Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) tbs válasza ojb (#8995) üzenetére


tbs
addikt

A busmasterek tobbnyire terhelhetoek 10mA-el, szoval 1k ala is le lehet menni. 1.2k-s van nalam, parazita, 5db-os csillaggal.

(#9002) ojb válasza MaCS_70 (#9000) üzenetére


ojb
tag

A kikötöd -öt az áramkörből történő kikötésre értettem... :)
(A kiforrasztás nem roncsol, de ha nincs páka sablonkéssel a NYÁKot is átvághatod az ellenállás valamelyik oldalánál )

(#9003) MaCS_70 válasza ojb (#9002) üzenetére


MaCS_70
félisten

Értem én, csak azt hittem, hogy van valami reverzibilis megoldás, mondjuk szofterből, vagy nem tűnt fel valami trükkös jumper a NYÁK-on. :K

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9004) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Eltűnt a NodeREDem...

Egészen pontosan a következő a helyzet:

TheThingBox-szal került fel a Raspberry-re. Magát a Raspberry-t el is érem a hálózaton az IP-címén, gyönyörűen tudom tallózni, VNC-vel mászkálok a GUI-n -- tehát a PI és a kapcsolat él és virul.

Ha viszont böngészőből akarom elérni, akkor "A webhely nem érhető el A(z) 192.168.55.x.y visszautasította a csatlakozást."

Egyik böngészővel sem megy, sem maga az alapkapcsolat a Flow-khoz, sem az UI.

Van erre valami ötletetek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9005) ojb válasza tbs (#9001) üzenetére


ojb
tag

Nem mérnek magasabb hőmérsékletet? Nekem 5V/2K alatt elkezdtek csalni néhány tized fokot.
Igaz ők nem voltak öten

(#9006) tbs válasza ojb (#9005) üzenetére


tbs
addikt

Igazabol sosem neztem, de el tudom kepzelni. :K Ahol fontosabb a pontossag, ott meg jegesvizzel hatarozok meg egy 0 kompenzaciot, es ennyi. A precizebb homerokhoz (pl. sil) kepest amugy is durva ertekeket adnak csak, szoval...

(#9007) Janaboy válasza ojb (#7334) üzenetére


Janaboy
veterán

Lehetne esetleg kérni képet a probapanel másik oldaláról?

Janaboy

(#9008) ojb válasza Janaboy (#9007) üzenetére


ojb
tag

Természetesen :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#9009) yogee válasza S.Milan (#8988) üzenetére


yogee
tag

Nálam is ezt csinálja a kerek xiaomi switch...
Én nem scriptet, hanem konnektort kapcsolok vele, és csak így működött: "set xkonnektor on after 2 seconds"
Ha nem volt bent a 2 sec, akkor ide-oda kapcsolgatta a konnektort..
Ha más nem, így megoldhatod Te is, hogy a xiaomi button egy dummy kapcsolót kapcsol 2 sec után és a dummy váltásánál indítod a scriptet. Nem elegáns, de valószínű működik... ;)

(#9010) madoxx


madoxx
aktív tag

Sziasztok!

Légyszi hozzatok képbe.
Most kezdek okoseszközökkel foglalkozni itthon.

Ami van:
Alexa echo dot 2
Sonoff kapcsolók
Broadlink rm3 mini
Xiaomi porszívó

Ami még jön:
Xiaomi yeelight
?

A kérdésem az lenne hogy ha home assistant-ot tennék a synology-mra, de nem szeretnék a home assistant cloud-ra előfizetni, akkor mit bukok? Mire kell a cloud pontosan?

Köszi

(#9011) kenand válasza madoxx (#9010) üzenetére


kenand
veterán

Nm kell cloud hogy használd ezek jó részét
Sonoff kapcsolók csak flash után mennek Home Assistanttal

Ami nehéz Synology alatt az a távoli elérés beállítása Home Assistant esetén , bár van egy ilyen
https://www.molo.cn/ de mivel kínai az ember ferde szemmel néz rá :)

Broadlink rm3 mini
Alexa echo dot 2
Xiaomi yeelight

mennek

(#9012) madoxx válasza kenand (#9011) üzenetére


madoxx
aktív tag

Na épp felment a docker-be a Home Assistant, viszont itt virít hogy az Alexa-hoz kell a cloud.
Akkor most mi a helyzet? :U

(#9013) kenand válasza madoxx (#9012) üzenetére


kenand
veterán

Alexát nem használom home assistant alatt bocs (ugyan van Echo dot 2-m de még nem foglalkoztam a Home assistant kapcsolattal)

Broadlink rm3 mini
Xiaomi yeelight

biztosan megy nekem is van

[ Szerkesztve ]

(#9014) fo_di válasza madoxx (#9012) üzenetére


fo_di
őstag

elvileg van a ha-bridge (hue apin keresztül köti be alexát a home assistantba, a HA cloud nélkül), de nincs alexám, nem próbáltam

(#9015) S.Milan válasza yogee (#9009) üzenetére


S.Milan
csendes tag

Köszi szépen a segítséget. Mondjuk github-on nyitottam rá egy issue-t. Kíváncsi vagyok foglalkoznak e vele.

