Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) 4D4M válasza v.attis (#43998) üzenetére


4D4M
aktív tag

+1: csak, hogy érzékeltessem a dolgot konkrétabban...nekem is 28 kW-os kazánom van a 3 kW-os 82 m2-es házra és én ha jól emlékszem 5%-ra vettem a max teljesítményt, de hozzá kell tenni, hogy padlófűtésnél azért jóval nagyobb a játéktér.
(készen vettem a házat, nem az én agyszüleményem volt a gépészet)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#44002) Degeczi válasza 4D4M (#43996) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bosch esetén ez pl. mint a képen is látható, egyetlen NTC + egy ellenállás, szép dobozkában 12e-ért...

Amúgy ha kellően nagyok a radiátorok, 30-35 fok körüli előremenővel is szépen tartják a meleget, ahol a folyamatos langyosságuk sokkal komfortosabb mintha hideg és forró közt váltakoznának

[ Szerkesztve ]

(#44003) v.attis válasza Degeczi (#44002) üzenetére


v.attis
őstag

45 fokos az előremenőm radiátorokkal használom.
Próbáltam 35 fokossal is, de akkor egy nagyobb szellőztetés után több óra kell mire visszafűt. Márpedig, mivel mindketten asztmásak vagyunk, nem bírjuk az étel szagot, a párás levegőt, úgyhogy egy hétvégi főzés nálunk emberkínzásnak minősül. Van már páramentesítőnk, idén vettem légtisztítót, de azért a friss levegő nekünk sarkalatos kérdés.
A 45 fokos előremenő egy arany középút. De azért majd játszom még vele télen...

Nagyon eltértünk a topic témájától, de köszönöm a hozzászólásaitokat, lesz miből építkeznem őszig ...

(#44004) Audience válasza v.attis (#44003) üzenetére


Audience
aktív tag

Én pl egy NEST-et integráltam egy HA alá egy házban, van egy sztali stand a Nest-nek, a radiátorokon termofej, Nest app a telefonon és kész is. HA-n keresztül is matatható. Abba a szobába teszed ahová szeretnéd....Máshol Honeywell okos radiátor szelepek és WiFi kontroller, ott szobánként lehet hőmérsékletet állítani....

Rengeteg jó és drága megoldás van.

(#44005) Degeczi válasza v.attis (#44003) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tiszta sor, 40 alatti előremenőhöz valóban nagy radiátorok kellenek, nálam szerencsére adott. Kültérbe dolgozó szagelszívót érdemes fölrakni ha még nem lenne, rengeteget segít főzés idejére.

(#44006) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok!
Egy olyan vezeték nélküli videós kaputelefont keresnék, amely kb. 6-7 m-re lenne a wifi jeladótól (téglafalon keresztül) úgy, hogy eső viszont simán érné, és 20e-nél ne kerüljön többe.
Tudnátok ilyet ajánlani?

(#44007) vampire17 válasza paolinho (#44006) üzenetére


vampire17
addikt

Egy mezei Tuya kapucsengovel (pl ez) meg egy olcso kameraval (lehetoleg az is legyen tuya es akkor lehet ra automatizaciot csinalni) sztm tobbre mesz. Vandalbiztosabb is. Valami ilyesmi kamera pl: [link]

nyilvan ez akkor jo, ha latni akarod csak, ki csenget. Ha oda-vissza kommunikacio is cel, akkor oda tenyleg kaputelefon kell, de sztm azt 20e bol nem fogod meguszni...( olyat ami normalis is)

[ Szerkesztve ]

(#44008) vampire17 válasza vampire17 (#44007) üzenetére


vampire17
addikt

Marmint oda-vissza kep kommunikacio :) hangot a kamera is tud :)

(#44009) HUNited


HUNited
senior tag

Valaki tudna magyar nyelvű (vagy jól követhető angol nyelvű) leírást linkelni Tasmota frissítéshez? Gosund EP2, 1.0.8 FW-vel, 3 darabot szeretnék egyenlőre berakni. Illetve milyen appot ajánlotok hozzá?

