Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, egy olyanban kérnék segítséget, hogy vettem egy ilyen midea klimás esps cuccot.
[link]
A problémám az, hogy a HA látja az ESP home eszközökben, vezérli is, de a ESP home bővítménybe nem került be. Így viszont nem tudom frissíteni. Van esetleg valakinek ötlete mit lehet ezzel kezdeni?
Köszönöm,

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#38002) its_grandpa válasza twine (#37980) üzenetére


its_grandpa
tag

Megnéztem részletesebben amiket linkeltél (wiring), ez jó lehet.
Rádiós termosztát_02
A Q7RF vevője tulajdonképpen egy egyszerű on/off kapcsoló, gondolom a kazánodnak egy sima rövidzár a vezérlése.
>> Kicsi a valós esély a támadásra ...
Arra igen de ha leáll a felhő szervere akkor távolról nem tudsz vele csinálni semmit.

A lényeg: lehessen programozni (heti, azaz minden napra és legalább 3 időszak/nap).
Az se baj ha alis, ha van review pár száz, amit linkeltél annak 0, szóval .... ki tudja milyen.

Amúgy ezt a feladatot egy esp8266 relével, egy esp32+dht22+tasmota kombóval meg lehet oldani (+ 2 HLK PM01).

(#38003) Pubszon


Pubszon
veterán

Sziasztok.

Xiaomi BLE Hőmérőhöz milyen fali konzolt csináltatok?
Vagy lehet venni valamilyen kész megoldást?
Tippeket, ötleteket várok.

Ragasztani nem szeretném. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38004) vampire17 válasza Speederer (#37999) üzenetére


vampire17
addikt

Látom van 24V-os és 230V-os verzió is, ráadásul mindkettőből NO és NC is. Én hajlanék inkább a 24V-os felé, de az NO/NC közül nem tudom melyik lenne nekem a "jobb".

En NO-szoktam javasolni futeshez. NC-t egyedul egy helyre raktam eddig, egy torolkozoszaritora, ahol az volt a cel, hogy amikor a futopatron elindul zarjon el a radiator, hogy ha esetleg mellette elindulna a kazan is, az ne keringesse el a vizet. Ebben az esetlben ugye az NC volt a logikus.

En akkor javaslok 24V-osat amikor pl egy wired tado termosztat kapcsolja a szelepeket, ami kint van a nappaliban, gyerekszobaban (!!) etc... Ha valami "gepterembe" ossze tod drotozni a cuccot, akkor sztm jo a 230-as is. (bar ezeknel a szarazkontaktos rele moduloknal nincs tul nagy kulonbseg, mit kotsz ra, csak ugye a 24V-os melle kell valami kulso tap is)

BT homerok jelet tudod barmilyen esp32 alapu cuccal novelni: [link]

Lanbonban van homero modul amugy. csak eleg megbizhatatlan sajna....

Szoftveres reszhez meg par gondolatebreszto/otlet :) (nem az en rendszerem)

https://github.com/sergeantd83/SAT-Smart-Autotune-Thermostat-

Van egy Discord csatorna, ahol pont az OTGW-n keresztuli PID vezerles a tema. elkuldom a linkjet privatban.

Github linken ott van, uh ide is berakhatom, hatha mast is erdekel :)

https://discord.gg/TcmTg6BT


[ Szerkesztve ]

(#38005) twine válasza its_grandpa (#38002) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm szépen, hogy szántál rá energiát.."Rágcsálom" még egy kicsit ezt a dolgot...nézelődöm informálódom...ahogy mondtátok, nem ugrom bele egyből..de az infó nagyon hasznos volt, amit kaptam tőled/tőletek... :R

Más:
Segítsetek nekem légyszíves, a 3 napja beüzemelt 3db szenzorom és a gateway miért nem küldött nekem adatot vajon tuyara tegnap 14:00és ma hajnali 03:00 között?
Itt vannak a képek:
[link]
a dátumokból és időpontokból jól látszik, hogy miről beszélek....Ez 3db érzékelő.(azért 6kép mert a "napváltás" miatt így látszik, hogy miről beszélek.

