Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) freelanced válasza vampire17 (#11877) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Köszönöm a válaszokat!

Elvileg betettem a DarkSkyt de nem jelenik meg semmilyen formában, gondolom hiányzik a Cardja.

Hogyan tovább?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11902) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Erősen elgondolkoztam egy okos otthon kiépítésében a lakásomban.
Néztem a Xiaomi rendszerét, és felfedeztem, hogy az Aqara Apple Home kompatibilis - iPhone felhasználó vagyok. Mennyire jó ez a rendszer? Ahogy láttam a szenzorok és egyéb kiegészítők is kompatibilisek az egész Xiaomi rendszeren belül (ajtó érzékelő, hőmérő, mozgás érzékelő stb.)

Jelenleg amúgy egy Xiaomi robot porszívót használok, gondolom ez is integrálható lenne..

Esetleg van más alternatíva is? Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#11903) freelanced


freelanced
addikt

Valamiért nem működik a Weather Card... :U :(

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11904) kniisa válasza fo_di (#11899) üzenetére


kniisa
csendes tag

É is csatlakozom. Ilyet keresek én is, azért tartom ezt az irány számomra jobbnak, mert így meglévő lámpákat lehetne okosítani (dimmelni) izzócsere nélkül. Jó lenne találni gy kicsit olcsóbbat. Wifisből nincs ilyen?
Domoticz alá integrálnám.

(#11905) freelanced válasza freelanced (#11903) üzenetére


freelanced
addikt

Megoldottam.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11906) vampire17 válasza freelanced (#11905) üzenetére


vampire17
addikt

Király, gratula 🙂

Kov. Lépés valami automatizálás.

Csinálj input boolean-t.

Pl old meg, hogy ha a hőmérséklet 30 fok alá esik, a virtuális kapcsolódod legyen "on", és legyen egy message , hogy "hulik az idő"

[ Szerkesztve ]

(#11907) freelanced válasza vampire17 (#11906) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Amúgy akkora hülye elnézés miatt szenvedtem órákat :D

Csináltam egy másik Docker containert viszont te ügye automatikus újraindításra raktad amit csináltál nekem így ma az indult el a másik helyett, ezért hiába szerkeszgettem a .yaml-t nem a megfelelőt szerkesztettem :DDD :W

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11908) wroadd válasza koxkids (#11902) üzenetére


wroadd
csendes tag

A HomeKit kissé avitt. USA-ban nyilván fut, de fejlesztés nem sok van rá.
Ha van már Xiaomi porszívó, akkor adja magát a MiHome megoldás.
Viszont ha komolyan gondolkozol a dolgon, akkor érdemes lenne először végiggondolni, hogy mit is szeretnél megvalósítani és az alapján rendszert választani.
Ha kell segítség ennek a mérlegelésében, akkor keress meg PM-ben és segítek.

Gurulunk, Waze?

(#11909) freelanced válasza vampire17 (#11906) üzenetére


freelanced
addikt

Kérhetek esetleg még egy kis iránymutatást? :B

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11910) szamovar


szamovar
tag

Lakásfelújításban vagyunk és a világítás tervezésnél a HUE rendszer nagyon megtetszett. Elolvastam a Philips katalógust és az itteni hozzászólásokat is. Nagyjából össze is állt az elképzelés, azonban amikor elkezdtem összeszedni, hogy akkor pontosan miből mennyi kell vennem, elakadtam. A fürdőszobába épített zuhanyzó lesz kialakítva, amibe két mennyezetbe sülyesztett spotot terveztünk. Lehet én voltam figyelmetlen, de a rendszerbe építhető ilyen lámpát nem találtam. Tud valaki ebben segíteni?

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#11911) Chal válasza szamovar (#11910) üzenetére


Chal
addikt

Pedig van GU10-es HUE, color is meg sima white is. Illetve létezik komplett is: HUE Milliskin sorozat. De ha nem tetszik, akkor a GU10-es izzóhoz olyan keretet veszel amilyet csak akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#11912) szamovar válasza Chal (#11911) üzenetére


szamovar
tag

Igen Miliskin/G10 van betervezve az előszoba, konyha, hall részre. De ezek nem vízállóak szerintem.

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#11913) Chal válasza szamovar (#11912) üzenetére


Chal
addikt

Akkor vegyél csak GU10 HUE izzót, ahogy írtam. Google első találata nálam IP65 GU10 keretre: link. De gondolom akad még hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#11914) szamovar válasza Chal (#11913) üzenetére


szamovar
tag

Köszi, logikusan hangzik. :)

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#11915) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Aki Philips HUE-t használ hogyan csinálja?

