Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Alex91 válasza Chal (#4999) üzenetére


Alex91
félisten

Itt egy video, hogy hogyan lehet betenni: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5002) JoHn123 válasza Alex91 (#5001) üzenetére


JoHn123
tag

Ilyen szerelő dobozt hol lehet venni?

(#5003) Alex91 válasza JoHn123 (#5002) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom pl. Kinaban :) 86 mm-es wall box, szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5004) Kiskopika válasza JoHn123 (#5002) üzenetére


Kiskopika
senior tag

A linkelt orosz video leirasaba van link hozza. De [link] nem tudom hogy jo lehet e hozza de ez is 86x86 os

(#5005) JoHn123 válasza Kiskopika (#5004) üzenetére


JoHn123
tag

Köszönöm, jó lehet.

(#5006) Chal válasza Kiskopika (#5004) üzenetére


Chal
addikt

Jónak tűnik. Ha rákeressel chinese electrical box / junction box kulcsszavakra, akkor csillíó találat van erre a szögletes 86x86-os dobozra, így tuti ez ott a szabvány (annak a hivatalos leírását is biztosan meg lehet találni, de kinek van erre ideje :) ). Viszont sajna vésni kell hozzá.

Találtam viszont egy érdekes dolgot: Orvibo in-wall switch. Meglevő kapcsoló mögé lehet beépíteni, Zigbees, és nem kell neki nulla. 48x46x18mm, szerintem be lehet tuszkolni bármilyen magyar kapcsoló, vagy akár konnektor mögé. A minimum teljesítményigénye kicsit magas (12W), de ettől még sok dologra lenne használható. Viszont ezeken kívül kb. zéró infó van róla a neten, se szerelési doksi, se tapasztalatok, se semmi. Esélyes hogy kell hozzá egy Orvibo hub. Viszont elég jó megoldás lenne, ha valaki többet ki tud túrni róla, netán van tapasztalata akkor jöhet az ész.

[ Szerkesztve ]

(#5007) Alex91 válasza Chal (#5006) üzenetére


Alex91
félisten

De kell neki 12W-os fogyaszto is hozza...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5008) Chal válasza Alex91 (#5007) üzenetére


Chal
addikt

Igen, ezt írtam is. Nálam nem akkora gond, mert 5-8db-os csoportokban vannak led spotok, de persze ahol más/kevesebb fogyasztó van egy körön, oda nem lenne jó.

(#5009) Kiskopika válasza Chal (#5006) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Hat igen picit vesni kell meg festest javitani. Az esetembe meg mindig jobb picit vesni mint a lampatol az ajtoig egy uj kapcsolot kivesni. Es ha sikerul ezt egyszeruen szepen betenni en kicserelem a tobbit is.

(#5010) Chal válasza Kiskopika (#5009) üzenetére


Chal
addikt

Én is belevágok talán, a szerelődoboz vésésben az a jó, hogy ha ügyesen csinálod, akkor nem kell glettelni, festeni (ami egy tenyérnyi helyen sose lesz olyan, mint mikor az egész falat szépen csinálod egyben), hiszen csak lyukat nagyobbítasz, nem kell utána visszaburkolni semmit :)

(#5011) Kiskopika válasza Chal (#5010) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Hat en nem vagyok olyan ugyes kezu, de lelkes annal inkabb :) A kapcsolok mar kifizetve, most vadaszok egy dobozt hozza aztan mire ideer minden (szeptember) jol kigondolom hogy legyen

(#5012) krisztián28 válasza Kiskopika (#5011) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Sziasztok!

Itt lehet kapni 86x86-os dobozt. :)

További szép estét!

(#5013) sambenez válasza krisztián28 (#5012) üzenetére


sambenez
addikt

Ez igazából kiemelő keret, nem falba süllyesztésre van. Nem nagyon tudod fixen rögzíteni a falban.

(#5014) krisztián28 válasza sambenez (#5013) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Az 5001. hozzászólásban volt egy videó ahol nagyon hasonló keretet használtak.