(#9016) kenand válasza madoxx (#9012) üzenetére


kenand
veterán

Ezt a leírást is böngészd végig, itt sem említ cloudot

(#9017) kbhuinfo válasza MaCS_70 (#9000) üzenetére


kbhuinfo
tag

Ez probamodul, szerintem nem vegtermek epitesere valo.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#9018) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Valaki kitud segiteni, ha az sd kartyat pi3+ at akarom koltoztetni ssd re, akkor [link] vagy ilyet kell vegyek?

(#9019) supercharley


supercharley
tag

Hátha valaki tudna segíteni:
Synology(XPEnology) NAS-ra van telepítve hivatalos csomagként a Domoticz, és az MQTT szerver. A Node-RED Docker konténerként van telepítve. Azt kellene megoldanom hogy a konténerben futó Node-RED elérje a host-on lévő Domoticz adatbázisát! Magyarán hogyan tudnék a Docker konténerből a hoston lévő tetszőleges útvonalra hivatkozni?

(#9020) UberMutant válasza Kiskopika (#9018) üzenetére


UberMutant
őstag

miért vennél msata SSD-t amikor egy usb külső házba benyomsz egy 2.5es ssdt és azt kötöd rá?
jobb minőségű 2.5es ssdk vannak mint msatak

(#9021) Rolly


Rolly
veterán

Nem pont okosotthon, de remélem itt is feltehető kérdés... Légtisztítót szeretnék otthonra venni. Két márka között vacillalok:
- Xiaomi (melyik modell ajánlott?)
- Philips (nem tudom többet ér-e a xiaominal?)

Illetve mennyire éri meg egy légtisztító? Központi hővisszanyerős szellőztetőnk van... Valahogy meg kellene mérni a szalloport a lakásban... Ja és két szintes a lakás :)

Kinek mi a tapasztalata / véleménye?

(#9022) Kiskopika válasza UberMutant (#9020) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nem tudom :C Ezt dobta a google amikor beirtam, de akkor igy teszek.

(#9023) Yoshida válasza Rolly (#9021) üzenetére


Yoshida
aktív tag

én inkább a szellőztetőbe raknék brutál szűrőt (f7 vagy mi ami már pollent is szűr)

(#9024) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

2018 New MIJIA Xiaomi Mijia smart camera 1080P-t vettem olcsón tavaly, a képe meglepően szép, de kellene még egy $20 környékén.

Xiaomi Mi Xiaobai Smart IP Webcam vagy MI Xiaomi Xiaofang Smart Home Camera éri meg jobban? Mi az igazi különbség ezekben? (esővédett, de kültéri helyre tenném)

[ Szerkesztve ]

(#9025) Rolly válasza Yoshida (#9023) üzenetére


Rolly
veterán

Alapból g4es szűrő van a szellőztetőben, allergia szezonban ahogy írod f7es... De a hálószobában és a gardrobban sok a por így is (pled, matrac, ágynemű és a ruhák sok-sok szöszt "ontanak" magukból... Ezért gondoltam esetleg légtisztítóra is...

(#9026) Janaboy válasza Kalandor (#9024) üzenetére


Janaboy
veterán

Lehet az ip kamera topikban jobban meg tudják ezt válaszolni.

Janaboy

(#9027) kenand válasza Kalandor (#9024) üzenetére


kenand
veterán

Mivel hosszú lett, írtam pü-t

(#9028) madoxx válasza kenand (#9027) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nekem is légyszi!:)

(#9029) godlock


godlock
csendes tag

Sziasztok,

szeretném a segítségeteket kérni egy vezérlés megíráshoz. Adott egy HMV tartály egy gázkazán. Ehhez 2 db relé tartozik. Az egyik relé a 3 járatú szelepet kapcsolja a másik meg a gázkazánt.Ezt szeretném ha egy bizonyos hőmérsékleten bekapcsolja a először a 3 járatú szelepet majd kb 30mp múlva meg a kazánt.

Kikapcsolásnál fordítva kell működnie, ha eléri a hőfokot, akkor először a kazánt kapcsolja ki majd kb 2perc után a szelepet is, az után keringetés miatt.
Még azt is jó lenne ha csak reggel 7 és este 8 körül működne.
A működő programozásért feltudok ajánlani egy SonOff Bridget amin tasmota van cserébe :)

Domoticz, Node-Red, MQTT, ESPEasy rules,

[ Szerkesztve ]

(#9030) kenand válasza madoxx (#9028) üzenetére


kenand
veterán

ok

(#9031) kenand


kenand
veterán

Valaki tudna segíteni MQTT-> Nodred-> Domoticz dologban?

