Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) zsamiatt válasza vampire17 (#21000) üzenetére


zsamiatt
őstag

zsír, már csak a cloud a nagy kérdés. Hogy fullra müködik e locálban (az app is)

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21002) vampire17 válasza zsamiatt (#21001) üzenetére


vampire17
addikt

ha megy ivms 4200-al, akkor megy localban.

(#21003) jedie82 válasza runner 125 (#20996) üzenetére


jedie82
csendes tag

Úgy látom Hétfőig 85ezer.

[ Szerkesztve ]

(#21004) JoceeHunt válasza #68270080 (#20988) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Ez jól gondolom, hogy egyfajta beléptető rendszer?
Családi háznál fogod használni?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21005) runner 125 válasza fo_di (#20998) üzenetére


runner 125
nagyúr

Esetleg ilyesmi fóliaárnyékolt kültéri Ethernet kábelt behúzni a táp mellé? 12V.. bezavarná vajon?

jedie82

Tényleg, köszi. Pedig ránéztem arra is, de eskü azt hittem előző generáció és azért olcsóbb. :D Típusát már meg sem néztem, csak a fotót. A különbség csak színben van. Az olcsóbb fekete.. Mondjuk nekem fehérben kéne, kevésbé feltűnő úgy, stb. De azért annyira nem csúnyább, h 25 rugó pluszt adjak a fehérért. :)

Szerintem én maradok ennél típusnál, megnéztem most több vidit is róla és meggyőzött.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21006) jedie82 válasza runner 125 (#21005) üzenetére


jedie82
csendes tag

Majd írj róla véleményt. Tavasszal építek új kerítést, addigra ki kell találnom milyen kaputelefon legyen rajta. Bár nálam játszik a vezetékes is, két utp-t lehúztam előre a térkövezés előtt.

(#21007) ojb válasza runner 125 (#21005) üzenetére


ojb
tag

A "síma" egyszerű ~50Ft-os FTP kábelt sem zavarja be a tápfeszültség.
(A szimmetrikus jelátvitel sajátossága, hogy a zavaró jel egyformán hat az áramkör mindkét ágára, aminek hatására már nem is zavar annyira)
12V esetében csak az áramkör be és kikapcsolásakor ill. az esetleges nagyon gyors áramirány vagy áramerősség változásakor keletkezhet némi zavaró jel, de erre normál működés mellett nem nagyon van esély.

(#21008) iceQ! válasza ojb (#21007) üzenetére


iceQ!
addikt

Egyből a saját példám jutott eszembe. Nálunk aki tervezte az elektromos hálózatot, egy állat volt. Utp kábelt a 230V mellett húzta el amire a csengő van kötve. Garázsba lekapcsolod a villanyt bejelez. Ugyan ez van, ha garázst nyitjuk, zárjuk, illetve a kaput.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#21009) zsamiatt válasza vampire17 (#21002) üzenetére


zsamiatt
őstag

Megy lokalban azt mar latom. De apin keresztul nem tudja a gombnyomas lekezeleset sajna. Innentol kezdve automatizalashoz csak korlatozottan jo.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21010) ojb válasza iceQ! (#21008) üzenetére


ojb
tag

Az UTP kábelen a csengő áramköre szimmetrikusan (föld függetlenül) üzemel?

[ Szerkesztve ]

(#21011) Vodike válasza Vodike (#20952) üzenetére


Vodike
tag

Erre sekinek? Nem futottatok bele?

exTiga

(#21012) Blizzardking válasza Vodike (#20952) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem lehet hogy docker engine-ből kéne valami frissebb? Nekem is dockerben fut egy Rpi3-on, de nem tapasztalok ilyen problémát.
Min fut? Nas? Vagy Raspberry?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21013) S.Milan


S.Milan
csendes tag

Sziasztok,
Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy van egy ESPhome-os kapunyitó relay+mágnes kapcsoló. A kérdés az lenne hogy HA alatt hogyan lehet át adni a kapcsoló gombanak a mágnes kapcsoló állapotát? Remélem érthető volt amit le írtam. Magyarán azt szeretném hogy pl nyitott állapotban sárga az ikon akkor a nyitó gomb is legyen sárga.