(#5015) HKorn


HKorn
addikt

Tudtok esetleg olyan szenzorról, mint ez pl., ami tudja figyelni kertben a fű vízigényét egy app-on keresztül figyelmeztetni, ha locsolni kell?
Ez kb tudja azt, csak kicsit drága. :)

Run&Ride

(#5016) fo_di válasza HKorn (#5015) üzenetére


fo_di
őstag

vegyél egy kapacitív nedvességmérőt, egy kábelt és egy esp8266-ot, ami mqtt-vel küldi az adatokat a gépedre, ha adott érték alá csökken, akkor riasztasz (pl home assistant és node-red együttesével) (ezért vegyél kapacitív szenzort)

(#5017) Degeczi válasza fo_di (#5016) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze egyszerűbb olyat venni, de a kommentekben is írják többen, h korántsem ilyen durva a helyzet, mert ezt a folyamatos használat miatti elektrolízis okozta - márpedig semmi szükség folyamatosan mérni, elég mondjuk félórántként 1 tizedmp-ig, és akkor évek múltán sem lesz ilyen a legolcsóbb szenzor sem

(#5018) HKorn válasza fo_di (#5016) üzenetére


HKorn
addikt

Mondjuk nekem ez totál kínai, de azért kösz :D

Valami olyan egyszerű dolgot keresek, amit lebökök a talajba, összepárosítom appon keresztül a telóval és küld értesítést, ha szomjas a fű. Még nagyon nézegetni se akarom.

Run&Ride

(#5019) Alex91 válasza HKorn (#5018) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Mondjuk ez bluetooth-os, sanszos, hogy amit linkeltel az jobb!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5020) HKorn válasza Alex91 (#5019) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, ezt ismerem, de ez nem igazán kültérre van, illetve ez csak annyit tud, hogy ha közel megyek hozzá a telóval és megnyitom az apport akkor megnézhetem, hogy "érzi magát" a növény, de nem küld automatikusan értesítést és állítólag a hatótávja is csak 2-3m a BT-nek.

Run&Ride

(#5021) sambenez válasza HKorn (#5020) üzenetére


sambenez
addikt

A hatótávja biztosan több mint 2-3 méter. Simán tudok csatlakozni hozzá kb 10m-ről födémen keresztül.
Csak párosításkor kell közel menni hozzá.

(#5022) HKorn válasza sambenez (#5021) üzenetére


HKorn
addikt

Igen? Szóval neked van ilyen? Nekem megfelelne egyébként, persze ha küldene értesítést még jobb lenne.

Szerinted gyep-re kertben is használható lenne nedvesség ellenőrzéshez?

Run&Ride

(#5023) Alex91 válasza HKorn (#5022) üzenetére


Alex91
félisten

Mintha ipx5 lenne a vedelme, talan esot kibir...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5024) JoHn123 válasza HKorn (#5020) üzenetére


JoHn123
tag

Nekem bírja kültéren jóideje. Van hozzá domoticz plugin, lehet mindent monitorozni, stb, és riaszt ha öntözni, tápoldatozni kell valamelyik növényt.

(#5025) HKorn válasza JoHn123 (#5024) üzenetére


HKorn
addikt

Ok meggyőztetek, rendelek egyet :)

Run&Ride

(#5026) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Szeretnék megismerkedni az otthon okosítás témájával. Hogyan érdemes nekifogni?

Első körben 2 dolog érdekelne:
1) külső és belső hőmérséklet, illetve páratartalom értékek megjelenítése néhány helyről, valamilyen céleszközzel (időjárás állomás?) és a család telefonjain is (esetleg a későbbiekben ezek alapján "buta" klímák kapcsolgatása)
2) biztonsági/megfigyelő rendszer: kültéri kamerák és/vagy mozgásérzékelők, előbbiek felvételre és kitekintésre is használva lennének

Fontos az Apple/HomeKit kompatibilitás. Szoftveres/hardveres "mókolás" nem jelent gondot, pláne ha így spórolni lehet, de ennek ellenére megbízható rendszert kapok. A probléma, hogy elég egyedi a ház, a legtöbb helyre macerás lenne kábelezni, így mindenből teljesen vezeték nélküli megoldás kellene.

(#5027) itanczos válasza megema (#5026) üzenetére


itanczos
senior tag

Ha van Wifi hálózat az egész házban, akkor nagy gond nincs.
Ha vezeték nélküliben gondolkodsz, akkor el kell döntened, hogy kész érzékelőket, kapcsolókat akarsz használni, vagy kész eszközöket.
Illetve talán a legfontosabb, mennyit szánsz rá! Ha nem számít a költség, akkor Zwave-es eszközök, mondjuk fibaro és társai.
Ha vékonyabb a költségvetés, akkor lehet a Xiaomi cuccokat használni, amik Zigbee-sek, gateway kell nekik, nálam a panel lakásban 2 is kellett.
Ha komplexebb rendszert akarsz, esetleg több féle termék családot egyszerre használni, akkor kell egy okosotthon szoftver, mondjuk HomeAssistant, ami össze köti őket és Apple HomeKit-et is emulál.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5028) Alex91 válasza itanczos (#5027) üzenetére


Alex91
félisten

Mintha olvastam volna, hogy a Xiaomi Apple HomeKit kompatibilisse teszi az eszkozeit.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5029) Degeczi válasza Alex91 (#5028) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, tavasszal ígérték azt és az Alexa támogatást vmikor az év második felére

(#5030) Pubi78


Pubi78
csendes tag

Sziasztok!
Egy láma kérdésem lenne amiért előre is elnézést. Az lenne a gondom,hogy van egy sonoff touch wifis kapcsolom. Van valami megoldás sima panellakás karmos helyére betenni? Köszönöm szépen.