(#44010) 4D4M válasza v.attis (#44003) üzenetére


4D4M
aktív tag

Valószínűleg azon kevesek közé tartoztok, akik tudnák érzékelni/értékelni egy központi hővisszanyerős légkezelő jelentőségét. Persze ez egy komolyabb beruházás, de cserébe automatikusan megoldódnak a párával, friss levegővel, tiszta levegővel és "felfűtéssel" kapcsolatos kérdések.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#44011) vampire17 válasza HUNited (#44009) üzenetére


vampire17
addikt

ESP van amugy ebbe? A tasmota csak a local iranyitas miatt kell? Mert arra van integracio HA ala.

(#44012) daninet


daninet
veterán

Használ itt valaki Broadlink RM távirányítót HA szkriptekkel?
Sehogy sem működik nekem a script időzítés. Ha két eltérő RF kódot (nem ugyanazt ismételve) kellene 1mp-en belül elküldenem nem működik,. A scriptben nincs delay, de végrehajtásnál már 3-5mp is van amit mutat az idővonalon is.
Tudom kicsit reménytelen, illetve valszeg valami bug az integrációval de hátha valaki tud rá valamit. Ide raktam több részletet

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#44013) kis.zsolt


kis.zsolt
tag

Vettem egy Shelly Plus Plug S-t, amiben már ESP32 ketyeg. Csak kíváncsiságból rendeltem, de nagyon jó vásár volt, mert a konnektor nagyon sokat tud (úgy néz ki, hogy ennek örömére lecserélem a régi BlitzWolf BW-SHP6-osokat erre a típusra).
Azonnal összebarátkozott vele a HA, és ami nagyon kellemes meglepetés: az RGB színtárcsa nagyon korrekt rajta, nem olyan gagyi, mint a jóárúsított kínai csodák halványan pislákoló plexigyűrűi, hanem 4 db WS2812 RGB-LED van benne piszok erős fénnyel, de szabályozható és időzíthető fényerővel.
Ez azt is jelenti, hogy a színgyűrű a fogyasztással arányosan kezd el színt váltani, azaz ha minimális energia csorog át az eszközön, akkor még zöld, és ahogy nő a fogyasztás, akkor kezd sárgulni, majd a csúcson (ami 2500W) vörös lesz a gyűrű fénye.
16A-es relé van benne, de nincs végig kihajtva (amúgy is a túláram védelem leoldana).
Vannak szkriptek is hozzá a GITHub-on, csak keresgélni kell.
ESPHome és Tasmota is szereti.
Ja, és fekete színben is kapható. Nekem egy tízesbe fájt.
A lényeget majdnem elfelejtettem: grátisz kaptam egy kék színű, Shelly feliratú fázisceruzát ajándékba a csomagban :)

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#44014) daninet válasza kis.zsolt (#44013) üzenetére


daninet
veterán

Jók a shelly cuccok nekem is sok van. Azon kevés cégek egyike akik törődnek azzal, hogy nyílt standardokat használjanak kommunikációra így nem kell trükközni mint sonoffnál. Pár napja vért izzadtam egy sonoff RF tasmotás átalakításával szét kellett vagdosni az alaplapját hogy rá lehessen egy új rádió firmware-t frissíteni :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#44015) dbius válasza HUNited (#44009) üzenetére


dbius
veterán

1. Tuya convert kell hozzá.
2. Ahhoz pedig egy Linux rendszer, Linux mint vagy más Debian alapú biztos jó, én Linux mint alatt csináltam végig.
3. Kell még egy wifi stick vagy eleve olyan gép, pl. Laptop, amelyikben van wifi, mert létrehoz egy ap-t, amire csatlakozni kell a folyamat során.
4. Kell egy mobiltelefon is, ezzel kell csatlakozni az ap-hoz.

Ez alapján link biztos meg tudod csinálni. A folyamatot egy izzóval mutatja, de ugyanezek a lépések kellenek Gosund EP2 esetében is. Nem bonyolult annak ellenere, hogy annak hangzik!

Itt pedig megtalálod a template-et, amit a folyamat végén megadsz neki, mikor már rajta van a tasmota fw.

