértek, h a többség nem így van vele, szóval önmagában jó az irány, hasznosak az addonok

(#11861) Janaboy válasza freelanced (#11857) üzenetére


Janaboy
veterán

Esetleg android boxra Armbian?
De amugy rpi miert nem jo ssdvel?

Janaboy

(#11862) fo_di válasza Degeczi (#11856) üzenetére


fo_di
őstag

30ért már az aprón is core2duo alapú mac minik kaphatóak (late 2009), amik bőven nem powerpc alapúak (azokat már inkább csak gyűjtők pörgetik)
ugyanakkor elnézve pár hirdetést, azok a core2esek kb a j3355 vonallal vannak lassan pariban, szóval valószínűleg jobb egy brix hasonló pénzért

(#11863) freelanced válasza wroadd (#11859) üzenetére


freelanced
addikt

wrroadd

A Brix jó.
Ha HomeServert csinálsz(és nem csak HA fog futni rajta), akkor érdemes nem Celeron alapút venni, mert gyorsan elhasal egy komolyabb műveletnél (pl plex transzkódolás).
Fogyasztásuk egyébként 35w körül van, az izmosabbak olyan 75 w fogyasztanak óránként teljes terhelés mellett.

Szóval akkor lenne arra lehetőség, hogy futtassam a HA-t és mondjuk egy Plex-et is mellette? Az nem lenne rossz :N

Akkor igazából össze is rakhatnék valamit igazából, ha találok jó alkatrészeket. Vannak jók csak ritkán van fenn / drágák. Pl. egy Ryzen 2200G + ITX lap - Node 202 ház meg valami SFX táp jó párosítás lenne csak ez már 50 feletti még használtan is.

Szóval elég lesz az a Brix :D

Janaboy

Xiaomi Mi Box 3 és társaira gondolsz?

De amugy rpi miert nem jo ssdvel?
Igazából jó lehet nincs vele gond, csak egyik kolléga írta, hogy akkor már egy Brix vagy hasonló erősebb és árban hasonló lehet.

Ahogy néztem olyan 15 körül van a Pi, meg kéne még adapter, egy kis ház se árthat hozzá stb, és akkor máris olyan 20-25-nél áll az ember, akkor egy kicsivel többet már megérthet egy Brix, sőt ha használtan találni esetleg akkor főleg.

fo_di

Pontosan ahogy írod, én is a 2009-es modelleket nézegettem, de ha a Brix jobb akkor tárgytalan, mert csak kicsivel olcsóbb nála, és ráadásul használt. Csak mivel nem leltem rendes használt Mini PC-t ezért néztem át a Mac-ek világába :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11864) Degeczi válasza fo_di (#11862) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És a Core2duo önmagában elvihet kb. 25W-ot, míg a Brixben gyakori N3150 nagyjából azonos teljesítmény mellett 6W-ot, ami ilyen felhasználásban nagyon nem mindegy.

(#11865) wroadd válasza freelanced (#11863) üzenetére


wroadd
csendes tag

Nálam egy HP Compaq 8200 Elite CMT PC fut egyelőre csak a legkisebb procival (i3 2100) és 16GB memóriával.
Plex, HA, Nodered, Graphana,Innodb,postgresql, mqtt szerver, jackett, radarr, deluge, sonarr,lms fut dockerizálva, röcögés nélkül. szóval van rá esély, hogy a Brix is tudni fogja

Gurulunk, Waze?

(#11866) yogee válasza wroadd (#11839) üzenetére


yogee
tag

ha jol emlekszem zwavehez nem kell minden esetben mukodo hub. persze a programozashoz igen, de oyyze lehet loni zwave kapcsolot zwave relevel hogy egymassal kommunikaljanak hub nelkul...

(#11867) tatu611088


tatu611088
tag

A xiaomi mijia gateway-hez kompatibilis az aquara eszkozok is? Vagy mindegyik csak a sajat eszkozet tudom csatlakoztatni?

(#11868) ANOka válasza ANOka (#11056) üzenetére


ANOka
őstag

Ma végre megérkezett az előrendelt Sonoff Mini.
Érdemben csak hétvégén fogok tudni vele foglalkozni egy kicsit.
Azt nem ígérem, hogy be is szerelem valahova, mivel jelenleg egyik kapcsolóhoz sincs behúzva a nulla. Fel kell derítenem pontosan a lehetőségeket.

(#11869) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Köszönöm a segítséget!

:R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11870) szjoci válasza tatu611088 (#11867) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Van Mijia gw-m és aqara eszközökkel (mozgásérzékelők, hőmérsékletszenzorok, nyomógomb, cube) használtam. Mindegyik Kínából lett rendelve, gond nélkül működnek együtt.