(#5031) BullZeye válasza Pubi78 (#5030) üzenetére


BullZeye
veterán

Persze, kimarod négyzetalakúra a kört, kicseréled a dobozt, és belerakod. :)

(#5032) Pubi78 válasza BullZeye (#5031) üzenetére


Pubi78
csendes tag

Valami egyszerübb?

(#5033) sambenez válasza Pubi78 (#5032) üzenetére


sambenez
addikt

Kiemelődobozba teszed, de akkor nem a falsíkban lesz.

(#5034) Chal


Chal
addikt

Vagy eladod és veszel egy EU-sat (van belőle), gondolom kínaid van, mert amúgy nem kérdeznéd. Viszont van nulla vezetéked a jelenlegi kapcsolónál? Mert az mindkettőhöz kell, függetlenül attól hogy kínai/eu/uk/us.

(#5035) fo_di


fo_di
őstag

Sziasztok!
Van most olyan fali termosztát, ami mondjuk 30-40.000 pénz alatt megkapható, ráköthető akár egy 20 éves kazánra is a mostani tekerős helyett, vezérelhető magán az eszközön gombbal/tekerővel (nem telefonos appal), nem felhős (vagy működik felhő mód nélkül is), de Home Assistantba integrálható? A programozhatóság nem rossz, de ha integrálható hass-ba, akkor abban is meg tudom oldani.
Egyelőre nem sok eszközöm van (főleg Sonoffok), szóval még nem vagyok sem zigbee sem z-wave felé elkötelezve, később esetleg villanykapcsolókat vagy ajtó/ablakérzékelőket néznék még.
Jelenleg egy kb 20 éves vaillant kazánom van, de 1-2 éven belül vennék már egy újat (csak lelki erőt/zsét kell gyűjteni, mert akkor már az egész fürdőt is szétveretném egy lendülettel) és tudomásom szerint egykörös a rendszer (az biztos, hogy csak egy vezérlőm van).
A cél az lenne, hogy integrálni tudjam a rendszerbe, de alkalomadtán kézzel felül tudjak mindent írni anélkül, hogy telefont veszek a kezembe. Ezen kívül valami bolti megoldást keresek, mert ha egyszer eladom a lakást, egyszerűbb a boltit eladni, mint a DIY darabot (meg feleségemnek is jobban tetszene).
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5036) Pubi78 válasza Chal (#5034) üzenetére


Pubi78
csendes tag

Igen az van már ott,be is van kötve,csak szivacsos kétoldalival raktam fel ami persze megadja magát egy idő után.

(#5037) Pubi78 válasza sambenez (#5033) üzenetére


Pubi78
csendes tag

Van kerek kiemelő doboz? Ami 60as-ba belemegy?

(#5038) sambenez válasza Pubi78 (#5037) üzenetére


sambenez
addikt

Ezt nem értem azt a falra kell szerelni nem bele a 60-as dobozba. Annyival emelkedik ki a fal síkjából amilyen mélyen a kapcsoló süllyedne eredetileg a falba. Kerekről nem tudok.

(#5039) enesbcs válasza fo_di (#5035) üzenetére


enesbcs
tag

Én is ugyanilyet kerestem, de nem találtam. A legközelebb a proSmart BBoil állt, viszont se nyomógomb, se kijelző nincs rajta. Az ESP chip miatt nyilván cserélhető rajta a rendszer, de nem vettem csak azért, hogy kipróbáljam. Viszont hasonló beltartalommal (ESP8266, HLK-PM01, 5V relé) plusz kiegészítve új eszközökkel (cserélhető biztosíték, 3 gomb, 0.96" kijelző) folyamatban van a DIY megoldásom tesztelése, egyelőre próbapadon. ESPEasy firmware megy rá, függetlenül is tud működni, és szerintem nem ronda. :)

A BBoil hekkelése egy kijelzővel és nyomógombokkal hasonló kinézetű lenne, bár szerintem túl kicsi a gyári doboza, hogy minden kényelmesen elférjen..