(#21014) Vodike válasza Blizzardking (#21012) üzenetére


Vodike
tag

Operating System: Debian GNU/Linux 10 (buster)
Docker version: 19.03.13
SupervisorVersion: 2020.11.dev2406
Channel: stable

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#21015) fo_di válasza Vodike (#21014) üzenetére


fo_di
őstag

másoknak is vannak ilyen gondjai, ezt a topikot javaslom kindulásnak, talán van benne megoldás, mert le lett zárva: https://github.com/home-assistant/supervisor/issues/2288

(#21016) amargo válasza Vodike (#21014) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem ezt figyeld: [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21017) Vodike válasza fo_di (#21015) üzenetére


Vodike
tag

Itt már lassan kívülről tudom a hozzászólásokat, de megoldás nincs :-(

Azt hiszem hamarosan tényleg meg kell lépjem a proxmox költözést, de sajnálnám szétverni az amúgy tök jól működő rendszerem..

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#21018) runner 125 válasza jedie82 (#21006) üzenetére


runner 125
nagyúr

Na, közben annyi biztos eldőlt, h nem azt a verziót fogom venni. Ugyanis a kültéri egység full műanyag házas.. nem is vandálbiztosság miatt aggódom, hanem az UV.. volt már annó műanyag csengőnk és 2-3 év után rettenetesen megette a műanyagot az UV.
A fém házas verzió viszont már 120 ról indul.

ojb

Oké, köszi a megerősítést!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21019) fo_di válasza Vodike (#21017) üzenetére


fo_di
őstag

ha már a támogatott debianon vagy, lehet, megpróbálkoznék a supervised-installer őjbóli lefuttatásával, hátha megoldja a problémákat (https://github.com/home-assistant/supervised-installer)
nem törli a meglévő rendszert elviekben, csak újra beállítja a megfelelő rendszerdolgokat és letölti a legutóbbi supervisort

(#21020) vampire17 válasza Vodike (#21017) üzenetére


vampire17
addikt

Sztm lepd meg. Jobb tul lenni rajta... En is nehezen vettem ra magam, de azota minden szuperul megy, a hass.os szepen karbantartja magat.

(#21021) ojb


ojb
tag

Segítsetek Legyetek szívesek!

Zigbee2MQTT esetében a [Link Quality] mit is takar.
OK. Azt azért sejtem, hogy az összeköttetés minőségéről ad tájékoztatást, de a numerikus érték mit is takar a valóságban ill hogyan is kell értelmezni.
(Lineárisan vagy logaritmikusan, tiszta vételi szint vagy zajhoz képest, 0 az alsó érték, de mennyi a max felső stb.)
Megköszönök egy olyan link-et is, ahol nemcsak annyival intézik el, hogy "a vételi szint jellemzőiről ad információt és minél nagyobb az érték annál jobb...!

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#21022) vampire17 válasza ojb (#21021) üzenetére


vampire17
addikt

ugy tudom, 0 a min (nyilvan) es 255 a max. Nalam 70 es 40 kozott vannak az eszkozok (a koordinatorhoz kepest)

Sztm amugy jobb lenne egy atvaltott, %-os ertek, az tobbet mondana.

(#21023) haten


haten
tag

Shelly 1 PM-el szeretnék fogyasztást mérni, van egy direkt vezeték a villanyórától a sütőhöz és indukciós főzőlaphoz. A gond az, hogy a biztosíték 20A-os, de a Shelly csak 16A-ig működik. Erre nincs valami jó megoldás?