[ Szerkesztve ]

(#11871) vampire17 válasza freelanced (#11869) üzenetére


vampire17
addikt

Na alakul :) :C

(#11872) vampire17


vampire17
addikt

Ilyen arkategoriaban keresek hasonlo tudasu idojarasallomast, amit garantaltan tamogat valamilyen RF vevo (Sonoff RF bridge lenne a legjobb)

[link]

Ez jo lenne amugy, csak semmi infom nincs rola, h ismeri-i es nem akarok random venni...

(#11873) szuszinho


szuszinho
őstag

Üdv Urak,

Olvasgatom a fórumot, igyekszem képben lenni a dolgokkal.

Jelenleg Pi Zeron fut Domoticz. Kapcsolódik hozzá Alexa, RFLINK, RM Mini. HTPC-t (AsRock Q1990m, SSD, HDD, Ubuntu szerver), TV-t, erősítőt, STB-t, rádiós aljzatot vezérelek velük (egyelőre minden eszközt csak ki-be), illetve vannak hőmérséklet és páratartalom mérőim. A nyílászáró érzékelőket még nem szereltem be, illetve tervezek majd egyéb dolgokat beszerezni.

Érdemesebb lenne a HTPC-re költözni Docker + HA felállásban, vagy el fogja bírni a Pi a későbbiekben is a rendszert a bővítések után?

(#11874) freelanced válasza vampire17 (#11871) üzenetére


freelanced
addikt

Hova tovább? :B

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11875) LouiS22 válasza yogee (#11866) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem lehet. Szükség van egy "elosztóra", hubra, nevezzük bárhogy. DIY-ban vannak erre USB dongle-ök.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#11876) Janaboy


Janaboy
veterán

Rflink wl102t lehet vhogy tesztelni?
Van egy somfy rts redőnytaviranyirom.
Eszközök között látom a távirányító. Sőt ha ranyomok hogy hozzaadas, akkor mutatja h hozzaadtam, de Domoticz nem vezérli.

Janaboy

(#11877) vampire17 válasza freelanced (#11874) üzenetére


vampire17
addikt

Elso korben folvennek valami idojaras API-t, mert ahhoz nem kell eszkoz es ra tudsz erezni hogy hogyan is megy ez a dolog :)

Pl ezzel probalkoznek, gyakorlasnak :)

https://www.home-assistant.io/components/darksky/

(#11878) Janaboy válasza Janaboy (#11876) üzenetére


Janaboy
veterán

Rflinkloaderrel sikerült, mar csak ki kell talalnom h teszem Domo ala, de az masik tema.

Janaboy

(#11879) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

vampire17

Köszönöm, ránézek ha lesz időm rá majd. :K

Tetszik eddig az egész, kérdés mennyire lesz bonyolult a későbbiekben.

Sok idő volt mire működött a másolás anélkül elég fárasztó volt mindent begépelni :D

Más:
Nincs valamilyen külön zigbee és vagy zwave gateway eszköz ami gyorsabban beszerezhető mint az Alis megoldás?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11880) tatu611088 válasza szjoci (#11870) üzenetére


tatu611088
tag

Koszi, akkor megnyugodtam h kompatibilisek egymassal. :)

(#11881) wroadd válasza freelanced (#11879) üzenetére


wroadd
csendes tag

zwave dongle mehet a pc-be, a HA natívan kezeli, itt a lista:
https://www.home-assistant.io/docs/z-wave/controllers/
Én everspring z-wave dongle-t vettem a német amazonon. gyorsan ideért és működött rögtön.
Zigbee kicsit körülményesebb, mert nincs konkrét kész dongle.
Borsosabb megoldás pl a Vera Plus, igaz viszonylag gyorsan felmászik a a HA alá és nagyon sok zwave és zigbee eszközt ismer.

Gurulunk, Waze?

(#11882) wroadd válasza szuszinho (#11873) üzenetére


wroadd
csendes tag

Én egy nagyon fontos dolog miatt léptem át a docker-es megoldásra:
Az SD kártyák nem adatbázisok kezelésére találták ki és sajnos gyorsan feldobják a talpukat. (már az is jó kezdet, ha csak az adatbázist felköltözteted a HTPC-re)

Gurulunk, Waze?

(#11883) Warter válasza wroadd (#11881) üzenetére


Warter
őstag

Miert ne lenne zigbee-s dongle? Ott a Dresden Elektronik ConBee. Nemet amazonrol az is beszerezheto.

(#11884) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok javasolni olyan IP/WIFI kamerát ami domoticzal jó esélyel működik?
Tesztre kellene nagyszülőkhoz ugyhogy első körbe olyan 15-22 E Ft kategóriába nézelődnék

Köszönöm

(#11885) SwissAirplan válasza SwissAirplan (#11884) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

HA jól tippelem olyan kamerát kell keressek ami IP-cimen kommunikál és usernape/pasword tartozik hozzá..