Mármint azért kérdezem mert néztem, hogy sok program tud automatizálást, viszont nem tudom, hogy azokkal érdemes pl IConnectHue vagy inkább Home Assistanton belül célszerű.

Mi a véleményetek?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11916) vampire17 válasza freelanced (#11909) üzenetére


vampire17
addikt

Itt nezz szet:

https://www.home-assistant.io/cookbook/

Pl ez pont a darksky API-hoz pelda. Te helyettesitheted a virtualis kapcsoloval a lampat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11917) zolesz13


zolesz13
csendes újonc

Sziasztok!

Raspberry 3B-re Raspbian Buster van telepítve, ez [link] alapján próbálok egy RTL-SDR-t hozzáadni a rendszerhez, el is jutok egészen a make parancs kiadásáig hiba nélkül, de ott ez a hiba fogad a make után:

libtool: error : require no space between '-L' and '-lrtlsdr'

Mi a fenét csinálok rosszul?

Köszi előre is ha tudtok segíteni!

Z

(#11918) ocso válasza zolesz13 (#11917) üzenetére


ocso
tag

cmake-t használd

[link]

(#11919) zolesz13 válasza ocso (#11918) üzenetére


zolesz13
csendes újonc

Hálás köszönetem, működik :R
Most már csak egy gondom van, miért fahrenheit-ben kapom az adatokat? Át lehet valahogy lökni celsiusra?
A beltéri egységemen celsiusra van állítva ezért nem értem, és tutira az én eszközöm mert a párataltalom egyezik.

(#11920) Degeczi válasza zolesz13 (#11919) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Minden szenzor fixen küldi, nem lehet átállítani, és a vevő dolga a konvertálás (nem vészes, egyszerű képlet). Nekem ugyan az összes 433-as hőmérőm szenzora C-ban küldi, de ezek szerint van kivétel.

(#11921) zolesz13 válasza Degeczi (#11920) üzenetére


zolesz13
csendes újonc

Köszi a választ, el kellett jönnöm otthonról, Domoticzba még nem tudtam kipróbálni, az esetleg átkonvertálja?

Z

(#11922) zolesz13 válasza zolesz13 (#11919) üzenetére


zolesz13
csendes újonc

Most látom ezt a hozzászólásom, a párataltalmat meg lökjétek le a padlóla..... Bocsánat :-)

(#11923) Degeczi válasza zolesz13 (#11921) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én Home Assistant alatt ismerem (ott template sensort lehet létrehozni, aminek tetszés szerinti kifejezést adhatsz meg), de biztosan van hasonló módszer Domoticz alatt is.

(#11924) freelanced válasza vampire17 (#11916) üzenetére


freelanced
addikt

Köszi!

Valaki Philips HUE +iOS alatt működésre tudta bírni a Geofencinget? Nem nagyon érdekli hogy hazaérek / elmegyek nem oltja le / fel a lámpákat.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11925) zolesz13 válasza Degeczi (#11923) üzenetére


zolesz13
csendes újonc

Ok, akkor majd tesztelek este. Köszi az infókat.

Z

(#11926) enesbcs válasza zolesz13 (#11921) üzenetére


enesbcs
tag

Igen, amit a Domoticz rtl_433 illesztője a "temperature_F" mezőben kap az rtl_433 felől, azt átkonvertálja automatikusan Celsius-ba.

(#11927) zolesz13 válasza enesbcs (#11926) üzenetére


zolesz13
csendes újonc

Szuper, nagyon köszi a választ, és a leírásodat is :C
Így este remélem hamar megleszek vele...

Z

(#11928) zolesz13 válasza zolesz13 (#11927) üzenetére


zolesz13
csendes újonc

Sziasztok!

Itthon az fogadott, hogy Domo dobott egy hátast, újraindítottam az RPI-t, DOMO elindult de nem jöttek a kültéri adatok, hibát írt, minden más működött. Kihúztam az USB-ből az RTL-SDR-t tűz forró volt. (szerintem abnormálisan)
Újra összeraktam mindent, minden elindult (külső hő is celsiusban), de ha megfogom a sticket kézzel, érezni 5 perc után, hogy forró.
Most tesztelem, de gyanítom, hogy ennek azért nem szabadna ennyire forrónak lennie, az RPI hőmérséklete is megemelkedett 4-5 fokkal.