(#5040) enesbcs válasza megema (#5026) üzenetére


enesbcs
tag

Ha nem akarsz sokat forrasztgatni, akkor az olcsóbb Xiaomi, vagy a megbízhatóbb, de drágább Fibarot tudom javasolni. Xiaomi csak akkor, ha nem zavar a kötelező Felhőszolgáltatás.
Ha van időd és türelmed, akkor van pár DIY hőmérő ötletem, egy infra modullal ESP-n (wifivel) vezérelhető a klíma is, a távirányítóját szimulálva, csak persze úgy kell telepíteni, hogy legyen rálátása. A hőmérséklet megjelenítésre én a Dashticz-ot, illetve saját fejlesztésű DBoard-ot használok. (RPI-Tablet-Telefon)

Az Apple+homekitről nem tudok nyilatkozni, nálam Domoticz szerver fog össze mindent, szabványos MQTT-n keresztük, már egy éve.

Biztonsági kamerából ha stabil rendszert akarsz összeállítani, akkor a vezeték nélkülit ne erőltesd, főleg kültéren ne. Egyrészt egy vezeték úgyis kell a tápellátás miatt, másrészt a Wifi nem atombiztos, a LAN kábelen viszont együtt tudod vinni az adatot+tápot a kamera számára (PoE), így még mindig egy kábelről van szó.
Egyébként használhatóak ONVIF kompatibilis olcsósított wifis kamerák is, de inkább csak beltérre javasolnám ezeket, és kis elvárások mellett. Teszteltem pár megoldást. Nem fizetett reklám következik: Hikvision rögzítővel és ugyanilyen márkájú IP kamerákkal jó eredményeket lehet elérni. Tipp: 1: ne vegyél különböző gyártótól kamerát és rögzítőt, ha nem akarod magad szivatni, 2: ne telepítsd a rögzítőt hálószobába, vagy olyan helyre, ahol sokat tartózkodsz, mert hangos.

[ Szerkesztve ]

(#5041) enesbcs válasza Pubi78 (#5032) üzenetére


enesbcs
tag

Nálam is csak karmos felfogatást terveztek valamiért az otthoni kötődobozaimba. Melegragasztóval beragasztottam három tiplit a sima 65-ös fali doboz belsejébe, egyet alulra, kettőt két oldalra a Sonoff Touch csavarhelyei mögé és becsavaroztam ezekbe a tiplikbe.
Mind a 8 kapcsolóm a helyén van még. Persze a melegragasztó elenged, ha panellakásban nagyon meleg lesz, ez kiváltható más, univerzális ragasztóval is. Tudom, gány megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#5042) tetemete válasza fo_di (#5035) üzenetére


tetemete
csendes tag


Építgetek egy kapcsolatot egy termosztát gyártóval.
Eddig még csak a modbus-os termosztátjukat használtam ami egész jól néz ki. 65-ös dobozba süllyeszthető, 230-as táp kell neki - ezt kapcsolja vissza reléken keresztül. Én egy gyári plc vel használom őket, de az írások szerint a HA is tud modbus RTU kapcsolatot. Fan-coil -os változatot tudok adni kipróbálni- itt a fűtési szelep kimenetével lehetne indítani a kazánt. (lehet, hogy meg kell relézni ha a kazán nem fázist vár indító jelnek)
A jövő héten elvileg megkapok egy másik modellt: wifi, google home, alexa, ifttt, mobil app, de ezt még nem próbáltam.
A modbus-os kb 20e Ft. A wifis picit drágább lesz, de ezt még nem tudom pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#5043) hoodoo86 válasza fo_di (#5035) üzenetére


hoodoo86
tag

Homematic IP falitermosztat: [link] - kb 80 eur

Ez egy homematic ip eszkoz, ezert kell melle egy kozponti egyseg is. ket fele keppen lehet hasznalni:
- vagy veszel melle egy homematic ip access pointot, es hasznalod a hozza jaro felho szolgaltatast. - kb 50 eur
- A masik megoldas, hogy homematic ccu2-t veszel. Ez egy helyi kozponti egyseg a homematic es homematic ip eszkozoknek. - Kb 80 eur

Mindket megoldast tamogatja a homeassistant, integralhato mindket modon (hm ip access point / hm ccu2) home assistantba. Ccu2 dragabb, cserebe tamogatja a homematic es homematic ip eszkozoket is.

