Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) atirag


atirag
őstag

Üdv. Tud valaki olyan okos hőmérőt amit be tudok rakni egy bojlerhez?
A bojlernek a hőmérője egy lyukba van téve a bojler oldalán amit simán ki lehet húzni és ott látszik a bojler fala. kb 20-30mm átmérő. Tud valaki ilyen okos hőmérőt?

(#41002) Speederer válasza LouiS22 (#40999) üzenetére


Speederer
senior tag

Köszi!
Fény, siker, csillogás... :) Magyarul felment rájuk a .5-ös verzió és működnek szépen.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#41003) LouiS22 válasza atirag (#41001) üzenetére


LouiS22
veterán

DS18B20, ez "csak" egy hőmérő, de pl shellyre kötheted és mér

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41004) Fuser és Tsa

Sziasztok,
HA automatizációs problémám lenne.
mosógép lejáratkor küld egy whatsapp üzenetet, ha 2 percig 10W alatt van a fogyasztás. (amit egy shelly plus 1pm mér).
alias: AEG mosógép lejárt
description: ""
trigger:
  - platform: numeric_state
    entity_id: sensor.mosogep_power
    for:
      hours: 0
      minutes: 2
      seconds: 0
    below: 9.9
condition: []
action:
  - service: notify.whatsapp_d
    data:
      message: AEG mosógép lejárt!!!
mode: single
ma kaptam egyet, de mosás biztosan nem volt.
elkezdtem nyomozni a naplóban és kiderült, hogy elérhetetlen volt egy ideig, utána megvolt a 0,7W fogyasztás 2 percig és küldte az üzit.
hogy tudnám ezt kiküszöbölni?
tehát az elérhetetlenről kis fogyasztásba váltás ne generáljon eseményt?

(#41005) atirag válasza LouiS22 (#41003) üzenetére


atirag
őstag

Azt nem mondtam,hogy ios-re kellene .

(#41006) LouiS22 válasza Fuser és Tsa (#41004) üzenetére


LouiS22
veterán

Elsőként leginkább azt kellene kinyomoznod és orvosolnod, hogy miért volt elérhetetlen. Vagy figyelembe venni ezt a 0,7 értéket (ezt tuti jól írtad amúgy? 0,7 watt?)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41007) tototos válasza Fuser és Tsa (#41004) üzenetére


tototos
őstag

valahogy úgy kellene megfogalmazni hogy egy ideig magas a fogyasztása és utána csökken le akkor küldjön üzenetet. NodeRED-ben számomra kicsit egyszerűbb lenne ezt összerakni.

(#41008) Degeczi válasza Fuser és Tsa (#41004) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Korábban sokszor volt már itt erről szó, ezért érdemes különböző input_select állapotokat (mint "mos", "üres", "készen") létrehozni, és akkor nincs ilyen probléma, hiszen csak "mos" állapotból ugorhatna "készen"-be.

(#41009) Fuser és Tsa válasza LouiS22 (#41006) üzenetére

az gyakorlatilag mindegy, bármikor előfordulhat ilyesmi.
a 0,7W az stimmel kikapcsolt (standby) állapotban. (0,7-2,1)
ez nem okosmosógép :), csak elé csaptam egy shellyt.

(#41010) Fuser és Tsa válasza Degeczi (#41008) üzenetére

azt nem lehet elérni, hogy elérhetetlenség esetén kihagyja a következő üzenetküldést?
mosáskor elég hektikusan változik a fogyasztás.
ha valahogy sikerülne leképezni, szerintem az asszony másnap találna valami programot, ami nem stimmelne hozzá:D .
elég sok ilyesmi bejegyzést olvastam, azért maradtam ennél a legegyszerűbb megoldásnál.
úgy érzem túl vannak bonyolítva. engem a kiűrítés nem érdekel: egy melléképületben van egy mosógép, arról akartam volna tudni, hogy mikor lehet átpakolni a szárítóba.
de akkor már megcsináltam mindre.
meg is lett a baja...

(#41011) Fuser és Tsa válasza tototos (#41007) üzenetére

ebben igazad van.
csak a node-red egy ideje csinál nekem furcsaságokat, úgyhogy az a legvégső megoldás...
valószínűleg én vagyok b@lf@sz, de nincs időm jobban körbejárni.