[ Szerkesztve ]

(#44016) totattys


totattys
újonc

Sziasztok!
ESP-32 problémám van. Arduino Ide programot letöltöttem és egy ESP-32-cam modult szerettem volna beüzemelni. Eljutottam egészen addig hogy a megfelelő Com portot ki kell jelölni. Sajnos a laptopomon nincs soros port. Próbáltam Eszközkezelő -> Műveletek -> Régi típusú hardver hozzáadás menüpont alatt COM portot hozzáadni, de nem jött össze. Próbáltam HA ESPHome alól beüzemelni úgy sem jött össze. Nem tudott a Wifihez csatlakozni. Szóval megakadtam, tudnátok segíteni, hogyan tovább? Ja igen, simán USB kábelen próbáltam.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#44017) daninet válasza totattys (#44016) üzenetére


daninet
veterán

Ez milyen ESP32? NodeMCU?

Amikor áramot kap USB-n a lednek fel kell villanni. Ha ez nem történik meg akkor hibás
Próbálj másik USB kábelt és másik USB portot

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#44018) totattys válasza daninet (#44017) üzenetére


totattys
újonc

https://www.aliexpress.com/item/1005003804757059.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.66c21802c1xnPB

Ez a camera az. A led folyamatosan világít, amikor csatlakozva van. Egy youtube videó alapján próbáltam telepíteni.

(#44019) gya/352 válasza totattys (#44016) üzenetére


gya/352
tag

Feltelepitetted az esp lapjan talahato usb vezerlo szerinti drivert? Az hozza letre a virtualis com portot.

(#44020) totattys válasza gya/352 (#44019) üzenetére


totattys
újonc

A Silicon Labs 210x drivert telepítettem. Azzal nem megy.

(#44021) gya/352 válasza totattys (#44020) üzenetére


gya/352
tag

Milyen chipset van rajat?

(#44022) gya/352 válasza gya/352 (#44021) üzenetére


gya/352
tag

Ja...most nezem. CH340. Akkor ahhoz valo driver kellene.

(#44023) BlackJack21 válasza totattys (#44016) üzenetére


BlackJack21
tag

Alapesetben az RS232-USB átalakító az USP portba bedugás után feltelepíti a megfelelő drivert( ha nem akor kézzel kell letölteni, telepíteni). Amennyiben ez sikeres, akkor le kellene tesztelni, hogy ez megfelelően működik. Ezt a putty- val lehet legegyszerűbben , itt a serial port-ot kell majd kiválasztani, a bal oldali menü alján szintén megadni a soros port adatait(alapesetben 9600,8,N,1). A beállítások között a local echo-t bekapcsolva látható majd a leütött karakter. Ha ezzel megvagy, akkor az soros port csatlakozójának 2 és 3 lábát összekötve "saját magát" kellene látni. A kapcsolat felépítésekor a terminálablakban sikeres teszt esetén dupla karaktereket kell kapni(pl, aa,bb,cc, stb)
Ha ez megvan, akkor érdemes továbblépni az arduino ide-re. Ott a ESP32-höz fel kell telepíteni a kiegészítő könyvtárakat, csak ezután lehet az ESP chipes boardokat használni. Példa a telapítéshez...
Amúgy amikor és az ESP32-CAM modulokkal játszottam, akkor nem ezzel kezdtem, hanem az ESP Flash Download Tool-lal, de nem volt sikeres, mindig volt valami probléma. A partíciós adatok nem voltak megfelelőek. Ezt az Arduino ide példakódok feltelepítése után lestem ki, utána már ezzel is lehetett használni. Így már a z AI-on-the-edge-device is működött.

(#44024) totattys válasza gya/352 (#44022) üzenetére


totattys
újonc

Köszi ez segített!

(#44025) totattys válasza BlackJack21 (#44023) üzenetére


totattys
újonc

A vízóra leolvasó elég jó projektnek tűnik.
Egyébként normális, hogy vaku nélkül is kb 35-38 fokos az eszköz?