Kaptam most egyet kölcsönbe.. WiFi-s meg ilyen aplikációval kommunikál ( QR kódot kell beolvastatni stb stb) de nem tudom rávenni hogy app-on kívül is működjön.

A routerhez csatlakozik, de a router nem látja az IP-címét :Y

(#11886) kniisa


kniisa
csendes tag

Nagyon sokat segít ez a fórum a saját rendszerem fejlesztésében.
De most elakadtam. Van Magic Home és Shelly RGBW2 led szalag vezérlőm is. Mindkettő saját fw-el és a Domoticban (Version: 4.10717 Build Hash: b38b49e5 Compile Date: 2019-05-09 13:04:08 dzVents Version: 2.4.19 Python Version: 3.5.2+ (default, Sep 22 2016, 12:18:14) [GCC 6.2.0 20160927]) pluginokkal (Arilux AL-LC0x és Shelly MQTT) csúszkával és színkörrel tudom vezérelni a fényerőt és a színt is.
Szeretném ezt sctriptből (Lua vagy dvVents) is megtenni, a be/ki kapcsolás megy, de a fényerő és a szín változtatás nem. Sokat kerestem már az interneten is de nem találtam megoldást. Van esetleg vkinek működő kódja? Lehet-e ezt Domoticból egyátalán vagy más rendszert kéne választanom?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#11887) vampire17 válasza SwissAirplan (#11885) üzenetére


vampire17
addikt

UID-s a kamera... felejtos... ganyul lehet integralni es meg haza is beszel.... Olyat kell venni, ami Onvif-es!

Olcsobb alternativanak sztm erdemes megnezni a Reolink RLC-410-5MP-t. 17.000 Ft

Onvif-es, 5MP, PoE. Van EU lerakatban (UK, DE) 3-4 nap es itt van. Ennyiert nagyon megeri.

[ Szerkesztve ]

(#11888) enesbcs válasza kniisa (#11886) üzenetére


enesbcs
tag

Nem tudom hogyan szeretnéd használni, de az alábbi dzVents kód a "teszt_kapcsolo" (normál switch) Be állapotba hozásakor RGB 250,10,10 színre állítja az "rgb_kapcsolo" nevű RGB eszközt.

return {
on = {
devices = {
'teszt_kapcsolo'
}
},
execute = function(dz, switch)
if (dz.devices('teszt_kapcsolo').state == 'On') then
dz.globalData.rgbRed = 250
dz.globalData.rgbGreen = 10
dz.globalData.rgbBlue = 10
dz.devices('rgb_kapcsolo').setRGB(dz.globalData.rgbRed, dz.globalData.rgbGreen, dz.globalData.rgbBlue)
dz.log(dz.globalData.rgbGreen)
end
end
}

A fényerőt szerintem a .dimTo(percentage) parancs segítségével tudod állítani, még sose próbáltam.

(#11889) Janaboy válasza kniisa (#11886) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem tudom, h segítség-e, de Magic Homera rakható Tasmota..

Janaboy

(#11890) kniisa válasza enesbcs (#11888) üzenetére


kniisa
csendes tag

Köszönöm!

(#11891) kniisa válasza Janaboy (#11889) üzenetére


kniisa
csendes tag

Igen, igazad van, de ott is az a problémám, hogy a Domoticz dimmer eszköz scriptből való elérését kell tudni.

(#11892) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Hogyan álljak neki dimmelhető vintage jellegű izzó integrálásának HA alá. A Hue dimmer kapcsolójáról szeretném vezérelni. Van olyan shellyhez hasonló relé, amivel dimmelhető lesz és befér egy dobozba? Vagy más irányba induljak?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11893) kniisa válasza enesbcs (#11888) üzenetére


kniisa
csendes tag

Köszi, működik! Kellett a 127.0.0.* beállítás is a megbízható helyi hálózatok közé. :R .

(#11894) fo_di válasza Gh0sT (#11892) üzenetére


fo_di
őstag

én egy z-wave dimmer kapcsolón gondolkodtam, de még nem vágtam bele eddig (tkb tz35s)
szívesen látnék én is valami megoldást, amivel a nem okos led körtét lehetne okosítani dimmelhetőnek (vagy direktben okos kapcsoló, vagy egy shellyszerű, nem túl drága cucc, lehetőleg nem wifis, de a wifis is elmegy, de semmiképp sem rf)

[ Szerkesztve ]

(#11895) freemanone válasza fo_di (#11894) üzenetére


freemanone
őstag

Nem olcsó, de tudok egy ilyen zigbee-s vezérlőről: [link]