Tudok ezzel valamit kezdeni, vagy örüljek, hogy "winter is coming" és majd köré ülünk....

Z

(#11929) zolesz13 válasza zolesz13 (#11928) üzenetére


zolesz13
csendes újonc

Nos, kb fél óra után az RTL-SDR beadja a kulcsot, SSH-n megnézve ez írja:
usb_claim_interface error -6

Kezdek elkeseredni :(

(#11930) layerke


layerke
aktív tag

Használ valaki itt ioBrokert?

(#11931) fo_di


fo_di
őstag

valaki már találkozott ezzel a wifi dimmerrel?
MoesHouse QS-WiFi-D01 (jelenleg 15 dollár)

keresés alapján talán Tasmotával is megy, némi forrasztást követően, egyébként a Tuya SmartLife appot használja

lehet, kéne egyet rendelni próbaként

(ha jól látom alin, van belőle sima, dimmer nélküli kapcsoló és kétkörös nemdimmelős kapcsoló is)

[ Szerkesztve ]

(#11932) enesbcs válasza zolesz13 (#11929) üzenetére


enesbcs
tag

Elég rosszul hangzik, nekem akkor volt ilyen usb claim error, mikor virtuális gépben futtattam és a gazdagép nem adta át az USB eszközt. Dockert használsz? dmesg mit mond?
Nekem is melegszik minden TV-tuner kártyám, nemcsak az RTL, de ha le is áll félóránként az nem jó jel.. zárt dobozban tartod vagy van némi légmozgás körülötte?

(#11933) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni kamera domoticzhoz való hozzáadásában.

Ez alapján a leirás alapján előszőr egy Androidos okostelefonból csinált ip kamera képét adtam hozzá, nagyon szépen megy fut nincs vele semmi gond.

Ezen felbuzdulva és a listát átnézve vettem egy FOSCAM C1-et . A kamera installálása megtörtént, a saját IP címén és portján nagyon szépen el lehet érni, username és password beállítva.

A kamera ugyan azon a hálózaton van mint a domoticz.. leírása alapján igy kell csatlakoztatni

Foscam C1 - Port 88 - Image URL: /cgi-bin/CGIProxy.fcgi?cmd=snapPicture2&usr=USERNAME&pwd=PASSWORD

nekem igy néz ki a beállítás:

A kodot probáltam igyis:
/cgi-bin/CGIProxy.fcgi?cmd=snapPicture2&usr=USERNAME&pwd=PASSWORD

meg igyis:
/cgi-bin/CGIProxy.fcgi?cmd=snapPicture2&usr=myusername&pwd=mypassword ,

de csak nem akarja látni... esetleg van valakinek ötlete?

(#11934) SwissAirplan válasza SwissAirplan (#11933) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Köszönöm.. megoldódott
Ezt a "kodot" használja :
/cgi-bin/CGIProxy.fcgi?cmd=snapPicture2&usr=#USERNAME&pwd=#PASSWORD

(#11935) zolesz13 válasza enesbcs (#11932) üzenetére


zolesz13
csendes újonc

Docker nincs, a dmesg eredményéből (bazi nagy) nem tudom mit kéne keresnem és látnom, másolni meg nem tudom mert SSH-n a terminálból nem tudok copy-paste-elni, vagy csak én bénázok, vagy esetleg nem tudok valamit. Ha nagyon kell majd akkor megoldom...

Nincs zárt helyen, a gyári RPI dobozban van de a fedele le van véve, a stick usb vége így is gyakorlatilag szinte éget.
Kíváncsiságból csak úgy simán átraktam az RTL-t a laptopomba, tudom, hogy ez azért nem ugyanaz a teszt, de így csak melegszik (a normálnál picit talán jobban), de nagyon érezni a különbséget, mert mondom, az RPI-ben viszont éget.

Egy darabig szépen jönnek az adatok, aztán gondolom a forrósodás okán egyszer csak lekapcsol. Ha várok egy kicsit kihúzás után és visszateszem, utána megint jönnek az adatok egy ideig, és így tovább....

Z

(#11936) Degeczi válasza zolesz13 (#11935) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sajnos egy ideje valóban nagyon hitvány RTL stickeket kapni olcsón

(#11937) fo_di válasza zolesz13 (#11935) üzenetére


fo_di
őstag

esetleg tegyél rá hűtőbordát? [link]

(#11938) zolesz13 válasza Degeczi (#11936) üzenetére


zolesz13
csendes újonc

Ez nagyon nem jó hír.