(#21024) Laza... válasza haten (#21023) üzenetére


Laza...
addikt

Pzem-004 - én ezt használom, esp-vel

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#21025) #68270080 válasza JoceeHunt (#21004) üzenetére


#68270080
törölt tag

Igen, elsősorban beléptető rendszerként aposztrofálja az Ubiquiti. Valójában otthoni célra is több, mint tökéletes. Láttam egyet működés közben egy barátom családi házánál, és kicsit olyan Vasemberes filingem volt tőle. Szóval nagyon pöpec otthonra is.

Ugyanez a gyártó azért készít kicsit túlárazott (200 dodó) okos ajtócsengőt is: UniFi Protect G4 Doorbell

[ Szerkesztve ]

(#21026) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, vennék egy tabletet a falra az automatizálási szoftverhez. Melyik az a paraméter amire figyelni kell az androidos tabletnél amivel a képernyő ébresztés automatikusan mozgásra vagy érintésre felkapcsol? Nem szeretném a nyomógombot nyomogatni.

Köszönöm,

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21027) kleinguru válasza #68270080 (#20988) üzenetére


kleinguru
addikt

Kicsit bíztam benne, hogy megy már iPhone készülékkel is az azonosítás NFC segítségével. Sajnos még nem. Bluetooth-tal esetleg :F

Illetve olyat olvastam még, hogy dream machine pro kell hozzá valamihez?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#21028) JoceeHunt válasza #68270080 (#21025) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Hát nem tudom, így szigetelés és színezés, belső festések után...
Teljesen szimpatikus a cucc, de kapásból kellene 2 bejárati ajtós készlet, bár ezt a nagy cuccot a belső falon amibe befutnak a vezetékek nemigazán tudom elképzelni. Ha meg máshova akarom elrakni akkor szívás a sok hálókábel odavezetés egy családi háznál ami kész van :).

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#21029) LouiS22 válasza haten (#21023) üzenetére


LouiS22
veterán

Shelly EM, csak az kicsit drágább lesz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#21030) iceQ! válasza #68270080 (#21025) üzenetére


iceQ!
addikt

Ha ajtónyitásról van szó, én a DoorBird-t ismerem. Azt esetleg láttad már? Nincs fizikai ajtónyitás csak telefonon keresztül VAGY egy falra felszerelt tablet, amin csak ez fut

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#21031) zsamiatt válasza iceQ! (#21030) üzenetére


zsamiatt
őstag

hogy érted, hogy nincs fizikai ajtó nyitás?
Neked is ez van? Én is ezt tervezek venni. Ha igen melyik típusát használod?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21032) iceQ! válasza zsamiatt (#21031) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem nincs, cégnél van amit mi szereltettünk fel egy JANTAR rendszer mellé. Szépen tudja nyitni a mágneszáras ajtót az appal és kártyával is egyaránt. Bocsánat, kicsit rosszul fogalmaztam, tehát nincs fizikai GOMB ajtónyitásra. Csak app van hozzá.

Ezt használjuk

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#21033) Blizzardking válasza haten (#21023) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hány wattos a sütő?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21034) Vodike


Vodike
tag

Kicsit jó áron vannak a tado cuccok ma: https://www.tink.de/mlp/black-friday

exTiga

(#21035) gya/352 válasza zsamiatt (#21026) üzenetére


gya/352
tag

Láttad már ezt a videot?
https://www.youtube.com/watch?v=PK_NYA-XbsA

Én úgy gondolom, hogy nem a tablet, vagy az Android rendszer tudja alapból a mozgásérzékelős ébredést, hanem valamelyik rárakott szoftver biztosítja azt.
Bár azt hiszem olyat tud az Android, hogy a képernyőzárat kikapcsolva, valamennyi idő után a képernyőt lekapcsolja, és így érintésre ébred.