Mivel pontosan ugyanaz történt mindhárom szenzorral, a szenzor hibát kizárnám,,,de akkor a gateway-el volt probléma vagy wtf :F Egyébként pedig a pillanatnyi hőmérsékletet mutatta a tuya mindhárom esetben, tegnap milliószor ránéztem...Csak a grafikon kotlott meg erre az időszakra...

Kérdés2.0:

Ez normális ezeknél a szenzoroknál?
Nem volt senki a lakásban, nem nyitott senki ablakot, és a szenzor mellett közvetlenül volt egy digitális min/max hőmérő, amin jól látszik, hogy 20.1 alá nem süllyedt a hőmérséklet a valóságban....
Szóval van amikor előfordulnak ilyen galibák ezeknél az eszközöknél? be kell tudni annak hogy "kici-ocó-kínai", vagy ezt hibának kell elkönyvelni?

Köszönöm ha van ötletetek mindkét esetre :R

(#38006) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Az amazonról tervezek rendelni.
Szeretnék okos hálózati konnektort, amivel tudom kapcsolgatni az eszközeimet és tudom a fogyasztást mérni.

Mit gondoltok ezek jók lehetnek?

Tapo
Woox
Meross
Brennenstuhl

Esetleg más termék ami ajánlott?

(#38007) Kolondrum válasza twine (#38005) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nálam is ez történt.

(#38008) kzkz válasza vampire17 (#38004) üzenetére


kzkz
őstag

"En NO-szoktam javasolni futeshez."
És miért?

Ha szobánként méred és vezérled a fűtést, akkor adott napon belül egy radiátor többet van elzárva, mint kinyitva. (Persze ha pazarlóan nem szökik ki a meleg valahol...)

Tehát számomra az NC a logikus, mert így adott napon belül kevesebb áramot használ el a szelep.

(#38009) twine válasza Kolondrum (#38007) üzenetére


twine
addikt

Mármint ugyanebben az időintervallumban tegnap? :F Vagy csak "valamikor" máskor?

(#38010) vampire17 válasza kzkz (#38008) üzenetére


vampire17
addikt

Basszus, megint releben gondolkodtam.... :D

NC a jo termeszetesen es a torolkozoszaritohoz vettem NO-t igen....

Bocsanat!!

[ Szerkesztve ]

(#38011) kzkz válasza vampire17 (#38010) üzenetére


kzkz
őstag

Akkor megnyugodtam, hogy nem döntöttem rosszul. Már azt hittem, hogy van valami olyan trükk, amit nem ismerek, és én is benéztem az NO/NC választást :)

(#38012) tradeelek11 válasza twine (#38005) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Ez csak a szenzoriadnál fordult elő vagy már van rajta más is?(már mint az adat kimaradás)
Mert ha igen , akkor innentől sanszos ,hogy a tuya cloud, makkant meg addig.
Ezért is szeretjük jobban a saját üzemeltetésű megoldásokat :)

Tisztelettel :R

(#38013) twine válasza tradeelek11 (#38012) üzenetére


twine
addikt

A wifi hálózatra egy gateway van akasztva, és azon 3db zigbee szenzor...semmi más...
Tuyaban is csak ők vannak egyelőre...

" innentől sanszos ,hogy a tuya cloud, makkant meg addig"
Értem...Lehet,hogy most sokakat meglep, de ez zavar inkább kevésbé, mint ha nálam lenne házon belül valami probléma, ami után nyomozhatnék... :B

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#38014) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Előre is elnézést a béna megfogalmazásért, nem vagyok otthon a villanyszerelésben.

Szóval a kérdésem: a házban sok villanykapcsoló mögött van sonoff mini, nagy megelégedéssel használom őket.