Van egy növénymonitor ami Bluetooton kommunikál.
A távolabb lévő szenzoroktól egy pi zero w venné a jelet és BLE MQTT gateway segítségével küldené az adatokat

Ez az üzenet jön a szenzortól:

miflora/Dwarfbanana:
"{"conductivity": 1145, "temperature": 21.0, "moisture": 46, "battery": 99, "light": 39}"

Ezt kellene 4 dummy szenzorba betenni a Domotizba

(#9032) zambozoli


zambozoli
senior tag

Akinek van Blitzwolf SHP2 konektora tasmotával, annak jól működik? Nálam van 3db, de valamelyik mindíg eltűnik a hálózatról, pingeni sem lehet. Max. egy, vagy kettő működik rendesen a háromból. Random egy sosem jó, de újraindításokat követően változó, hogy melyik. Nem találok semmit ami okozhatná.
Eddíg ARP listában voltak... nem volt jó.
Fix IP-re raktam őket megint nem jó.
DHCP-t nem próbáltam, de nem hiszem hogy ilyet okozna.

Az utolsó magyar 6.4.1 fw van rajtuk.
Jelerősség 60%
Routeren Tomato van. Csak ezek tűnnek el, töbi hálózati eszköz atom stabil.

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#9033) zambozoli válasza zambozoli (#9032) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ha az Update időzítőt 1 sec-re állítom, akkor állva maradnak. Mintha sleep baja lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#9034) Chal válasza kenand (#9016) üzenetére


Chal
addikt

Az a leírás azért nem említi, mert akkor még nem kellett. A Hass-nak van egy saját Amazonos Alexa instance, ami bizonyos query mennyiségig ingyenes. Ezt már tavaly átlépték, és egy darabig saját zsebből fizettek az Amazonnak, aztán persze ezt nem lehetett sokáig csinálni, ezért (is) lett a havidíjas Hass Cloud.

Alexa egyébként beintegrálható máshogy is, ez esetben az Amazon AWS Lambdán saját skill endpoint kell, stb..., van rá tutorial, de nem annyira egyszerű azért, tulajdonképpen Alexára való fejlesztésről beszélünk. Mivel ez esetben az endpointot csak 1db user használja, így végig az ingyenes zónában tud maradni az Amazonnál.

A havidíjért cserébe ezt a macerát veszi le az ember vállról a Hass Cloud Az emulált HUE bridge-s trükköt még nem néztem.

Itt egyébként le van írva mindhárom megoldás (Hass Cloud, saját Amazon developer accountos favágás, emulated hue-s trükk) viszonylag részletesen.

[ Szerkesztve ]

(#9035) UberMutant válasza zambozoli (#9032) üzenetére


UberMutant
őstag

a 60% jel lehet baja, az nem túl combos.
ha nem mission critical alkalmazás. próbálkozhatsz béta firmwarrel :
2.5.0 b3 core
vagy
2.4.2 core

vagy visszarakhatsz 6.3.0 verziót

a 6.4.1 release nem az igazi

[ Szerkesztve ]

(#9036) kenand válasza Chal (#9034) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Köszönöm.
Szerintem nálam akkor Alexa mentes marad a home assistant. A domoticz vizuálisabb, könnyebb lenne nekem amúgy is, bár sok dolgot (pl BLE szenzorok) még is könnyebb Home assistantba beletenni. emiatt egyelőre párhuzamosan futtatom mindkettőt
Synologyn mindkettővel van nyűg. Domotizhoz számos telepítendő csomag kellene, Home assistanthoz meg az SSL problémás.

(#9037) vampire17


vampire17
addikt

Nálam is ez volt a baj, sonoff basic ekkel, béta tasmoda val megjavultak

(#9038) Degeczi válasza kenand (#9036) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem pont a felülete miatt tetszik jobban a HA: pár sornyi config-gal könnyen egyénire lehet szabni, ahol az összetartozó eszközöket egy helyre tudom tenni, pl. hőmérők egy blokkban, ajtók egy másikban, lámpák egy harmadikban (és ha sok ilyen lenne, az egyszerű lekapcsolhatóság kedvéért még egy szűrt blokkot is lehetne csinálni, amibe csak az kerül, ami épp föl van kapcsolva - tökéletes!).