(#41012) Degeczi válasza Fuser és Tsa (#41010) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pont most akarod túlbonyolítani. Sokkal egyszerűbb, logikusabb (és felületen is praktikusabb) de legfőképp teljesen üzembiztos a pár diszkrét státuszt követni.
A kiürítés figyelése azért hasznos, mert akkor addig ismételhető időnként a figyelmeztetés, míg a mosógép ajtaját nem nyitják (hiszen simán lehet, h nem hallod vmelyik figyelmeztetést, vagy vmiért nem tudsz reagálni)

(#41013) Olympia76 válasza Fuser és Tsa (#41010) üzenetére


Olympia76
tag

Nem kell "leképezni" program specifikusan, vagy nem értem mire gondolsz.

Degeczi itt összefoglalta, ezt azért nem olyan nehéz megvalósítani:
https://prohardver.hu/tema/okos_otthon_smart_home/hsz_10149-10149.html
Ha nem kell a kiürítés, akkor azt kihagyod...

(#41014) Fuser és Tsa válasza Degeczi (#41012) üzenetére

szerk:
közben megjött a válasz Olympia76 kartárstól, ezúton is köszi :)

hogy lehet felépíteni ezeket a státuszokat?
eléggé vakon vagyok, amit megcsináltam, az eddig működik, de mégsincs olyan érzésem, hogy átlátnám a dolgot.

a kiürítéssel az a bajom, hogy ahhoz kéne külső érzékelő (reed, vagy hall, vagy valami más).
egyrészt ronda, másrészt egy felültöltősnél nehezen kivitelezhető.
a gépben meg nem akarnék kotorászni, jobb az mindenkinek.

ismételni nem akarom az üziket, látom, ha nem olvasott whatsappom van.
ha meg félórát heverészik a cucc a mosógépben, azzal együtt tudok élni.

[ Szerkesztve ]

(#41015) Degeczi válasza Fuser és Tsa (#41014) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elöltöltősre nehezebb rakni, hiszen ott függőlegesen állnak, de szerencsére a sima felületen jól megtapadnak a gyári kétoldalas szalaggal is, évek múltán sem estek le. Gondolom felültöltősön is van hasonló hely ahol ragasztható a házra és az ajtóra is mágnes ill. érzékelő, és ott ráadásul a saját súlyuk sem leugrasztani próbálja azokat. Mivel ugyanolyan bézs színű mint a gép háza, észre sem veszi az ember.

A nyitásérzékelő akkor is hasznos, ha nem akarsz ismételt figyelmeztetést, mert ezzel kinullázható a folyamat, így egyszerűen megoldható, h pl. "mosás" státuszba csak "üres"-ből menjen át, "készen"-ből ne. Így nem gond, ha a kész gép (különösen a szárítógépek hajlamosak erre) időnként mondjuk átforgatja a dobot, ezért ugrik föl a teljesítményfölvétele.

Az automatizációk faék egyszerűségűek, pl. ilyen ha 25W fölé ugrott teljesítményfölvétellel váltok át "mos" állapotba, azzal a feltétellel, h eddig "üres" volt, és csukva az ajtaja:
- alias: Set washing machine active from ures when power detected
  trigger:
    - platform: numeric_state
      entity_id: sensor.mosogep_teljesitmeny
      above: 25
  condition:
    - condition: state
      entity_id: binary_sensor.washing_machine_door
      state: "off"
    - condition: state
      entity_id: input_select.washing_machine_status
      state: "Üres"
  action:
    - service: input_select.select_option
      data:
        entity_id: input_select.washing_machine_status
        option: "Mos"

(#41016) Fuser és Tsa válasza Degeczi (#41015) üzenetére

köszönöm.
kipróbálom.
jó, hogy írtad ezt a forgatást, el is felejtettem.
a felültöltős aeg nem csinál ilyet, de a másik mosógép meg a szárítógép viszont igen :R

(#41017) chemand


chemand
tag

Sziasztok!
Mitől lehet, hogy a HA-ba integrált wifis okos dugaljaim (tuya) állapota (feszültség adat, fogyasztás adat) nem frissül egy idő után, kapcsolni sem tudom HA-ból, csak a HA újraindítása segít.
Ugyan ez nem fordul elő a zigbee-s dugaljok esetében, azok adatai pár percen belül frissülnek, minden működik.