(#21036) zsamiatt válasza gya/352 (#21035) üzenetére


zsamiatt
őstag

igen láttam a videot. De mivel nem volt még androidos tablettem ezért kérdezem.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21037) fecus válasza Vodike (#21017) üzenetére


fecus
őstag

Ha megindulsz, engem is érdekelne a folyamat.
Én Ubuntu 20.04-en vagyok a Supervised-el. Nincs a szerveren virtuális rendszer. Nem tudom mi a leginkább erőforrás kímélő megoldás a hass.io futtatására, de a debián tapasztalat bizonyára segítene.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#21038) Degeczi válasza fecus (#21037) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ubuntus tapasztalatokkal nyugodtan kipróbálhatod a Debiant, hiszen annak közeli leszármazottja az Ubuntu is.

(#21039) fecus válasza Degeczi (#21038) üzenetére


fecus
őstag

A szerver marad Ubuntu. Pont az a lényeg, hogy a hobbi otthonautomatizálás semmilyen formában se zavarja a szerver főbb feladatait.
Ezért keresem a legkisebb erőforrás igényű hass.io futtatást.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#21040) zsamiatt válasza iceQ! (#21032) üzenetére


zsamiatt
őstag

beüzemeltetek hozzá tabletet is vagy csak telon használjátok? Használjátok a smart funkciokat API-n keresztül? Jól láttam, hogy ez megy teljes egészében felhő mentesen? Az appja ha jól látom nem kér felhős regisztrációt.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21041) iceQ! válasza zsamiatt (#21040) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem kell neki felhő, persze teljes mértékben beüzemeltük.Minden funkcióját használjuk. Csak telefonon megy bent, de van aki tableten használja. Kettő szinte ugyanaz.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#21042) End-ru


End-ru
aktív tag

Sziasztok! Shelly 2.5 használatakor normális, hogy a sima kapcsolóval nem működik a redőny megállítása? Villanyászunk próbálja bekötni, de csak így sikerül neki.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#21043) Degeczi válasza fecus (#21039) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja, hogy másra is használod! Akkor mindenképpen virtualizálás a megoldás, mert a Hassio csak akkor támogatott, ha önmaga garázdálkodhat a gépen, nincs más mellette (pl. a hangkártya használatához is trükközni kell, mert a Pulseaudio felügyeletét is magához rántja)

(#21044) haten válasza Blizzardking (#21033) üzenetére


haten
tag

3300.
De az lesz a legegyszerűbb, ha mindkettőre teszek külön egyet. Mert csak együtt tudják túllépni a 16A-t.

(#21045) Degeczi válasza haten (#21044) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Láttad már milyen apró cucc (milyen pici csatlakozókkal) a Shelly1?
Istenkísértés 10A-nél többet átengedni rajta, tényleg Shelly EM-et használj áramváltóval.

(#21046) LouiS22 válasza Degeczi (#21045) üzenetére


LouiS22
veterán

Mindenkinek alkotmányos joga hülyének lenni. Fillérbaszásnak meg általában nyögés a vége.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#21047) Rolly válasza Degeczi (#21045) üzenetére


Rolly
veterán

10A-t még egy sima konnektoron is isten kísértés átengedni. Elektroms autó töltője 10A-es... Hát 2-3 óra alatt a 18 fokos garázsban 33 fokos volt a konnektor... szóval a keretet le is pattintottam róla... S hétvégén rakom fel az ipari konnektort :)

(#21048) haten válasza Degeczi (#21045) üzenetére


haten
tag

Akkor ez eldőlt.
LouiS22: Nem gondoltam, hogy valótlan adatokat adnak meg az eszköz paramétereinél. Csak a tényekből indultam ki. Ok, max 10A.

(#21049) LouiS22 válasza haten (#21048) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem adtak meg valótlan adatokat.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#21050) fecus válasza Degeczi (#21043) üzenetére


fecus
őstag

A kérdés, még mindig az, melyik platformon támogatott a hass.io, és azok közül melyik a legkisebb erőforrás igényű. KVM, Vbox, docker, stb.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.