Régebben nem volt alaprajzra mód, de pont most lett alapértelmezett a "Lovelace" felület, ahol már be lehet tenni ehhez is használható kártyát

(#9039) godlock válasza godlock (#9029) üzenetére


godlock
csendes tag

köszönöm a segítséget, sikerült megoldanom a feladatot, igaz csak Blockyval de így is működik

(#9040) supercharley válasza zambozoli (#9032) üzenetére


supercharley
tag

Nekem is három van, mind szépen működik, de nem Tasmota-val, hanem Espurna-val.

(#9041) kenand válasza Degeczi (#9038) üzenetére


kenand
veterán

De mindent úgy kell szkriptelni, nem lehet vizuálisan beállítani és ha egy space-vel többet, vagy kevesebbet teszek már nem jó......vannak még szebb frontendek, de ahhoz ssl kell, egyelőre Synology alatt nem tudtam megcsinálni.

BLE szenzorok viszont gyorsan beintegrálhatók, van alapban támogatás, míg Domoticz alatt bluezt kell fordítani, és egy csomó csomagot kellene feltenni, amit nem igazán lehet. Több Xiaomi Gatewayt is lekezel, Domoticz viszont nagyon hisztis ha több gateway van.

Több érv van amellett, hogy rávegyem magam a scriptelésre...és ne a 3-4 eszközre akarjam feltolni a Domoticzot (Synology, Pi zero W, Amlogic TV box armbiannal, most másik Xplenology virtuális gépben Ubuntu....)
Majd nekifutok újra a reverz poxynak..

(#9042) kenand válasza kenand (#9031) üzenetére


kenand
veterán

Nagy köszönet Szupercharley fórum társnak a segítségét, megy a Miflora-MQTT- Nodered-Domoticz integráció.

Pl ha a kertben vannak növényim amit monitorozni szeretnék, kell tennem nem mesze tőlük (kültérben talán 10m-is lehet) egy PI zero W-t, amin MIflora-Mqtt daemon + MQTT broker fut. Az mint egy átjáró lokál hálón kereszetül tud üzenni a házban lévő okos otthon központnak (home assistant tudja fogadni közvetlenül, Domoticzhoz nodered kell)

[ Szerkesztve ]

(#9043) Janos250


Janos250
őstag

Egy Tasmota kérés a gyakorlottabbakhoz:
Module type: Generic (18)
GPIO4 Led2 (53)
GPIO5 Led1i (56)
Az egyik ledet el tudom érni ezzel az MQTT paranccsal:
mosquitto_pub -t "cmnd/alfawise/LEDPOWER" -m "ON"
És a másikat?
Feltúrtam a netet, de sehol nem találom a második led elérését a Tasmotában MQTT paranccsal.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9044) Janos250 válasza Janos250 (#9043) üzenetére


Janos250
őstag

Így is jó lenne, de a másikra így se megy:
http://192.168.0.11/cm?cmnd=alfawise/LEDPOWER%20ON

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9045) zambozoli


zambozoli
senior tag

Köszi mindenkinek!

Egyenlőre a Konfiguráció / Domotocz Konfiguráció / Update időzítő 1 értékkel megy mind. Ha lesz frissítés felteszem OTA-n és meglátom. Ha nem lesz jó akkor szétszedem őket és megy fel az Espurna.

Üdv:ZZ

(#9046) supercharley válasza zambozoli (#9045) üzenetére


supercharley
tag

Ha az eszközök verziója v2.3, vagy v2.4, akkor majd szólj, mert jelenleg nincs hozzá Espurna firmware a GIT-en. Én már fordítottam magamnak, amit szívesen megosztok!

(#9047) zambozoli válasza supercharley (#9046) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszönöm!

Ez van nekem is!

Még jó, hogy lusta voltam szét szedni őket! :DDD

Ha nagyon cseszi a csőrömet a jelenlegi állapot, akkor jelentkezem! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#9048) UberMutant válasza Janos250 (#9043) üzenetére


UberMutant
őstag

sokszor az egyik led "hardwired" a magas feszültségű relayhez. vagyis nem lehet kapcsolni.

(#9049) Janos250 válasza UberMutant (#9048) üzenetére


Janos250
őstag

Köszi, de alapproblémáim vannak:
Valamelyik szabad GPIO-ra ráteszek valamit, mondjuk relét, ledet, akármit.
Milyen MQTT paranccsal tudom megmondani a Tasmotának, hogy azt a lábat tegye magas, vagy tegye alacsony állásba? Egyébként meg a def-ekben az van, hogy max 4 ledet lehet használni. De hogyan?
Kapcsolóból lehet több? Mert akkor az is jó lenne az adott GPIO vezérlésére. Hamarosan a 4 relés Sonoffot kell programoznom, ott ez méginkább előjön.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9050) Janos250 válasza Janos250 (#9049) üzenetére


Janos250
őstag

Bocs, kapcsoló helyett relére gondoltam, de már nem tudom javítani.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.