[ Szerkesztve ]

(#41018) BlackJack21 válasza chemand (#41017) üzenetére


BlackJack21
tag

A Tuya applikáción (Smart Life) belül frissülnek az adatok? Meg kellene nézni, hogy az integráció problémás, vagy a dugalj nem kommunikál a felhőjével, esetleg időszakosan szakad le róla.

(#41019) chemand válasza BlackJack21 (#41018) üzenetére


chemand
tag

Az applikáción keresztül működik. Csak nem rég kezdtem el foglalkozni a HA-vel, így most próbálom tanulni ezt az egész témát. Nem igazán tudom, hogy pontosan hol tudnék utánanézni az általad említetteknek.

(#41020) MaCS_70 válasza Degeczi (#41015) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezekra a rögzítésekre nálam kiválóan bevált a nanotape.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41021) kenand válasza chemand (#41019) üzenetére


kenand
veterán

Tuyat úgy tudod integrálni HA-ba, hogy regisztrálsz (ingyen) a Tuya IoT platforma.
Ott látod az egyes eszközeidet és azt is milyen adatokat kapnak.

Ott láttam meg én is, hogy a Gosund EP ep2 konnektor Smart Life-ben jó feszültség adatot mutat, de a HA-ba 10x-st, de már a Ruya IoT-ben is 10x adatok érkeznek.

Gond,hogy íratam a Tuya IoT-nek és a Gosund Supportnak is , de egyik sem válaszol....

(#41022) chemand válasza kenand (#41021) üzenetére


chemand
tag

Leírás alapján csináltam meg a Tuya integrációt, a Tuya Iot platform segítségével. Meg fogom nézni, hogy mikor és milyen adatok érkeznek oda. Csak egyelőre nem tudom, hogy ezt hol kell, de majd megtalálom.

(#41023) kenand válasza chemand (#41022) üzenetére


kenand
veterán

Szupi!
Saját felhődbe belemész ott látod az az eszközöket azi az accozntodhoz társítva vannak és vannak naplók

Jól el van dugva.

Jobb felső sarok piros IOT gomb, Aztén Cloud develpopment, ott mycloud project katt rá, aztán Devices

[ Szerkesztve ]

(#41024) ojb válasza chemand (#41017) üzenetére


ojb
tag

Előfordul(hat), hogy a Tuya integráció valamiért random "leáll".
Én egy automatizmus segítségével 2 óránként -- biztos ami biztos alapon -- újraindítom az integrációt. Azóta nincs ilyen hibám. ill. ha mégis, akkor is csak max kettő órán keresztül...

(#41025) Olympia76 válasza ojb (#41024) üzenetére


Olympia76
tag

Te használsz Tuya integrációt? :Y
Milyen eszközhöz?

(#41026) fecus válasza atirag (#41005) üzenetére


fecus
őstag

Szerintem írd le mi az elérendő cél: Pl.: szeretném a telefonomon látni a bojler hőmérsékletét otthon/bárhol ahol van Internet v. szeretnék automatizálni valamit vele.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#41027) chemand válasza ojb (#41024) üzenetére


chemand
tag

Ez érdekelne engem. Esetleg tudsz segíteni, hogy hogyan kell ezt megcsinálni?

kenand köszi, meg fogom nézni :R

(#41028) ojb válasza Olympia76 (#41025) üzenetére


ojb
tag

Igen.
Csak okos konnektorok esetében használom.
(A HA-tól független reset-re vannak bedugva a kritikus helyekre állandó bekapcsolt állapotban)
A HA-ban csak státusz visszajelzést és fogyasztási adatokat adnak vissza.

(#41029) ojb válasza chemand (#41027) üzenetére


ojb
tag

Én az alábbi automatizmust használom:
Elég egyetlen egy entitás-ra hivatkozva megcsinálni.

alias: Tuya Reload
description: Tuya integration automatic reload
trigger:
  - platform: time_pattern
    hours: /2
condition: []
action:
  - service: homeassistant.reload_config_entry
    data: {}
    target:
    entity_id: sensor.halo_voltage
mode: single


Ahol : sensor.halo_voltage egy Tuya entitás

[ Szerkesztve ]

(#41030) Olympia76 válasza ojb (#41028) üzenetére


Olympia76
tag

OK, csak esetedben csodálkozom, hogy nem valami direkt eszköz-HA integrációt (Shelly-t, ESPHome-os, vagy Tasmota-s) választottál a célra, hanem inkább kimész a Tuya felhőbe.