(A fali termosztat uj termek, ezzel a konkret tipussal nincs sajat tapasztalatom. Ccu2-vel es sok homematic termekkel van sajat tapasztalatom es home assistantba is integraltam oket. )

(#5044) hoodoo86 válasza megema (#5026) üzenetére


hoodoo86
tag

En ehhez csak annyit szeretnek hozzatenni, hogy homekit-ben a homerseklet kijelzesnel nincs tizedes jegy. Szamomra ez hasznalhatatlanna teszi a homekitben a homerseklet kijelzest, mert nekem nagyon nem minegy, hogy a jelzett 25 fok az 25,1 , vagy 25,9 fok a valosagban. Fahrenheitnel oke, hogy nincs szukseg tizedes jegyre, de celsiusnal nagyon is kene. Remelem a kovetkezo ios-ben bele teszik ezt.

(#5045) kleinguru válasza hoodoo86 (#5044) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha az iOS12-re gondolsz, akkor sajnos nem. Bétát használok és ott sincs tizedes jegy kijelzés a hőmérsékletnél.

Hülyeséget írtam, itt már van tizedes kijelzés:K

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5046) fo_di


fo_di
őstag

Én tegnap ahogy túrtam az internetet, találtam még egy ilyet: Secure SRT323, ami elvileg beépített relével van, van neki tekerője és kijelzője és Z-wave-en keresztül tud beszélgetni is. A Z-wave-hez nem értek, azt gondolom, hogy egy usb sticket venni kéne hozzá, de utána ezek standard nyelvet beszélnek, vagy specifikus modul kell neki home assistantban? Mert láttam generikus z-wave termosztát kompnenst, de konkrétan erre a típusra nem adott kb semmit a fórum se. Annyit kiderítettem, hogy HRT-ZW4 vagy ilyesmi néven egy másik gyártó árulta ugyanezt, és ehhez van Openzw definíciós fájl, de nem tudom, az pl mennyire jó nekem, vagy kell-e egyáltalán.

Vagy pl van különbség kazángyártók között, hogy milyen feszültség kell nekik, vagy ezek a kütyük megbirkóznak minden feszültséggel, amit kapcsolgatni kell a kábelen? (Talán olvastam 24V és 230V változatokról is néhol). Ez az egyik datasheetben pl azt írja, hogy akár 230V-ig használható

[ Szerkesztve ]

(#5047) tetemete


tetemete
csendes tag

Nem tudom volt-e már szó róla, de hátha hasznos lehet:
Adott volt egy dupla nyomógomb a nappaliban, eddig két dimmert vezérelt. Ezt szerettem volna xiaomi nyomógombokkal használni. A probléma az volt hogy a dupla nyomó nem két független áramkörből áll, hanem
van egy közös és két kapcsolt. Aki mer az nyer alapon össze kötöttem a két xiaomi egyik lábát (képen a piros vezetékeket) ez lett a közös, és láss csodát működik (egyenlőre, hogy hosszú távon megeszik-e egymást majd kiderül).
Így egy 65-ös dobozból már tetemes mennyiségű kapcsolást meg lehet oldani.

(#5048) BullZeye válasza tetemete (#5047) üzenetére


BullZeye
veterán

Tőle megkérdezheted, 1 éve használja ezt.

(#5049) JoHn123


JoHn123
tag

Sziasztok ! Sonoff flashelésre adtam a fejem, kábelek usb serial ok, látja is a sonoff basic-et:
sudo python2 esptool.py --port /dev/ttyUSB0 flash_id
esptool.py v2.2.1
Connecting....
Detecting chip type... ESP8266
Chip is ESP8266EX
Uploading stub...
Running stub...
Stub running...
Manufacturer: 5e
Device: 4014
Detected flash size: 1MB
Hard resetting...

Azonban ha a sudo python2 nodemcu-pyflasher.py parancst kiadom hiányol valami python vackot:
atti@atti-ThinkPad-X250:~/nodemcu-pyflasher-3.0$ sudo python2 nodemcu-pyflasher.py
Traceback (most recent call last):
File "nodemcu-pyflasher.py", line 3, in <module>
import Main
File "/home/atti/nodemcu-pyflasher-3.0/Main.py", line 4, in <module>
import wx.adv
ImportError: No module named adv
..

hogy tudom ezt feltenni? (ubuntu, v debian rendszer)

[ Szerkesztve ]

(#5050) enesbcs válasza JoHn123 (#5049) üzenetére


enesbcs
tag

Én úgy látom az új 3.x pyflasher-nek már a python3 kell és az ahhoz tartozó új wxpython, aminek része az "adv" modul.
sudo apt-get install python3 python3-pip
sudo pip3 install wxpython

Vagy egyszerűen használd a régi 2.x pyflasher-t...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.