(#11939) zolesz13 válasza fo_di (#11937) üzenetére


zolesz13
csendes újonc

Ez kész, csodálatos megoldások :)

(#11940) fo_di válasza zolesz13 (#11939) üzenetére


fo_di
őstag

ja, tényleg kicsit gányolásnak tűnik, de

másik lehetőségnek elvileg van fém doboz is, amit azzal a kék ragaccsal hozzá lehet ragasztani a csiphez

[ Szerkesztve ]

(#11941) Chal válasza zolesz13 (#11928) üzenetére


Chal
addikt

Milyen stick pontosan? Nekem alu házasból van ~30db (rtl-sdr.com féle), az, hogy melegszik, teljesen normális (én kézzel épphogy meg tudom fogni, szinte forróak). Az enyémek kültéren mennek - persze dobozolva - de a műanyag dobozok simán a szabad ég alatt vannak, és bírják jól a telet/nyarat, 3 év alatt egy sem ment még tönkre :)

Az hogy eldobja az usb, nyilván nem normális, nézd meg ilyenkor lsusb-vel, illetve a logra is vess egy pillantást. Másik hasznos diagnosztikai tool az rtl_test parancs (a futtatása közben más sw ne fogja a sticket).

Ezekkel a TV tunernek árult műanyagházas pár dolláros változatokkal viszont nincs tapasztalatom. A chipset ugyanaz bennük, tehát nyilván ott is normális a melegedés, viszont hogy mennyire bírják tartósan, azt nem tudom.

Ha ez utóbbiról van szó, akkor dobd ki, és rendelj egy normálisat a fenti url-ről. Esetleg a Nooelec -re keress rá, hasonló minőségben gyártanak ők relatek alapú SDR sticket. Ezek a világból kimennek, és nagyon pontosak a thermo kompenzáció miatt. A műanyag kínai vackok driftelnek mint az állat...

[ Szerkesztve ]

(#11942) Degeczi válasza Chal (#11941) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sajnos pont az a baj a pár dollárosokkal, h már nem ugyanaz a chipset! :(
Az eredeti R820T (aminek a gyártását tán be is szüntették) helyett vmi olcsó, gyengébb képességű "FC0012" chip van már gyakorlatilag az összes olcsón (miközben a termékoldal gyakran továbbra is R820T-t említ: sok panaszt is olvasni erre az Alin)

(#11943) Janaboy válasza Chal (#11941) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez mitől jobb/masabb mint az rflink?
Olcsónak se mondanám.

Janaboy

(#11944) Chal válasza Janaboy (#11943) üzenetére


Chal
addikt

Semmi köze az rflinkhez, ez egy usb-s rádióvevő, arra használod amire akarod (500kHz-től 1.75Ghz-ig bármit tudsz vele venni, legyen az műhold, repülőgép, vagy éppen egy hőmérőszenzor 433Mhz-n). A kérdező gondolom rtl_433 projektben használja.

Én amúgy teljesen másra használom őket (nem smarthome terület, és a freki is más).

Degeczi: ez a jelenség mindig is megvolt sajnos, én amikor ~4 éve elkezdtem SDR-ezni, már akkor volt FC0012-vel szerelt kínai vacak, amit R820T chipesként árultak. Úgy látszik nem változnak nagyon a dolgok :)

Amúgy tényleg kerülni kell ezeket mint a rossz nyavaját. Hobbira/tanulásra egyszeri 22 usd kiadás a normális változatért nem nagy tétel, főleg ha biztos lehetsz benne, hogy tényleg azon a frekin is van amire hangoltad, valamint nulla szívás van/lesz vele. Ha pedig produktív üzemben van valamilyen házi vezérlésben, akkor meg nem is kérdés a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#11945) Degeczi válasza Janaboy (#11943) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az Rflink sajnos egy zártforrású, és úgy tűnik, halott projekt, lassan 2 éve jött ki az utolsó verziója, és mostanában már rengeteg olyan érzékelőbe lehet belefutni amit nem támogat, hülyeséget érzékel (pl. folyton változó id-t detektál, amitől az használhatatlan, hiszen az id a kapcsolódás az otthonautomatizálás felé)

(#11946) Degeczi válasza Chal (#11944) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Előkotortam, ebben a tavalyi cikkben írtak arról, h megszűnt az R820T 2-es verziójának a gyártása is, nagy cégeknek még maradhatott raktárkészlet, de noname kínait már szinte biztosan vmi gyengébb chippel szerelnek, ennyiben tehát sokkal rosszabb a helyzet, mint pár éve lehetett

[ Szerkesztve ]

(#11947) vampire17 válasza Chal (#11944) üzenetére


vampire17
addikt

Gondolkodom a beszerzesen egy ilyennek: [link]

Ez jo fajta vagy valami kinai utanzat?

rtl_433 al akarnam en is hasznalni, konkretan ezen leiras alapjan [link]

Van par kinetikus nyomogombom (433 mhz-esek) amit a vilagon semmi nem lat... Abban bizok egy ilyennel vegre tudnam fogni a jeluket...