(#41031) chemand válasza ojb (#41029) üzenetére


chemand
tag

Köszönöm. :R
Egyelőre nagyon kezdő vagyok a témában, ezért kérdezem hogy ezt hová kell beírni? :B

(#41032) ojb válasza Olympia76 (#41030) üzenetére


ojb
tag

Nehéz pl hard reset-et adni a HA-t futtató gépnek vagy a fontosabb independent vezérléseknek -- amikor esetlegesen a HA lefagy --, ha azon fut a tuya integráció és nincs kerülő út. Az ONT-t és a routert pl a szomszéd WiFi-jére csatlakoztatott Tuya konnektoron keresztül tudom újraindítani szükség esetén...

(#41033) ojb válasza chemand (#41031) üzenetére


ojb
tag

Pl:
Beállítások ->
Automatizmusok és jelenetek ->
+ AUTOMATIZMUS HOZZÁADÁSA ->
Kezdés üres automatizmussal ->
jobb felső sarok 3 pötty majd legördülő menü Szerkesztés YAML-ként -> pipa ->

megjelenő ablakban
description: ""
mode: single
trigger: []
condition: []
action: []

fenti öt sor kitöröl ->
majd az előző hsz-ben (#41029) lévő kód bemásol a helyére ->
sensor.halo_voltage entitás átír a sájátra ->
Mentés ->

Kilép

Fejlesztői eszközök ->
Automatizmusok újraindítása...

(#41034) LouiS22 válasza ojb (#41032) üzenetére


LouiS22
veterán

Én az elmúlt 2 évben egy alkalmat tudok, amikor a HAOS "lefagyott" - pontosabban nem is fagyott le, csak egy elbaltázott Nabus frissítés dependency borította meg picit a Supervisort, de parancssorból orvosolható volt és gyorsan jött a patch is. Egyszóval nálam a betonstabil a jó kifejezés - igaz, nem is fut más.

Nálad ennél rendszeresebben "fagy le"?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41035) ojb válasza LouiS22 (#41034) üzenetére


ojb
tag

Amikor egy gépet távolról frissítek ill. menedzselek sok minden előfordulhat akarva akaratlanul...
Fel kell(ett) készülnöm az esetleges saját balf@sz - ságomra is. :)
Mentett már meg...

(#41036) MaCS_70 válasza ojb (#41035) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam egy távoli routerrel szokott gond lenni, és olyankor 250-300 km-t kéne utaznom az újraindításhoz.

Úgyhogy kínomban beszereztem egy SMS-vezérlésű konnektort -- amit viszont nem sikerült életre keltenem...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41037) LouiS22 válasza ojb (#41035) üzenetére


LouiS22
veterán

:DD

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41038) Olympia76 válasza ojb (#41035) üzenetére


Olympia76
tag

Ja, értem a UseCase-t. A szomszédos ONT/Router reset nem semmi... :D

...de egyébként a HA-t nem VPN-en keresztül éred el? Nabu Casa-t használsz? Csak, mert, ha van VPN, akkor még mindig nem lenne indokolt a Tuya felhőt, ez esetben Shelly vagy Tasmota esetén a saját web interface-ükön keresztül tudnád ki/be kapcsolni a konnektorokat. Ha nincs VPN, akkor viszont értem, akkor kell a felhő.

(#41039) kenand válasza Bathalsar (#40934) üzenetére


kenand
veterán

Írtam a support@gosund.com-nak sajna 3 napja nem válaszolnak...úgy tűnik neked nagyobb szerencséd volt velük. Nekem ezt most szokásos kínai support, nem válaszolnak...

(#41040) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

Tudtok olyan "okos" mosogató-, szárító- és mosógépet ajánlani, ami HA-ba integrálható olyan céllal, hogy onnan szüneteltethető legyen a gép működése?

Az áram megszakítása egy okos konnektorral nem opció, mert pl a jelenlegi "buta" szárítógépünk áramszünet esetén elfelejti, hogy épp dolgozott, és nem indul újra, ha visszajön az áram.
(A jelenlegi buta mosogatógépünk tudja folytatni a munkát (a mosógépünk is talán), de nem túl elegáns megoldás az árammegszakítás, miközben a mosógépen van szüneteltetés gomb fizikailag.)