(#44026) csubuka válasza csubuka (#43956) üzenetére


csubuka
addikt

Ha jól gondolom a mai Gree klímákhoz tényleg csak egyszer kell a gyári app, amikor a helyi wifi AP-re fel kell csatlakoztatni őket. Cloud kapcsolat nem kötelező a HA integráláshoz, ha jól olvasom...

Annyi, hogy időnként hazatelefonálni próbálnak, azt az ember a tűzfalon vagy letiltja vagy nem.

A Panasonic cloud only és elég meredek hardveres és szoftveres mókánnyal lehet HA-ba integrálni wifin lokálisan, cloud-mentesen.

(#44027) HUNited válasza vampire17 (#44011) üzenetére


HUNited
senior tag

bővebb statisztikát szeretnék, mert a gyári app semmit sem ad szinte.

(#44028) HUNited válasza dbius (#44015) üzenetére


HUNited
senior tag

Virtualizált is lehet a linux, vagy natív kell mindenképpen?
Illetve milyen appamivel utána tudom monitorozni? Milyen statisztikákat ad? Köszi.

(#44029) inferno88 válasza HUNited (#44028) üzenetére


inferno88
őstag

Én virtualizáltam és az USB-s wifi donglet rákapcsoltam a guestre.

Semper fi!

(#44030) dbius válasza HUNited (#44028) üzenetére


dbius
veterán

Hát hogy is mondjam: a tasmota fw-t szerintem csak akkor rakd fel rá, ha van home assistantod vagy más okosotthon rendszered , amibe be tudod integrálni (és amivel monitorozni tudod), mint tasmota eszközt! Ha nincs ilyen akkor szerintem ne is kezdj neki, használd a Gosund appot hozzá.

(#44031) LouiS22 válasza HUNited (#44028) üzenetére


LouiS22
veterán

szerintem inkább ne kezdj hozzá, mert láthatóan hiányoznak az alapok.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#44032) HUNited válasza dbius (#44030) üzenetére


HUNited
senior tag

A gosund app egy rakás végbélsár. Semmi mást nem mutat, csak a pillanatnyi feszültséget, teljesítményt, töltést, és hogy összesen mennyi teljesítmény ment át rajta eddig kWh-ban. Emellett van havi adat amit egy aránytalan elcseszett nem reszponzív charton (0-10 között, miközben a maximális napi érték 0,76 kWh volt) tudok megnézni. Se óránkénti, se napi statisztika nincs, de még csak feszültségingadozási adatok se. Semmi aminek jelentősebb hozzáadott értéke lenne.

Leegyszerűsítve van egy pillanatnyi nézet 3 adattal és egy elnagyolt napi adat. Ez mitől okos... Ez jóindulattal is csak egy távirányítható konnektor, de ez se igaz mert lokálisan nem is működik, csak interneten át.

Tudtommal - de cáfoljatok meg az okos eszköz az automatizáltságot és a pontos, részletes monitorozhatóságot jelenti. Nekem ebből monitorozás lenne fontos csak.

Persze ha más megoldás létezik, nem csak a Tasmota, akkor az is érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#44033) HUNited válasza dbius (#44030) üzenetére


HUNited
senior tag

A leírás amit linkeltél amúgy totál egyszerű, ennél azért sokkal bonyolultabb dolgokat is csináltam már. A kérdés hogy megkapom e a frissítés elvégzésével, amit szeretnék, vagy tök felesleges lenne, mert nem lenne továbbra se részletes és kereshető statisztikám? Nincs egy demo dashboard, ahol meg lehetne nézni, hogy mit tud ez a szoftver?

Amúgy a Xiaomi RBG wifis izzóival is működik ez a Fw?