Viszont van a házban két mennyezeti lámpa, amit több helyről lehet kapcsolni.
Ha jó értettem, ezt több módon meg lehet csinálni, nekem váltókapcsolással van megoldva ha jól emléxem a kifejezésre.

A kérdésem az lenne, hogy gondolom itt hiába tennék az egyik kapcsoló mögé egy sonoff relét, azt nem érzékelné ha a másik kapcsolóval kapcsolom le a lámpát, ergó nem működne ugye?

Jól gondolom? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#38015) tototos válasza LLKobe (#38014) üzenetére


tototos
őstag

Én sem vagyok expert de szerintem működhet a dolog. Ha minden igaz a lámpához csak az egyik kapcsolótól megy a fázis. Ha ide rakod a sonoff minit akkor lámpához menő fázist tudod kapcsoló bemenetként használni a sonoffnál.

(#38016) Kolondrum válasza twine (#38009) üzenetére


Kolondrum
félisten

Amikor neked.

(#38017) twine válasza Kolondrum (#38016) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm szépen a válaszod... :R
Akkor ez egyértelműen azt jelenti, hogy a tuya cloud kotlott meg...

[ Szerkesztve ]

(#38018) Eclips21


Eclips21
őstag

Sziasztok! Létezik olyan készülék(nem építeni akarok) ami rendesen szenzorral méri a TVOC-t és a CO2-t? szóval nem tippeli az egyiket a másikból? Próbáltam keresni de vagy nem volt infó vagy egyértelműen TVOC mérésből kalkulál egy CO2 szintet.

(#38019) LouiS22 válasza Eclips21 (#38018) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem elfogadható árszegmensben nem fogsz találni olyat, amiben mindkettő dedikált szenzorral megy.

Melyik a fontosabb? Mire használnád?

Ha mindkettő, lehet, hogy a legjobb mégis az, ha magadnak gyártod le (csak ez idő, pénz és szoftverezni is kell).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#38020) Eclips21


Eclips21
őstag

Elso korben informalodni szeretnek a haz allapotarol hogy a jelenlegi szellozessel milyen ertekek allnak fenn, ugy hogy jelenleg (meg) nem vezerelni akarok vele.

(#38021) Speederer válasza vampire17 (#38004) üzenetére


Speederer
senior tag

Köszi az infókat, a termoszelepeket meg is rendeltem. 230V, NC lett a befutó, ha már ilyen jól kitárgyaltátok. :) Eredetileg csak 12-t akartam, mert annyi fűtési kör van, de úgy néz ki sikerül olcsóbban szerezni, így akkor már a 2 törölköző szárítós radiátor körét sem hagyom ki a buliból, vagyis 14-et rendeltem. Végül nem a linkelt Siemens-eset, de az gondolom mindegy .(Rehau, ha már az osztó-gyűjtő is olyan, meg ez most olcsóbb is)

Közben eszembe jutott, hogy a Denkovi cuccok mellé kaptam hőmérséklet szenzort is ( [link] ) szóval gondoltam kipróbálom, ha már itt van. Van külön NTC bemenet a kütyün, tehát csatlakozás után már mutatta is a hőmérsékletet, szerintem nagyjából jól is.
Aztán megpróbáltam 2 szobában is a termosztátnak kihúzott kábel végére rakni és kissé meglepődve láttam, hogy ilyenkor "ugrál" a mért érték: 20 mp-s gif
Eredetileg egy kb 50 cm-es kábel végén csücsül az érzékelő és ezt raktam wago-val a falban lévő jelkábel végére
A bal oldali szenzor kb 7-8 méteres kábel végén lóg, a jobb oldali pedig egy kb 18-20 méteresen. Az értékek amúgy jók lehetnek, talán elég lenne átlagolni, de mindenesetre nekem fura picit.