(#11948) Chal válasza vampire17 (#11947) üzenetére


Chal
addikt

Ez ugyanaz amit írtam (rtl-sdr.com féle), csak működtetnek Alin is egy store-t (láthatod is felül, hogy "RTLSDRBlog store"). De ha direktben a holnapjukról rendeled, az is kínából fog jönni, szóval kb. mindegy.

Nagy competitor a Nooelec, náluk szélesebb a paletta, vannak nagyobb SDR vasaik is. Az rtl-sdr.com -osnak megfelelő termék náluk ez. Szinte tök ugyanazt tudja, egyetlen eltérés, hogy ők az USA-ból postáznak, szóval esélyesebb lehet a vámolás.

Degeczi: hát az nem hangzik jól, mostanában nem követem a híreket, csak rendelgetek egyet-egyet amikor kell. De akkor lehet, hogy beraktározok 10-20db-ot, nagy gáz lenne ha kifogynék :)

[ Szerkesztve ]

(#11949) vampire17 válasza Chal (#11948) üzenetére


vampire17
addikt

Szerintetek mennyi az esely, hogy egy ilyen RTL-SDR stick latni fogja azokat a kinetikus kapcsolokat, amiket az RFlink, illetve a Sonoff RF Bridge (Portish firmware-el) meg csak "nyers adatkent" sniffed modban sem erzekel?

Akkor inkabb innen, gyorsan itt van es nincs vam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11950) ojb válasza Janaboy (#11943) üzenetére


ojb
tag

Elnézést, hogy belekotyogok...
Ez mitől jobb/masabb mint az rflink?
Más elv más rendszer.
Egy elég "komoly" tuner és keverő párosról van szó. Az RFLink-hez képest legalábbis.
Van olcsóbb és drágább kivitel is belőlük. A felhasználás határozza meg, hogy melyiket érdemes használni (szerintem)
A legolcsóbbak néhány dollárba kerülnek
Pl.[ez]
Némi kompromisszummal működik ( Auto AGC nem pont úgy megy, mint a többinél)
[Ez] egy fokkal komolyabb, de egy kicsit drágább. Ha szerencséd van akkor a jelzett RTL2832U ; R820T2 tuner-dekóder páros van a dobozban ill. a nyákon.
A "csúcs"-nak [ezt] tartják sokan. Ez alapjában annyiban több az előzőektől, hogy a keverő fokozata ki van egészítve egy nagy pontosságú alsó keveréssel aminek hatására 150 vagy 500 KHz-tól indul a tuner ellentétben az előző kettőtől, amik 25 - 50MHz-tól indulnak. A felső határ az elsőknél valahol 1GHz körüli, a harmadiknál 1,5GHz körüli lehet. 433MHz-s vagy 868MHz-s jelek vételére tökéletesen megfelelnek az elsők is. Ezeket a jeleket alapértelmezetten fogják és dolgozzák fel.
Az RF jelek feldolgozására az rtl_433 szoftvert lehet használni. Ez annyiban más, mint az RFLink, hogy valahol 130 körüli dekódert használ jelenleg. A saját eszközeid jeleinek vételéhez szükséges dekódereket engedélyezni tudod, a szükségteleneket pedig letilthatod, így tehermentesítheted ill. gyorsíthatod a vett RF jelek feldolgozását. A szoftver automatikus AGC-t használ alapértelmezésben. Ezért fontos a jelölt IC páros. Az oszcillátor pontosságának ebben az esetben - ennél a szoftvernél - nincs túl nagy jelentősége, mert 250KHz-s sávszélességben várja az RF433 eszközök jeleit alapértelmezés szerint, pont az RF eszközök frekvencia pontatlansága miatt.
Nekem mindhárom linkelt eszközből van. Az első kettő nem melegszik, a harmadik viszont süt, de megy.
A legfontosabb... Ez csak veszi a 433MHz-s jeleket, adni nem tud.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.