(#44034) ViZion válasza HUNited (#44032) üzenetére


ViZion
félisten

A pár ezer Ft-os eszközhöz nem fognak servert és tárhelyet biztosítani, azért az elég bukó lenne nekik...
Ezeket egyik smart eszköz sem fogja gyári appal produkálni, leírták mi kell:
HA vagy más okosotthon rendszer, amibe integrálod, egy adatbázis, ami fogadja az adatokat és egy frontend, ami megjeleníti a kívánt grafikonokat. Innentől a részletesség attól függ, milyen gyakran mér az eszköz.
Tehát kell pl. egy linuxos Rpi, arra egy Home Assistant, influxDB, Grafana... de lehet más is, lehet egyszerűbben, ha thingspeak-re tudod küldeni az adatokat, ott adott minden a feldolgozáshoz. A tasmota/ESPHome könnyebben integrálható, mint a Tuya, ezért javasolták (lehet több funkció is elérhető, pl. lekérdezések gyakorisága, ezt nem tudom).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44035) Degeczi válasza HUNited (#44033) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Már megkaptad a választ, a Tasmota önmagában nem megoldás arra, amit szeretnél, csak feltétele annak, h lokálisan be tudd integrálni egy saját okosotthon rendszerbe.

(#44036) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

HA alatt van egy solaredge modbus integráció. Nem rudom használja-e itt valaki. Jól is működik, viszont szeretnék IP címet valtoztatni a solaredge inveren, de nem találom, hogy hol lehet módosítani az integrációnál. Csak, amikor telepíteni akarom, akkor van egy config ablak, ahol be lehet állítani, de a már működőnél nem találom.
Valaki tudja a megoldást?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#44037) fo_di válasza ratkaics (#44036) üzenetére


fo_di
őstag

letörlöd és újra felveszed? vagy csak újra felveszed és ha jó, akkor törlöd az előzőt? (bár ezesetben az entitás nevek nem fognak egyezni)

[ Szerkesztve ]

(#44038) dbius válasza HUNited (#44032) üzenetére


dbius
veterán

Tudomásom szerint az összes, tuya alapon működő okos konnektor (és az azokat vezérlő applikáció, bármilyen néven futnak is) ennyit tudnak, amit leírtál.

A shellynek vannak saját eszközei, amik felhőben, saját appal működnek és tudnak egergia monitorozást: pl. [link]

Most rákeresve a tp-linknek is vannak okos konnektorai, amelyek a képek alapján (hangsúlyozom, csak a promó képeket néztem és azok alapján!) tudhatnak részletesebb energia monitorozást, nézz utána: [link] De biztosan van még ezeken kívül is sok gyártó még több fajta terméke is.

(#44039) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

(#44040) fap333


fap333
aktív tag

Helló!
Adott egy Holley DTSD545 villanyóra és egy slimmelezer ami a HA-ba adja az adatokat. Tud valaki valamilyen módot arra, hogy megtudjam, hogy adott fázison merre folyik az áram?
A napelemes inverterem 3 fázisú, és van olyan, amikor 1 fázison vételezek, a másik kettőn meg visszatáplálok. Szeretném látni, hogy mikor merre megy, de van egy olyan sejtésem, hogy ennyi eszközzel ez nem fog menni...

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44041) amaximus válasza csubuka (#44026) üzenetére


amaximus
csendes újonc

A Panasonic klímákhoz elég a HACS-es Panasonic Comfort Cloud integráció, az kezeli a CZ-TACG1-et is és az újabb klímák beépített wifi adapterét is.
Van egy logikája míg mobileszközön az ember beállítja, de utána HA alatt már csak a HA-nak dedikált Panasonic id-t kell megadni és az összes, ehhez az id-hoz hozzárendelt Panasonic klímát látja és kezeli.

(#44042) lehella


lehella
senior tag

Hali, villanyszerelés előtt állunk otthon és az egyik ablakra (ami a szomszéd teraszára néz közelről) szeretnék elektromos reluxát vagy redőnyt szerelni. A lényeg, hogy megoldható legyen naplementéhez kötve a sötétítés, hogy ne lássanak be, a felhúzás pedig mondjuk 7:00-kor. Milyen javaslatotok volna erre, amit viszonylag gyorsan be is lehetne szereznem?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#44043) 4D4M válasza fap333 (#44040) üzenetére


4D4M
aktív tag

A feltételezés helyes. Jelen állapotukban a magyar mérők nem mondják meg fázisonként az áram irányát.
Invertered gyártójának saját smart mérője vagy pl Shelly 3EM vagy azzal egyenértékű eszköz beszerzése jelentheti a megoldást.