Egyelőre ennyi, a többivel még barátkozok... :D

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#38022) travis84


travis84
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Blitzwolf SHP15 Zigbee verzió, pár nappal ezelőttig tökéletesen működött, de azóta dobott egy ilyen hibát az alkalmazás: https://ibb.co/S3WNGn1
Az aktuális fogyasztást továbbra is jól mutatja: https://ibb.co/F8Zrkb8, a hiba után a statisztika Empty felirattal jelenik meg.
Ki és belépve az alkalmazásba, amikor nem jön elő a hiba, újra megjelennek a korábbi statisztikák, viszont mióta a hiba előjött (néhány napja) a napi fogyasztás 0 Kwh.

(#38023) vkp válasza Speederer (#38021) üzenetére


vkp
aktív tag

Bármit csinálsz is, maradjon 1 mindig nyitott köröd.

(#38024) MaCS_70 válasza Eclips21 (#38018) üzenetére


MaCS_70
félisten

A TVOC-nél nem az a helyzet, hogy háztartási szintű műszerrel nem lehet mérni, ergo az olcsó eszközök, amelyekre ráírják, csak kamu értékeket mutatnak egyszerű paraméterek alapján?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38025) MaCS_70 válasza LLKobe (#38014) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csatlakozva a kérdésedhez:

Létezik kapcsoló mögé dugható zigbees alternatív kapcsoló? (Ami tehát megfordítja a két szál kötését.)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38026) sambenez válasza MaCS_70 (#38025) üzenetére


sambenez
addikt

Wifis létezik, Shelly 1 a neve.

(#38027) Speederer válasza vkp (#38023) üzenetére


Speederer
senior tag

A keringető szivattyúk miatt?
Van egy hidrováltó a körben meg 2 keringető szivattyú, mert 2 osztó-gyűjtő van (2*7). A 2 törölközőszárítós radiátor ugyanazon az osztó-gyűjtőn van, tehát hiába hagyom nyitva azokat folyamatosan, akkor is csak az egyik szivattyú köre van így megoldva. Márpedig gondolom a másiknál is figyelni kéne arra, hogy ne induljon el a szivattyú úgy, hogy minden hozzá tartozó szelep zárva legyen.
Vagy a kazán se menjen úgy, hogy nincs mi elvigye a vizet?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#38028) its_grandpa válasza twine (#38017) üzenetére


its_grandpa
tag

Kétségeim vannak, nem volt az elmúlt 24 órában Tuya leállás.
https://servicesdown.com/services/tuya-smart
Persze ez nem vigasz ha az eszközök nem működtek megfelelően.

(#38029) vampire17 válasza Speederer (#38027) üzenetére


vampire17
addikt

Igazabol ha meg tud fordulni a viz barhol (akar a hidrovalton) akkor mar jo vagy.

(#38030) Rosep


Rosep
senior tag

Bekerült az első motor egy redőnybe, próba gyanánt. Vettem még régebben egy ilyen Zigbee relét.
Beállítottuk magának a motornak a mechanikus végállásait. Viszont ez a relé kb. 2/3-ig engedi le, utána hallani hogy kattan egyet mintha elvenné az áramot. Nem értem hogy miért csinálja. Mintha csak X mp-ig adna rá feszt. Mindegy, nem szenvedek vele, rendeltem egy Shelly 2.5-öt, remélem az nem így működik. Ha olyan mint a Plus 1, akkor ott többféle módot lehet neki beállítani gondolom.

(#38031) its_grandpa válasza MaCS_70 (#38025) üzenetére


its_grandpa
tag

Létezik, ZBMINI névre hallgat, pont olyan mint a wifi-s MINI-R2.
Itt megtalálod -> [link]

Mondjuk HA-ba illesztéshez kell hozzá egy ilyen is SONOFF Zigbee 3.0 USB Dongle Plus 20$

[ Szerkesztve ]

(#38032) BlackJack21 válasza its_grandpa (#38031) üzenetére


BlackJack21
tag

A Sonoff ZBmini, nem a fázis kapcsolt szálait cseréli fel, mint a hagyományos kapcsoló esetén, hanem a váltó kapcsolókat az s1-s2 kapcsokra kapcsolva, tehát azért oda kell figyelni a bekötésre.