(#11896) fo_di válasza freemanone (#11895) üzenetére


fo_di
őstag

köszi, asszem ezzel már én is találkoztam
mondjuk ez már effektíve a fibaro dimmerek árában van, és a 14-18k/kapcsoló azért meredek, és asszony előtt nehezen védhető :D

szóval ha max 10k/kapcsoló árig lát bárki bármit, ne tartsa magában :) (már azon is gondolkodtam, hogy amerikai dimmerkapcsolókat építek be, mert van pár, ami bírja a 230at is, de az meg rondán nagyobb az itthoniaknál)

[ Szerkesztve ]

(#11897) Chal válasza fo_di (#11896) üzenetére


Chal
addikt

Esetleg egy Shelly detached módban + tetszőleges okosizzó? Így full controllod van az izzó tápja felett is, illetve a Shelly elküldi a mqtt-n a gombnyomást, és ha longpress van, akkor azt is (double press-t külön nem, de az meg amúgy is detektálható HUB oldalon sw-ből). Ezeket felhasználva tudod dimmelni az izzót a saját protokollján a kapcsoló nyomkodása (hosszú nyomás, rövid nyomás, dubla nyomás, stb..) alapján. Valamint e mellett ugye értelemszerűen bármikor dimmelheted/színezheted (meg amit tud) a kapcsolótól függetlenül is az izzót.

Kell hozzá egy Shelly és egy tetszőleges pillanatkapcsoló. Ha 5eFt-t számolsz az utóbbira, akkor 8-ból megvan, és elég robusztus/rugalmas megoldás, valamint a feleségfaktor is rendben lesz, mivel nem mindenféle kínai szirszar kerül a falra, hanem normális, halandó emberek által használt kapcsoló :D

Tudom, az eredeti kérdezőnek nem opció a vintage design izzó miatt (abból nehezen lesz Z*-s, vagy wifis).

[ Szerkesztve ]

(#11898) fo_di válasza Chal (#11897) üzenetére


fo_di
őstag

ez már nem hangzik rosszul, talán az igazán tuti egy zigbee shelly-jellegű cucc lenne, mert így akkor hue/xiaomi izzóval össze lehetne bindolni, így akkor is menne a villany, amikor éppen nem megy a szerver/hálózat valamilyen okból (mert hub nélkül is összekapcsolódna a kapcsoló és az izzó)
bár ha erre az útra lépek, akkor már vennem kéne egy UPS-t, amivel a szervert meg a wifit legalább néhány extra percig életben tartom és kíméletesen lekapcsolom, mert múltkor is volt egy áramszünet és utána megmakkant a zwave és zigbee stickem, aztán két-három reboot kellett, mire összeszedték magukat, na addig akkor nem lenne villanykapcsoló sem, csak full világos/sötét power-on beállítástól függően

egy sima izzót okosan dimmelő kapcsoló annyiból jobb lenne, hogy az nem igényel aktív szerver/hálózatot az alap működéshez, mert ő maga lekezeli a kapcsoló és dimmer kezelését (csak mellé távolról is kapcsolható)

(#11899) fo_di válasza fo_di (#11898) üzenetére


fo_di
őstag

végül találtam egy kb 40 eurós (mondjuk a shellynél drágább, de még valamivel a fibaro alatt van) zigbee dimmer relét, ami kapcsolóval tud bármilyen dimmelhető izzót dimmelni, de akár hue izzó is köthető rá:

iluminize 511.201 vagy ROBB ROB_200-004-0 vagy Sunricher SR-ZG9101SAC-HP vagy iCasa ICZB-IW11D

(elvileg ugyanarra az alapra épülnek, csak átcimkézésnek tűnnek, mondjuk hivatalosan a legelső variáns nincs még benne zigbee2mqttben, de ha jól látom egy fórumbejegyzésben, akkor belerakható, és ha valaki beküldi a pull requestet, akkor bekerülhet a releasebe)

(#11900) Chal válasza fo_di (#11898) üzenetére


Chal
addikt

amikor éppen nem megy a szerver/hálózat valamilyen okból (mert hub nélkül is összekapcsolódna a kapcsoló és az izzó)

Igen, nálam eleve így jött ez a hibrid ötlet, illetve innét közelítettem. Szeretnék én is failover megoldást (ha minden behal, akkor működjön "buta" módban a világítás). Ezt úgy tervezem kivitelezni, hogy a monitoring rendszerből adok valamilyen sok eseményből absztraktált infót a Shellynek (egy "SYSTEM OK" szintre sűrítve). Ha ezt nem kapja meg, VAGY nem tudja lekérdezni, akkor úgy veszi, hogy issue van, és átvált "detached" módból simába. Ehhez persze bele kell nyúlni a Shelly firmwarebe, de nem tűnik vészesnek a feladat (csak legyen elég memória hozzá, annyira még nem mélyedtem bele). Illetve B opció még, hogy megírom nekik az ötletet feature requestben, hátha... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.