#44042 lehella: Shelly 2.5

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#44044) csubuka válasza amaximus (#44041) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ! :R

De végeredményben ez a megoldás minden adatot először a cloud-ba küld, majd onnan a HA kiszedi azt. Nincs benne kis delay így?

Amit hiányolok az a lokális integráció Pana cloud nélkül, közvetlenül a klíma és a HA-t futtató miniszerver között...

(#44045) BlackJack21 válasza fap333 (#44040) üzenetére


BlackJack21
tag

Tudtommal nincs ilyen lehetőség az OBIS kódokban, de a Sanxing SX631 esetén a kijelzőn megjelenik , hogy az adott fázison táplálás vagy vételezés történik.

(#44046) amaximus válasza csubuka (#44044) üzenetére


amaximus
csendes újonc

Sajnos valóban csak cloud-os megoldás van, azonban a válaszidőre nincs panasz.

A régebbi Daikinokat (pl. BRP069A42 adapterrel szereltek) még lehetett lokálisban vezérelni, az újabbak itt is már csak cloudon keresztül mennek.

(#44047) csubuka válasza amaximus (#44046) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, köszönöm.

Igen, ez nem vidám. De azért egy ESP32+5V logikai szintillesztő+egyedi ESP firmware-el megoldották a Pana lokális vezérlést, kiváltva a gyári modult. Csak ez azért szívás :D

Meg lehet, hogy a legújabb TZ-ben már nincs a modul így elkülönítve, hanem valami egyéb NYÁK-ra integrált megoldá van, ezt jó lenne tudni. Bár így vagy úgy egy ilyen brutál beavatkozást úgysem csinál meg az ember :D Max ha 2 év múlva leáll a cloud szolgáltatás és nincs más opció és nagyon kell valakinek a HA integráció.

(#44048) fo_di válasza 4D4M (#44043) üzenetére


fo_di
őstag

sőt, az áramerőséget is ugye csak egész számként, levágva közlik (múltkor azt mondták, hogy ez az obis szabvány, ezért nem tudnak pontos értéket kiadni a p1 porton, és nem is kerekít, hanem levágja)
most megnéztem a slimmelezeremet, nincs benne előjel sem

(#44049) BlackJack21 válasza fo_di (#44048) üzenetére


BlackJack21
tag

Nincs, mert az előjeles érték helyett kapott egy másik regisztert, ahol lehet abszolút értéket megadni. Az áramerősséget meg ki lehet számolni,, ha kell, minden adott hozzá(P, U, cos fi).

(#44050) HUNited válasza ViZion (#44034) üzenetére


HUNited
senior tag

Köszönöm.
Tehát kell egy szervergép, ami nem árt ha lokális. Gondolom egy Asus router (alter szoftverrel és linux alapú entware rendszerrel, Nginx webszerverrel) nem elégséges? Vagy távoli BIX-ben hostolt Ubuntu alapú komplett webszerver? (a meglévő rendszereim miatt kérdezem, nyilván lehet venni egy RPI-t, de ha van már meglévő megoldás, egyszerűbbnek tűnik).

Ez az RPI kell hogy kommunikáljon a Thingspeak rendszerével, ha nem saját magam akarom hostolni?
Ha ESP Home rendszert választom, akkor nem kell drága RPI, elég egy ESP32 is ha jól értelmezem, és adatokat az is tud küldeni.

ESP32/ESP8266 rendszerekkel el akartam már kezdeni a barátkozást, az a baj hogy ez helyett egy Arduino Nano v3-at vettem, meg pár szenzort, aztán a forrasztóm tönkrement és elsikkadt az egész (meg jött a kert szezon és nem volt időm meló, kert, család mellett ezzel is foglalkozni). Ja meg persze a problémám hogy nem tudok natív nyelveket tanulni (érdekes a programnyelvek mennek), így hiába tanulok tök régóta angolul, megragadtam egy szinten, és nem értem az oktatóanyagokat (magyar nyelvű meg alig van).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.