(#38033) vampire17 válasza Rosep (#38030) üzenetére


vampire17
addikt

(#38034) Rosep válasza vampire17 (#38033) üzenetére


Rosep
senior tag

ZHA-n vagyok

(#38035) Pizzafutar válasza Rosep (#38030) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Be kell állítani a rellét!
Smart Laife App -> rellé kiválaszt -> Setting -> Quick Callibration

(#38036) Rosep válasza Pizzafutar (#38035) üzenetére


Rosep
senior tag

Na ja, de ahhoz kéne egy gateway is. HA-ban semmi ilyet nem látok.

(#38037) vampire17 válasza Rosep (#38034) üzenetére


vampire17
addikt

Esetleg ez segit:

[link]

(#38038) Rosep válasza vampire17 (#38037) üzenetére


Rosep
senior tag

Köszi. De már nem görcsölök vele. Majd a Shellyvel remélem jobban megy. Felraktam a relét az apróra.

[ Szerkesztve ]

(#38039) BlackJack21 válasza Rosep (#38038) üzenetére


BlackJack21
tag

Pedig a standby fogyasztása lényegesen jobb a zigbee-nek, mint a wifinek, így a ház alapfogyasztása is csökkenthető ezzel...

(#38040) tsilver


tsilver
aktív tag

akcióban egy két termék

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#38041) kzkz válasza tsilver (#38040) üzenetére


kzkz
őstag

És a kattintás után miért lesz az 1300Ft-os hőmérő hirtelen 3500?

(#38042) BlackJack21 válasza tsilver (#38040) üzenetére


BlackJack21
tag

csak a szokásos new user bonus...

(#38043) spider23


spider23
aktív tag

Valószínűleg csak új regisztrációval él az akciós ár.

(#38044) tsilver válasza spider23 (#38043) üzenetére


tsilver
aktív tag

nem igaz én simán meg tudtam venni olcsón ( sok éve felhasználó vagyok )
, frissíteni kell a kosarat

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#38045) MaCS_70 válasza BlackJack21 (#38032) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sambenez, its_grandpa, BlackJack, nagyon köszönöm!

Elárulom a célomat: több helyről akarok villanyt kapcsolni a meglevő két kapcsolós alternatív megoldás mellett. Tehát kéne még egy gomb (gondolom, létezik elemről működő zigbees, falra tehető nyomógomb).

Kemény fél méterre lenne a villanyszerelők által ügyesen elhelyezett egyik kapcsolótól. :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38046) BlackJack21 válasza tsilver (#38044) üzenetére


BlackJack21
tag

Régebben nekem is sikerült úgy megvenni, hogy kijelentkezve betettem a kosárba, majd csak ezután, a fizetéskor jelentkeztem be, ekkor az alacsonyabb ár maradt, de mostanában aktualizálódik a belépés során(az applikációban is).

(#38047) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ez a fogyasztásmérő konnektor integrálható Domoticz alá?
[link]

20 éve a Prohardveren

(#38048) ojb válasza odrif (#38047) üzenetére


ojb
tag

Szia odrif!

Szinte biztosan, mivel Tasmota-val hírdetik.

(#38049) Kolondrum válasza tsilver (#38040) üzenetére


Kolondrum
félisten

Amint bejelentkezek már 3500ft. Arról nem is beszélve, hogy valami kicsavart nyelven van minden.. az van mint bangin. SHP15-öt hétnégybe bettem, most meg nyolchét és nincs raktáron. Acc-hoz van köze mindennek.

(#38050) LouiS22 válasza odrif (#38047) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, ők gyárilag tasmotával vagy esphome-mal flashelik minden cuccukat (és van wled is, ha épp ledben gondolkoznál).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.