A jövőre készülnék ezzel, ha a mostaniak tönkremennek, akkor ilyen "okosra" váltanék, így akkor járatnám őket, ha süt a nap, és termel a napelem. Mindegy, hogy 1 vagy 6 óra alatt végez a feladatával...

(#41041) Steady74 válasza kzkz (#41040) üzenetére


Steady74
addikt

Talán itt is de HA fb csopprtban is pomt téma volt ez. LG és Bosch készülékekről szóló megoldásokat láttam/olvastam. Bosch nál Home Connect azt hiszem a wifis alkalmazás/tuljadonság neve amit keresned kell.

(#41042) kzkz válasza Steady74 (#41041) üzenetére


kzkz
őstag

Köszönöm, ez már jó kiindulás, azt hittem nem lesz ilyen megoldás! :R
FB nem játszik, nem használom...

[ Szerkesztve ]

(#41043) LouiS22 válasza kzkz (#41042) üzenetére


LouiS22
veterán

AEG/Electrolux, Bosch, LG, Candy és a Beko is gyárt smartban és HA valamilyen formában mindhez van integráció (jópárnak HACS-ban.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#41044) kzkz válasza LouiS22 (#41043) üzenetére


kzkz
őstag

Köszi ezt az infót is!

(#41045) gya/352 válasza kzkz (#41040) üzenetére


gya/352
tag

Ahogy a többiek is írták elég sok féle gyártó ill készülék van amelyik okos és akár be is integrálható a HA-ba, de nekem azért vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy a futó program megszakítható lenne távolról. Nincs ilyen tapasztalatom, csak hangosan gondolkodom.
A másik kétségem, hogy vajon mennyire okos dolog megszakítani a futó programot.
Persze nem lesz semmi baja a gépnek tőle, de az eredményt mindenképpen befolyásolhatja, különösen ha hosszabb időre kell megállítani a folyamatot. Pl. mosogatógépnél ha szárításnál szakítod meg, akkor visszahül az egész cucc és miután visszakapcsol már hideg lesz a kamra, de program szerint még ezután indulna a gőzelszívás ami nem fog érni semmit hideg kamránál, vagyis nedvesek lesznek a cuccok mikor végez. (jó tudom, na és majd megszárad szép lassan) Vagy szárítógépnél megszakítod a programot, had rohadjon ott 1-2 órát a nedves ruha a gépben mozdulatlanul, had gyűrődjön?
Én biztos nem tenném.

(#41046) chemand válasza ojb (#41033) üzenetére


chemand
tag

Köszi, kipróbáltam. Működik! :R
Ismét tanultam valami hasznosat. :))

[ Szerkesztve ]

(#41047) ojb válasza Olympia76 (#41038) üzenetére


ojb
tag

WG-n, dyndns.hu -n keresztül jutok haza alapesetben.
A Tuya konnektoraim már nem ESP-sek.
Szeparált iot WiFi -n nem sok infót szerezhet meg az esetleges érdeklődő.
Eddig még soha nem kapcsolták le egyiket sem kicseszésből. :)

(#41048) zsamiatt válasza ojb (#41032) üzenetére


zsamiatt
őstag

Valami ip alapu 230s watchdog nem megoldas?
Egyebkent gondolkodom egy gsm s pin amit smssel lehetne buzizni vegszukseg eseten

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#41049) Olympia76 válasza ojb (#41047) üzenetére


Olympia76
tag

Én is WG-al megyek haza, így már direktben elérem a Shelly/Tamosta eszközeimet, sőt a zigbee-seket is, mert Z2M HA-tól függetlenül fut, így ha csak a HA halna le, akkor még a zigbee-s konnektoraimat elérem (nekem pl. a Velux GW-el szokott évente 1x-2x előfordulni, hogy úgy leáll, hogy csak konnektoros HW reset segít csak).

...de ilyen szomszédból irányított router resetelőm nincsen - ez nagyon menő :D

[ Szerkesztve ]

(#41050) fecus válasza Olympia76 (#41049) üzenetére


fecus
őstag

Mi az a WG? :F

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.